Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) modflow


modflow
veterán

A Chieftec LBX-02B-B-B -ről tudna valaki egy linket, ahol vannak róla képek és teszt?

(#2602) Pero válasza modflow (#2600) üzenetére


Pero
senior tag

a point of view maximumot hol láttad, itt tesztben, vagy valahol van boltban is?, a ph teszteben 13K köré írták sztem az nem drága, egy ilyesmi házért.

(#2603) padre71 válasza modflow (#2600) üzenetére


padre71
tag

Hali!

Ha Gigabyte házba gondolkodik valaki, akkor melegen ajánlom a GZ-X3 házat. [link]
Elől a szellőzésnek a helye joban ki van alakítva, mint a Tritonnál. Csavarhúzó nélkül szerelhető, a kábelekvégei is jó kialakításúak, még a hozá nem értő is könnyen rá tudja dugni az alaplapra. Az ára 11500 Ft.
Két 12 centis venti va hozzá gyárilag, ami jó szellőzést biztosít. Nekem egy passzív hűtésű Gigabyte 7600 GT-m van, és alapba 43 fokos a vga.

Aki kinőtte már a csillivilli, világítós házakat, annak jó választás lehet ez a klasszikus forma. Ja és három színben is kapható, bár szerintem feketében néz ki a legjobban.

(#2604) modflow válasza Pero (#2602) üzenetére


modflow
veterán

Itt a tesztben láttam.

(#2605) modflow


modflow
veterán

Ha az árát nem nézzük, akkor ez lenne a legszimpatikusabb:[link]

De a méretnél ez van: 540mm x 205mm x 524mm*

Itt most melyik melyik ha szemből nézzük a házat?

(#2606) modflow válasza modflow (#2605) üzenetére


modflow
veterán

Meg ehhez milyen ventit adnak eredetileg? Mármint ehhez a Chieftec LBX-02B -hez?

PH tesztben ezt írják csak:

A Chieftec Uni LBX-02BBSL kódjának első L betűje a megnövelt mélységre utal, így a 540 x 205 x 524 mm külső méretű ház az EATX formátumú szerveralaplapokat is el tudja nyelni. Hozzájuk megeszik négy ötnegyedes és két három és feles meghajtót, melyek később az előlap felől még elérhetőek, de van hat darab, merevlemezeknek kialakított belső rekesz is. A merevlemezek szellőztetéséről három darab 9,2 centiméteres ventilátor gondoskodik, a hátlapon egy arasznyi lapátosnak alakítottak ki helyet, de akinek még ez sem lenne elegendő, a processzor és a videokártya magasságába beépíthet még két 9,2-es légkavarót.

9,2 cm -es az meg milyen? 8cm meg 12 cm -eset ismerek, vagy itt mit mérnek, ami 9,2 cm?

(#2607) Bordoi válasza modflow (#2606) üzenetére


Bordoi
őstag

A 9.2cm az egy szabvány méret :R
[link]

Üdv

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#2608) Grillo


Grillo
senior tag

Nekem egy DA01BD nagy Chieftec Dragonom, 6 nagyhely, belefér 6 HDD. Elől van 3x8 centis hely, hátul 2x8 cm-es, a táp felett van egy 9,2 cm-es hely. Eladó, ha érdekel szólj.

Van 9,2-es venti, csak sokkal ritkábban használják, mint a másik kettőt.

A 20 centi a szélessége.

(#2609) Bagira01 válasza modflow (#2605) üzenetére


Bagira01
veterán

Gondolom 540 mély 202 széles és 524 magas. Sztem nem adnak hozzá gyárilag ventit.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2610) modflow válasza Bordoi (#2607) üzenetére


modflow
veterán

Aha, köszi.
Akkor most már csak azt mondja meg valaki, hogy ugye a házban van:

~ 3x 92mm winyóknál
~ a hátlapon egy arasznyi lapátosnak alakítottak ki helyet (na az emnnyi???)
~ a processzor és a videokártya magasságában 2x 92mm -es légkavaró

Vagyis van 5 db 92mm és 1 db arasznyi, csak ugye nem ártana tudni az hány cm.

Ennyi lenne: 1 arasz = 3 tenyér = 22,5 cm???

Na ebből a 6 db ventiből hányat adnak gyárilag?

(#2611) Grillo


Grillo
senior tag

Az enyém hez nem volt gyárilag egy sem, de szerintem pl. a SilentBlade vantik ma már nem túl drágák.

Az araszos lehet 12-es?

[Szerkesztve]

(#2612) eastsider válasza modflow (#2600) üzenetére


eastsider
nagyúr

Az a műanyag, amit látsza venti előtt az előlapon az porszűrő elöl pedig lyukacsos az előlap (olyan mint egy hangszórók előtt szokott lenni)[link][link][link]
szal van neki elég lyuk
Ja és ebbe olyan ventik vannak mint a SilentBlade csak feketébe, és ~1000-en pörögnek
[link][link]

[Szerkesztve]

(#2613) Bagira01 válasza modflow (#2610) üzenetére


Bagira01
veterán

Az biztos 12cm-es 22centis venti jól is néznénk ki :Y . Hétfőn mint már írtam linkelek képeket a cm elite 331-ről lehet hogy az is jó lenne neked(csak 8,3k és van benne egyárilag 12-es venti)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2614) modflow válasza Grillo (#2611) üzenetére


modflow
veterán

Hát egyik helyen:

1 ''arasz'' = 6 ''hüvelyk'' = ~ 14,74 cm

Másik helyen meg:

1 arasz = 3 tenyér = 22,5 cm

(#2615) modflow válasza Bagira01 (#2613) üzenetére


modflow
veterán

Oké, nem sietek sehova a vásárlással.

Ez amúgy is elég drága lenne, kiszámoltam:


Bruttó ár : Ft / db (http://www.pcland.hu/aa44.htm)

Hozzá való ventillátorok:
----------------------------

~ 5 db 92*92*25 mm CHIEFTEC HÁZ HUTO AF-0925S 90X25MM 3PIN/4PIN Bruttó ár : Ft / db
~ 1 db 120 mm CHIEFTEC HÁZ HUTO AF-1238B 120X38MM 3PIN/4PIN Bruttó ár : Ft / db


Összesen:

15840 + 5430 + 2184 = 23454 HUF

(#2616) Bagira01 válasza modflow (#2615) üzenetére


Bagira01
veterán

Az még semmi de milyen hangja lenne. Minek neked ennyi venti?(mondjuk én is raknénk bele ha lenne ilyenre zsém már csak a poén kedvéért) Az elit-be ''csak'' 6db lesz 2x12cm és 2x8cm + a vga alá 2x8cm

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2617) modflow válasza Bagira01 (#2616) üzenetére


modflow
veterán

Hát ez az, én azt szeretném, hogy alig legyen hangja, de ne legyen már alapon pl. a VGA-m 70 fokos.

(#2618) Bagira01 válasza modflow (#2617) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor vegyél rá vízhűtést. Léghűtéstől ne várd hogy majd hűde hűvös lesz(lehet hogy ennyi ventivel már van huzatja ;) ) De ha a vga-d hűtése a lényeg akkor vegyél egy olcsóbb házat meg vízhűtést.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2619) modflow válasza Bagira01 (#2618) üzenetére


modflow
veterán

Hát nem sok semmit tudok a vízhűtésről, de az biztos nem jönne ki még 40ezerből se.
Annyit meg nem ér az egész, még 30-at se.

(#2620) Bagira01 válasza modflow (#2619) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor próbálkozz a sok ventivel:) Az elite házon is van a vga magasságába egy rács oda is lehet venit szerelni. Vagy vedd le a vga borítást és rakj rá egy vetit a bordára[link]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2621) 7600GT válasza modflow (#2619) üzenetére


7600GT
senior tag

1db 12cm-es Coolink venti meg a 92mm-es Coolink venit tökéltesen elég lenne neked is.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#2622) modflow válasza 7600GT (#2621) üzenetére


modflow
veterán

Mármint 1 db 12 cm -es és 1 db 92mm -es elég?

(#2623) modflow válasza Bagira01 (#2620) üzenetére


modflow
veterán

Akkor ha levenném a borítást elvész a gari a VGA-ra nem?

(#2624) 7600GT válasza modflow (#2622) üzenetére


7600GT
senior tag

Igen.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#2625) Bagira01 válasza modflow (#2623) üzenetére


Bagira01
veterán

Van aki a komplett hűtőt veszi le annak is elvész ha aztán nem rakja vissza és észreveszik de ez csak egy sima borítás.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2626) modflow válasza 7600GT (#2624) üzenetére


modflow
veterán

Gondolom úgy mondod, hogy hátra egy 12-es és 1 db 92mm-es a vinyókhoz előrre.
És ez árhuzatná a házat? Mert ugye a Ninja-m pont párhuzamos hűtésű az alaplappal, és így zsír lenne ennél a légáramlatnál.

Meg esetleg +1 db 92mm-es oldalon a VGA-hoz kifújásra?

(#2627) modflow válasza Bagira01 (#2625) üzenetére


modflow
veterán

És csak simán lejön, rá van pattintva, mert ha nyom nélkül lejön, akkor nem lehet észrevenni visszarakás után se, ha esetleg lenne valami bibi a VGA-val.

(#2628) Bagira01 válasza modflow (#2627) üzenetére


Bagira01
veterán

Néhány pici csavarral fel van fogatva ahogy láttam. De hát neked van ilyen karid :Y (sajnan nekem nincs :((( )

[Szerkesztve]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2629) zonaporkolt


zonaporkolt
tag

Sziasztok!
Gigabyte Triton hazat neztem ki br. 15e ft-ert. Akinek vannak tapasztalatai vele, az kerem irja meg pozitiv/negativ velemenyet.
Sajnos nalunk ezenkivul Modecom C607 es Asus TA863/651/9A1 kaphato, amiknel azert a fentebbi hazat jobbnak es szebbnek talalom.

(#2630) Killer01 válasza zonaporkolt (#2629) üzenetére


Killer01
őstag

Az Asus házak se rosszak, de a Triton jó választás lesz :DDD
Bár 1-2 oldallal előbbre már volt róla szó, ezek a tapasztalatok: Gyárilag 2 12 cm-es ventivel jön /elöl-hátul/, a hátsó rögzítése speckó rezgéscsillapítós. A ház szellőzése nagyon jó, a ventiknek nincs semmi hangjuk. Az első venti előtt az előlapon porszűrő van. Jó nagy hely van benne, könnyen szerelhető /csavarmentes, ha úgy akarod/. Előlapi kivezetései: Audió, USB, Firewire. A vincsik elforgatva mennek bele, ami -talán- negatívum hogy csak 3 3,5-ös belső hely van. Szerintem az áráért nagyon korrekt ház, minőségi anyagokból. Ja, az előlap alu, nagyon elegáns kinézetre, viszont gyűjti az ujjlenyomatot. talán ezért is adnak hozzá törlőkendőt is :D
Röviden ennyi, ha kihagytam valamit kérdezz nyugodtan ;)

(#2631) Bagira01


Bagira01
veterán

Csak holnap lesz meg a házam :O (procim és hűtőm nincs szóval semmire sem mennék vele csak kíváncsi vok hogy néz ki) :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2632) eastsider válasza Killer01 (#2630) üzenetére


eastsider
nagyúr

z előlap, mivel szálcsiszolt alu, ezért nem gyűjti az újlenyomatot, csak a többi rész, amihez nem kell mindig nyúlkálni feltétlenül :))
Nekem a porszűrő elég sok port összegyűjtött amióta összeraktam a házat :)) de 1szerű volt kitisztítani :)

(#2633) Killer01 válasza eastsider (#2632) üzenetére


Killer01
őstag

Nekem sikerült az előlapot is összetaperolnom a hétvégén :DD
Bár lehet az én hülyeségem volt, hűtőt cseréltem a vidkarin, szerintem tiszta retyó volt a kezem :B

(#2634) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Én csavarmentes házat keresek,de nem tom milyen márkába keresek vagy hogyan!

Tudnátok segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2635) Tommaso válasza Killer01 (#2630) üzenetére


Tommaso
tag

Nekem Gigabyte Poseidon házam van, az majdnem olyan mint a triton. Tényleg nagyon szép, hűvös, halk, jó minőségű, könnyen szerelhető stb ház. De azért 1-2 negatívumot is megemlítenék a teljesség kedvéért:

- a porszűrő inkább egy szita-szerű műanyag, én valami szivacsot vagy sűrűbb vászonszerű anyagot vártam, mert ezen szerintem simán bemennek a porszemek. Oldallapon is vannak szellőzések, szóval nemtom mennyi értelme van annak a szűrőnek
- legközelebb valószínűleg nagy tornyot veszek, mert ezek a brutál procihűtők és videokártyák épphogy elférnek a házban, CPU hűtőt csak házon kívül tudtam az alaplapra szerelni
- az előlap levételéhez előtte le kell venni a ház mindkét oldallapját, előlap visszaillesztésekor az audio csatik valahogy nem passzolnak vissza a helyükre, kicsit segíteni kell nekik
- a tápnál kialakított kivágás nagyon hasznos, ott hátra lehet vezetni néhány kábelt, de sajnos rossz helyen van a lyuk (1 cm marad a táp mögött) és hátul is elég sovány a hely, de azért 3-4 vaskosabb kábelt még sikerült ott elvezetnem.
- a fekete változatnál az oldallap ezüstről lett átfújva feketére, így ha esetleg mélyebben karcolódik előtűnik alatta az ezüst
- a csavarnélküli rögzítések közül egyedül az 5 1/4-esekkel nem vagyok megelégedve, ugyanis csak egyik oldalon van és nem fogják elég erősen a drive-ot, pl. hdd rack esetén stabilabb rögzítés kellene. És ahogy látom nem szerelhetők ki úgy hogy esetleg vissza is tudjam tenni, így csavarozás kilőve (bár vannak rajta lyukak, lehet hogy csak hosszabb csavart kellene szereznem hogy átérje?). A hdd-nél és hátlapi kártyáknál viszont teljesen jók a rögzítések.
- az előlapi csatik egyes kábelei túl vastagra és hosszúra sikerültek, de szerencsére elrejthetők belül a hdd tartó alá

Ezektől az apróságoktól eltekintve remek ház, nem bántam meg hogy ezt vettem. Szerintem 4 darab 3,5-ös belső hely van: alulra 3, meg egy a floppy alá csak ott nincs hűtve.

[Szerkesztve]

(#2636) BPFeri válasza cellpeti (#2634) üzenetére


BPFeri
senior tag

Többféle létezik ... mennyi pénzt Vagy hajlandó áldozni érte, milyen árkategóriában keresel ?? :DD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

....

(#2637) BPFeri válasza cellpeti (#2634) üzenetére


BPFeri
senior tag

Olvass vissza ebben a topoic- ban és megkapod a választ a kérdésedre.. vagy használd a netet. pld ww.depo.hu , ahol rendgteg a ház ( és a hozzátartozó spec. leírás) :R

....

(#2638) BPFeri válasza cellpeti (#2634) üzenetére


BPFeri
senior tag

Olvass vissza ebben a topoic- ban és megkapod a választ a kérdésedre.. vagy használd a netet. pld ww.depo.hu , ahol rengeteg a ház ( és a hozzátartozó spec. leírás) :R

....

(#2639) cellpeti válasza BPFeri (#2638) üzenetére


cellpeti
veterán

Köcce :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2640) beneszilo


beneszilo
tag

hali!
szeretnék tanácsot kérni ház ügyben. a szempontok: legyen nagy, nagyon jó hűtéssel, és minél olcsóbban (8-12k :D )

(#2641) mrmatyi


mrmatyi
tag

Üdv!

Erről a házról kéne itthoni infó,ár,bolt,ahol be lehet szerezni:
[link]
Thermaltake Mambo VC2000BNS

No meg vélemény!
Köszi!

p4 3.0GHz proc, ASUS P4P800SE, elixír 1024MB DDR400 mem, WD1600YS hdd,Enermax liberty 400,AC Freezer4

(#2642) Ndruu válasza mrmatyi (#2641) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

hirtelen 3 helyen is találtan... nem volt nehéz...
[link]
[link]
[link]
biztos hogy több helyen is beszerezhető... google a barátod... teszt meg sztem van belőle bőven... pl itt egy [link]

Harrrr!!!!

(#2643) mrmatyi válasza Ndruu (#2642) üzenetére


mrmatyi
tag

Oké! Köszi!
Esetleg vélemény róla?

p4 3.0GHz proc, ASUS P4P800SE, elixír 1024MB DDR400 mem, WD1600YS hdd,Enermax liberty 400,AC Freezer4

(#2644) Killer01 válasza Tommaso (#2635) üzenetére


Killer01
őstag

Szerintem amit te porszűrőnek gondolsz, az csak a tartója :DDD
Abba a kivehető műanyag keretbe kellene berakni valami neked tetsző porfogó anyagot.
A többi problémával én nem nagyon találkoztam, az előlap simán a helyére megy, és engem nem zavar hogy mindkét oldallapot le kell venni-20 másodperccel több idő. A kábelezés egyszerűen megoldható, nézz át a -hogy néznek ki gépeink- / vagy valami ilyesmi/ topikba. Eastsider tökéletes képet csinált az előlapi kábelek elrendezéséről, én is az alapján kötegeltem a vezetékeket. Rögtön rend lett. :)

(#2645) BPFeri válasza mrmatyi (#2643) üzenetére


BPFeri
senior tag

Külsőre nagyon (teljesen) hasonlít a régi Soprano -ra.. nincs benne venti, azt Neked kell beszerezni ( 2x12cm) és az anyaga egy kicsit ''gyengébb'' minőségű .. ennyi. :R

....

(#2646) eastsider válasza Killer01 (#2644) üzenetére


eastsider
nagyúr

íme: [link]
nekem is a VGA-t súrolták 1ébként a kábelek :D

LoL: a CM ammo:[link] a burkolat kivételével mint a triton / Poseideon: [link]
:Y :))

[Szerkesztve]

(#2647) Killer01 válasza eastsider (#2646) üzenetére


Killer01
őstag

De durva :DDD Tényleg csont ugyanaz a belseje :DD

(#2648) csadika


csadika
csendes tag

Az hőmérsékletben mennyit számít hogy kissé szükös a hely a házban?:D

AMD Athlon 64 x2 5600+ 2,8 GHz » Gigabyte GA-M57SLI-S4 » ASUS EN8800GTS 320Mb » 2*512 Kingmax DDR2-667 » Trust 560W

(#2649) Tommaso válasza eastsider (#2646) üzenetére


Tommaso
tag

Van a másik oldalról is képed? Nem találom...

(#2650) eastsider válasza Tommaso (#2649) üzenetére


eastsider
nagyúr

[link]
van pár kép + [link]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.