Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2635) Tommaso válasza Killer01 (#2630) üzenetére


Tommaso
tag

Nekem Gigabyte Poseidon házam van, az majdnem olyan mint a triton. Tényleg nagyon szép, hűvös, halk, jó minőségű, könnyen szerelhető stb ház. De azért 1-2 negatívumot is megemlítenék a teljesség kedvéért:

- a porszűrő inkább egy szita-szerű műanyag, én valami szivacsot vagy sűrűbb vászonszerű anyagot vártam, mert ezen szerintem simán bemennek a porszemek. Oldallapon is vannak szellőzések, szóval nemtom mennyi értelme van annak a szűrőnek
- legközelebb valószínűleg nagy tornyot veszek, mert ezek a brutál procihűtők és videokártyák épphogy elférnek a házban, CPU hűtőt csak házon kívül tudtam az alaplapra szerelni
- az előlap levételéhez előtte le kell venni a ház mindkét oldallapját, előlap visszaillesztésekor az audio csatik valahogy nem passzolnak vissza a helyükre, kicsit segíteni kell nekik
- a tápnál kialakított kivágás nagyon hasznos, ott hátra lehet vezetni néhány kábelt, de sajnos rossz helyen van a lyuk (1 cm marad a táp mögött) és hátul is elég sovány a hely, de azért 3-4 vaskosabb kábelt még sikerült ott elvezetnem.
- a fekete változatnál az oldallap ezüstről lett átfújva feketére, így ha esetleg mélyebben karcolódik előtűnik alatta az ezüst
- a csavarnélküli rögzítések közül egyedül az 5 1/4-esekkel nem vagyok megelégedve, ugyanis csak egyik oldalon van és nem fogják elég erősen a drive-ot, pl. hdd rack esetén stabilabb rögzítés kellene. És ahogy látom nem szerelhetők ki úgy hogy esetleg vissza is tudjam tenni, így csavarozás kilőve (bár vannak rajta lyukak, lehet hogy csak hosszabb csavart kellene szereznem hogy átérje?). A hdd-nél és hátlapi kártyáknál viszont teljesen jók a rögzítések.
- az előlapi csatik egyes kábelei túl vastagra és hosszúra sikerültek, de szerencsére elrejthetők belül a hdd tartó alá

Ezektől az apróságoktól eltekintve remek ház, nem bántam meg hogy ezt vettem. Szerintem 4 darab 3,5-ös belső hely van: alulra 3, meg egy a floppy alá csak ott nincs hűtve.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.