Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) horush válasza Merlinclub (#22749) üzenetére


horush
addikt

Vannak egész jó, s nem annyira jól sikerült házaik is. Nekem egy tauron van jelenleg, s teljesen meg vagyok elégedve a minőségével, felszereltségével, s az ára sem volt túl sok (€70). Volt T9 valuem is, azt közepesnek mondanám. ShellKretor tesztelt T5 valuet, az valamiért elég instabil. Én a t9-el ilyet nem tapasztaltam.

Ismertnek szerintem azért viszonylag ismert már, egy ideje képviseltetik magukat a hazai piacon.

A ledes 12 centiméteres ventijeik nem túl jók, de a tauronhoz kaptam simát is, az azért korrektebb darab. Nem mondom, hogy prémium kategória, de kb. annyit tud, mint a sima AC F12-k (hangra és légszállításra is). A ledesek légszállításban gyengébbek és hangosabbak is.

A régebbi sharkoonok között is van egy-két jó amúgy, a nightfall pl. különösen szép, hiszen szálcsiszolt alumíniumból van. Egyben van, nem inog, nem esik szét de azért nem lian li.

[ Szerkesztve ]

(#22752) Merlinclub válasza #98593280 (#22750) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Köszönöm, ez már most több, mint amennyi infora számítottam :R

fezlergabor Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#22753) Jim-Y válasza Merlinclub (#22749) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, egy német gyártó középkategóriát képviselő házairól beszélünk, amik követik a mai trendeket, de sajnos az anyag beszállítójuk egy kevésbé jó minőségű cég lehet. Magyarán a topik tapasztalatai alapján a Sharkoon házak a középkategória belépőszintjét képviselik ha az egész számítógépes kínálatot tekintem. Ha azt a piacot veszem alapul, amiből a vásárlók 95%-a választ, akkor pedig középkategóriásnak mondanám. üdv

- Milyen minőségi kategóriába tennétek őket? anyagminőség nem az igazi, jó ötletek, de nem mindig jó megvalósítás, erős jól hűtő ventik, de hangosak.
- Van e különösen jó ill rossz darab tőlük? Talán a sima Vaya az egyik legjobb darabuk, de csakis a jó ára miatt, még szerintem érdekes, jó lehet a legújabb házuk a Tauron.
- Mennyire népszerű, ismert ház? Régóta a piacon levő, de csak mostanában feltörekvő, egyre ismertebb.

(#22754) Jim-Y válasza Merlinclub (#22752) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egyébként ha árulni akarsz majd valamit, akkor inkább az Antec,BitFenix,Lancool,LianLi,Cubitek,SilverStone,Anidées,Cougar,Corsair,NZXT gyártókat részesítsd előnyben, az aláhúzottakból hiány van itthon :B

[ Szerkesztve ]

(#22755) tatabánya válasza Jim-Y (#22754) üzenetére


tatabánya
senior tag

de vajon kereslet van-e rájuk... jó itt ph-n persze az a szűk réteg talán. azonban ha havonta visznek el egy házat nem is tudom milyen nyereséggel.. hááát

[ Szerkesztve ]

(#22756) Jim-Y válasza tatabánya (#22755) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, elég baj... de tudod, ha nem lehet m.o beszerezni az említettek felét, akkor jóhogy nincs rá kereslet, mert amit nem lehet beszerezni, azt nem is veszik meg.. Nyílván idő lenne míg megismerik a márkát, de már az Alpenföhnnel is így volt szerintem, aztán csak nem veszteséges merlinnek az üzlet.. :P

(#22757) horush válasza Jim-Y (#22754) üzenetére


horush
addikt

A gelidnek a nexusnak is van egy két érdekes háza is, de sajnos mindkettő elég mellőzött márka nálunk, valamint a Nox Xtreme is, pedig nekik is van 1-2 érdekes házuk. S ne feledkezzünk meg a Cooltekről, a Zalmanról és a Rosewillről sem.

Jobb esetben 1-2 helyen lehet kapni 1-2 házukat, de a legtöbbjük egyáltalán nem forgalmazott márka itthon.. :(

(#22758) tatabánya válasza Jim-Y (#22756) üzenetére


tatabánya
senior tag

ezek a hardverek egy bizonyos rétegnek szólnak. amíg nem jártam fel ide én sem tudtam, hogy létezik ilyen. mondjuk nálunk az operátor csajszik a decemberi 70k fizuból még ha ismernék se vesznek majd ilyet :(

(#22759) Jim-Y válasza horush (#22757) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én is visszanéztem a PH-s cikkeket :DDD , a Gelidnek konkrétan egy háza van, a Prominent R-re én is kíváncsi vagyok, de a többi házukra nem, a Timaios szerintem nem lehet jobb egy Sharkoonnál, a Zalman már rég a piacon van, a Rosewill pedig ránézésre is low budget.. :)

tatabánya: 2 évvel ezelőttig talán nem is ismertem az AMD-t, márkában az Asust és Gigabyteot ismertem. Akkor most ez az én hibám, vagy a gyártóé, nyílván az enyém, és hibának sem lehet nevezni, ha rajtam múlna akkor ezek a gyártók több figyelmet kapnának...

[ Szerkesztve ]

(#22760) #98593280


#98593280
törölt tag

Hanjung, Akasa, In-Win ... Ezenkívül konkrét típusokat is hónapok óta nem lehet kapni: SilentiumPC Regnum, Asgard Pro, Enermax Fulmo stb... Biztos vagyok benne, hogy lenne ezekre kereslet. Vannak akik igénylik a modern minőséget és az újat.

(#22761) tatabánya válasza Jim-Y (#22759) üzenetére


tatabánya
senior tag

"27. § ( 1) Nem büntethető az elkövető olyan tény miatt, amelyről az elkövetéskor nem tudott." :)

[ Szerkesztve ]

(#22762) Ivy.4.Ever válasza jookomak (#22739) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Helló!
Ha jól értelmezem ki kellene szerelni mindent és újra berakni.

(#22763) haoreg válasza Ivy.4.Ever (#22762) üzenetére


haoreg
csendes tag

Szerintem akkor lenne a leg könnyebb dolgod ha elösszőr kiszerelsz mindent kivéve a tápot meg a meghajtókat.
Üdv

cDrake™

(#22764) BigBlackDog válasza Ivy.4.Ever (#22762) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Úgy egyszerűbb, ha minden kábelt kiszerelsz és egyesével visszateszed, megfelelő helyen elvezetve. Az alkatrészeket nem kell kiszedni természetesen.

(#22765) horush válasza Jim-Y (#22759) üzenetére


horush
addikt

Francba, lebuktam xD Mindenesetre nem lenne baj, ha nálunk is elérhető lenne belőlük..

(#22766) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Corsair Carbide 300R
hivatalos honlap

210mm széles, az mondjuk nem rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#22767) horush válasza Jim-Y (#22766) üzenetére


horush
addikt

Szép darab, bár kár, hogy nem raktak rá plexit, a csúnya oldalsó rácsok helyett.

(#22768) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Megszeretném kérdezni hogy egy HKC S005ND házba bele lehet rakni normál magasságú vga-t?
Esetleg más fekvő házat amibe bele fér a normál vga?

(#22769) Jim-Y válasza zozek (#22768) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az a HKC, főleg táppal nem ajánlott vétel, inkább egy ilyen: Elite 360

(#22770) haoreg válasza Jim-Y (#22769) üzenetére


haoreg
csendes tag

Szerintem fekvő házat kért...
Üdv

cDrake™

(#22771) Jim-Y válasza haoreg (#22770) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez fekvő.. vagyis lehet így, meg úgy is használni.. nem véletlenül ajánlottam ezt ^^

"Able to place vertically and horizontally for users to manage the space in different way "

[ Szerkesztve ]

(#22772) haoreg válasza Jim-Y (#22771) üzenetére


haoreg
csendes tag

Akkor ok csak a képen egy álló házat láttam. Bocs
Üdv

cDrake™

(#22773) zozek válasza Jim-Y (#22769) üzenetére


zozek
tag

Köszi, ez jónak tűnik.Épp hogy beférne a tv állvány alsó polcára. HKC-t természetesen másik táppal használnám.

(#22774) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok.
Tudnátok nekem boltokat írni hogy honnan érdemes házat rendelni?Ezt szeretném megrendelni Cooler Master HAF 912 Plus

(#22775) pepusos válasza Hunyus (#22774) üzenetére


pepusos
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22776) Jim-Y válasza Hunyus (#22774) üzenetére


Jim-Y
veterán

Árgépen nézz utána, egyébként a pcgear.hu-n elég nagy kínálat van házakból ;) üdv

(#22777) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok erről a házról mi a véleményetek? [link] ilyenem van csak fekete az eleje és nem ilyen csilibili hanem csak egy fekete szürke és digitális függőleges hőmérő van rajta! Engem csak az érdekelne ,hogy az újabb házaknak pl.: [link] vagy [link] Mennyivel lenne előnyösebb a hűtése? ilyen [link] Noctua hűtés menne bele csak az enyémbe nem férne el a 2 oldalsó ventilátor tartó miatt! egy TX 3 most pont elfér benne! Nem tudom tartsam meg a régi házat és vegyek rá egy noctuanal kisebb CPU cooler-t vagy ez a 2 ház közül valamelyikbe amelyikbe elfér a Noctua és azt válasszam inkább?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#22778) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani masszív (!) mATX házat? Mert amiket én néztem, azok mind olyan 3,5 - 4 kg körül mozognak...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22779) horush válasza AxBattler (#22778) üzenetére


horush
addikt

Fractal Design Define Mini, vagy Arc Mini például.

[ Szerkesztve ]

(#22780) Jim-Y válasza AxBattler (#22778) üzenetére


Jim-Y
veterán

Antec P180 mini. 10kg... üdv

(#22781) AxBattler válasza horush (#22779) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de...
Még egyszer: mATX ház. Nem "legfeljebb mATX lapot befogadni képes" ATX ház.
Magyarul: az általad ajánlottak kb. akkorák, mint egy Xigmatek Asgard, vagy egy CM Elite. Az meg már túl nagy, és nekem nem mATX.

Jim-Y:
Köszi, igazad van (bár ez is nagy egy kicsit). Mondjuk azt nem írtam, hogy inkább ILYESMI kategóriában gondolkodom, úgyhogy ez az Antec sem okés.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22782) tatabánya válasza AxBattler (#22781) üzenetére


tatabánya
senior tag

veszel egy core1000-t hegesztesz bele merevítést tőkesúly az aljába és kész is. ez pedig egy hatalmas off :))

[ Szerkesztve ]

(#22783) Jim-Y válasza AxBattler (#22781) üzenetére


Jim-Y
veterán

Értem... de ekkora méretnél nem probléma, hogy nem 10kg egy ház, egyébként LianLi és Silverstone termékek között fogsz ezer, meg egy ilyet találni, csak éppen nem olcsóak :( Otthonról majd linkelek egyet, kettőt..

(#22784) TomiLi válasza AxBattler (#22778) üzenetére


TomiLi
addikt

Néhány kedvenc, ami ugyan könnyű, de masszív:

Silverstone TJ08-e, olcsóbb változata a ps07, Silverstone FT03, Lian LI V351, 352, 353, 354, és a többi.... (de ezek drága kuckók...)

Ez még ígéretesnek tűnik: Xigmatek Gigas (még nem lehet kapni)

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#22785) horush válasza AxBattler (#22781) üzenetére


horush
addikt

Ez matx ház. Ha leírnád a méreteit esetleg, hogy mire van szükséged, akkor nem olyanokat írnánk, ami nagy neked..

(#22786) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy ilyen házat[link] van-e valakinek tapasztalata , hogy egy CM 212+ hűtő befér-e ? A hivatalos oldal max 160mm -es hűtőt ír, a 212+ meg 158,5mm. De a gyakorlat ugye néha nem úgy alakul. Visszaolvasva régebben már látom hogy volt téma, de konkrétumot nem találtam. Vajon meg merjem venni? :F :F :F

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22787) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hali!
Tudom, hogy már sokszor írtam ezzel kapcsolatban, de olyan gépház kéne, ami max 20k ventikkel együtt és lehetőleg micro-atx- ami csak micro-atx vagy kisebb lapokat fogad.
Méretben ne legyen nagyobb, mint 420mm, magasság 36-40 körül legyen.
Létezik ilyen? ;]
Ha nem akkor most rendelek egy FD Core 1000-et.

(#22788) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok
Gépházat akarok veni csak nem ismerem melyik jó
csendest akarok ami nem búg.
milyet ajánlotok? lc power veritas csendes azt mondjak csak sokalom érte a 15rugót

(#22789) Jim-Y válasza malagutif122 (#22788) üzenetére


Jim-Y
veterán

NZXT Source 210, BitFenix Shinobi Core + 2x AC F12, igazából, vegyél egy normális házat, hajítsd ki belőle a gagyi gyári ventiket, és szerelj be csendeseket helyettük, akkor halk lesz a ház :)

(#22790) #98593280 válasza malagutif122 (#22788) üzenetére


#98593280
törölt tag

5 is sok érte

(#22791) 5ent1nel válasza malagutif122 (#22788) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Jó az, jó az, csak béleld ki egy Magyar-Magyar szótárral! :K
(bocs, de felszisszentem olvasás közben...)

Peace!

(#22792) haoreg válasza malagutif122 (#22788) üzenetére


haoreg
csendes tag

Én pont azt hallottam hogy annyira nem csendes. De hát kinek mi.

cDrake™

(#22793) xlife11 válasza Grave_444 (#22787) üzenetére


xlife11
senior tag

NZXT LeXa S
Igaz, ez 23k, de alapból 4hűtős, elég tágas, és még lehet bele plusz ventit rakni. :K

(#22794) Jim-Y válasza xlife11 (#22793) üzenetére


Jim-Y
veterán

És ez hol pici?:D

(#22795) haoreg válasza Jim-Y (#22794) üzenetére


haoreg
csendes tag

Számból vetted ki a szót :D

cDrake™

(#22796) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszönöm a tanácsokat!
Lian li, Silverstone megvolt, sajna túl drágák. Inkább a Chieftec micro házaihoz hasonló kategóriára és méretre gondoltam (bár azok is csak 4 kilósak).
Mindegy - lehet, hogy egy ms140 lesz belőle...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22797) haoreg válasza AxBattler (#22796) üzenetére


haoreg
csendes tag

Mivel eleve egy kis házat szeretnél szerintem nem feltétlenül kell neki 10 kilósnak lennie szerintem az 5 kilós is már jó egy ilyen háznál. De amúgy én inkább a Silverstone-t ajánlanám. Üdv

cDrake™

(#22798) Grave_444 válasza xlife11 (#22793) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez se nem kicsi se nem micro-atx.

Pár perce rendeltem meg a core1000-et 2db nexus ventivel, remélem nem fogom megbánni. :)

(#22799) Jim-Y válasza Grave_444 (#22798) üzenetére


Jim-Y
veterán

Rossz a link :( de miért pont nexus ventivel?

(#22800) Grave_444 válasza Jim-Y (#22799) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Bocsánat, itt vannak a linkek. :) [link]
[link]

Adatokban ugyanaz szinte, mint a fractal ventik.
Ha fractalt vettem volna összesen ~20k lett volna a ház+szállítás+ventillátorok.
Így ~16k szállítással együtt. A maradékból +2Gb ramot rendeltem. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.