Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) albert8 válasza Grave_444 (#20899) üzenetére


albert8
addikt

PErsze, hogyne :D
pl a Fractal D define mini
vagy arc mini, core 1000
esetleg Atec p180mini
Vagy Aerocool fronton van a Qs-202
vagy Lian Li ból temérdek
meg silverstone-ból is van pár
itt nézelődhetsz[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20902) #98593280 válasza Grave_444 (#20899) üzenetére


#98593280
törölt tag

A mini-ATX az milyen? Én micro-ATX-ről tudok, meg mini-ITX-ról: link

(#20903) Grave_444 válasza #98593280 (#20902) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Elírtam bocs.
Micro-ATX akart lenni.

(#20904) S.Feri válasza Grave_444 (#20903) üzenetére


S.Feri
őstag

Antec P180 Mini
Fractal Design Mini
Lian Li A05F

Ezek a legtutibbak napjainkban szerintem. :) Áruk 25K körül mozog.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#20905) Grave_444 válasza S.Feri (#20904) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Sharkoon ms120/ms140? :U

[ Szerkesztve ]

(#20906) Jim-Y válasza Grave_444 (#20905) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, azért az említett 3 házzal egy lapon nem lehet említeni a Sharkoont...

(#20907) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Tudtok olyan házikót, ami strapabíró, fekete, felül vannak a kapcsolói, és csak 5.25-ös meghajtóknak van benne hely?
CM 590 lenne jó, de már nem kapni.15K a max keret

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#20908) Jim-Y válasza Ace Ventura (#20907) üzenetére


Jim-Y
veterán

A Sharkoon előszeretettel csinál olyan házakat amiben csak 5.25-ös helyek vannak, az, hogy strapabíró-e.. hát .. ha nem dobálod biztos. :) Sharkoon T9 Value, Tarea ...

Utóbbinak a ház tetején, előbbinek az előlap tetején vannak a kapcsolói.

[ Szerkesztve ]

(#20909) S.Feri válasza Grave_444 (#20905) üzenetére


S.Feri
őstag

Leginkább belépés az mATX bosszuságaiba lenne. :)
Egyébként attól függ mire kell, ha megnézed az én konfigom annak célszerü egy jobb házat venni, de egy olyan rendszer ami nem fűt rettenetesen simán belemegy egy Sharkoonba is.
De ahogy nézem nincs kábelmenedzsment, nincs vinyókeret kivétel, szerintem kicsit zörgős islehet, na meg ventiket sem őgy tudsz beletenni mint esetleg később szeretnéd.
Na meg persze vga limites a házikó.

Amiatt sem egyszerü választás, mert egy mAtxben élni tényleg nem egyszerü, hát míg beköltözik az ember. :DDD

Ace Ventura:Van az aprók között egy festett Stacker, olcsón, ha jól emlékszem. :) Persze, ha nem új kell.

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#20911) Grave_444 válasza S.Feri (#20909) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezekkel a cuccokkal biztos elférnék benne.. :)
[link]

(#20912) S.Feri válasza Grave_444 (#20911) üzenetére


S.Feri
őstag

Elférnél. De nem lenne annyi ventid.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#20913) tatabánya válasza S.Feri (#20904) üzenetére


tatabánya
senior tag

kihagytál egy-két jót, legalábbis szerintem, mint pl.:

aerocool qs-202

nzxt vulcan

[ Szerkesztve ]

(#20914) Jim-Y válasza tatabánya (#20913) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az QS-202 jól szerelhető, de sajnos minőségre pont ott van ahol a Sharkoon, tehát a felsorolt háromhoz mérten minőségre még mindig sehol sincs. Ha kicsit olcsóbb lenne, akkor megérné, én 15K-ért vettem, annyiért szerintem nem érte meg a minősége miatt:/

(#20915) tatabánya válasza Jim-Y (#20914) üzenetére


tatabánya
senior tag

25-15 azért 10k különbség van amiből akár még egy ház kifér... mondjuk tényleg ki mire használja, nekem csak a konfig van benne, nem rezonál nem olvad el a levegőn, mondhatni ellátja a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#20916) Jim-Y válasza tatabánya (#20915) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát igen, de ettől függetlenül pl a 25K-es Lian-Li és a 15K-es Aerocool között nem 10K a képzeletbeli és minőségbeli különbség, hanem több...

(#20917) S.Feri válasza tatabánya (#20915) üzenetére


S.Feri
őstag

Az NZXT-t nem ismerem egyáltalán.
De mielőtt én házikót választottam elolvasgattam mindent róla, ezért is vettem meg ezt a lomot amim most van.
Ha most kéne vennem, én magamnak a fractal define minit venném meg az biztos.
de csak addig amíg nem jön ki ráncfelvarrott P180 mini.

Ez meg már megint nem igaz mert egyre jobban szemezek a cooler master storm trooperrel. :Y

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#20918) Grave_444 válasza S.Feri (#20912) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha lecserélem az elite 430-at, akkor sharkoon ms-t veszek.

A mostanit eladnám és nem akarok sokat ráfizetni.
De az is lehet hogy marad az elite, végülis nekem ez is tökéletes ház csak most a fejembe vettem, hogy valami kisebbet kéne venni :)

[ Szerkesztve ]

(#20919) S.Feri válasza Grave_444 (#20918) üzenetére


S.Feri
őstag

Én mindenféleképp támogatni tudom csak a döntésed. Te géped úgy alakítod ahogy akarod. :)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#20920) Grave_444 válasza S.Feri (#20919) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Karácsonyt óta az így is már a második házam :DDD

(#20921) Ace Ventura válasza Grave_444 (#20918) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én is így voltam vele, de vágyom vissza a nagyba.
Én 1 hónapja vettem CM elite 341-et.Ezek közül szerintem még mindig ez a legjobb.Az MS széria vinyórögzítése botrány.Volt már ilyenben részem egy Aerocool qs200 személyében.Utáltam.
Milyen a CM430? Nem cserélünk? :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#20922) Grave_444 válasza Ace Ventura (#20921) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem cserélek :P

(#20923) Robbilard


Robbilard
csendes tag

Sziasztok!A fenti konfimhoz ,a beírt Thermaltake házat néztem ki.Az ára 13.350 forint. Tudtok ajánlani helyette ugyanilyen jót,ami jó lesz a konfimhoz, és olcsóbb?

Intel i5-2400 processzor
Asrock H61MU3S3 alaplap
Gigabyte GTX560 1GB DDR5 OC GV-N56GOC-1GI videokártya
Western Digital 500GB 16MB SATA2 WD5000AAKS merevlemez
Thermaltake VN400A1W2N Commander MS-I számítógép ház
Chieftec CTG-500-80PB OEM táp
1 x 4GB DDr3 1333 Mhz Kingmax memória
Dell Ultra Sharp u2312 HM monitor

(#20924) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Létezik hasonló árban olyan ház, mint a SHARKOON T5 Value csak éppenséggel felső tápos kiszerelésben? Szükségem lenne a kábelmenedzsmentre, az ablakos oldallap annyira nem fontos (de azért jól jönne), de az előlapi usb3 port elég fontos dolog lenne, és ugyanolyan megoldással mint a T5 Value házon, mivel egy H61M/U3S3 alaplapot fogok rácsatlakoztatni. Illetve még fontos dolog lenne az SSD tálca is, mivel az alaplapra egy 96 gigás Kingston fog csatlakozni, de ha ez nincsen a házban, akkor sem gond mert akkor megveszem az extrákkal kapható változatot, amiben van SSD beépítőkeret is. Továbbá fontos lenne, hogy legyen lehetőség kártyaolvasó beépítésére, a T5 Value házhoz azt hiszem adnak kártyaolvasóhoz speciális előlapot.

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Üdv.

(#20925) naszvalo válasza Ace Ventura (#20921) üzenetére


naszvalo
tag

Szerintem a Aerocool Qs-202 nem hasonlítható össze az 430-al.a 430 egy fapados,kábel elvezetést nélkülöző ház.engem az anyag minősége sem fogott meg.semmivel sem volt jobb mint a Qs-202 é,de annak legalább a belső elrendezése jó.és vannak benne plusszok,kivehető vinyó keret stb... szeretem a cm házakat,volt is egy pár,de ellite sorozat nálam nem nyerő.

(#20926) #98593280 válasza Willie (#20924) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mennyi a keret rá? T5 értékben kellene kb? Mert ebben az esetben nem tudom, esetleg egy Xigmatek Asgard II ablakos ház + 5eFt-ért előlapi USB3 panel
Drágább lehetőség talán ez:
Lian Li PC-A05FNB Midi-Tower, de ez 26 ropi...

Az Asgard II-ben egyébként 8 mm hely van a tálca mögött, az 5.25 colos helyek mögött másfél centi, ott vmennyi kábelt el lehet rejteni és pár lyuk is van a tálcán, bár a 24 pines alaplapi tápcsatit nem lehet a tálca mögé tenni.

(#20927) Willie válasza #98593280 (#20926) üzenetére


Willie
őstag

A T5 Value ház áránál nem szívesen áldoznék többet egy házra, de akkor ez esetben valahogy meg kell oldanom azt, hogy a táp ventije alatt ne legyen semmi. Más lehetőség az itt felsoroltakon kívül gondolom, hogy nincsen.

(#20928) darkling


darkling
tag

Teljesen véletlenül akadtam rá, de meg kellett vennem (bocs a rossz minőségért):
CM 692 II Advanced

Elfelejtették felemelni az árát, így csak 25.000 Ft volt.

Az utóbbi 2-3 hónapban, mióta komolyabban nézek házakat, ez volt a favorit, de aztán megdrágult, így éjjel-nappal teszteket, fórumot olvastam, h. ki tudjak választani egy házat. Ráadásul a bolt honlapján nem is szerepelnek a CM házak és Shinobit akartam megnézni, de szerencsére megláttam ezt és most örülök.

Remélem, ha beszerzem és beszerelem a hozzávalókat, akkor is örülni fogok.

D.

Why is a soap bubble round?

(#20929) Jim-Y válasza darkling (#20928) üzenetére


Jim-Y
veterán

Csalodni nem fogsz az tuti, azert ez jobb haz mint a shinobi, csak keszulj fel ra, hogy marha nagy dog lesz:P

(#20930) darkling válasza Jim-Y (#20929) üzenetére


darkling
tag

Párom meglátta: "Ez ekkora?????" :)

[ Szerkesztve ]

Why is a soap bubble round?

(#20931) NielsX válasza darkling (#20930) üzenetére


NielsX
tag

Nekem is ezt mondta csak nem a házra..;):D

(#20932) maláj válasza NielsX (#20931) üzenetére


maláj
őstag

a telefonszámlára ??? ;]

(#20933) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok mi a véleményetek erről? Corsair Carbide 500R?

Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

(#20934) rob90


rob90
csendes tag

Sziasztok!

BitFenix Merc Alpha házról mi a véleményetek,jól szellőzik,nagy a hely?
Elöl is van nyílás a ventilátornál?

[ Szerkesztve ]

(#20935) Ace Ventura válasza rob90 (#20934) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én is néztem de a 4,9 kg tömeg elriasztott.Szerintem papírból van.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#20936) rob90 válasza Ace Ventura (#20935) üzenetére


rob90
csendes tag

Kössz a segítséget!
Akkor ez is kilőve.Tudnál valami hasonló árú tágas és szellős házat ajánlani?

(#20937) albert8 válasza #83381760 (#20933) üzenetére


albert8
addikt

NAgyon jó ház, bár lehet kicsit drága, de minőségért fizetni kell :K
nyugodtan megveheted ha tetszik és van rá zsé

rob90:Nem annyira rossz az azért :N
ha többre nem furja tehát max 10k a keret akkor jó, de lehet talánli kicsit régebbi házakat apróba ezen ár körül az is egy jó megoldás lehet :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20938) albert8


albert8
addikt

Egy új ház a Nexus-tól[link]
bár eléggé hasonlit valamire :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20939) naszvalo válasza albert8 (#20938) üzenetére


naszvalo
tag

Cm690II-re hajaz,króm csík nélkül.Ha olcsóbban érkezik,akkor jó választás lehet.

(#20940) maláj válasza naszvalo (#20939) üzenetére


maláj
őstag

nekem csak a felső része nem tetszik az elején - miért nem lehetett az egész előlapja egyforma :F :U :(
a dokkoló felül pedig vagy hasznos valakinek - vagy nem ...
15k-ban szerintem megállna a motyó ;]

(#20941) hermanyi válasza Ace Ventura (#20935) üzenetére


hermanyi
őstag

Annyira nincs papírból ,nekem is ez van jelenleg és semmi gondom vele csak az ,hogy az elülső ventik nem tudnak elég levegőt szívni :( Amúgy 8 db 12 es venti van jelenleg benne)
Ez lesz majd most orvosolva némi optikai tuningal A Bitnefix logója lesz kivágva az elejéből .
A házikó hűtésével teljes mértékben elégedett vagyok Játékok alatt 99% GPU terhelésnél folyamatos 2-3 óra sem melegszik 64 fok fölé a GPU ,és ez az Optikázás után remélhetőleg még egy pár fokot csökkenni is fog .
És nem rezeg a Ház

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20942) jookomak válasza albert8 (#20937) üzenetére


jookomak
őstag

Aprónak +1, 12k körül stacker-eket lehet kapni, ami szerintem még ma is űberel egy csomó kuckót.

(#20943) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Erről a házról ki mit tud? :) M-TECH NOB09A BLUE+18

Az a böszme 18-as venti fogott meg az oldallapon, meg a felső usb-csati-gombsor elhelyezés :)

De vajon mennyire hangos az a venti? Milyen lehet az anyagminőség? Alsó vagy felső tápos? (mert ilyen infot se találtam) Elfér benne 1 XIGMATEK Gaia SD1283?

Ha ez nem, akkor ebben az árkategóriában (drágább már semmi esetre sem fér bele) mit javasolnátok? még ezt néztem ki: THERMALTAKE VN400A1W2N Commander MS-I

:R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#20944) szacsee


szacsee
nagyúr

Hali!
Magas processzorhűtőhöz milyen ház javallott?
Magassága 172mm lenne.
Eddig a CM HAF szériából a 912 Plus ami megfelel, illetve felette, viszont nekem ez a stílus nem jön be annyira.
Fraktal Arc Midi is jó lenne, viszont a tetejét a gagyi műanyag ráccsal eltolták, no meg nem minden porszűrő kivehető.
Esetleg más alternatíva van még?
A kritériumok közé tartozna, hogy jól szellőzzön, minimal design hatású legyen és elég széles legyen a processzorhűtő végett. Tetején ha van ventilátorhely, akkor oda ventit betéve se lógjon az alaplap fölé.
Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#20945) darkling válasza szacsee (#20944) üzenetére


darkling
tag

Szia!

CM 690 II Basic esetleg.
Ha meg kellenek az extrák akkor az Advanced, bár ennek az ára nagyon felment.

D.

Why is a soap bubble round?

(#20946) Helmoras


Helmoras
őstag

Heyho, minél olcsóbban kéne egy ház a majdani gépemhez.

-Usb 3 első vagy felső kivezetés kellene.
-hang és mikrofon szintén,
-fekete szín,
-és ne legyen túl vékony sem, SSD lesz meg egy odd benne hdd nem szóval nem kell sok sata hely... egy relatíve csendes gépet szeretnék emberi anyagi keretek között.

Itt a tudásom hagy némi kivetni valót, néhány házban láttam van 2,5 es hely pl ssd nek, ilyenkor ssdből lehet venni az oem verziót és nincs szükség beépítő keretre? ha igen ez előnyt jelent!

Illetve hogy a házban jó keringés lenne a + szükéges ventikkel is számoljatok kérlek.

viszont a videokártya miatt ATX méretű ház kellene (játszós gép lesz :) )

nem tudom mennyit számít, egy komolyabb cpu coolert is tervezek majd venni a rendszerbe, AC freezer 13 vagy valami hasonló, ennek a helyigénye nem tudom jelen esetben mennyit számít.

Köszönöm az ötleteket előre is.

(#20947) HANDO88


HANDO88
senior tag

Üdv uraim.
Thermaltake Dokker BlacX
Valakinek esetleg tapasztalata,észrevétele lenne eme házikóval kapcsolatban?
Ha van ilyen személy kérem ossza meg tudását velem.
Köszönöm előre is. :R :R :R

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#20948) Ace Ventura válasza HANDO88 (#20947) üzenetére


Ace Ventura
addikt

savanya -t kérdezd, ő most adja el.
Üdv

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#20949) HANDO88 válasza Ace Ventura (#20948) üzenetére


HANDO88
senior tag

Meg akarom venni azért kérdeztem. :C :C :C :C
A tulaj mindig dicséri a portékáját,jó lenne egy kívülálló véleménye :K :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#20950) K1LLMy53Lf válasza HANDO88 (#20949) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ha nem kell mind a 4db 5,25ös hely, akkor sztem megéri. én ma megtapiztam egy ilyet (pont emiatt, h esetleg megveszem), de nekem kell a 4db hely, viszont a felső hely kiesik a dock rész kábelei miatt.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.