Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) proci985 válasza Tothgera30 (#18243) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az is van egyébként egy apróban 28ért:). mondjuk ennyi vinyóval szerintem hiába lenne fanless, a seekzaj eléggé kihallatszana, mert elölre nyitott.

Cosmos S kb egy Stacker 833, amit azután hoztak ki, hogy a sima Cosmost lehúzta a kritika (stackert vártak, p180 EATX editiont kaptak). eltérések:
- a cosmos S váza alu, a cosmosé acél: sokan szidták a cosmost, hogy 200usd/210euroért fémváz (ami zaj szempontjából jobb), amikor a picit drágább 832 alu volt.
- az Sbe befér a triplaradi, a cosmosba csak dupla. cserébe a cosmos S oldalsó ventije alapból összeakad a trueval meg az összes épeszű toronyhűtővel (na ezt nem tudta egyik fórumtárs, akinek egy időben mindig a legdurvább config volt az aláírásában... és Cosmos S + TRUE kombóval nyomta állítólag:), najó lehet tényleg olyanja volt, mert fűrészeléssel össze lehetett hozni másik fórumtárs szerint)
- a vinyók a cosmosban rekeszesek és az első rész le van falazva, az S verzió a Stacker 810 tripla 120as intake jellegű elejét kapta. a két ház között kb ez a legnagyobb és legszembetűnőbb különbség
- a cosmosnak van zajcsillapítása
- cosmos Snek nincs resetje és kapacitatív az indító"gomb"ja.
- az Sben hátul van elég hely elhúzni a kábeleket. ez volt a sima cosmos legnagyobb baja.
- egymás mellett
- az S piros/szürke, míg a sima fekete/szürke:). mondjuk egy 210euros háznál ez a színösszeállítás eléggé szerencsétlen, fekete/szürke kombó az olcsó termékeket szokta jelölni (ld kerülj szinkronba dvdk).
- méretben egyeznek.

tudásban meg: +1ventivel szerelt CM690et hűtésben vert (kivéve vidkari), tetejében sokkal halkabb is volt. mindenesetre a 3870em passzívan nem megy 70 fok fölé benne, ami elég szép teljesítmény (az eredeti kétslotos ugyanezt 80%os ventivel tudta). aktív hűtéssel 23fokban 50-55 fok fölé smallFFT+furmark alatt sem ment semmi.


csináltam illusztrációt is tudásra:). kicsit át kellett méretezni, de a lényeg látszik. 15perc furmark+smallFFT, gyakorlatban worst case scenario.

procin a két TY140 1150 körül (11V, zalman mfc1plus max), a két Antec 140 TwoCool Len (670-710rpm), a négy SFlex 1900 5Vn, olyan 670-720rpmen. a 3870es passzív (emiatt a magas hőfokok), a HR03GT bordája hátra van csapva. konnektorból 280-300Wot fogyasztott. szobahő 22-23 fok, ház belső intakejénél teszt elején 24fok volt, teszt végére 25 fok lett. az air duct nincs fent, mivel összeütközik a HR03GTvel:). ja igen: sok benne a venti, de a táp a domináns, az sflexek olyan 7Vtől hallatszanak ki (potis próbálgatás alapján), a TYk 12Vs is a táp alatt vannak. idleben minden 30-35fok alatt van, de az annyira nem releváns. az everest meg svéd, de szerintem a lényeg így is érthető:D

abban viszont teljesen igazad van, hogy sokkal de sokkal macerásabb jól hűteni, mint egy ATXes házat, csendre pedig tényleg nem ez a ház a jó választás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18252) wolandino válasza Jim-Y (#18249) üzenetére


wolandino
tag

Ezt én is néztem, hogy mindegyiknél van USB 2 is, csak nem értem. Úgy tudom a 3 visszafelé kompatibilis. Akkor meg minek tesznek usb 2-t is a házakba?

(#18253) Jim-Y válasza wolandino (#18252) üzenetére


Jim-Y
veterán

detz a gúúd kvescsön :)

(#18254) proci985 válasza wolandino (#18252) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

olcsóbb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18255) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

Sziasztok,

Egy ideje gondolkodom, hogy lecserélem a házikómat mert szegény már 5éves és kicsit karcos a fóliázás az elején meg imitt amott elengedett a fólia ragasztása.
Kinéztem ezeket:
Sharkoon T5
Sharkoon T9
Antec Three Hundred

A jelenlegi házam egy neve nincs TriStar de elfér benne minden cuccom még úgy is, hogy most egy HD6790-es VGA-m van ami 24cm hosszú és a kábeleket is jól lel lehet benne rendezni.
A hangja teljesen szolid két 8cm-es Ház ventivel amiből ez egyik egy Arctic automata RPM-es és általában 500RPM körül forog kivéve játék és hasonló dolgok közben a másikat fixre állítottam 1600RPM-re. A CPU hűtőm egy Arctic Alpine 11 Pro rev.2. a Táp meg egy Corsair CX430

Masszív terhelés mellett így alakul a hőmérséklet: [link]

A kérdés, hogy szerintetek hang meg hűtés tekintetében a 3 közül melyik lenne a jobb választás?

(#18256) Jim-Y válasza Eli_Stone (#18255) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem Bitfenix Shinobi Core + 2x Coolink Swif2 1200 :)

(#18257) Eli_Stone válasza Jim-Y (#18256) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Nézegettem azt is, csak egyetlen probléma volt vele, hogy a tetején van az USB meg a hang és a ház nekem be van rakva az IKEA-s asztalomba amiben van egy polc vagy fiók vagy mittom én minek nevezzem a gép felett így elég nehezen tudnám bedugni a pendrive-ot.

Pedig nagyon szép az a ház.

(#18258) Jim-Y válasza Eli_Stone (#18257) üzenetére


Jim-Y
veterán

Érthető... hát szerintem akkor a szimpátia alapján dönts mivel túl sok különbség nincs ezen házak között, nincs egy olyan, amire azt lehetne mondani, hogy inkább ezt, mert ez sokkal jobb... ;)

(#18259) bsh válasza wolandino (#18252) üzenetére


bsh
őstag

[link]
visszafelé kompatibilis, csak a csatlakozója nem az, ha usb2-es az alaplapi header-re szeretnéd kötni, oda adapter kell.

(#18260) Eli_Stone válasza Jim-Y (#18258) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Thanks,

De, ha tudtok valami egyéb házat ami olyan mint a Bitfenix csak az elején van az USB azt azért még megfigyelném :D

(#18261) Daert válasza Eli_Stone (#18260) üzenetére


Daert
őstag

Hali.
Esetleg az Enermax Staray ?

(#18262) viharhozo válasza albert8 (#18245) üzenetére


viharhozo
addikt

Kösz!

Akkor most leszek ontopik, mert veletlenul pont Antec P180 es Cosmos S hazam van. Lehet, h az Antec hangszigetelt, de aki nem tervez egy szobaban aludni a geppel, es megteheti, Cosmost vegyen. A P180 modern hardverekkel konkretan szerelhetetlen.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#18263) Tothgera30 válasza viharhozo (#18262) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez igaz, nehezen lehet szerelni, bár aki hosszú újakkal van megáldva annak nem lehetetlen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18264) bsh válasza Tothgera30 (#18263) üzenetére


bsh
őstag

(#18265) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok,
Egy halk gépet szeretnék összerakni, és ehhez keresnék lehetséges házakat.
Nem kell feltétlenül hangszigetelt, elég ha a meghajtók és a ventik rezonanciáját nem veszi át a ház, illetve különböző gumis/műanyagos megoldásokkal tompítja.
Amit még mindenképpen szeretnék, hogy csak usb 3-as kimenetei legyenek.
Köszönettel,
W.

(#18266) OnLy16 válasza wolandino (#18265) üzenetére


OnLy16
tag

Ha nem feltétlen szükséges a gyári megoldás akkor lehet hogy tudok segíteni. Írj egy privit, nem akarom teleoffolni a topicot.

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18267) Eli_Stone válasza Daert (#18261) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Hello,

Az enermax pofára olyan mint a Sharkoon-ok vagy az Antec 300.
De most nézegettem az NZXT Source 210-et alternatívaként a Bitfenix-re. Az is szép és az elején van az USB :)
Csak azt nem tudom, hogy minden cuccom elfér e rendesen benne, bár a képeket nézegetve igen.

De azért leírom mi minden van a gépben:
ASRock P55 Pro
VTX3D H6790 24cm hosszú plusz a pcie tápcsati ami ennek a hátulján van és nem a tetején.
2db SATA2 HDD 3,5" + néha egy PATA de az mostanában egy külső házban lakik.
1db SATA ODD
Arctic Alpine 11 Pro rev.2
Corsair 430CX táp
a két ház ventit nem írom, mert egy új házba akkor inkább már 12cm-t tennék a 8as helyett.

Bár nem tudom, hogy az NZXT-nek a szellőzése milyen.
Mert ugyan a mostani házamnak is teli az eleje de van front venti illetve az oldallapján van egy 8cm-es venti hely amiben eredetileg egy cső volt a proci hűtőnek csak én kiszedtem + van egy 11x7cm-es perforált nyílás gondolom a VGA-nak, a hátulján a venti felett és alatt illetve a slot lemezek mellett is van perforált nyílás, így egész jó a szellőzése, 12cm-es ventikkel valószínűleg még jobb lenne.

Amúgy nem tudjátok, hol lehet olyan táp kábelt szerezni mint amilyennel az NZXT mutogatja a házait mert az nagyon tetszik :)

(#18268) kerelo válasza viharhozo (#18262) üzenetére


kerelo
senior tag

Igen a Cosmost könnyebb szerelni.De szerintem sokkal több ember van aki nem akarja szerelgetni a gépét heti gyakorisággal,de a csendet előnyben részesíti.Összerakja a gépét,aztán esetleg évenként fejleszt benne valamit. Én sajnos nem ilyen vagyok, :DDD ezért adtam el a P180-at. Az Antec P183-ban megtaláltam a számomra eddigi legjobb házam./ bocs hazudtam,most P180 mini-re hajtok :D / Könnyen szerelhető,jól szellőző,és szinte hangtalan.

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18269) wolandino válasza OnLy16 (#18266) üzenetére


wolandino
tag

Inkább gyárit szeretnék, házi készítésű házakat annyira nem ismerem

(#18270) OnLy16 válasza kerelo (#18268) üzenetére


OnLy16
tag

A P180 akkor írta le magát nálam amikor megláttam hogy nyitható ajtaja van.

Csak engem bosszant hogy nyitogatni kell a gépet ahhoz hogy bekapcsoljam?

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18271) Integra válasza OnLy16 (#18270) üzenetére


Integra
titán

igen

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18272) Jim-Y válasza OnLy16 (#18270) üzenetére


Jim-Y
veterán

igen

(#18273) Regirck válasza OnLy16 (#18270) üzenetére


Regirck
senior tag

Helységekhez való belépés előtt is ezt szokás. Majd el felejtettem, igen! Viccet félretéve nem kell nyitogatni, kinyitod bekapcsolod becsukod.

(#18274) proci985 válasza viharhozo (#18262) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a sima cosmossal nekem ment egy évig a gép mellett alvás. aztán elköltöztem, és már nem volt szükség járó gép mellett aludni.

OnLy16: igen.

viccet félretéve: altatni kell a gépet, akkor nem kell a bekapcsológombot nyomogatni. gyorsabban is bootol, villanyszámlában kb nincs különbség, valamint a gép pontosan ott folytatja, ahol az ember hagyta (nyitott programokkal és mindennel).
az ajtó egyébként áldás, nagyon sokat lefog a direkt hangból. optikaiakat manapság meg úgyse kell annyit használni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18275) kerelo válasza OnLy16 (#18270) üzenetére


kerelo
senior tag

Igen régen engem is zavart de nekem mindig jobban tetszettek az "ajtós" házak.Valahogy letisztultabb,komolyabb vele az előlap általában,és persze a hang sem jön ki annyira a gépből.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18276) kerelo válasza proci985 (#18274) üzenetére


kerelo
senior tag

Nekem a CM 690II nem jött be hang szempontjából,azért adtam el.pedig jó kuckó,meg a forma is bejött.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18277) OnLy16 válasza kerelo (#18275) üzenetére


OnLy16
tag

Nekem valahogy fölösleges az egész. Eggyel több alkatrész ami letörhet (és általában le is törik) Nem beszélve a fölösleges maceráról. Az pedig hogy csökkentené a gépzajt...nem nagyon tudom elképzelni...

Régen volt egy P3 gépem, aminek az elején az 525 meghajtókat takarta egy lap, de a bekapcsológomb teljesen külön volt. Az nagyon jó volt, szolid de mégis praktikus.

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18278) proci985 válasza kerelo (#18276) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

690em nekem is volt (sima), három hét után cseréltem a Cosmosra:) (nem fértem be a cpuhűtő miatt, valamint a hangjával sem voltam elégedett)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18279) Madn!ght


Madn!ght
addikt

A CM 690 gyári ventijeinek a hangjával nem voltatok elégedettek?
A FD define R3 és a CM 690 között hezitálok. Ha kicserélem swif2-es ventikre a gyárikat, akkor elvileg tűrhető lesz a hangja... Rosszul gondolom?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18280) albert8 válasza Madn!ght (#18279) üzenetére


albert8
addikt

a gyári ventik is jók szerintem :)
vagyis halkak, de azokkal mégjobb lesz a szellőzés :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18281) Madn!ght válasza albert8 (#18280) üzenetére


Madn!ght
addikt

a swif2 levegőszállítása szvsz jobb, mint a gyár cm-eké. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18282) proci985 válasza Madn!ght (#18281) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem az:) gyári CMek annyira nem rosszak. viszont a 690 nagyon nyitott, tényleg minden kihallatszik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18283) Madn!ght válasza proci985 (#18282) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nekem most le van véve az oldallap, különben megfőne a rendszer. Sajnos a TT soprano házam nemcsak méretben kicsi a GTX480-nak, hanem szellőzésben is.

Egyelőre nézelődöm mi lenne a legjobb vétel, amelyben kellően hűvös és halk maradna a konfig.

Fractal design Define R3, CM 690 (a II nem annyira jön be mint az első széria), esetleg alkalmi (használt) HAF X, vagy Silverstone Raven.

Árban a legjobb egyelőre a CM 690, de mire normális ventiket pakolok bele 30k+ körüli árat fizetek érte.

30k fölötti árat nem szívesen fizetek egy számítógépházért, csak ha valami kivételes vétel...

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18284) proci985 válasza Madn!ght (#18283) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a 480 gyári ventije mellett a CM 1200as ventijei nem lesznek annyira hangosak. sőt. levegőt viszont nyomják rendesen, Neked pedig az az érdekesebb. minél kevésbé pörög fel a 480 ventije, annál jobb, ezen pedig házszellőzéssel lehet segíteni.

túlnyomásosokból Antec 300 elöl a dupla ventivel lehet még érdekes.

ha használt is játszhat, szerintem egy 932 is elvileg már elég lenne, illetve talán egy Stacker 830/832. Raven 3 elvileg már olcsóbb, de olyanból még nagyon nem lesz használt. Fortress FT01-02 meg apróban valszeg elég ritka lenne.

esetleg árban talán még az Antec 902 férne bele.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18285) Madn!ght válasza proci985 (#18284) üzenetére


Madn!ght
addikt

Egyelőre ezeket nézegettem:

- Raven ~ 35k
- CM 690 Pure ~ 14k
- HAF X ~ 35k

Némi alkuval már érdekes lehet mind2 30k fölötti kuckó.

A GTX 480 ventijei jelenleg 50%-on pörögnek, viszont így 80 fokig felmegy a hőmérséklete játék közben, levett oldallappal. Ha feltenném az oldallapot, a proci hőfokjai is jókorát ugrana, azt meg nem szeretném.

Szerk: jah, és ha már 30 fölötti házakat nézegetek, nagy esélyes még a FD Define XL.
Valójában ez volt az alapkoncepció, csak nem visz rá a lélek, hogy ennyit fizessek egy házért. :N

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18286) proci985 válasza Madn!ght (#18285) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Raven és HAF X kb a két legjobb ház (még az emberi árú kategóriában) forró GPUs rendszerekre. a CM690 jó, de alapvetően az egy olcsó ház. logoutos képek egymás mellett, a CM690 eltörpül a Raven mellett.

Define XL mennyi lenne?

cubitek hptx-tank esetleg? 10 pci bővítőhely, elvileg fóliás is még. engusz pedig korrekt eladó.
van egy fortress is

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18287) Madn!ght válasza proci985 (#18286) üzenetére


Madn!ght
addikt

Az xl 37k, viszont az új. Használtban még nem igazán fordulnak elő ilyenek.

A fortresst is néztem az is elég tetszetős. A cubitek annyira nem tetszik.

Fekete belsejű házat szeretnék. :)

Minél többet nézem a ravent. annál inkább megerősít, hogy pontosan ilyen házat keresek. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18288) Tothgera30 válasza Madn!ght (#18287) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én a Ravent venném, az mégis csak SS és még jól is néz ki, a Fortress is bejövős, de csak a plexi nélküli változat.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18289) kerelo válasza Madn!ght (#18287) üzenetére


kerelo
senior tag

ha méretben elég a cm690,és számít az ár,akkor jó választás.a gyári ventik sem mondhatóak hangosnak,persze a swif2,minden szempontból jobb. ha viszont nem gond az ár,akkor Raven :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18290) viharhozo válasza Tothgera30 (#18263) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem vannak olyan reszei, amik konkretan lehetetlenek. Most szereltem at a Cosmosban levo configot a P180-ba.

Egy regebbi Noctua hutom van, ami miatt a 4pines alaplapi tapkabelt csak ugy lehet radugni az alaplapra, ha kiemelem (a hocsovek eppen raernek, koztuk nincs hely, felul nincs hely). Probakepp beleraktam egy 6850-es Asus vgat vga duct nelkul (ket slotos hutessel). Ha ez bekerul, a felso hdd baynek konkretan annyi, egyszeruen nincs hely a kabeleknek. Persze ez egy regen kifutott termek, ahogy nezem, a P193 vagy 20 centivel nagyobb, azzal biztos nincs gond.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#18291) ssamf


ssamf
tag

Sziasztok!

Nem fogjátok elhinni de házat szeretnék venni :D !

Vmi olyan kéne nekem amit nem feltétlenül akarok évente 1-nél többször szerelni, de legyen halk! És az sem érdekel hogy néz ki mert berakom az asztal alá és csókolom ... :)

Köszi a segítséget!

(#18292) Jim-Y válasza ssamf (#18291) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, azért valamit írhatnél még, mert így kb csak 1000 ház felel meg az igényeidnek:D

Mennyit szánsz rá? mi fog belekerülni?

(#18293) proci985 válasza Madn!ght (#18287) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, én hasonló helyzetben a Ravent venném:)

XL szép, minimalista és funkcionális, de nekem már picit túl "svensk design" (azaz svéd dizájn, kb letisztult minimálfunkcionalizmusként írható le, ami néha nekem már túl letisztult, egyébként tényleg göteborgi a cég).

cubitek tényleg nem annyira szép, viszont jelenleg az egyik legnagyobb ház a piacon, és árban még kb stimmelt. fortressnél talán a Raven Neked jobb lenne, de gondoltam átfutom az aprót.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18294) albert8 válasza ssamf (#18291) üzenetére


albert8
addikt

Cm 430 vagy Sharkoon T5-T9 jó lesz neked :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18295) ssamf válasza Jim-Y (#18292) üzenetére


ssamf
tag

Ami menne bele:

AsRock Z68 Pro3
Intel Core i5 2500K
Msi N570GTX Twin Frozr II/OC
1 db SATA3-s HDD (még nem választottam)
1 optikai meghajtó
1 táp ( még azt sem tudom :D)
meg 4-8 Gb Ram (még ezt sem döntöttem el)

(éppen gépet rakok össze virtuálisan :C :Y

(#18296) Jim-Y válasza ssamf (#18295) üzenetére


Jim-Y
veterán

Corsiar 650D szerintem, vagy Fractal Design Define XL

(#18297) ssamf válasza Jim-Y (#18296) üzenetére


ssamf
tag

Ez ? Ez egy vagyon...

(#18298) albert8 válasza ssamf (#18297) üzenetére


albert8
addikt

Akkor viszont én a Collermaster 690II-t ajánlanám
20k körül :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18299) Jim-Y válasza ssamf (#18297) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én írtam, hogy írj egy keretet, de nem írtál, gondoltam akkor hozzáigazítom az alkatrészekhez.. egyébként még mindig meg vagyunk lőve, hogy mennyit szánnál rá, hiába írtad, hogy egy vagyon, én még mindig nem tudom hogy 5K-t szánsz a házra, vagy 30-at :U

(#18300) ssamf


ssamf
tag

Igazad van :R :R

Igazából 250e körül kéne legyen. Monitor nélkül...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.