Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13774) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Hallgattam rátok és megvettem a HAF 932-t, tényleg elég robosztus és jól sikerült kuckó! :) (hátul 12centis CM venti, az oldalsó 23-as pedig cserélve lett 4db 12-es CM-re, ezeket a korábbi tulaj cserélte)
Viszont amiben csalódtam, azok a ventik, pont az, ami miatt vettem. Pontosabban a hangcsökkentés volt a megvétel fő oka, hogy majd a nagyobb ventik halkak lesznek, és kapok 1 ultrahalk gépet. Jelentem, ez nem vált be, mert nem lehet őket leszabályozni (vagy csak én vagyok béna hozzá, de nekem nem sikerül :P ). 1000 körül pörögnek, de ezzel olyan hangzavart generálnak, hogy felülmúlják még a régi leszabályozott 8-as, 9-es ventijeimet is. Oké, hogy sok levegőt szállítanak, de inkább menjen át rajtuk kevesebb, viszont közel hangtalanul!
Amivel próbáltam:
-előlapi ventiszabályzó (Gatewatch) kb 800-ra le tudta szabályozni, de az még mindig rettentő hangos (igaz ez biztos cserélve lesz, mert egyrészt reszelni kellene, hogy bemenjen rendesen a házba, másrészt szürke..
-speedfan
-easytune6 (gigabyte gyári szabályozó program), utóbbi 2 esetben a ventik az alaplapra voltak kötve

Kérlek segítsetek nekem, mit próbáljak ki, mi erre a megoldás? Vennem kell egy feszültség alapján szabályozó előlapi panelt, hogy át tudjam hidalni a problémát?

(lehúzva a 23centiseket tényleg szinte semmi hangja a gépnek, pedig a hátsó 12-es megy, és az oldalsók közül is 2!)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.