Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97751) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Nem gondoltam volna,hogy ennyire egyértelműen mindenki a hondát ajánlja,nekem is szimpatikusabb de nem akartam befolyásolni senkit.

bendeguz_HUN

(#97752) zolynet válasza bendeguz76 (#97751) üzenetére


zolynet
addikt

ebben a pillanatban indulnék ki érte :K
honda accord 2.2i-cdti

Life is too short to stay stock!

(#97753) !Overdose! válasza zolynet (#97752) üzenetére


!Overdose!
őstag

Dark Mocha Pearl + Tomasson TN1? Ütős kombó! :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#97754) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Srácok a kolegám most mutatta az alufelnit , hogy a belső oldalán mintha átütne a "rozsda " szó szerint puposodik neki fel több nagyobb foltban a festék ! Mi lehet az és mit lehet ellene tenni ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#97755) tboy93 válasza zolynet (#97752) üzenetére


tboy93
nagyúr

gyönyőrű

(#97756) zolynet válasza !Overdose! (#97753) üzenetére


zolynet
addikt

azaz....tn1-et akartam a jelenlegire is, csak megelőztek az ötlettel, így nem az lett
ugyan jürgen felni, meg polír, de ez így ahogy van nagyon tetszik ez a felni :K
majd 1-2év múlva talán találok egy ilyesmit és akkor csere, addig még élvezkedek a mostanival :D

Life is too short to stay stock!

(#97757) MunezXBK válasza jozefgucci1 (#97754) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én homokoltatnám és fényeztetném.

(#97758) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Csak érdeklődnék, egyelőre nem tervezek vásárolni. :)
Első autónak mit tudnátok javasolni fél millióig?
Benzines, 1.6-os, olcsó és nagy alkatrész ellátás - F Astra? Esetleg valami más?

Előre is köszi. :)

Üdv.

(#97759) DeFranco válasza Willie (#97758) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fasztra jó, se kicsi se nagy, elmész vele a világ végére, ha nem lóg a bele, a korrózióra kell még figyelni de azt meg látod.

ettől az árkategóriától csodát ne várj, de 1-2 évig elfurikázol vele minden bizonnyal, aztán majd cserélsz ha úgy adódik.

(#97760) !Overdose! válasza zolynet (#97756) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha meg lehetne oldani igényesen egy 2din fejegység beépítését, akkor egyértelműen 7gen Accord lenne a következő autóm. Kár, hogy nem láttam még rá példát. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#97761) bendeguz76 válasza zolynet (#97752) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Nagyon cool verda :)

bendeguz_HUN

(#97762) tboy93 válasza Willie (#97758) üzenetére


tboy93
nagyúr

F astra, punto, swift, corsa, békalámpás corolla, colt, almera :))

(#97763) 426os válasza DeFranco (#97759) üzenetére


426os
őstag

Ha már Astra F: az 1.6 16v vagy az 1.4 16v motorokkal mennyire van több gond, mint az alap 1.4 60 lovas, esetleg 1.4 SE 82 lovas verzióval? Ha van is gond nagyságrendileg mennyivel kerülhet többe a javítása?

.

(#97764) Willie válasza DeFranco (#97759) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :)

(#97762) tboy93: Köszi a tippeket! :)

(#97763) batonyo: Én a 16V-s F Astra motorokról nem hallottam jókat, amennyire én tudom akkor még az Opel gyár kezdetleges volt ezen a téren. Illetve olyanokat olvastam, hogy az 1.4 nem igazán éri meg, helyette jobb az 1.6 mivel nincsen nagy fogyasztásbeli különbség, ott is talán a C16NZ (75LE) a legjobb választás.

(#97765) deicide válasza Willie (#97758) üzenetére


deicide
veterán

Csakis F Astra, 2006-ban vettem használtan (2000-es évjárat), most járok majd' 300.000km-nél, még sehol sem hagyott cserben, ellenben valóban hajlamos rozsdálni és a 10K-s olajcsere alatt megeszik 1/2L olajat is, de ez eltörpül amellett, hogy belefér a bicikli, ha kell, lehet ütni-vágni, zokszó nélkül megy és olcsó hozzá minden.

A motorkérdés, X16XEL-em van, 16 szelepes 1.6-os, 100LE, a szokásos EGR sárga lámpán kívül soha semmi baja nem volt, nem kellett belenyúlni a motorba.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#97766) runner 125 válasza !Overdose! (#97760) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah igen. Bármennyi is furcsa volt, a HR-V-nél én is figyelembe vettem. :)
A beltér elég puritán, meglepő h mégis ki van alakítva a 2 DIN hely.
Remélem e hónapban már végzek az egyedi, csomagtér oldalába tervezett mélyládámmal, és be tudunk építeni mindent.

mod.

Van rá alternatíva. Az árára kíváncsi volnék...

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97767) Willie válasza deicide (#97765) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :)

Akkor a motorral kapcsolatosan mégsem volt igazam. :)

(#97768) Qru válasza runner 125 (#97766) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól emlékszem, hogy a tiéd 4wd? Mik az "offroad" tapasztalatok vele?

#nincsbennetarcsi

(#97769) !Overdose! válasza runner 125 (#97766) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem nem olyan furcsa. Egyszerűen 2014-ben már nem akarom a telefonomat ragasztgatni a szélvédőre ha navigációra van szükségem. És akkor még a tolatókameráról, filmnézésről, internetről nem is beszéltem.

Amit linkeltél az szerintem az amerikai piacos Accordba való.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#97770) deicide válasza Willie (#97767) üzenetére


deicide
veterán

Biztos voltak, akiknek összejött vele a gond, nyilván azok írnak leginkább fórumokba, én ritkán írom be, hogy még mindig minden működik, ezért inkább a negatív tapasztalatok gyűlnek. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#97771) zolynet válasza !Overdose! (#97769) üzenetére


zolynet
addikt

szerencsére nekem ez nem prioritás, így majd egy '06-07 ats kiváló utóda lesz a vti-nek :K

Life is too short to stay stock!

(#97772) 426os válasza deicide (#97765) üzenetére


426os
őstag

Viszont akkor ez már Ecotec, nem? Az előtte lévő 1.6 16v motor ha jól tudom más tészta, de javítsatok ki, ha rosszul tudom. Az 1.4-et 60 lóval én kevésnek találom, bár még csak nem is ültem F Astrában, eddig leginkább egy 1.3-mas Favorit-ot használtam LPG-vel, ami igaz, hogy picit gyengébb, de baromi lomha. Az Opel pár lóval több ugyan, de nehezebb is, így gondolom dinamikában nem sokkal jobb. Ezért gondolkodom inkább erősebb motorban, de egyelőre csak nézegetek, olvasgatok, odébb van még a vásárlás (az Astra is csak, mint lehetőség van képben).

.

(#97773) TayRol válasza 426os (#97772) üzenetére


TayRol
veterán

az. szíjas, 60 ezrenként vezérlés csere, laza illesztésű motor. ha nincs hanyagolva, kimegy a világból. ilyen volt a g astrámban, teljesen jó.

(#97774) runner 125 válasza Qru (#97768) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az, igen.
Tök őszinte leszek, nem próbáltam klasszik terepen. Mármint földúton meg kátyús úton igen. Egy személyautónál jobb a komfort ilyen körülmények között, de azért azt is érezni h nem alvázas SUV.
Igazából mindegy is, mert nem erdőre járni kellett. Leginkább a téli közlekedésnél lesz haszna, főleg Ausztriában.

!Overdose!

Érthető, nekem is fontosak az ilyen opciók.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97775) Qru válasza runner 125 (#97774) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy rendes téli kerékkel nem lesz gondod. Szemezek/szemeztem a Crosstrek-ekkel is de azok még drágák nagyon, meg amire nekem kell nem is érné meg igazából.

#nincsbennetarcsi

(#97776) lsc


lsc
nagyúr

(#97777) runner 125 válasza lsc (#97776) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Ha nem számítjuk a rétegautó Porsche 911-est (19,3 százalék, 94 000 km), a 10-11 éves autóknál csak japánok kerültek az első ötbe. A Porsche mögött a Subaru Forester (19,3 százalék, 138 000 km), a Toyota RAV4 (20,2 százalék, 120 000 km), a Toyota Avensis (21,1 százalék, 133 000 km) és a Honda Jazz (21,2 százalék, 109 000 km) végzett."

A legrosszabbakat már Qru linkelte.
Mondjuk egyértelmű volt a konklúzió. - Ha, azokban nincs japán, valahol azért meg kell jelenniük. :D

Qru

Nem rossz a Crosstrek, de formailag szappantartó az is. :(

Vredestein Snowtrac 3-ra (195/70 R15) esett a választás. Mindenképpen keskenyebbet akartam a gyári méretnél, ezen méretben meg kevés gyártó gumija elérhető.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97778) spammer


spammer
veterán

3-4 kiló körül (max 500k) mit lenne érdemes nézni? :F Amire nem kell az embernek a gatyáját is rákölteni később. Manuális váltós kivitelben. Többnyire városon belül, néha rövidebb utazásra, szóval nem hosszú túra/szállítmányozás a cél.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#97779) vendingo válasza spammer (#97778) üzenetére


vendingo
veterán

Twingo?

Olcsó, megbízható, jól fogyaszt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#97780) Tsebacsi válasza spammer (#97778) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Erre általában mindig azt mondják, hogy swift, vagy ha találsz Punto II-t, akkor az.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97781) spammer válasza Tsebacsi (#97780) üzenetére


spammer
veterán

Twingo, Punto, ezeknek utánanézek, de Suzuki nem kell (hiába olcsóbb). :N F Astráról lenne váltás, de lehet, hogy maradnom kellene az Opelnél. Nagyjából egész megbízható, csak hát rohad, meg amortizálódik rendesen. :DDD

Toyota / Honda alkatrész-ellátottság és az árak gondolom nem annyira barátiak, mi? :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#97782) Qru válasza runner 125 (#97777) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az összes az. :D

mod:

Extrák: gyári haspáncél. Biztos egy félős vállalkozóé... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97783) !Overdose! válasza spammer (#97781) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hondához a gyári alkatrész valóban nem olcsó mulatság, de 99%-ban van jó minőségű utángyártott, illetve forrás olcsóbb gyári alkatrészhez. Általánosságban elmondható, hogy a kopóalkatrészeken nincs sokszoros szorzó, de ha valami specifikus vagy ritka dolog kell és bontóban nincs, akkor drága lehet, mint tboy93 kollégának a lengéscsillapítója. Én személy szerint 11 év Hondázás alatt még nem futottam bele felháborítóan drága vagy nehezen beszerezhető alkatrészbe.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#97784) runner 125 válasza Qru (#97782) üzenetére


runner 125
nagyúr

Haspáncél a TNT ellen sokat nem véd. :))

Max. szar úton nem veri össze az olajteknőt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97785) spammer válasza !Overdose! (#97783) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, ez azért jó hír. Nem érdekes nekem, hogy gyári-e, ha megfelelő, akkor teljesen jó az utángyártott/bontott is. Na majd körülnézek a Hondák között is. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#97786) TaaT


TaaT
veterán

Tegnap megnéztem a Wheeler Dealer Trading Up műsor Japán epizódját, agyf@szt kapnának ott egyesek. :D

Amilyen kevés a hely [link] [link] olyan drága autót fenntartani. :Y

Műszaki 2évente 1200$, parkoló hely (nem garázs) 360$/hó :o

Give them hell Ukraine!

(#97787) bitpork válasza TaaT (#97786) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ott nagy motor vizsgát sem tehetsz ha nem tudod felállítani az elborult mocit :) Ha jól emlékszem 286LE a gyári felső limit, és csak típus engedéllyel lehet ennél nagyobb teljesítményű kocsid.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97788) TaaT válasza bitpork (#97787) üzenetére


TaaT
veterán

Ésszerűnek hangzik. :)

Give them hell Ukraine!

(#97789) !Overdose! válasza TaaT (#97786) üzenetére


!Overdose!
őstag

És autót csak abban az esetben tarthatsz, ha igazolni tudod, hogy van parkolóhelyed. Ennek elkerülésére találták ki a maxiumum 660 ccm-es kei car kategóriát.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#97790) TaaT válasza !Overdose! (#97789) üzenetére


TaaT
veterán

A kei car-t meg legrosszabb esetben betolod a nappaliba. :D

Give them hell Ukraine!

(#97791) zsoltee10 válasza Tsebacsi (#97744) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nagyon tetszik a CR-V feketében, de csak amikor tiszta. Porosan, koszosan viszont a fekete autó a legrondább.

A jelenlegi választék borzasztóan szűkös és a fekete modell jobb vételnek tűnik. Alku előtt 3M vs 2,85M, a feketéhez van téli kerék, jóval kevesebbet futott és ráadásul nem Pesten, hanem vidéken, ráadásul közelebb is lenne nekem, de miért fekete, óóóó, miért? :D

Na de tényleg semmi más ötlet, senkinek? :) ótómata SUV, némi terepképességgel 3M-ig? Kia Sorentora nem mondott senki, semmit.

[ Szerkesztve ]

(#97792) bitpork válasza zsoltee10 (#97791) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Aszonták anno a tótálkárban h a hájundáj tucson futóműve jobb mint a kiáé.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97793) runner 125 válasza zsoltee10 (#97791) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem véletlen h nagyon sok forma először gipszből (vagy fehér, világos plasztik anyagból) születik meg, ugyanis minden forma, fény - árnyék a legjobban ezen árnyalatokon látszik.
Nem tudnék olyan autót mondani, amire azt mondanám, h feketében hozza ki a formáját - paradox kijelentés lenne. Az összes fekete autó inkább "formát nyel", mint kihoz. Nyilván van az a réteg, aki kitartóan lobbizik mellette: "márpedig a fekete a legrajabb, az igazi gádzsóverda, mert sötét, meg keménységet tükröz és egyébként is, ki nem szarja le ha koszos, fekete, nem?". Van ilyen ismerősöm, ilyenkor mindig mosolygok egy jót.

Továbbra is a CR-V-t tartom számodra a legracionáisabb döntésnek.
Legmegbízhatóbb. Legkevesebbet fogyasztja. Legnagyobb belső térrel rendelkezik.

Sorento egyébként már másik kategória, kívülről nagyobb, de belülről biztosan nem.
Azért nézd meg mennyi rá 4 gumi. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97794) DeFranco válasza Mágus2 (#97557) üzenetére


DeFranco
nagyúr

VDO benzinszűrőt ismered?

(#97795) -v- válasza DeFranco (#97759) üzenetére


-v-
addikt

Épp azt néztem, F astrából egy 1.8-as klímás jó felszereltségű, normálisabb állapotú még ma is egy vállalható autó, csak mondjuk ilyenből kevés van :)

(#97796) Mágus2 válasza DeFranco (#97794) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Talán pumpát gondoltál. :U Sok márkánál gyári beszállító pumpából és úszóházból, óracsoportból. :K

[ Szerkesztve ]

(#97797) Tsebacsi válasza runner 125 (#97793) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A civicem pl. szerintem 2 színben néz ki marhajól: feketében és fehérben! A type-r is fehér vagy esetleg piros, de inkább fekete! Meg a mercedesek nagy része is, X5, vagy Bangle féle 5-ös BMW is szerintem feketében adja a legjobban. Szerintem! :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97798) DeFranco válasza Mágus2 (#97796) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt, köszi, kicsit szét vagyok ma (is) esve. Elfogadható akkor?

(#97799) -v- válasza DeFranco (#97798) üzenetére


-v-
addikt

Iszol eleget?

(#97800) DeFranco válasza -v- (#97799) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem. :((

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.