Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97804) Mágus2 válasza DeFranco (#97798) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyári beszállító, értsd: ilyennel gurulnak le a futószalagról.

(#97805) DeFranco válasza Mágus2 (#97804) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én azt értem hogy gőzgép.... :D

(amúgy a szerelő azt mondta német)

(#97806) bitpork válasza DeFranco (#97805) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A VDO nak mintha lenne Siemens kötődése is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97807) -v- válasza bitpork (#97806) üzenetére


-v-
addikt

Van valami VDO ami bicajos kilométerórákat gyárt, az gondolom nem ez :D

(#97808) Kornel válasza -v- (#97807) üzenetére


Kornel
veterán

meg tachográfot.

(#97809) DeFranco válasza -v- (#97807) üzenetére


DeFranco
nagyúr

VersenyDrótszamárÓra :D

@bitpork: wiki szerint 2000-2007-ig volt siemens tulajdon

[ Szerkesztve ]

(#97810) !Overdose! válasza -v- (#97807) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem de. Sok autóban is VDO a gyári műszeregység beszállítója.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#97811) bitpork válasza DeFranco (#97809) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na tessék, még a wikit sem olvasom. :B BTW a Siemens egy érdekes állatfaj, azon kevés cégek egyike aki 80%ban tőzsdén létezett csak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97812) sasa134 válasza bitpork (#97806) üzenetére


sasa134
addikt

Sok mindent csinált a Siemens VDO, többek közt rádiókat ( Philips, LiteON belsővel), navikat, mindenféle cockpit cuccot. Rambouillet-ben van a központjuk, Versailles mellett. Sajna ismerem őket :)
Már Continentàl tulajdon.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#97813) Tsebacsi válasza sasa134 (#97812) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Punto II-ben is VDO műszercsoport van/volt.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97814) Qru válasza runner 125 (#97784) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De akkor az nem haspáncél, hanem max egy borítás/burkolat.

#nincsbennetarcsi

(#97816) Laraxior


Laraxior
titán

Akkutöltőnél normális az ha ugrál az amperjelző vagy ami jelzi a töltöttségét? Elvileg minél közelebb van a nullához annál jobban fel van töltve. Most olyan 6-os körül van, és hol leugrik nullára, hol fel olyan 6 körülre. Délutántettem fel töltőre, ezelőtt olyan 3 óra után leszedtem róla, simán beindította az autót, csak jó lenne tudni, hogy szar az akkutöltőm, ami kb kétszer volt használva, vagy ez a normális működés :D :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#97817) Goblin12 válasza bitpork (#97811) üzenetére


Goblin12
őstag

Ha ausztriában-bécsben élsz és használod a metrót, akkor teljesen véletlenül Siemens metrón utazol. Méghozzá a Typ V-ön. Mondjuk nem a VDO.

Laraxior: Vagy az aksi kuka.

[ Szerkesztve ]

(#97818) runner 125 válasza Qru (#97814) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azt annak hívják vaze'. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97819) !Overdose! válasza Laraxior (#97816) üzenetére


!Overdose!
őstag

Tehát 0 és 6A között ugrál? Egyáltalán milyen akkutöltőről van szó és mekkora akkut töltesz vele? Látatlanban azt mondanám,hogy nem normális jelenség, de az is lehet, hogy próbálja regenerálni az akkut.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#97820) tboy93


tboy93
nagyúr

tescos akkutöltő reggeli meglepetése :))

(IMG:/dl/upc/2014-11/11/417868_djqwl4j5orglxmoh_2014-10-29_06_52_09.jpg)(/IMG)

(#97821) bitpork válasza tboy93 (#97820) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mánnemazé, de akksit nem úgy tőtünk hogy kivesszük a kocsibó? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97822) Kornel válasza bitpork (#97821) üzenetére


Kornel
veterán

volt itt, aki azt magyarázta, hogy hogy van felfüggesztve a garázsba az akksitöltő, hogy ne kelljen kiszedegetni az akksit a töltéshez.

(#97823) Laraxior válasza !Overdose! (#97819) üzenetére


Laraxior
titán

Most már majdnem 5A-nel jár. Szepen lassan feltolti. 72-es akksi, es meg tavaly az extreme digitalban vettem a töltőt, akkor sürgősen kellett azert nem valogattam :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#97824) tboy93 válasza bitpork (#97821) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bevallom még egyetlen akksitöltéskor sem vettem ki az autóból az akkumulátort.

(#97825) MunezXBK válasza bitpork (#97821) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én se veszem ki, sőt, sarut se kapom le.

Hosszabbító azt csá.

(#97826) TaaT válasza Kornel (#97822) üzenetére


TaaT
veterán

Az mondjuk inkább aksi csepptöltő :)

Give them hell Ukraine!

(#97827) !Overdose! válasza bitpork (#97821) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem feltétlenül. Néhány töltőhöz adnak olyan csatlakozót is, amit fixen felszerelhetsz az akkura és ha tölteni akarsz, akkor nem kell csipeszelni, hanem egyszerűen összedugod a csatlakozón keresztül az akkut és a töltőt. Extrém példa, de egy targoncánál elég körülményes lenne kivenni az akkupakkot a töltéshez, pedig ott azért csordogál néhány amper.

Laraxior: Akkor szerintem a tényleges töltési ciklus előtt regenerált/szulfátmentesített a töltő.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#97828) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Oké. lehet olyan hogy kocsiban töltünk, de akkor ott állunk mellett, hogy a franc egye meg! Hát ki az a bolond aki ott hagyja?! Felőlem lehet akármi ráírva arra a szaros töltőre, de árammal és akkumulátorral nem játszunk. Nem. Akkor sem.

(#97827) !Overdose!: csak mert olyan példát hoztál. Ugye ha jól emlékszem autóról volt szó. Plusz a targonca töltője olyan elektronikát tartalmaz ami egy légyfingra is lekapcsol.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97829) giigz válasza bitpork (#97821) üzenetére


giigz
veterán

Akksit mi nem töltünk, feltölti azt a generátor helyettünk.

[ Szerkesztve ]

(#97830) TaaT


TaaT
veterán

Jó hogy feljött a téma, fel is rakom csepptöltőre a gépet [link] ha már egy hétig nem használtam kb.

De hálózsákot azért nem viszek ki. ;]

Give them hell Ukraine!

(#97831) !Overdose! válasza giigz (#97829) üzenetére


!Overdose!
őstag

Basszus, ne kezd már megint! Semmi másért nem jársz ide csak szándékosan vitát generálni és félrevezetni az embereket. Ugyan nézz már rá, hogy milyen töltési karakterisztikára van szüksége egy indító akkunak és ehhez képest hogyan tölt egy generátor. Ha ezzel meg vagy, akkor képzeld bele magad egy olyan szituációban, hogy rövid távokon használod az autót viszonylag sok elektromos fogyasztóval, megspékelve ezt egy hideg téllel, amikor is csökken az akkuból kivehető kapacitás. Ugyan mit érsz ilyenkor a generátorral? Ez volt velem is még a G2 GTD-vel sulis koromban. Hiába volt új akkum, felújított önindítóm, generátorom és átvezetékelve minden, ha mindössze napi 2x pár km-t használtam az autót, de legalább intenzív zenehallgatással (erősítő, mélyláda). A reggeli indításoknál nem volt ritka a -20 C sem. Az előkamrás motoroknál pedig bőven szükség volt az izzításra. Szerinted meddig győzi ezt egy, ha jól rémlik 72Ah-s akku? :(

kornelka: Úgy legyen!

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#97832) Kornel válasza !Overdose! (#97831) üzenetére


Kornel
veterán

szerencsére a -20 fokonak már nyoma sincs, decemberig fagyot se mondanak.

(#97833) tboy93 válasza !Overdose! (#97831) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1 az ezres suzukimnál pont ugyanezt tapasztaltam. Új akku, napi néhány km de az nagy zenével. gyakorlatilag 2 hetente - havonta muszáj volt felraknom töltőre :Y

(#97834) MunezXBK válasza !Overdose! (#97831) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont így vagyok Én is. 2-3 hetente muszáj töltögetni. :(

(#97835) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Udv sracok!
Rendszamtabla keretem lecserelnem. Melyik az idealis valasztas, krom, acel vagy femgozolt esetleg karbon mintas? A lenyeg hogy ne pattogzon le, fel ev utan, meg nagyon csillognia se kell. Lattam, par ilyen hanyast.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#97836) bitpork válasza MunezXBK (#97834) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De hogy a picsbe, amikor nekem van napi átlag 5x 3-7 km a városban és nincs baja egyik kocsimnak se. ( a mostani akksi nem ér mert már 5-7 éves gyári volt még benne )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97837) Typhoon47 válasza TaaT (#97830) üzenetére


Typhoon47
őstag

Mi ez a gusztustalanul koszos motortér? Nem ezt a színvonalat szoktuk itt meg tőled! ;]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#97838) runner 125 válasza LurkerSheik (#97835) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minek ilyen giccshalmaz keretet felrakni?
Bemész a márkaszalonba, ha jó fejek adnak ingyé, vagy elkérnek 2k-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97839) LurkerSheik válasza runner 125 (#97838) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Egyszeru feket is megfelel, nem akarok hirdetotabla lenni. Barmilyen szervizbe latogatok, mindenhol cserelik, lelopjak a sajat kis szaros logojukra cserelik. De egy matt, nem csillogos acellal kiegyeznek.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#97840) bitpork válasza LurkerSheik (#97839) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Úgy kell leadni a kocsit h megmondod : leveszik, fizetik. Egy időben nekem is heppem volt ez, de már nem érdekel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97841) 8th


8th
addikt

Vettem egy autót az Ebayen

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#97842) giigz válasza !Overdose! (#97831) üzenetére


giigz
veterán

Én nem vitát akarok generálni, a saját tapasztalatomat írom le, számomra az a furcsa amit ti írtok ezzel az akku töltés mániával. Focuban 6 évet ment a gyári akksi, nem volt töltve sosem, Astrában 5 évet ment az Electric Power, az sem volt tölve. Nekem ez a tapasztalatom, fele város fele út használat mellett sosem volt még töltőre szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#97843) MunezXBK válasza bitpork (#97836) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fingom nincs. Múlt héten mérettem akksit. 100%-os, indítója 96%.

(#97844) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Srácok munkatársamnál bővül a család, 5-en lesznek pár hónapon belül, így az F Astrája, ami még szívódízel, de már igencsak a széthullás mezsgyéjén lavírozik, csereérett lesz.
Mivel 3 gyerekülést kéne elhelyezni a kocsiban, elkezdett egy kisbuszról fantáziálni. Ez lenne a nagy kérdés, hogy nagyon maximum 1,5 millióból melyik típus lenne a legjobb vétel szerintetek? Nagyon hosszú távra tervezi a kocsit, de az éves használat igen csekély, 10k km körül alakulna. Nem tudja, benzin vagy dízel legyen, a kiszemelt típusok pedig a Galaxy-Sharan-Alhabra trió vagy ezekkel megegyező másfajta. Franciát kerülné, berögzült dolog, nem kell és kész. A cél az olcsó fenntarthatóság, minden forintnak megvan a helye!

Mik a javaslatok??

Előre is Köszönjük Mindkettenl! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97845) giigz válasza Tsebacsi (#97844) üzenetére


giigz
veterán

Egy haveroméknak Galaxy van, ültem benne párszor, utasként nagyon jó autó, és ők is szeretik. Nagy, kényelmes, jó vezetni, magasan ülsz, jó a kilátás, könnyű a ki-be szállás, de nem egy ormótlan batár, a városban sem lóg ki, be lehet vele állni a parkolóhelyre. Tehát Galaxy-Sharan-ra egy szavazat :)

(#97846) !Overdose! válasza giigz (#97842) üzenetére


!Overdose!
őstag

Értelek én és így, hosszabban kifejtve teljesen helytálló az amit írsz, de az előző hozzászólásod szerintem szokás szerint félrevezető. Kb. olyan, mintha a téli gumi létjogosultságát kérdőjeleznéd meg anélkül, hogy hozzátennéd, hogy Kaliforniában élsz.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#97847) bitpork válasza Tsebacsi (#97844) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/sharan/volkswagen_sharan_1.9_pd_tdi_7_szemelydigitklima_navi-8429535
A motornak vannak típus gondjai amik a vásárláskor kiszűrhetőek. Különben nagyon jó kis gépek, é n is nézegettem őket.

(#97848) runner 125: Bármi jó ami nagy :DDD LEhet Kraz vagy dízelmozdony csak nagy legyen :K

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97848) runner 125 válasza giigz (#97845) üzenetére


runner 125
nagyúr

Múltkor peterkeT jutott eszembe, gyors csináltam is egy képet. A pirosnál állt egy Mazda 5, 2-vel mögötte egy Galaxy. Döbbenet volt, h mennyivel nagyobb a Galaxy. Csináltam is egy képet, majd holnap bedobom.
Egyébként nagyon formás az újabb Galaxy, nem vagyok egyterű fan, de az tetszik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97849) tboy93


tboy93
nagyúr

Barátnőméknek is az újabb galaxy van, nagyon szeretik. 5 fő sícuccát simán elnyeli úgy hogy abból 4 lány :DDD Jól fogyaszt, autópálya 130-nál megpakolva is 5.5L/100km, jól is megy (2.2 dízel azt hiszem), hibái elvétve vannak, nem egy nyűgös típus.

(#97850) Kornel válasza tboy93 (#97849) üzenetére


Kornel
veterán

"jó kis" psa 2.2

(#97851) Tsebacsi: 1.9 tdi-t minden sarokba szerelnek mo-n, meg minden bontóban van hozzá cucc.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.