Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97351) Typhoon47 válasza Sátán44 (#97350) üzenetére


Typhoon47
őstag

Én anno szerettem volna vele kooperálni, sok pozitív tapasztalom nem lett. Viszont az autói rendben vannak, bár ahogy most látom, valaki rendesen belefektetett a kis üzletébe :Y

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#97352) bitpork válasza Typhoon47 (#97351) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csatlakozom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97353) roberto211 válasza Tsebacsi (#97348) üzenetére


roberto211
őstag

Jaja azt néztem én is hogy azért belülről komfortosabbnak látszik mint a swift de ha úgy alakul a swift is megteszi.

Mindenesetre Punto II-t fogok nézegetni először. Látom hogy elég porgos kis motorok vannak benne meg az ncap-ja is elég jó. Dizájnosabb is kicsivel és árba kb ua.

Amúgy mostanában milyenek a fiatok átlagban ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#97354) Qru válasza trassher (#97344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alpahline akksikról tudtok vmit?

trassher: Igen, azokat is nézegettem... De egyelőre Exide vagy a Bosch között vacilálok, ezeket tudnám kedvezménnyel behúzni.

#nincsbennetarcsi

(#97355) Tsebacsi válasza roberto211 (#97353) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem volt Punto II és életem egyik legjobb kocsija volt! A kötelezőkön kívül 1 elosztókábel és gyújtótrafó csere a 8 év alatt, plusz a rádió szórakozott 2x, de utóbbi garis javításos lett, előbbi meg 30k, szóval "igénytelen" szuper kis kocsi. Autópályára is simán merem ajánlani, én a horvát tengerpartot megjártam vele klímával 2 emberrel csomagokkal hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97356) roberto211 válasza Tsebacsi (#97355) üzenetére


roberto211
őstag

Huhh. Akkor máris jobban hangzik mint a swift. :D

Milyen motorral szerelt volt neked? 1.2 80le?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#97357) tboy93 válasza Tsebacsi (#97355) üzenetére


tboy93
nagyúr

Haveréknak is van, ők is szeretik. Nekem mondjuk nem tetszik a formája, de ez egyéni probléma :D

(#97358) Tsebacsi válasza roberto211 (#97356) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen, 1.2 16v 82 LE, Fiat Punto Emotion a teljes neve. Városban zseniális volt, plusz a City kormányt ha gáz, ha nem, imádtam, 70 felett meg úgyis magától kikapcsolt. 1 ujjal lehetett tekerni, parkolni egy álom vele a Civic-hez képest.

Tessék ugyan ilyen volt nekem csak ezüstben!

(#97357) tboy93 : Nekem még a keskeny lámpás volt, nem a nagy ékszeres, az nekem se tetszik, Vagy neked egyik sem? :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97359) meroly válasza Tsebacsi (#97355) üzenetére


meroly
veterán

Hát punto ajánlást se hallottam még. Eddig a régiről és az újról is csak rosszat hallottam, népítélet se ajnározza túlzottan. Ez nem azt jelenti, hogy nem hiszem el, amit mondasz, csak statisztikailag te kifogtál egy jobbat valószínű, mint az én ismerőseim.

Szóval mikor mi kocsit kerestünk, ezt nem ajánlották. Clio2 lett belőle anno, 1.5dci, hát nem egy olcsó fenntartású kocsi az sem :D

roberto211: én a swift-re szavazok továbbra is. Vagy még gyűjtesz hozzá. Amúgy a swiftel is teljesen el lehet lavírozni a városban. Én elégedett vagyok vele, igénytelen kis dög. Főúton is megy, csak nulla a biztonságérzet, szóval ha lehet nem járok vele.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#97360) m3tr0 válasza roberto211 (#97356) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nekem is Puntom volt a Civic előtt. :)
Azért is mertem mondani.
Annak ellenére,hogy fosszarolasz,jó kis autó.
De amire figyelni kell,hogy a gyártó 20-30 ezres olajcsere periódust írt elő, erre rá kell kérdezni.
Továbbá az emelési pontokon szeret megfáradni a kasztni, az enyém 2001-es volt most a barátnőmé és ráférne egy kis kasztni munka...
Plusz kell bele egy kuplungmunkahenger. De bruttó 4 év alatt ez volt az összes baja.
Az enyém csak 60 lovas volt, nem igazán megy, ellenben keveset eszik.
A szervokormány nagyon jó benne és a City szervot nem is használtam.
A világítása világbajnok jó, imádtam este vezetni.
Valóban sokkal autóbb autó mint egy Swift.

(#97361) alázógyík válasza Tsebacsi (#97358) üzenetére


alázógyík
őstag

:D

Nekem is volt ilyen Puntom, 1.2 80Le 16V Emotion, szintén ezüstben, kék plüss belsővel.
Nagyon szerettük, eszméletlen jó kis autó volt, és megbízható. :K

(#97362) footy válasza meroly (#97359) üzenetére


footy
addikt

Akkor en is kifogtam egyet, a gyujtokabelen es gyertyan kivul semmit nem kelett cserelni, pedig az elozo gazadaja nem volt tul gondos.

(#97363) Tsebacsi válasza footy (#97362) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megdől a Punto II rossz mítosza, szent ég :D ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97364) roberto211


roberto211
őstag

Huhh már egyre több felhasználói tapasztalat , ami mellesleg jó is. :D

Teszt is jókat ír róla.. Akkor ebből baj nem lehet. :D :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#97365) Zola007 válasza Tsebacsi (#97363) üzenetére


Zola007
veterán

nekem is nagyon ajánlotta szerelő ismerős, mielőtt a Swift2-t vettük.
strandkorlátkék színben lett volna is egy egész jó állapotban

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97366) Qru válasza meroly (#97359) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van Puntónk (mk1): soha semmi baja nem volt a kopó/öregedők cseréjén kívül. Pedig nem mai darab tavasszal lesz 18 éves.

#nincsbennetarcsi

(#97367) alázógyík válasza Tsebacsi (#97363) üzenetére


alázógyík
őstag

Volt plusz mélynyomó is, ami hifi szinten vicc, de én egészen megszoktam a kis brummogását.
Édesanyám még most is egy utolsó sorozatú vékony lámpás kettes Puntot használ, teljes megelégedéssel. :K

(#97368) Sátán44 válasza Typhoon47 (#97351) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm! Van egy autó, ami felkeltette az érdeklődésemet és beszéltem vele. Telefonon keresztül normális volt. Személyesen meg majd elválik :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#97369) TayRol válasza Sátán44 (#97368) üzenetére


TayRol
veterán

csak nem a mazda3? :)

(#97370) Morris


Morris
veterán

No, kimértem az akkut.
Leállítva 12,39V
Járó motornál 14, 36V.

(#97371) trassher válasza Qru (#97354) üzenetére


trassher
addikt

Bosch Silver S4 és S5 is jó akksik, Exide-al még csak terepjáróban találkoztam eddig de dícsérték. Egyikkel sem foghatsz nagyon mellé hisz azért ezek már valóban márkák.

Redmi Note 7

(#97372) Trolee válasza Tsebacsi (#97363) üzenetére


Trolee
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget. :R
Egy 2008-as Audi A3 1.4T (125LE)lesz a következő autóm, valamelyikőtöknek van tapasztalata a kis turbós motorokról?
Én hallok jót és rosszat is kb. egyenlő arányban.
Jelenleg 170e km. van benne, eddig csak a kötelező szervizek ill. cserék alkalmával kellett vele foglalkozni.
Javarészt pályán volt használva, hosszabb távokon, viszont kicsit félek ennyi km. után, az esetleges hibáktól, turbó problémától.
Mire kell odafigyelni jobban ennél a motornál?
Köszönöm.

Tsebacsi: bocs, nem válaszként akartam :R

[ Szerkesztve ]

(#97373) Tsebacsi válasza alázógyík (#97367) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ne mond mert előjön belőlem a nosztalgia, és megsiratom a kicsikét! :O Kár volt eladni, de beszámították a szivikbe, pedig most, hogy jövöget a BMW, Édesanyámnak kelleni fog egy kis szaladgálós autó, és annak de jó lenne!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97374) Sátán44 válasza TayRol (#97369) üzenetére


Sátán44
addikt

Dede :D

Ahogy írtam korábban, jó messze lakom Pesttől. Mire végzek a munkában és utána indulok fel Pestre, lehet addigra már meg sem lesz. Elég jó vételnek tűnik.

Azt mondja, hogy a szervizkönyvét elhagyták, de a tulaj állítása szerint rendszeresen karbantartott. Nepper is kicserélt benne pár alkatrészt. Kisebb apró karcolások találhatóak rajta, de állítása szerint egyben van a gép.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#97375) Qru válasza Trolee (#97372) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fokozottan figyelj arra, hogy ne használd magas fordulaton hideg motornál, az olajcsere periódust nagyon szigorúan tartsd be sőt ha kicsit lerövdíted az intervallumot azzal csak jót teszel.
Jah és ha tartósan magasabb fordulatszámon használtad (pl autópálya) ne állítsd le rögtön a motorot (hagyd visszahűlni a turbót) mert azzal könnyen kicsinálod a turbót.

#nincsbennetarcsi

(#97376) Morris válasza Qru (#97375) üzenetére


Morris
veterán

+1

Kerülni kell az alacsonyabb fordulatszámot is (1500-nál még nem illik elváltani), ugyanis a turbót is az olaj hűti. Ha pedig nincs meg a kellő olajnyomás, akkor szintúgy ráéghet az a kevéske olaj a tengelyre amit kap!

(#97377) Sátán44


Sátán44
addikt

Mennyibe kerül átlagban egy állapot felmérés Budapesten? Ez gondolom nem olcsó. :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#97378) alázógyík válasza Sátán44 (#97377) üzenetére


alázógyík
őstag

Autóklubnál 6.300Ft. :U

Most voltam 2 napja.

(#97379) Zola007 válasza alázógyík (#97378) üzenetére


Zola007
veterán

korrekt?
mit tartalmaz?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97380) alázógyík válasza Zola007 (#97379) üzenetére


alázógyík
őstag

Volt lengéscsillapító mérés, fékek/kézifék mérése, rétegvastagság mérése mindenhol, motor káros anyag kibocsátása, rozsdásodások/olajfolyások keresése/szemrevételezése, lámpák/izzók,...

Azt hiszem ennyi. Plusz én saját magam bementem az okmányirodába, és megkérdeztem rendszám alapján, hogy minden okés-e az autóval,(körözés, lopás, tulajdonviszony, biztosítások fizetése..)

Szerk.: A márkaszerviz se mondott sokkal többet, ott 8.500.-Ft-ot említettek.

[ Szerkesztve ]

(#97381) raczger válasza Sátán44 (#97377) üzenetére


raczger
őstag

Ez szerintem drága, Mazda márkaszerviz is kb ennyiért csinálja. Bár mondjuk, ha ennyire részletesek és te is úgy találod, hogy egyben van az autó, akkor igazából megéri ennyit kiadni egy ilyenre.
Egyébként 5k-10k között szokott lenni egy állapotfelmérés.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#97382) bitpork válasza raczger (#97381) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Penteken szegedi madzag szerviz szamla nelkul 12kt kert. A pohu meg 20-25kt

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97383) alázógyík válasza bitpork (#97382) üzenetére


alázógyík
őstag

Az enyém számlásan volt ennyi, a márkaszerviz pedig a Fiat Formont volt.

(#97384) Sátán44


Sátán44
addikt

Köszönöm az infókat! Annak ellenére, hogy friss műszaki van a kiszemelt autón, igaz érdemes mégis átnézetni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#97385) alázógyík válasza Sátán44 (#97384) üzenetére


alázógyík
őstag

Én átnézetném. :K

(#97386) albiosz


albiosz
őstag

Urak!

Mik jelenleg a kötelező tartozékok egy autóban? Amikor vizsgáztam KRESZ-ből (kb. 2 éve), akkor háromszög és elsősegély doboz volt. Ez a cikk is ezt erősíti meg, bár nem tűnik a legmegbízhatóbb forrásnak, meg dátumot se látok.

Mit tudtok erről?

(#97387) TayRol válasza Sátán44 (#97384) üzenetére


TayRol
veterán

Óbudai Mazda 10e ft.

(#97388) TaaT válasza albiosz (#97386) üzenetére


TaaT
veterán

A legutóbbi elsősegély doboz mizéria végén mintha azt írták volna hogy az elsősegély doboz már nem kötelező, de ha baleset esetén nincs nálad akkor bajban vagy.

Give them hell Ukraine!

(#97389) Kickass


Kickass
őstag

Hello!

Fővárosi autópiacról (Nagykőrösi 162) mi az általános vélekedés? Szabad oda halandónak menni vagy 'úgyis átbasznak típusú' hely?

konrétan Sass-Topp autó

[ Szerkesztve ]

(#97390) Tsebacsi válasza TaaT (#97388) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem lennie kell nálad, de a lejárata nem mérvadó, vagy valami ilyesmi.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97391) Qru válasza TaaT (#97388) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez így van. De ha annak hiánya miatt nem tudsz ellátni egy sérültet akkor csúnyán megbüntetnek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97392) TayRol válasza Kickass (#97389) üzenetére


TayRol
veterán

Inkább mennék oda, mint mondjuk az Éles-sarokhoz. Nagyon rég voltam, de akkor magánemberek is kijártak.

(#97393) tboy93 válasza Kickass (#97389) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Én ott vettem egy magánszemélytől az autómat júniusban, nem tudom hogy csak nekem volt-e nagy szerencsény, de nagyon jól jártam vele :K

Bár azt tegyük hozzá, hogy csak nézelődni mentem ki és véletlen bukkantam rá a verdára :D

[ Szerkesztve ]

(#97394) Sátán44 válasza TayRol (#97387) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm! :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#97395) TaaT válasza Qru (#97391) üzenetére


TaaT
veterán

"De ha annak hiánya miatt nem tudsz ellátni egy sérültet akkor csúnyán megbüntetnek."

Kicsit rosszul fogalmaztam, ezt szerettem volna leírni. :K

Give them hell Ukraine!

(#97396) Qru válasza TaaT (#97395) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem átjött elsőre is, csak megerősítésként írtam. :K

#nincsbennetarcsi

(#97397) #03969024 válasza Tsebacsi (#97390) üzenetére


#03969024
törölt tag

De mérvadó a kötszerek lejárata, csak régebben megkövetelték a bontatlan állapotot. Most magad cserélheted a lejártakat, vagy pótolhatod az elhasználtat, nem kell patikába vinni, vagy egy teljes újat venni.

(#97398) albiosz válasza #03969024 (#97397) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm a véleményeket!

Háromszög és eü doboz van. Akkor ha jól értem nem lesz bünti, ha csak ezek vannak.

Kukásmellényt azért majd szerzek, jó, ha van.

(#97399) tboy93 válasza albiosz (#97398) üzenetére


tboy93
nagyúr

kukásmellény auchanban 450HUF :K

(#97400) Kickass válasza TayRol (#97392) üzenetére


Kickass
őstag

&tboy93

Köszönöm, akkor hétvégén lesz egy utam BP-re. Annyit megér.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.