Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) -v- válasza neduddki (#74948) üzenetére


-v-
addikt

Ismerőséknek is ez volt, szakadt a lánc, motor kuka... fosvágen felét fizette.
De már áttértek szíjra nem?
Na kíváncsi leszek, bratyó új cégese is tsi lesz, ő kurva sokat megy egy évben meglátjuk mennyire lesz tartós.

(#74952) neduddki válasza TaaT (#74949) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es ujabb lerettento pelda arra ha vki nem fogja fel a dogokat
csendben jegyszem meg 7ev/180Mm volt a toyota valsza telejs kltsegviselssel, neh akihuzjatnad a fejed a foccvagen vastagabbik felebol:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74953) -v- válasza TaaT (#74949) üzenetére


-v-
addikt

Ez a felni még mindig fasza :))

(#74954) Dare2Live válasza w333 (#74947) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem is evvel vitatkoztam + én nagyon nem látom ritkának, hogy egy új motorszériával komoly gondok vannak legyen az Toyota, VW, Honda vagy akárki.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#74955) w333 válasza Dare2Live (#74954) üzenetére


w333
félisten

Jaj de nem is vitának szántam, csak jeleztem hogy mégsem olyan jók :(

(#74956) Dare2Live

Erre nekem is van egy nagyon jó példám ... futár srác full Toyota Corolla fan mindig a legújabb szériát veszi meg 0 km -el, most kb. 2 éve vette a legfrissebb Toyota -t 1.4 automata annyira takarékos volt hogy egy emelkedőn is alig bírt felmenni, magyarul mondva és szerintem is használhatatlan kategória, kicseréltette egy manuális váltós -ra kb. 2 hónap alatt megette az egész olajat, szerviz garanciában megcsinálták neki de azóta is minden baja van és havonta megeszik 1L olajat ... mondta nekem hogy soha többé Toyota már nagyon megbánta hogy nem Golf 6 -t vásárolt :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#74956) Dare2Live válasza neduddki (#74952) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ne vmi régi esetet hozzak fel.... úgy néz ki krfeken hullik a pumpa, eszi az olajat.... Toyota meg elhajtja tulajokat busfenébe. hupsz

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#74957) TaaT válasza neduddki (#74952) üzenetére


TaaT
veterán

"7ev/180Mm"

Hogy oda ne rohanjak :U

Give them hell Ukraine!

(#74958) neduddki válasza Dare2Live (#74956) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

na meselj mod; mejjik honda bugzik?

udv

neduddki

mod: TaaT: neh csofalkozm hogy tudod emg mejjebre dugni:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74959) Dare2Live válasza neduddki (#74958) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ott a Toyotas pldam. Szar? Az. Toyota elhajtja a vásárlókat busba? El. Helló.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#74960) neduddki válasza Dare2Live (#74959) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezt ne meg leelenorzom ha megengeded?:- ) honda?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74961) hobizoli válasza Kornel (#74934) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amikor gyorsulsz akkor csak a felso rpm tartomanyt hasznalod, elvaltod kozel revlimitnel, es 5000-re esik vissza a fordulat
attol fugg a turbo hova van hangolva

ha pl also es kozeptartomanyba, akkor ott gyorsulaskor nem annyira jon ki a hatasa, mivel nem oda ejti vissza valto
de rugalmassagi teszteken ahol inkabb a kozep rpm tartomanybol tolod el neki, ott akkora nyomatektobbletet tesz alad, hogy csak nezel

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#74962) 8th válasza hobizoli (#74961) üzenetére


8th
addikt

"csak nezel" Akárcsak a szervízben amikor a lekoxolódott szelepek miatt szét kell szedni a hengerfejet + ha már úgy is ott vagy kicserélik neked a megnyúlt vezérműláncot is. Nem kéne ezt a TSI dolgot erőltetni. Vagy nem így ahogy a vw csinálja. A ford is szép kolbász az 1literes ecoboost-al. Kurvára átestek a ló túloldalára. És még csak nem is fogyasztanak keveset vagyis de, akkor ha nagyon max. 2500nál de inkább alatta elváltogatsz. :U

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#74963) Dare2Live válasza 8th (#74962) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

khm [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#74964) 8th válasza Kornel (#74922) üzenetére


8th
addikt

Az. Egy szög egyszerű kis szívóbenzines mindenféle technikai hókuszpókusz (úgy mint közvetlen befecskendezés, turbó, kettőstömegű stb...) nélkül.
Spritmonitor.de: 60le: 5,14 liter / 100km, 75le: 5,46 liter / 100 km.

Így megy. Nem nagy valami de teljesen vállalható. Ne is a kilométerórát nézd hanem a pillanatnyi fogyasztás kijelzőt. 170-nél (óra szerint) padlógázon 8.8liter. Fogyasztás teszt ugyanerről az autóról. Ezek után újra megkérdem mi a tökömnek kell turbómotor egy alapvetően városi kisautóba (Fabia TSI)? Nagyobb autóknál még csak csak megértem de ilyen egérkamion(ok)ba akkora bullshit, hogy az nem igaz. :N

(#74963) Dare2Live: És? :U

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#74965) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Olyanról hallott már valaki, hogy valakit azért állítottak félre, vagy büntettek meg, mert nem volt olvasható a kosztól a rendszámtáblája?

Regeteg kocsin látom, mióta bejött a latyak, hogy az autó enyhén-közepesen koszos, a rendszámtáblán viszont látszik, hogy szándékosan rajta van hagyva több réteg mocsok gondolom kgst lézerblokkoló ciímszó alatt. Mondom még egyszer aránytalanul mocskos a tábla a kocsihoz képest. És nem egy ilyet látok, hanem sokat.

Szóval az egy dolog, hogy ez nem szabályos, de szankcionáltak már ilyet valaha?

(#74966) #76385920 válasza DeFranco (#74965) üzenetére


#76385920
törölt tag

Igen, a rsz. táblának olvashatónak kellene lennie. Ismerettségi körömben bünti még nem volt, ellenben olyan már akadt, hogy letöröltették...

(#74967) m3tr0 válasza DeFranco (#74965) üzenetére


m3tr0
senior tag

Szankcionálják.

Unokatestvéremet akkor állították meg amikor Franciaországból jöttek haza, Balatonszentgyörgynél megállította a rendőr,mert a hó miatt olvashatatlan volt a rendszám...
Inkább nem mesélem mi lett a vége... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74968) #76385920 válasza m3tr0 (#74967) üzenetére


#76385920
törölt tag

Mi lett a vége, olyan kiváncsi vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

(#74969) Typhoon47 válasza DeFranco (#74965) üzenetére


Typhoon47
őstag

A mondin en is mindig kicsit mocskosan hagyom ;) 4 eve folyamatosan, nem volt meg belole problemam.(Pest)

"Education is important but big biceps are importanter"

(#74970) MunezXBK válasza #76385920 (#74968) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Orál und anál. :D

(#74971) #76385920 válasza MunezXBK (#74970) üzenetére


#76385920
törölt tag

Film: Családi üzelmek, mexikói rendőr. Hatalmas jelenet... :D

(#74972) Tankblock válasza m3tr0 (#74967) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Gondolom 30 as bünticsekkk

Release the Beast....

(#74973) m3tr0 válasza #76385920 (#74968) üzenetére


m3tr0
senior tag

Unokatesóm a sok órás vezetés után elég fártadt volt, továbbá elég ideges,hogy fél európán kersztül senkinek nem szúrta a szemét,hogy hóesésben a hó eltakarja a rendszámot(első). Rohadt ideges lett,a rendőr is egy igazi bunkó fajta volt, kisebb vita alakult ki, a rokonom kivette a rendőr kezéből a forgalmit és a többi papírját és egy "a jó k**** anyád,ha nem lennél rendőr nem lenne ekkora pofád" elköszönéssel elment. :DDD
Természetesen feljelentették...és nem úszta meg egy 30-as csekkel. :DDD
Persze ebben az esetben igaza volt a rendőrnek bármennyire is volt bunkó.

(#74974) Tankblock


Tankblock
aktív tag

[link] ezt most nem tudom hova tenni a fejemben....

(bűn ronda)

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#74975) szőröscica válasza m3tr0 (#74973) üzenetére


szőröscica
addikt

Tegyük hozzá, hogy ha a rendszám láthatatlan a hótól, akkor sok autó esetében a fényszóró is. Szóval mindkettőt le lehetne takarítani szépen, hogy ő is lásson, meg őt is lássák.

(#74976) m3tr0 válasza szőröscica (#74975) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ezzel nem értek egyet,menet közben a rendszámon jobban megmarad a hó mint a fényszóróknál.
Főleg egy Opel Vivaronál. :)

(#74977) Tankblock válasza m3tr0 (#74976) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Fényszóró mosó helyett rendszámtábla mosó lesz a kötelező :DDD

Release the Beast....

(#74978) kalmanchris válasza neduddki (#74615) üzenetére


kalmanchris
tag

Motor ugyanaz. Annyi, hogy kapott egy változó geometriás turbót és egy intercoolert.

[ Szerkesztve ]

(#74979) -v- válasza -v- (#74863) üzenetére


-v-
addikt

Megnéztem, 2004 - 2011 közötti 2.0 focus kombiból hahu 1db :DDD találatod ad, mobile 169-et...
Pedig egy tök racionális választás, szóval még csak nem is valami extrém példa.
Ideális családi autó, nem kell félni a dízeles betegségektől, jó konstrukciójú mazda eredetű motor, szépen viszi a kasztnit még sok emberrel, megrakva is (az 1.6-tal ellentétben). Fogyasztása, fenntartása meg alig több... használtan már felára sincs.

[ Szerkesztve ]

(#74980) mycso válasza szőröscica (#74975) üzenetére


mycso
veterán

A fényszórónál leolvad, illetve nem fagy oda, amit felvernek rád.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#74981) szőröscica válasza mycso (#74980) üzenetére


szőröscica
addikt

De érezhetően rosszabbul világít, sötétben ég és föld a különbség, ha lemosod a szutykot a fényszóróról.

(#74982) mycso válasza szőröscica (#74981) üzenetére


mycso
veterán

A kosznál ez egyértelmű, ezt most a havas-jeges trutyira értettem, hogy az a lámpán nem marad meg a hő miatt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#74983) TaaT válasza mycso (#74982) üzenetére


TaaT
veterán

A négyesgolf 55W-os halogén izzója még a vizet is leszárította a buráról esőben. :D

Give them hell Ukraine!

(#74984) mycso válasza TaaT (#74983) üzenetére


mycso
veterán

Egyébként ebben az egészben az a bosszantó, hogy megbüntetnek érte, viszont az autópályát b@sznak takarítani, így 1-2km-enként álljál meg és suvickold le a rendszámodat elől???
Vagy mi a megoldás???

Szánalmasak ezzel a túlzásba vitt büntetéssel.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#74985) szőröscica válasza mycso (#74984) üzenetére


szőröscica
addikt

Most pl. tök jól takarították szombaton a keleti félen. M3-on nyírbátortól és az m30-on láttam is hókotrókat, illetve jöttem is kettő mögött vagy 30 km-t.

(#74986) mycso


mycso
veterán

No, a múltkori samara-s sztori megfejtve, by Totalcar[link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#74988) MunezXBK válasza DeFranco (#74987) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak ha Megane lett volna. ;]

(#74989) zolikaDB válasza TaaT (#74937) üzenetére


zolikaDB
veterán

B.szki, ez pont ilyen volt, gépen jó a link!!!!

(#74990) Balupapa válasza mycso (#74986) üzenetére


Balupapa
senior tag

igy azért könnyű volt arrébb tenni :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#74991) neduddki válasza kalmanchris (#74978) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

egy cak egy legeny van:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74992) TaaT válasza mycso (#74984) üzenetére


TaaT
veterán

szerk.: Az első rendszám mondjuk nem koszolódik annyira mint a hátsó.

zolikaDB: Na látod, ez egy limitált példányszámban kiadott golf (only north america). Ennek az európai megfelelője a 25 jahre GTI [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#74993) !Overdose! válasza neduddki (#74991) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem is értem. Pedig a taxis megmondta, hogy a 110 lovas hibátlan. ;]

Taat: [link]

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#74994) zolikaDB válasza TaaT (#74992) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, de Anniversary egy sincs mobile-n, míg 25 Jahre van :DDD

(#74995) w333 válasza !Overdose! (#74993) üzenetére


w333
félisten

Drága ... akkor inkább már egy Cupra R ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#74996) TaaT válasza !Overdose! (#74993) üzenetére


TaaT
veterán

Szép darab, 7éve az enyémet többért vettem. :O

zolikaDB: Gondolom így már világos miért éri meg Amerikából egy golfot behozni. :)

Pár éve ezen gondolkoztam hogy meg kéne venni, de nem mertem belevágni. 2.0 16V [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#74997) Typhoon47 válasza neduddki (#74991) üzenetére


Typhoon47
őstag

bazzeg, most esett le mire akartál kilyukadni : ))))

"Education is important but big biceps are importanter"

(#74998) Laraxior


Laraxior
titán

Problem? Solved... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74999) boogie84 válasza Laraxior (#74998) üzenetére


boogie84
veterán

:C

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75000) runner 125 válasza Laraxior (#74998) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne már h csak most láttad, vagy néha kikötik a neted? ;]

TC-n már "nohmiosztmegmutatjukheziskamuosztmégse" cikk született belőle, itt ni. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.