Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74051) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#74052) Melack válasza DeFranco (#74051) üzenetére


Melack
veterán

Ezt olvastam az előbb. Akkor lassan csak 98ast tankolhatok biztonsággal :S

(#74053) DeFranco: leírás alapján nem, nem láttam rá utalást. Ödönt meg sem említik, ez azért rosszul esett (jó, tudom, csak egy Daewoo :( ). Mondjuk ez jó, ha 2018ra elér ide ahogy tervezik.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#74053) DeFranco válasza Melack (#74052) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Messze van az még azért... ha még a németek is kiakadtak rajta, akkor gondolhatod, hogy nem lesz az olyan hamar, hogy kikopik az E5, mindenesetre nem öröm. A fóka mondjuk pont nincs a listában, de azért nem rohanok majd az E10-ért... 98-ast ez nem érinti amúgy?

(#74054) bitpork válasza DeFranco (#74051) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Erre számítani lehetett.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74055) #43960832 válasza lsc (#74020) üzenetére


#43960832
törölt tag

Én ilyesmire gondoltam, ez 75 lovas. Akkor ez nem 4EFE motor?

(#74056) -v- válasza DeFranco (#74053) üzenetére


-v-
addikt

Engem is ez érdekel, ez csak a 95-ösre vonatkozik?
Mert akkor már nem érint :))

(#74057) Lenry válasza DeFranco (#74051) üzenetére


Lenry
félisten

plusz pont a dízel mellett :P ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#74058) DeFranco válasza Lenry (#74057) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, mert a modern dízelek nem érzékenyek az üzemanyagra :K

(#74059) Typhoon47


Typhoon47
őstag

becsnepper új A4-e

egész jó vétel lehetne, mondjuk a kurblis ablakemelő hátul az gyönyörű :D

"Education is important but big biceps are importanter"

(#74060) Melack válasza Typhoon47 (#74059) üzenetére


Melack
veterán

Fűthető ülés van, de tényleg nincs elektromos ablak hátul. Milyen vásárlói döntés volt ez anno? :F

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#74061) DeFranco válasza Melack (#74060) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha egy-két ember utazik benne, akkor minek az elkóablak hátra arra az évi három alkalomra amikor valaki oda is beül? Jó, persze jó ha van, de inkább egy kétzónás digitklíma, mint hátra is villanyablak.

[ Szerkesztve ]

(#74062) MunezXBK válasza Melack (#74060) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyém is ilyen...de ültem fantasztikusabb A4-ben is. Full bőr, ohne ülésfűtés... :W

(#74063) Qru válasza DeFranco (#74061) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyetértek, én simán becserélném digiklímára a két hátsó elkó ablakemelőmet. :K De ugye használt alsógatyánál kocsinál ne válogasson az ember. :D

mod:

Megnéztem, a gyári ajánlás max 10% etanol tartalmú benyót engedélyeznek a verdámhoz. Ettő függetlenül nyilvá nem fogok ilyen sz@rt beleönteni amíg nem muszáj...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74064) Lenry válasza DeFranco (#74058) üzenetére


Lenry
félisten

értettem úgy, hogy nem akarják felváltani valami rosszabb, drágább vacakkal. egyelőre

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#74065) bitpork válasza Typhoon47 (#74059) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az ilyen apró nyüanszok miatt tudok agyérgörcsöt kapni...pl minden van a kocsiban, de a a belső tükör nem dimmel :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74066) !Overdose! válasza Typhoon47 (#74059) üzenetére


!Overdose!
őstag

2.0 PD :( Esetleg a típushibáit azonnal javítva, amit Mágus nemrég megírt.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#74067) DeFranco válasza Lenry (#74064) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én meg értettem úgy, hogy cserébe, hogy nem ekézlek a gépjárművásárlási koncepciód miatt elvárom, hogy te meg ne kezdd el a bezzegdízel kánont hasonló megfontolásból, mint viszont, még pedig, hogy nem rugdossuk a másikat, hanem tiszteletben tartjuk a dolgait.

ne vagyok kifejezetten megsértődve, értettem, hogy vicc, de hetente egy nap bezzegdízel fud elég, és még viccből sem szeretnék többet.

[ Szerkesztve ]

(#74068) mycso válasza Typhoon47 (#74059) üzenetére


mycso
veterán

Nekem mind a 4 elektromos, de ~4év alatt, amióta nálam van az autó nem is tudom, hogy vagy 2x használtam-e a hátsókat....pl. én teljesen feleslegesnek tartom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#74069) bitpork válasza mycso (#74068) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én szoktam használni alacsonyabb sebességnél h ne rám jöjjön direktbe a levegő. Tetőablak bukó+ hátsókat lenyomom remote, és mán jaó is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74070) szőröscica válasza bitpork (#74065) üzenetére


szőröscica
addikt

A legtöbb autóban 5 perc alatt ki lehet cserélni sötétedős tükörre. Veszel egyet bontottan, régit lekapod, újat felteszed, előtte csatlakoztatod, és kész.

(#74071) runner 125 válasza mycso (#74068) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez ok, de nem így kell megközelíteni a kérdést.
Egyszerűen egy ilyen kategóriás autónál, ráadásul látszólag ilyen jó felszerelés (full beige bőr..) mellett óriási fail a kurblis hátsó ablak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#74072) DeFranco válasza runner 125 (#74071) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A németekről például ezt simán csont nélkül el tudom képzelni, hogy amit hasznosnak tartanak, azt keményen beleverik a felszereltséglistába, viszont ami szerintük nekik nem hasznos, azt ugyanolyan kíméletlenül ki is irtják belőle. Ha 30 EUR-ral lesz kevesebb a vége, akkor is.

(#74073) szőröscica válasza runner 125 (#74071) üzenetére


szőröscica
addikt

Simán lehet, hogy elfelejtették bepipálni rendelésnél. Az értékesítő elfelejtette erre felhívni a figyelmét a vevőnek, vagy a gyár cseszte el. Ismerek olyat, akinek radaros tempomatos, full memóriás, motoros bőrbelsős 535d-je van, és nincs benne pohártartó....

(#74074) bitpork válasza szőröscica (#74070) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt tom, de akkor is...az elején kell és kész.

DeFranco: jah ilyenek sajnos. Azt nem fogják fel a csökött náczi agyukkal, hogy nem mindenki olyan mint ők, és másnak kellhet más is a használt piacon. Márpedig ha nincs benne akkor nem fog érte jobb árat kapni plusz utólag betetetni bármit is sokkal gányabb és macerásabb, már ha lehet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74075) !Overdose! válasza runner 125 (#74071) üzenetére


!Overdose!
őstag

A legkisebb felszereltségi szinten is illene, hogy alapfelszereltség legyen ebben a kategóriában.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#74076) mycso válasza runner 125 (#74071) üzenetére


mycso
veterán

Ez esetleg szerinted van így, mert én abszolút nem így látom. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#74077) DeFranco válasza bitpork (#74074) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezek a csököttagyúak jelenleg az egész kontinenst az irányításuk alatt tartják a csökött agyukkal, meg úgy általában ez a helyzet úgy párszáz éve fennáll, még akkor is, ha osztrák festők éppen nem ordítoznak hülyeségeket mikrofonba...

Szerintem azért valamit tudnak... például a nagyfőnök náluk nagy megane rajongó...

[ Szerkesztve ]

(#74078) bitpork válasza DeFranco (#74077) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kevered a Gizikét a gőzekével...nem arról beszélek hogy gazdasági nagyhatalom valaki, hanem arról hogy értelmezhetetlen és ésszerűtlen az ízlésük! Attól mert valaki gazdag v jó szakember lehet hülye, vagy antiszociális esetleg -ahogy a példa mutatja- logikátlan és ésszerűtlen.

Szerintem meg a pillanatragasztó nem játék...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74079) DeFranco válasza bitpork (#74078) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te értesz félre engem. Az ő szempontjukból ez logikus és ésszerű, és én ezt el is tudom fogadni, meg is tudom érteni.

Ha éppen vesznek egy bömbit vagy mercit, akkor nem arra fognak gondolni a felszolgált kávét szürcsölgetve, hogy majd 5-10 év múlva melyik török vendégmunkásnak nem fog tetszeni, hogy nincsen hátul swarowskyval kivert oynama sikidim-sikidim-et zenélő ablakemelő, vagy hogy a nyugatbalkáni nepperpiacot vizslató önjelölt műkedvelők mennyire taksálják a FÚLextra hiányát. Ő ott és akkor ezért-és-ezért ad pénzt, 5 év múlva leadja ugyanott, és kihajt egy új modellel, a kereskedő meg azt csinál amit akar a régivel.

És mivel ott az 5 éveset is így veszik meg, ilyen logikával, nagyon ott sem fog hányozni, vagy legalább is lenyelik jobb híján, 10 évesen meg már ott kint szerinted ki a tökömet érdekel, vigyék innen az országból ezt a környezetszennyező sz*rt úgy vannak vele.

Ki van ez találva.

[ Szerkesztve ]

(#74080) -v- válasza bitpork (#74074) üzenetére


-v-
addikt

Már nem azért de aki új autót vesz hol nem szarja le, hogy kinek mi kell a használt piacon?
Na bumm, mennyivel ér kevesebbet ha nincs benne, alig kapsz több pénzt egy full extrásért.
Megveszed sok millióért, annyit buksz rajta mire eladod, pont nem az a minimálösszeg számít ... meg jellemzően a FÚL csóró vesz zsírúj audit szalonból :U

[ Szerkesztve ]

(#74081) DeFranco válasza -v- (#74080) üzenetére


DeFranco
nagyúr

*FÚL csóró

;]

(#74082) bitpork válasza DeFranco (#74081) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

classzicus :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74083) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nekem jobban bejön a német metódus, mikor magadott extrákból magad legózod össze a felszereltséget, hiába vok japó autó fan, pl nem jön be, hogy csak csomgba vehetsz extrákat. Jellemzően 1-2 extra ami kéne belőle és a másik 4 tök felesleges.

#nincsbennetarcsi

(#74084) TaaT


TaaT
veterán

Egy helyi vállalkozónak is ugyanilyen A4-ese volt csak 1.6 benyával, abban sem volt villanyablak hátul. De ez őt nem nagyon érdekelte hiszen hátul szinte sosem ült senki és volt benne klíma. :U

Give them hell Ukraine!

(#74085) 8th válasza footy (#73876) üzenetére


8th
addikt

Nem, ez sokaknak nem tiszta. A turbón kívül mi tud tönkremenni egy 1Z-n amit nem lehet kijavítani max. 100k-ból?

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#74086) !Overdose! válasza 8th (#74085) üzenetére


!Overdose!
őstag

Semmi. Sőt a turbo felújítás is megvan 100k-ból. Ráadásul bontott turbo-k, adagolók, minden van hozzá. :U

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#74087) footy válasza 8th (#74085) üzenetére


footy
addikt

800k-bol nem nagyon lehet CR-t venni, csak valami adagolosat,esetleg PD-t.

Itt a hangsuly inkabb azon van, ha egy evben valaki 5000km-t megy es beleugrik valamibe, akkor az a 100e mar az elejen elmegy es legalabb 2,5evig kell meg hasznalnia az autot, hogy visszajojjon a kulonbseg.
A masik dolog, hogy dieselt az vesz/vett aki sokat megy, ezekben az autokban sokkal tobb km van mint a benzines tarsaikban. Igen tudom hogy nem km-t veszunk, de ez a szabaly egy ido utan megdol, mert egy tizenX eves diesel autoban egy benzines futasanak tobbszorose is benne lehet. (altalaban benne is van)
Ami nem feltetlenul a motoron mutatkozik meg, hanem a valton, a futomu egyes alkatreszein, vagy a belteren. A belteren most nyilvan nem a pohartartora gondolok, hanem pl kormany vagy ules. Elsore persze nem hangzik veszesnek az ules tema, de en ultem pl 300e-t futott leonban es mikor orankent meg kell allni, mert nem birsz ulni, annyira szar mar az ules, az nem kiraly. Persze ezt sem nagy penz bontobol vagy angliabol hozatni, mert egy ulesszett megvan 50-bol egy valto se sokkal dragabb a futomu alkatreszek sem arany arban mennek (bar mikor a 4 lengokart egyszerre kell kifizetni az sem esik jol az embernek), de ez mind-mind penz es utannajaras.

[ Szerkesztve ]

(#74088) Typhoon47 válasza bitpork (#74069) üzenetére


Typhoon47
őstag

Így ahogy mondod :K Alap, hogy így szellőztetek minden egyes indulás előtt(közben), lehúzom a bal egyet és a jobb kettőt, hogy a huzat átjárja az utasteret.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#74089) MunezXBK válasza footy (#74087) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont az adagolóshoz olcsó a cucc. Az éves futás meg...én se megyek 10.000-nél többet...ráadásul kombim van. Nem azért vettem diesel-t, mert sokat megyek, hanem mert tetszik. Pont.

(#74090) DeFranco válasza footy (#74087) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak oldalról kérdezem a threadbe nem belefolyva: az ülést lehet tömetni is egy ügyes kárpitossal, nem? vagy nem?

(#74091) MunezXBK válasza DeFranco (#74090) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De. Mindent lehet, csak fizesd meg.

(#74092) DeFranco válasza MunezXBK (#74091) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miért, drágább lenne, mint egy bontott jó állapotban lévő ülés?

(#74093) MunezXBK válasza DeFranco (#74092) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tuti.

(#74094) DeFranco válasza MunezXBK (#74093) üzenetére


DeFranco
nagyúr

unokatesóm kárpitos, megkérdezem... nem tudom, hogy mennyire nehéz lebontani, de alapvetően ha az nem aránytalanul nagy meló, akkor egy fél nap alatt meg kellene lennie.

(#74095) Ice!?


Ice!?
őstag

Sziasztok!

2003-as Mazda Premacy 2.0 DiTD vásárlása előtt állok. Eddig is Japán autóim voltak, ezért is mindenképpen ilyet kerestem az egyterűek között is, viszont teljesen ismeretlen számomra ez a kategória. Szeretnék informálódni, mennyire jó választás ez, mennyire megbízható, problémamentes autók ezek? Mire figyeljek vásárláskor? Van valami ismert típushibája?
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#74096) bitpork válasza Ice!? (#74095) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát. Én ismerek egy ex mazda kereskedőt. Ő aszonta nekem h a szerelői csak a doksiból tudják mi hol van a motortérben mert soha nem kellett az eladott kocsikhoz hozzányúlni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74097) !Overdose! válasza Ice!? (#74095) üzenetére


!Overdose!
őstag

A rozsdára figyelj, főleg a hátsó kerékjárati íveknél!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#74098) DeFranco válasza bitpork (#74096) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ahhoz képest nem is japán az ára... gyakorlatilag tök olcsó.

(#74099) footy válasza Ice!? (#74095) üzenetére


footy
addikt

Jó gép, csak 100 felett nagy a benne a zaj és brutálisan tud rohadni. A futóműve egyébként meglepően jó.

(#74100) Ice!? válasza bitpork (#74096) üzenetére


Ice!?
őstag

:D
Ez biztató. Szép is, jó is, olcsó is, stb.. Hol a hiba a képletben? :D

!Overdose!: Igen, azt láttam pár Premacy hirdetésben, hogy az autó kritikus pontja a kerékjárati ív, de hát ez legyen a legnagyobb (vagy ezek szerint tényleg az egyetlen..) típushibája.

footy: A menetzajhoz már hozzászoktam a Picassonknál, az is szerette tudatni, hogy "túl gyorsan hajt".

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.