Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74701) bitpork válasza Balupapa (#74700) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy Győri esmerősömnek került egy százasba hogy a rönyó 1.5dciben cseréljen csúcsokat. És mondták neki hogy jó ez igénytelen ráadásul olcsó...a kocsija nem ért 400-at :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74702) w333 válasza MunezXBK (#74699) üzenetére


w333
félisten

Befecskendezővel szoktak néha gondok lenni, de ez kb. 100e km vagy előjön vagy nem, ezen kívül más hibái nem nagyon vannak :N

Ha annyira megbízhatatlanak lennének nem hinném hogy a Nissan berakná az autóiba kb. ugyanezt a DCi motort :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#74703) Balupapa válasza bitpork (#74701) üzenetére


Balupapa
senior tag

bezzeg a PD elemek a szarok ;] :DD

Ha annyira megbízhatatlanak lennének nem hinném hogy a Nissan berakná az autóiba kb. ugyanezt a DCi motort

#74702) w333:
És azt "hinnéd" hogy a BMW éveken keresztül gyártotta a 2 és 3L motorjait gyenge vezérléssel ami folyamtaosan szethullik vagy megugrik ezért tele a mobile motorhibas bmwkel?

nalátod :)) én se hinném mégis 4-5 éven keresztül előadták

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#74704) -v- válasza Napfénysüti (#74697) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk szerintem nekem illik az áttételezés a pörgős benzinmotorhoz.
A hatodik is jó, 120-nál forog 3000-ret. 312-ig jó vagyok :DDD

(#74705) MunezXBK válasza bitpork (#74701) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Cimborám nemrég költött 305.000-et az igénytelen Dci-re. Ér vagy 6 kilót az autó. :D

(#74706) w333 válasza Balupapa (#74703) üzenetére


w333
félisten

Kicsit hihetetlen ez a BMW -s történek hogy "gyenge a vezérlése" (azok az autók inkább szét vannak hajtva) nekem jelenleg már 6 éve van egy 92" évjáratú 520i a 6 év alatt soha semmi hiba nem volt vele kopogó alkatrészek rendszeresen cserélve vannak :K

Nem nagyon kímélem, német autópályán 180-200 kmh szépen megy :P

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#74707) Zewa


Zewa
senior tag

Ehh, most minden meg lett említve kivéve az 1.3cdti-t. Pedig egy jó Punto szimpatikus lenne. :D

1.5dci-től kicsit félek megmondom őszintén, sok rosszat hallottam róluk, de az is igaz hogy rengeteg szaladgál belőlük. Polo a foschwagen logó miatt szerintem is kicsit túlértékelt de jobb az értéktartása és hangyányival tán' jobb mint a Fóbia. Ezek közül mindegyik kettőstömegűvel van szerelve? Amennyiben nem akkor elgalább -1 drága all cut race.

Tudom hogy egyik modern dezső sem igénytelen de evvan. El lehet számolni és évi 35k km-nél amúgy sem mind1.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#74708) deicide válasza -v- (#74698) üzenetére


deicide
veterán

Na egy ilyen nekem is jobb lenne, bár városban 0-100-at nem nagyon megyek, 70-ig meg elég a 2-es. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#74709) Balupapa válasza w333 (#74706) üzenetére


Balupapa
senior tag

Keress rá a neten, nem titok

#74707 1.4PDben nincs kettőstömegű

(#74710): nem, a 2 literes is benne van a buliban, '18,20,23d mindegyik

Előtte a pillangószelepek potyogtak be a szívósorba :DDD

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#74710) bitpork válasza w333 (#74706) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem minden típusnál volt hiba. Jellemzően a 3 literes dizel v a fölött volt szokása ugrani a láncnak ha jól tudom.Meg ugye előtte volt hogy a váltó nem bírta a motor nyomatékát . szintén a háromezres dejzel széria betegsége.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74711) a_tesz válasza w333 (#74706) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Pedig igaz, például az E90-nel bevezetett négyhengeres kétliteres motoroknál az első pár gyártási évben elég sokan szenvedtek a vezérműlánc feszítőinek törésével.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#74712) w333 válasza Balupapa (#74709) üzenetére


w333
félisten

Elhiszem biztos voltak ilyen típushibák :K

(#74710) bitpork

Tessék itt egy kis teszt Link, pedig nagyon bitang jók ezek az E39 / 530D -k, vezettem már nem is egyet, igazi álomautó csak úgy falják a km- t ;]

(#74711) a_tesz

Igen az E90 -s sajnos voltak ilyen gondok, de abból is a 30D az ajánlott :K

(#74713) Balupapa

Nem voltam tisztában hogy melyik szériáról is beszélsz, mert az E34 / E36 -al nem nagyon voltak ilyen gondok, ezért is írtam hogy kicsit hihetetlen, az E90 meg olyan messze van már a pénztárcámtól hogy azt nem is veszem figyelembe :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#74713) Balupapa válasza w333 (#74712) üzenetére


Balupapa
senior tag

"Kicsit hihetetlen ez a BMW -s történek hogy "gyenge a vezérlése"
&
"Igen az E90 -s sajnos voltak ilyen gondok"
:F

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#74714) DeFranco válasza Balupapa (#74713) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem cserélték a kopogó alkatrészeket...

(#74715) bitpork válasza DeFranco (#74714) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Volt olyan is h az 530 d ben (talán 2 éves volt) l a lánc simplán elforgott...a tulaj a szemem előtt baszott egy márnemtommit a motortérbe a szétszedett motorba az idegtől.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74716) w333


w333
félisten

Ha már BMW ... ezt láttátok már Link ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#74717) Carvus válasza !Overdose! (#74681) üzenetére


Carvus
senior tag

Köszi, remélem jobban bírja majd, mint a mostani Varta! :U

(#74718) szőröscica válasza MunezXBK (#74705) üzenetére


szőröscica
addikt

Az elég húzós kiadás lehetett, de azért azt mindig szem előtt kell tartani, hogy az autó piaci értéke nem azonos a használati értékével.

Tegyük fel, van egy egy autód, ami most 1 millió forintot ér. Kezdenek kijönni rajta kisebb-nagyobb hibák, mondjuk 300 ezret rá kellene költeni. Ez az autó piaci értékének 30%-a.

Úgy döntesz, eladod az autót, veszel egy fiatalabbat 3 millióért, amire semmit nem kell költeni. Ez az autó évente minimum 10%-ot fog veszteni az értékéből, ha nem többet. Az évi 300 ezer forint. Annyiból vígan karban tartottad volna a régit minőségi alkatrészekkel. És az új biztos nem jobb háromszor mint a régi volt. És biztosan kell majd költeni is rá.

Anyagi szempontból szvsz sokáig érdemes tartani egy autót, ha már megvetted. Persze érzelmi szempontból mindig vágyik az ember egy újabbra, szebbre, jobbra, de végig kell gondolni, hogy vagyok-e olyan anyagi helyzetben, hogy milliókat kiszórjak azért az ablakon, hogy 1 másodperccel jobban gyorsuljon, vagy picit halkabb legyen. Persze ezt úgy értve, hogy azért az alapvető extrák a jelenlegiben is benne vannak: klíma, tempomat, stb. kinek mi igény szerint. :)

(#74719) bitpork válasza szőröscica (#74718) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

"És az új biztos nem jobb háromszor mint a régi volt." He? Miből vontad le ezt a nyilvánvalóan gyenge lábakon álló következtetést? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74720) szőröscica válasza bitpork (#74719) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha az allroadod ér 2 milliót, de lecseréled egy Q7-re, amit 6 millióért veszel, az háromszor olyan jó lesz? Az allroad is fűt, hűt, csendben suhan, megbízhatóan elvisz a-ból b-be, tele van pakolva extrákkal. Jobb lesz a Q7 biztos, mint a régebbi konstrukciójú allroad, de a használati értéke nem annyival több, mint amennyivel a piaci értéke magasabb. Erre akartam célozni ezzel a nem jobb háromszor, mint a régi kijelentéssel.

Az olyan esetektől tekintsünk el, hogy eddig nem volt gyerek, kupével jártam, most ikreket szül az asszony, kell egy egyterű. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74721) DeFranco válasza bitpork (#74715) üzenetére


DeFranco
nagyúr

olvasd el figyelmesen ;]

amúgy meg nem kell bemutatni a bömbi minőségpolitikáját, apósomnak az van, egy navarát cserélt le X3-ra (2.0 D) visszasírja azóta is, aztán mérgében vett mellé egy jimny-t hogy legyen mivel járni...

(#74722) bitpork válasza szőröscica (#74720) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem vonom kétségbe hogy van igazság a szavaidban, de szerintem sokkal árnyaltabban lehet csak megfogalmazni ezt.

Senki nem "3x" jobb autót keres, hanem jobbat, a lehetőségeihez képest. Az újabb autók -természetesen megfelelő körültekintéssel választva - kevésbé elöregedett technológiát tartalmaz , ami jobb eséllyel időben tovább szolgál majd mint az öreg. Persze itt most nem elsősorban a karbantartást értem, hanem a nem megy szervizeket. Arról nem is beszélve, hogy - a te példádnál maradva - egy nagyobb autó, nagyobb árat jelent, és a jelen állás szerint olyan extrákat alapban amit egy kisebbnél keményen meg kell fizetni. Rgo ugyanott lennél ha pl a felszerelés miatt cserélnél, ami meg valljuk be igen is lehet akár 5x is jobb. Gondolj csak az állófűtésre ami redukálja a motor hidegjárati kopását.

(#74721) DeFranco : 100k alatti motorban nem kopogott semmi. Reggel indított, az meg mögforgott.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74723) szőröscica válasza bitpork (#74722) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor ezt megbeszéltük. :)

(#74724) 8th válasza Zewa (#74692) üzenetére


8th
addikt

Fiestát felejtsd el :N . Az autó nem lenne rossz de az a motor... Siemens elektronika, siemens befecskendező rendszer, kettős tömegű lendkereke van változó geometriás turbója viszont nincs. Úgy megy mint egy 1.9 szívódízel, rendesen megszenved az autó súlya alatt az a gyenge motor. Amúgy nem rossz kis kocsi mert komfortos keveset fogyaszt jó a kormánya futóműve de ha egyszer bele kell nyúlni a motorba garantáltan az inged gatyád rámegy.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#74725) zsolt19900 válasza bitpork (#74660) üzenetére


zsolt19900
őstag

há' akkor dobtam privátot

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#74726) Balupapa válasza 8th (#74724) üzenetére


Balupapa
senior tag

ESP/Sonky-nak most az van(beszámolta az ibizába), tegnap találkoztunk vitt egy kört kiváncsiságból mit tud a konkurencua kisdizele :U

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#74727) bitpork válasza zsolt19900 (#74725) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

há akkó válaszótam :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74728) 8th válasza Balupapa (#74726) üzenetére


8th
addikt

Ja, tudom. :P

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#74729) bitpork válasza Balupapa (#74726) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És mittud?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74730) 8th válasza bitpork (#74729) üzenetére


8th
addikt

Ha kinyomod a szemét talán egy négyütemű trabant meglenne vele, bár nem biztos. Siralmas de komolyan. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#74731) Laraxior válasza Napfénysüti (#74697) üzenetére


Laraxior
titán

A turbo miatt van ekkora teljesítménye. Az enyém sima szívó motor, ha ez is feltoltos lenne.... huhú :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74732) footy válasza Zewa (#74692) üzenetére


footy
addikt

+1 szavazat az 1.4PD Ibizara(a Polo szerintem tularazott, a fabia pedig nagyon olcso belul). Talan ezzel van a legkevesebb szopofaktor es ez kerreg a legjobban :)
Mondjuk en nem latom ertelmet ezeknek az autoknak, mert a varosba nem diesel valo, hosszabb utra pedig kenyelmetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#74733) bitpork válasza Laraxior (#74731) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Előtted a lehetőség, tegyél bele ilyet :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74734) Napfénysüti válasza Laraxior (#74731) üzenetére

Akkor félreértettem hogy mire írtad. :D

Nyugi az enyém is kis picsányi szívó szarfos. ;]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#74735) szőröscica válasza 8th (#74730) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem tudom, nekem nem tűnt sem a 206 1.4 HDI, sem a Fiesta 1.4 TDCi vészesen lomhának. Mindenképp jobban élhető, mint egy 1.2-1.4-es szívó benzines szerintem.

(#74736) #76385920 válasza szőröscica (#74735) üzenetére


#76385920
törölt tag

Egyáltalán nem lomha.

(#74737) Typhoon47 válasza bitpork (#74722) üzenetére


Typhoon47
őstag

Tényleg nem is olyan rég vetted az allroadot. Miért szeretnél cserélni ilyen hamar? Csak arról van szó, hogy javultak a lehetőségeid és szeretnél egy jobbat vagy valami más?

"Education is important but big biceps are importanter"

(#74738) bitpork válasza Typhoon47 (#74737) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

http://prohardver.hu/tema/milyen_autot_vegyek_2/hsz_73901-73901.html

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74739) zolikaDB válasza neduddki (#74545) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tudsz jobbat?

(#74740) TaaT


TaaT
veterán

[link]

És azok a finom részletek. :) [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#74741) bitpork válasza TaaT (#74740) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A felni többet ér mint az egész kocsi :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74742) TaaT válasza bitpork (#74741) üzenetére


TaaT
veterán

kb :)

Give them hell Ukraine!

(#74743) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

[link] Ez a 4 betű azért még mindig autót jelent.

(#74744) neduddki válasza Mágus2 (#74743) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

itt all melletem aki a ces-ez a roboA7-est csinata egyebkent is utobbi felveben iongolstatban allomasozott ew shagosan felrohogott:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74745) #76385920 válasza Mágus2 (#74743) üzenetére


#76385920
törölt tag

Azért a 70-es években ez a 4 betű mást jelentett. :)

(#74746) Mágus2 válasza neduddki (#74744) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Áhh, csak a honda beszél belőled. :DD

[ Szerkesztve ]

(#74747) TaaT


TaaT
veterán

jeges pug

Give them hell Ukraine!

(#74748) w333 válasza TaaT (#74747) üzenetére


w333
félisten

És milyen ügyesen bánik azzal gumi kalapáccsal :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#74749) Rivaul


Rivaul
addikt

Kicsit megkésve de köszönöm a válaszokat a pug 406 ügyében :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74750) boogie84 válasza Dare2Live (#74668) üzenetére


boogie84
veterán

Hurrá. Épp most akarok autót venni, erre beba...ák. Ez minden autó árából le fog jönni???? Ezt a hírt azok is tudják akik esetleg autót szeretnének eladni privátban??? Vagy mégis erről hogy szereznek tudomást?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.