Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73101) Qru válasza DeFranco (#73098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért van különbség a felelőtlenség és a kb értelmetlen pénzkidobás között. Én az utóbbitól próbáltalak volna megóvni.

Nem invalid. Ha érne vmit akkor a biztosítók adnának rá jelentős díjkedvezményt megléte esetén de nem adnak. Ha érne vmit akkor minden autóban vagy legalábbis nagyon-bagyon sok autóban lenne, esetleg gyári extraként is lehetne rendelni. Itt a nagyfaluban alig látni olyan verdát amiben lenne de biztos az én mintavételezésem xar. ;]
Ha hatékonyan lehetne védeni vele a verdát, gondolod hogy nem propagálnák a biztosítók orrba-szájba? Az az érdekük, hogy fizess de neki ne kelljen.

Összeségében továbbra is azt mondom: lehet képlezetni de nincs sok értelme, mert ha úgy is el tudják vinni ha benne van ha nem akkor az nem más mint önámítás, pénzkidobás.

#nincsbennetarcsi

(#73102) DeFranco válasza Qru (#73101) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elég sok helyen úgy látom, hogy propagálják egyébként, csak hát ugye sokszor nehéz eldönteni, hogy melyik a promo cikk, és melyik a valós.

Ebben az esetben úgy kérdezem, hogy Te mit ajánlanál a 30-50-70k-s ársávokban. Szerinted mi a megfelelő, vagy ennél jobb?

Komolyan kérdezem, éles a dolog, én arra jutottam, hogy vagy rádobok nagyon minimum 80-100k körül (amennyit nem fogok) vagy semmit vagy normális kormányzár. (olyat egyetlen egyet tudtam kiguglizni, hogy ezzel a típussal kocsit loptak, az egy 3-as bömbi volt)

És a fentiek közül bármelyik esetben feltehetik trélerre az autót.

[ Szerkesztve ]

(#73103) runner 125 válasza neduddki (#73097) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értelmezed amit írok, vagy csak az áramkörzárást szajkózod?

2x írtam le, h a kulcs műanyag. Ebből adódóan biztosan nem ott zársz áramkört.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#73104) neduddki válasza runner 125 (#73103) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mond ennyoire setit vagyol? 3 db provokativ piszkalassal elarultad hogy mijjen inditasgatlas van a volvoban, konyorgom ne legyel mar ennyor pirmitiv, mert en nem fogom kihasznalni, de ijjen infot publikka tenni...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#73105) Qru válasza DeFranco (#73102) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyat sajnos nem tudok ami "olcsó" is és jó is. A Pajzs jó de az marha drága ugye megint...

neduddki: Na ha holnap elviszik, mosakodhatsz... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#73106) neduddki válasza Qru (#73105) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ugyan kewrlelk utoljara 99 nayyrna furodtem a tiszaban:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#73107) Qru válasza neduddki (#73106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor épp itt lesz az ideje, hogy újra... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#73108) DeFranco válasza Qru (#73105) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, köszönöm szépen, nem akartam borzolni a kedélyeket, csak próbálok jó megoldást keresni, és hát írásban van hogy nehézkes :)

(#73109) runner 125 válasza neduddki (#73104) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miféle piszkálás? A kormányzár kapcsán írtam le saját magam. Mivel műanyag kulcsvégről beszélünk így szó sincs áramkörzárásról.
Hatalmas titkot fedtem fel, valóban, most aztán kideríthető rólam minden.

Primitív jelzővel meg illesd a felmenőid.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#73110) neduddki válasza Qru (#73107) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ugyan kerlek hoidev cna atiszan:- )

udv

neduddki

mod: runner 125: szt illetem aki raszolgal:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#73111) DZs válasza DeFranco (#73108) üzenetére


DZs
senior tag

Én a kormány serpenyő helyett egy rablásgátlóba ruháznék be. Ezeket a tányérokat, úgy halottam, melegítéssel veszik le. Lehet, létezik már olyan jeladós rablásgátló, aminek nem lehet a jelét levenni.

Lenry - Nagy királyság az az autó. Még van benne vagy 100k.

[ Szerkesztve ]

(#73112) DeFranco válasza DZs (#73111) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én meg azt hallottam, hogy áthidalják azt is. Egyszerűen megkerülik, ha amúgy a kábelezés hozzáférhető vagy hozzáférhetővé tehető.

re:szerk: ja :D 20k a gumiban, 20k a váltóban, 30k a motorban, 20k a turbóban és 10k a futóműben ;] (viccvó't)

[ Szerkesztve ]

(#73113) DZs válasza DeFranco (#73112) üzenetére


DZs
senior tag

Ez igaz, de egy jó rablásgátló nehezebben kiiktatható, pláne a helyszínen, mint egy kormányzár.

(#73114) DeFranco válasza DZs (#73113) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miért?

(#73115) Typhoon47 válasza DeFranco (#73114) üzenetére


Typhoon47
őstag

Mert a kormányzárat megnézik este amikor elsétálnak az autód mellett az ablaküvegen keresztül és másnap felkészülten, típusra kihegyezve jönnek és lekúrják azt viszik a szajrét. Egy jó rablásgátló, ha minél bonyolultabb annál nagyobb problémát jelent, pláne, hogy előre nem lehet rá felkészülni.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#73116) DeFranco válasza Typhoon47 (#73115) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erre mondják azt, hogy ha nincs fizikailag bevédve (motortérzár, védőkazetta, stb.) akkor tök mindegy, 5 perc alatt áthidalják a motortérből.

Be lehet védeni, de akkor Pajzs, 120k, és akkor készen vagy úgy nagyjából.

Tényleg csak beszélgetünk, nehogy nekem feszüljenek az indulatok, kezdem magam kicsit giigz-ül érezni, ami nem kellemes. Csupán csak érzékeltetem, hogy amikor a jó értelemben vett kibicelésből egy kicsit tovább lépünk, akkor azért megbonyolódik ez az irány is rendesen.

Plusz ez ugye érzelmi kérdés is, mindenki azt tartja a legjobbnak, ami a kocsijában ténylegesen ott van, mér csak kognitív disszonancia részirül is, akinek van bent egy fagyott csirkeláb mint lopásvédelem, az zsigerileg fog tiltakozni az ellen, hogy nem az a legjobb. Ez egy természetes reakció, csak nehézzé teszi a vitát.

[ Szerkesztve ]

(#73117) Lenry válasza DZs (#73111) üzenetére


Lenry
félisten

Kösz, remélem is :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#73118) DZs válasza DeFranco (#73116) üzenetére


DZs
senior tag

Van olyan, ami hátul az AC pumpát állítja le. Ezt a motortérből nem tudják áthidalni, csak ha megemelik és aláfekszenek.

(#73119) Tankblock válasza DZs (#73118) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Ugyan már, azt egy a szivargyújtóról átvezetett vezetékkel megoldják kevesebb, mint 1 perc alatt :-D

Release the Beast....

(#73120) harry válasza DeFranco (#73116) üzenetére


harry
veterán

Érdemes lehet amúgy megfontolni a pajzs témát. Egyszer beszéltem velük telefonon, mint megtudtam, át lehet szerelni akár későbbi kocsiba is, így lehetne egyfajta beruházásként tekinteni... gondot két dolog jelent, az egyik az átszerelés költsége, a másik, hogy a következő kocsiba nem biztos, hogy jó a típusod :D Pl. vannak olyan kocsik, amihez másik motortérzár kell. Azt hiszem, rég volt, nem emlékszem pontosan. De hívd fel őket, ha érdekel pontosabban, mindenesetre egy lehetőség, de ha pl. 10 évig kitart a kocsid, és egyben beleölsz 100k-t, akkor az évekre lebontva egy 10-es védelemre, talán annyira nem sok.

Közepes kategóriában esetleg egy sebváltózár... már ha nem tudják feltörni a zárat, vagy motortérből valahogy sebességbe tenni a kocsit (pl. konstans 2-ben). Vagy elviszik tolatva. Mindenesetre jelenthet bosszúságot, de nem tuti, és 50k körül nem is olcsó.

Amin korábban én gondolkodtam, az inkább valamilyen spéci indításgátló módszer. Tehát olyan, amit te ismersz, nem egyszerűen áthidalható, akár több ponton, több berendezést korlátoz. És pl. nem az önindítót, hanem akár benzinpumpát, stb.
De mivel ilyen szinten nem értek sem a kocsikhoz, sem elektronikához, nem mentem bele jobban, de ha van villamosmérnök ismerősöd, érdemes lehet vele beszélgetni a témáról. Ismerősöm csinált valami ilyet a kocsijába, ott még talán a telefonnal is össze volt kötve bluetooth-on, így ha elvitték alólad (nem volt ott telefon), lekapcsolta a kocsit (rablásgátlás). Vagy nem tudom már pontosan hogy volt, annyira nem kérdezgettem a részletekről, de elég sok lehetőség van, és jellemzően egyik sem drága, ráadásul egyéni megoldás (nem igazán lehet rá felkészülni pl. márka alapján, esetleg a módszerre tippelhetnek, na de abból meg elég sokat alkalmazhatsz). Szóval én látok benne fantáziát, csak jól körbe kell járni a témát, nyilván az egyszerű itt sem ér sokat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#73121) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lophatatlan kocsi nincs. Pont. Ismerősét teherautóra rakták, elvitték.
Pajzs meg fasza ha lemerül minden, jusson be az ember a saját kocsijába.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73122) Mágus2 válasza bitpork (#73121) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A leg jobb védelem a beszakadt motortér nyitó zsinór. :DDD Ha elviszik, akkor is szívnak vele. ;]

(#73123) MunezXBK válasza bitpork (#73121) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ne búvár pajzsot applikáltass. ;]

(#73124) Kornel válasza Tankblock (#73119) üzenetére


Kornel
veterán

ha a tankba van az AC akkor is? :)

(#73125) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

A lapos gumi is eléggé növeli a biztonságot, hogy ott lesz az autód, ahol hagytad.

(#73126) Laraxior


Laraxior
titán

és itt is van, emlékeztek? :DDD
Megállni szabad, várakozni nem, tehát tényleg nem parkolhatok itt... :W
Még jó, hogy az "A" előtt kicsit átismétlem a "B"-t... egy csomó mindenről fogalmam sincsen :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#73127) raczger válasza Laraxior (#73126) üzenetére


raczger
őstag

Megmondtam vagy megmondtam? ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#73128) harry válasza bitpork (#73121) üzenetére


harry
veterán

Senki sem mondta, hogy van, csak azt, hogy azért próbáljuk meg ésszerű keretek között ezt megnehezíteni, avagy legalább akkor ne a miénket vigyék el, hanem a másikat, ha nem direktbe kiszemelten jönnének érte...
Lemerülés: ennyi erővel ez igaz a zárak ledugózására / csak rádiós nyitásra is. Ellenben nekem úgy rémlik, pajzsnál erre is figyelnek, és van valahol egy titkos mechanikus nyitási lehetőség, utána kell nézni. Azért csak ki van találva. De mondjuk inkább legyen csak zárja, mintsem kioldjon, mert akkor meg nem érne semmit.
Ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#73129) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Váltózárról mi a vélemény? (Bear-lockra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#73130) Kornel


Kornel
veterán

tényleg amúgy tudjátok mit ér a váltózár? :)
nálam pl. semmit se... (érne)
a motortérből lehet kapcsolni a fokozatokat nálam, de most olvastam pont, hogy VW-nél is :F
vicces ilyen kocsira váltózárt tenni, biztos röhög egy jót, aki el akarja vinni.

(#73131) DeFranco nálam azt se kell, motortérből megoldom, múltkor nézelődtem kicsit, mi hol van, meg is lepődtem :DD

[ Szerkesztve ]

(#73131) DeFranco válasza Kornel (#73130) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a fóka meg bowdenes... tudtommal (ezt csak olvastam/hallottam nem győződtem meg róla) itt semmit nem érne

szerelőm véleménye ugyanez, leveszik a kardánboxot, beteszik kettesbe, viszon'látás

(#73132) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezért kell többek között automata, és vigye el P-ből lábán :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73133) Tankblock válasza Kornel (#73124) üzenetére


Tankblock
aktív tag

yepp, mivel csak az AC pumpa vezetékét tudod relével blockolni, azt meg elvágva a szivargyújtóról 1 megfelelpő hosszúságú vezetékkel átköthető fixre.

Sajna már lopták el autómat. CASCO, meg az ujjaid keresztbe, mivel a tréler ellen semmi sem véd.

Múltkor a házunk elől a Corsa tulaja + kisgyerek állnak a kocsi előtt, távirányítóra a Corsa nem deaktíválja a riasztót. Valakit felhív, majd 2 perc múlva jön is a segítség. Ajtó kinyit kulccsal. Szirénázik ahogy azt kell. Motortér kinyit, akksi + pár biztosíték ki, majd csönd :-D akksi vissza autó indít és elhajt. max 1 perc volt, nem sok embernek tűnt fel. no comment ennyi ér a riasztó.

Release the Beast....

(#73134) Kornel válasza Tankblock (#73133) üzenetére


Kornel
veterán

azzal mind egyetértek, hogy a riasztó semmit se ér, meg a többi se, mert ha pont az a kocsi kell alkatrésznek pl. megrendelésre, akkor elviszik.
a váltózárat az előbb ecseteltem :)
de azért az elég sok mindenkin kifogna, ha a tankba épített AC-t a tankon belül relézném meg, és a vezetéket jól elrejtve vezetném el. vagy rosszul gondolom?

ja és CASCO-m van, nem költök ilyenekre, az előző tulaj tett bele egy elég jó riasztót, ennyi pont elég a kezdő suhancok ellen, a többire meg jó esetben fizet a biztosító.

[ Szerkesztve ]

(#73135) Laraxior válasza bitpork (#73132) üzenetére


Laraxior
titán

Üresbe akkor is be lehet tenni nem? Legalábbis nálam csak annyi, hogy P-nél a féket nyomva tartva lehet áttenni R-be, vagy N-be..

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#73136) bitpork válasza Laraxior (#73135) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már hogy lehetne? Amikor magát a váltót akasztja meg a váltózár a P állásban? :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73137) Laraxior válasza bitpork (#73136) üzenetére


Laraxior
titán

Hát az enyémet be lehet tenni, mert úgy eltoltuk az enyémet, mint a huzat, amikor a generátor megadta magát, és fullra leszívta az akksit :)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#73138) bitpork válasza Laraxior (#73137) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A látózárad ellenére? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73139) Laraxior válasza bitpork (#73138) üzenetére


Laraxior
titán

Bármikor. Most is ha beülök és nem nyúlok semmihez, simán tudom pakolgatni a váltót. Szerintem ebben csak kormányzár van.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#73140) bitpork válasza Laraxior (#73139) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem egyről beszélünk! Nem a biztonsági reteszre gondolok, hanem váltózárra!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73141) Laraxior válasza bitpork (#73140) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem nincs ilyenem :) Kulcsom sincs az autóhoz, kártya és jónapot :D fráncőze.... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#73142) DeFranco válasza Laraxior (#73141) üzenetére


DeFranco
nagyúr

franciakártya?

[ Szerkesztve ]

(#73143) hdman


hdman
őstag

Na megjöttem a szerelőtől, hát nem vagyok túl boldog. Elvileg a szívósort cserélni kell, mert totál el van kopva, plusz pár helyen olajfilm van a motoron :( A szabadonfutónak is van egy kis hangja.

Ezek a tipushibák vannak:

1.9 CDTi motoroknál a generátor sűrűn megáll 80-90e km-nél. Sajnos alul van méretezve.

Z19DT folytószelepbe belejut az olaj és elromlik.

Z19DT EGR elromlik és lekormolja miatta a részecskeszűrőt.

Z19DTH szívótorokban a leffentyűk összekötője lehulik, majd akár az egész leffentyű is kimozdulhat a helyéről. Gyakorlatilag a szívótorok elkopik kb 150.000 km-enként.

Z19DTH kipufogósor tőcsavarjai eltörnek a 4-es hengertől kezdődően.

Z19DTH 3-as henger befecskendező csatlakozója szokott rosszalkodni.

[link]

Sopron city :)

(#73144) Kornel válasza hdman (#73143) üzenetére


Kornel
veterán

mennyibe fog fajni?

(#73145) runner 125 válasza hdman (#73143) üzenetére


runner 125
nagyúr

Műanyagból van a levegőszabályozósor? "Természetese elavulás" powa.
:(

Mit csinálsz most?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#73146) TaaT válasza hdman (#73143) üzenetére


TaaT
veterán

"Ezek a tipushibák vannak:"

Mármint ezek a típushibák előfordulhatnak, vagy ezek a típushibák jelentkeztek a te autódon?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#73147) bitpork válasza hdman (#73143) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Bááááázzzz, ez az arcz naggggyon komoly

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73148) hdman válasza runner 125 (#73145) üzenetére


hdman
őstag

szilvásbuktát, mert azt szeretem :DDD

Mit csinálnék? Megcsináltatom, mert szeretném hosszú távon megtartani az autót, és azt az évi 30km-t, amit ebbe az autóba teszek, azt muszáj üzembiztosan megtennie.

Addig meg behúzom asszony corsáját. :B :DD

Hát, olajcsere,összes szűrő cseréje is lesz, remélem 200ból megáll, nemtudom mennyire kell bontani :U

Kettőstömegűt, kuplungot nem emlitették, bár csak egy percet beszéltünk, holnap jobban ráérek foglalkozni vele, mert ma nem emberi időben értem haza... :(

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#73149) hdman válasza TaaT (#73146) üzenetére


hdman
őstag

Ezek jelentkezhetnek.

Generátorral nem volt még bajom, de azt mondta a szabadonfutó már kezd zajos lenni. (eddig még nem volt generátor csere, a tulajt már kérdeztem, nála sem.)

EGR tiszta volt, részecskeszűrőm nincs.

A többi sem volt még.

Sopron city :)

(#73150) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Friss jogsihoz szeretnék egy autót. Leginkább a közelben való kocsikázáshoz kéne. Viszont nincs rá sok pénzünk, max 200 000Ft környékén.
Néztünk egy 1.4-es és egy 1.9-es Fiat tipo-t.
Milyen más kocsik vannak, amik nem romlanak el sűrűn, ha mégis akkor olcsó javítása legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.