Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid

Hozzászólások

(#2051) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megírtam én is a magamét. De ez nem teszt ez egy élménybeszámoló, egy gondolatmenet a Metal Gear szériáról. Az én búcsúm tőle.

[link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2052) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Ipon-ból rendelt nvidia kártyához kapott kupon kódra azt írja a honlap, hogy már beregisztrálták.
Volt már ilyen másnak? Ilyenkor mit lehet tenni? Mindenkinél úgy jött a lap, hogy már le volt kaparva a kód?

(#2053) oriic válasza zuzu000 (#2052) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt látatlanban is megmondom hogy biztosan nem így kapták az emberek a kupont. Jelezd a boltban a problémát. Valaki felhasználta már a kódodat.

(#2055) zuzu000

Az úgy sajnálatos. :( Próbálkozhatsz NVIDIA-nál, de ott nem sok esélyt adok arra, hogy igazat adnak neked, lévén nem tudod mivel bizonyítani, hogy nem te használtad fel a kódot. Max annyit lehetne esetleg kérni, hogy deaktiválják ami most nálad, van és igényelsz egy újat, de passzolom hogy ez mennyire járható út.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2054) .LnB válasza zuzu000 (#2052) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Reklamálj az Ipon-nál. És legyél erőszakos ne hagyd magad lerázni. Ha kell fogyasztóvédelemmel fenyegetőz!
Ilyen nincs, átvertek vele.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2055) zuzu000


zuzu000
őstag

"nem tudnak új kódot biztosítani, mert már lejárt az akció, és hogy az nvidiánál reklamáljunk"

ennyit írtak iponnál

(#2056) zuzu000


zuzu000
őstag

Köszi srácok, megpróbálok beszélni nvidiáékkal, ez a deaktiválós talán jó megoldás lehet. :R

(#2057) .LnB válasza zuzu000 (#2055) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem járt le az akció. Vagyis a meglévő kódokat bármikor be lehet aktiválni, az oldal ugyan úgy működik: [link]
Szóval vagy szerezzenek egy kódot, vagy fizessék ki a játék árát ami 59,99€. Mert jár a VGA mellé és te azért is választottad ezt a VGA típust mert szeretted volna megkapni a játékot is.
Másrészt akkor sem küldhetnek olyan kód lapot ami le van kaparva. Lekaparják, és eladják. Ezért van tele a hardverapró olcsó kulcsokkal.

Hívd fel őket és mond meg ha nem kapod meg a VGA-hoz járó játékot akkor a Fogaszóvédelmi Hatósághoz fordulsz.

Nekem is volt ilyen csakugyan VGA kupon ügyben. Csak én nem is kaptam mellé. Email-ben ugyan ezzel a szöveggel jöttek, hogy lejárt az akció. A nagyló***t! Felhívtam őket és fenyegetőztem. Rögtön kaptam 3 VGA-ra való kupont kárpótlásul. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2058) oriic válasza zuzu000 (#2055) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mélyen tisztelt MGS fan kollegám jól mondja, ne hagyd magad, 60 euró értékű cuccról van szó, ha kell boríts asztalt, fogy.védelem bármi. És ha ezek után sem lépnek simán lépd meg fogyasztó védelmet valójában is... Annyi még, hogy lehetséges, hogy a számla/blokk az majd kell a vásárlásról.

Live-Die-Respawn

(#2059) zuzu000


zuzu000
őstag

Akkor elméletileg nem kellett volna lekaparva lennie, ugye? Nem tudom, hogy mindegyik így jön-e, vagy van alapból az a kaparós felület rajta

(#2060) oriic válasza zuzu000 (#2059) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem, nem szabadna lekaparva jönnie.

Live-Die-Respawn

(#2061) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mellesleg jönnek a DLC-k? [link]

És a Fox engine vezető mérnöke is otthagyta a Konami-t. [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2062) Adam_Shepard válasza oriic (#2060) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

A Witcher 3 lekaparós volt, de a Batman és a Metal Gear nem!

És Okt.1- ig lehet beváltani őket.

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2063) oriic válasza Adam_Shepard (#2062) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez új volt nekem. Ettől függetlenül a felhasznált kód hibaüzi miatt mindenképp szólni kell nekik.

Live-Die-Respawn

(#2064) zuzu000


zuzu000
őstag

Nvidia live chattel beszélgettem, az alap support bullshit után azt mondta, hogy nincs aktiválva a kód. Leellenőriztem ezerszer, jól írtam be, és mégis azt írja, hogy "already reedemed".
UK, illetve USA régiónál is próbáltam.

(#2065) Adam_Shepard válasza zuzu000 (#2059) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Ha a bolt szívózik és nem ad újat akkor írj neki.
Ő az ügyeletes a témában:

https://forums.geforce.com/member/1860031/

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2066) sheep válasza zuzu000 (#2064) üzenetére


sheep
addikt

Ha le van kaparva, és úgy kaptad az Iponból, akkor két dolgot ttehetsz:
-14 napon belül elállsz a vásárlástól
-fogyasztóvédelem (nyugodtan told fel őket, ne hagyd magad)
A kódot októberig lehet beváltani, az Ipon félrevezet. Gyanítom hogy eladták a kupont külön valakinek jó pénzért.

Egyébként itt próbáltad beváltani?
[link]

Aktiválás lépései:
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2067) .LnB válasza zuzu000 (#2064) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Várj
Te oda próbálod beírni amit én linkeltem vagy steam-re?

Mert oda kell amit én linkeltem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2068) zuzu000 válasza .LnB (#2067) üzenetére


zuzu000
őstag

Geforces oldalra, amit linkeltél. Este leszek már csak, addig remélem valamit kitalálnak az iponosok. Most írtak egy emailt, amiben kérték a kódról a képet, arra a válaszra várok

sheep: ott, és követtem a lépéseket, de már a kód beírása után írja, hogy már aktiválva van.

[ Szerkesztve ]

(#2069) .LnB válasza zuzu000 (#2068) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mondjuk ha az Nvidiás azt mondta, hogy nincs beaktiválva akkor működnie kellene..
Most mondanám azt, hogy küld el privátba a kódot megpróbálom beaktiválni neked, hátha valamit te rontasz el, és mivel így leírnám mindenki előtt tuti megbízhatnál bennem, hogy nem átverni akarlak.
De emlékszem mikor én aktiváltam be, akkor össze kellett kötni a steames fiókot az nvidia oldallal. Szóval nem egy steames kódot kapsz, hanem megjelenik a Libary-ban a játék. Szóval tényleg nem tudom mi lehet.

Látszik, hogy kaparós kupon? Nem csak egy papír rajta a kóddal?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2070) zuzu000 válasza .LnB (#2069) üzenetére


zuzu000
őstag

Hülye voltam, most néztem meg a beszélgetést újra és azt írta, hogy be van már aktiválva. Csak ideges voltam és félreolvastam hirtelen.
Amúgy igen, rendes kupon, nvida meg mgs feliratokkal, rendes színekkel stb..

(#2071) sheep válasza zuzu000 (#2070) üzenetére


sheep
addikt

irány az Ipon, fogyasztóvédelem, ne hagyd magad

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2072) snecy20


snecy20
veterán

A 21:9-es képarány előcsalogatására mi a mód Phantom Pain-ben?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2073) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

GZ-> az a ruhara tapadt xof badge az mi mar :D:D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2074) konikan válasza .LnB (#2061) üzenetére


konikan
aktív tag

Nagyon sajnálatos, első chapter után nagyon tetszik a játék. Olvastam, hogy szerintetek befejezetlen a játék, de ritka alkalmak egyike, amikor azt mondtam sebaj, ha jön sztori dlc akkor mindenképp megveszem. Erre skineket dobálnak, és a Konami, Kojima viszony miatt gondolom nem is lesz :(

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#2075) Tnil


Tnil
tag

Másnak is van olyan, hogy a megcsinált SideOps négyzete kipipálásra kerül, de mégis jelzi, hogy megcsinálható? Szőrszálhasogatás, de engem zavar, hogy így jelzi. :DDD

(#2076) .LnB válasza Tnil (#2075) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

újrajátszható, ennyi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2077) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Hát érdekes lesz :D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2078) zkas90


zkas90
senior tag

Teljesen ismeretlen volt számomra a metal gear (solid) sorozat, viszont úgy gondoltam a gameday iroda 2 gameplay videója után, hogy ez tetszene nekem. Szeretem én is a sunyulást és a taktikus missziómegoldásokat.

Azt hallottam, hogy az MGS eléggé történetalapú játék így gyorsmegoldásként végignéztem az otherworld ezzel kapcsolatos videóit és rá kellett jönnöm, hogy eléggé összetett a dolog. A lényegét úgy kb értem, hogy mi hogyan történt és milyen érzelmi töltete van az egésznek. Arra nincs időm és lehetőségem, hogy kijátsszam az előzményeket/elődöket.

A videók befejezése után nagyon lelkesen indítottam el a játékot. Kíváncsi voltam, hogy mi történt/ik Big Bossal azután, hogy mindaz megtörtént vele a Snake Eaterben ami megtörtént. Várom a Darth Vader féle átváltozást itt is.

A prológus kicsit furcsa volt nekem a lebegő kiscsaj és a tűzcsóka illetve tűzunikornis miatt(nem tudom a korábbi részekben láthatóak voltak e), de a többi ahogyan fel volt vezetve fantasztikus volt. Rögtön behúzott a világába.
Aztán lenyomtam az első két fő küldetést illetve az egyik melléket és atya úr isten. Ez a játék tuti magában fog tartani 35-40 órára. A játékmechanika annyira bejövős, hogy ha a történet nem is lesz frankó (bár miért ne lenne az), akkor is élvezettel fogom végigjátszani.

Az első küldetésben amikor ki kellett szabadítani Millert például 1 őr figyelmét keltettem csak fel (azt is csak elaltattam), mert ő abban a szobában volt (najó pont mellette) ahova mennem kellett. Előtte szépen feltérképeztem a többiek mozgását és sunyulósan jobbról-hátulról bekerülve bejutottam.

Eddig 10/10 a játék. :)

[ Szerkesztve ]

(#2079) varadigabor


varadigabor
senior tag

Quiet-es mellék szállat azt mikor adja be?
Extrem missionben mondjuk véletlen lelőttem XD

Az a baj hogy már unnom a játékot van benne vagy 100 óra és még van vagy 70 side ops meg 5 extrem /stealth mission.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#2080) tarBubbles válasza zkas90 (#2078) üzenetére


tarBubbles
tag

a ground zerost ha nem vitted végig, akkor pause és valahogy szerezd be. lényegében azaz igazi bevezető és anélkül a játék... szóval az kell, nincs mese. végig kell játszani, meg kell hallgatni pár kazettát és akkor sokkal jobban üt az egész phantom pain.

(#2081) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Amúgy a Paz hogy a rákba van még életben, amikor a Ground Zeroes végén cafatokra robbant? Nem tartok még ott, de a Part 2 előzetesben benne volt...

(#2082) tarBubbles válasza Fitzgerald (#2081) üzenetére


tarBubbles
tag

erre nem lehet válaszolni... ha nem találtad meg, akkor a kórház platformon keresd meg a nyitott ajtót, játszd végig a hozzá szükséges side opsokat és megérted.

(#2083) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Buddyként Quiet-et beállítva, néhány napot eltöltve egy kukában phantom cigar-ral, majd visszatérve a mother base-re feloldható egy videó : SPOILER! Quiet Shower Scene SPOILER! ;]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#2084) oriic válasza Fitzgerald (#2081) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha nem akarod végigjátszani a side-ops küldetést, vagy már nem adja be neked az átvezetőt, akkor itt a magyarázat. ( nekem pl nem adta be, én videón láttam csak)

[link]

Live-Die-Respawn

(#2085) Cheesus


Cheesus
senior tag

Hali :)

Esetleg tudja valaki, hogy mi a különbség a PSP-s Metal Gear Solid: Portable Ops és Portable Ops Plus között?

https://www.twitch.tv/csehla

(#2086) oriic válasza Cheesus (#2085) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Portable Ops Plus csak multi.

Live-Die-Respawn

(#2087) Lefty válasza Snip3r_HUN (#2083) üzenetére


Lefty
addikt

amúgy én nem értem ezeket a quiet-ös szexiskedéseket minek kellett beletenni a játékba, annyira nem illik bele.

(#2088) oriic válasza Lefty (#2087) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy Metal Gear játékba nem illik a szexiskedés? :D Próbáltad a korábbi részeket? Dugig van szexuális tartalommal, és erotikus töltettel az összes rész. Pont az-az hogy bele illik simán. Továbbra se felejtsd el, hogy egy japán játékról beszélünk, azokban pedig jóval gyakrabban találkozhatsz szexuális töltetű tartalmakkal.

(#2089) stilo18

Persze, bármikor.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2089) stilo18


stilo18
addikt

A Ground Zero mentést akkor is betölthetem ha már javában játszok a PP-el? Nem zavar be neki?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2090) KaitouP válasza oriic (#2088) üzenetére


KaitouP
veterán

Pl. amikoz az első részben (vagy hát a PS1 -és első részben) Meryl -t bugyiban találod, ha gyors vagy, vagy a bikinis csajok a második részben, akiket meg is csókolhatsz. :DDD
Ez beletartozik a japánok világába. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#2091) oriic válasza KaitouP (#2090) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyáltalán nem bánom a dolgot. :DDD

Live-Die-Respawn

(#2092) KaitouP válasza oriic (#2091) üzenetére


KaitouP
veterán

Én sem. :D Főleg a mai modern grafikával. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#2093) Cheesus válasza oriic (#2086) üzenetére


Cheesus
senior tag

Tehát akkor nekem csak a sima Portable Plus kell ugye? :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#2094) Adam_Shepard válasza stilo18 (#2089) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Igen en is ezt csinalom.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2095) konikan


konikan
aktív tag

Mekkora majom dolog már... Chapter2 első küldetés Afrikában Amikor a finomítóban szivattyút kell leállítani, meg tartályokat robbantani. Kifekszek a dombtetőre, gondosan mindenkit spotolok, a tervem az volt, hogy airstrike megy a tartályokra, miközben jön az air support, a káosz közepén pedig lesnipeolok pár embert...erre az airstrike után töltőképernyő, és egy teljesen másik pozícióba dobott, hogy frankó, akkor a pumpát állítsd le... :U

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#2096) oriic válasza Cheesus (#2093) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen. De ha nem akarod végigtolni, olvasd csak el a magyar szövegkönyvet a blogomban.

Live-Die-Respawn

(#2097) Lefty válasza oriic (#2088) üzenetére


Lefty
addikt

1999 óta nekem a Metal Gear a lopakodós játékok alfája és omegája, és imádtam a hangulatát mindig. Ettől függetlenül nekem ezen dolgok mindig kilógtak picit a profi játékmenetből.

(#2098) Lefty


Lefty
addikt

Egyébként az otherworld kritika sem alaptalan... a korábbi részekhez képest ez tényleg nem lett az igazi.

(#2099) konikan válasza Lefty (#2098) üzenetére


konikan
aktív tag

Megnéztem, és tényleg lehet benne valami. Annó ugye Zoli-t még meghívták valami idő előtti 8 órás próbára, ahol áradozott, hogy mekkora istenség a játék... A kérdés, hogy azért ilyen a dolog, mert elvált Kojima útja, vagy valami más lehetett a háttérben.

Pedig a fene egye meg, ehhez a játékhoz még nálam a küszöbszintet átlépő 5-9k közti dlc árat is megfizettem volna egy kis sztori bővítésért, annyira megfogott az a kevés amit kaptam. Annyira összetettnek éreztem, és nem a szokásos lebutított consumer szintre lett kihegyezve a sztori, erre meg :(

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#2100) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

;]

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.