Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid

Hozzászólások

(#1401) Snip3r_HUN válasza oriic (#1400) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ground Zeroes után nekem ez a második Metal Gear Solid amivel játszom, tehát nem ismerem az előzményeket, de nekem tetszik. Igaz még csak 3 órát toltam bele, kampány 2%-nál.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1402) .LnB válasza oriic (#1396) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És mi van ha visszaküldöd őket? Mert én is gondolkodtam rajta, de arra jutottam hogy inkább embereket küldök és nem pazarlom a fultont.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1403) architect26 válasza oriic (#1400) üzenetére


architect26
aktív tag

azóta rájöttem, hogy miért kell a név meg szül. idő:

spoiler???

Hatalmas élmény eddig, a korházat tátott szájjal játszottam végig :D csak már zavar az a sok epizód utáni stáblista... :))

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra

(#1404) Rage47 válasza architect26 (#1403) üzenetére


Rage47
veterán

igen, ezek megszakítják a játékmenetet
lassan már mindenhol Kojima nevét látjuk. kicsit vicces is

(#1405) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

És még szép is.

Live-Die-Respawn

(#1406) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

:B :B :B :B

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1407) Fitzgerald válasza oriic (#1400) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Három óránál járok, most jön a Mother Base. Eddig nagyon bejövős. Az AI mintha még jobb lenne mint a Ground Zeroesban.

Más: Az új Nvidia driver ami tegnap jött ki kifejezetten a játékhoz másnál is produkál furcsa, homokszemcsékre emlékeztető gliccset? Windows 10-em van...

(#1408) .LnB válasza Adam_Shepard (#1406) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem is megvan már. Pont az előbb szaladt elém. :) megörültem neki!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1409) Rage47


Rage47
veterán

nektek sem megy online?

(#1410) oriic válasza Rage47 (#1409) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem, offline vagyok.

Live-Die-Respawn

(#1411) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Ezeket érdemes felrakni?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1412) hakydakillah válasza oriic (#1351) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Ez a videó pont olyan, mint a MGS - képes az ember arcára mosolyt és egyszerre könnyeket is csalni. Egy egyedi játék, olyan komplex szerintem, hogy párja nincs.
Amúgy minap kérdeztem rá a storyra, és köszönöm a válaszokat. A videókat nézve és utánaolvasva rájöttem, hogy nem az volt a baj, hogy nem értem a storyt, csak kicsit felfrissíteni kellett a múltat. Most már minden tiszta. Egyedül a Peace Walker maradt ki, ami nekem egy lebutított PSP szemét marad. Nem is értem, miért kellett ezen a szálon menni tovább. Itt még pár dolog homályos, de mindegy, a lényeg megvan újra.
Nem merek belefogni, tudván, hogy ez az utolsó rész, ez a játék végigkísért életem során. Kojima szerintem már nem folytatja, max a Konami csinál valami szemetet. De az már nem lesz az igazi. Eleve ha Snake és Big Boss storyja lezárul, már csak prologouet vagy mellék karakteres MGS-t lehetne csinálni, ami már nem az igazi. Vagy tovább játszadozni esetleg a klónokkal.
Kicsit amitől tartok az a open world, valahogy sose voltam a híve. MGS-re nekem eddig tökéletesen illet, hogy bázisokon, adott terepeken csináljuk a dolgunkat. Itt mennyire lett open world a játék? Sokat kell lovagolni, barangolni, vagy kikerülhető a dolog?

(#1413) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Kértem egy supply dropot, megjött. Épp bújnék bele a dobozba, abban a pillanatban a semmiből ugrik rám egy farkas hátulról. Az hagyján, de a hátamon viszem éppen ki a tudóst, amikor jön egy ellenséges katona, szemből. Bedobom a csókát egy fal mögé, az meg elkezd nyöszörögni meg óbégatni a földön. A katona amúgy simán elment volna mellettünk ha csendben marad, de így észreveszi őt, közelebb jön, meg is látja. Csak őt látja, engem nem, riadó sincs.
Elkezd a rádión dumálni oroszul. Vagy 2 percig csak dumál, végül elkezd célozni, látszólag rám, a falon keresztül. De ugye engem nem vett észre, behúztam fülem-farkam. A tudós viszont fél méterre van kb. a fejemtől, valójában rá céloz. Kivégezte a targetet baz! Mission failed.

Tényleg nagyon komoly az AI, minden sarkot figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#1414) Adam_Shepard válasza Fitzgerald (#1413) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1415) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na, a mai napom mellékküldetésekkel és pimpeléssel telt. Holnap folytatom a fő küldetéseket.
Betöltöttem a Ground Zeroes mentéseket. Ja és én online voltam egész nap (este).

Így néz ki a bázisom és az emblémám: [link]
Nem nagy cucc, csak gondoltam megosztom veletek.
Remélem lesz Kojimás embléma is. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1416) Hunt3r22 válasza .LnB (#1415) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Hangtompítóval lehet valamit kezdeni hogy ne 10 lövés után menjen tönkre? :U

Xr

(#1417) Rage47 válasza .LnB (#1415) üzenetére


Rage47
veterán

ennyit segít ha online vagy? a resourceokat csak a pályákon lehet felszedni? örökkévalóság lesz így begyűjteni a megfelelő mennyiséget
en pl nem tudok meg semmit fejleszteni emiatt

[ Szerkesztve ]

(#1418) k4rL^


k4rL^
senior tag

Ez a Mission 16 annyira idegesitő, Fultont még nem tudom használni a teherautón, anélkül meg szétszedi a Skulls csapat pillanatok alatt.
Meg lehet ezt csinálni vajon, vagy muszáj leállni harcolni velük?

(#1419) oriic válasza k4rL^ (#1418) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Még nem tartok ott, de a Fulton-t nem tudod fejleszteni?

Live-Die-Respawn

(#1420) k4rL^ válasza oriic (#1419) üzenetére


k4rL^
senior tag

Tudom, de ahhoz ki kellene lépnem a küldetésböl, plusz elég sok lvl kéne még hozzá mire azt felhúznám, eddig a medical részt csináltam az R&D-n kívül.
Ahogy nézem ezt rakétákkal kell majd megoldani. :D

[ Szerkesztve ]

(#1421) oriic válasza k4rL^ (#1420) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja igen, épp tegnap csináltam a Bee-s részt, látom a rakétákat nem szeretik a dögök. :D

Live-Die-Respawn

(#1422) .LnB válasza Hunt3r22 (#1416) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha kérsz supply drop-pot amiben van töltény, fulton stb stb. akkor ha jól emlékszem a hangtompító is új lesz. De nem esküszöm meg, nekem még nem kopott el egyszer sem.

(#1417) Rage47 Konkrétan én semmi különbséget nem vettem észre online - offline mód között azon kívül, hogy online minden lassabban töltődik be. Nem értem teljesen.
Resourceokat nem tudom, hogy lehet e máshonnan szerezni, de a pályákon célszerű mindig mindent összeszedni. Ha elkapod a katonákat és kihallgatod, általában elmondják merre találod őket. Jelenleg csak kis dobozkákat tudok én is gyűjteni. De később ha a Fulton-t fejleszted akkor már konténereket, járműveket is el fog bírni. Pont tegnap néztem, hogy ahhoz a fejlesztéshez nagyon sok R&D ember kell még. Szóval mindenkit! Fultonozzatok. Ha elfogy a Fulton kérjetek újabb adagot. Én tegnap csak ezt csináltam, mellékküldetéseket és mindenkit akivel találkoztam a pályán küldtem a bázisra. Kis falvakat pucoltam ki így.
Nem fejlesztek fegyvert mert ami van az elég. Majd rakétavető kelleni fog, de azt még nem tudok. Egyébként én tegnap kezdtem el a bázisom második épületét építeni, de nem lett kész míg játszottam vele (1óra az építési idő).

Oric-cal már tegnap beszéltük, meséltem neki, hogy van egy mellékküldetés. Szerintem ez nem spoiler úgyhogy leírom. Az a feladat, hogy rádiótornyokat kell deaktiválni (felrobbantani). Van pár darab belőle a területen. De egyszer csak bementem egy kis épületbe, mint kiderült az volt a rádiós szoba. Ocelot mondta is rádión, hogy akkor elég csak ezt felrobbantani. Ennyi volt, kb 5perc alatt megvolt a küldetés. Ez ilyen apróság, hogy mennyire nyílt az egész.

Ez viszont prológussal kapcsolatban spoiler lesz. Mikor még Snake gyenge és nekidől a falnak menekülés közben, olvastátok a poszteren lévő feliratot?[link] És arról sem diskuráltunk még, hogy Quiet baba láthatóan megpróbált minket eltenni láb alól.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1423) varadigabor válasza Rage47 (#1417) üzenetére


varadigabor
senior tag

hát én szerintem csak annyit segít hogy kapsz vagy ajándék gmp-t vagy ajándék nyersanyagot mondjuk abból én kapásból sokat kaptam.

Tippek:
Nem tudom hogy segít-e valakinek de ha véletlen elaltattok valakit és ki kellett volna akkor hallgatni belerúgsz rá fogod a fegyvert és lehet vele dumcsikázni:D Mondjuk a ha felküldted Fultonnal akkor nem sokat segít :D Amúgy is jó faggatni a katonákat mert Pl. BluePrint helyeket sok mást infót elárulnak.

Másik tipp hogy a Mother Basen ha kifaggatod az embereket jó tippeket mondanak a gyémánt helyekre. Már untam felszedni :D

Harmadik tipp hogy lóval vagytok és találkoztok mondjuk 2 katonával és észrevesznek akkor fel lehet lökni őket:D

Tudja valaki hogy az állatokkal mi lesz amúgy? Mert nekem már van medve, farkas, birka :D

Tud valaki jó fajta tápot? DD eddig Happy Dog Maxi Junior kutya tápot kapott de nem igazán akar nőni ez a kutya:D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#1424) .LnB válasza varadigabor (#1423) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tápot?! Én visszamentem a bázisra ott volt DD de semmit nem tudtam csinálni. Ugatott, jött utánam de még megsímogatni sem bírtam. :((( Gondolom ez később lesz elérhető.

(#1422) .LnB Előbbi spoilertag alá linkeltem egy képet de rossz a link itt a jó: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1425) varadigabor válasza .LnB (#1424) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hülyeségből írtam :D Azt hittem hamarabb meg fog nőni, mindig csak a ló van meg.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#1426) .LnB válasza varadigabor (#1425) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Wáááhháá :D De besz*ptam :D Mondjuk azért mert egyáltalán meg sem fordult a fejembe, hogy ez ne lehetne benne a játékban. Jó volt na! ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1427) varadigabor válasza .LnB (#1426) üzenetére


varadigabor
senior tag

Az a durva hogy amúgy simán lehetne benne ilyen, ha már simogatni meglehet amikor nagy:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#1428) Cifu


Cifu
nagyúr

Easter Egg:

Amikor meg kell adnod a születési időpontodat, a játék azt rögzíti. A dátum évfordulóján a Mother Base-en születésnapi partyt tartanak... :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1429) Rage47


Rage47
veterán

redditről infó:
called Konami and they said the servers should be good by the end of this week.

(#1430) Hunt3r22 válasza Rage47 (#1429) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Chuck Norris biztos betelefonált. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xr

(#1431) Rage47 válasza Hunt3r22 (#1430) üzenetére


Rage47
veterán

ja, Xbox Support-os irta, most nézem

(#1432) oriic válasza Rage47 (#1429) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meglátjuk. Nekem kell Kojima a bázisra. :D

Live-Die-Respawn

(#1433) .LnB válasza Cifu (#1428) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Valami infó jöhetne, hogy ki merje megnézni. Hol található, a játék melyik szakaszán. Hol tartasz epizódban, vagy ilyesmi. Ha lehet kicsit lőjük be ezeket a dolgokat.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1434) Cifu válasza .LnB (#1433) üzenetére


Cifu
nagyúr

Easter egg, nem tudom kinek mi minősül spoilernek, az előzetes hsz.-ek alapján nem akartam tisztán, spoiler nélkül lelőni.

Szerintem mindenki rákattinthat, aki nem akarja az egész játékot pusztán maga felderíteni, főleg, hogy lehet, hogy amúgy nem is találkoznál vele.

A videó amúgy nem az enyém. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1435) .LnB válasza Cifu (#1434) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja igen, elolvastam. Ezt nehéz lett volna körülírni. Mondjuk én már akkor is gondoltam erre mikor megadtam a dátumot. Ilyen apróságokkal tele lesz a játék, csak győzzük felfedezni őket :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1436) Rage47


Rage47
veterán

ilyen ügyes AI-t még nem láttam amúgy. tényleg oda kell figyelni, nem úgy, mint az eddigi lopakodós játékokban - itt valahogy nem működnek azok a trükkök :D

(#1437) ricsiv92 válasza Rage47 (#1436) üzenetére


ricsiv92
tag

Legyél mindig doboz! ;] Kivéve, ha fasttravel-t akarsz az ellenség bázisára (tapasztalat, egy hadsereg között elég nehéz mozgolódni, még dobozként is :D )
Egyébiránt örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot. Sziasztok! Igaz, PC-n játszom, de a steam már 14 órát számlál. :)

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1438) .LnB válasza ricsiv92 (#1437) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A jobbak PC-n játszanak! ;]

Hello!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1439) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Jelenleg én: :D

Live-Die-Respawn

(#1440) Rage47 válasza oriic (#1439) üzenetére


Rage47
veterán

hú, brutál :D
hány%-nál vagy?

(#1441) oriic válasza Rage47 (#1440) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

6%. Nagyon az elején.

Live-Die-Respawn

(#1442) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Lassan, de épül a bázis. :D

[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1443) oriic válasza Snip3r_HUN (#1442) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hjaja lassú, de az az egy óra hamar elmegy ám ha játszik az ember. :D

Live-Die-Respawn

(#1444) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Metal Gear Solid 5: 30 essential tips, tricks and secrets

(#1443) orichalcos: Ne is mond,5 órakor leültem kicsit játszani aztán arra eszmélek hogy fél óra és mehetek dolgozni. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1445) Rage47


Rage47
veterán

Quiet is elkezdett játszani/streamelni. Még az elején jár.

(#1446) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na végre. A Mester is a Staff-om tagja :) amúgy nagyon lassú így a játék ha az ember mindent összeszed.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1447) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Én is 10 óránál vagyok. Ez a nyomorult "találj meg egy elkóborolt bárányt a Ground Zeroes-nál kb. kétszer nagyobb területen" fetch side quest elég unalmas lett, de legalább begyűjtöttem mindenkit közben a városban.

(#1448) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Amikor ilyen apróságoknak örül az ember, mint a lábnyom a homokban. :D

Live-Die-Respawn

(#1449) ricsiv92


ricsiv92
tag

12. epizód (Hellbound):
Halál nyugodt voltam, hogy Emmerich-et szépen viszem az LZ-hez, sikerült jól lopakodnom, összesen 2 őrt iktattam ki. Erre fel jön az a humaoid monstrum gear! A nagy hős életérzésből egyből váltottunk egy olyanra, amit anno a terminator első részekor éreztem, első megtekintésekor. Valami brutális az a jelenet. Bár szerencsémre a nagy harci gépnek probléma a hegyvidék és megúsztam a dolgot. Nagy megelégedés volt felszálláskor a heli fegyvereivel szórni. ;]

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1450) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na haladtam ma sokat. 5%-nál vagyok. Végre volt cutscene! Nekem hiányoznak :/.
A bázisom épül. Már öt platformom van, szoval mindenből van egy. A játék jó imádom. De mára Ennyi volt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.