Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid

Hozzászólások

(#1651) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most mi is a Cipher? Az csak Skullface bandájának a neve? Ami eddig XOF volt? Vagy mi van? Engem megzavar mert Zero egyik álneve is Cipher volt. Na mindegy csak elgondolkodtam.. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1652) bigbadforty válasza .LnB (#1651) üzenetére


bigbadforty
tag

Elég bonyolult, mert olvasni lehet mindent mindenről a metal gear univerzumban, de Cipher végülis Zero, miután Big Boss otthagyta a The Patriotsot a klónozási projekt miatt, az XOF egy "black ops" egység, amit Skullface vezet Cipher irányítása alatt, amolyan anti-FOX egység (ugye tükörkép is a címere meg a neve is) Na meg ugye Ciphernek mondják a Patriots szervezetet is Zero vezetése alatt. Skullface-ről nem spoilereztem magamnak még semmit, szóval az ő történetéig még nem jutottam el.

(#1653) .LnB válasza bigbadforty (#1652) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ebben sem kerek valami amit te írsz. A Les Enfants Terribles még nem történt meg. Még is Cipher-ként hivatkoznak rá. Szerintem itt még nem Zero-ról van szó nem? Mondjuk én csak 20%-nál vagyok. Majd kiderül, nem izgulok. Csak eszembe jutott.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1654) bigbadforty válasza .LnB (#1653) üzenetére


bigbadforty
tag

De megtörtént 1971/72-ben, még a Ground Zeroes előtt, akkor durcizott be Snake és ment külön úton. Ha közepes szintnél jobb az angolod mindenféleképpen hallgass magnófelvételeket, ez a beszélgetés pont elhangzik az egyik Ocelotosban.

[ Szerkesztve ]

(#1655) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Tehat akkor a human genome soldier project itt mar javaban zajlik?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1656) bigbadforty válasza Adam_Shepard (#1655) üzenetére


bigbadforty
tag

A human genome program meg az Öböl-háború alatt kezdődött kísérleti szinten, ahol Solid is résztvett a zöldsapkásoknál, Liquid pedig brit kommandósként, és a kísérlet hibáit meg mellékhatásait az Öböl-háború szindrómával fedték el. Ekkor csak ötlet volt még a program.

[ Szerkesztve ]

(#1657) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Szerintem már Kojima sem tudja hogy hol az eleje meg a vége...ember legyen, aki összerakja az egész sztorit + megérti a mindenféle szimbolizmust, oda-vissza utalásokat...
Ez pont az a sorozat, aminek az összes részével játszanod kell, a PSP-re meg a kenyérpirítóra megjelent résszel is, és akkor már joggal tehetsz úgy, mintha értenéd a sztorit :D

(#1658) .LnB válasza bigbadforty (#1654) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tényleg bakker. Az évszámokkal volt bajom. Én azt hittem ebben a részben benne lesz. Ezt jól benéztem. Majd meghallgatom. Múltkor hallgattam egy párat, de bevallom nem sokat. Ha van némi időm akkor inkább játszok. Múltkor vacsora közben hallgattam meg pár kazettát. :)

(#1657) cr33p Én játszottam minddel. Kivéve az első két nsx-es Metal Gear-t. És a Portable Ops-ot. De most olvasgattam el a 4 rész néhány beszélgetését. A Snake - Eva(Big mama) és Snake - BigBoss temetős beszélgetést, hogy felfrissítsem a memóriámat.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1659) bigbadforty válasza .LnB (#1658) üzenetére


bigbadforty
tag

Pont hogy a két MSX-es Metal Gear, ami nincs összhangba ezzel a játékkal, szerintem Kojima nem így tervezte, biztos benne volt, hogy újraírja azt a két részt csak ugye elküldték, mert azóta Big Boss elég sokat változott és élt meg, nem nagyon illik bele szerintem az, hogy Amerikában ő a 90-es években hivatalos módon a FOXHOUND parancsnoka, mellette meg csinál amit csinál.

(#1660) .LnB válasza bigbadforty (#1659) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen és számomra az sem tiszta, hogy akkor most ő mikortól van a JW által felügyelt "altatásban"..

Más: IGN.hu teszt Spoliermentes!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1661) stilo18


stilo18
addikt

De jó, hogy megtaláltam ezt a topikot.
Sok trükköt olvastam tőletek :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#1662) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Erről mit tudtok? Nem mondanám spoilernek, mert csak a küldetések számáról szól. Engem csak az zavar, hogy hogyan nem lehetett pénz az utolsó küldetésre, és dobtak rá egy más endinget:

„Az a baj hogy nem csak az elején marha monoton, a játékban 50 db fő küldetés van amiknek a nagyja max mellék küldetésnek menne el, mert sok közük nincs a story-hoz (40 fölött pedig többnyire csak nehezebb fokozaton kell megcsinálni azt amit már egyszer megcsináltattak veled). Ami még fontos hogy a 45. és 46. küldetést nem kapod meg alapból, csak ha eleget teszel bizonyos feltételeknek (amik húzósak) és afféle jutalomként kapod meg őket és ezzel a játék igazi befejezését (ami egy nagy csavar). Viszont még ez se zárja a történetet az 51. küldetést pénz hiány miatt nem készítetek el. A gyűjtői bónusz lemezére viszont felrakták a félkész videókat vázlatokat róla, amit egy 20 perces videó formájában meglehet tekinteni ami valamelyest zárja a story-t... Hát elég szánalmas egy élmény 30%-ban elkészített félkész átvezető videót nézni, hogy megláthasd hogy mi a történet vége.”

(#1663) .LnB válasza hakydakillah (#1662) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Már a Peace Walker vége is iszonyat brutális feltételekhez volt kötve. Sose csináltam meg. Szóval várható volt. A pénz, befejezés kérdésre így 20%-nál nem tudok mit mondani, és felesleges is ezen gondolkodni szerintem. Szinte mindenhol istenítik a játékot, van egy(két) negatív hangvételű kritika, na bumm..

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1664) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Pár side op nem sötétedik be. Az miért van ? nem csináltam meg jól vagy bug?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1665) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Ki ne akarna Quiet-ként játszani ? ;] [link]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1666) oriic válasza bigbadforty (#1652) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyönyörűen összefoglaltad, így már nem kell leírnom: :DDD

LnB: A Les Enfants Terribles már réges rég megtörtént, hiszen ott van Eli. :D Aki mint tudjuk Liquid lesz valszeg. (legalábbis tippre, még nem tartok ott a végigjátszásban, csak most kaptam el)

Live-Die-Respawn

(#1667) .LnB válasza oriic (#1666) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A befejezésről: Én amiket olvastam teszteket nem nagyon esett erről szó. Ez így, hogy nem tudom mi lesz ,olvasva elég aggasztónak hangzik. Nagyon kíváncsi leszek, remélem nem csalódok.

Les Enfants Terribles: Azt tudom, hogy benne lesz. De azt hittem itt "éljük majd át" azt az eseményt. Azt hittem Eva is benne lesz. Gondoltam maximum ugrunk egyet az időben. Az a baj, hogy elfelejtettem, hogy a GZ is már a Les Enfants Terribles után játszódott. Kicsit kevertem már az évszámokat.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1668) ricsiv92


ricsiv92
tag

Azt nem tudjuk véletlenül, hogy az FOB akkor is támadható, mikor nem vagyok játékban?

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1669) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha valakinek nem kellenek a steames kártyák akkor szívesen elfogadnám őket ajándékba. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1670) oriic válasza ricsiv92 (#1668) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elvileg nem, de én offline-ra tettem azért magam. :D Tegnap 1-1-es harcom volt. Egyet nyertem, egyet vesztettem. :D

#1671) Cifu

Nekem bejön, de én Xbox One-on tolom, ott nincs csalás. PC-n sajnos ez hátrány.

LnB: Nálunk az egész rendszer offline lesz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1671) Cifu válasza oriic (#1670) üzenetére


Cifu
nagyúr

Összeségében megéri a FOB-al szórakozni? Bevallom eléggé nem tetszik, amit a Steam-es fórumban olvasok, sok a rinya, hogy hát sokkal fejlettebb játékosok aláznak gyengéket, illetve fentáll a cheatelés gyanúja (eltalálták az illetőt, de nem sérült). Ha mindezt azért vállaljam fel, hogy 100000 GMP-t kapok naponta belogoláskor, akkor nemgyerebe, hogy szórakozzak vele, és én végig offline leszek inkább... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1672) .LnB válasza oriic (#1670) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lehet külön csak ezt a bázisharcot offline-ra tenni? Vagy az egészet kell, és akkor se Costumization se, daily reward? (jó max bejelentkezek arra az időre tudom)

(#1671) Cifu Én tuti nem fogom bekapcsolni. Minden küldetésben mindent összeszedek, odafigyelek a fejlesztésekre. Nem kell, hogy egy 12 éves kis k*cs*g leraboljon mert neki ez a szórakozás.

És még jó, hogy orich boxon tolja, mert tuti egész nap engem támadgatna :D Bár ő nem 12 éves k*cs*g :D

Modjuk az jó lenne ha én tudnám orich-ot támadni. :D A csodakontroller vs egér küzdelem elég mókás lenne :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1673) ricsiv92 válasza oriic (#1670) üzenetére


ricsiv92
tag

Nekem szerencsére tegnap egy harcom volt, azt nyertem, támadásban. :) Ha jól emlékszem, akkor xbox-on játszol, ugye? Crossplatform a dolog? Tudjuk itt egymást támogatni?

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1674) hakydakillah válasza .LnB (#1663) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Játékot egyenlőre még nem tudom értékelni, mert csak most készülök nekivágni, mert pótolni szerettem volna minden hiányosságot előtte. Fura viszont Kojima szavai után olyasmit olvasni hogy a gyűjtőin megtalálni a valós endinged, a végtermékre csak egy anyagi korlátok miatti kényszer ending szerepel.
Én inkább azt tippelném, hogy addigra már annyira megromlott kapcsolatuk Konamival, hogy ez lett belőle. Majd eldől. Amíg nem láttam a végét nem kritizálom. Csak fura ilyesmit olvasni.

(#1675) oriic válasza .LnB (#1672) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Á, pedig mekkora király lenne, ha lehetne téged támadni. :DDD Ordítanék a mikrofonba, hogy "Marvel for the win, és CoD a király, meg "Get Ready For TitanFall" :DDD

BTW, ne keverjük a Mother Base-t, az FOB-val, amit MB-re szerzel, azt nem tudják ellopni.

(#1673) ricsiv92

Sajnos nem.

Amúgy IGN-es tesztnél rákérdeztem hsz-ben a befejezés dologra, remélem válaszolnak. Az én bemutatóm elvileg pénteken jön, mert még mindig csak a felszínt kapargatom.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1676) .LnB válasza oriic (#1675) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elég ciki lenne ha felvenném videóra, hogy így üvöltözöl és egy supply droppal kólintalak fejbe amitől kifekszel, természetesen megosztanám itt a többiekkel azt a videót. :D A végén pedig bezárnálak a Zoo platformra a zebrák közé :D

Megjött a válasz IGN.hu-n. Nagyon szomorú és lehangoló azért. :(

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1677) oriic válasza .LnB (#1676) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszike, tudtam hogy rád számíthatok.

IGN-es dologhoz: Hát ez sajnálatos. Kíváncsi lennék a miértekre.

Live-Die-Respawn

(#1678) Cifu


Cifu
nagyúr

Ez félig befejezett játék dolgot mondjuk valahol nem értem. Azt sem, hogy egyes források szerint miért pénzhiány miatt lett félbehagyva, másfelől azért, mert miért kellett egy amúgy 10 pontos játékot így kiadni?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1679) oriic válasza Cifu (#1678) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én annak is örülnék, ha csak cutscene formájában jönne ki később egy patch formájában, csak legyen már kerek, lezárt az egész. Így kicsit keserű szájízzel folytatom a játékot. :(

Live-Die-Respawn

(#1680) Cifu válasza oriic (#1679) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez végül is működhet, bár erősen kétlem...

Arra egyébként van mód, hogy később a játékban elmaradt cutscene-eket (mert így vagy úgy döntöttél) megmutassa a játék? Tehát küldik újra lejátszásával, vagy valahogy?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1681) hakydakillah válasza Cifu (#1678) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Ez lesz majd az új divat. Kezdődött a fizetős tartalmakkal, jöttek a DLC-k, és most jönnek a befejezetlen címek, és mindegyiknél mással lesz a gond. Batman pc-s verziójánál ugye tudjuk mit nem fejeztek be teljesen :-D
A Hitmant meg már előre bejelentették, hogy teljes áron eladják, de az összes küldetés csak később kerül bele. Érthetetlen. Meg nem veszem, az biztos.

(#1682) Adam_Shepard válasza .LnB (#1669) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Dettó :B

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1683) Cifu válasza hakydakillah (#1681) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez nem ma kezdődött, az Armed Assault 3-at úgy adták ki, hogy a keretprogram készen volt, de kampány, na az nem volt hozzá, majd patch-ekként adták hozzá őket. 2013-ban.

Azzal együtt, hogy az ArmA 3 még az MGSV: TPP-nél is bővebb lehetőségeket nyújt(ott), például önjáró tüzérség, vezethető légi járművek, komplex ballisztika, stb.
Azzal együtt, hogy az OFP / ArmA sorozat 14 éve alapvetően a modderekből él, akik megtöltik tartalommal a játékot, mivel szerencsére a Bohemia Interactive rendesen támogatja a moddereket (a DayZ is ArmA mod, és egészen új kontexusba helyezte a zombi-lövöldözös játékokat...).

De akkor sem jó, ha így jön ki egy játék...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1684) .LnB válasza Cifu (#1678) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mert az általad tévesen védett "kedves" Konami nem adott rá pénzt, és elzárta gondolom a forrásokat. Biztos ez is közrejátszott a nagy szakításban. :(

Engem ez a hír nagyon letört. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1685) oriic válasza .LnB (#1684) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Btw, Konamit sem értem. Mert ok hogy mondjuk valamin összekaptak, de akkor legalább egy másik csapattal csinálták volna meg legalább a befejezést egy átvezető formájában, vagy valami. Üzletileg ez tuti hogy nem jó döntés, hogy befejezetlen a játék.

Live-Die-Respawn

(#1686) .LnB válasza oriic (#1685) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha én leírnám mit csinálnék a Konamival, ha hatalmam lenne rá. Akkor a TEK 5percen belül taposna a fejemen a földön és kattanna a bilincs. :o :(((

szerk.: És ami még fájóbb innen is kitiltanának. :(

:)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1687) Cifu válasza .LnB (#1684) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én továbbra sem hiszem, hogy ennyire *egyszerű* lenne a válasz.

Továbbá még mindig: a Konami legalább 80 millió dollárt adott Kojimának az MGSV: TPP-re. A valaha volt legdrágább Konami játék lett ezáltal, szóval azt mondani, hogy a Konami nem adott rá pénzt, nyilvánvalóan botorság. Itt egy menedzselési problémát vélek én a felfedezni a játékban, ahol Kojima és a Konami között a kommunikáció elfajult. Ennek a hátterét nem tudjuk és talán sose fogjuk teljesen megismerni, de én nehezem tudom elképzelni, hogy a tökéletes, maximálisan jóságos és hibátlan Kojima teljesen ártatlan, míg a csúf, gonosz, megáltalkodott Konamit terhel minden felelősség...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1688) oriic válasza Cifu (#1687) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Biztosra veszem, hogy ott van más is a háttérben.

Live-Die-Respawn

(#1689) .LnB válasza Cifu (#1687) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

1. Most akkor magyarázd meg, hogy Kojima akarta így mert... Nem csinálta meg a normális befejezést inkább elherdálta fel nem használt zenékre a pénzt.

2. Most akkor magyarázd meg, hogy Kojima akarta így mert... Nem fogadta el a Konami által felajánlott pénzt a befejezésre. A Konami olyan jó fej volt, hogy ők akartak adni de Kojima nem fogadta el.

3. Most akkor magyarázd meg, hogy Kojima akarta így mert... Elkurvázta a fejlesztésre szánt pénzt. Letojta élete munkáját és hagyta befejezetlenül, inkább a kis Japó nők bájait választotta.

Vagy. A Konami az elfajult helyzetre való tekintettel megfosztotta minden jogától, levette a borítókról is a nevét, nem hagyta nyilatkozni. És abban a pillanatban lelőtte a fejlesztést. És magárahagyták Kojimát és a csapatot, akik megpróbálták menteni a menthetőt, és átszabták a befejezést.

És akkor nézzük meg, hogy a PP a 19. legdrágább játék. Nézzük meg, hogy milyen játékok vannak előtte. Minőségben, tartalomban, nagyságban hol vannak a Metal Gear Solid szériától és a Phantom Pain-től?! (GTAV és RDR-t kivéve egyik sem méltó még arra sem, hogy egy lapon említsük őket a PP-vel)

Azt senki nem veszi észre, hogy ha Kojima nem ennyire maximalista akkor nem egy ilyen játékot kaptunk volna?! :F

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1690) Tatyla


Tatyla
őstag

Dynamic Difficulty (a Guide-bol):

Metal Gear Solid V employs a dynamic difficulty system, where your

individual actions and play style can lead to subtle but functionally

significant changes in the challenges you face. Favor headshots, and

enemies will more regularly wear helmets; infiltrate via undefended routes

whenever possible, and guards may lay minefields at critical points on

base perimeters. Use of gas and smoke begets the provisioning of gas

masks; twilight incursions will cause commanders to equip sentries with

night-vision goggles; lethal force could lead you to encounter foes clad in

body armor. In short, the A.I. opponents that you face continually adapt

and evolve in response to your actions.

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1691) .LnB válasza Cifu (#1687) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És ha arra vársz, hogy valami kiderül Kojimáról ami ezt indokolja. Akkor eddig miért nem derült ki? Miért kussol a Konami? Mert azt sem mondhatjuk, hogy nem akarnak rossz hírverést kelteni a játék megjelenése körül, levették a nevét minden PP termékről, nem engedik nyilatkozni. Akkor már nem mindegy, hogy kiteregetik e a szennyest? Vagy valami magán jellegű dolog lehet, lehet Kojima leszúrta a vezetőség lányait, és feleségeiket..

Amennyiben csak a tényeket nézzük amiket ismerünk akkor a Konami egy mocsok banda.
Védelmezni meg lehet próbálni őket. Feltételezésekkel. Mende-mondákkal. Eddig meg se próbálták tisztázni a dolgot? Ez nem gyanús?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1692) oriic válasza Tatyla (#1690) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt tapasztaltam. Fejre megyek, most már mindenkin sisak van. Ha sokat lövök, egyre többen kevlárba öltöznek. Vadállat nagyon.

Live-Die-Respawn

(#1693) Adam_Shepard válasza oriic (#1692) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

+1

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1694) bigbadforty válasza .LnB (#1691) üzenetére


bigbadforty
tag

Az egész Konami - Kojima botrány alapszinten egyszerű:

Kojima egy mester, művész, maximalista, ő kiad mondjuk élete során 3 játékot, de mind a három örökéletű (metal gear solid 1 pl.). Ez nyilván működött 2008-ig kb., akkor még volt igény mesterművekre. Egyszercsak a Konami kiadott egy mobiljátékot, ami ezerszeres pénzt hozott vissza, és gondolom ketten ki tudták fejleszteni egy délután alatt, Kojima meg licenszelt, konzultált katonákkal, motort fejlesztett egy játék alá, színészeket hívott, motion capture, 5 platform minden ami lehet több milliárd Yen összegben több éven át.

Hallani olyat, hogy rengeteg pénzt kidobott zenészeknek, akiknek egy számát se tette bele a játékba, mert nem érezte hatásosnak. Most ez nekünk nyilván megfelelő, mert olyan minőséget kapunk, amit a TPP is nyújt, a Konaminak meg nyilván nem jó, nekik kis beforgatással/munkával nagy hozam kell, Kojima maximalizmusa nem illik bele a cég jövőképébe.

Aztán ezek mögött milyen sárdobálás ment, nem lényeg....

Gondolom a Konami meghallotta Kojima terveit a Silent Hill-el kapcsolatban a Metal Gear költekezéseit követően, tuti kicsapták a balhét, mert ismerve Kojimát, azt se dobta volna össze pár millió Yenből.

[ Szerkesztve ]

(#1695) Cifu


Cifu
nagyúr

1.: Anno a fel nem használt zenék esete egy olyan tétel, amiről tudunk, ezért került szóba. Nyilván sok hasonló tétel van még, csak azon pénzeket megkapó művészek nem lépnek a nyílvánosság elé, mert inkább kimaradnának a sárdobálásból.

2.: Ezt szerintem te is látod, hogy mennyire elhibázott gondolatmenet. Nyilván nem azt mondták, hogy ennyi és ne többet, hanem feltehetően közölték, hogy most már nem kap több időt. A viszony megromlása és a játék "aranylemezre kerülése" között eltelt egy jó idő, az, hogy a végső küldetés nincs benne, illetve a Cutscene, ami ugyebár a játék motorjával készült, mind "csak" munkaóradíjat jelent, nem pedig súlyos milliókat.

3.: (Irónia) Ezt már el tudnám fogadni, Tyrion Kojima rulz! :DDD (/Irónia)

4.: Az összeveszés után nem állt le a fejlesztés, ezt láttuk és tudtuk. A borítóról talán levették a nevét, de a játékban kismillió helyen, kezdve az indítóképernyőn ott van. Szóval hogy a dobozról levették a nevét... Hát elég semmilyen dolog. Hogy nem nyilatkozhatott... Nyilatkozott, a twittere is ment / megy, szóval nem egy gumiszobába zárták, maradjunk annyiban.

5.: A játékköltség listával az a baj, hogy nem tudjuk pontosan sok esetben, mennyire sokba került a játék. A TPP esetében is annyit tudunk, hogy idén áprilisban ekkora összeg szerepelt a Konami pénzügyi elszámolásában mellette. Szóval esélyesen ez csak nőtt azóta.

A többi játék hozzá való minősítése pedig szerintem kicsinyes, de mindenek előtt szubjektív dolog. A TPP egy nagyon jó játék, AAA cím, ennek megfelelő költségvetéssel és ennek megfelelő belbeccsel. Nem hinném, hogy ez bármilyen szempontból is fair olyat állítani, hogy amelyik játék hasonló összegbe került, azok nem érnek fel hozzá (főleg, hogy olyan címekről van szó, mint a The Witcher 3 vagy a Skyrim...).

6.: Nem várom, hogy kiderüljön Kojimáról bármi is. A japán cégkultúrába nem igazán fér bele a nyílt színi sárdobálás. Szóval szerintem sem a Konami, sem Kojima nem fog erről beszélni a későbbiekben sem. Talán 40 év múlva Kojima megírja önéletrajzát, és abban kifejti a véleményét a saját szemszögéből. Akkor majd kiderül, hogy mennyire lesz gerinces, és fogja objektíven elemezni a történteket.

Azonban ami miatt én mégsem vagyok hajlandó fekete-fehéren látni a témát az az, amit már sokszor leírtam: az élet nem fekete-fehér. Hanem szürke. Mindig, mindenki. Még akik teljes odaadással segítenek folyton másokon, azokról is ki-ki derül, hogy korántsem önzetlen angyalok (csaknem 4 évet húztam le a szociális szférában, láttam sok mindent). Másfelől pedig több, mint 25 éve követem a számítógépes játékok világát, fejlődését, trendjeit és ez idő alatt láttam sok mindent. Emlékszem arra, hogy anno (1999-ben?) az 576Kbyte hasábjain Martin milyen ömlengéssel mutatta be az MGS-t, hogy vette ki a tollat a kezéből a külföldi oldalakon is akkor már meglévő "Kojima-fanság", amely szerint Kojima pacifista (?!?!), békepárti és különben is minimum egy isten. Az MGS-el akkor játszottam, amikor kijött PC-re, és bár jó játéknak tartottam, azért nem voltam oda meg vissza tőle.

Végigkövettem az elmúlt időszakban Kojima munkásságát, nyilatkozatait, interjúit. Nagyszerű játékfejlesztőnek tartom, de korántsem hibátlan embernek. Ügyes manager-típus, aki kihozza a nevéből a maximumot (Kojima productions létrehozása 2005-ben, a nevének egyre nagyobb használata a játékokban, MGS / Kojima szemüvegkeretek és franchise, stb.).Viszont nem rémlik, hogy kritikus lett volna önmagával valaha is, elismerte volna, hogy ezt vagy azt nem kellett volna megtennie vagy mondani vagy beismerte, hogy hibázott ("Ez az utolsó MGS játékom", ezt hallottuk tőle már legalább kétszer az MGS5 előtt). Én ezt tartom az egyik legfontosabb emberi tulajdonságnak, az önértékelés alapjának. Nem tudom, mekkora része volt a saját maga körül kiépített hype létrehozásában, de nekem egy kicsit antipatikus már ez a fajta istenítése.

Jó játékfejlesztő? Nagyon is. Isten, aki sose hibázik, és tutibiztos, hogy semmilyen téren nem köthető hozzá az MGS: TPP körüli balhé kialakulása, ő csak ártatlan elszenvedője a Konami zsarnokságának? Nem tartom valószínűnek.

Valami oka van, hogy a Konami, aki 28 éve a munkáltatója, és aki korábban azért sok-sok gesztust tett felé (pl. visszamenőleg Kojima productions alá sorolta az összes MGS-t, holott az első játékoknál még "szimpla" alkalmazott volt és messze nem producer, a Kojima productions engedélyezése, támogatása, stb.), egyszer csak látványosan szakít vele, és durván kihúzza alóla a szőnyeget.

Még egyszer hangsúlyoznám (bár megtettem már elégszer), hogy nem hinném, hogy a Konami ártatlan kisbárány. De abban sem hiszek, hogy minden ok nélkül a legnevesebb fejlesztőjüktől ilyen hangosan és barátságtalanul szakítanának.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1696) .LnB válasza bigbadforty (#1694) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezzel nincs is bajom. Az furcsa nekem, hogy egyre több helyen bukkannak fel a "de biztos Kojima is sáros", "valószínűleg nem úgy volt az", "nem hinném, hogy ennyi van a háttérben" féle feltételezések. De miért? Nem az égből pottyant mesék alapján alkotom a saját véleményem. A tényekre hagyatkozom. Konami meghurcolta Kojima nevét, és befejezetlenül adta ki a játékot.

Ha kiderül valami más akkor majd átértékelem a dolgokat. De nem kellenek a kitalációk, spekulációk annak bizonyítása érdekében, hogy a Konami nem akkora köcsög mint amilyennek jelen esetben látszik.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1697) bigbadforty válasza .LnB (#1696) üzenetére


bigbadforty
tag

Amikor meghallottam a balhét, és már tudni lehetett, hogy Kojima nem fog dolgozni MG 1,2 remaken (sőt valószínű már nem is lesz), akkor azt gondoltam, hogy titokban odaszúr nekünk valamit, mondjuk egy Gray Fox Outer Heaven missziót, vagy hasonlót, amit sose tudott elmesélni igazából. Netre felkerült az a bizonyos 51. küldetés, remélem Kojima még elrejtett valamit, amit nagyon nehéz lesz kihozni, de benne van a programban.

[ Szerkesztve ]

(#1698) Cifu válasza .LnB (#1696) üzenetére


Cifu
nagyúr

A tényeket nem ismerjük, Te sem. Nem tudjuk mi állt a Konami döntése mögött, maximum találgathatja mindenki. Innen kezdve az okozatot látjuk, arról vannak tényszerű információk. Az okról nincs.

Ugyanígy nem tudjuk pontosan miért úgy került a játék kiadásra, ahogy. Szóval azt állítani, hogy a Konami adta ki így, és ezért csak a Konami felelős, szintén spekuláció.

Pontosan ezért mókás az utolsó mondatod. "...hogy a Konami nem akkora köcsög mint amilyennek jelen esetben látszik."

Látszik.

Ez pedig nem tényszerűségre utal...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1699) .LnB válasza Cifu (#1698) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"A tényeket nem ismerjük"

De az ismert tényeket igen, azok alapján pedig megállapítható, hogy nem Kojima a mumus.
Lehet lesz még fejlemény az ügyben, de addig is minden más csak találgatás.

A második bekezdéshez:

Nem írod le, de utalgatsz rá, hogy Kojima nem akarta tisztességen befejezni az eddigi életművének utolsó epizódját. Az ilyen spekulációk azok amiket nem tudok megérteni. Fel sem merül bennem ilyen gondolat róla. Egy olyan emberről aki ennyit belead a játékaiba.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1700) Cifu válasza .LnB (#1699) üzenetére


Cifu
nagyúr

De az ismert tényeket igen, azok alapján pedig megállapítható, hogy nem Kojima a mumus.

Az ismert tények azok, hogy a Konami szakított Kojimával és a Kojima productions-al. Azt nem tudjuk miért. E nélkül mégis hogy tudnánk, hogy Kojima vétett-e olyan hibát, ami miatt "kiérdemelte" a Konami viselkedését? Továbbá: én nem azt mondtam, hogy mumus. Én azt mondom, hogy lehet átlépett egy olyan határt valami terén, ami kiverte végül a biztosítékot a Konaminál. Nem tudom, sejtem. Azért ok nélkül nem szokás ilyet tenni még egy rigolyás japán cégnél sem. Nem, még a Konaminál sem...

Nem írod le, de utalgatsz rá, hogy Kojima nem akarta tisztességen befejezni az eddigi életművének utolsó epizódját.

Nem ismerem a hátteret, de a szakítás nyilvánosságra március közepén-végén került nyilvánosságra, az után, hogy a szeptember elsejei megjelenési dátumot bejelentette a Konami. Sok-sok fikcionális forgatókönyvet lehet gyártani a miértet keresve, de mondok egy olyat, ami talán nem túl vad:

-A Konami bejelenti, hogy az MGSV: TPP kijön 2015 szeptember elsején.
-Kojima bekeményit, hogy a játék nem lesz kész addigra teljesen, és ki akarja harcolni, hogy későbbre tollják.
-A Konami márpedig közli, hogy a játéknak készen KELL lennie szeptember elejére, pénzügyi okokból (2015 Q3 negyedéves jelentés).
-Kojima nem enged, befenyegeti a Konamit, hogy márpedig ő a játék producere, és nem fogja átadni a játékot mielőtt kész nem lesz.
-A Konami berág, és szakít Kojimával, mert viszont akarják végre látni a játékba befektetett pénzüket, marad a 2015 szept. 1.-ei dátum.
-Kojima megvágja a játékot, kiveszi a félkész véget és az utolsó bossfightot a listából, ahelyett, hogy megvágná vagy kurtítaná, hogy valahogy belekerülhessen.

Hangsúlyoznám, fikció. De Kojima csökönyössége itt legalább annyira tétel, mint a Konami csökönyössége...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.