Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid

Hozzászólások

(#2901) oriic válasza james001 (#2900) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ugye hogy ugye, hogy megmondtam? Ray vs. Rex-ről meg nem írtál semmit. :( Egyik legepicebb jelenet.

Raidenhez: Játékban nincs benne a sztorija, utána kell olvasni. Lényeg a következő:

A Big Shell incidens után pár évvel a Patrióták fogságba ejtették őt, több kísérletet is elvégeztek rajta. Tulajdonképpen az agyát és gerincoszlopát egy cyborg testbe ültették bele, hogy a nanotechnológia segítségével irányítani tudják. Ő viszont megszökött a Paradise Lost Army közreműködésével és egy orvosnak hála, az idegen nanogépeket is eltávolították a testéből, hogy aztán később újra feltűnjön a 4. részben.

Spoilerhez:

MGS2-ben Solidussal harcolsz a végén, hát hogy figyeltél? :D Big Boss ott sincs.

Live-Die-Respawn

(#2902) james001 válasza oriic (#2901) üzenetére


james001
veterán

Ja tényleg a Rex-es harcolás is vagány volt :K Annyi király dolog volt a játékban hogy az egyik kiüti a másikat :DDD
Az utolsó kérdés a spoileres részben csak poén volt ;] De most akkor tényleg,mi történik Big Boss-al a Metal Gear 2 után? Mert ezt nem magyarázza meg,csak azt hogy ki volt az akit a tűzbe dob Liquid,meg hogy ugye Naomi segített rajta az MGS2 környékén. Kicsit utánaolvasok a magyar szövegkönyvben mert lehet csak "átsiklottam" valami felett.

Raiden sztoriért meg köszi :R Azért majd a Rising-ot újra előveszem,úgyis Raiden elég badass ebben a cyborg-ninja-villámló-kardos cuccban :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2903) oriic válasza james001 (#2902) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

JÓ közben nem figyeltem Metal Gear 2-ről írtál nem MGS2-ről...

Live-Die-Respawn

(#2904) james001


james001
veterán

Utánaolvastam kicsit,most már értem nagyjából. :) De csak nagyjából,még sok kérdés van bennem :DDD
Kíváncsi vagyok az 5-re,de kissé félek is tőle mert ugye írtátok hogy nincs befejezve... Azért azt írjátok már meg spoiler mentesen,hogy ad egy egyfajta "lezárást" ennek az egésznek? Tehát maga Big Boss sztorijának is. Vagy pont ezért vagytok csalódottak mert pont hogy nem zárja le a dolgokat :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2905) Adam_Shepard válasza james001 (#2904) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

szerintem az állad fogod a fanboykodástol keresni a padlón.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2906) .LnB válasza james001 (#2904) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nos, mindennemű spoiler nélkül. Az 5. részben már nem nagyon fog tisztulni a kép. Mármint nem fog megmagyarázni dolgokat amik most a 4. rész végén nem tiszták. Az 5. részben történtek a sima Metal Gear-re vannak kihatással az én elméletem szerint. De ez nem feltétlenül biztos. Csak az én teoriám szerint. :) Még itt a topikban sem volt azt hiszem egyetértés azt hiszem róla mikor leírtam mit gondolok.
De többet az 5 ről nem beszélnék most. Majd ha végeztél vele. Akkor elolvashatod amit a blogomban írtam róla. Aztán beszélünk.
Bár az öt elég hosszú lesz, főleg a felépítése miatt, el leszel vele egy darabig.

Metal Gear Rising: Revengeance-et meg ha jobban figyeltél a 4. résznél akkor elfelejted a francba. Mert az szépen arcon köpi az egész sztorit amit a 4. rész lezár. Béke van, nincsenek magánhadseregek, nincs AI. Így lett vége a négynek.
Ellenben a Rising-ban meg megint háború, harc... :(((
Ha Raiden-es játékot akartak csinálni akkor nem értem miért nem azt a sztoriját dolgozták fel Raiden-nek amikor elmegy kiszabadítani Sunny Emmerich-et.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2907) james001 válasza .LnB (#2906) üzenetére


james001
veterán

Értem. Hát szomorúan olvasom. Mindenesetre kíváncsian várom az 5-öt,nem csak a PP-t de a GZ-t is.
Most a PW-vel szenvedek,nagyon nyögvenyelősen haladok benne,ez az egész "limitált" fegyverkészlet meg a többi nagyon nem jön be,meg hát a boss-ok is csak harcigépek meg mecha-k,de azok közül is a legrondábbak :U Most a Cocoon harcnál hagytam abba majd este nekiugrok... Gondolom még sok van hátra a végéig :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2908) .LnB válasza james001 (#2907) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jahogy azt végig se toltad még?! Hát szégyeld magad. :) Állj be oric mögé a sorba! :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2909) Rony949 válasza .LnB (#2906) üzenetére


Rony949
őstag

Tudtommal eredetileg a Rising a 4 előtt játszódott volna, csak aztán valami történt a Konami háza táján, bár ez nem meglepő mai szemmel, a Konami nem normális. Igazi fasz cég.

Ez lett volna eredetileg: Metal Gear Solid: Rising Trailer - E3 2010

(#2910) .LnB válasza Rony949 (#2909) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkoriban én még nem nyomtam végig a szériát. Ismertem, de nem játszottam velük. Ezért annyira nem kapott el a hype, hogy új MG játékot jelentettek be. Viszont most látva azt a trailer-t, azért már ebből is látszott, hogy szar lesz és Kojima-nak semmi köze hozzá. Ő nem adott volna ki egy ilyen a MG szériához képest semmilyen trailert.

Azt tudtam, hogy a fejlesztést megállították, és dobták az eredeti koncepciót.

Végigszenvedtem a MGR-t, de egyrész baromi nehéz volt, másrész a sztori sz*r volt. Én nem szeretem azt a részt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2911) james001 válasza .LnB (#2908) üzenetére


james001
veterán

Nem hát,mert bár tetszik ez a rész is de szerintem ez a leggyengébb MGS eddig :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2912) madgie válasza .LnB (#2908) üzenetére


madgie
titán

A PW nekem is kimaradt, pedig megvolt PS3-ra a HD verzió.

[ Szerkesztve ]

(#2913) Rony949 válasza .LnB (#2910) üzenetére


Rony949
őstag

Én szerettem a Rising-ot, szerintem többször is ki fogom játszani, már csak a kihívás miatt is, a harc kifejezetten szórakoztató, kell egy kis skill hozzá. Viszont azzal egyetértek hogy mint Metal Gear játék, harmatgyenge. De mint önálló játék, szerintem teljesen okés.

(#2914) james001 válasza Rony949 (#2913) üzenetére


james001
veterán

Hát nem kicsi skill kell hozzá az biztos :DDD A Monsoon meg a Senator boss fight-tól meghalt egy pár agysejtem :D Ez a parry-zős dolog benne a legkeményebb szerintem,mert ugye más védekezési forma nincs benne...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2915) Rony949


Rony949
őstag

Kapaszkodjatok meg! A Konami.....most csinált a Metal Gear-ből......egy survival zombis játékot. :C :C :C

Metal Gear Survive Official Trailer - Gamescom 2016

(#2916) Rage47 válasza Rony949 (#2915) üzenetére


Rage47
veterán

nagyon kreatívak...

(#2917) oriic válasza Rony949 (#2915) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt én nem akarom elhinni.

Live-Die-Respawn

(#2918) .LnB válasza Rony949 (#2915) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt nem kellett volna, így korán reggel. Alternatív univerzum b+!! Ez kellett! :(((

Ütném....

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2919) james001 válasza Rony949 (#2915) üzenetére


james001
veterán

[link]

A Konami számomra nem létezik többé,ez volt az utolsó szög a koporsóra. :W

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2920) Rage47


Rage47
veterán

De mégis mit gondolnak? Ki képes ezt jóváhagyni? Még annak is több értelme lenne, ha a MGS5 kimaradt részeit kiadnák rendesen.

(#2921) james001


james001
veterán

Én Kojimára lennék kíváncsi,mi lenne erre a reakciója. Szerintem helyben hara kiri-t követne el... Így meggyalázni a Metal Gear nevet :O

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2922) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Hat ez zsenialis! Szerintem ez még valami kojima hagyatek lehet mert nem hiszem hogy a pachinkonaminal van meg egy olyan kreativ ember aki ilyet tudna rendeztetni b

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2923) conorr


conorr
tag

Unatkozom és a mai trailer után inkább próbálok az MGS szebbik oldalára emlékezni. Összedobtam egy helyre egy kép erejéig az MGS gyűjteményem:

(#2924) .LnB válasza conorr (#2923) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

+18 Aztakurva! :Y

:)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2925) oriic válasza conorr (#2923) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szép pakk nagyon.

Live-Die-Respawn

(#2926) Rony949 válasza conorr (#2923) üzenetére


Rony949
őstag

A NES-es dobozok kilógnak, de amúgy NAGYON szép gyűjtemény. Irigyellek! :)

(#2927) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Survive-hoz egy komment egy másik site-ról. Kicsit obszcén ezért spoilerbe teszem (ezt is) "Azért valaki hozzon majd az MGS V-nek egy szál cigit, hátha rágyújtana miután jól megkúrták... :)"

Én jót mosolyogtam rajta. Bár sírni kellene inkább.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2928) he7edik.


he7edik.
addikt

Coop MGS??????? JézusMária!!! Ez a Konami teljes gáz.

Égő szöveg a flém vázon

(#2929) james001 válasza conorr (#2923) üzenetére


james001
veterán

Szép. :K

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2930) konikan válasza .LnB (#2927) üzenetére


konikan
aktív tag

Rákerestem, és tényleg kijött valami trailer. Te jó ég! A szörnyek tisztára a Last of Us-t idézik a fejük miatt, és kb. az ég világon nincs köze az MGS univerzumához, de gondolom a névre alapozva várnak lét belőle. Kojima hiányával teljes szívből remélem, hogy egy nagy pofon lesz nekik ez a játék az eladásokat tekintve.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#2931) james001


james001
veterán

Paródia :D
De ez is jó Walking Dead zene :DDD Meg Resi 4 fanok sírni fognak rajta :DDD

Amúgy eddig egy pozitív kommentet vagy videót nem találtam erről a szarkupacról. Konami ezzel rendesen el fogja ásni magát az tuti. #fuckonami

(#2932) .LnB: Ez igaz,már maga a trailer egy paródiának felel meg. Csak sajnos kínunkban röhögünk már rajta :(

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2932) .LnB válasza james001 (#2931) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az eredeti trailer is elég vicces(nevetséges) volt (mondjuk komor humorú), szóval felesleges volt külön paródiát csinálni belőle. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2933) Rony949


Rony949
őstag

Ez nem Kojima, de a reakció tökéletes! :DD
Twitter

[ Szerkesztve ]

(#2934) james001


james001
veterán

Na PW-ben már egész jól haladok,már maga a Peace Walker boss-nál vagyok. De gondolom nem ez lesz az utolsó misszió... :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2935) james001


james001
veterán

Peace Walker kijátszva... Vagy legalábbis azt hittem de még mindig van egy chapter :DDD
Amúgy összességében annyira nem volt rossz,de elég sok negatívum volt azért benne. Meg hát elég nehéz is volt. :D Az utolsó boss fight megizzasztott rendesen :D Sztoriban nem csapott a földhöz viszont,azt hittem lesz valami durva dolog de semmi. Egyedül a Boss féle éneklő "szellem" volt az érdekes :DDD
Megnézem mi ez az utolsó chapter,ezt fontos végigvinni? Már nyomnám a Ground Zeroes-t :D

[ Módosította: Intruder2k5 ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2937) .LnB válasza james001 (#2935) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az utolsót megcsinálni (én azt mondom) lehetetlen kb. Iszonyat sok időbe telik, nezd meg inkabb yton a videót és kész.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2938) james001 válasza .LnB (#2937) üzenetére


james001
veterán

Ki/mi az utolsó boss egyáltalán? Megírhatod spoiler-ben. Mi benne a lehetetlen?

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2939) .LnB válasza james001 (#2938) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem boss, hanem ezeket kell teljesíteni.

#1. Complete EXTRA OPS missions until Kaz tells you that Zardonov has escaped. You will now have a MAIN OPS mission to go recapture Zadornov. This will happen 6 times, yes Zadornov will escape and you will have to recapture him 6 times.

#2. You'll have to get all parts on Metal Gear ZEKE, which is a requirement for the trophy Launched ZEKE.

#3. With a completed Metal Gear ZEKE go complete more mission until Zadornov escape for his seventh time. However this time there is no MAIN OPS mission to go recapture him. Head to EXTRA OPS 001 and when you enter the area you'll hear Zadornov laugh. Go up to the second level and search for him; after finding him you'll unlock the MAIN OPS mission Metal Gear ZEKE Battle."

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2940) conorr válasza .LnB (#2937) üzenetére


conorr
tag

Azért annyira nem lehetetlen, nálunk még az asszony is kitolta a PW-t pedig nem egy hardcore gamer. A végső chapter után indulnak az igazi szopatások pl: Monster Hunter küldetések az olyan hogy leírhatatlan szívás, legalábbis számomra. :D

(#2941) conorr válasza james001 (#2935) üzenetére


conorr
tag

Persze ami a végső chapter után jön az már opcionális (Monster Hunter küldetések), de szerintem több lélek van a PW-be mint az azt tovább vivő 5-ben ahol a játék mechanika topon van, de valahogy az extra küldetésekben nincs meg a Kojima faktor és csak repetatív időtöltésé válik. Minden esetre szerintem nem árt hogy ha befejezed a végső chaptert is, poénok a codek beszélgetések a sok Zadodnov megszökés közben. :D
Ja meg egy klasszikus, nem tudom hallgattad e:
Metal Gear Solid: Peace Walker - Big Boss believes in Santa Claus

(#2942) james001 válasza .LnB (#2939) üzenetére


james001
veterán

Ja értem. Mondjuk ez egy kicsit vicces hogy 7-szer szökik meg egymás után :DDD
De akkor ezek szerint a saját R&D csapat által fejlesztett Metal Gear Zeke lesz a végső boss? :F

(#2941) conorr: Tolom majd tovább,de ha bármi "akadályba" ütközöm abbahagyom. Lehet hogy az 5 rosszabb lesz,de eddig nekem a PW tetszett a legkevésbé az összes MGS közül,mert pont a sok unfair és szívatós dolgai miatt...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2943) conorr válasza james001 (#2942) üzenetére


conorr
tag

PW-be inkább a menedzselésre kellet időt fordítani hogy ha elkezdtél japán rpg módjára "grindelni" akkor megfelelő szintűek lettek a fegyvereid és könnyen letudtál mindenkit gyapni. Katonákat meg simán csak le kellett https://www.youtube.com/watch?v=VEiIx0BproQ "freezelni" (ha fegyver sincs akár egy banánnal :D :D ) az egész játék alatt és észre se vesznek.

(#2944) james001 válasza conorr (#2943) üzenetére


james001
veterán

Hát ez az de ez nem egy japán rpg :D Pár fegyvert befarmoltam ez igaz,de annyira nem volt ínyemre hogy vagy 5 küldetést kellett megcsinálnom ahhoz hogy egy adott fegyver elkészüljön...

Ja ezt meg be akartam már linkelni:

:DDD :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2945) Rony949 válasza james001 (#2944) üzenetére


Rony949
őstag

Jajj, első végigjátszásnál ennél a résznél akadtam el. Ugye mondja a faszi hogy a lemezen van a frekvencia kód. Én meg nézegettem-nézegettem, semmi. Oda vittem egy számítógéphez a lemezt, hátha be kell olvasni, semmi. Aztán olvastam utána hogy az eredeti MGS borítón van rajta, na mondom a k. anyátokat! Google képkereső --> "metal gear solid cover" :D

(#2946) james001 válasza Rony949 (#2945) üzenetére


james001
veterán

Igen ez Kojima mester trollkodásának egyike :D De ezt a régi Metal Gear-ben is eljátszotta már.

Amúgy PW-ben már a 3. Zadornov küldetésnél tartok. Most komolyan ez fog menni 6 küldetésen keresztül? :U Ez nem lehetetlen,csak röhejes.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2947) .LnB válasza james001 (#2946) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem lehetetlen. A gáz amikor az ai darabokat kell farmolni. Nekem sose azt dobta ami kellett. Nehezebb szinten kell ölni a bossokat. Baromi sokat. Ha jól emlékszem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2948) james001 válasza .LnB (#2947) üzenetére


james001
veterán

Ja értem.
Mindegy közben úgy döntöttem hogy elkezdem a GZ-t mert már nem bírok magammal :D Majd néha még ránézek a PW-re is azért.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2949) .LnB válasza james001 (#2948) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gz az 2-3 óra csak. Plusz ha vegighallgatsz mindent, meg unlockolsz mindent.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2950) Adam_Shepard válasza .LnB (#2949) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Hat van aki beleszaladt a tobb szaz (lol) órába is a gzben. Meg ugye a mentest is tovabb tudja vinni a tppbe.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.