Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid

Hozzászólások

(#2951) james001


james001
veterán

Na GZ kitolva. :D Legalábbis ugye a főküldetés.
Először is,hol van David Hayter? :Y Ez egy nagy negatívum,tök mindegy hogy egy olyan "neves" színészt szereztek a helyére mint Kiefer Sutherland... :U
Másodszor pedig ez volt eddig a legnehezebb MGS :D 1 óra 45 perc körüli volt az időm,de jó sokat szenvedtem így is.
A sztori pedig elfogadható lett,szépen felvezeti a TPP-re a dolgokat... Mármint most tűkön ülve várom hogy beszerezzem azt is :P A vége kemény volt, Innentől spoileres. Már elkezdtem Paz-t sajnálni,de aztán jött a stáblista utáni rész... Ő volt az aki beszélt? :F Vagy EVA?

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2952) Adam_Shepard válasza james001 (#2951) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Egy szívtelen dög az aki elkezd meselni a tppről :D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2953) Rony949 válasza james001 (#2951) üzenetére


Rony949
őstag

A spontán érzéstelenítés nélküli műtét egy életre beleégett az agyamba. :D

(#2954) oriic válasza james001 (#2951) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Majd meglátod. ;]

Live-Die-Respawn

(#2955) james001


james001
veterán

Második side op végén Kojimaaaa :C

(#2954) orichalcos: Hasonló választ vártam ;]

(#2953) Rony949: Ja azon grimaszoltam egyet én is :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2956) Adam_Shepard válasza Rony949 (#2953) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

:C :C

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2957) james001


james001
veterán

Csak szerintem ilyen k.va nehéz a GZ? :DDD Szenvedek a Side Op-okkal rendesen. Eddig csak a másodikat sikerült megcsinálnom :D Nulla segítség van,meg annyi radart se mutat mint ami PW-ben volt (surround indicator).

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2958) Rony949 válasza james001 (#2957) üzenetére


Rony949
őstag

A GZ-t és a TPP-t nagyon szidják a rajongók hogy ez már nem igazi MGS, de azt el kell ismerni hogy a lopakodás nagyon ki lett dolgozva. Nem kis feladat úgy megcsinálni az objective-et úgy, hogy nem ölsz meg/altatsz el senkit. De egy idő után kiismerhető a játékmechanika és utána könnyebb lesz. Csak hajrá! :)

(#2959) james001 válasza Rony949 (#2958) üzenetére


james001
veterán

Hát igen ki van dolgozva de túl "élethűen" :D De főleg a radar hiánya a nagy nehezítés,így alig merek két lépést tenni mert félek hogy észrevesznek :D
Viszont elvileg van egy app telefonra ami mutatja a telódon a térképet,majd letöltöm azt megnézem lehet az segítség lesz.

Amúgy ez vagány: Metal Gear Solid: Peace Walker Big Boss Pack Unboxing :Y

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2960) madgie válasza james001 (#2959) üzenetére


madgie
titán

Dobáld az üres tárakat, azzal elő lehet csalogatni azokat is, akiket nem szúrsz ki elsőre. De amúgy igen, elsőre nehéznek tűnik, a végére meg már kiismered a dolgokat, Infinity Bandanával főleg móka az egész.

(#2961) james001 válasza madgie (#2960) üzenetére


james001
veterán

Igazatok volt,kezdek belejönni. :D A GZ missziót már meg is csináltam S rangra :)
Egyébként akiket megmentettem rabok,azok majd a TPP-ben hasznomra lesznek?
Na aztat amit a spoilerben írtál hogyan szerzed meg? ;] De amúgy a stealth outfit is benne van? Ha már infinity bandana,az is kéne :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2962) madgie válasza james001 (#2961) üzenetére


madgie
titán

Nagyon spoileres lenne leírni az említett cucc megszerzését, azt szerintem hagyd még, a játék végefelé lesz érdekes (amúgy sem lehet S-re megcsinálni a fő küldetéseket, ha rajtad van!).

Az SV Sneaking Suit viszont átvihető a GZ mentésből, R&D lvl 4 kell csak hozzá, meg negyvenezer pénz (a TPP-féle Sneaking Suit majd lvl 12-nél unlockolható)

(#2963) james001 válasza madgie (#2962) üzenetére


james001
veterán

Rákerestem,de a GZ-ben nincs infinity bandana. Szerintem te a TPP-re gondoltál :)

Amúgy a Deja Vu misszió nagyon király volt. A végén meg jó nagyot buktam az MGS kvíznél,a 4. vagy 5. kérdésnél asszem. Nem tudtam hogy hol volt a játékban Otacon laborja,már elfelejtettem :B :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2964) madgie válasza james001 (#2963) üzenetére


madgie
titán

TPP-re gondoltam, bocs. A GZ tényleg csak egy hangulatos, rövid átvezető.

(#2965) james001 válasza madgie (#2964) üzenetére


james001
veterán

Maga a sztori tényleg rövid de a Side Ops-ok meg Extra Ops-okkal el lehet lenni azért. Felgyakorlom vele magam a TPP-re legalább. :D

Amúgy kicsit játszogattam a PW-vel még tegnap,és már ott tartok hogy a ZEKE-t be kéne fejezni. Hát most már értem mire gondolt .LnB kolléga,mert ez egy röhej hogy újra meg újra ki kell nyírni az előző boss-okat ahhoz hogy kapj alkatrészeket a ZEKE-hez... Ráadásul az Extra Ops-os harcok k.va hosszú ideig tartanak,hiába megyek erős fegyverekkel... A Main Ops-os harcok meg gondolom alig adnak alkatrészeket... Kojima valami durvát szívhatott amikor ezt jóváhagyta. :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2966) .LnB válasza james001 (#2965) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ugye-ugye?! Na igazam volt, vagy nem tévedtem? :D

Most kerestem vissza a saját kommentemet:

"Annyit fűznék még hozzá, hogy kb 6héten keresztül öltem a bossokat és feladtam. Lehet én csináltam valamit rosszul, de idegileg kikészített."

Utólag hozzáfűzném, hogy jó hülye voltam. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2967) james001 válasza .LnB (#2966) üzenetére


james001
veterán

Nem lenne gond amúgy ezzel az egésszel ha minden újabb boss fight után odaadná a hiányzó részeket,de nem,soha nem azt adja ami kéne :U

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2968) james001


james001
veterán

:)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2969) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Aki még nem nyomta a TPP-t azoknak ez tiltott anyag!

Baromi hosszú, csak belepörgettem, de WTF?! Elég érdekesnek tűnik:
[link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2970) conorr válasza james001 (#2967) üzenetére


conorr
tag

Amúgy annyi a trükk hogy amelyik rész hiányzik a Zeke-ből azt nem szabad kilőni a mechan, és akkor azt fogja dobni neked a küldetés végén a játék.

(#2971) james001 válasza conorr (#2970) üzenetére


james001
veterán

Mindig az AI Pod-ot próbálom lőni,sőt a második Pupa harcnál csak azt lőttem de amikor bemásztam össze vissza adott mindent csak azt nem amit kéne. Az alsó része már megvan ZEKE-nek,a tetejére még semmi nincs összeszedve :U

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2972) Liquid Snake válasza .LnB (#2969) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Ohh! :Y Ezt hétvégén meg kell néznem!!

A Hideo Kojima Game

(#2973) james001


james001
veterán

Ma egész nap az MGS4-et nyúztam,kijátszottam másodjára is :D
Megszereztem a trófeák egy jó nagy részét is,11%-ról felugrottam 49%-ra :D Ejj de a platina azért necces,mert ugye a Big Boss embléma is kell hozzá sajnos,az meg azért már túl hárdkór :U Vidd végig 0 halállal,0 öléssel,0 alert-el,0 mindennel és ráadásul 5 óra alatt a legnehezebb fokozaton... Megazanyád :Y
Lőttem egy pár fotót szellemekről az Act4-ben,de a gépre lementett fotón már nem voltak rajta,lol. Helyette itt ez a kis édes,szerintem a legszebb az összes közül :P

Amúgy ez a csajszi azért a való életben is elég jóféle: [link] , [link] ;] Kojimának van ízlése :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2974) Adam_Shepard válasza james001 (#2973) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

na végre valakivel össze fogunk veszni :D :C

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2975) james001 válasza Adam_Shepard (#2974) üzenetére


james001
veterán

Na mert most miért? :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2976) Adam_Shepard válasza james001 (#2975) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Hát, mert nekem is ő volt a kedvencem. Bossfightnak is :D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2977) james001 válasza Adam_Shepard (#2976) üzenetére


james001
veterán

Ja értem. Hát mondjuk nekem bossfight-nak Screaming Mantis volt a kedvencem :DDD Utána persze L. Octopus meg C. Wolf. Raging Raven annyira nem tetszett,az túl idegesítő volt :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2978) Adam_Shepard válasza james001 (#2977) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Azért S.M-t le tranq gunolni elég szép teljesítmény.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2979) dvd24 válasza .LnB (#2969) üzenetére


dvd24
senior tag

engem meggyőztek :)

(#2980) james001 válasza Adam_Shepard (#2978) üzenetére


james001
veterán

A trófeához nem kell csakis a psyche csíkot lenyomni nála,elég ha lelövöd a Mantis babát és azzal rálősz egyet. Ennyi. Egy elég egyszerű boss ha rájössz mit kell csinálni,de először baromi jó volt ahogy a régi MGS1-es trollkodásokat tolja (csatornaváltás,újraindítja a játékot,stb.) :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2981) .LnB válasza dvd24 (#2979) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Még nem néztem végig de ezt muszáj most ide leírnom, kiemelnem. Az a szobros rész!? :Y
Jó ég! Ez mennyire kemény!

Na van még 2óra40perc. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2982) oriic válasza .LnB (#2981) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Dobj majd egy összesítőt pls. :D

szerk:

Ok a szobros részt megnéztem. Az nem semmi. :Y

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2983) .LnB válasza oriic (#2982) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most folytattam, van benne egy rész aminél még jó hogy ültem. Mármint oké, az már tényleg olyan, hogy neee. De bakker, belegondoltam és úristen, miért ne? (A Kojima-s részre gondolok)

Nem fogok írni róla konkrétumokat, csak így ködösen.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2984) james001


james001
veterán

Akkor azt a hsz-t lementem a TPP kijátszás utánra ha ennyire hajletevős :C

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2985) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Végignéztem.

Szögezzünk le két dolgot az elején:

-A végignézése után teljesen más szemmel fogtok a játékra tekinteni.

-Ez nem egy összeesküvéses, erőltetett videó. Ez egy magyarázó videó. Össze vannak az apró részletek illesztve, hogy megkapjuk a teljes képet. Nem erőltetett. Minden ott van/volt a szemünk előtt. Az egyik elmélet, sose oltja ki a másikat, csak átfedi maximum. (kivéve egyet) Szépen fel van építve az egész.

Erre egy példa, ami nem túl spoileres, de magyarázat a fenti állításomra:
A játék egy pontján szól egy zene ez, amit ha vissszafele meghallgatunk akkor a Peace Walker Theme-et hallhatjuk. [link].

Egyetlen merész rész van benne. Amit előbb is írtam, a "Kojimás". De ott jelzik is, hogy "lol" :D Pedig nem hülyeség az se ha ismerjük a mestert.

Most, hogy végeztem még hihetetlenebb számomra, hogy Kojima ezt miként tudta így kitalálni. Hogy lehet ennyire meg a fejében ez az egész, és rejti el ezeket a dolgokat a játékban?! Félelmetes.

Itt pedig néhány gondolatom teljesen spoiler mentesen (hogy oric is végignézze a video-t ne csak elolvassa amit én gondolok róla. :D). Amit akkor fogtok érteni, és akkor tudjuk átdumálni ha megnéztétek.

-A legdurvább a Donna-s tweet volt számomra (meg is kerestem). Ott rendesen kirázott a hideg. És már vizionáltam egy akkora átverést amekkorát még a világ nem látott (Kojimától). De az a dolog a jelen állások szerint nem fok megtörténni.

-Kojima már a legelején tudta, hogy nem lesz befejezett?(<- na jó utólag átolvasva ez spoiler) Előre így tervezte? Ez a Moby Dick-es párhuzam miatt nagyon gyanús.

-A Naomi-s részt nem értettem egyedül, lehet a nem tökéletes angolom, vagy mert késő van, vagy mert nincs meg a fejemben az egész sztori kristály tisztán. De ha valaki megnézte már, az magyarázza már el nekem, hogy az most mi? Ki ő? Miért fontos ez? Mit csinált? Ott elvesztettem a fonalat kicsit.

Most ennyi. Miközben néztem millió említésre érdemes dolog eszembe jutott amiről írhatnék, de sok full spoiler, sok meg nem jut most eszembe.

Belinkelem megint a videót. Aki végigjátszotta az összes rész. És tényleg fan, az nézze meg. Tudom hosszú meg minden. De minden percét megéri. És nem véletlen lett ilyen hosszú. Nagyon összetett, és alapos munka. Meg a majdnem 90ezer megtekintés sem véletlen.

[link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2986) dvd24 válasza .LnB (#2985) üzenetére


dvd24
senior tag

A Naomis rész annyira nem lényeges, annyi van ott, hogy ugye az akit mi Naomi Hunterként ismerünk az egy felvett személyazonosság, amit azután vett fel a hölgyemény, miután kiszabadította a fogadott bátyját Gray Foxot (Frank Jaegert / (Venom Snaket? :) ) Para-Medic / Dr. Clark laborjából.
Ezután bevágják azt a kazettát a TPP-ből amikor Huey mesél a Dr. Clarkról akiről igazából azt se tudja, hogy nő vagy férfi és, hogy egyáltalán ez e az igazi neve, de az biztos, hogy zseni a génmanipulációban meg a biotechnológiában és valószínüleg már klónozott is.
Végül odarakják a Para-Medic szinkronszínészének a twittjét aki azt mondja, hogy amikor a meghallgatásra ment akkor Para-Medic neve még Naomi Hunterként volt feltüntetve a forgatókönyvben.
Ebből azt sugallják, hogy a Dr. Clark is álnév volt, az igazi neve Naomi Hunter volt és az ő személyazonosságát vette el az MGS-es "Naomi Hunter".

(#2987) james001


james001
veterán

;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2988) .LnB válasza dvd24 (#2986) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én meg már azt hittem, hogy saját magát klónozta az a doki és ő a klónja.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2989) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

11.10

4300 yen - kb. 13 e FT NAPI OMG

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2990) james001 válasza Adam_Shepard (#2989) üzenetére


james001
veterán

LOL
Eléggé suta lett ez a borító,plusz ez is megint csak a Konami pénzéhességét bizonyítja :U
Remélem egy Metal Gear Survive demó lesz a csomagban amúgy ;] ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2991) Adam_Shepard válasza james001 (#2990) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Vagy story dlc kent a mission 52. Mostmar tenyleg.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2992) james001 válasza Adam_Shepard (#2991) üzenetére


james001
veterán

Mindenki tudja hogy az igazi MGSV befejezés pachinko masinákra jön majd :P

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2993) oriic válasza Adam_Shepard (#2989) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+ összes DLC.

Sejthető volt, de akkor is #fuckonami. :D

Live-Die-Respawn

(#2994) Adam_Shepard válasza oriic (#2993) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

De csak multi dlck voltak hozza, nem?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2995) oriic válasza Adam_Shepard (#2994) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azok, többnyire ruhák, skinek, egyebek.

Live-Die-Respawn

(#2996) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Cover:

DLC:

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2997) architect26 válasza Adam_Shepard (#2996) üzenetére


architect26
aktív tag

tehát lóf.sz

Per aspera ad astra

(#2998) Gebriel


Gebriel
veterán

Játszik itt valaki MGO-t? :)

(#2999) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#3000) Adam_Shepard válasza oriic (#2999) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Most, így visszagondolva hogy benyelte mindenki a GOTY kijelentést anno :D De azt az 51 et végigjátszani is király lett volna.

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.