Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37439) tlac válasza kushwavez (#37438) üzenetére


tlac
Topikgazda

Most összeraktam az utolsó hackli buildemet az utolsó supported generációból (10th gen), itt azért már voltak gondok, pl az USB a lapon nemigen akart működni, de találtam egy nagyon jó toolt USB mappingra Windows alól, ajánlom mindenki figyelmébe:
https://github.com/USBToolBox/tool

pont múlt héten telepítettem én is 10. genes intelre a ventura-t és végül ugyanezt a usbtoolbox-t használtam (ezt tűnt a legfájdalommentesebbnek)
bár én aztán kicseréltem később a hackintool generált kext-jére, az mégiscsak 1 darabból áll és codeless

uhd630 próbáltad úgy beállítani, hogy az alaplapi kimenetek is működjenek?
nekem azzal vannak problémáim, látszólag jól működik
de pl. sleep után DP-n azt csinálja, hogy egyből van kép, de után kb. 1-2 másodperc után el is megy vagy 20 másodpercre, aztán később ismét van
hdmi-n meg sleep után nincs is
ezek ismert hibák, elvileg az igfxonln=1 paraméterrel fixálni is lehetne vagy másik framebuffer id-vel de egyelőre nem sikerült

nálam ez a konfig:
Gigabyte Z490i AORUS ULTRA
i5-10500
AMD 6900XT (ez majd később egyszer menni fog egy am5-ös gépbe)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.