Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) King Unique válasza Llew (#6100) üzenetére


King Unique
titán

a) Ha nem cél a HDD gyakori cseréje, valamint egyszerre akár több HDD egyidejű használata, akkor egy egylemezes külső ház megfelelhet ilyen célra. Példák: [link], [link].
b) Ha cél a HDD alkalmankénti / gyakori (és gyors) cseréje, valamint egyszerre akár több HDD egyidejű használata, továbbá RAID támogatás és aktív hűtés is kell, akkor egy kétlemezes, RAID funkciós, aktív hűtéses (és tool-free) külső ház megfelelhet ilyen célra. Példák: [link].
c) Ha cél a HDD gyakori és minél egyszerűbb, gyorsabb cseréje, valamint egyszerre több, akár eltérő méretformátumú (2,5" és 3,5") HDD egyidejű használata, továbbá offline (PC nélküli) lemezklónozási funkció is kell, akkor egy kétlemezes dokkoló megfelelhet ilyen célra. Példák: [link],[link].
d) Ha cél a HDD gyakori és minél egyszerűbb, gyorsabb cseréje, valamint egyszerre több, akár eltérő méretformátumú (2,5" és 3,5") és csatolófelületű (IDE és SATA) HDD egyidejű használata, akkor egy IDE/SATA-USB adapter megfelelhet ilyen célra. Példák: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#6102) Llew válasza King Unique (#6101) üzenetére


Llew
senior tag

Köszi a választ. Egyszerre több használat, raid, hűtés, de még a gyors csere sem cél.
A 2,5" és 3,5" váltás esetleg jó lehet. Valami egyszerű megoldásra gondoltam.
Első körben ezt a kettőt néztem:
Dokkoló: AXAGON ADSA-SN ahogy olvastam nincs vele tapasztalat
Ház: ORICO 3588C3 ezzel szintén nincs ha jól néztem. Ennél az usb-c szimpatikus, meg gyorsan szerelhető és ez is kétméretű. Viszont a műanyag ház hűtés szempontból nem az igazi. A nyitott dokkoló talán ilyen szempontból is jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#6103) makkai


makkai
aktív tag

Üdv!

Van 3 db Axagon ADSA-ST dokkolóm. eddig 3-4 TB WD Purple merevlemezekkel volt megpakolva.
Most vettem 1 db Seagate Exos X16, 3.5", 14TB merevlemezt.
A dokkolóba helyezve a windows 10-es rendszer nem érzékeli, nem tudom inicializálni. Előlapi USB-re van kötve jelenleg, itt érzékelte a 4TB-os merevlemezeket.
Lehet dokkolóba helyezve inizializálni, vagy alaplapra SATA-ra kell közvetlenül kötnöm az inicializálás és partícionálás idejére és csak utána fogja látni a dokkolón keresztül?
Vagy nem kezelné a 14TB merevlemezt? Vagy alaplapi 3.0 USB-re kell kötnöm? Az előlapi, lehet csak 2.0 -ás USB.
Felpörgés hangot hallok.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#6104) King Unique válasza makkai (#6103) üzenetére


King Unique
titán

Az említett dokkolóba helyezhető meghajtók tárolókapacitása nincsen limitálva a termék weboldalán leírtak - max. merevlemez kapacitás – korlátozás nélkül - alapján, vagyis elvileg kezelnie kellene a 3-4 TB-osak mellett a 14 TB-os HDD-t is.

Normál esetben nyilván a dokkolóba téve kellene inicializálni (2 TB feletti tárolókapacitásnál értelemszerűen GPT séma szerint), majd particionálni és formázni (alapesetben nyilván NTFS-re) a Windows lemezkezelőjében a HDD-t, ha tartósan a dokkolóba helyezve lesz használva.

A Windows 10 rendszer akkor "nem érzékeli" az USB-s meghajtót, ha sem az eszközkezelőben (+ ott nincs-e hibakód), sem a lemezkezelőben, sem a tárolóhelyeknél nem jelenik meg. Első körben ezeket kellene mind megnézni.

Szükség esetén célszerű lehet másik USB-porthoz - asztali PC-knél elsődlegesen a hátlapon lévő portokhoz - csatlakoztatva is kipróbálni a dokkolót és bene a HDD-t, valamint lehetőség szerint akár másik USB-kábellel és másik PC-n is.

Aztán ha már úgyis 3 db AXAGON ADSA-ST dokkolód van, akkor nyilván adott a lehetőség mindhárommal kipróbálni - nem világos a leírtakból, hogy mindhárommal ki lett próbálva, vagy csak az egyikkel - a 14 TB-os HDD-t, ahol ha pl. csak az egyik dokkoló nem kezeli és nem az előbb leírtak a probléma, valamint nem is a HDD hibás mert a PC-be téve SATA-n csatlakoztatva működik rendesen, akkor az rossz esetben lehet akár azon dokkoló hibája miatt is. Ahol ugye az is lényeges, hogy a dokkolóba helyezve működik, felpörög-e egyáltalán a HDD, bár az elvileg oké lehet a leírtak ("Felpörgés hangot hallok") alapján.

[ Szerkesztve ]

(#6105) makkai válasza King Unique (#6104) üzenetére


makkai
aktív tag

Abban a dokkolóban próbáltam, amiből kivettem 2 db 4TB WD merevlemezt és magában beletettem a 14TB-ost.
Most bekötöttem közvetlenül az alaplapra SATA3-ra. Biosban nem látja és folyamatosan kereegő, kattogó hangot ad, folyamatosan ismétlődés szerűen.
Windowsban kezelésben beadja, inicializálni próbálom GPT-re , de I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrahajtani üzenetet dob.

Jól gondolom, hogy ez mehet vissza gariba?

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#6106) King Unique válasza makkai (#6105) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a PC-ben SATA-n csatlakoztatva sem működik a HDD és nem a SATA-s port / kábel hibája miatt, másik porton és másik kábellel kipróbálva is ez a helyzet, valamint nem is a 3,3 V-os pin lehet a gond mert olyankor elvileg el sem indulna (példa), akkor nyilván a HDD lehet a probléma forrása és nem a dokkoló. Ez esetben pedig igen, adja magát a HDD garanciális cseréje, + belföldi online rendelésnél 14 napig az elállás lehetősége is.

[ Szerkesztve ]

(#6107) makkai válasza King Unique (#6106) üzenetére


makkai
aktív tag

Igen, próbáltam másik kábellel, másik porton, ugyanaz.
Annyit hozzáteszek, hogy amikor a SATA-ra kötöttem, egyből beléptem a biosba, de nem látta. Már akkor elkezdte ezt a furcsa, kerregő, folyton újrekezdődő felpörgő hangot hallatni, de miután betöltött rendszer és a kezelésbe beléptem, inizializáltam, akkor végig ment, partíciót létrehoztam, formáztam. Meg is jelent a meghajtó. Ráküldtem e sebesség tesztett, és amikor a 4k teszt íráshoz ért, na akkor kezdett csak igazán furcsa kerregő hangot adni és le is állt a teszt.
Újra indítottam a gépet és akkor már nem látszott a merevlemez és újra bedobta a kezelésben az inicializálást és azóta nem lehet inizializálni i/O hibával.

Online rendelés volt. Most mit érdemes kérni? Kérhetek azonnali cserét, vagy meg kell várnom a hetekig tartó garanciális mizériát? Vagy csak küldjem vissza sima elállással? De nagyon jó vétel volt 90K-ért 5 év garival ez a 14TB-os merevlemez.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#6108) King Unique válasza makkai (#6107) üzenetére


King Unique
titán

Tehát első körben még úgy-ahogy működött a HDD, csak utólag adta be a kulcsot. Bár ha a BIOS már az első csatlakoztatásnál sem ismerte fel és már akkor is kattogott, az nyilván nem éppen normális és tovább erősíti, hogy maga a HDD lehet hibás.
Ha van rá lehetőség, akkor célszerű lenne másik PC-n is kipróbálni SATA-n csatlakoztatva a HDD-t biztos ami a biztos alapon.

A garanciális csere és az elállás részletei felől értelemszerűen az adott webáruháznál kellene érdeklődni, valamint van külön általános topikja is a témának garancia kérdés, fogyasztóvédelem címmel.

[ Szerkesztve ]

(#6109) makkai válasza King Unique (#6108) üzenetére


makkai
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat.
Holnap megpróbálom még a másik gépben, de valószínűleg hibás lesz.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#6110) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#3830) üzenetére

Hosszú idő után ismét elérkezett a rack vásárlás ideje ;]

Sajnos a Sharkoon-ból a Rapid Case és a Swift Case se elérhető már :(((

A RAIDSONIC IB-377U3-B megoldásról van valami információ?
Amit tudok róla, hogy a meghajtó kapacitás "végtelen" - 2TB a terv egyébként.

Fontos, hogy a meghajtó, csavarokkal rögzüljön benne és ahogy most a Swift Case is csinálja, hogy leválasztáskor rendesen kapcsolja is ki a meghajtót.

Alternatívát elfogadok, a lényeg: csavaros rögzítés, meghajtó szabályos kikapcsolása - és ne legyen gagyi.

Köszönöm előre is!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#6111) King Unique válasza SchumiBácsi (#6110) üzenetére


King Unique
titán

Itt a topikban az USB 3.1 Gen 2 Type-C változattal, vagyis az ICY BOX IB-377-C31 modellel van tapasztalat. + Az IB-366StU3+B modellel is van tapasztalat.
Egyéb egyelemes külső házak felől lásd a téma összefoglalóban, valamint pl. az ebben és ezekben a hozzászólásokban lévő példákat.

(#6112) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

3,5 -ös 2TB-os HDD-hez keresek külső racket.
Mi az ami megbízható termék?
Vannak egybe szerelt 3,5-ös külső HDD-k. Azoknál jobb minőségűek a rackek amibe építik őket?

Köszönöm! :R

(#6113) King Unique válasza kipser (#6112) üzenetére


King Unique
titán

A melyiket nyilván attól is függ, hogy pontosan milyen jellemzőknek - lásd pl. a téma összefoglalóban lévő információs táblázat szerint - megfelelő külső ház kell és milyen árban.
Ha egylemezes külső ház kell 3,5"-os SATA HDD-hez, akkor általánosan lásd a téma összefoglalóban, valamint nemrég más hasonló kérdésére adott válaszban leírtakat, az ott linkelt példákat.

(#6114) PinguPingvin


PinguPingvin
csendes tag

Én egy AXAGON Aline Box 3.5 USB 3.0 - t használtok kb. 1 hónapja egy 3TB hdd-vel
Van rajta billenős tápkapcsoló is, és fémvázas.
A rögzítése belül ami nem stabil teljesen, de legalább egyszerű. Ha nem mozgatod nem lesz vele gond.
Meglepetés volt számomra az, hogy SATA II-es, de ugye az is tudja a 300MB/s-t, amit meg kb. egy HDD sem ér el, csak a nagyon high end szerver darabok.

[ Szerkesztve ]

(#6115) SchumiBácsi válasza King Unique (#6111) üzenetére

Sztem ez ugyanaz mint a IB-377U3-B, csak C-Type. Maradok a hagyományos USB3 csatolófelületnél.

Ami érdekesebb az a szerelés, mert sok helyen EasySwap, ami ha jól értelmezem csavarkötés nélküli cserélhetőséget jelent.

Itt viszont csavaros a verzió, ami nekem előnyösebbnek és stabilabbnak is tűnik, meg ha én egy fiókba beteszek egy meghajtót az kb. ott is marad örökre. Nagyon ritka hogy át kell rakni másikba.

Az üzembeállításba kellene még tanács.

Nyáron mire megformázta az egyik rack a 2TB területet azt hittem odaőszülök.
A gép saját meghajtójában ugyanaz a művelet lement tizedannyi idő alatt...

Ha most a gépbe formáznám majd meg, aztán utána beteszem a rackbe és jó, utána gondolom nem történhet olyan hogy később rájön, hogy még se jó és inicializálást kér, ugye?

Vagy jó első perctől kezdve, vagy nem. Helytálló ez az elmélet?

Köszi előre is!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#6116) King Unique válasza SchumiBácsi (#6115) üzenetére


King Unique
titán

Igen, eléggé hasonlók az ICY BOX IB-377U3 és az IB-377-C31 külső házak, csak az utóbbi a standard USB-B helyett már USB-C fizikai csatlakozós és tapasztalat is az utóbbival van itt a topikban.
A csavar- illetve szerelésmentés rögzítésen rendszerint tool-free megnevezés értendő, ellenben az előbbi külső házak a gyártó leírása alapján nem olyanok, meg EasySwap helyett Hotswap funkciót említ a hivatalos leírás.

Ha tartósan a külső házba téve lesz használva a HDD, akkor alapesetben nyilván USB-n csatlakoztatva a külső házba téve kellene Windows esetén a lemezkezelőben inicializálni, majd particionálni és formázni, nem pedig a PC-be téve SATA-n csatlakoztatva (az ilyen esetek biztos elkerülése végett is), bár a linkelt példában is az utóbbi történt. Ahol alapesetben a formázásnál elég az alapértelmezetten felajánlott gyorsformázás, ami kb. azonnal kész van, nem feltéten kell lassú formázást futtatni, ahol az utóbbi nyilván órákig eltarthat a HDD tárolókapacitásától is függően.
Lassú formázást egyébként tesztelési (írásteszt) és adatmegsemmisítési (Vista óta zero-fill, azaz 0-kkal felülír) céllal szokás futtatni, ellenben ha egyik sem cél, akkor nyilván felesleges azzal órákig "nyúzni" a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#6118) SchumiBácsi válasza King Unique (#6116) üzenetére

Értem köszönöm. Talán az idén meglesz a cókmók, de lehet csak jövőre.

Annak idején most már tuti, hogy egy USB2 (front panel) porton ment a formázás, még szerencse hogy kék... :D

Legutóbbi mentésnél ott őszültem bele, aztán meguntam és kerestem hátul egy szabad USB 3 portot. Rögtön be is gyorsult. Elképzelhető hogy ez a formázásra is hatással van ha továbbra is ragaszkodok a formázáshoz?

Boldog karácsonyt utólag is :)

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#6119) King Unique válasza SchumiBácsi (#6118) üzenetére


King Unique
titán

Mivel az USB-s szabványoknál az USB 2.0 port tud 480 Mb/s alapon max. 30-4x MB/s, az USB 3.0 port 5 Gb/s alapon pedig max. 450 MB/s szekvenciális adatátviteli sebességet, ezért nem meglepő, ha USB 2.0 porton a lassú formázás (szekvenciális írás) is lassabban megy és időigényesebb, mint USB 3.0 porton.

Egyébként a gyorsformázás is = formázás, nem kizárólag csak a lassú formázás, valamint alapesetben elég a gyorsformázás, mint már le lett írva előzőleg.

[ Szerkesztve ]

(#6120) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!

Első sorban olyan hdd házat keresnék ami kettő darabot is be lehet tenni.
Sata 3 és usb 3.0-val,15k alatt ha nincs "minőségi" akkor lehet 1 hdd-s is.

2 férőhelyes

AXAGON 2.5/3.5 ADSA-ST (nincs infó)
WAVLINK ST-334U (Amazonról)

1 férőhelyes

LC-Power LC-35U3-Hydra (nincs infó)
LC-Power LC-35U3-Becrux 3.5 (lötyögő hdd)
nBase N-Drive EH35ND3 (ajánlott)
Kolink HDSUB3U3 (ajánlott) kevésbé zölden

(#6121) King Unique válasza pruzsi (#6120) üzenetére


King Unique
titán

Ha a leírtak alapján kétlemezes külső ház kell, akkor nem világos miért kétlemezes dokkolók vannak említve példaként, amikor nyilván kétlemezes külső házak is léteznek (példák). Bár az valóban igaz, hogy egy kétlemezes és főleg RAID funkciós külső ház nem igazán fér bele a megadott 15 ezer forintos keretbe (példa) / (példa), sőt még egy olcsóbb modell sem feltétlen (példa), ellenben egy kétlemezes dokkoló igen (példa).

Egyébként értelemszerűen fixen el kellene dönteni, hogy most egylemezes / kétlemezes SATA-USB külső ház, vagy SATA-USB dokkoló, vagy esetleg IDE/SATA-USB adapter kell-e, majd annak megfelelően választani, lásd egy másik kérdésre adott válaszban leírtakat, az ott linkelt példákat.

[ Szerkesztve ]

(#6122) axlfsi válasza Synthwave (#6094) üzenetére


axlfsi
veterán

Szia!

Végül sikerült beszerezned egy i-tec -et? Mik a tapasztalataid, megéri az árát? (engem pont a raid kompatibilitása érdekelne talán és az USB-C -> ezt jól látom, hogy a ház felső felén, hátul 1-1 csatlakozási lehetőséggel oldották meg?).
:R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#6123) mistake767


mistake767
csendes tag

Sziasztok!

3,5" méretű, 3TB tárolási kapacitással rendelkező WD Red (WD30EFRX) HDD-hez keresek külső házat.
Type C usb portra kötném és szeretném ha ugyanezen kábelen kapná a működéshez szükséges energiát is.
Állandóan be lenne dugva, de nem kell állandóan azonnal rendelkezésre állni, ezért olyan tárolót keresek, ami tétlenség esetén altatja, esetleg le is állítja az eszközt (amíg nem érkezik elérési parancs).
Kérlek ajánljatok pár típust, ami elérhető hazai kínálatból.

Köszönöm.

(#6124) King Unique válasza mistake767 (#6123) üzenetére


King Unique
titán

Ha egylemezes (1 db HDD-t fogadó) külső ház kell Type-C (USB-C) fizikai csatlakozóval, akkor ott van pl. a nemrég egy másik válaszban említett ICY BOX IB-377-C31 külső ház, azzal van is itt a topikban tapasztalat és megtalálható a hazai webáruházak kínálatában.
Másik lehetőség vásárolni egy olcsóbb, USB 3.0-s (USB 3.2 Gen 1) külső házat USB-B - USB-A csatlakozással - pl. AXAGON EE35-XA3 ALINE box, Kolink HDSUB3U3, stb. - , majd ahhoz pl. USB 3.0 (USB 3.2 Gen 1) alapon egy Type-B - Type-C kábelt / Type-A - Type-C adaptert és úgy oldani meg a PC / Mac Type-C (USB-C) portjához történő csatlakoztatást.

"Type C usb portra kötném és szeretném ha ugyanezen kábelen kapná a működéshez szükséges energiát is."

3,5"-os HDD-khez jelenleg nem nagyon létezik olyan külső ház vagy dokkoló, ami csak USB-s tápellátással üzemelne, az előbb linkelt ICY BOX IB-377-C31 külső ház tápellátása is eleve külső adapterrel történik. Bár a Seagate kínálatában volt korábban Innov8 néven csak USB-s tápellátású 3,5"-os gyárilag készre szerelt külső HDD, de ahhoz egyrészt minimum USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2) Type-C port kellett a külső tápegység nélkül működéshez, másrészt az eleve egy speciális megoldás volt, ami aztán végül széles körben nem terjedt el.

[ Szerkesztve ]

(#6125) mistake767 válasza King Unique (#6124) üzenetére


mistake767
csendes tag

Mivel nem megoldható az USB-s tápellátás, így könnyű szívvel engedem el a Type-C csatlakozást és ajánlásod alapján utána olvastam a felsorolt külső házaknak.
Úgy tűnik ár-teljesítmény arányában nagy népszerűségnek örvend az Axagon EE35-XA3, én is megpróbálkozom vele.
Köszönöm szépen az útmutatást!

(#6126) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#6115) üzenetére

Hello! Nekiálltam az új szerzemények hadra fogására.

Előtte az itt látható kérdésre adott 1ső válasz alapján lecsekkoltam valamennyi meghajtómat, hogy MBR vagy GPT e.

Az egész új gépem GPT, viszont valószínűleg az összes háttértáram amiből most 2db-ot néztem csak gyorsan meg, MBR. A legutóbbi is MBR ami egy 2×1TB verzió egyébként - elsődleges PC tükörkép.

Úgy tudom az MBR 2TB-ig jó és eddig csak 1TB partíciókkal zörögtem. Az újonnan érkező meghajtó kizárólag rackben megy majd, sehol másutt. Nem lesz nyűgje, ha továbbra is MBR módba csinálom meg, csak ezúttal már 2TB (valójában 1.82TB) partíciót rajta?

A gépbe is lesz bővítés, 2×2TB SSD, azokat GPT-n nyomom majd, ha már az egész gép az. A fő téma a rack közel 2TB MBR partíció - jó lesz így neki?

Köszönöm előre is.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#6127) King Unique válasza SchumiBácsi (#6126) üzenetére


King Unique
titán

2 TB-os tárolókapacitásig inicializálható Windowsoknál (is) MBR és GPT séma szerint egyaránt a HDD / SSD meghajtó. Vagyis ez alapján a kérdésre nyilván igen a válasz, lehet MBR séma szerint is inicializálni a külső házban lévő 2 TB-os HDD-t és aszerint használni.
2 TB-os tárolókapacitás felett viszont alapesetben (pl. 512e logikai és fizikai szektorméret) mindenképpen GPT séma szerint kell inicializálni a HDD-t, máskülönben nem lesz particionálható a 2 TB feletti lemezterület (példa). Ez alól a 4Kn (4Ke) logikai és fizikai szektormérettel rendelkező - amit Windowsoknál pl. az ebben a hozzászólásban szemléltetett módon lehet megnézni - USB-s külső merevlemez illetve jelen esetben külső ház lehet kivétel, annál MBR alapon akár 16 TB-ig (pontosabban 16 TiB-ig) is lehet inicializálni és particionálni a belehelyezett HDD / SSD meghajtót, amiről már volt szó itt többször.
Ha összehasonlítjuk az MBR és GPT sémákat, akkor a GPT-nek eleve vannak bizonyos előnyei az MBR-rel szemben és ezért adott esetben jobb választás lehet a GPT séma használata akár egy ≤ 2 TB tárolókapacitású HDD-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#6128) SchumiBácsi válasza King Unique (#6127) üzenetére

Értem köszönöm. Felkarolom ezt a témát és mindent is elolvasok, mert pár évente új meghajtó inicializálásakor mindig örök dilemma ez az MBR vs GPT... :D

Ami a gépbe megy az mind GPT lesz, ami a rackbe, az egyelőre marad MBR. Később a 2TB-nál nagyobb kapacitásokat elképzelhető, hogy átvezetem GPT-re, mert amit eddig olvastam, azokból úgy tűnik, hogy a GPT bizonyos esetekben biztonságosabb.

Mondjuk amennyit a rack nálam megy, lehet hogy kb. semmit se befolyásol. Évente 1hét... :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#6129) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok,
két külső házat használok pc-hez csatlakoztatva (egy Raidsonicot és egy Fantecet). Az a problémám, hogy nemrég lecseréltem a pc-t és win11-re váltottam. Azóta, ha a hardver biztonságos eltávolítását választom, nem állnak le le a hdd-k. A régi konfigon win10 alatt leálltak a hdd-k. A windows beépített eltávolítójával és az usb safely remove progival sem működik. Eddig nem találtam megoldást. A windowsban kellene erre valami beállítást keresnem?

(#6130) tomy86 válasza tomy86 (#6129) üzenetére


tomy86
addikt

Az lemarad, hogy leválasztja a racket, csak a hdd-k nem állnak le.

(#6131) King Unique válasza tomy86 (#6129) üzenetére


King Unique
titán

Ha a régi PC-nél Windows 10 alatt a hardver biztonságos eltávolítása után leálltak a külső házakban a HDD-k, akkor támogatják a külső házak USB-chip firmware szinten azon funkciót, vagyis az addig oké.

Ha az új PC-nél Windows 11 alatt nem működik az előbbi, akkor esetleg az alábbi leírásban lévő módszert lehetne megpróbálni, a registry bejegyzés hozzáadása után újraindítani a Windows 11-et az új beállítás érvénybe léptetéséhez, stb.

How to Make Your USB Devices Power Down on Safe Removal in Windows

(#6132) tomy86 válasza King Unique (#6131) üzenetére


tomy86
addikt

Igen, win 10 alatt évekig hibátlanul működött a leállítás.
Sajnos a registry szerkesztés nem hozott változást.

(#6133) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok,

2 lemezes (2x3,5") USB-s külső házat keresek, amit bedugva a 2 HDD külön tárolóként látszik.
Se hot-swap, se eSATA, se RAID képesség nem kell.
2 db 2TB Seagate Barracuda menne bele.

Csatolónak USB-C vagy USB-A 3.x egyaránt megfelel.
Nem a sebesség a kritikus hanem a strapabírás.

Van valami olyan ami ajánlott?
Én a RaidSonic IB-RD3621U3 típusig jutottam a nézelődésben, de ha ellenjavallt vagy van jobb ötlet azt szívesen fogadom.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#6134) tomy86 válasza Victorio (#6133) üzenetére


tomy86
addikt

Évek óta használok többek között egy Raidsonic IB-3620U3-t és több, mint egy éve egy Fantec QB-X2US3R-t. Egyikkel sem volt problémám. Anyagminőségben is nagyon hasonló a kettő. Sajnos abban is megegyeznek, hogy a ventilátor mindkettőben hangosabb, mint amennyire szeretném.

(#6135) Vittorio77


Vittorio77
csendes tag

Sziasztok!

Van két küldő dokkolóm:
1. Raidsonic Icy Box IB-123CL-U3
2. AXAGON ADSA-ST (itt az adatkábel ki van cserélve hosszabbra, de eddig minden jól ment)

Eddig mindkettő megfelelően működött mindenféle merevlemezzel. Most van két Seagate HDD (1. Skyhawk 8TB ST8000VX004; 2. IronWolf NAS 8TB ST8000VN004) amit bármelyikbe is helyezek, akkor nem ismeri fel a Win10, nem jelennek meg sem a lemezkezelőben, sem az eszközkezelőben (itt hiba sincs). A két dokkoló két külön USB-re van kötve, így ez sem lehetne gond. De azért más bemenetnél is kipróbáltam, de semmi. A merevlemezek csak felpörögnek, de megjelenni már nem szeretnének.

Viszont, ha a számítógépbe helyezem és ott csatlakoztatom SATA csatolóra, akkor minden
rendben. Így viszont nem tudom külső merevlemeznek használni őket.
Amit még megtettem, hogy a PC-be helyezve töröltem a partíciót és MBR lett a GPT helyett. Így próbáltam a dokkolóban utána, hátha az inicializálással vannak problémák, de így sem ismerte fel egyik sem.

Ezután még mivel próbálkozzak? Lehet, hogy a tápegységgel vannak gondok? Megnéztem, hogy mindkét merevlemeznél +5V 0,85A, +12V 0,99A. Az összes többi winyómnál kevesebbek ezek az értékek.

(#6136) King Unique válasza Vittorio77 (#6135) üzenetére


King Unique
titán

A hivatalos weboldalon lévő információk alapján az AXAGON ADSA-ST és az ICY BOX IB-123CL-U3 dokkolónál egyaránt nincsen limitálva (unlimited) a HDD-k tárolókapacitása, vagyis ilyen szempontból a 8 TB-os HDD-k kezelése nyilván nem okozhat problémát.
Ha a tápegységgel lenne gond, pl. az ment volna tönkre, akkor alapesetben be sem kapcsolna a dokkoló, fel sem pörögne a belehelyezett HDD.
Egyes újabb típusú HDD-knél a "3.3v Power Issues" (+ információ) is okozhat problémát, bár akkor leállna és fel sem pörögne a merevlemez.
Windowsoknál a csatlakoztatott dokkolónak akár még üresen, HDD nélkül is meg kellene jelenni az eszközkezelőben, vagyis érdekes ha esetedben ott egyáltalán nem jelenik meg. Ha csak a lemezkezelőben nem jelenik meg a külső merevlemez, akkor a tárolóhelyeknél is érdemes megnézni.
Itt eleve 8 TB-os HDD-kről van szó, amelyeket alapesetben (pl. 512e logikai-fizikai szektorméret) eleve GPT séma szerint kell inicializálni a 2 TB fölötti lemezterület particionálásához, vagyis a PC-ben az MBR - aminél alapesetben eleve csak 2 TB-ig particionálható a HDD - séma szerinti újrainicializálásnak kb. zéró értelme volt. Meg inkább törölni kellett volna a HDD-t pl. parancssorban.
Érdemes lehet kipróbálni egyszerre csak 1 db HDD-vel a dokkolókat, a HDD-t mindkét foglalatban (slot), valamint szükség esetén a dokkolókat másik USB-porthoz csatlakoztatva és másik USB-kábellel is.
Érdemes lehet kipróbálni másik HDD-vel is a dokkolókat, ahol eleve lényeges információ lehet, hogy csak az említett két Seagate HDD-nél van probléma a dokkolókban történő detektálással, vagy más HDD-k használata esetén is.
Ha van rá lehetőség, akkor másik PC-vel és másik operációs rendszerrel is érdemes kipróbálni a dokkolókat és azokban az említett Seagate HDD-ket. Ha nincsen másik PC, akkor a másik operációs rendszer lehet akár egy pendrive-ról bootolt Linux vagy WinPE live rendszer is, amit telepíteni sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#6137) Vittorio77 válasza King Unique (#6136) üzenetére


Vittorio77
csendes tag

Szia! Először is köszönöm, hogy ennyi időt szántál a válaszra! Manapság ezt meg kell becsülni, így ezt tényleg köszönöm! Írtál jó pár eshetőséget, hogy miket is kellene megvizsgálni, így én is pontokba szedem, hogy mit is csináltam meg ezekből:

- Tudom, hogy nincs limit ezeknél a dokkolóknál, így ezzel nem lehet probléma. Plusz van 14TB-os HDD-m is és azzal egy szál gond sincs.

- A tápegységnél nem feltétlenül a hozzá adott tápra gondoltam. Nem tudom, hogy a 12V-os tápegységből csinálja az 5V-ot a lemeznek, vagy az USB-ből jön ez a feszültség.

- A 3.3V-os hibáról most olvastam először, így erre nem tudok mit mondani. A lemezek felpörögnek, így talán ezzel nem lehetne gond.

- Az eszközkezelőben nem volt látható a dokkoló. Amikor jól működik, akkor a Tárolóvezérlők alatt megjelenik az "USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár", plusz a Lemezmeghajtóknál a "ICY BOX SCSI Disk Device" és a "SCSI Disk Device". Plusz talán a Hordozható eszközöknél is megjelent két darab "HD1", ami ide köthető... A probléma fennállásakor ez nem volt meg. A lemezkezelőben sem jelent meg. A tárolóhelyeket is megnéztem, de nem oldott meg semmit.

- Szerintem nem volt zéró értelme MBR-t csinálni. Amikor a PC-ben volt, akkor GPT-re volt inicializálva, plusz meg is volt formázva. A partíciót töröltem, de a GPT maradt. Ezután az MBR-re való átálláskor a meghajtó már csak logikai volt, így mint egy szűz merevlemez volt látható (mintha a gyárból jött volna ki, hiszen ott sem állítják be a GPT-t). Amit leírtál cmd parancsot, pont ugyanazt csinálta, amit én. De azért elvégeztem azt is :)

- A dokkolóban mindig csak 1 HDD van, így nem zavar be semmi egyéb. Ez nem lehet ok.

- Más HDD-vel kipróbálva minden rendben. Pedig van egy pár és egyikkel sincs semmi gond, csak ezzel a kettővel.

És most leírom, hogy most hogyan működik mégis a dolog:

3db USB kábelem van a 2 dokkolóhoz. A két gyári, plusz egy hosszabb Delock-os. Semmilyen variációban nem működött soha: sem másik USB portba dugva, sem a kábelek cserélgetésével. Másik PC-ben nem tudtam kipróbálni eddig. Most mégis működik.
Berakom a dokkolóba a HDD-t, elindítom, felpörög, nem látja a WIN10. USB kábel kihúz, majd újra bedug és így már látja. Ezt egyelőre csak az Icy Boxnál próbáltam le egy kábellel. De gondolom a másik két kábelnél is ez lenne, de majd egyszer kipróbálom. Ennek majd még utána kell nézzek, hogy ezt vajon mi okozza és mi rá a megoldás.

Talán az alaplap (ASRock Z390 Extreme4), vagy az illesztőprogramok frissítése?

Még egyszer köszönöm a segítséget :R

(#6138) scarf


scarf
csendes tag

Sziasztok!

Lassan kezdek megszorulni tárhely tekintetében, és kétféle megoldás jött szóba ennek megoldására: a külső merevlemezek, illetve a dokkolók kérdésköre.

Külső HDD kapcsán akad nálam már korábban vásárolt gyárilag készre szerelt 2,5-es verzió is, de az elmúlt időszakban beszereztem 2 darab alapból belsőnek szánt 4TB-os 3,5-es tárolót. Igazából ezeket szeretném felhasználni - adott esetben külső házas megoldásban, vagy mondjuk egy kétlemezes dokkolóban (erre az AXAGON ADSA-ST DUAL HDD-t néztem ki), és 4 TB-os tárhelyként szeretném használni őket egyben, így ezt mindenképpen a GPT szerinti inicializálással lehet majd megoldani.
Felhasználási szempontból adatokat szeretnék rájuk tenni, itt is, mint a korábban vásárolt készre szereltek esetében is, zenék, filmek, képek tárolására használnám őket.

A saját kialakítású megoldások technikai részével annyira nem vagyok tisztában, és ebben szeretném a segítségét kérni tőletek, akik nálam sokkal jobban értenek ehhez.

Felmerült bennem a kérdés, hogy bármelyik választás esetén, mivel USB-vel csatlakozik az eszköz a géphez, ugyanolyan módon működik-e a különböző esetekben az inicializálás, meghajtó betűjelének megadása, stb., mint a gépházban lévő merevlemezeknél, vagy egy általam összerakott USB-s külső eszköz felismertetésének más-e a metódusa, illetve hogy a 2 opció (külső ház illetve egy kétlemezes dokkoló) között van-e különbség, mikor első használatkor rácsatlakoztatom a vinyót, kell-e bármire különösen odafigyelni, hogy rendesen működjenek a dolgok?

És még egy dolog, ami fontos lehet, és végképp nem tudom saját kútfőből: akár egyenként külső házakba rakva őket, akár dokkolóban történne a használatba vételük, ezek járnak-e olyan következményekkel, hogy csak és kizárólag abban az adott platformban tudom a HDD-ket működésre bírni? Ha esetleg elromlana, vagy szeretném betenni a nagy gépházba valamiért, akkor azt meg tudom-e tenni úgy, hogy ha külső házban, vagy dokkolóban használtam Windows alatt először, felismeri-e úgy a gép, hogy mondjuk belső SATA helyre kötöm rá? Vagy adott esetben ha mondjuk dokkolóban csatlakoztattam elsőként a géphez, és később mégis egy külső házat szeretnék nekik, akkor a tárolt adatokkal együtt azt át tudom-e vinni így direktben, felismeri-e az addig rajta tárolt adatokat, vagy azt akkor előtte ki kellene menteni, és majd az új eszközben újraformázni használat előtt?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#6140) King Unique válasza Vittorio77 (#6137) üzenetére


King Unique
titán

Az MBR / GPT séma szerinti inicializálás és konvertálás nyilván nem azonos az előző válaszban említett parancssoros törléssel, az inicializálatlan gyári állapotba történő visszaállításhoz eleve az utóbbi módszer kell és nem az előbbiek. A 8 TB tárolókapacitású HDD-ket meg sok értelme amúgy sincsen az alapesetben 2 TB-os korláttal rendelkező MBR séma szerint inicializálni.

Ha másik HDD-vel gond nélkül működnek a dokkolók, akkor nem a dokkolók lehetnek hibásak, nem azok mehettek tönkre, máskülönben akkor mindegyik HDD használatánál jelentkezve az említett probléma.

"Berakom a dokkolóba a HDD-t, elindítom, felpörög, nem látja a WIN10. USB kábel kihúz, majd újra bedug és így már látja"

Ez új információ és ismételten megerősíti az előbbit, vagyis hogy nem a dokkolók üzemképtelenek, meg hogy nem is azoknak a Seagate HDD-knek a kezelése okoz gondot, ha eleve működnek azokban a dokkolókban.
A mi okozza kérdésre a válasz lehet akár pl. USB-s csatlakozása probléma is, ahol ilyenkor vagy az USB-kábel hibás, vagy az USB-kábel csatlakozója és az USB-port aljzata közötti érintkezés nem tökéletes. + Ha asztali PC-ről van szó, akkor ott elsődlegesen a hátlapon (alaplapon) lévő USB-portok használata javasolt, mivel az előlapra kivezetett portoknál inkább előfordulhatnak anomáliák.
Ha a Windows 10 bekapcsolt Fast Startup funkció mellett lett leállítva és a dokkoló még a Windows 10 újbóli indítása előtt lett csatlakoztatva, akkor akár amiatt is előfordulhat detektálási probléma. Ha a már bebootolt és éppen futó Windows 10 alatt lett csatlakoztatva és leválasztva a dokkoló, akkor viszont normál esetben nem kellene az előbbinek sem gondot okozni.
Az meg, hogy az adott PC-re telepített Windows 10-nél minden oké-e a dokkolók megfelelő kezelése szempontjából, az pl. a dokkolók (és HDD-k) másik PC-n és / vagy másik operációs rendszeren történő kipróbálásával deríthető ki, lásd az előző válasz utolsó pontjában leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#6142) King Unique válasza scarf (#6138) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban részletezve, hogy mikor érdemes külső házat és mikor dokkolót használni. Ahol ha esetedben a "C" pontnál leírtak jellemzők, akkor igen, megfelelhet a célra az említett AXAGON ADSA-ST kétlemezes dokkoló.

Ugyanúgy működik egy vadonatúj HDD üzembe helyezése a PC-be (SATA) és a dokkolóba (SATA-USB) téve egyaránt. Ahol a dokkoló esetében is Windowson a lemezkezelőben először inicializálni kell a HDD-t ((4 TB-osat GPT séma szerint) , majd utána particionálni és formázni (elég alapesetben a gyorsformázás) NTFS-re,

A dokkoló / külső ház és a PC vagy másik dokkoló / külső ház közötti "kompatibilitással" akkor szokott gond lenni, ha eltérő a logikai és fizikai szektorméret, az előbbinél pl. 4Kn (4Ke), az utóbbinál pedig 512e (példa). Viszont manapság a 4Kn (4Ke) szektorméretet használó dokkolók és külső házak már egyre kevésbé jellemzők, az újabb gyártású modelleknél rendszerint eleve 512e szektorméret van, vagyis azoknál a 4 TB-os HDD tartalma a dokkolóból a PC-be áthelyezve is közvetlenül hozzáférhető lesz. Ahol az említett AXAGON ADSA-ST dokkolónál rendszerint az 512e szektorméret jellemző, lásd az alábbi kérdésekre adott válaszokban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#6143) scarf válasza King Unique (#6142) üzenetére


scarf
csendes tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a linkeket. A "melyiket kellene választani?" kérdésre vonatkozóan még nem döntöttem igazán, pont ezt az általad linkelt választ találtam a közelmúlt hozzászólásainak visszanézése során, ami alapján a "csak külső ház" után egyáltalán felmerült a dokkolós lehetőség is, ezt átgondolva kell kitalálnom, melyik lenne esetemben a jobb.

Annak örülök, hogy ezek szerint az első használatnál egyik eszköznél sincs különösebb speciális dologra szükség, így bízom benne, hogy ha már belső vinyókkal sikerült korábban a művelet, ezekkel is menni fog.

Viszont a szektorméreteket illetően abszolút új dolgot tanultam ezekkel, és számomra nagy segítség, hogy így kifejtve találkoztam ezen kérdés kibontásával. A link különösen hasznos volt, magamtól nem tudtam volna, hogy egyáltalán mire is keressek, mire kell odafigyelni - így már tudom, hogy a szektorméret ennek a kulcsszava, és hogy azok egyezése az adott platformokon adja meg a lehetőségét annak, hogy átvihető legyen egyikből a másikba. Ezen témában el kell olvasnom a mellékelt linkeket, mert nekem ez a része abszolút újdonság, és próbálok odafigyelni arra, hogy ezekkel ne legyen baj, és ilyen szempontból lehetséges legyen az átjárás.

Ehhez kapcsolódóan még annyit kérdeznék és lehet, hogy teljesen hülye kérdés, de nem vagyok vele tisztában, hogy az adott eszköz szektorméretének kérdését hogy lehet/kell meghatározni? Mivel akkor már biztosra szeretnék menni, és mert ez fogja meghatározni az egészet, így meg lehet-e tudni még azelőtt az adott eszköznél ezt az infót, mielőtt beüzemelem benne első alkalommal az új HDD-t, vagy azt csak utána, annak inicializálása, formázása után lehet megnézni a "fsutil fsinfo ntfsinfo x:" parancssorral, hogy milyen beállításokat adott neki az eszköz, amibe betettem?

(Azt az esetet próbálom bebiztosítani kvázi előre informálódva, hogyha valamiért elromolna a külső eszköz, akkor lehetőleg menthető/olvasható legyen a benne lévő adattároló tartalma - vagyis akkor a biztonság érdekében - ha máskor nem is kerülne rá sor, max. ebben a nem kívánatos esetben - PC-re visszatéve akkor az "512e" szektormérettel bebiztosítani ezt a lehetőséget, és ennek alapja az, hogy maga az eszköz milyen szektorméret szerint teszi a dolgát alapesetben.)

(#6144) King Unique válasza scarf (#6143) üzenetére


King Unique
titán

Az fsutil fsinfo ntfsinfo x: paranccsal értelemszerűen csak akkor kérdezhető le a logikai-fizikai szektorméret Windowson, amikor már benne van a dokkolóban / külső házban a már inicializált, particionált, NTFS-re formázott, valamint meghajtóbetűjellel rendelkező HDD.
Az adott dokkolóknál és külső házaknál rendszerint nem szokták közölni a gyártók, hogy milyen logikai-fizikai szektorméretet használ az eszköz, vagyis jobb híján csak a tényleges kipróbálásra, itteni / egyéb tapasztalatokra - más már vett olyat és kipróbálta - lehet hagyatkozni ez ügyben.
Az előző válaszban már le lett írva, hogy a 4kn (4Ke) megoldás manapság már egyre kevésbé jellemző és az újabb gyártású dokkolóknál, külső házaknál rendszerint 512e szektorméret szokott lenni.
Ha tönkremegy egy 4Kn (4Ke) szektorméretet használó dokkoló / külső ház és nincsen másik 4Kn-es dokkoló / külső ház amibe a 2+ TB | GPT séma szerinti HDD-t át lehetne tenni, akkor 512e alapon nem lehet közvetlenül hozzáférni a HDD tartalmához, mármint GPT-védőpartícióként fog megjelenni a Windows lemezkezelőjében, lásd egy korábbi válaszban leírtakat. Viszont adatmentő programmal elvileg lehet rá esély, ha tudja kezelni az adott program a 4Kn (4Ke) meghajtókat, lásd ugyancsak egy korábbi válaszban leírtakat.
Az adatbiztonság ott kezdődik, hogy a fontos adatokról van legalább 1, de inkább 2-3 db különálló biztonsági másolat, lásd az egyik társtopikban bővebben kifejtve. Ahol akkor nyilván nem különösebben lesz téma, ha egy 4Kn-es dokkoló vagy külső ház esetleg tönkremegy, mivel másik tárolóeszközökön 1:1-ben megtalálhatók lesznek ugyanazok a fontos adatok.

[ Szerkesztve ]

(#6145) scarf válasza King Unique (#6144) üzenetére


scarf
csendes tag

Amennyire én is próbáltam adott külső háznak vagy dokkolónak utánakeresni, akkor nem véletlenül nem találtam erre vonatkozó információkat, ha nem szokták megadni, és csak a tényleges kipróbálás, használat után lehet ezt majd megállapítani tapasztalati úton.

Az előzőleg adott válaszod így a szektorméretek és használhatóság körében meg is nyugtatott alapvetően, ha a manapság forgalomban lévő újabb eszközök már "kompatibilitást" nyújthatnak ilyen téren, és a kérdés igazából arra az esetre merült fel bennem, hogyha mégis belefutnék egy másik szektorméretes történetbe, abban az esetben ne álljak ott sokkos állapotban, hogy mi miért nem megy, és ezt szem előtt tartva rá tudjak nézni, hogy elsőként mi is okozhatja mondjuk a fennakadást. Ezen túl persze, ha mégis akad valami, attól még ezer másik gond is felmerülhet, csak a leglényegesebb, ami mindenképpen kizáró tényezőként hathat, legalább legyen az eszemben, hogy mit kellene keresni, megnézni legelsőként.

A lényeges adatok bebiztosításának opciójára is próbálok egy ideje figyelmet fordítani, többek között ezért is kellett most a plusz tárhely, és voltak hasznosak az esetleges későbbi átjáráshoz szükséges információk, amelyek így nagy segítséget nyújtottak ahhoz, hogy ezzel - legalább a saját felhasználói szintemen - képbe kerüljek.

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

(#6146) pacseryk


pacseryk
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek ez meg szabad venni? Ismeri valaki?

DB3502C-A-C-C [link]

Az USB-c verziót gondoltam. NAS ra vagy routerre lenne kötve. RAID 0 ban.
A korábban említett Logilink olcsóbb de sokan panaszkodnak a hangos ventilátorra meg a smart értékek hiányára.

(#6147) King Unique válasza pacseryk (#6146) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg akár ez a külső ház is megfelelhet a célra, de hogy gyakorlatilag milyen, az passz, eddig nem nagyon említette itt senki, hogy ilyet használna.
Ha egyéb kétlemezes, RAID funkciós, + akár USB-C fizikai csatlakozós külső ház is opció, akkor lásd korábbi eseteknél említett, linkelt modelleket: [link], [link].

(#6148) pacseryk válasza King Unique (#6147) üzenetére


pacseryk
csendes tag

Az elsőt (CAMYSAFEDUAL35) már úgy néz ki nem lehet kapni és nem is gyárták. :(
Fantec QB-X2US3R-re Amazonon 11%, 1*-ot ad. :((( (500-ból 60)
Lehet megróbálom a kínait és beszámolok róla.

(#6149) tomy86 válasza pacseryk (#6148) üzenetére


tomy86
addikt

Többek között ilyen Fantec racket is szokott árulni egy vállalkozó a hardveraprón. Persze használt (ha ez is opció lehet nálad), de én is tőle vettem és hibátlan. Több, mint egy éve használom és nincs vele problémám. Ventilátor kicsit hangos, de a hasonló Raidsonicnak ugyanolyan hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#6150) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ez ajánlott típus? 2db 3.5"-os winyó lenne benne egyszerre. Főleg Backup-ok mennének rájuk.

Köszi!

(A másik külső meghajtós Topic-ban már feltettem a kérdést, de azután láttam csak, hogy ez inkább ide való...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.