Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Melyik az a külső WD HDD amivel lehet torrentezni gép nélkül?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2002) King Unique válasza enginev3.0 (#2001) üzenetére


King Unique
titán

Talán a MyBook Live (korábbi World) , amit egy hackel el lehetett látni torrent klienssel, de pontos infóért topikjában érdeklődj.

(#2003) batagy válasza csusza` (#1994) üzenetére


batagy
őstag

"HD Sentinel adatátviteli hibák száma egyre csak nő. Szar ez a keret?!"

Szerintem ez biztos hogy kábel vagy csatlakozási hiba!
Azt írod, hogy rövid és hosszú USB3.0 kábellel is nézted, de a kábelezés/csatlakozás lehet még a gépen belül is hibás!
A gépen első vagy a hátsó portba dugva próbáltad? Ha első, akkor csekkold hátsó portba dugva is (közvetlen alaplapon). Azonkívül a racken belül is lehet esetleg rossz csatlakozás, azt is ellenőrizd.

Amúgy a másolási sebesség valóban eltérhet a két irányba, ez nagyon chip függő, de akkor különbség nem lehet, mint amit te írtál, így ott valami tényleg hibás.

Egyébként Samsung HD204UI 2TB-s vinyóval nálam is előfordult adatátviteli hiba (CRC), azt rossz eSATA kábel okozta. Ki is dobtam azt a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#2004) vlevi válasza lordjancso (#1991) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kell neki kabe 15 perc, mire leallitja a lemezt. De a kek led az marad.
Akkor is leallitja, ha kikapcsolod alola szamitogepet. Jo kis haziko, en egy mk808 androidos ketyerere dugtam ra (igaz, az csak usb2-es) 2TB wd red vinyo van benne, van, hogy hetekig ,egy a letoltes, de amikor nincs aktiv toltogetes, akkor leallitja. Viszont, ha kell, nehany masodperc alatt eletre kel.

(#2005) enginev3.0 válasza vlevi (#2004) üzenetére


enginev3.0
félisten

Helló
Vannak ezek a kis pendrive usb számítógépek, ezekkel megoldható egy usbs rack mellett hogy töltsön gép nélkül is a merevlemez?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2006) vlevi válasza enginev3.0 (#2005) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen. Eppen most is az tortenik :-)
De azert gyorsan tegyuk hozza, hogy azert korlatozottabb az "elmeny" mint egy asztali gepen. Az androidra elerheto torrent kliensek meg sem kozelitik a pc-s utorrent tudatasat. Es a hardver sincsolyan nagyon a toppon, szazvaahany torrentfel-letoltogatesebe ne ezzel kezdj bele. De 10-15 letoltessel meg elboldogul.
Azonkivul a leveleket is meg lehet vele nezni a pc bekapcsolasa nelkul, ugyanis egy olyan androidos eszkozrol van szo, ami a telefonalast esaznerintokepernyot leszaitva azt tudja, mint egy okostelefon. Ami az android marketen megtalalhato, az feltelepitheto ra, es hasznalhato. Ha nincsenek tul nagy igenyeid filmnezessel kapcsolatban, akkor talan meg arra is jo. Nascar, indy, dtm,... kozvetiteseket pl letoltes utan ezen szoktam megnezni. Es mindezt ugy, hogy, kozben fobyaszt kb 5-6W-ot.

(#2007) vlevi válasza enginev3.0 (#2005) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha erdekel a dolog, nezz be a topicba, ide [link], vagy ide [link]

(#2008) csusza` válasza batagy (#2003) üzenetére


csusza`
senior tag

Ez noti!

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#2009) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel van valakinek tapasztalata?

Vagy ne kockáztassak és vegyem az itt már többször ajánlott Sharkoont ?

Üdv:
S

(#2010) aimettirlz


aimettirlz
tag

Üdv,

Kérdésem lenne:

Szeretnék egy belső winyó (WD) és egy külső ház kombót (elvileg ez így jobb árban mintha egyben veszem?) :F

LÉTEZIK KÜLSŐ TÁP NÉLKÜLI 3.5"-ban is mint 2,5"-ban? :R

Elvárások:

minimum 1TB maximum 3TB WD!
csak adattárolásra lenne meg max torrent
ház valami alu lenne jó ami designos is... esetleg plusz hűtéses...
usb3 esetleg esata pluszban

Köszi előre is az ajánlatokat :R

® aimeTTi atticuS ™

(#2011) aimettirlz válasza aimettirlz (#2010) üzenetére


aimettirlz
tag

Ezek tetszenek egyelőre:

Thermaltake
Thermaltake2
Connectland
Raidsonic
Chieftec
Revoltec

:R

Szerintetek?

Üdv :R

® aimeTTi atticuS ™

(#2012) vlevi válasza aimettirlz (#2010) üzenetére


vlevi
nagyúr

"LÉTEZIK KÜLSŐ TÁP NÉLKÜLI 3.5"-ban"
Nem. A 2.5"-s vinyóknak az áremfelvétele 5V-os, és 0.5A alatt van, ezért lehet USB-n táplálni. A 3.5"-s vinyók viszont 12V-al mennek, és az áramfelvételük is nagyobb.

USB3 mellé felesleges az eSata, mert sebességben egyformák, ott már a vinyó átviteli sebessége a korlát, nem az USB3.
Sharkoon Rapid Case USB3 fémházas, és jó. WD Green és WD RED vinyók mellé nem kell külön hűtés, mert ha naphosszat mennek, akkor sem melegednek.

A Sharkoon ház nálam már bizonyított, USB3-n egy WD RED vinyóval megvan a 150Mbyte/sec átviteli sebesség. Persze csak benchmarkban, de, ahogy írtam az előbb, ez nem a ház hibája, véletlen elérésben a HDD-k nem tudnak stabilan 100 fölötti sebességet.

Amúgy sokkal olcsóbban nem jössz ki a ház+vinyó verzióval, csak egy kicsit. MyBook Essential USB3, 3TB ára 40ezer, [link] Egy 3TB-os WD Green vinyó (ez van a MyBook-ban is), pedig 30 ezer [link]
A Sharkoon ház pedig 7 ezer környéke [link]

2TB-osban pedig 25ezer a vinyó [link], és 30 a MyBook Essential [link], tehát így még olcsóbb is, mint külön megvéve.

Azért ezekről a típusokról írok, mert nekem ez van, ezt ismerem, és a tapasztalataim alapján merem ajánlai, nem fogsz rosszul járni vele.

[ Szerkesztve ]

(#2013) bajnokpityu válasza vlevi (#2012) üzenetére


bajnokpityu
félisten

esatan pedig tudnak stabil 100MB/secet másolással, nem elméleti benchmarkkal. jelentősen gyorsabb az esata a sharkoon usb 3-tól. z68as lapomon.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2014) vlevi válasza bajnokpityu (#2013) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont valamelyik nap masoltam 70-80 gigat usb3-on. B75 alaplappal. Folyamatosan 100 korul volt a sebesseg. Nalam a gepben levo samsung eco vinyo a szuk keresztmetszet, arrol nem tudok olyan sebesseggel olvasni, mint amit a wd irni tud :-)

(#2015) King Unique válasza aimettirlz (#2010) üzenetére


King Unique
titán

vlevi ajánlása :K , valóban megfontolandó a MyBook is, de az műanyag (igaz szellőzőráccsal), de belseje WD Green, ami nem roosz, de nem is a legjobb. Lehet jobban jársz az ajánlott full alu Sharkoon rackel + bele egy WD RED, de első Thermaltake is jóféle, az aktív hűtéses (35 fok vinyó nyáron is), de sajna ház nagyja műanyag...

(#2013) bajnokpityu : esata vegyes, főleg apróbb fájlok másolásánál gyorsabb usb3-nál, de ez főleg benne lévő vinyótól, másolt fájlok méretétől függ, + persze laptól is.

(#2016) aimettirlz válasza vlevi (#2012) üzenetére


aimettirlz
tag

Köszi a korrekt infokat, nekem pontosan ezek a kiszemeltek egyébként :)) max a házon variálnék arra a thermaltakere.... az eléggé tetszik :)) és akkor 2T vagy 3T de mindenképpen maradjon green sztem?! keveset eszik meg bőven elég adattárolásra...

King Unique
(PH! addikt)

Értem köszönöm :) Sharkoon vagy thermal lesz úgynézki (majdnem dupla annyiba kerül :DD )

[ Szerkesztve ]

® aimeTTi atticuS ™

(#2017) King Unique válasza aimettirlz (#2016) üzenetére


King Unique
titán

WD Grreen nem a legjobb manapság [link]. Inkább RED-et, v mi Seagate, Hitachi.----->vinyó topic. :K
Valóban drága az a Thermaltake, mert aktív hűtéses (ventis), de szinte az hűt a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#2018) aimettirlz válasza King Unique (#2017) üzenetére


aimettirlz
tag

aztajóistenit :U kösz a korrekt belső infokat, akkor RED WIN :R

RED

úgynézki ez lenne akkor plusz thermal vagy sharkoon...

egyébként nagyjából 10% még lejön ebből az árból... :R

® aimeTTi atticuS ™

(#2019) vlevi válasza aimettirlz (#2018) üzenetére


vlevi
nagyúr

A wd red vinyok tenyleg jok. Igaz, picit lassabb, meg a green szerianal is, de csak random eleresbesben. Szekvencialiasn, uresen a red is tudja a 140 mega koruli iras/olvasas sebesseget. Viszont a kicsit lassabb sebessegert cserebe tenyleg semmi hangja nincs, a fejmozgatasokat sem hallani, es mehet honappkig folyamatosan, direkt erre lett tervezve. Es irhatsz ra terabyteokat folyamatosan, a sharkoon hazban nem fog melegedni. Ugyanis kiprobaltam :-)

(#2020) aimettirlz válasza vlevi (#2019) üzenetére


aimettirlz
tag

ééértem :) köszönöm az infokat... :)) napokon belül eldől, még szétnézek kicsit, vagy hagyjam is inkább? :D :DD

® aimeTTi atticuS ™

(#2021) L4mie válasza aimettirlz (#2011) üzenetére


L4mie
veterán

[link]

ezt ne, jól néz ki, gyors, ellenben brutálisan ocsmány fényei vannak, és nem kapcsolja ki a vinyót alapból
nekem ilyen van :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2022) L4mie válasza batagy (#1990) üzenetére


L4mie
veterán

Szia, picit elcsúszok ezzel az infó kiszedéssel :)
ezt írja:

Interfész,SAT Standard USB/ATA
Gyártó információ,"VID: ABCD, PID: 8072"

listá sajna nem látom :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2023) batagy válasza L4mie (#2022) üzenetére


batagy
őstag

Akkor sajnos nem tudunk mit tenni. Nem tudjuk megállapítani hogy milyen firmware kellene hozzá. Case closed.

(#2024) L4mie válasza batagy (#2023) üzenetére


L4mie
veterán

ez van :) majd nyomkodom bőszen a gombot, és próbálom eltéríteni a vevőjelölteket.
remélem megnyerem a NAS-t :D akkor eladom ezt a kicsit 5kért mondjuk..

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2025) aimettirlz válasza L4mie (#2021) üzenetére


aimettirlz
tag

Értem, köszi az infot :W :R

® aimeTTi atticuS ™

(#2026) aimettirlz


aimettirlz
tag

már csak kettő maradt:

Sharkoon vs Thermaltake

Passzív vs aktív

6000 vs 10500 :F :R :R :R :R :R :R

® aimeTTi atticuS ™

(#2027) King Unique válasza aimettirlz (#2026) üzenetére


King Unique
titán

Thermaltake előnye leginkább aktív hűtésében van, mert a nyári kánikulában se ment benne vinyó nagyon 35 fok főlé, de kialakításában-alu vázában, fw variálás tekintetében talán jobb a Sharkoon.

(#2028) aimettirlz válasza King Unique (#2027) üzenetére


aimettirlz
tag

azt írják fém valamennyire ez is Thermaltake

itt a másik Sharkoon

hivatalos infok elvileg... :R

[ Szerkesztve ]

® aimeTTi atticuS ™

(#2029) aimettirlz válasza King Unique (#2027) üzenetére


aimettirlz
tag

viszont a sharkoon kialakítása eléggé megy a házamhoz :DD

Májnee

® aimeTTi atticuS ™

(#2030) King Unique válasza aimettirlz (#2029) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vedd azt, ha még pc-dhez is passzol (csinos :K ), mind2-vel jól jársz, Thermaltake csak hatékonyabb hűtés miatt kiemelkedő, de a Sharkoonban sem fog megfőni a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#2031) aimettirlz válasza King Unique (#2030) üzenetére


aimettirlz
tag

rendben főnök :U :R

® aimeTTi atticuS ™

(#2032) King Unique válasza aimettirlz (#2031) üzenetére


King Unique
titán

Akkor melyik lesz ?

(#2033) aimettirlz válasza King Unique (#2032) üzenetére


aimettirlz
tag

Shark + RED 2 TB :R Szumma 30ezer :))

[ Szerkesztve ]

® aimeTTi atticuS ™

(#2034) King Unique válasza aimettirlz (#2033) üzenetére


King Unique
titán

Jó választás a rack és RED is, ezeket vinyó topikba is sokat dícsérik. :K

(#2035) aimettirlz válasza King Unique (#2034) üzenetére


aimettirlz
tag

hála istennek :R remélem nem lesz velük gond :U

® aimeTTi atticuS ™

(#2036) eastsider


eastsider
nagyúr

Ide is beirom. Hátha...
Sziasztok!
Esata 3.5" házat keresek.
Lehet ebayről is. Passzív legyen...
Max 7-8k

Van egy wd mybook studiom. Ez eldobalja Esatan a kapcsolatot.
Egy sharkoon rapidcasem. Ez USB 3.0n dobálja el...
Szóval kéne végre valami stabil cucc

Egy wd Green 1tb menne bele

(#2037) eta11


eta11
csendes tag

Belső merev lemezt (samsung 502ij, sata2) gondoltam egy régi külső hd házba belebarkácsolni, de úgy, hogy maradjon a sata kábelen (az 1-es m elég lenne), melyet csak kilógatnék valahol hátul. A tápkábelt meghosszabbítanám szükség esetén kicsit. Így azt hiszem, gyorsabb lesz, mint usb2-n (alaplapon csak ez van), másrészt meg itt olvastam, hogy a gép tápja sokkal jobb a hd házakénál. Az alaplap is csak sata2.
Hülyeség? (Ha már szóba került, akkor elnézést.) Nekem ez a hd állandóra kellene.

[ Szerkesztve ]

(#2038) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok,létezik olyan mobile rack 3,5"-os amibe több vinyót is bele lehet rakni?

Üdvözlettel: bivaly

(#2039) ab81


ab81
csendes tag

sziasztok, SOS segítséget kérnék, mert jól megszivattam magam. a NAS-omhoz (amin USB2 portok vannak) vettem egy WD Green 3TB vinyót, de mind kiderült, egyik rackem se tudja lekezelni a méretet. USB2-es mind, különféle márkák, de mindegyikben sunplus spif225a chip van. firmware upgrade-et persze nem találtam egyikhez se.

ha jól értem, akkor kénytelen vagyok újat venni és az USB3-asok között nézelődni, mert valószínűleg azok fogják támogatni a 3TB-s vinyót.

elvárások:
- természetesen 3TB (és lehetőleg 4TB) támogatása
- hűtés nem kell, LED, külső irreleváns
- de ami nagyon fontos, hogy a SMART-ot támogassa (smartctl) - ha jól tudom, ez nem mindegyik chipsettel működik, de ha pl. windows alatt a HDD Guardian megy, akkor várhatóan linux alatt is jó lesz
- olcsó természetesen, de azért nem dzsunka (pl. a tápja ne zúgjon és ne pukkanjon el)
- vinyót lekapcsolja ha nincs használatban

a Sharkoon-t írtátok itt sokszor, de a Rapid-Case-ből nem igazán találok USB3-asat, ahol Pesten rögtön el lehetne vinni, ill. a SMART támogatásban nem vagyok biztos.

p.s. persze így már jobban megérte volna a WD Mybook vagy a Seagate Desktop Expansion... igaz az is fontos, hogy halk legyen, és ha minden igaz, egyedül a WD Green 5400rpm-es...

(#2040) veze válasza ab81 (#2039) üzenetére


veze
őstag

nekem több éves rapid case van ( kettö éves minimum) USB 2.0 és van smart tamogatás, NAS ra van dugva ( ami természetesen linuxos)

(#2041) ab81 válasza veze (#2040) üzenetére


ab81
csendes tag

ok, kösz, de akkor az gondolom a 3tb-s vinyót nem kezeli le és az usb3-asban meg lehet hogy más chipset van...

(#2042) veze válasza ab81 (#2041) üzenetére


veze
őstag

biztos más chipset van. nem is ezmiatt írtam.
hanem ha az már tudta, akkor egy ilyen gyártó nem engedheti meg maganak azt hogy "visszalépjen" e tekintetben , és az ujabb termék ne tudja azt ami már az USB 2.0-ban is benne volt.. szerintem...

(#2043) ab81 válasza veze (#2042) üzenetére


ab81
csendes tag

Hetfon megveszem es meglatjuk...

(#2044) King Unique válasza ab81 (#2039) üzenetére


King Unique
titán

Az eSATA és USB 3 Sharkoon Rapidcase 4 TB-ig kezeli [link], az USB2-es csak 2 TB-ig, vsz fejletlenebb vezérlő miatt !

Másrészt, h gépeden lásd egybe HDD méretét UEFI alaplap és 64 bites OS kell, vinyónak meg GPT partícióstílus, bár lehet akár MBR is, ha 4K klaszterméretre van formázva (16 TB-ig kezeli) és előbbi 2 feltétel adott. :K

[ Szerkesztve ]

(#2045) ab81 válasza King Unique (#2044) üzenetére


ab81
csendes tag

Köszönöm. Ha külső rackben van, akkor elvileg nem kell az UEFI meg a 64bit, az csak internal hdd esetén érdekes, nem?

(#2046) King Unique válasza ab81 (#2045) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz, h lássa egybe egészet, bizony külsőnél is kell ! :K

(#2047) kaman


kaman
csendes tag

A napokban vettem egy Lg tévét és ahhoz keresek egy 3,5 külső hdd házat ami kikapcsolja
a winchestert. Milyen külső házak tudják ezt?
Azt tudom hogy a sharkoon rapid-case 3.5 sata usb3.0 tudja ezt de a simma usb 2.0 is tudja?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#2048) ab81 válasza King Unique (#2046) üzenetére


ab81
csendes tag

Nem kellett szerencsére egyik se, megy gond nélkül mindennel (Windows Celeronon, ARM alapú Linux NAS) a Sharkoon házban.

(#2049) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Sziasztok, nagy segítséget kérek tőletetek, vagy valami helyreigazítást! Adott WD Elements SE WDBABV7500ABK-NESN Portable 750GB External Hard Drive - USB 2.0, Black külső vinyó, 2 napja nem ismeri fel a windows, amikor kezdődtek vele a gondok, kérte a windows, hogy formatáljam le, de ezt nem akartam, mert fontos dolgok vannak rajta. Ezután kezdte bejátszani a vinyót, de kb, 95-98 százaléknál megállt és kidobott egy hibajelentést. Azóta nem tudom használni sajnos, pedig a kisfiam összes fotója rajta van a kezdetektől, és nagyon sajnálom, hogy nincs máshol lementve, csak ezen a külső vinyón. Már próbáltam egy programmal is, Power Data a neve, de ez sem tudott semmit helyrehozni. Van valami ötletetek, hogy mit tudnék csinálni, nekem csak a képek a fontosak!
Segítségeteket köszönöm előre is!!!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#2050) poirot válasza JONAS77 (#2049) üzenetére


poirot
senior tag

Helyedben megpróbálnám berakni a gépbe, és ott megnézni egy visszaállító programmal.

Nyáron, nekem sikerült az alábbi progival visszahoznom az adatok kb. 95 %-át.

EASEUS Data Recovery Wizard Professional

Persze másodszor evvel is bukta lett, igaz, ugyanannál a vinyónál, szintén dokkolóban volt.

Azóta csak a másolat másolata van fent rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.