Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) bupemko válasza bupemko (#2999) üzenetére


bupemko
senior tag

Ma megjött az Orico, szépen megy Macbook-kal meg Dell notival is. Sajnos SMART értékeket nem mutat.

(#3002) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Innen kellene választanom a Sharkoon helyett garanciában, mert az éppen nem elérhető. :( Van ajánlatotok? :R

(#3003) Mano66 válasza zsizsef (#3002) üzenetére


Mano66
senior tag

Árban,kinézetben és tudásban talán ez [Revoltec EX307 3.5" SATA külső ház USB3.0] áll legközelebb a Sharkoon-hoz.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#3004) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

csak okulásul:
vettem egy Revoltec EX301-et, de hibásnak bizonyult, Media playerre dugva a lejátszás 1 perc után megakad, újracsatlakozik. Ugyanez most már Windows alatt is jelentkezik. Total Commanderrel látszólag rá lehet másolni a fájlt, de amikor visszaolvasnám, belehal, le- majd felcsatlakozik. Több HDD-vel, kábellel is próbálva.
Kb. mint itt írta egy fórumtárs:[link]
1 hónapja vittem vissza az Allincomp.hu -hoz, ők a nagykerre mutogatnak (FPO Hungary) azóta várok... :((
Kerüljétek.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#3005) veze válasza zjuhasz (#3004) üzenetére


veze
őstag

biztos tud más gyártó is külsö házat gyártani ( mert miért ne tudna) felelötlenség lenne kategorikusan ilyet kijelenteni, de én se bizok másban csak Sharkoon és Orico..( más gyártokkal már jártam meg én is, nem is egyszer)

(#3006) zjuhasz válasza veze (#3005) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

sztem is tudhat bárki ilyet gyártani, de egy ilyen nagyker be tud tenni bármilyen gyártó businessének.
Én hasonló nagyker hozzáállások miatt nem veszek már 2-3 márkát itthon.
Így pontosabb, ha azt mondom, nem ajánlott az AllinComp és az FPO Hungary.
Pl. egy USB3-as REVOLTEC RS081 ettől függetlenül jó lehet, remélhetőleg nem kizárólagos forgalmazó az FPO.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#3007) gorog67


gorog67
aktív tag

Ismeri valaki ezt a rack-et? Fantec FT1693
Papíron jó, és nem is drága. eSata és USB3 is van rajta, ami ritkaság.

(#3008) anonymus89 válasza gorog67 (#3007) üzenetére


anonymus89
addikt

Volt itt 1x

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3009) gorog67 válasza anonymus89 (#3008) üzenetére


gorog67
aktív tag

Köszi! Magamtól nem biztos, hogy megtaláltam volna. A nyomógomb miért hátrány a billenőkapcsolóhoz képest? Használni könnyebb. Az élettartama vagy az üzembiztonsága kisebb?

(#3010) anonymus89 válasza gorog67 (#3009) üzenetére


anonymus89
addikt

Szerintem sem elég tartós...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3011) gorog67 válasza anonymus89 (#3010) üzenetére


gorog67
aktív tag

A csudába! :O Végre egy ház, ami tetszett. Álló ház nem kell, mert régen úgy tanultam, hogy a vinyónak nem ideális helyzet. Sok ház vagy túl dizájnos, vagy túl egyszerű. Nekem Chieftec Black Box házaim vannak, de nem tudom van-e még ilyen és kezeli-e a 3-4 TB-os lemezeket. Van még két Delock 42478 házam, de rossz tapasztalataim vannak velük: néha csak másodikra ismeri fel a windows a lemezt és van, hogy használat közben lekapcsolódik. Szóval keresek egy nem túl szögletes, nem túl csicsás, fekvő, nagy vinyót kezelő usb3-as rack-et.

(#3012) anonymus89 válasza gorog67 (#3011) üzenetére


anonymus89
addikt

Attól még jó lehet azért csak 2 év gari van rajta...
Én már több, mint 1 hónapja keresgélek házat mert egyszerűen nem bírok dönteni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3013) gorog67 válasza anonymus89 (#3012) üzenetére


gorog67
aktív tag

Amúgy a Delock nem rossz. Az átlagnál jobbnak kinéző tápja van és valamiért a hűtése jobb, mint a Chieftec-é, 3-4 fokkal is alacsonyabb a lemez hőmérséklete, mint a másikban. Lehet, hogy a kisebb méret miatt kevesebb benne a levegő és jobban át tudja venni és lesugározni a vinyó hőjét. De az rohadtúl bosszantott, hogy ki kellet húznom az USB kábelt, hogy a windows megtalálja és néha akkor is lecsatlakozott, amikor használva volt, tehát nem energiatakarékosság miatt. Ezt egyébként is úgy kellene megoldani, hogy a meghajtó betűjele ne szűnjön meg.

(#3014) Ereshkigal válasza gorog67 (#3011) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Manapság már mindegy a hdd helyzete.

(#3015) zjuhasz válasza zjuhasz (#3006) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

ma sikerült kicseréltetni, WINTECH EX-MOB-86 lett helyette.
Egyelőre működik...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#3016) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Én már több mint egy éve vettem egy Delock 42444 3,5" USB2.0 ATA/SATA merevlemez ház-at, és azóta is tökéletesen működik.
Én régebbi ide(ata/pata) vinyóval használom, de az újabb sata-s hdd is tehető bele.
Masszív fém háza van, fél óra után szépen átmelegszik, ezért kéz melegítőnek is jó :DDD , de tökéletesen működik ilyenkor is.
Bárki nyugodtan megveheti, akinek hasonló házra van szüksége, én nem csalódtam benne.

(^)(>.<)(^)

(#3017) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Használ valaki valamilyen dokkolót? usb3-ast esetleg, sebessége érdekelne mit tud

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3018) Gabor1092


Gabor1092
tag

Sziasztok!

Jelenleg külső rackként van egy Sharkoon Rapid CASE-em, benne egy 1,5 TB-os HDD. Az lenne a gond hogy már kicsi, és szeretnék még venni mellé még egyet. Abban kérném a segítségeteket, hogy esetleg van valamilyen külső dokkoló, ami tud egyszerre 2 HDD-t működtetni, ha igen esetleg tudnátok típust ajánlani? Ha nem akkor viszont kellene vennem még egy külső dokkolót, akkor egy ugyan ilyen Sharkoon jó válsztás lenne?
Előre is köszi a segítséget, üdv
Gabor1092

(#3019) Hun91FaTe


Hun91FaTe
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Seagate Barracuda 7200.11 1,5TB winchesterem, neki keresnék mobil racket.
Ami fontos szempont lenne:
- Usb 3.0
- Sata 2 és 3 támogatás
- Billenő kapcsoló
- Torrent esetén ne kapcsolja ki magát
- Kezelni tudjon 3-4TB-os HDD-t
- 5-10 ezer forint között legyen
- Ha lehet passzív fémházas

(#3020) King Unique válasza Hun91FaTe (#3019) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ezen igényednek, amit szépen szépen megadtál, első körben megfelelne a "sláger" Sharkoon Rapid-Case. Tesztünk is van róla és ára is ok.
Az újakban már általában 1053/1053E stb. vezérlők vannak, amiknél az Idle Timer sok esetben ki van kapcsolva, így üresjáratban sem fog leállni. Így torrent is ok, bár úgyis csak inaktív állapotban állnak le és egy művelet (pl. seed) jó esetben felébreszti.

(#3021) Hun91FaTe válasza King Unique (#3020) üzenetére


Hun91FaTe
csendes tag

Köszönöm a válaszod és teszt linkjét is :)

Elég kevés boltban kapható :Y

[ Szerkesztve ]

(#3022) Bélabácsi válasza Hun91FaTe (#3021) üzenetére


Bélabácsi
tag

Szia!

"Elég kevés boltban kapható"

Igen, sajnos én is ezt tapasztaltam :F Már egy hete pörög egy ismert boltban a megrendelésem, de a termék nem akar a "rendelhető" státuszból elmozdulni. Úgy tűnik, hogy a disztribútoroktól sem beszerezhető a cucc, remélem idővel megoldódik.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#3023) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Nincs valakinek olyan 3.5-es idés átalakítója, amibe 6 pines din dugós tápkábel megy bele és tudja olvasni a smartot?

Pont ilyenhez kéne:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3024) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, tudnátok egy kis infót mondani Sharkoon DriveLink Combo 3.0 eszközzel kapcsolatban?
A fórumban össz: 3 hozzászólást találtam, abból is csak egy valakinek van ilyen eszköze.
Én arra használnám, hogy gyorsan, egyszerűen bármikor rádughassam valamelyik vinyómat mindennemű szerelés nélkül. Nekem ez tűnik a legjobb megoldásnak, mert pl: a dokkolóktól eltérően látom, hogy mit, hová dugok, és nem kell szerelgetni, csavarozni sem, mint a külső házak esetében.
Viszont nem tudom, mennyire megbízható ez az eszköz.

Fancy quote placeholder

(#3025) Memora válasza Memora (#3024) üzenetére


Memora
senior tag

Esetleg valami ilyen nyitott "horizontális" dokkoló is jól jönne, de nem nagyon találok sehol sem hasonlót: http://www.oricoonline.us/news.aspx?nid=268

Fancy quote placeholder

(#3026) DJ. Ru$y válasza Memora (#3024) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem kell ennyi csatlakozó, akkor vehetsz bármilyen dokkolót "biztonságosabb", én ezt munkára használom, adatmentésre stb, ezer éves gépekről meg hasonlók. Nekem megfelel erre tökéletesen, viszont van pár olyan (régebbi) IDE-s merevlemez, aminek vagy nem ad elég áramot vagy nem tudom, de felpörög és nem látja a gép, ellenben 2 IDE-s külső rack sem látja ez(eke)t a merevlemez(eke)t, egy régebbi rackem van, mi lekezeli ezeket, az szerelgetős, ha nincs más megoldás, akkor abba teszem be.

Ellene szól: hurcolászni kell hozzá az ide tápot, az ide kábelt, ha nem kell IDE, akkor dokkoló inkább.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3027) Memora válasza DJ. Ru$y (#3026) üzenetére


Memora
senior tag

Szia, köszi a választ! Én csak SATA2-3 HDD-khez használnám, és ennek is állandó helye lenne a gépem mellett, úgyhogy a külső tápkábel nekem nem probléma. Elsősorban azért tetszik ez a megoldás, mert egy dokkolótól eltérően látom a csatlakozóját, amire rádugom a vinyókat, és persze attól se kell félni, hogy esetleg feldől. A legszimpatikusabb eszköz számomra ez volna, de ilyet meg már nem kapni sehol:
Sharkoon Sata QuickDeck Pro

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#3028) DJ. Ru$y válasza Memora (#3027) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Neked simán egy 1 slot-os beállítós dokkolót "ajánlanék" inkább.

Én a molex tápot és ide kábelt mondtam, hátránynak, ami csak IDE-s vinyóhoz kell.

Ez a cucc neked felesleges az én meglátásom szerint, keress ilyen fekvő dokkolókat vagy sima állót, de ez felesleges, Sőt, asztalra rakva, nem pont szintben van a merevlemez alja és a cucc alja, ezért a vinyó kicsit dől is (magasabban van a sata csati a "dokkolón"), ezzel feszíti le a csatlakozót. Ajánlom a cuccot, mert nem rossz, de nem erre, amire neked kell.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3029) Memora válasza DJ. Ru$y (#3028) üzenetére


Memora
senior tag

Én is hallottam valami olyat, hogy 3.5' HDD-k esetében nem érinti az asztal lapját az eszköz alja (vagy a vinyó?), így nincs megtámasztva.
Sajnos fekvő, nyitott dokkolókat meg nem igazán lehet kapni (leszámítva egy elég csúnya, papucsszerű, narancssárga gombost), az állóktól meg félek egy kicsit, mert "vakon" kell rádugni a merevlemezt.

Fancy quote placeholder

(#3030) Memora válasza Memora (#3029) üzenetére


Memora
senior tag

Talán ez tűnik a legjobbnak, mert még védő-teteje is van (persze nem kapható itthon):
Inateck UASP USB 3.0 HDD Docking Station with Cover (Horizontal)

Fancy quote placeholder

(#3031) batagy válasza Memora (#3030) üzenetére


batagy
őstag

Átérzem, hogy milyen dokkolót szeretnél és miért.
A SATA alapvetően nem nagyon szereti a sok dugdosást, nem arra van tervezve. Egy adott vinyó állandó használatára a normál szerelős USB rack a jó és akkor az fixen be van szerelve. De megértem azt is, ha olyan célra kell egy adapter vagy dokkoló, hogy egy - egyébként nem rackben lévő - vinyót bármikor csatlakoztatni lehessen.

Sajnos nem nagyon ismerem ezeket a típusokat, de egyetértek veled, hogy az átlag dokkolók nem szerencsések, a csatlakozó rejtve van és sok csatlakozáskor könnyebben sérülhet.

Jómagam egy egyszerű USB/SATA adaptert vettem erre a célra. Itt írtam róla egy beszámolót. A linkelt fotó weboldala sajnos már nem elérhető, de Ebay-jen megtalálod. 1000 Ft az egész. A cucc hátránya hogy a tápról külön kell gondoskodnod, szóval kell hozzá egy 12V-os tégla, MOLEX vagy SATA Power kimenettel.

SZERK: ez amit ajánlottam, ez csak USB2.0, nem USB3.0.

[ Szerkesztve ]

(#3032) Memora válasza batagy (#3031) üzenetére


Memora
senior tag

Szia, köszi az infót, most én is nézelődök e-bayen is, lévén az itthoni webshopokban szinte semmi hasonlót nem árulnak. Lehet, hogy nekem is inkább egy olcsó SATA/USB átalakító kellene.

Fancy quote placeholder

(#3033) fricc_ válasza Memora (#3024) üzenetére


fricc_
tag

Nekem van egy ilyen eszközöm, mit szeretnél tudni róla?
Bár most éppen nincs itthon, de pár nap alatt meg tudom nézni.

Én nagyon szeretem, de főleg azt hogy van 4 különböző Sharkoon eszközöm, és mindegyiknek ugyan olyan a külső tápja, vagyis ha éppen nincs a kéznél az egyik tápja, jó hozzá a másiké :-)

Átolvasva a hozzászólásokat, neked szerintem nem erre van szükséged.
Itt a SATA tényleg nincsen tejesen egy vonalban.
Valószínűleg elég lesz egy egyszerűbb sata usb átalakító is.

(#3034) Memora válasza fricc_ (#3033) üzenetére


Memora
senior tag

Szia, közben tájékozódtam egy kicsit SATA/USB átalakítókkal kapcsolatban, és hiába hogy olcsó, de kell hozzá külön táp is, ami amellett, hogy kissé megdobja az árat, még körülményesebbé is teszi a dolgot. Átalakító/táp kombó adaptert meg csak akkor veszek, ha találok többek által ajánlott, megbízható típust, mert valaki írta, hogy sikerült egy nagyon vacak típust kifognia.
Legszívesebben fekvő dokkolót vennék, aminél látszik a SATA csatoló, amikor rádugom a HDD-t, és alul/oldalt védve van benne (jobb esetben ráhajtható tető is van rajta), de itthon gyakorlatilag nem lehet kapni ilyeneket (e-bayról/amazonról meg nagyon sokára érne ide). A Sharkoon Drivelink combo eszköz azon egyszerű oknál fogva érdekel, hogy azt (többé-kevésbé) lehet itthon is kapni (igaz, elég drágán, az USB3-as 10000Ft), és többen is dicsérték már itt.

De ezek az eszközök még jobban tetszenek:

http://www.inateck.com/inateck-fd1006c-usb-3-0-hdd-docking-station/

http://www.sabrent.com/category/hard-drive-enclosures/EC-DFLT/

http://orico.en.alibaba.com/product/705952692-210447828/2_5_3_5_SATA_HDD_Docking_Station_orico_6518sus3.html

http://www.scythe-eu.com/produkte/pc-zubehoer/kama-dock.html

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#3035) Memora válasza fricc_ (#3033) üzenetére


Memora
senior tag

Már nem szerkeszthető a másik hozzászólásom, de elfelejtettem megkérdezni, hogy okoz bármilyen problémát az, hogy nincs egy vonalban az asztallal az eszköz, ha rádugod egy 3.5' HDD-re? Esetleg ajánlott mondjuk kitámasztani valamivel?

Fancy quote placeholder

(#3036) DJ. Ru$y válasza Memora (#3035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem szoktam támasztgatni, mert van hozzá 2 szilikon HDD keret (2.5 és 3.5"), ezekkel már szerintem nem kellene semmit alápakolni. Mivel ugye a Drive Combo van lejjebb (értsd: az ül fel), ezért a vinyót lerakom az asztalra és kifelé szoktam fordítani az eszközt úgymond "lóg a levegőben" és a SATA csati tartja, de mivel alig van súlya, nem fogja letörni, előbb törné el az, hogy egy merevlemez feszíti lefelé.

Neked még mindig azokat ajánlom amiket te is linkeltél 2-vel előbb, ebayről nézd és EU-n belülről akkor még az sincs, hogy elkapják a VÁM-on. Ennyit tudok javasolni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3037) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

A fórumban leírtak alapján én is boldog tulajdonosa lettem egy Sharkoon Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0 külső toknak, lakója egy 3TB WD Red HDD lett (WD30EFRX). Csak megerősíteni tudom a leírtakat, minden tekintetben jó vétel volt :) Halk és hűvös működés, igényes kialakítás. Folyamatos üzemben egy Lenovo T61-es notebook-ra kötve teszi a dolgát.
ASMedia 2105 chip-es. Mivel 0-24-es üzemre szánom, így az idle kikapcsolás nem volt szempont a választásnál.

Üdv,

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#3038) fricc_ válasza Bélabácsi (#3037) üzenetére


fricc_
tag

Szia!

Csak érdeklődnék, lehet hogy lemaradtam. Én még ott tartottam hogy a Sharkoon-ok ASM105X-es chippel vannak szerelve
Van már 2105-ös is?

(#3039) kk831228 válasza Bélabácsi (#3037) üzenetére


kk831228
addikt

Az a winyo 7200-es ugye?? mennyire hangos?? :F :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3040) Memora válasza DJ. Ru$y (#3036) üzenetére


Memora
senior tag

Ja, akkor ezt félreértettem a drivelink-el kapcsolatban, azt hittem, az eszköz van feljebb, ha rádugom a vinyóra, de akkor a hozzá adott HDD keretekkel együtt már gondolom egy síkban van a drivelink a HDD-vel.
Majd lassan már ráfekszek erre az e-bay-es rendelésre, szétnézek, és megpróbálok valami fekvő dokkolót szerezni, talán még olcsóbban is kijön, mint a drivelink :)

Fancy quote placeholder

(#3041) batagy válasza fricc_ (#3038) üzenetére


batagy
őstag

Az OS írja ki a "2105"-ös stringet, a chip HW az 105x.
VID-PID-et írhatna Bélabácsi.

(#3042) Mano66 válasza kk831228 (#3039) üzenetére


Mano66
senior tag

A WD RED-ek miért lennének 7200-sok,csak 5400 fordulat/perc-sek.Nem rendszer vinyo,ha nem NAS-ba valok.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#3043) King Unique válasza Mano66 (#3042) üzenetére


King Unique
titán

Van 7200-as Red Pro, de amire itt utaltak, az valóban a sima 5400-as Red.

(#3044) kk831228 válasza Mano66 (#3042) üzenetére


kk831228
addikt

Nem mondod... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3045) fricc_ válasza batagy (#3041) üzenetére


fricc_
tag

Így már OK.
Sosem néztem eddig még hogy mit mond az OS.
Majd teszek egy próbát puszta kíváncsiságból...

[ Szerkesztve ]

(#3046) Bélabácsi válasza batagy (#3041) üzenetére


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Az RPM-el kapcsolatos kérdésnél őszintén szólva kicsit elbizonytalanodtam, amikor megpróbáltam utánanézni :) a doksi szerint ezek a HDD-k már "IntelliPower" néven futnak, amelyeknek nincs fix RPM értékük.
A data sheet PDF-et itt találod, amelyben a következő szerepel ezzel kapcsolatban:

"A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate and caching algorithms designed to deliver both significant power savings and solid performance. For each drive model, WD may use a different, invariable RPM"

Ezzel szemben a HDSentinel viszont a következőt mondja:
Nominal Media rotation Rate: 5400 RPM
Ahogy King Unique fórumtárs is írta, szerintem is 5400 RPM a helyes ez esetben.

A hangjával teljesen meg vagyok elégedve, természetesen nem olyan halk, mint a 2,5"-es társa (szintén WD RED, szintén külső tokban). Néhány centire közel hajolva hallani egy halk susogó hangot ahogy pörög a vinyó, de távolabbról semmi hangot nem hallani. A fejpozícionálást is csak akkor hallom, ha közelebb van hozzám a rack és direkt arra figyelek :)
A korábbi 1TB-os WD NAS-omat váltotta a megoldás, az abban lévő WD green HDD-t (pörgés, pozícionálás) sokkal jobban hallottam (bár itt az is számíthat, hogy az a HDD 2009 óta folyamatosan pörög és régebbi típus is.)

Az ASMedia chip-ek számozása valóban kicsit megtévesztő, a Sharkoon Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0 tok esetében a következőket látom:

• A Windows eszközkezelő "ASM 2115 USB device"-ként azonosítja az eszközt.
• A HD Sentinel szerint az említett tok: "VID: 174C, PID: 55AA"
• Live Linux alatt "ASMedia 2105 chipset"-et láttam az "lsusb" parancs kimeneteként.

Korábbi tapasztalataim szerint a Windows-ban látható "ASMT 2115" az egyenlő a ASMedia 1153E chip-el.
A rack szerelésekor direkt figyeltem, hogy esetleg látok-e bármi feliratot vagy jelzést a chip-re vonatkozóan, de sajnos nem találtam semmit.

Remélem tudtam segíteni!
Üdv,

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#3047) demagóg válasza Bélabácsi (#3046) üzenetére


demagóg
aktív tag

a doksi szerint ezek a HDD-k már "IntelliPower" néven futnak, amelyeknek nincs fix RPM értékük

Erről kiderült, hogy ordas nagy hazugság, finomabban szólva a WD jó nagyot lódított ezzel a "forradalmi megoldással". Később finomítottak is a megfogalmazáson, miután rájuk lett bizonyítva, hogy a fordulatszám állandó. A fordulatszám változtatása nem is lenne könnyen megoldható, épeszű hatékonysággal sehogy. A lényeg, hogy ezek ugyanúgy fix fordulatúak mint bármi más diszk tároló.

Az ASMedia chip-ek számozása valóban zavaros, simán belegabalyodik akinek nincs tapasztalata ezekkel. Az okát nem tudom. Nálam pl. az eszközkezelőben most a ASMT 2115-höz az ASM 1053E chip tartozik. Látható a chipen a típusszám, csak eléggé halványan. Érdekes, hogy az eszközkezelőben ASMT 1053-hoz viszont valóban az ASM 1053 tartozik (E nélküli chip típus).

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#3048) King Unique válasza demagóg (#3047) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, valóban sokféle ASMedia chip használatos ezeknél a külső házaknál...
A sima 1053 úgy tudom SATA II - USB3, a 1053E meg SATA III-USB3. Az E jelölés utal a gyorsabb SATA szabványra, így akár egy sima SSD teljesítménye is kihasználható. Egyébként csalóka az is, hogy legtöbb rack gyártója megadja a manualban, vagy gyártói oldalon, hogy kezel a ház SATA-I/II/III HDD/ SSD-t (visszafelé kompatibilitás miatt nyilván igaz), de maga a vezérlő csak a 2-es szabványra épül... :D

(#3049) lambda5


lambda5
tag

Sziasztok!

Erről mi a vélemény: Sisun USB3 dokkoló[link]
Számomra használhatónak tűnik... vagy válasszak valami mást ?! Esetleg Inateck FD1004 ?
Fogalmam sincs milyen rendszerchip van benne. Adatmentésre, tesztre használnám.

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#3050) King Unique válasza lambda5 (#3049) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Sisunban ASMedia ASM1053E chip van, ami jónak mondható, SATA 3 - USB 3.0. Konkrét tapasztalat nincs vele, ilyen horizontális dokkolók Orico is csinál, azok nem rosszak. Általában Sharkoon, Orico szokott a népszerűbbek, gyakorta vásároltak közé tartozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.