Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Oldman2 válasza eami (#4848) üzenetére


Oldman2
veterán

Majdnem teljesen igaz amit írtál, annyi kiegészítést hozzá, hogy kerülő úton lehet Európába is rendelni reklámos készüléket, akár Touch-ot is. Pl. Könyvklubokon keresztül.

Nem egy készülék került már eddig is így be az országba.

(#4852) Jano_023 válasza Efreet (#4850) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi a segítséget, akkor az USAba nincsen postaköltség?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#4853) Gergő_


Gergő_
őstag

Gondoltam ide írok, ti jobban képben vagytok a vám és egyéb ügyekkel...

Egy amerikai ismerősömmel vetettem egy nook simple touchot, ami ugye 100$.
Ha Magyarországra küldetem vele, milyen vám és egyéb tortúrákra számíthatok?
A csomagban más dolgok is lesznek, nem műszaki cikkek, és ajándékcsomagolásban lesz a nook. Nem tudom ez mennyit számít.

[ Szerkesztve ]

(#4854) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok kacérkodok a jailbreak gondolatával. amit igy az első hszbe levan írva h miket tud abból a felolvasás érdekelne igazából. Mennyire érthető használható vagy nagyon ez a tipik idegesítő robot hang darája végig az adott szöveget?
Amik az levannak írva plusz funkciókhoz esetleg jött e még ki vmi újabb ami többet tud?

(#4855) synar válasza Sakab (#4854) üzenetére


synar
őstag

(#4856) Sakab válasza synar (#4855) üzenetére


Sakab
senior tag

:Y :Y Hmm meggyőztél teljesen :R
3.3as FWmvan az első hszbe meg csak 3.2 ről irnak mit meg hogy kell.
[link]
Ezt gyorsba találtam de már az értelmezésbe elakadtam több helyen is.
Nincs esetleg vmi FAQerről?

(#4857) Sakab válasza Sakab (#4856) üzenetére


Sakab
senior tag

Nah szóval feltettem ezt: update_jailbreak_0.9.N_k3g-3.2.1_install.bin
SIkeresen beis fejezteén semmi változást nem tapasztaltam a menübe csak megjelent egy plusz lucif vagy mien mappa. Eddig szép is jó is.

Jön a felolvasás:

Töltsük le a minta usertts állományt a gépünkre (PC), és tömörítsük ki a Kindle főkönyvtárába. A kapott mappán belül megtalálhatók a telepítéshez szükséges file-ok (az install nevű mappában). A data nevű mappába kell tennünk/kitömörítenünk a magyar hangokat tartalmazó állományokat, ez megtalálható az előző posztban, nem változott.
Amennyiben a hangállományok a helyükön vannak, az install mappából mozgassuk a Kindle főkönyvtárába a megfelelő install-file-t (update_usertts_3r3_k3w – wifis, update_usertts_3r3_k3g a 3G-s Kindle esetében), majd Menu/Settings/Menu/Update Your Kindle.

Letöltöttem bemásoltam elindítottam de nem sikerült befejezni a telepítést azt irta. :S mitévő legyek? :F

(#4858) Sakab válasza synar (#4855) üzenetére


Sakab
senior tag

Megtaláltam az 1ik régebbi irásodat:

Működik a magyar TTS.
1. A 3.1 JB már fent volt,
2. feltettem a launchpad-et, (nem tudom, hogy szükséges-e)
3. utána ebből felmásoltam a megfelelő ...install.bin fájlt a Kindle gyökerébe
4. ezt (TTSMod mappa) kicsomagoltam, szintén a Kindle gyökerébe.
5. Majd HOME>MENU>BEÁLLÍTÁSOK>MENU>Kindle frissítése > újraindulás után, nálam már működik Eszter hangján a felolvasás. Köszönet érte mindenkinek a ki dolgozott rajta!

leszedtem amiket linkeltél feltettem úgy ahogy irtad. De ugyan az.
Bár uninstalt nem csináltam 1xer se...de elvileg felül kellene irnija a régit nem?

(#4859) synar válasza Sakab (#4858) üzenetére


synar
őstag

Lehet, hogy ez hiányzik:
1. hsz:
Ahhoz, hogy ezután hack-eket tudjunk telepíteni, a Kindle gyökerében egy "ENABLE_HACK_UPDATES" nevű kiterjesztés nélküli file-nak kell lennie (ha nem lenne ott a jailbreak után, akkor készítsünk egyet).

[ Szerkesztve ]

(#4860) martonm1


martonm1
csendes tag

Az elválasztással, pontosabban annak megjelenítésével kapcsolatban van kérdésem. A konvertált szöveg a Calibre olvasón (majdnem) tökéletes: ugyan a sorvégén elvágott szavaknál nincs/nem látszik elválasztójel - de ez nem zavar, hiszen nem is itt olvasom. Viszont éppen ezek a szavak a Kindle-en a sor közepén egy szép elválasztójelet tartalmaznak - zavaróan. Kérek szépen segítséget, előre is köszönöm.

(#4861) synar válasza martonm1 (#4860) üzenetére


synar
őstag

A Word-ben a csere funkció a megoldás. Az egyebek>speciális> Nem törhető kötőjel, vagy a feltételes kötőjel körül próbálkozz. Nem mindig sikerül elsőre. Lehet, hogy a Calibre varázslóban is lehet, de ahhoz nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#4862) martonm1 válasza synar (#4861) üzenetére


martonm1
csendes tag

Köszönöm. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. A már átkonvertált (általam nem tudom hogyan szerkeszthető) formátumnál az elválasztást a Calibre megjelenítője nem mutatja (ez nem baj), viszont a Kindle igen (és persze ott ezek a szavak nem sorvégre esnek :(( ). Szóval ez a helyzet pontosítása.

(#4863) synar válasza martonm1 (#4862) üzenetére


synar
őstag

A megoldáshoz mindenképpen szerkesztened kell, a Kindle-ben nem találsz opciót az elválasztó jelek eltüntetésére.
Calibre-ben ezt próbálhatod:
(#2490) Degeczi

[ Szerkesztve ]

(#4864) Tibro5


Tibro5
senior tag

A könyvekben talált hibák javítására kéne prc/mobi/azw -> html converter.
Vagy lehet közvetlenül is szerkeszteni?

(#4865) Sakab válasza synar (#4859) üzenetére


Sakab
senior tag

Igy van nagyon köszi :R ezzel már felis ment akkor gondolom ugyan ezért nem engedte magyarosítani a billt ill az ékezeteket nem engedte felrakni.

(#4866) Degeczi válasza Tibro5 (#4864) üzenetére


Degeczi
nagyúr

közvetlenül nem szerkeszthetőek: a MOBI/PRC bináris formátum (míg az EPUB gyakorlatilag bezippelt HTML-ek), de pl. Calibre-vel jól átalakítható HTML-re
(igazából bármit csinálsz Calibre-vel, HTML köztes formátumot használ, pl. a PDF-et is először HTML-re alakítja. Ezért látsz az előbb újralinkelt Search&Replace eszközében is HTML kódot, mert az ebben a köztes állapotban dolgozik)

(#4867) Tibro5 válasza Degeczi (#4866) üzenetére


Tibro5
senior tag

Aha, a "htmlz"-t kell választani konvertáláskor és azt ki lehet tömöríteni. (nincs sima html)
Köszi, ez hasznos :R

(#4868) BDave


BDave
őstag

Üdv!

Nektek is gond van a Send to Kindle programmal? Engem nem enged regisztrálni, azt írja ki, miután beírtam az Amazonos email címemet és jelszavamat, hogy "Network error occurred". Mi lehet a gond?

(#4869) adnoctum18 válasza BDave (#4868) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nálam hibátlanul működik.

A napokban az egész emailezgetős konvertálós móka köhögött kicsit, néha fél napig vártam egy egy átkonvertálásra, vagy azt is átkonvertálta amit nem is akartam meg ilyesmi.
Lehet ez is az oka szerintem.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#4870) BDave válasza adnoctum18 (#4869) üzenetére


BDave
őstag

Win 7 64 biten használod?
Be kell hozzá kapcsolni a Kindle-t?
Jól tudom, hogy a program az emailezgetős konvertálást helyettesítené?

[ Szerkesztve ]

(#4871) Degeczi válasza BDave (#4868) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mármint milyen jelszavad írod be?
a Klip.me Send to Kindle egyszerűen emailben küldi el az épp olvasott cikket az Amazonos címedre (ezért nem "váltja ki" az emailes konvertálást, hanem annak egy speciális esete), így csak az emailcímedre van szüksége, jelszóra nem!
(és persze küldéskor a Kindle sem kell hozzá, mert az Amazonhoz megy, az ottani fiókod tárolja, aztán ha az olvasód wifi közelbe kerül - és engedélyezve van rajta - akkor leszinkronizálja magának mindazt, amit addig küldtél)

(#4872) moli.hu válasza Degeczi (#4871) üzenetére


moli.hu
őstag

mert sikerult az amazonos windowsos (pff, legalabb miert nem java?) feleslegesklienst is mar egy hasznalt nevvel elnevezni.

(#4873) adnoctum18 válasza BDave (#4870) üzenetére


adnoctum18
senior tag

1. Igen.
2. Nyilvan ha ki van kapcsolva nem tud ra megjonni a cucc, de ha bekapcsolod azonnal megjon gondolom. Nalam mindig be van kapcsolva.
3. Szerintem azt helyettesiti igen, nem is kapok emailt rola hogy megkuldte a fajlt a kindlere.
Viszont ahogy nezem ez mindenkepp konvertal. Szal ha sima pdfet akarnek a kindlere kuldeni azt ezzel nem lehet...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#4874) BDave válasza adnoctum18 (#4873) üzenetére


BDave
őstag

Hát, akkor nem értem, hogy miért nem működik a program. Lehet hogy ha újra felteszem, megoldódik a probléma, este felé kipróbálom.

Pedig biztos hogy jó adatokat adok meg, hisz ugyanazokkal be tudok jelentkezni az Amazon oldalára is. Mondjuk az érdekes, hogy a gombra az van ráírva, hogy "Register". Értelmetlen, hiszem már regelve vagyok az Amazonon.

(#4875) Degeczi válasza moli.hu (#4872) üzenetére


Degeczi
nagyúr

valóban... :D
mondjuk érthető a névválasztásuk

mindenesetre nálam megy 64 bites Win7 alatt (mondjuk használni nem fogom, mert úgyis Calibre-ből küldöm át az anyagokat, akár USB-n, akár interneten)

talán a proxy beállításokkal lehet baja, ha a net hibájára panaszkodik

(#4876) ratobi válasza ratobi (#4687) üzenetére


ratobi
senior tag

Sziasztok!

Az Mcube úgy működik, hogy pc-n beállítom, hogy milyen híreket szeretnék olvasni (pl:Origó-Itthon) és akkor minden éjjel automatikusan átalakítja Kindle formátumra és elküldi a kindlere. De ehhez nem kell bekapcsolva lenni a PC-nek többet. Amikor reggel bejelentkezek a Kindlevel a WI-FI-re szépen megjönnek a hírek, olvasható formában. És utána már WIFI kapcsolat nélkül is olvasható.

Ilyen hírküldőt keresek, mert ide már nem lehet regisztrálni.

(#4877) Degeczi válasza ratobi (#4876) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a Klip.me így küldi el a Google Readerben összeválogatott témáid a megadott időpontban - de az az RSS lista, ami a cikkeknek csak az bevezetőjét tartalmazza, a tényleges cikkeket nem, azokhoz netre kell lépni

ha valahol (pl. cégnél) folyamatosan bekapcsolt gépre tudsz Calibre-t telepíteni, azzal meg lehet oldani azt is

ingyenes szolgáltatásként egyébként kicsi az esély rá, mert nagyon nagy terhelést jelentene rengeteg felhasználónak a teljes cikkeket levadászni, átalakítani, emailben elküldeni - ezért nem lehet ilyen helyekre csak erősen limitált számban regisztrálni

(#4878) ratobi válasza Degeczi (#4877) üzenetére


ratobi
senior tag

És a Calibre-vel meglehet úgy csinálni, hogy beállítom, hogy mit figyeljen és ha legközelebb valaki (a családból) bekapcsolja a PC-t, automatikusan átküldi a híreket?

(#4879) moli.hu válasza ratobi (#4876) üzenetére


moli.hu
őstag

ha van egy szervered, akkor feedproxy

(#4880) BDave válasza Degeczi (#4875) üzenetére


BDave
őstag

Másodszorra tettem fel és nem tudom mi lehet a gond, még mindig ugyan azt írja ki, Google se dob ki semmilyen hasznos oldalt. :((

(#4881) hampidampi válasza BDave (#4874) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Mondjuk az érdekes, hogy a gombra az van ráírva, hogy "Register". Értelmetlen, hiszem már regelve vagyok az Amazonon."
Te igen, de a Kindle is?
A Kindle-ben a System settingsben látszik, hogy regisztrálva vagy? Tudsz Collectiont létrehozni? Szinkronizáltad már a Kindle-t wifin/3G-n keresztül?
Ezen az oldalon bal oldalt alul a manage your devices-ra kattintva megjelenik-e az olvasód és az actions alatt ott van-e, hogy deregister?

(#4882) adnoctum18 válasza Degeczi (#4875) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Miben jobb a Calibre?

Vagy csak egyszerubb konvertalas/formazas utan onnan kuldeni?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#4883) Degeczi válasza adnoctum18 (#4882) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze: a Calibre nem csak egy konvertáló program, hanem maga az elektronikus könyvtár, a nyilvántartás

a Kindle csak egy egyszerű eszköz az olvasáshoz, amit bármikor le lehetne cserélni, de a Calibre e-könyvtár marad

ezért ha kell vmi, ami tudom, h már a gépemen van, ebben keresem elő (sokkal kényelmesebben, mint egy fix mappastruktúrában mászkálgatni), és ha megvan, akkor ott a "send to device" - ott már nincs értelme más programot használjak a küldésre

de ugyanez a helyzet akkor is, ha még nincs meg a keresett könyv: még ha PRC/MOBI-ban sikerül is a netről beszerezni, a föntiek miatt akkor is hozzáadom a Calibre könyvtárhoz, ha pedig konvertálni is kell, persze végképp

(#4884) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Akit érdekel esetleg konverter, 20,000 ingyenes licence-t adnak ki:

PDF to ePUB Converter

...elmúlik...

(#4885) ZooLee válasza Degeczi (#4883) üzenetére


ZooLee
őstag

Így van, nagyon jó a katalogizáló tulajdonsága is: gyorskeresés, listák készítése (pl. szerző, típus, tag-ek, egyebek alapján).

És ezen kívül még sok finomságot is tud: Médiainformáció-letöltés több forrásból (pl. borító, fülszöveg, stb.) automatizált "napilap" készítés: RSS-feedekből előállít egy könyvet, és azt átdobja az olvasóra (ingyenes kindle-email, aztán wifin keresztül egyszer csak megjelenik az olvasón)

Z.

(#4886) koncsik válasza Argos (#4884) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R Köszi, még volt belőle. :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4887) adnoctum18 válasza Degeczi (#4883) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Meghoztátok hozzá a kedvem, kicsit szórakozom vele én is!:)

Lehet, hogy leszedem az összes könyvet az olvasóról és kategorizálva visszamásolom őket, hogy mégis normálisabban nézzen ki az egész.

Collectionoket is kezel?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#4888) Degeczi válasza adnoctum18 (#4887) üzenetére


Degeczi
nagyúr

van hozzá olyan plugin, igen
azt csak kipróbáltam, de nincs kedvem frissítgetni (a Kindle pl. csak akkor veszi észre a változást fölülírás után, ha újraindítják)

az lenne az ideális, ha a Kindle kezelné a "könyv műfaja" metaadatot, mert akkor egyszerű lenne pl. a sci-fik, vagy a gyerekkönyvek között megkeresni vmit

de sajnos még a "rendezési szerző", vagy "rendezési cím" mezőket sem kezeli, ami pedig szintén hasznos a Calibre-ben (amiben pl. "Asimov, Isaac" szerepel, így az A betűhöz kerül, nem az I-hez)

mindenesetre a szerzők karbantartására is roppant jó a Calibre, ezt mindig megcsinálom ha importálok egy könyvet:
pl. H.G.Wells-et sokféleképp is szokták írni az innen-onnan leszedett könyvek metaadataiban (mondjuk kiírják, h "Herbert George", vagy pontot/szóközt tesznek másként), és így simán a Kindle-re másolva ott külön szerző lenne
de mivel a Calibre könyvtáramban már szerepel, egy frissen letöltött könyvét elég csak behúzni a helyére, és a nálam használt írásmód fölülvágja a könyvben korábban lévőt, így egységes lesz...

[ Szerkesztve ]

(#4889) BDave válasza hampidampi (#4881) üzenetére


BDave
őstag

Igen, minden kérdésedre a válaszom igen. :)

(#4890) hampidampi válasza adnoctum18 (#4887) üzenetére


hampidampi
senior tag

Már csak azért is jó Calibre-ből közvetlenül a Kindle-re küldeni, mert a Calibre ilyenkor automatikusan legenerálja hozzá az apnx file-t, így lesz tényleges oldalszámod is nemcsak location :)
Én akkor szoktam igazán használni a Calibre Collection Manager Pluginját, ha ékezetes karaktert kell a collectionbe írni. Rendes hosszú ő és ű még a K4-ben sincs!

(#4891) Argos válasza koncsik (#4886) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nincs mit! :)

...elmúlik...

(#4892) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok sracok,

szemezek a Kindle Wifi-vel megint, tegnap voltam egy uzletbem (PC World) ahol ki volt allitva a Kindle Wifi meg a Kindle 3G is, termesztesen bekapcsolva, megtomve probalgatni valo konyvekkel. Namost mindkeetto-t nyaggattam, de a lapozas mindkettonel eleg laggolt.

Ez altalanos, vagy ez inkabb azert lathattam ezt, mert a probapeldanyokat minden hulye agyonnyomogatta mar. Osszehasonlitasi alapom eddig a MobiPocket reader SE P990-en nativ UIQ3-as valtozattal, meg Kindle reader ill. FBreader Androidon. Meg a P990 is erezhetoen gyorsabban lapozott, pedig abba csak egy 208Mhz-es ARM dobogott.

Koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4893) Gabás válasza Balinov (#4892) üzenetére


Gabás
addikt

sztem te a képernyő frissítését érzékelted, maga a gép nem hiszem, hogy késik. De ez is nagyon rövid, egy villanásféle

[ Szerkesztve ]

(#4894) Balinov válasza Gabás (#4893) üzenetére


Balinov
félisten

lehet, interju utan ugrottam gyorsan be, uton hazafele. Majd megnezem egy masik boltban is, egy, remelhetoleg kevesbe leharcolt mintadarabbal. (tulkepp boltban is erdemes megvenni, 89£ az kb 105-106€, a boltban meg 111€-ert adjak azonnal polcrol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4895) hampidampi válasza Balinov (#4892) üzenetére


hampidampi
senior tag

Azért az e-ink egy kicsit más technológia, mint a tft, ha lagolás alatt a minden oldalváltáskori fekete villanást érted, akkor az feature, nem bug :)
A K3 minden lapozáskor oldalt frissít, így nem lesz szellemképes az oldal. Más e-inkes olvasók frissíthetnek ritkábban (4-5-6) oldalanként, de van aminél beállítható (pl. K4).
Egyébként nézz a tecsőn a K3-ról videókat, ott látni lehet a valós sebességet.

(#4896) Balinov válasza hampidampi (#4895) üzenetére


Balinov
félisten

az lesz, koszi, latod erre nem is gondoltam.Tenyleg, ez egy feature

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4897) Degeczi válasza Balinov (#4892) üzenetére


Degeczi
nagyúr

messze nincs 1 mp a lapozás teljes ideje, talán olyan max 7-8 tized körül lehet - ennél egy fizikai könyvben sem lapozol semmivel sem gyorsabban!
(és ez már a teljes képfrissítéses idő, feketével letörölve - a sima oldalfrissítés kb. a fele)

LCD kijelzős eszközzel pedig talán ne hasonlítsd: azokon szó szerint min. egy nagyságrenddel gyorsabb a kijelző, mint az e-ink - viszont nem lehet őket napsütésben olvasni, ill. pár óra alatt lemerülnek az azzal szerelt könyvolvasók...
az e-ink előnyei bőven ellensúlyozzák a hátrányait

nem kell ezzel foglalkozni, a gyakorlatban észre sem venni a Kindle oldalfrissítés időszükségletét

(#4898) Tibro5 válasza hampidampi (#4890) üzenetére


Tibro5
senior tag

küldtem pár könyvet calibre-ból a kindle-re de nem lett oldalszám, mit csinálok rosszul?

(#4899) synar válasza Tibro5 (#4898) üzenetére


synar
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok, mert még nem találkoztam oldalszámokkal, akármilyen módszerrel töltöttem is fel a könyveket.

(#4900) pecze válasza synar (#4899) üzenetére


pecze
aktív tag

Nálam sincsenek oldalszámok, százalékot ír alul, nekem teljesen megfelel az is, ha meg nagyon el akarom érni az oldalszámot, a menu gombot megnyomva előtűnik alul

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.