Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Oldman2 válasza Oldman2 (#14000) üzenetére


Oldman2
veterán

Az Amazon minden erőfeszítése ellenére sikeresen lezajlott a downgrade 5.4.4 -> 5.3.8 -ra, megy is minden hack szépen...

Azaz, egy dolog nem: a Settings/Language and Dictionaries/Dictionaries alatt ez olvasható: Set the default dictionary for each language

Felmásoltam 3 szótárat, látom is őket, de egyiket sem engedi kiválasztani.
???

(#14002) benjonino válasza Kövezett (#13983) üzenetére


benjonino
tag

Kedves Kövezett!

Most már elég legyen!

Vettem egy eszközt, amit eleve jónak ítéltem meg. Erre itt vagy te, és felhívod a figyelmemet, hogyan lehetne még jobbá tenni.
1. Először a margókat állítottam számomra még jobbra, még tetszetősebbre.
2. Ezzel együtt lehetőségem nyílt a betűméretek finomhangolására.
3. Jött a sokkal jobban olvasható, és szebb betűkészlet, ezáltal még kisebb méretben is tudok olvasni.
4. Ezzel együtt a sorközök is csökkentek, pont úgy ahogy nekem a legjobban tetszik!
5. A szavak elválasztásával még jobban olvasható, és hely-kihasználtá vált az eszköz.

Most már tényleg úgy gondolom, hogy olyan eszközzé gyúrtam az olvasót, ami számomra a technikai tökély, teljes megelégedettségemre, és élvezettel használom.

Kérlek, ne adj több tippet! Ne homályosítsd el a napot, amit isteníteni szeretnék egy ideig!

:DD

Félretéve a viccet, nagyon köszönöm a sok-sok segítségedet, tegnap este szépen beágyaztam az általad linket betűtípusokat, a feltételes elválasztást is sikerült belőnöm. Az éppen olvasott könyvet újrakonvertáltam, hogy így folytassam. Szerintem megéri vacakolgatni, konvertálni a könyveket, hisz egy könyvet több hétig olvasok.
Már csak arra kellene rájönnöm, hogy tudok fejezet-szeparátorokat elhelyezni a könyvben. De ez már csak sokad-rendű kérdés.

(#14003) ABal


ABal
őstag

Vajon az Amazonnál miért nem képesek ezeket a hasznos funkciókat eleve elérhetővé tenni?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#14004) Libretom válasza ABal (#14003) üzenetére


Libretom
aktív tag

Jó kérdés! Sokszor feltettük már ezt itt a fórumban. Ám ezen túlmenően arról lehet olvasni (mobileread), hogy az Amazon igyekszik az ilyen (teljesen logikus, és az eszközt barátságosabbá alakító) hackeket megakadályozni a frissítések során . ...no de ha látják mi kell a felhasználónak, miért nem teszik jobbá az eszközöket saját maguk???

(#14005) HuMarc válasza Libretom (#14004) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem a felhasználók nagy része out-of-box használja a a Kindle-jét (köztük én is), és sokan a Kindle Store-ból vásárolt könyveket olvassa. Nyilván van egy jelentős réteg, aki modolja, de az Amazonnak ez mindegy, főleg mivel ennek a rétegnek a nagy része csak veszteséget termel.

(#14006) Kövezett válasza benjonino (#14002) üzenetére


Kövezett
tag

:R :))

Örülök, hogy segíthettem.

A fejezetekre is biztosan megtalálod a megoldást valamelyik Calibre topikban. (Heading1...)

(#14007) bb0t


bb0t
senior tag

Csináltattam bőrből egy Kindle 5 tokot, naggyon pöpöec lett. :C :DD :)) :P

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#14008) Phobion


Phobion
őstag

Azt valaki megtudná mondani, hogy könyv olvasásnál a bal alsó sarokban az a " Loc X szám " mit is jelent?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#14009) Degeczi válasza Phobion (#14008) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Location.
Kb. 128 byte-onként számolt egység, ami így betűméretfüggetlen pozíciót ad (viszont nem túl praktikusat a hosszabb könyvek esetén sokezres számok miatt)

Ha a könyv támogatja, van mód "oldalszám" kijelzésre is - az viszont adott esetben csak minden 2-3. lapozásra ugrik (megjelenítési beállításoktól függően)

(#14010) Phobion válasza Degeczi (#14009) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#14011) Kövezett válasza Degeczi (#14009) üzenetére


Kövezett
tag

Megnézed, egy lapozással mennyit nő a loc, osztasz, az így kapott számot beírod a Calibre erre a célra létrehozott oszlopába, aztán az interface pluginben beállítod, hogy ebből az oszlopból olvassa ki az oldalszámot. :)

(#14012) Oldman2 válasza Kövezett (#14011) üzenetére


Oldman2
veterán

De ez csak egy adott karakterméret esetén lesz valós nem?

(#14013) Kövezett válasza Oldman2 (#14012) üzenetére


Kövezett
tag

Azért nézd meg a saját beállításaidat.

(#14014) Oldman2 válasza Kövezett (#14013) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem nincs erre szükségem, csak kérdeztem. Számomra logikus volt a felmerült kérdés.

De ha nehéz rá válaszolni, kipróbálom.

(#14015) Kövezett válasza Oldman2 (#14014) üzenetére


Kövezett
tag

Persze, igazad is van. A dolog beállításfüggő.

(#14016) Oldman2 válasza Kövezett (#14015) üzenetére


Oldman2
veterán

Közben megnéztem, PW1 -en nincs oldalszám megjelenítés, csak a GOTO almenüben, olvasási nézetben csak a LOC variációi választhatóak ki.

(#14017) Kövezett válasza Oldman2 (#14016) üzenetére


Kövezett
tag

Van az. Nem kellett volna a downgrade :)

(#14018) benjonino


benjonino
tag

Számomra a jobb alsó sarokban lévő % tökéletes lapszám helyett. (Így minden könyv 100 lapossá vált :) ) A bal alsó sarokban meg a fejezet-végéig saccolt időt tettem ki. Nagyon tetszik ez a funkció.

(#14019) benjonino


benjonino
tag

Valaki meséljen nekem a csendes upgrade-ről!

Most nagyon szépen beállítottam az eszközömet, és nagyon nem szeretném, ha jönne egy upgrade és kipöccintené a hack-jeimet. Egyelőre úgy védekezek, hogy repülő-módba állítottam a cuccot, és calibre-vel másolom fel a könyveket. De hát ez nem egy betonbiztos védelem...

(#14020) Degeczi válasza benjonino (#14019) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az, hiszen hogyan szedné le az update-et, ha nem tud hálózathoz férni?
(ugyanígy az is elég, ha a wifid zárt)

amúgy pedig utána kell nézni, az adott hack maga nem üti-e ki az update lehetőségét, mert korábbi típusoknál ilyen is gyakran előfordult

(#14021) kovisoft válasza benjonino (#14018) üzenetére


kovisoft
őstag

A százalék nekem is teljesen okés lenne, de el tudnék képzelni egy (vagy két) tizedesjegyet hozzá, mert így sok-sok lapozáson keresztük végig ugyanaz a százalék van kijelezve.

(#14022) benjonino válasza Degeczi (#14020) üzenetére


benjonino
tag

Azért írtam, hogy nem betonbiztos védelem, mert ha kölcsönadom az olvasót a fiamnak, akkor lehet, hogy bekapcsolja a wifi elérést, és hipp-hopp ott az internet elérés.

(#14023) Ébri válasza benjonino (#14022) üzenetére


Ébri
senior tag

Úgy látom, minden hack megvan 5.4.3.2-re már, s azért valóban javítanak mindig valamit, tehát én fel szoktam rakni a frissítéseket, de 1-2 hét késéssel. Addigra a wi-fis upgrade még engem nem ér el, de a hackek már működnek az őj verzióval. (Kivéve a collection managert, ami már azzal se működött, amivel vettem :)

Az 5.4.3.0-t több héttel kibocsátás után raktam fel, szóval nem megy az olyan gyorsan amúgy, s az 5.4.3.1-t még meg se kaptam, de már van 5.4.3.2, gondolom most azt teritik megint annak, aki már megkapta az 5.4.3.2.1-t, lévén annak hibáját javítja. (Persze lehet, nem logikusak).

Teljesen más kérdés: Szépe az e DejaVu font, de nekem kicsit túl széles, tudtok valami keskenyebb, de hasonlóan jól olvasható fontot, kis sortávval?

(#14024) Oldman2 válasza Kövezett (#14017) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha választani kell, inkább a downgrade.

(#14025) Kövezett válasza benjonino (#14019) üzenetére


Kövezett
tag

(#14026) Kövezett válasza Ébri (#14023) üzenetére


Kövezett
tag

(#14027) benjonino válasza Kövezett (#14025) üzenetére


benjonino
tag

Na ezt még bekockáztatom. Ma vagy holnap meg is lépem.
Ebben a hack-ben az a legérdekesebb, hogy nem látom, hogy működik-e. Ugyanis, ha működni fog, akkor hosszú ideig nem fog történni semmi. :)

Azt írja, hogy:
"When an update attempt is detected and subfolder /documents/backdoorlock exists in your Kindle, you will find a new document named "Silent update attempt detected" containing the details on your home screen."

De két sorral lejjebb meg:
"Silent update detection does not work on Kindle Touch and Kindle Paperwhite as the hack uses a different method to stop silent updates on these devices."

Vagyis ha automatikus update-t csinált volna, akkor a /documents/backdoorlock könyvtárba tett volna egy "Silent update attempt detected" nevű állományt, de ez a funkció a PW-n nem működik...

Érdekes lesz :)

(#14028) Libretom válasza benjonino (#14027) üzenetére


Libretom
aktív tag

Így van ez! ;) Aki egyszer megízleli a hack ízét, az sose hagyja abba. Tapasztalatból mondom..... :))

(#14029) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Valaki használ ilyen tokod Kindle 5-ön? Szerintetek elég védelmet nyújt a kijelzőnek?
Esetleg más tok-tipp?

Előre is köszi! :R

(#14030) HuMarc válasza erahurka (#14029) üzenetére


HuMarc
addikt

Nagyon hasonlót használok, és igen, elég jól véd. Mert kemény tok. De nekem innen van. Mondjuk postázás esetén azért 'valamelyest' drágább, mint az általad linkelt eBay-es tok.

(#14031) Ébri válasza Kövezett (#14026) üzenetére


Ébri
senior tag

Ezek nagyon jók, köszi! (Mondjuk van pár, aminál furcsa a hosszú o/ű, de a többi is bőven elég :) )

(#14032) benjonino válasza Libretom (#14028) üzenetére


benjonino
tag

:)

Szóval kész is vagyok. Bezártam magam, bebetonoztam az olvasót. Időkapszulába tettem. Innen szegényke már nem fejlődik tovább. Hacsak nem hack-elgetem még tovább. De egyelőre nem szándékozom.

(#14033) DeusHun válasza benjonino (#14022) üzenetére


DeusHun
őstag

A router-en a MAC-szűrésnél állítsd be az olvasó MAC-címét mint nem engedélyezett eszköz. Hiába kapcsolja be a wifi-t, nem fog tudni csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#14034) Ébri válasza DeusHun (#14033) üzenetére


Ébri
senior tag

Én meg tegnap frissíettem 5.4.3.2-re, s felraktam a szokásos dolgaim (a jailbreak megmaradt, így csak a szélesebb margók és 16... betűtípusok, könyv címlap képernyővédőnek, KPVbooklet). Ez se volt olyan vészes.

(#14035) Kövezett válasza DeusHun (#14033) üzenetére


Kövezett
tag

Mostmár bekap(csol)hatja :DDD

(#14036) DeusHun válasza Ébri (#14034) üzenetére


DeusHun
őstag

Múlt hét hétfőn kaptam meg a PW2-t, valószínűleg ma este felteszem rá a JB-t aztán keskenyebbre állítom a margókat, végül települ majd a CollectionManager. A többivel nincsen gondom :)

Rainforest Alliance Certified signature

(#14037) DeusHun


DeusHun
őstag

Amit az olvasó Cloud-on jelöl azt hogyan tudom online elérni és olvasni? Vagy azokat kéne a read.amazon.com-ról látnom?

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#14038) benjonino válasza Kövezett (#14035) üzenetére


benjonino
tag

:)

Jobb ez igy. Pl. ha elviszi valahova, akkor ott nyugodtan rákapcsolódhat a wifire. Így nem lesz probléma.

(#14039) benjonino


benjonino
tag

Egyébként nem gondoltam volna, hogy így fogom szeretni.
Ha valaki szeret olvasni, akkor ez a kütyü nagyon fog tetszeni neki.
Ha valaki meg nem érett meg arra a szellemi színvonalra, hogy az olvasásban örömet leljen, akkor semlegességet vált ki belőle. Ezzel el is árulta magát előttem...

(#14040) Kövezett válasza benjonino (#14039) üzenetére


Kövezett
tag

És hová sorolod a sokat olvasó Kindle-fikázókat? ;)

(#14041) Ébri válasza DeusHun (#14036) üzenetére


Ébri
senior tag

Azt ugye tudod, hogy a CM nem megy 4.5.2.1-nél újabb FW-n? (Viszont a cloud kezelésen meg pont a 5.4.3-ra javítottak valamit, ha jól emlékszem, de mivel nem tudtam CM-et telepíteni, nem is használok collection-okat.)

(#14042) DeusHun válasza Ébri (#14041) üzenetére


DeusHun
őstag

Igen, közben néztem én is.
Így viszont csak a margók miatt jailbreak-elni nem biztos, hogy megéri.

A cloud-on pedig annyit, hogy a kindle-ről lehet kezelni a gyűjteményeket. De azt, hogy le tudom ezeket szinkronizálni vagy meg tudom nyitni mondjuk a read.amazon.com oldalon nem írnak sehol (valószínűleg amúgy nem, mert egy könyvet sem lát a felület mikor belépek).

Rainforest Alliance Certified signature

(#14043) Elemental válasza Kövezett (#14040) üzenetére


Elemental
addikt

Őskövületek. :)

[ Szerkesztve ]

(#14044) Libretom válasza Kövezett (#14040) üzenetére


Libretom
aktív tag

Valóban vannak, akik örömüket lelik a Kindle leszólásban. Még nem jöttem rá miért van ez. Úgy gondolom, hogy aki örömét leli az olvasásban, az (általában) van annyira intelligens, hogy nem döngöl földbe egyetlen ebook readert sem. Persze az objektív, nem személyeskedően előadott kritika az rendben van, sőt...

(#14045) Elemental válasza Libretom (#14044) üzenetére


Elemental
addikt

Objektív érv szerintem nem nagyon van a papír könyv mellett egy e-olvasóval szemben.
A kedvencem, hogy szeretem érezni a papír szagát :) Ezzel csak elfedik a technikai analfabetizmust.
Ha pár napig használna bárki egy e-olvasót, már nem akarna papír könyvet a kezébe szerintem.

(#14046) lord.lakli válasza Elemental (#14045) üzenetére


lord.lakli
őstag

Manapság szagosak a könyvek? ;] Itt a 4DX-es mozi után a 4DX-es könyv :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14047) koncsik válasza Elemental (#14045) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hát igen. Négy könyvolvasónk (de összesen kb. 8 kütyün olvasunk) van, de még mindig veszek papirkönyveket, magazinokat is. És aztán a könyvek többségében elektronikusan olvasom el őket, a legtöbb szines magazint is (retina kijelzős tabletek).
Azért van 1-2 művészeti album, nagy alakú könyv, amit inkább kézben fogok (és szagolgatok is, persze) :DDD
Ezek általában nem elérhetőek e-book változatban (pdf-ben sem).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14048) hampidampi válasza lord.lakli (#14046) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#14049) Ébri válasza DeusHun (#14042) üzenetére


Ébri
senior tag

Szerintem megéri csak azért is :)
(És utána, ha találsz még olyat, ami érdekel, simán fel tudod tenni, bár tény, hogy nekem is csak a koreader és a screensaver hack az, ami kellett). Én is örülnék, ha a CM menne, s annak is, ha fontokat lehetne hozzáadni, nem csak lecserélni (nincs bajom a gyári fontokkal, de néha szeretnék másmilyet, s akkor azt be kell épíeni).

(#14050) lord.lakli válasza hampidampi (#14048) üzenetére


lord.lakli
őstag

Bakker :W :DDD

(#14047) koncsik: azért egy művészeti album még pdf-ben sem az igazi, nem hogy 16 szürkében :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.