Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Degeczi válasza BDave (#5000) üzenetére


Degeczi
nagyúr

csak akkor szerkesztem RTF/Wordben, ha láthatóan sok OCR hiba van benne

ha csak a tartalomjegyzéke hiányzik, az könnyen pótolható Calibre-ben is, csak egy illeszkedő regexp szabályt kell rá kitalálni, a Search/Replace alatti forrás alapján

pl. ha mindig a fejezetcím van vastagon szedve, rögtön utána egy sortörés, akkor lehet ilyesmi:
(<b>.*?</b><br>)
cseréltetve erre:
<h2 class="chapter">\1</h2>

a többi, amit írsz (fülszöveg, kiadó) az nem jelent könyvszerkesztést, csak a metaadatok módosítását: Calibre-ben a könyvön egy jobbklikk, edit metadata (itt van a Remove gomb is középen a borítóra, amit írtam)
ezután convert book, forrás PRC, kimenet MOBI - és kész is, a Send to device már a módosított MOBI-t fogja a Kindle-re küldeni, mert ahhoz azt preferálja

[ Szerkesztve ]

(#5002) BDave válasza Degeczi (#5001) üzenetére


BDave
őstag

Értem. Viszont ha Calbireben átírom a metaadatokat és megnyitom ugyan azt a könyvet a Mobipocket Readerrel, akkor ott nem azokat az adatokat írja ki, mint amit a Calbireben megadtam a könyvnek. Szóval ha a Calibreben szerkesztesz valamit, akkor az a módosítás, csak a Calibreben lesz érvényes, nem lehet megváltoztatni a fájlt "véglegesen". (Elég nagy gond, hogy az Amazon a Kindle szoftveres szolgáltatásáról már elfeledkezett és nem készített hozzá egy jó kis ebook programot, ahol lehet rendesen szerkeszteni és leltározni a könyveket. Itt veszített az Amazon, ezt a lehetőséget kár, hogy átengedte más cégnek.)

A MOBI jobb/emészthetőbb formátum a Kindle számára, mint a PRC? Miben különbözik a kettő? Eddig mindig PRC-re törekedtem.

Efreet: Viszont a Calbire nem tud HTML-re konvertálni, csak HTMLZ-re. Megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

(#5003) Degeczi válasza BDave (#5002) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(4998): "MOBI-ra konvertálás során, akkor pedig természetesen belegenerálja a lecserélt borítót is, ha van olyan - nálad is ez lehet a járható út"

így tudod megváltoztatni (akár MOBI-t is konvertálhatsz MOBI-ra, olyankor a régit "Original_MOBI"-ként tárolja a Calibre)

a MOBI alapvetően ugyanaz, mint a PRC, elvileg pont a kiterjedtebb metaadat kezelésben van különbség (ami a Kindle-n mindegy, alig használ vmit a metaadatok közül, még a fülszöveget sem)

a HTMLZ egyszerűen zippelt HTML, bármilyen tömörítőprogrammal meg tudod nyitni...

[ Szerkesztve ]

(#5004) BDave válasza Degeczi (#5003) üzenetére


BDave
őstag

Váó és tényleg! Köszönöm!

Nagy kár, hogy nem kezel a Kindle több metaadatot. Remélem majd a jövőben egy frissítéssel ezen segítenek.

(#5005) Degeczi válasza BDave (#5004) üzenetére


Degeczi
nagyúr

valóban kár, leginkább a "műfaj" mező kezelését hiányolom (számomra helyettesítené a gyűjteményeket) és a "rendezési szerző"-t, de a fülszöveg is hasznos lenne a részletes adatok között, a listában pedig egy könyvespolcszerű nézet is, ahol a borítókat mutatná kicsiben, egymás mellett

de sajnos kicsi rá az esély

[ Szerkesztve ]

(#5006) BDave válasza Degeczi (#5005) üzenetére


BDave
őstag

Igen, leginkább a műfaj kéne a legjobban, én is azt helyettesítem a gyűjteményekkel. De az is jó lenne, ha a Calibre tudná kezelni a Kindle-n létrehozott gyűjteményeket.

(#5007) Degeczi válasza BDave (#5006) üzenetére


Degeczi
nagyúr

fordított irányból működik: Calibre pluginnel lehet gyártani olyan gyűjteményt, ami a Kindle-re tölthető - de minden változás után újra kell indítani, különben nem veszi észre, így nem túl kényelmes, nem is használom

(#5008) BDave válasza Degeczi (#5007) üzenetére


BDave
őstag

Akkor ezt én is kihagyom, marad a Kindle-s megoldás.

Ha garanciális problémát kell intézni az Amazonon keresztül, akkor mik kellenek az ügyintézéshez, esetleges cseréhez? (Pl. ha már nagyon kész van az aksi és csak egy napig bírja.)

(#5009) stranger2006 válasza Zirowe (#4988) üzenetére


stranger2006
tag

Szia!

A Reset to Factory defaults NEM távolítja el a jailbreakeket, csak "lekapcsolja". Ha nagyon hitetlenkednél, nézz bele a filerendszerbe.

(#5010) Zirowe válasza stranger2006 (#5009) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Milyen filerendszerbe?
Mondom, hogy elötte mindent töröltem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5011) BDave válasza Zirowe (#5010) üzenetére


BDave
őstag

Szerintem úgy érti a fáljrendszert, amikor csatlakozva van a Kindle és megnyitod a háttértárát.

(#5012) DerDer válasza moli.hu (#4962) üzenetére


DerDer
tag

Én anno 300Ft-ért vettem + postaköltség :)
Még most is lehet kapni kb. 500Ft-ért + postaköltség
Olcsó Kindle tok

(#5013) stranger2006 válasza Zirowe (#5010) üzenetére


stranger2006
tag

Szerintem meg a felmountolt user-store-t torolted:-)
Ugye Te sem gondolod komolyan, hogy "mindent" töröltél? A Kindle-n van egy oprendszer is:-)) Te csak azt törölted, amit látsz belőle.

(#5014) moli.hu válasza DerDer (#5012) üzenetére


moli.hu
őstag

de ez szar.
ha ilyet latsz 3000 (nem 300) forintert, akkor szolj

(#5015) Superbad válasza moli.hu (#5014) üzenetére


Superbad
tag

Jó ötlet ez a gumis hátlap. Nekem a regular tokom van, de lehet aplikálok rá egy ilyet. :)

(#5016) BDave


BDave
őstag

A hideget nem nagyon szereti a Kindle 3, kicsit lassabban dolgozik és a kép is jobban beleég a kijelzőbe. De ki lehet bírni, majd betekerem celofánba. :-)

(#5017) Efreet válasza BDave (#5016) üzenetére


Efreet
senior tag

Te lehet, hogy kibírod, de a Kindle-nél nem biztos (van bőven fórumbejegyzés az Amazon oldalán megfagyott eszközökről).

A hivatalos álláspont szerint a használati (operating) és tárolási (storage) hőmérsékletek:
"Operating temperature 0°C to 35°C.
Storage temperature -10°C to 45°C"

Ezen a hőmérséklethatáron kívül nem biztosított a használat, és több oldal szerint is az akkumulátor élettartamát is komolyan csökkentheti, ha fagyos környezetben nyúzzák (ehhez nem értek, de a mondat első fele hivatalos Amazon álláspont, ha szó szerint megfagy az eszköz, akkor ott lehetnek például garanciális kérdések.

Emellett biztos vagyok benne, hogy az e-papír festékcseppjeinek tényleg nem tesz jót, ha fagyott állapotban próbálják forgatni ide-oda... ilyen időben inkább hangoskönyvet, vagy valódi papírt érdemes olvasgatni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5018) rumkola


rumkola
veterán

"Kindle Touch: Now Shipping Internationally"

(#5019) Efreet válasza rumkola (#5018) üzenetére


Efreet
senior tag

Igen, de csak a WiFis, viszont a K3-ból már csak a 3G-t lehet kapni (nem mintha a Touch 3G-re óriási igény lenne itt).

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5020) DerDer válasza moli.hu (#5014) üzenetére


DerDer
tag

Amit linkeltél az 3300Ft :DDD

(#5021) DerDer


DerDer
tag

Mától lehet rendelni Kindle Touch-ot Magyarországra az Amazontól.
Kindle Touch rendelhető Magyarországra

(#5022) moli.hu válasza DerDer (#5020) üzenetére


moli.hu
őstag

Shipping to: United States
de tudod mit? legyen 6000ft.

(#5023) didros


didros
senior tag

Írtátok korábban, hogy nyelvtanuláshoz angol nyelvű könyvek olvasását ajánljátok. Tudnátok mondani pár könyvet konkrétan ami alkalmas lenne erre? Van előtanulmányom, de azért a bonyolult mondatszerkezetek kifognak rajtam... Illetve hogyan kell szótárazni olvasás közben? Telepítve van az angol-magyar szótár, csak nem tudom behívni amikor másik állomány van megnyitva.

(#5024) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Kb. mennyi idő. mire a német Amason-ról megrendelt Kindle hazaér?

(#5025) Zirowe válasza €uro (#5024) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Semennyi, mert ide nem szállítanak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5026) synar válasza didros (#5023) üzenetére


synar
őstag

HOME>MENU>Beállítások>MENU>Elsődleges szótár kiválasztása>kiválasztod a magyar szótárat.
Ha ezután a fordítandó szövegben ráviszed a kurzort egy angol szóra, akkor kiírja a magyar jelentését.

[ Szerkesztve ]

(#5027) €uro válasza Zirowe (#5025) üzenetére


€uro
őstag

És ha az Amazon.com-ról rendelem?

(#5028) BDave válasza Efreet (#5017) üzenetére


BDave
őstag

Ezeket jó tudni, köszi! Amúgy se túl élvezetes fagyban olvasni. Inkább egy meleg tea és pár keksz társaságban.

(#5029) Superbad válasza didros (#5023) üzenetére


Superbad
tag

Én a Harry Potter sorozat köteteit javaslom. Viszonylag egyszerűbb nyelvezetű, szórakoztató.

(#5030) didros válasza synar (#5026) üzenetére


didros
senior tag

Köszönöm! Akkor valószínűleg csak azért nem jött elő a fordítás, mert még nincs angol nyelvű dokumentum az olvasón én pedig balga módon azt hittem, hogy ez a dolog oda-vissza működik.... :B

(#5031) eami válasza €uro (#5027) üzenetére


eami
addikt

olvasd el az első hozzászólást...

mondjuk nekem 36 órán belül meg is érkezett (ebben a havas időben viszont nem hiszem hogy olyan gyorsak lesznek).

(#5032) cabii válasza BDave (#5028) üzenetére


cabii
tag

Hali...
hmm jó tudni, én mondjuk mostanában is napi rendszerességgel nyúzom a kindlemet, igaz inkább már csak a távolsági buszon, villamoson, metrón veszem elő, egyébként pedig a kabátzsebemben van, mert ott azért nincs -10 nél hidegebb /szerintem/ erről jut eszembe, van valami tippetek nem higanyos hőmérsékletmérésre?
Azt szeretném csekkolni, hogy minusz van-e ott ahol olvasni szeretnék?
Régen volt olyan lázmérő, amit a homlokra kellett tenni, de az csak 35-43 fok között működött, mintha. Van valakinek hidegebbre valója is?
Üdv Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#5033) Degeczi válasza cabii (#5032) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha nem is ágyúval-, de pisztollyal is lehet lőni a verébre... :D

(erre ugyan hülyeség lenne ilyet cipelgetni, de egyébként tényleg nagyon hasznos, ha van ilyesmi otthon)

(#5034) Efreet válasza Degeczi (#5033) üzenetére


Efreet
senior tag

Van olyan karóra is, amin van hőmérsékletmérő, de akár egy ablakba rakható vagy hűtőbe való hőmérőt is zsebre lehet vágni, az meg párszáz forintból megvan.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5035) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Mostanában elkezdtem szemezgetni evvel a kis kütyüvel :D elég macerás notin olvasgatni és fárasztó is.Kérdésem az,hogy erre fellehet pakolni a pdf magazinokat és hogyan néznek ki ha azok színesek voltak tele ábrával.

(#5036) Gabás válasza qwertly (#5035) üzenetére


Gabás
addikt

Fel lehet, de egy a4-es formátumú pdf általában túl kicsi lesz a 6"-es képernyőn, ezért ez nem ideális, nagyítani, görgetni kell. Éppen ezért ilyen esetre a DX változatot szokták ajánlani, csak ennek az ára húzósabb

És persze a színes szürkeárnyalatos lesz, de a kijelző elég jó ahhoz, hogy az árnyalatok, kontrasztos részek ne mosódjanak el.

(#5037) Degeczi válasza qwertly (#5035) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pár hetente fölmerülő kérdés, de a válasz változatlan: nem erre való!

nem a színek miatt, szürkeárnyalatokkal még elmegy, hanem mert az eink kijelzők nagyon lassú frissítése miatt nem lehet görgetni, csak lapozni a belenagyított nézetet (márpedig belenagyítani muszáj, különben túl kicsi)

(#5038) hampidampi válasza qwertly (#5035) üzenetére


hampidampi
senior tag

"erre fellehet pakolni a pdf magazinokat"
Igen

"és hogyan néznek ki ha azok színesek voltak tele ábrával."
16 grayscale és valószínűleg olvashatatlan.

116725.-jére: egy 6"-os e-inkes e-könyv olvasó nem pdf-kiadványok olvasására való. Ha színes-szagos, A4-re optimalizált pdf-et, djvu-t akarsz olvasgatni, inkább egy olcsó tabletet vegyél.

És mielőtt megkérdeznéd, igen, lehet pdf-et konvertálni, de az eredmény igencsak kétséges.

(#5039) qwertly


qwertly
addikt

Köszönöm a válaszokat,lehet,hogy tablet lesz de szeretek olvasni és olyanokat olvasok,hogy ezen a kütyün semmivel sem fárasztóbb olvasni mint rendes papíralakú könyveket és újságokat.

(#5040) Gabás válasza qwertly (#5039) üzenetére


Gabás
addikt

ezért szeretjük mi is:)

(#5041) BDave válasza cabii (#5032) üzenetére


BDave
őstag

Nem tudom, hogy lehetséges-e, de ha okostelefonod van és van mobilneted, akkor fel tudsz tenni rá egy kis alkalmazást, ami ki tudja írni, hogy hány fok van éppen.

(#5042) moli.hu válasza BDave (#5041) üzenetére


moli.hu
őstag

ja, ferihegyen... a lakoparkban, ahol en lakom, akar 10 fokkal melegebb van, a varos eszaki szelen pedig akar 5-tel - evtizedes tapasztalat alapjan.

[ Szerkesztve ]

(#5043) BDave


BDave
őstag

Írtam egy kis szösszenetet a Kindle 3-ról: Kindle 3 a mindennapokban

"Az eddigi legelterjedtebb ekönyv-olvasó hétköznapi használatáról osztanék meg pár sort."

(#5044) Oldman2 válasza BDave (#5043) üzenetére


Oldman2
veterán

404 Not Found

(#5045) mikauti


mikauti
csendes tag

Kindle touch-hoz: Férjemnek tettem fel angol nyelvű alapműveket spec. hobbijához. Egy kávézóban elkezdte olvasni némi angol-magyar szótár segédlettel, és 10 perc után közölte, ő is akar egy ilyen kindlét. (Azért egyet is meg tudunk osztani, sok papír könyvet is olvasunk. Egyenlőre!)

(#5046) ZooLee válasza mikauti (#5045) üzenetére


ZooLee
őstag

Nálunk is így indult :) Aztán most már kettő van, és van, hogy az sem elég (mondjuk nálunk már négyen olvasunk, a két nagyobb gyerkőccel együtt)

Z.

(#5047) Degeczi válasza mikauti (#5045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha "egyenlőre", azaz egyformára osztjátok meg, akkor nincs is veszekedési alap :P

(#5048) didros válasza Degeczi (#5047) üzenetére


didros
senior tag

Degeczi vagy.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5049) mikauti válasza Degeczi (#5047) üzenetére


mikauti
csendes tag

Na jó, "egyelőre". Ne legyél már ennyire intelligens!

(#5050) mikauti válasza ZooLee (#5046) üzenetére


mikauti
csendes tag

De jó nektek! Nálunk a két nagy nem igazán olvas, a legidősebb azért néha kitesz magáért egy-egy Riordan könyvvel, de a kötelezőket hangoskönyvben töltöm le neki!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.