Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) adodaniel válasza exacum (#10000) üzenetére


adodaniel
őstag

köszi!

(#10002) biga válasza gyuszmó (#9947) üzenetére


biga
senior tag

Miért gyilkolná? Valamivel hamarabb merl le, de ennyi. Perse ezzel hosszú távon csökkenhet az élettartama (hiszen az akkuknak van egy bizonyos életciklusa, amit a teljes ciklusokkal meg lehet kb határozni (tehát a teljes lemerülések-feltöltések száma), tehát ha a lámpa miatt többször kell töltened, elvben hamarabb fogja megadni magát az akku. De ez valójában elhanyagolható mértékű, nem nagyon fogja befolyásolni a valós "használati" élettartamot. Nyugodtan használd a beépítettet, sokkal kényelmesebb és igényesebb megoldás, mint a külön lámpa :) És jóval praktikusabb is...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10003) gyuszmó válasza biga (#10002) üzenetére


gyuszmó
őstag

Oké
Köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#10004) adodaniel


adodaniel
őstag

Olvastam valahol, hogy a notepad++-al lehet kitisztítani a word-ből mentett html-t, hogy csak a lényeges dolgok maradjanak benne (címsorok tagjei pl.), viszont nem találom ezt a programban. Valaki tudna segíteni? Köszi

(#10005) lord.lakli válasza adodaniel (#10004) üzenetére


lord.lakli
őstag

(#10006) wardemi válasza adodaniel (#10004) üzenetére


wardemi
senior tag

Amúgy bármilyen szövegszerkesztőt tudja ezt maximum a notepad tag-ek színezésével rásegít.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10007) adodaniel válasza lord.lakli (#10005) üzenetére


adodaniel
őstag

a program megvolt, köszi!

(#10008) lord.lakli válasza adodaniel (#10007) üzenetére


lord.lakli
őstag

Bocsi, figyelmetlenül olvastam. A progi sima szövegszerkesztő, csak ismer különböző nyelveket (html, css, xml, stb.) amiket ki tud színezni, de semmi mást nem tud magától.

(#10009) wardemi válasza adodaniel (#10007) üzenetére


wardemi
senior tag

Kicserélni szerintem csak kézzel lehet a ctrl + h segítségével én is így szoktam esetleg valamilyen script -ek lehetnek rá amivel valamennyire lehet ezt automatizálni, sajnos most ilyen nem jut az eszembe.

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10010) hampidampi válasza wardemi (#10009) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#10011) wardemi válasza hampidampi (#10010) üzenetére


wardemi
senior tag

Akkor ez is megoldódott, köszi.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10012) adodaniel válasza wardemi (#10011) üzenetére


adodaniel
őstag

Köszi!

(#10013) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ebook readert akarok venni és vágül eljutottam oda,hogy vagy Kindle 5 vagy Paperwhite.
A másik Kindle topicban lehúzták eléggé a Paperwhite-ot,hogy eléggé gyenge minőségű a világítása. :U
Akkor lehet jobban járnák simával plusz lámpa hozzá?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10014) dReFiX válasza Orlin (#10013) üzenetére


dReFiX
senior tag

Jobban, a beépített világítás csak egy plus, nem arra hivatott, hogy lámpa nélkül folyamatosan azt használd, csak ha nincs más opció akkor ott van.

(#10015) Degeczi válasza Orlin (#10013) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azért nézz meg egyet magad is, mert az ajnározó vélemények sokkal többen vannak, és lényegesen jobb (egyenletesebb, szemnek kellemesebb) eredményt ad a Paperwhite, mint bármelyik lámpás tok, a használhatóságról már nem is beszélve

(#10016) exacum válasza Orlin (#10013) üzenetére


exacum
tag

Szia!
Már november óta használom a Pw-t. Elfogult vagyok, IMÁDOM! Naponta több órát olvasok. Nekem a sokat emlegetett világítási probléma csak magas fokozaton látszik és számomra akkor sem igazán zavaró. Általában 0-14 között állítom ( a max. 24). A kijelzője nagyon szép. Érintőképernyős,de nem gyűjti az ujjnyomokat, mint egy tablet és nagyon jól lehet vele szótárazni. Könnyű, több beállítási lehetőség, az akuja még napi több órás használattal is bírja 1-2 hétig,
A mamámnak K4-e van, az is nagyon jó, ő is nagyon szereti.
Bármelyiket választod,én is azt ajánlom próbáld ki. Ha Miskolcon jársz szivesen megmutatom, de úgy tudom már az edigitalban ill. mediamarktban is kapható, megnézhető.

(#10017) exacum válasza dReFiX (#10014) üzenetére


exacum
tag

Bocs, hogy bele szólok, de hónapok óta használom lámpa nélkül, meg vagyok vele elégedve.

(#10018) Orlin válasza exacum (#10017) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi!

Nem baj infókat gyűjtök úgyis ;) Néztem egy rakat youtube videót és kritikát közben és isminek is van ő is csak szuperlatívuszokban beszélt róla :DDD
Pw lesz már biztos.Csak relatíve olcsó beszerzési utat kell találnom már :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10019) Elemental válasza Orlin (#10013) üzenetére


Elemental
addikt

Lámpa nélkül teljesen jó a PW.
Többnyire éjjel olvasok, nincs szükség külső fényforrásra.

(#10020) Iga007 válasza Orlin (#10018) üzenetére


Iga007
tag

Javaslom németországi ismerősök felkutatását - 129€ a reklámmentes változat. Ja és a németeknél 24 hónap az alap garancia - ellenben az amazon.com-tól rendelt változattal ahol 12 hónap...

(#10021) Orlin


Orlin
addikt

Köszönöm!Akkor Pw lesz ;)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10022) Kobudera válasza Orlin (#10013) üzenetére


Kobudera
tag

Nekem is paperwhite-om van. Mellesleg DuoKan alatt teljesen le lehet venni a fényerőt, nem csak gyengíteni. Szerintem nagyon korrekt készülék.

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10023) Libretom válasza Orlin (#10021) üzenetére


Libretom
aktív tag

Még egy pozitívuma a Pw-nek, hogy nagy felbontású a kijelzője, (212 ppi), így a kisebb betűt is jobban lehet olvasni, különösen akkor, ha 10-11-es fényerőt ráadsz.

(#10024) Orlin


Orlin
addikt

Már meg vagyok győzve :R
Csak kicsit tartok tőle,hogy fúra lesz a relatíve kicsi méret... :B
Bár ha telón végig olvastam egy Pelevin regényt akkor nem lesz olyan fúra :DDD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10025) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

1. hsz.: "Kindle Paperwhite (aka. Kindle 5, Kindle pw) 139$ (Jelenleg nem rendelhető Magyarországról, a 119$-os ár a KSO verzió, csak amerikai címre rendelhető!)"

Ez biztos hogy így van? Engedi betenni a kosárba, és magyar címnél ki is írja az áfát+vámot. $203-ra jön ki.

(#10026) hpeti2 válasza r3dsnake (#10025) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Már rendelhető a PW Magyarországra. Természetesen a KSO csak amerikai címre.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#10027) r3dsnake válasza hpeti2 (#10026) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen, én is ezt írtam, de az első hsz. ebben az esetben pontatlan.

(#10028) wardemi válasza r3dsnake (#10027) üzenetére


wardemi
senior tag

Valószínűleg mikor az első hozzászólás készült még nem volt rendelhető.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10029) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nemsokára módosítva lesz. :)

Ha van még vmi, amit szeretnétek hozzáadni, írjátok ide.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10030) DeusHun


DeusHun
őstag

Kis segítség az e-könyveket gyártóknak: csináltam 3 makrót amiket Word-ben lehet használni a gyorsabb javításra. Természetesen utána át kell nézni a szöveget, de jópár percet meg lehet spórolni a használatukkal. Akit érdekel itt megtalálja a leírást és a letöltőlinket: klikk ide.

Rainforest Alliance Certified signature

(#10031) winhate


winhate
őstag

Segitseget szeretnek kerni Gariztatassal kapcsolatban.

Rendeltem egy kindle p.white-ot egy ph! kollega segitsegevel.
Nemsokara megerkezik a hw. Mik az elso teendoim ?
Hogyan kell a garanciat elinditani ?

Segitsegeteket elore is koszonom.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#10032) koncsik válasza winhate (#10031) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A garancia szerintem a vásárlástól indul ("We warrant the Device against defects in materials and workmanship under ordinary consumer use for one year from the date of original retail purchase"), az alábbiak már egyéni szoc. öröm része...
Ha még nem csatlakozott wifire, amikor rácsatlakozik (=megadod neki a wifi jelszavadat) beregisztrálja magát a vásárló nevére, ha nem ajándék megjelöléssel, regisztrálatlanul lett véve. Legalábbis nekem vasárnap így tett, megjött a feleségem paperwhite-ja :C (home import, SO-s... gazdaságos)
Nagyon tetszik, de mivel annyira más, mint a KK SO 3G, azt is megtartjuk, különben is 5-en vagyunk, stb. (nincs a kütyümániás szívemnek ereje megválni tőle, na)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10033) winhate válasza koncsik (#10032) üzenetére


winhate
őstag

nincs jelszo :)

mac address filter vanik

Egesz jo ez a kis kutyu

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#10034) koncsik válasza winhate (#10033) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hacsakúgynem :)
Jó olvasást!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10035) exacum válasza DeusHun (#10030) üzenetére


exacum
tag

Köszönöm szépen :R

(#10036) Orlin


Orlin
addikt

Tokot ki milyent használ?Kell egyáltalán?Hamar sérül?
1-2 héten belül akkor lesz nekem is.Csak érdekel van-e értelme tokra is beruházni akkor egyszerre :)
Nézegettem a neten,hát nem valami olcsók :Y

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10037) Heyman válasza Orlin (#10036) üzenetére


Heyman
aktív tag

Én P4-től rendeltem az eredeti amazon tokot, 12e ft-ért, nagyon nagyon jó minőségű, mágnesesen záródik, mikor kinyitod egyből ébreszti is fel a pw-ot. Ha sokat utazol szerintem mindenképp érdemes rá beruházni, végül is mégiscsak olcsóbb mint egy új pw-t rendelni :D

[ Szerkesztve ]

(#10038) Orlin válasza Heyman (#10037) üzenetére


Orlin
addikt

Aham.Kb ilyen árban néztem hazai oldalakon is.
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10039) mehmet válasza Orlin (#10036) üzenetére


mehmet
csendes tag

Fekve, hasamra ebben az állapotban feltámasztva kiválóan olvasható :DD
Ez a feleségem színe, az enyém ugyanilyen de acélkék.
[link]

【ツ】

(#10040) koncsik válasza Orlin (#10036) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Paperwhite-é: Moko, 10 USD, uazt tudja mint az amazon, pihi-puhi, asszonynak lila (purple).
[link]
KK: CrazyOnDigital [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10041) Orlin válasza Heyman (#10037) üzenetére


Orlin
addikt

Annak mi a pontos neve ami egyből ébreszti is fel?
With Auto Sleep/Wake Feature gondolom ő az :DDD
Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10042) exacum válasza Orlin (#10036) üzenetére


exacum
tag

Szia!
Szerintem kell tok.
Én ebay-ről ezt rendeltem (cooffe). Tökéletesen illeszkedik, könnyű, működik a mágneses "ébresztés". Néhány napon belül itt volt. :)

(#10043) Heyman válasza Orlin (#10041) üzenetére


Heyman
aktív tag

Ő lenne az.

[ Szerkesztve ]

(#10044) Orlin


Orlin
addikt

"Built-in Light"
Az elvileg azt jelentené beépített világítása van?
Annyira nem vágom az angolt... :B

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10045) Heyman válasza Orlin (#10044) üzenetére


Heyman
aktív tag

Igen, a paperwhite-nak van beépített világítása :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10046) Orlin válasza Heyman (#10045) üzenetére


Orlin
addikt

Ééééértem :DD :B
Jó furcsálltam is minek a tokba ha már van a PW-ben :))

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10047) Degeczi válasza Orlin (#10036) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A tok kötelező, különben könnyen sérülhet a kijelző!

De nem egyforma az egyes típusok kialakítása, ezért nem mindegy, melyikhez keresed.

Másrészt a fölhasználás is lényeges: ha pl. gyakran olvasol asztalnál, evés közben, akkor olyan tokot praktikus választani, ami magától is stabilan megáll az asztalon

(#10048) lord.lakli válasza koncsik (#10040) üzenetére


lord.lakli
őstag

Hová rendelted a Moko tokot? Nem enged Magyarországra rendelni valamiért.

(#10049) zotyo7


zotyo7
csendes tag

Sziasztok.Segítségetek kéne.Van egy Hirdető a Hardveraprón,aki reklámos Kindle5-öst árul.Vadonat újat,raktárról.Mikor érdeklődtem a gariról,kicsit bizonytalan volt.Azt írta,első bekapcsolástól indul a gari.Hogy van ez?Segítsetek,legyetek szívesek.Vennék tőle,de bizonytalan vagyok a garit illetően.
http://hardverapro.hu/apro/amazon_kindle_paperwhithe_1napos_postaval_3/hsz_1-50.html

(#10050) DeusHun válasza exacum (#10035) üzenetére


DeusHun
őstag

Nincs mit, örülök, hogy legalább egy ember használja :)

Rainforest Alliance Certified signature

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.