Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) Zirowe válasza ugyeletes (#5450) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen.
Igen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5452) Efreet válasza ugyeletes (#5450) üzenetére


Efreet
senior tag

Igen. (már amennyire a böngésző partner ebben :) )

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5453) ugyeletes válasza Efreet (#5452) üzenetére


ugyeletes
tag

koszonom a gyors valaszokat, talan akkor touch 3g-t kellene venni, mert az kicsit modernebb (v4), mint a keyboardos, ugyebar? :)
az a furcsa, hogy a hivatalos weboldal a keyboard 3g-nel is csak arrol beszel, hogy konyveket lehet ingyen tolteni...

[ Szerkesztve ]

(#5454) lustica


lustica
csendes tag

Na reseteltem az egészet, meg meg is rendeltem a 3e ft-os aksit, legyen kéznél, nem nagy vétel.

E-bay-en nézelődtem kicsit még, és találtam ilyeneket:
http://www.ebay.com/itm/Amazon-Kindle-Keyboard-4GB-Wi-Fi-6in-Graphite-/230750818036?_trksid=p3286.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6625293285403233189

Mennyire szabad belevágni és venni? (mert ugye lényegesen olcsóbb, mint az amazontól+nincs adó se rá pluszba) ez nem saját részre lenne :)

(#5455) Degeczi válasza lustica (#5454) üzenetére


Degeczi
nagyúr

áfa éppenséggel könnyen lehet, ez csak a vámosokon múlik

(#5456) hampidampi válasza ugyeletes (#5453) üzenetére


hampidampi
senior tag

"koszonom a gyors valaszokat, talan akkor touch 3g-t kellene venni, mert az kicsit modernebb (v4), mint a keyboardos, ugyebar?"
Nézőpont kérdése. Ha a más külső, kisebb méret és az érintő képernyő neked annak számít, akkor igen. Egyébként nem.

(#5458) ugyeletes válasza hampidampi (#5456) üzenetére


ugyeletes
tag

ma kaptam kiprobalasra egy kindle 4-et. nem rossz, nagyon tetszett.
felpakoltam scannelt pdf-eket is, es elvezhetoek voltak meg azok is.
szepen grayscale-ositotta a kepeket.
ugye tuzo napnal is tokeletes a 3g key es a touch 3g is?

(#5459) snowdog válasza lustica (#5454) üzenetére


snowdog
veterán

A napokban jött meg egy 85$-os cuccom, és bizony elakadt a vámon. Bár vámot nem kellett fizetnem, de a 27% ÁFA-t beszedték. Ezzel is számolj, meg a 20$ szállítási díjjal.

[ Szerkesztve ]

(#5460) snowdog válasza Enszuke (#5457) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem sem tűnt fel. :N

De ez hogy is van? "More than 10 available"
Honnan a fenéből gyűjtött be ennyi használtat?

(#5461) Degeczi válasza snowdog (#5460) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nekem sem :(
igaz, nem is gondoltam volna, h ebből használtat is árulhat vki

mondjuk az azért feltételezhető, h nem hibásakat árul, hanem más miatt meghibásodott példányokból kiszereltet

(#5462) Efreet válasza ugyeletes (#5458) üzenetére


Efreet
senior tag

Természetesen, ugyanaz a képernyő van mindegyik változatban.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5463) hampidampi válasza Efreet (#5462) üzenetére


hampidampi
senior tag

Elméletileg lehet. Gyakorlatilag nekem egy K3 Keyboardom van, a feleségemnek és két kollégámnak K4 simple, de szemmel láthatóan a K3 kontrasztosabb, a fehér _sokkal_ világosabb.
Ha lesz időm kimérem a színeit chromameterrel, de a különbség szemmel látható.

(#5464) lustica válasza snowdog (#5459) üzenetére


lustica
csendes tag

Ezt jó tudni, köszi!
de még így is jóval olcsóbb, mint Amazon-on.

(#5465) lustica válasza Enszuke (#5457) üzenetére


lustica
csendes tag

most már igen :-S
mindegy, megnézem milyen lesz. Összességében a 3 e ft még így se nagy érvágás.

(#5466) Efreet válasza hampidampi (#5463) üzenetére


Efreet
senior tag

A keret színe nagyon sokat számít a szemnek, a mérések online azt mutatják, hogy méréshatáron belül van a K3 és a K4 közötti különbség, ráadásul hol ennek, hol annak a javára "fehérebb" vagy "feketébb" egyik vagy másik, tehát a gyártás sem állandó minőséget hoz.
Tehát az, hogy a nálad levő két készülék között van különbség, az lehet simán annyi, hogy pár év különbséggel készült a két képernyő.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5467) dReFiX


dReFiX
senior tag

hülye kérdés tudom, de mágneses a pattent a K4T tokomon, ez ugye nem tehet kárt a kijelzőbe ? :U

(#5468) eami válasza dReFiX (#5467) üzenetére


eami
addikt

ha belecsapódik a kijelzőbe akkor igen :D

(#5469) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Hello, megint itt a repülőteres hülyegyerek :W
Esetleg jelenthet védelmet a reptéri és repülési kihívásokra, ha teljesen kikapcsolom a cuccot, fehér képernyőre?
Elnézést és köszönöm a türelmet, válaszokat, véleményeket. :R
Remélem nem vagyok túl off.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5470) Degeczi válasza koncsik (#5469) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem valószínű
akár a tényleges kijelző hibásodik meg ilyenkor, akár annak vezérlése, mindegy: egyik sincs üzemben már a normál alvás során sem - ha hibernálod ('kikapcsolod'), az ebből a szempontból nem jelent különbséget

az sem valószínű, h a kijelző aktuális (tápfeszültség nélkül is megtartott) tartalmának lehetne köze a meghibásodáshoz, mert az nem indokolná teljes csíkok/oszlopok megjelenését

(#5471) ugyeletes


ugyeletes
tag

Találtam a neten ilyen videó hűlt helyét:
"
How to browse the web over via 3G! (Kindle Touch 3G) - YouTube
► 5:50► 5:50

www.youtube.com/watch?v=_0wlsUMeIGg2012. jan. 22. - 6 perc - Feltöltötte: SuperJwiz
Uploaded by SuperJwiz on Jan 22, 2012. This video will show you how to browse the web over 3G on your ..."
Ez elvileg azt elemzi, hogy nem csak a wikipedia meg amazon elerest produkal 3grol...

Látta ezt valaki, tudja mi a trükk?!

[ Szerkesztve ]

(#5472) snowdog válasza ugyeletes (#5471) üzenetére


snowdog
veterán

"This video has been removed by the user." Ezt bizony törölték.

Itt egy hasonló témájú működő link, hátha ez segít. [link]

Vagy amit a kereső kidobott. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5473) ugyeletes válasza snowdog (#5472) üzenetére


ugyeletes
tag

ezek gagyi linkek, az eredetiben a ficko azt mutatja, hogy keruli ki az amazon vedelmet!
szoval latta valaki, hogy lehet kikerulni a gyari vedelmet break nelkul? hogy lehessen 3g-zni szabadon a touch-csal? koszi.

(#5474) snowdog válasza ugyeletes (#5473) üzenetére


snowdog
veterán

Gondolom pontosan ezért töröltették. :)

Sajnos nekem nincs róla infóm, és aki most kezdi keresni, az úgy jár mint mi, már nem találja. Bár engem nem igazán érdekel, mert nincs ilyen gépem, csak miattad néztem meg, hátha tudok segíteni. Ehhez képest kicsit leszóltál, ami viszont nem túl szép dolog. :W

[ Szerkesztve ]

(#5475) ugyeletes válasza snowdog (#5474) üzenetére


ugyeletes
tag

nekem sincs ilyenem, viszont jo lenne tudni, hogy mi volt abban a videoban... :(
tehat kedves kindle touch 3g tulajok, ingyen van a korlatlan net valami jo trukkel? :)

(#5476) kozi71 válasza ugyeletes (#5475) üzenetére


kozi71
senior tag

Bocsi de most nettezni, vagy olvasni szeretnél?
Netre ez nem igazán jó eszköz. Levelezéstől eltekintve. Persze ez csak a saját véleményem.
Korlátlan meg szerintem csak addig lesz, amíg rá nem jönnek, nem arra használod, amire tervezték ezt a szolgáltatást. Miért fizetne az Amazon helyetted, ha semmi haszna nincs belőle? Jó, a formátumok alakítgatásából sincs nekik ez igaz. De azért annak csak valami köze a könyvekhez. Illetve szolgáltatásként kapod a gépedhez. Reklámnak is jó.
De a sima böngészős nettezés szerintem már nem ilyesmi.

high tech, low life

(#5477) Efreet válasza kozi71 (#5476) üzenetére


Efreet
senior tag

A Keyboard 3G-n meg fog maradni (ezt nyilatkozták, hogy bár a szerződésben benne van a szabad változtatás lehetősége, de nincs szándékukban megvonni a szabad elérést), de a Touchot már nem így hozták ki, és ahogy a Keyboard 3G megosztását, úgy az esetlegesen megoldható Touch szabad elérését is figyelni, üldözni fogják - gondolom itt a témán belül is.
Aki szabad 3G böngészést akar egy epapíros eszközön (bármilyen okból), az vegyen Keyboard 3G-t, egyszer volt Budán kutyavásár (illetve kétszer, ha jól tudom a DX is szabad 3G-s).

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5478) ugyeletes válasza Efreet (#5477) üzenetére


ugyeletes
tag

koszonom a valaszokat, nagy dilemmaban vagyok, hogy melyiket valasszam.
- DX-e van valakinek? azt mondtak tul nagy/tul nehez. na meg a wifi hianya.
- a touch-ra azt mondtak, kicsit lassabban lapoz, meg ugye a 3g sem korlatlan.
- a keyboard 3g-rol nem sok rosszat hallottam eddig.

a 3g kb csak erdekessegkeppen kellene, szerintem egy evben csak parszor hasznalnam.

nem egyszeru az elet, koltoi kerdes: miert nincs korlatlan 3g touch? :)

"sima" kindle4-et teszteltem: tetszik, de hianyolom a hang temat belole.

(#5479) Efreet válasza ugyeletes (#5478) üzenetére


Efreet
senior tag

DX-nek van külön témája, azért nincs itt túl sok hozzászólás róla - keress rá itt a fórumon.

A lapozás sebessége nekem nem tűnt fel, volt már alkalmam mindegyiket használni - nem tart tovább, mint egy papírlapot átfodítani.
3G - ha csak pénzpazarlásnak van, akkor minek? 50 dollárt vicc kedvéért szerintem kár kidobni.
Korlátlan 3G Touch azért nincs, mert így döntött az Amazon, ráadásul a Touch 3G-t nem is árusítják az Egyesült Államokon kívül.

Az ajánlatom amúgy az, hogy elsősorban gondold át, hogy milyen célból vásárolnál eszközt? Ha könyveket olvasni nagy mennyiségben, akkor a sima K4 is tökéletes - van rajta képernyő, lapozógomb, könnyedén ráfér 1000 könyv, más nem kell. Ha fontos számodra pl. a szótárazás, akkor a Touch kényelmesebb. Ha még nincs semmilyen mobil készüléked, és szükséged van az olvasás mellett egy minimális emailnézegetésre, térképhasználatra, akkor a Keyboard 3G lehet neked való.
Ha böngészni meg zenét hallgatni meg ilyesmit szeretnél, akkor viszont vegyél egy táblagépet, egy Kindle csak csalódást okozna.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5480) DerDer válasza ugyeletes (#5478) üzenetére


DerDer
tag

Hát igen, kár hogy nincs korlátlak 3g, talán majd jövőre :U

(#5481) DeusHun


DeusHun
őstag

Hali!

Mennyire vannak elérhető magyar nyelvű könyvek?
Ez alatt azt értem, hogy külföldi íróknak lefordított írásai amit hivatalos forrásból lehet megvásárolni (ahogy néztem a kindle store gyakorlatilag 0 magyar könyvet tartalmaz).

A mindenféle torrentoldalakról pdf-ben letölthetőek nem különösebben érdekelnek, azokat össze tudom én is bugászni, ha arról lenne szó.

Rainforest Alliance Certified signature

(#5482) snowdog válasza DeusHun (#5481) üzenetére


snowdog
veterán

Gyakorlatilag semennyire. A magyar terjesztők kivárnak, illetve nem lépnek az illegális terjesztés miatt. Az Amazon meg nem érdekelt benne. Korábban erről már voltak cikkek, ha megtalálom belinkelem.

(#5483) DeusHun válasza snowdog (#5482) üzenetére


DeusHun
őstag

Az remek.
Az Alexandra-ban bátorkodtam ma megkérdezni, hogy terveznek-e ilyet, azt mondta az eladó, hogy 1-2 digitális könyvük van, azok magyar íróktól, külföldiük nincs is és valószínűleg nem is lesz. Gondolom a Libri ugyan így lesz ezzel.

Rainforest Alliance Certified signature

(#5484) snowdog válasza DeusHun (#5483) üzenetére


snowdog
veterán

Ha magyar szerzők is érdekelnek legálisan, akkor abból itt elég nagy a választék. [link]

Egy ideje nem léptem be, most meg valamiért már nem is engedi a belépést, ezek szerint valamin változtattak.

(#5485) zone válasza DeusHun (#5481) üzenetére


zone
őstag

Van elég sok egy nagy fórumon, de nem nevezném hivatalosnak. :D

(#5484) snowdog
Nem mind innen van?

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5486) dReFiX válasza zone (#5485) üzenetére


dReFiX
senior tag

pm-ben leírnád mire gondolsz ? köszi :C :R

(#5487) snowdog válasza zone (#5485) üzenetére


snowdog
veterán

Minden biztosan nem onnan van, mert legalább egy tőlem van (mármint amit én szerkesztettem). :D

Meg aztán gondolom ez sem véletlenül került fel a honlapjukra: "Várjuk olyan szezők jelentkezését is, akik szeretnék elektronikus könyv formátumban (is) közreadni műveiket, akár a Tékában, akár térítés ellenében."

A legálisat meg azért hangsúlyoztam, mert a fórumtársunk kimondottan kérte, hogy a torrent és egyéb illegálisakat hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#5488) zone válasza dReFiX (#5486) üzenetére


zone
őstag

pm akart lenni
:))

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5489) DeusHun válasza snowdog (#5484) üzenetére


DeusHun
őstag

Ezt köszi szépen, már könyvjelzőztem is.

Más kérdés: ha Calibre-vel létrehozok egy könyvmegosztószervert itthon, azt a kindle el tudja érni? Csak mert akkor a pdf-ben mentett jegyzeteimet és céges dolgaimat is le tudnám húzni az amazonnak való levelezgetnés nélkül.

Rainforest Alliance Certified signature

(#5491) ZooLee válasza snowdog (#5482) üzenetére


ZooLee
őstag

A magyar terjesztők kivárnak, illetve nem lépnek az illegális terjesztés miatt.

Erre egy halk muhahahá-t megeresztenék, mivel a szürkezóna meg azért dolgozik ezerrel, mivel egyszerűen nincs elérhető tartalom, tehát aki legálisan szeretne vásárolni az alig tud. Vagyis a kiváró kiadók magukat szopatják rendesen.

Vannak persze már jól működő boltok kicsiny, lassan fejlődő kínálattal, de ezek is elsősorban magyar szerzők műveivel. A külföldiek a jogok kezelése miatt nem elérhetőek magyar nyelven, de gyakorlatilag mire elérhetőek lesznek, addigra senkit nem fog érdekelni, mert szürkén minden elérhető lesz, és nem csak ócska PDF-es verzióban, hanem rendes, igazi e-könyvként.

Igazi, jó magyar róka-fogta-csuka. Lásd zenepiac, dettó ugyanez.

Z.

(#5492) ZooLee válasza DeusHun (#5489) üzenetére


ZooLee
őstag

Hát, ha már otthon van Calibre és Kindle is, akkor a kettőt miért nem USB kábellel kötöd össze? Nem kell szerverezni, pillanatok alatt fent van minden a gépen.

Z.

(#5493) DeusHun válasza ZooLee (#5492) üzenetére


DeusHun
őstag

Nem csak magammal osztanám meg, van még 1-2 ismerősnek kindle-je és akkor lehetne egy központi munkamegosztót kreálni. Pl.

U.i.: ráadásul ahogy láttam a Calibre tud rss-t kezelni és megosztani, lehetne pl arról szinkronizálni reggelente.

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#5494) snowdog válasza DeusHun (#5493) üzenetére


snowdog
veterán

Az ilyen megosztásoknál feltétlenül figyelj a jogtiszta tartalommegosztásra. Ellenkező esetben nem várt kellemetlenségek érhetnek. Mondom ezt azért, mert pont arról értekeztünk, hogy jogtisztán milyen kevés külföldi szerzőtől származó könyv érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#5495) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Tegnap repülőn utaztam, és vittem magammal a Kindle-t. A gépen felszállás után olvastam, kb. fél órát. Fel és leszálláskor ki volt kapcsolva teljesen. Semmi probléma nem volt vele.

Utazás előtt raktam rá kb. 500 Mb zenét. Előtte nap teljesen lemerítettem az aksit, és fel töltöttem. Laptopoknál úgy tudom javasolt néha ezt megtenni. Ezt követően kb. egy nap alatt lemerült az akksi. Ma letöröltem róla a zenéket és valószínű helyre állt, nem merül olyan ütemben. Kb. 150 könyv van rajt.

(#5496) DeusHun válasza snowdog (#5494) üzenetére


DeusHun
őstag

Nem szeretnék senkivel semmi balhét, nomeg a nem jogtiszta tartalmakat sem szeretném "élvezni" (pont emiatt kérdeztem, hogy mekkora a magyaror elektronikuskönyv-kínálat). A calibre-vel az RSS-eket és a jegyzeteinket osztanám (munkában elég sokat dolgozunk velük, ráadásul a cég ad ki "tankönyveket" ebben a formátumban).

Rainforest Alliance Certified signature

(#5497) g0dl válasza ZooLee (#5491) üzenetére


g0dl
addikt

Hát igen, a hazai kiadók tanulhatnának abból milyen szélmalomharcot folytatnak a zenei kiadók, amiért lemaradtak a XXI. századról. ( egy CD-ért sokan adnának 1500Ft-ot, de 4000Ft-os ár mellett inkább letöltik ingyen, és gyorsabban, mintha a boltba kéne elmenni érte)

(#5498) zone válasza DeusHun (#5496) üzenetére


zone
őstag

Én a no-ip.org vagy dydns.info oldalon csinálnék egy saját domaint, és egy egyszerű weblapot, ami az otthoni gépemről fut.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5499) koncsik válasza R1200GS (#5495) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Edenyke írt erről, ha jól emlékszem, lehet, hogy az 500MB zene indexelése merítette le?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5500) snowdog válasza R1200GS (#5495) üzenetére


snowdog
veterán

Előtte nap teljesen lemerítettem az aksit, és fel töltöttem. Laptopoknál úgy tudom javasolt néha ezt megtenni.

Én meg úgy tudom az aksik igen nem szeretik a teljes lemerítést.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.