Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Oldman2 válasza matti70 (#24998) üzenetére


Oldman2
veterán

És a legfontosabb, van külön KOReader Topik a PH-n.

(#25002) TrYoL


TrYoL
csendes tag

Kicsit megkésve, de elkezdtem tesztelni az új jailbreak-et. Amint leteszteltem az összes firmware verzióra 5.11.1 és 5.13.3 között, publikussá fogom tenni MobileRead-en és itt it.

Hogyha valakinek lenne kedve tesztelni, tud angolul (nem akarom újraírni magyarul az összes tesztelési lépést.) és olyan nem jailbreak-elt Kindle-je van ami még nincs rajta a listán [ennek a posztomnak] az alján, a spoiler tag-ben, írjon privátban!

Semmi kockázattal nem jár ez az egész. Nem tudja brickelni az eszközötöket és semmi hasonló, megigérem! (+ Nem kell várnotok a publikus megjelenésig. :D)

[ Szerkesztve ]

(#25003) szpeti40


szpeti40
addikt

Na megjött a Kindle 8-am, hát ez az e-ink nagyon királyul néz ki :C

Viszont bele is botlottam a borító témába, mobinál a "Mobi kimenet" -> személyes dokumentum címke sávból a "[PDOC]"-ot kitöröltem, meg is marad a borító wifi mellett is, de AZW3-nál sajnos nem maradnak meg, bár én eddig annyi különbséget találtam a 2 formátum között, hogy tudom a betű vastagságot is állítani az utóbbinál.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#25004) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Német amazonon megint akció van, 55€ a basic, 80 a PW4, 170 az Oasis.

[ Szerkesztve ]

(#25005) Oldman2 válasza Bubsy (#25004) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

(#25006) Bubsy válasza Oldman2 (#25005) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Mire ruházol be? :)

(#25007) Oldman2 válasza Bubsy (#25006) üzenetére


Oldman2
veterán

TrYoL híreire alapozva, egy Voyage van becélozva.

(#25008) Zozo0525 válasza Oldman2 (#25007) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nem oasis?

(#25009) Oldman2 válasza Zozo0525 (#25008) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem. Amikor kipróbáltam, nekem nem volt szimpatikus az Oasis.

(#25010) Phülöp válasza Oldman2 (#25009) üzenetére


Phülöp
addikt

Szigorúan személyes vélemény: az Oasis nem nyújt annyival többet, mint amennyivel drágább. Ettől függetlenül a következő olvasóm valószínűleg az akkor aktuális Oasis lesz. Remélem, legalább 2-3 termékciklussal később jön el az ideje (a jelenlegi már 3 éves mostanra).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25011) Zozo0525 válasza Oldman2 (#25009) üzenetére


Zozo0525
őstag

Bocsi akkor azt hittem. Sajnos en nem láttam meg oasis-t de nagyon izgat azert:D

(#25012) Degeczi válasza Zozo0525 (#25011) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kinek, mi jön be... Nekem tavaly ősz óta van Oasis, annyira megszerettem, h el is adtam a korábbi Paperwhite-ot. Raktam be akkoriban fotó egymás mellé téve, mennyire sokat jelent megjelenítésben a 7" vs 6", így lett igazán könyvszerű az élmény (miközben a kisebb káva miatt még alacsonyabb is maga a készülék... csak a szélessége nagyobb picit, de az a fogás miatt jobb is)
Hogy megéri-e, azt meg persze mindenki magának dönti el.

De a Voyage nem értem, hogyan jön ide, hiszen lassan 3 éve nem gyártott, forgalmazott típus.

(#25013) Oldman2 válasza Phülöp (#25010) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan ez a megállapítás, ami miatt elsősorban nem volt szimpi.

Nem nyújt "annyival" többet, mint amennyivel drágább.

+ kellemes volt a nagy kijelző

- zavart a hideg/fém hátlap
- a gomb megléte semleges,
- a nem szimmetrikus kialakítás idegen volt.

(#25014) borZUr válasza Bubsy (#25004) üzenetére


borZUr
újonc

Sajnos úgy látom magyarországi címre nem lehet rendelni. :/

(#25015) Degeczi válasza borZUr (#25014) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mailboxde. Most nincs a fejlécükben, h ne szállítanának új ügyfeleknek, de azért érdemes tisztázni.

(#25016) Oldman2 válasza Degeczi (#25015) üzenetére


Oldman2
veterán

Én már 2x vettem igényben őket.

Ajánlott cég.

(#25017) matti70 válasza borZUr (#25014) üzenetére


matti70
tag

Csak az Oasis-t nem lehet, a másik kettőből a reklámmentest igen. Persze ettől még érdemes lehet mailboxde-vel szállíttatni, úgy megvehető az olcsóbb reklámos is, és nem jön rá a magyar ÁFA miatti különbség.

(#25018) TrYoL


TrYoL
csendes tag

Sziasztok!
Mondtam, hogy lesz magyar változat a Jailbreak-ből, úgyhogy íme:
Az angol vátozatot ami részletesebb, és azoknak akik hónapok múlva olvassák ezt, naprakészebb is itt találjátok. Javaslom hogy inkább azt használjátok, ha tudjátok!

Nem tudom, hogy mennyire fogja tudni kihasználni a Jailbreak-et, hogyha valaki nem tud angolul. Sajnos az összes applikáció telepítési leírása angolul van. Ezt mindenki döntse el magának, önmagában a Jailbreak nem ér semmit ha valaki nem tudja kihasználni.

Minden eszközön működik a jailbreak ami 5.10.3 és 5.13.3 között lévő firmware verziók valamelyikén van. Ha van kérdésetek, nyugodtan írjatok privátban!

Jailbreak:

1. Töltsétek le ezt
2. Csatlakoztassátok a PC-tekhez a Kindle-t USB-vel és csomagoljátok rá ki a .zip-et.
3. Indítsátok el a böngészőt és menjetek fel erre az URL-re: file:///mnt/us/kindlebreak.html

A böngésző le fog fagyni, kilép és a Kindle újraindul.


Jailbreak hotfix: (Hogy ne törlődjön le a jailbreak.)

Újraindítás után rakjátok fel a Jailbreak hotfix-et innen. Amint kicsomagoltátok (7zip ajánlott) USB-vel csomagoljátok ki ugyan oda ahova a jailbreaket, és a Kindle menüjében menjetek a Settings->Update Your Kindle menüpontra. (Sajnos nem tudom magyarul a menük nevét. Esetleg Beállítások->Kindle Frissítése?) Ezután a Kindle újraindul, egy pipát kell kapjatok a telepítés végén.


MRPI és KUAL: (2 program amik szükségesek applikációk telepítéséhez és használatához. Mint például a saját screensaver és KOReader)

1.) Töltsétek le az MRPI-t és a KUAL-t!
2.) Csomagoljátok ki az MRPI-t hasolnóan mint a jailbreak-et és hotfixet. Az így kapott mrpackages mappába pedig csomagoljátok ki a KUAL-t!
3.) A kindle keresési mezőjébe írjátok be, hogy ;log mrpi ez a parancs feltelepíti az MRPI-t és a KUAL-t is egyszerre.


Applikációk: (A telepített applikációkat KUAL-ból fogjátok tudni indítani aminek a parancsikonját a könyveitek között találjátok majd.)

KOReader-t innen tudjátok leszedni, nem fogom részletezni a telepítését, de csak kicsomagoljátok USB-re és kész.
Itt is találhattok különböző applikációkat, módosításokat.

(#25019) szpeti40


szpeti40
addikt

Nekem a kindle alján ott van egy banner, hogy "Your next great read is waiting in the Kindle store" és a képernyővédőm egy távcsöves lány, ez reklámos verziónak számít akkor vagy ez minden Kindle-ön ott van?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#25020) paolinho válasza szpeti40 (#25019) üzenetére


paolinho
őstag

Ez reklámos!

(#25021) Oldman2 válasza TrYoL (#25018) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

(#25022) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok!
Home office miatt keveset utazok, így keveset olvasok a PW3-n.
Mágneses tok screen off módját használom és 1 hónap alatt ugyanúgy lemerül.
Próbáltam teljesen kikapcsolni a PW-t, de nem sikerült. Cancel, restart, screen off jelenik meg a power gomb hosszabb megnyomásával. Neten írják, hogy tartsam sokáig lenyomva, de azzal csak force resetet ad és bedobja a fa alatt olvasó fiú hátteret és bootolni kezd.

Szóval hogyan lehet shut down-ba tenni a készüléket?

(#25023) szpeti40 válasza paolinho (#25020) üzenetére


szpeti40
addikt

Azt hittem akkor kapok könyv ajánlásokat is, de olyanok nekem nem jönnek.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#25024) Degeczi válasza Proci85 (#25022) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kikapcsolni egyiket sem lehet, csak hibernálni, a "screen off" az.

(#25025) Proci85 válasza Degeczi (#25024) üzenetére


Proci85
senior tag

Úgy tudom a PW3-nál nincs hibernálás. PW4-től vezették be, elvileg szép akku időt lehet nyerni vele.
PW3 esetén úgy érzem inkább csak suspendről beszélhetünk.

[ Szerkesztve ]

(#25026) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Én is megvasaroltam az első e book olvasomat.. Egy Amazon kindle oasis 32gb.igaz még csak most ismerkedem vele. Eddig tableten olvastam. Eddig nem bántam, meg hogy meg vásároltam. Egyenlőre még nem jöttem rá hogyan lehet borító képet hozzá adni a könyvhöz. Calibre programot használom hozzá. Mobi formátumba konvertáló a, PDF file okat. Esetleg ha van valami tanács, szívesen meghallgatom.

(#25027) hampidampi válasza motown5l (#25026) üzenetére


hampidampi
senior tag

Borítót Calibre-ben a metaadat szerkesztőben tudsz a könyvhöz adni. Értelemszerűen konvertálás előtt.
További tanácsaim:
Ne mobit használj, hanem azw3-at. Az a Kindle-ök natív formátuma, sokkal többre képes mint a mobi. Ennél lehetséges és ajánlott a Calibre Hyphenate This pluginjának használata. Ezzel feltételes elválasztást lehet a könyvbe illeszteni.
Ne használj pdf-et forrásként. A pdf-ek 99%-ban nem konvertálhatóak megfelelően. Érdemes eleve Kindle-nek megfelelő formátumban beszerezni az olvasni valót. Vagy más, jól konvertálható, fejlettebb e-könyv formátumban (pl. epub).

(#25028) borZUr válasza motown5l (#25026) üzenetére


borZUr
újonc

A Calibre-ben így tudsz borítót rendelni egy könyvhöz: jobb klikk a könyvön -->Metaadatok-->Metaadatok szerkesztése egyenként--> Itt pedig a "borítócsere" résznél betallózhatod a kívánt képet (amit pl. letöltesz az internetről), vagy a "borító letöltése" funkcióval is találhatsz hozzá illőt.

(#25029) Oldman2 válasza borZUr (#25028) üzenetére


Oldman2
veterán

Vagy (ezt még nem írta senki), a Calibre Könyvszerkesztő-ban adsz hozzá a könyvhöz egy borítót.

(#25030) paolinho válasza paolinho (#24851) üzenetére


paolinho
őstag

Tegnap megjött szintén az Amazon.de - ről asszonykámnak is egy PW4.
Célirányosan léptem meg mostmár azokat a lépéseket, amely kapcsán a német Amazon-nál lehet a reklámmentesítést kezdeményezni. Szintén 5 perc alatt megoldotta a diszpécser. :)

(#25031) Degeczi válasza Proci85 (#25025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

PW3-at valóban nem ismerem, meg persze a belső működést sem, csak a beindulási idők alapján lehet saccolni: ha gyorsan magához tér, akkor suspend lehet, ha szöszmötöl egy darabig (visszatöltögetve mindent egy mentésből), akkor hibernálás.
Mindenesetre kikapcsolni (ami után hidegindítás, bootolás következne) egyiket sem lehet.

(#25032) borZUr


borZUr
újonc

Problémám akadt néhány olyan könyvvel, amelyek egyedi betűtípusokat használnak. Pontosabban csak használtak, mert a Kindle PW egyik napról a másikra már csak a beépített betűtípusokkal volt hajlandó megjeleníteni őket. Ez csak két-három könyv esetében történt meg, így végképp nem értem a dolgot. Van ötletetek?

(#25033) zsoltzsolt válasza paolinho (#25030) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Amúgy túl van "hájpolva" ez a reklám. EZ csak a tok nyitásakor jelentkezik, egy könyvajánlás formájában, kb 3 másodperc, miközben egy könyv vagy egyéb olvasással/könyvrendeléssel/előfizetéssel kapcsolatos szép grafika jelenik meg. Én pl, kifejezetten élvezem, addig rákészülök, ebben a kemény 2-3 másodpercben, hogy hol is tartottam a könyvben. :)

(#25034) Oldman2 válasza zsoltzsolt (#25033) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezzel semmi gond, Te kedveled, más meg nem.

Szerencsére nem vagyunk egyformák.

(#25035) Degeczi válasza Oldman2 (#25034) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van, és ezt egy-két havonta kitárgyaltuk korábban is.

(#25036) Ébri válasza borZUr (#25032) üzenetére


Ébri
senior tag

Nem calibre-vel konvertált mobi? Az 5.14 changelog-jában szerepel, hogy ezt javították (legújabb indle fw nem jelenítette meg). "MOBI Output: Fix latest kindle firmware not displaying select publisher font option for calibre produced azw3 files"

(#25037) bwoay válasza zsoltzsolt (#25033) üzenetére


bwoay
nagyúr

egyébként mi a 3 mp? annyi idő után eltűnik magától?
nem csak egy plusz swipe után?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#25038) TrYoL


TrYoL
csendes tag

Akik vettek az elmúlt ~hónapban Kindle-t, esetleg emlékeztek, hogy milyen firmware verzióval jött? :)

(#25039) borZUr válasza Ébri (#25036) üzenetére


borZUr
újonc

Nem mindegyik. Volt közüttük valószínúleg Calibre-vel konvertált .mobi is, de az egyik egy Amazon-os sample volt. Utóbbit most ismét letöltöttem a PW4-re, és továbbra sem hajlandó megjeleníteni a publisher font-ot. A jelenség még a PW3-amon ütötte fel a fejét napokkal ezelőtt, de úgy tűnik a PW4-en is jelen van.

(#25040) paolinho válasza zsoltzsolt (#25033) üzenetére


paolinho
őstag

Okay, lehet, igazad van, többet szót sem ejtek róla (feltéve, ha nem merül fel igény kérdésként vele kapcsolatosan).
De meg kell mondjam, nálam ki szokott maradni ez a "rákészülés az olvasásra", mint protokol, illetve maga az, amikor kezembe veszem az olvasót, és kinyitom a tokot.

De való igaz, kinek, mi a szokása!

[ Szerkesztve ]

(#25041) motown5l válasza hampidampi (#25027) üzenetére


motown5l
senior tag

koszonom a valaszodat!

(#25042) motown5l válasza borZUr (#25028) üzenetére


motown5l
senior tag

Koszonom a valaszodat !

(#25043) Ogard válasza TrYoL (#25038) üzenetére


Ogard
tag

Ma jött egy oasis, 5.12.4 volt rajta. Repülő módba tettem, hogy majd talán kipróbálom a jailbraket, kikapcsoltam, rátettem a töltőre, aztán meglepve kellett tapasztalnom, hogy bekapcsol és frissíti magát.
(Annyira nem bánom, a régi PW1-men volt, JB de igazából nem használtam. )

(#25044) Ogard válasza paolinho (#25030) üzenetére


Ogard
tag

Ugyanezt próbáltam a régi pw3-al, de még pénzért se volt hajlandó ott helyben megcsinálni, azt mondta, utána néz, és majd küld emailt. (Mondjuk nem arra hivatkoztam amire te, hanem arra, hogy a gyerekemé lesz, mivel én vettem magamnak egy oasist, és neki nem valók a reklámok.)

(#25045) szpeti40 válasza Ogard (#25044) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem is megcsinálták 5p alatt a reklámtalanítás, a használtan vett kindle 8-on, a paolinho féle eljárással.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#25046) zsoltzsolt válasza paolinho (#25040) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Így van, kinek mi tetszik. Engem nem zavar :)

(#25047) TrYoL válasza Ogard (#25043) üzenetére


TrYoL
csendes tag

Amazonról rendelted?
A "Device info" menüben lekérhető serial 9-12 karaktereiből meg lehet mondani, hogy mikor gyártották. Esetleg azt meg tudod nekem nézni? :D

Csak azért kell mert kiváncsi vagyok, hogy mennyire frissek a nemrég gyártott Kindle-ök.

Minta:
G000WL050325... (az első 12 karaktere az enyémnek)
9-12: 0 32 5
0: 2020
32: 32. hét
5: 5. napja

[ Szerkesztve ]

(#25048) Ogard válasza TrYoL (#25047) üzenetére


Ogard
tag

amazon.de rendelés.
a szám első 12 karaktere: G000WL051095

(#25049) TrYoL válasza Ogard (#25048) üzenetére


TrYoL
csendes tag

Azt hittem, hogy azért az idén márciusban gyártottakon már legalább 5.13.x lesz..
Köszi, ez nagyon nagyon jó hír! :D

(#25050) zsoltzsolt válasza bwoay (#25037) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem, az még a swipe előtt van. Utána és olvasás közben sohasem jelenik meg reklám.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.