Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) @matthew@ válasza lac14548 (#4043) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#4052) nagysuhi válasza Degeczi (#4047) üzenetére


nagysuhi
tag

Cserélhetetlen akku van a Kindle 2-ben is. Fizikailag cserélhető, csak az Amazon nem szállít Magyaroroszágra akkumulátort. Az utángyártottat pedig nem ismeri fel. Van egy a fiókomban itthon, vadi új, de vissza kellett raknom a régit.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#4053) Degeczi válasza nagysuhi (#4052) üzenetére


Degeczi
nagyúr

biztosan létezik olyan utángyártott, amit fölismerne

a Kindle "mini"-ben viszont már ragasztott az akku

(#4054) nagysuhi válasza Degeczi (#4053) üzenetére


nagysuhi
tag

Most próbálgassak? Annyira nem olcsó. Még egy-két évig biztos elmegy valamennyire, aztán jöhet egy új Kindle.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#4055) Peat;) válasza stranger2006 (#4048) üzenetére


Peat;)
veterán

"Nincsen olyan parameter, amiben a K4 jobb lenne, mint az elozo. Meretre kisebb, kulseje designosabb." Aki kizárólag szimpla olvasásara használja annak fizikailag kényelmesebb megoldás, szerintem ez nem szubjektív dolog, hanem fizikai törvényszerűség. Engem pl ezzel "paliztak" be, minél kisebb könnyebb annál jobb ha már csak 6" a kijelző. A többi hátrányt meg lenyeltem, majd 2-3 év múlva legalább (ál)káromkodva de tiszta lelkiismerettel vehetem meg az új drága ketyerét. :)
Ár értékben szerintem is jobb a keyboard félre értés ne essék, aki totál nem használná ki annak mégis az a perverz kép születhet meg hogy a sima még jobban is megéri neki.

[ Szerkesztve ]

(#4056) stranger2006 válasza Peat;) (#4055) üzenetére


stranger2006
tag

>Aki kizárólag szimpla olvasásara használja annak fizikailag kényelmesebb megoldás, >szerintem ez nem szubjektív dolog, hanem fizikai törvényszerűség.

Szerinted nem szubjektiv:-))) Amiben a "szerintem" szo szerepel, az szubjektiv. A fizikai adottsag (nem torvenyszeruseg!), az a merete. Kisebb a K4, irtam is. Az, hogy ez jo-e vagy sem, az szubjektiv. Szerintem például egyáltalán nem kényelmesebb, hanem rosszabb. És akkor mi van? Te úgy gondolod, én meg így.
A lényeg: döntse el, aki venni akar, az-e a legfontosabb, hogy hány keskenyebb/rövidebb? Ha igen, akkor szuper, ezt kell venni. Ha a hasznalhatosag is jatszik, akkor visszalepes.

Konkretan: magamnak nem vennek. Ha utanam dobnak, nem utasitanam vissza:-))

(#4057) not_to_do


not_to_do
csendes tag

sziasztok!

ha a .co.uk-ről rendeltek, akkor a végösszeget a kártyás fizetésnél fontban, vagy euróban mutatja a rendszer? vagy mindegy?

köszi

(#4058) #34577664 válasza not_to_do (#4057) üzenetére


#34577664
törölt tag

Próbáld ki és meglátod.

Amazon.co.uk-ról nem tudsz Magyarországra rendelni, amúgy fontban mutatja.

Első hozzászólást légyszíves elolvasni mielőtt kérdezel.

[ Szerkesztve ]

(#4059) Lotusz


Lotusz
tag

sziasztok, van $70 amazon.com kuponom eladó, ha valakit érdekel írjon, megbeszéljük az árat.

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#4060) not_to_do válasza #34577664 (#4058) üzenetére


not_to_do
csendes tag

ja nem könyvolvasóra gondoltam, hanem normál könyvre, ezt nem írtam

a sima amazonos topik nem pörög, de itt biztosan szoktatok mást is rendelni, nem csak kindlet:)

(#4061) h146207


h146207
tag

Akarok rendelni, de nem találok olyan opciót, hogy EU-s legyen. Hogy van ez? Automatikusan cím alapján dönt? ACpower csatiból hogy lesz itthoni?

(#4062) hampidampi válasza h146207 (#4061) üzenetére


hampidampi
senior tag

Középen fönt kelle lennie kék alapon fekete betűkkel: "Live outside the U.S.? Kindle is available to ship outside of the U.S. from this page." - katt a "this page"-re.
Utána a legördülő listából a Hungaryt választani.

"ACpower csatiból hogy lesz itthoni?"
1./ veszel hozzá átalakítót (Conradban tavaly 250,-Ft-ért vettem)
2./ Számítógépről, USB-n keresztül töltesz.

(#4063) Degeczi


Degeczi
nagyúr

tudja vki rögtön, mennyi áfát számol föl a Kindle Keyboard Wifi verzióra az Amazon?
(most nincs nekik, ezért nem tudom a kosárba rakással megnézni)

(#4064) Degeczi válasza h146207 (#4061) üzenetére


Degeczi
nagyúr

alapban nem jár hozzá töltő!

ha pedig külön bekattintod a rendelés során, h kérsz $10-ért, ott már írja, h "Europe"

(#4065) h146207


h146207
tag

köszönöm.

(#4066) h146207 válasza h146207 (#4065) üzenetére


h146207
tag

Na most meg ha onnan csinálom, akkor eltűnt a színválasztási lehetőség... ez szivat, vagy én vagyok hülye?

(#4067) Tibro5 válasza Degeczi (#4063) üzenetére


Tibro5
senior tag

25% :U

(#4068) Degeczi válasza h146207 (#4066) üzenetére


Degeczi
nagyúr

EU-ba szerintem korábban sem szállították a fehéret
(ami USA-ban is csak a 3G verzióból választható)

(#4069) Degeczi válasza Tibro5 (#4067) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az áfa idén még annyi, igen, ezt tudom :D
de vajon az Amazon is csak azt számolja föl?
(mert akinek korábban megvámolták, úgy rémlik, más költsége is volt az eljárásnak, nem csak az áfa)

(#4070) h146207 válasza Degeczi (#4068) üzenetére


h146207
tag

:O

(#4071) Tibro5 válasza Degeczi (#4069) üzenetére


Tibro5
senior tag

kindle 4 ára így alakult:
vételár: 109$
szállítás: 20,98$
adó: 32,50$
összesen: 162,48$
Azaz a (vételár+szállítás)+25%=teljes ár.
Gondolom ez a kindle3-al sincs másképp.

(#4072) h146207


h146207
tag

Hát én pont most akarom megrendelni, és arról volt szó, hogy vámköltség nem lesz, de ez bizony kiírja, hogy 52$ lesz a vám... így a 189$+huszonix$ szállítási ktg helyett 270$... ez már így kurvasok...

(#4073) Tibro5 válasza h146207 (#4072) üzenetére


Tibro5
senior tag

stimmel 189$+huszonix$ szállítási ktgnek a 25%-a az 52$.
ez nem vám, hanem adó

(#4074) Oldman2 válasza h146207 (#4072) üzenetére


Oldman2
veterán

Sajnos ki kell jelenteni, hogy mindenki aki eddig várt, az rosszul járt.

Ez van, vagy megveszed ennyiért, vagy nézel mást magadnak.
:-(

Van olyan ismerősöm, aki a K4 megjelenésekor beszerzett egyet ~27e HUF össz költségért, amit kis haszonnal azóta eladott, mondván majd vesz másikat. Ma ezt 38e -ért tudja megtenni!

Válság van... ha nem vettük volna még észre!
:-(

[ Szerkesztve ]

(#4075) Laslow válasza Oldman2 (#4074) üzenetére


Laslow
senior tag

Néztem argep.hu-n e-inkes könyvolvasókat: 35 körül kezdődnek, szóval egyáltalán nem drága a K4 38-ért, mert ez legalább ismert és bevált termék.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#4076) Oldman2 válasza Laslow (#4075) üzenetére


Oldman2
veterán

Jah, nézőpont kérdése... megszoktuk az irreálisan alacsony Amazon árakat.

(#4077) Fonos


Fonos
csendes tag

Hazaértem és a postaládában egy Kindle Touch Wifi várt! :C

harmaskonyveles.hu Podcast könyvekről, képregényekről.

(#4078) h146207


h146207
tag

hát oké, hogy 38ért nem olyan sok de a keyboard a 270$jával így 62.300 HUF ami úúúúú

(#4079) Oldman2 válasza Fonos (#4077) üzenetére


Oldman2
veterán

Touch a postaládában?

Gondolom a postaláda csak költői túlzás!?
:-)

Amerikai ismerősön keresztül jött egyébként?

(#4080) Sanyaman válasza h146207 (#4065) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Nekem eddig bármelyik microUSBs telefon töltővel gond nélkül feltöltötte. Eddig ami tutira ment: Samsung és Sony Ericsson. Más telefonom még nem volt :)

Szóval nem is bántam meg, hogy nem rendeltem hozzá irreálisan magas áron töltőt az Amazonról, pedig gondolkodtam rajta.

(#4081) nagysuhi válasza Sanyaman (#4080) üzenetére


nagysuhi
tag

A Nokia is tölti. Meg gondolom az összes többi is, mert ez a szabvány USB töltő.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#4082) Fonos válasza Oldman2 (#4079) üzenetére


Fonos
csendes tag

Szó szerint értettem. Öszinten szólva azóta kivettem már onnan. :)
Egy német könyvklubbon keresztül vettem és osztrák cimre szällitottäk. Az elsö benyomäsaim elég pozitivak. Kicsit tartottam, hogy milyen lesz a touch: mennyire reagäl fürgén, nem lesznek-e zavaroak az ujlenyomatok, de igy nehäny ora utän nagyon meg vagyok vele elegedve. Gond nelkül sikerül regiszträlnom az amazon.com-os fiokomhoz. Ha valakit erdekel, akkor majd reszletesebben is beszämolok.

harmaskonyveles.hu Podcast könyvekről, képregényekről.

(#4083) noricc1


noricc1
csendes tag

Sziasztok!
Nekem ma jött meg a Kindle :C
Viszont hazatérve próbáltam rátenni gépről 1-2 könyvet...de nem megy.
Windows intézőből nézve rajta van a gépen a cucc, de ha bekapcsolom, akkor nem találom rajta.

(#4084) noricc1


noricc1
csendes tag

Valahol olvastam olyat, hogy amíg nem regisztrált be az illető az Amazonra a Kindle-ről, addig nem tudott hozzáférni a Collections-höz, ahova a könyveket pakolja...
Lehet ebben igazság?
Sajnos itt nincs wifi, így nem tudok egyenlőre csatlakozni.
Mit tegyek, ötletek?? :(

(#4085) Degeczi válasza nagysuhi (#4081) üzenetére


Degeczi
nagyúr

csak a terhelhetőség nem mindegy!

pl. a Nokia E52 1A-es a töltője tökéletes a fölirata szerint max 850 mA áramfölvételű Kindle-höz, és valszeg egy 500 mA-es töltő is az lenne (mert az USB szabvány csak annyit ír elő), de ha egy kisebb telefonnak mondjuk csak 2-300 mA-es a töltője, az jó eséllyel már nem lenne elég

(#4086) Degeczi válasza noricc1 (#4084) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze, ezért is érdemes regisztrálni, akár egy éttermi hotspotnál is

USB-s rámásolásnál a Documents mappába tedd a MOBI/PRC/AZW vagy PDF anyagot, minden mást konvertálni kell

(#4087) noricc1


noricc1
csendes tag

Köszi, így egy pdf felment.
De ezek szerint mindenképpen be kell majd regelnem az Amazonra a Kindle-ről?

(#4088) Degeczi válasza noricc1 (#4087) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem mindenképpen: ahogy a PDF-et rámásoltad, ugyanúgy húzhatod rá az ebook-ot is, ha olyan formában szerzed be, vagy saját gépen konvertálod pl. Calibre-vel vagy MobiPocket Creatorral

ha sosem vagy wifi közelben, akkor nincs jelentősége, de ha néha igen, akkor célszerű lehet, mert praktikus vezeték nélkül ráküldeni anyagokat, weboldalakat

(#4089) Bronzergate


Bronzergate
csendes tag

Üdv!
A QWERTY billentyűzet a gyakorlatban mire használható?
Az érintőképernyős kezelése egyszerűbb?Azzal hogyan lapozok?
Elsősorban olvasásra használnám.
Melyik a könnyebben megszokható?
Köszönöm

(#4090) DerDer válasza Bronzergate (#4089) üzenetére


DerDer
tag

Nekem QWERTY-s van, és a keresésnél használom picit, meg a netezésnél.
Szerintem az érintőképernyős praktikusabb ha csak olvasol, mert kisebb és jobban elfér.

(#4091) Efreet válasza DerDer (#4090) üzenetére


Efreet
senior tag

Ha csak olvasol, akkor a sima K4 (mini) még praktikusabb (és olcsóbb is), mert nem kell az érintőképernyőt nyomkodni, hanem ott van oldalt két-két kényelmes gomb, amit valamilyen őrült ötlettől vezérelve lehagytak a Kindle Touchról.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#4092) Departed válasza Efreet (#4091) üzenetére


Departed
őstag

Ezt én sem értettem egyáltalán :N
Csak az összes vásárló/felhasználó számára egyértelmű hogy sokkal jobb rendes lapozó gomb mint folyton olvasás közben is tapogatni az olvasandó felületet? Néha azt érzem hogy nem igazán hozzáértők/marketingesek is vannak a fejlesztők között, hozzártés nélkül.
Pedig én touch-verziót szeretnék majd (a sima 4-es nagyon ki van herélve szerintem) - arról semmi hír még hogy mikor lesz nálunk is elérhető? :F

(#4093) hampidampi válasza noricc1 (#4087) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha nem regelsz be wifin legalább egyszer, akkor nem tudsz collectionöket létrehozni és a dátumot sem szinkronizálja. Az időt tudod állítani a készüléken, de a dátumot nem, azt az Amazon szerveréről frissíti. Egy véletlen vagy szándékos hidegindításkor pl. simán visszaáll a gyártáskori alapdátumra. A rossz dátum a jegyzetelésnél és a könyvek használat szerinti rendezésénél lehet probléma.
Meg persze az amazon felhő szolgáltatásait sem tudod használni.
Egyéb hátrány azt hiszem nincs.

(#4094) hampidampi válasza Departed (#4092) üzenetére


hampidampi
senior tag

Sajnos az ún. okostelefonok/tabletek elterjedésével az érintőképernyő lett a divat a gombokkal szemben. Ezt próbálja az Amazon felvenni még akkor is, ha ez a használhatóság rovására megy.
Bizony sok embernek többet számít a divatos érintésvezérlés.
Nekem sem tetszik, de ez a trend.

(#4095) Degeczi válasza hampidampi (#4094) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez rendben, de amíg csak más cégeknek volt hasonlóan elbaltázott (lapozógomb nélküli) touch-os olvasója, abban bíztunk, ha majd az Amazon is hoz ki ilyen modellt (ami önmagában nem rossz dolog, a szótárazást sokkal kényelmesebbé teheti), a nagy múltjuk, tapasztalatuk miatt ők nem követik majd el ezt a hülyeséget - pedigde...

(#4096) Departed válasza Degeczi (#4095) üzenetére


Departed
őstag

Na szép. A Kindle 3 keyboard-dal foglalja a helyet, a sima Kindle 4 lebutított, a Touch-nak még lapozó gombja sincs, a Fire meg nem eink...Őszintén gratulálok Amazon, hogy egy darab mindenOK ebook olvasót sem vagy képes kínálni :W
Aki csak olvasni akar inkább vegyen más márkát szerintem, azokra még konvertálni sem kell a pdf-et/rtf-et. :U

Ja és már amúgysem olcsóbb a Kindle, adóval vámmal szállítással gyenge forinttal, nemtommég mi mindennel a bolti egyéb cuccokhoz képest. :((

[ Szerkesztve ]

(#4097) DerDer válasza Efreet (#4091) üzenetére


DerDer
tag

Igen, igazad van, ha most vásárolnék akkor én is a sima K4-et venném meg. De nekem a 3-al sincs semmi bajom, eddig egy kis gagyi tokban tartottam, de most rendeltem egyet Amazonról 1,500Ft-ért :)

(#4098) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Miután többen az 1hsz-re hivatkoztak elolvastam mielőtt kérdeznék, viszont erre nem találtam választ: ha nem Magyarországra rendelem hanem pl.: Hollandiába akkor a kiszállítással együtt kb. mennyibe fájhat a Kindle ha oda rendelem? Mert ha így olcsóbb lenne akkor oda rendelem mivel a nagybátyámék ott élnek és pár hét múlva jönnek haza. Szóval kb. mennyivel lehet olcsóbb ha oda rendelem, illetve ennek holt tudok utánajárni? Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#4099) Oldman2 válasza @matthew@ (#4098) üzenetére


Oldman2
veterán

Próbáld ki!

Vidd fel a címüket az Amazonon és válaszd ki őket kiszállításkor.

Én most akarom ugyanezt egy osztrák címre kipróbálni...

(#4100) Peat;) válasza Departed (#4096) üzenetére


Peat;)
veterán

"Ja és már amúgysem olcsóbb a Kindle, adóval vámmal szállítással gyenge forinttal, nemtommég mi mindennel a bolti egyéb cuccokhoz képest. :(("

37 ezerért(ma kb) szerintem nem lóg ki negatívan a sima kiadás. Ez van. Belevesszük hogy nemrég meg 30 alatt volt.. fura mód az áfánk jövőtől 27% hírek környékén született meg a döntés hogy nem vállalják át tovább, de valószínű a készülékek inaktivitása miatt döntöttek így..elvégre mivel nullásan adják a készülékeket ameddig átvállalták kb 28-8e(kb áfa)=20E-ért adták gyakorlatilag ha az ő szempontjukból nézzük. Tehát biztosan veszteséggel.
A sima kiadás az árában most is elég versenyképes és amit nyújt az jól teszi. A touch úgy marhaság ahogy van a gombok lehagyása által(kizárólag csak szótározni jobb szerintem, már ha pontos meg kérdés mennyire merül jobban, mennyire sérülékenyebb), a keyboardnál(+3g) meg nagyon fájó az áfa, így valóban kompromisszumokra kényszerülnek sokan. De szerintem az e-book célcsoport 70%-nak az igényeit a szimpla kiadás is lefedi, aztán lehet hogy rosszul gondolom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.