Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5653) OMagus


OMagus
tag

Üdv mindenkinek!

Nekem gyári 3.3-as 3G-s verzióm van, és a JB az Istenért se akar felmenni, pedig több JB verziót is próbáltam már.
Tudna valaki segíteni, belinkelni egy biztos jól működő verziót?

Köszönöm.

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#5654) BullZeye


BullZeye
veterán

Valszeg ki lett már vesézve, de nem találtam meg erre a választ. (garancia+gift keresés)

Ha kapok egy Kindle Touch-ot, ami GIFT-ként lett megrendelve, és én regisztrálom be a saját Amazon fiókomba, akkor végülis a garancia teljesjogú és az enyém nem? Hiszen adja magát, hogy nem feltétlen a szomszédomtól kapok Kindle Touchot, hanem lehet külföldi is.

Szóval ilyenkor az én címemre (amazon fiókomra) lesz regisztrálva a bontatlan készülék, nem?
Vagy számít, hogy hova lett megrendelve a cucc?

Csak mert eBayről rendeltünk kapásból 3-at mert priority szállítással így is 2t fizet 3-t kap áron volt ($394 vs $600). De azért jó lenne tisztában lenni a dolgokkal, hogy most akkor ilyenkor mi van?

Ha gáz van, akkor küldeni akitől vettük, vagy kapásból Amazonnak küldeni?

(#5655) bijesz válasza BullZeye (#5654) üzenetére


bijesz
aktív tag

Ha reklámmal támogatott verzió eredetileg akkor usából kellene gariztatni, mert az usán kivül hivatalosan nem forgalmazható

(#5656) BullZeye válasza bijesz (#5655) üzenetére


BullZeye
veterán

Az lehet, csak mi van, ha szokásos amerikai nagybácsi megveszi, elhozza húsvétra, aztán hazamegy, és jövőre jön újra...nincs ilyennel valakinek tapasztalata?

(#5657) moli.hu válasza BullZeye (#5656) üzenetére


moli.hu
őstag

ezt en is kerdeztem mar evekkel ezelott, nem volt ra valasz.
vegig kene olvasni a t&c-t. hivatalos amazon helpdesknel hiaba kerdezel ra, minden egyes alkalmazottjuk mas-es-mast allit, szerintem van egy algoritmusuk, ami biztositja, nehogy ugyanazt a allitast kuldjek el neked ketszer.

(#5658) BullZeye válasza moli.hu (#5657) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor azt hiszem ennek az lesz a vége, hogy reménykedem, hogy nem lesz baja :D

(#5659) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy a Kindle 4-én a gyakran használt lapozógomb "elromlott". Értem ez alatt, hogy nem kattan, mint a többi lapozógomb, hanem puhává vált, mintha csak egy rugó lenne alatta. Ennek ellenére lapozni lehet vele. Vajon ez garanciális probléma? Ha a német ebay-ről lett rendelve ajándékként és német címre, akkor fel lehet venni az angol support-al a kapcsolatot? (Természetesen az angol jobban megy.)
Köszi

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#5660) OMagus válasza hpeti2 (#5659) üzenetére


OMagus
tag

Nekem "felkeményedett", mintha beszorulna alá valami.
Néha akkorát kattan, majd utána beáll rendes működésre.

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#5661) W.


W.
tag

Sziasztok!
Még pár gyors kérdés: az Amazonnak ha van Spanyolországban webshopja, az azt jelenti, hogy van sima boltjuk is, ahova bemehetek és megvehetem amit szeretnék, vagy csak online rendelhetek, és házhoz hozzák?
Házhoz szállításnál pedig az 5-8 napos kiszállítás az ingyenes, ugye?

Írtam pár napja az angol amazonnak, hogy mi van ha Spanyolo.ban veszem a Kindle-t, ezt írták: "Yes, the Kindle 4 comes with One-Year warranty will be available to use it in Hungary."
Hátha segít valakinek, aki hasonló cipőben jár.

(#5662) shenmuedc válasza hpeti2 (#5659) üzenetére


shenmuedc
tag

Nekem már a legelejétől sokkal puhább a jobb oldali lapozó.

(#5663) moli.hu válasza W. (#5661) üzenetére


moli.hu
őstag

nincs sajat boltjuk. az amazon mindig is webshop volt, 17 eve adnak el konyveket a neten. talan mostanra nottek ki magukat.

(#5664) DellMan


DellMan
csendes tag

Sziasztok!
SOS!!!
Tegnap kaptam kézhez Kindle 4-emet (Wi-Fi, 6" E Ink Display). Minden rendben volt vele, egészen a töltésig. Jelenleg nem kapcsol be. Kézhezvételkor még működött, majd feltettem tölteni USB-n keresztül (laptora). A laptop felismerte mint új hardver, igaz cserélhető lemezként látta. Rákattintottam majd kérte, hogy helyezzek be egy lemezt...Innentől kezdett furcsa lenni a dolog. Majd a "a hardver eltávolítása biztonságos" módon kihúztam. És ugyanezt eljátszottam az asztali gépen is. Mivel már sárgán világított az aksi led-je ezért rajta hagytam tölteni. 4-5 óra elteltével, mikor már zöld volt a led. Levettem, nem tudtam újra bekapcsolni, a kijelzőn nem jelenik meg semmi. Próbáltam röviden vagy hosszan nyomni a bekapcsoló gombot de nem történik semmi. Ráadásul már a laptop, szgép sem ismeri fel.
Tudtok segíteni,hogy mi lehet ennek az oka? Tapasztaltatok már ilyen vagy ehhez hasonló hibát?
Előre is köszi!

(#5665) DellMan


DellMan
csendes tag

Úgy tűnik, bekapcsoló gomb 20mp-ig történő folyamatos nyomása a bekapcsolási gondot megoldja. Újraindult a Kindle.

(#5667) g0dl válasza Kalandor (#5666) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem K3, és a jobboldali "puha", de tökéletesen működik.

(#5668) hegylako01 válasza bijesz (#5655) üzenetére


hegylako01
tag

Ugyan így rendeltem én is. 1 hét alatt megkaptam szép bontatlan csomagba, nekem kellet beregelni hozzá a fiókot illetve hozzá kapcsolni.

(#5669) otapi


otapi
tag

A közelmúltban túl vagyok egy garanciális ügyintézésen. Hát, felemás érzéseim vannak az Amazonnal.
Egyrészt, tök jó fejek, hogy szó nélkül, minden költséget állva kicserélik a rossz készüléket. Ami amúgy az én hibámból romlott el: kicsúszott a kezemből, leesett és a képernyő elvesztette a kapcsolatát a géppel, csak az utolsó oldalt mutatta. A LED alapján nézve a reset, meg hasonlók működtek rajta, csak éppen a kijelzőn nem történt semmi. Szó, mi szó, az Amazon nem kérdezte, én meg nem mondtam nekik, hogy miért fagyott le a képernyő, de kicserélték.
Az üröm az örömben pedig az, hogy láthatóan az "újonnan" jött K3 aksija kissé beteg: kikapcsolt (képernyővédő?) állapotban is lemerül annyira az aksi két nap alatt, hogy már be sem lehet kapcsolni, tölteni kell legalább 20 percet. Pedig a régi bírta egy-két hétig is Wifi-vel... :(((

(#5670) moli.hu válasza otapi (#5669) üzenetére


moli.hu
őstag

refurbishedet kaptal. tul voltal az 1 even?

(#5671) Degeczi válasza otapi (#5669) üzenetére


Degeczi
nagyúr

vedd ezt úgy, h egy utángyártott, házilag is könnyen cserélhető akku áráért kaptad meg a javítást

amúgy bevett szokásuk, h javított példányt küldenek ki cserében, nem vadonatújat
valamelyik hazai blogon is írtak ilyet
(nem garidőn túli csere volt az sem)

úgy látszik, az akku állapotát nem ellenőrzik ilyenkor (mondjuk nem is olyan egyszerű, hiszen ők nem tesztelhetik napokig)

(#5672) Zirowe válasza otapi (#5669) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Biztos, hogy már nem indexel?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5673) otapi


otapi
tag

Gari időn belül volt bőven.

(#5674) otapi


otapi
tag

Nem biztos, mert fellelkesülve a cserén megvettem néhány 0 dolláros könyvet az Amazontól :) Majd este megnézem, mi a helyzet.

(#5675) Degeczi válasza otapi (#5674) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát, ha csak néhányat, annak gyorsan meg kellett lennie, nem nagy fogyasztással

ha viszont visszatöltöttél mindent, ami korábban rajta volt, az tényleg okozhat gyors lemerülést

(#5676) ldave


ldave
félisten

Mostanában tervezem egy eköny olvasó vásárlását és arra lennék kíváncsi, hogy mennyire érzitek hozzá fontosnak egy tok vásárlását (a kinyitható tokokra gondolok) vagy elég neki egy puha anyagból készült sima zsák, melyben hordani lehet?

A Slime draws near! Command?

(#5677) Ivanka válasza ldave (#5676) üzenetére


Ivanka
csendes tag

Én eddig kettőt vettem, mindkettőhöz azonnal tokot is. Egyáltalán nem bántam meg, magammal hordom mindenhova, nem csak az ágyban olvasok. Szerintem esszenciális egy tok hozzá, persze nem az orig amazonos mert az drága.

(#5678) Efreet válasza ldave (#5676) üzenetére


Efreet
senior tag

A képernyő a legsérülékenyebb, legérzékenyebb része az eszköznek. Ha táskában, mindenféle egyéb dolgok között hordod, akkor mindenképpen érdemes egy kemény borítójú tok (esetleg fém) - a hegyes dolgoktól meg kell óvni.
Ha otthon van, vagy mindig lapjával, pl. csak könyvek között van, és tudod, hogy nem történik vele olyasmi, hogy valaki belekönyököl vagy ilyesmi, akkor elég egy zsák.

De nem kell vásárolni, lehet házilag is tokot gyártani hozzá, minimális barkácstudással (tű, cérna, olló) egész pofás dolgokat lehet összehozni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5679) bijesz válasza ldave (#5676) üzenetére


bijesz
aktív tag

Neked kell tudnod milyen igénybevételnek van kitéve hordozás közben, csak ettől függ.
A kemény jobban bírja a strapát le is ejtheted, a puha anyagosnál már gond lehet a leejtés.

(#5680) ldave


ldave
félisten

Köszi a tippeket, elsőre akkor maradok a batyu + kijelzővédő fólia párosnál, aztán majd meglátom. Az a bajom a kinyitható tokokkal, hogy (képek alapján) hátrahajtva a borítót eléggé megvastagítja a készüléket, meg talán a fogása se olyan kényelmes.

A Slime draws near! Command?

(#5681) dabadab válasza ldave (#5680) üzenetére


dabadab
titán

A fólia nem túl jó választás, mert olvasás közben nem kell védeni a képernyőt, viszont olyankor zavar a fólia - amikor meg el van rakva, akkor meg úgyis védve van.

DRM is theft

(#5682) Efreet válasza ldave (#5680) üzenetére


Efreet
senior tag

A fólia maximum a karcolástól védene, amitől meg a batyu is megvéd, ha a kezedben van akkor pedig nem karcolgatni fogod, cserébe viszont csillogni fog a felület, és elveszti a matt, egészen papírszerű hatását. Emellett ha nekifeszül a táskában egy kulcscsomó, akkor ott egy plusz pár tized milliméteres fólia édesmindegy. Készíts egy olyan tokot, amiből ki tudod venni, viszont a táskában megvédi mindentől.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5683) hampidampi válasza ldave (#5680) üzenetére


hampidampi
senior tag

Elsősorban nem a kijelző felületét kell védeni, hanem az anyagát. Előbb törik, mint karcolódik. Főleg leejtés és ránehezedés miatt szokott megroppanni.
Ráadásul a fólia rontja az olvasási élményt. Egyszóval felesleges. Egy kemény, merev tok az igazán hasznos, ha hordozod.

(#5684) ldave


ldave
félisten

Oh, köszi az újabb infókat, akkor maradok a csak a batyunál elsőre.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#5685) moli.hu válasza ldave (#5684) üzenetére


moli.hu
őstag

szia ldave,
a touchosat szeretned? mert ez a touch nem rezisztiv, mint a DS, hanem infras elven mukodik. ezert se kell folia

(#5686) ldave válasza moli.hu (#5685) üzenetére


ldave
félisten

Igazából egy NOOK simple touch a megrendelt készülék, csak annak nincs itt a fórumon ilyen pergő topikja.
Érdekes, ilyen megoldásról még nem hallottam, amúgy amióta van DS-em (meg iPod touch), azóta minden kijelzőt nyomkodni akarok :)

A Slime draws near! Command?

(#5687) synar


synar
őstag

Sziasztok!
Adódott egy rejtélyes hibám a K3w wifi elérésével. Csaknem egy éves hibátlan kommunikáció után, valamiért néhány hete nem látja az itthoni hálózatot, de csak a sajátomat, már nem is szerepel a listájában a routerem neve, a szomszédokéból viszont többet is lát, egyéb eszközeimmel ( telefon, tablet) továbbra is használható maradt a saját wi-fi-m. A munkahelyem hálózatára viszont gond nélkül csatlakozik.
Márt mindent újra indítottam de nincs változás, nem emlékszem hogy bármit is elállítottam volna a routeren. Mi a tippetek, mert nekem már elfogytak az ötleteim. köszi a válaszokat előre is
.

[ Szerkesztve ]

(#5688) moli.hu válasza synar (#5687) üzenetére


moli.hu
őstag

mas latja a routert? wifi channel-valtas?

(#5689) synar válasza moli.hu (#5688) üzenetére


synar
őstag

nem volt váltás, többi eszközöm mind látja.

(#5690) sto1911 válasza synar (#5689) üzenetére


sto1911
veterán

Inditsd ujra a routert.

(#5691) Ördögfióka


Ördögfióka
csendes tag

Sziasztok!

Kindle 4-ben "mappa a mappában" gyűjteményeket létre lehet hozni? Tehát például lenne egy Regények mappa, abban lenne A-M és N-Z mappa, majd abban a két mappában lennének az írók nevei és azokban a mappákban meg a fájlok.
Próbáltam koll3ctions nevű program legújabb változatát, de az külön hozta létre a mappákat és minden hova rakta a fájlokat, még mappán kívül is. Ha létezik ilyen program valaki elárulna a nevét.

Előre is köszi.

(#5692) snowdog válasza Ördögfióka (#5691) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem nem lehet megoldani.

(#5693) hampidampi válasza Ördögfióka (#5691) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Kindle 4-ben "mappa a mappában" gyűjteményeket létre lehet hozni?"
Nem.

(#5694) ratobi válasza synar (#5687) üzenetére


ratobi
senior tag

A problémám UGYANEZ!!! A szomszédéra gond nélkül csatlakozik (persze tud róla :) ) , a sajátra nem. Egyik sem, mert kettő van. Egy fórumtárs javaslatára, elöbb-utóbb ráveszem magam és frissítem a router firmware-t.
A routered TP-link?

(#5695) BullZeye


BullZeye
veterán

Jelentem, megérkezett mind a 3db Kindle Touch, $600 helyett $393,89 lett így, gyakorlatilag 7 nap alatt megjöttek, sértetlen, bontatlan csomagolású Amazon Kindle Touchok $206,11-al olcsóbban.

Vámot nem kellett fizetni, mert ráírta csomagolásra, hogy $60 értékű ebook reader van benne.

Garanciát majd kiderül, ha odajutunk, de gondolom bereggelem amazonra, és elküldöm nekik, legrosszabb esetben 4 hét alatt megfordul. De akitől vettem azt mondta, ha baj van, akkor elküldöm neki, és elintézi. Most ha 3ból 3 tönkremegy, akkor is olcsóbban jön ki, ha expresszel küldetem ki, mint amazontól megvenni.

Holnap lesz kibontva, mert ajándékba lesznek, szóval holnap mondok több infót.

(#5696) petipetya válasza BullZeye (#5695) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi az infót. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#5697) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok!
Ha jól emlékszem itt olvastam már róla....
Feleségem K3-án a kijelző jobb alsó sarkán, a műanyag házon egy ügyes kis repedés keletkezett. Garancia persze már nincs (2 hete :W ) .
Kell vele foglalkozni, vagy csak bele kell törődni?

(#5698) Efreet válasza ratobi (#5697) üzenetére


Efreet
senior tag

Nyugodtan vedd fel velük a kapcsolatot, volt már rá több példa, hogy nem foglalkoztak a vásárlás időpontjával, cserélték - sajnos a ház repedése szériaprobléma.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5699) ratobi válasza Efreet (#5698) üzenetére


ratobi
senior tag

Köszönöm!
Ha jól sejtem a serial szám alapján kell beazonosítani az olvasót ugye? Mert már feltúrtam az egész házat a papírokért, de csak a vámos papírt leltem meg. Levélben kell, vagy telefonon jelezni a problémát?

(#5700) vz12 válasza ratobi (#5699) üzenetére


vz12
tag

A szériaszámot a kütyü is kiírja a Settings-nél.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.