Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) snowdog válasza supertrezi (#996) üzenetére


snowdog
veterán

Nem, mégse állandó a sorrend. Össze-vissza van minden...

Nyilván össze-vissza olvastál! :DD

Az utoljára olvasott nyilván nem ABC szerint van, hacsak nem ABC szerint olvasod a könyveket.

[ Szerkesztve ]

(#1002) T. Almeida válasza snowdog (#1000) üzenetére


T. Almeida
senior tag

...nem beszélve arról, hogy amíg le nem vonják a teljes összeget, addig az esetlegesen ellopott kártyád letiltathatod :)

(#1003) supertrezi válasza snowdog (#1001) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Nem-nem. Mikor beléptem egybe, akkor nem tette a Home menü első oldalára, hanem mondjuk maradt a harmadikon. Így újra meg kellett keresnem a 3. oldalon...

Amúgy mostanára mintha kicsit helyrerázódott volna. Most ha megnyitok valamit, akkor már beteszi az első oldalra, mint legutóbb látogatott fájlt, ahogyan kell. Szerencsére.

Szóval nagyjából helyreállt a dolog.

(#1004) B.A.T.21 válasza horky (#998) üzenetére


B.A.T.21
tag

Szia!

Én is ezt vásároltam (bár nem ezen a "márkanéven" volt hírdetve, de végül ez virít az elején) :)) . Egyszerű, olcsó, nem csúszik ki és nem "lötyög" benne a Kindle.
Mi kell még?
Ami furcsa volt, hogy elsőre nem tudtam, hogy hogyan használjam ezentúl a bal oldali lapozógombokat, de végül ha erre van ingerenciám, akkor "átfordítom" a fedlapot a készülék mögé és a mágneszárral rögzítem.

B.A.T.21

(#1005) snowdog válasza supertrezi (#1003) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem indítsd újra a gépet (ne csak képernyőkímélő módba tedd, lásd a 985. hozzászólást) és minden helyre fog állni.

(#1006) gygabor válasza Slownz (#993) üzenetére


gygabor
csendes tag

Szerintem nyugodtan rendeld meg a 3G-s változatot. Nekem is az van. Alapvetően nem nagyon használom az internetet rajta, de pl most a hosszú hétvége alatt elutaztam a Balatonra és nem vittem magammal laptopot csak egy iPod-ot és a Kindle-t. Nekem már emiatt megérte ez a változat. Gond nélkül megnyitott mindent (Gmail, Reader, Index, Mobilarena, Facebook, Twitter), és még a meccs eredményeket is tudtam követni (eredmenyek.com). Azóta mégjobban szeretem, és csak örülni tudok neki, hogy a 3G-set vettem. :R
Persze komprumisszumok vannak. Nem olyan gördülékeny mint egy tablet, nem tudsz videókat nézni, és netezéssel elég hamar le tudod szívni az aksit, de ha tényleg csak alapvető dolgokra használod akkor arra tökéletes. És ingyen van a mobil net. :DD

(#1007) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

cikk

Tabletnek gyenge, e-book olvasónak pocsék. Viszont olcsó. Én nagy buktát jósolok neki...

(#1008) RexpecT


RexpecT
addikt

A kézbesítés napján nem küldenek e-mailt?Mára ígérte a vámkezelő a csomagot de eddig semmi.
Nekem a track log is fura egy kicsit:

Vecses, Hungary 04/27/2011 6:52 A.M. Import Scan
Vecses, Hungary 04/26/2011 4:17 P.M. Package data processed by brokerage. Waiting for clearance. / Released by Clearing Agency. Now in-transit for delivery.
04/26/2011 8:03 A.M. Import Scan
04/26/2011 7:15 A.M. Arrival Scan
Budapest, Hungary 04/26/2011 7:05 A.M. Departure Scan
04/26/2011 6:38 A.M. Arrival Scan
Vienna, Austria 04/26/2011 5:52 A.M. Departure Scan
Vecses, Hungary 04/26/2011 5:22 A.M. Package data processed by brokerage. Waiting for clearance.
Vienna, Austria 04/26/2011 5:19 A.M. Arrival Scan
Koeln, Germany 04/26/2011 4:02 A.M. Departure Scan
Koeln, Germany 04/24/2011 5:08 P.M. Arrival Scan
Louisville, KY, United States 04/24/2011 3:22 A.M. Departure Scan
Louisville, KY, United States 04/23/2011 5:56 A.M. Departure Scan
04/23/2011 3:31 A.M. Export Scan
04/23/2011 2:37 A.M. Arrival Scan
Phoenix, AZ, United States 04/22/2011 7:48 P.M. Departure Scan
04/22/2011 7:02 P.M. The service selected is not available to the destination address. / Downgraded, forwarded to consignee, selected service is not available.
04/22/2011 6:36 P.M. Origin Scan
United States 04/22/2011 7:04 P.M. Order Processed: Ready for UPS

(#1009) Gabás válasza RexpecT (#1008) üzenetére


Gabás
addikt

nem küldenek

(#1010) MC Pite


MC Pite
veterán

Kedvesemnek nézegetem a wifi-s modellt, de nem találom a shipping cost-ot, és a 140$ meg a minimum 32.000 között...

Illetve nem értem a 3G-s modellnél az alábbit: " Ingyenes 3G internet Több mint 100 országban (Magyarországon is)" wtf :F +13ért itthon korlátlan (időtartamra) netelérés jár a saját böngészőjével amit ki tud használni? (Gondolom audio/video streaming nem megy, meg flash, stb - nem is szempont igazából, csak mérlegelek...)

Merre tudnék kikupálódni? :R
szerk: Köszi :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1011) Gabás válasza MC Pite (#1010) üzenetére


Gabás
addikt

1. hsz.

(#1012) sirdond válasza MC Pite (#1010) üzenetére


sirdond
őstag

vagy olvass vissza pár oldalt. mindig előjön a téma.
egyébként röviden és tömören: igen,de a kindlen csak java támogatás van,flash nincs, így videókat nem tudsz nézni

(#1013) MC Pite válasza sirdond (#1012) üzenetére


MC Pite
veterán

Lesegetem.
Úgy látom igazából külföldre járóknak éri meg főként (a 3G-s), itthon hotspotolok asszonynak ha nem vagyunk otthon.
Ha jól sejtem az e-inkes kijelzők vastagon odaverik üzemidőben a (matt) tft-seket? Sima ebook olvasós topik van, csak gyk üres... Úgy látom hack-el magyar ékezeteket is elő lehet csalni; azt meg hogy 7" bill nélkül vagy 6"+bill a jobb az jó kérdés...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1014) RexpecT válasza MC Pite (#1013) üzenetére


RexpecT
addikt

1 hónap üzemidő(7000-8000 lapozás).Maga a kijelző nem fogyaszt áramot, csak akkor ha lapozol.

(#1015) MC Pite válasza MC Pite (#1013) üzenetére


MC Pite
veterán

Az hogy a fenébe van hogy kindle2 nincs a világon sem eladó (használt persze), 1-2db 3G-set találtam olyan áron mint az új 3-as...

szerk: Jah, azt hittem azok standby adatok üzemidőre...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1016) Zirowe válasza MC Pite (#1015) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha kindle 2 érdekel, érdemes megvárni a black friday-t, mert az előzőn is elég alacsony áron adták őket.
Más kérdés, hogy akkor már inkább +10$ és megveszem a kindle 3-at.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1017) RexpecT válasza RexpecT (#1008) üzenetére


RexpecT
addikt

Felhívtam az ügyfélszolgálatot és azt mondták, hogy holnap délig kell kiszállítaniuk. Ahhoz képest, hogy már tegnap itt volt a csomag nem valami gyorsak :W .

(#1018) MC Pite válasza Zirowe (#1016) üzenetére


MC Pite
veterán

Az november 25?
Elsősorban használtan gondoltam a kettesre :). De ha akkor mittomén 100-110 körül adnák akkor érdekelne (tavaly 89 körül volt vmelyik)...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1019) Zirowe válasza MC Pite (#1018) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem évente legalább kétszer van ez.
Azt hiszem olyan 114$ körül volt, de nem biztos.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1020) RexpecT


RexpecT
addikt

Most kaptam meg :C :Y .

(#1021) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ha így fogad az olvasód, akkor bizony para van! ;] ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1022) sirdond válasza Zirowe (#1021) üzenetére


sirdond
őstag

hehe, ez ötletes :)

(#1023) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Az elmúlt napokban elég sokat szoptam a 3G kapcsolattal.

A jelenség a következő volt: bhol voltam a városban (Bp.) csak gprs kapcsolatot hozott létre, de miután megtalálta a hálózatot, rá kb 2percre el is dobta, és nem lehetett vele egyáltalán böngészni.
A térerő jelző két percenként váltott a teljes és az üres állapot között, gprs felirat hol előjött, hogy eltünt, semmilyen oldalt nem nyitott meg, mert nem volt kapcsolat, wifiért esedezett.
Kicsit ideges lettem, mert otthon sem lehetett használni (miután letiltottam az otthoni wifiről próbaképpen), pedig ott régebben volt 3g.

Már az amazonnak is írtam, hogy wtf esete forog fenn.
Még nem jött válasz, csak én meg időközben lenyugodtam, és találtam rá megoldást.

Tehát, akinek hasonló gondjai vannak, hogy már jó ideje nem látott 3G jelet, csak gprs-t, és nincs stabil kapcsolata, nem tud böngészni, a következő a teendő (persze csak ha nem alapvetően hibás a cucc vagy nincs megfelelő hálózati lefedettség a környéken):
bekapcsolni--> home--> menü--> settings--> alt+e alt+q alt+q (lényegében 311)
Ekkor előjön egy kis ablak, amiben az van írva, hogy szolgáltatót szeretnénk változtatni/keresni (olyan mint a mobilon a hálózat keresés), ezt okézzuk le.
Ezután elkezd a hálózat keresésben, ez eltarthat egy ideig.
Ha kész, előjön egy lista az elérhető hálózatokkal.
Az első opció az automatikus választás.
Nekem vodafone 2g-re volt állítva, ez volt a problémája, úgyhogy átállítottam vodafone 3g-re.
Ha megvan a választás, akkor visszakerülünk a settings menübe, itt nyomjuk meg megint a menü gombot és válasszuk ki a restart opciót, hogy érvényesüljön a beállításunk.
Pár perc és újraindul a cucc, éééééés örülünk!:D

Ismét van 3G-m, full térerővel, stabil és gyors, böngészés is megy rendesen.:)

Egy fontos dolog: ha ezt a beállítást elvégezted, az azt jelenti, hogy automatikusról átálltál manuális hálózat választásra.
Itthon ez nem fog gondot okozni neked, de ha külföldre mész, akkor ne felejtsd el átállítani automata keresésre, mert ha nem, nem lesz neted.

Remélem hasznos lesz. :)

Lehet, hogy bővíteni kéne megint az első hsz-t?
Bővült már azóta a készülék tudása pár új dologgal (mikrofonos rögzítés, gyors billentyűk, netről való letöltés, stb), illetve pár troubleshoot is előkerült.
Bár ahogy nézem, sokan még mindig nem látják a címet, hogy minden fontos le van írva az első hsz-ben, és továbbra is alapvető dolgokat kérdeznek.

Másik kérdés: jött már ki újabb fw?
Mert én ugyebár jb-zve vagyok, és ilyenkor a gyári update-k nem jönnek a készülékemre, csak ha leszedtem a jb-t.
Nekem 3.1 (558700031) van.
Van ennél frissebb?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1024) RexpecT


RexpecT
addikt

Egyébként ha maga a képernyő nem fogyaszt semmit akkor van-e egyáltalán értelme kikapcsolni az eszközt?

(#1025) sirdond válasza Zirowe (#1023) üzenetére


sirdond
őstag

köszi, ez hasznos információ

még nincs frissebb firmware annál,amit írtál

(#1026) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Akit esetleg érdekel, feltöltöttem ide egy változatos, 65 képből álló screensaver mappát.

Kis érdekesség: doom 2 ebook olvasón.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1027) snowdog válasza RexpecT (#1024) üzenetére


snowdog
veterán

Nincs, de ez benne is van a kézikönyvben. :)

Csak akkor javasolják a kikapcsolást, ha több hónapig nincs szándékodban használni az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#1028) horky


horky
csendes tag

Kicsit soknak találtam az ebay-en a szállítási időt./Kindle tok/ Megnéztem a vaterán gondoltam onnan hamar megjön de dettó ugyanaz a tok majdnem 3szoros!!! áron...+posta :Y Inkább kivárom azt a 2-3 hetet... max addig nem hurcolászom. Pedig a dealernek is jobban megérné,ha emberi áron adná,és többet fogna rajta,mert "kici kínai is óccóbban adja ha szokat rendelsz."

(#1029) vscotina válasza Zirowe (#1023) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szervusz Edenyke!

Végigcsináltam amit leírtál, és nem igazán akar jól működni. Melyik billentyűvel kell rögzíteni, mert nekem folyton visszaáll a 2G-re. Leokézom, menüt nyomok és restartot küldök rá, és a következő indításnál újra csak 2G-m van. Vajon miért???

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#1030) vscotina válasza vscotina (#1029) üzenetére


vscotina
aktív tag

bocs, az előző hozzászólásért 4.ik nekifutásra sikerült

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#1031) Zirowe válasza vscotina (#1030) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Úgy néz ki, h már múltkor is ez volt a baja, amikor mutattam ne?ed, de sehogy sem akart kapcsolatot teremteni.:D
Amióta ezt megcsináltam tökéletes.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1032) vscotina válasza Zirowe (#1031) üzenetére


vscotina
aktív tag

szervusz Edenyke!

köszönöm szépen azóta nekem is megoldódott, vszont ha már benne vagyunk a témában. Külföldön milyen hálózatra kell állítani, hogy ugyanígy ingyenes legyen??? Pld. Görögországban is van Vodafon akkor, ott is arra áll át??? Vagy Olaszországban mire áll át?? Tehát erről mit lehet tudni???

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#1033) Zirowe válasza vscotina (#1032) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Olaszországban van Vodafone.
De mivel külföldön vissza kell állítani az automata választásra, illetve, ugyanúgy mint a mobiloknál, csak arra a hálózatra tud fellépni, amelyikhez van engedélye, tehát no para.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1034) vscotina válasza Zirowe (#1033) üzenetére


vscotina
aktív tag

köszönöm a választ, majd figyelem

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#1035) bark88


bark88
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnek venni en is egy ilyek csodat de, amiket olvasnek 99%-ban PDF.
Gyors kiprobaltam calibret egy pdf-el sok szoveg keves abra es nem lett valami jo a konverzio, mondhatni kifejezetten rossz :)
Abrak hianyoznak, ossze vissza van tordelve, szinte felirmerhetetlen.
Alapbol mennyire kezeli jol a PDF-eket?
Van egy olyan erzesem, hogy nem tul jol de, akkor sajnos nekem felejtos :(

(#1036) vans? válasza bark88 (#1035) üzenetére


vans?
őstag

Ez engem is erdekelne, a tanulmanyaimhoz jol jonne, altalaban pdf-ek a fajlok...

hábm bábm

(#1037) Agyzuzo válasza bark88 (#1035) üzenetére


Agyzuzo
addikt

ABBYY PDF Transformer-t ajánlom inkább vagy az ABBYY FineReader-t, azok elég jól át tudják rakni a PDF-eket DOC-ba, RTF-be, vagy amibe szeretnéd. Kicsit kell még rajtuk dolgozni, de szinte tökéletes végeredmény varázsolható vele. Én úgy szoktam hogy a fenti progik egyikével DOC-ot csinálok, megformázom (margók, betűtípus egységesítés, stb), aztán átküldöm Mobipocket Creator-on PRC-be, teljesen jó. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1038) vans? válasza Agyzuzo (#1037) üzenetére


vans?
őstag

Ez igy kisse bonyolultan hangzik igy elsore, mennyi ido ezt megcsinalni? Tudod, az egyetemi eletritmus mellett nincs sok kedvem ilyenekkel bajlodni minden egyes pdf-nel. ;]

hábm bábm

(#1039) RexpecT


RexpecT
addikt

Tegnap olvastam vagy 2 órát, nagyon megvagyok vele elégedve.Calibrevel alakítottam át PDF-et mobi-ba, egyedül a lapszámokat rakta érdekes helyre(néha egy szóközzel a szöveg után egyből), és a szövegtördelés sem 100%-os.

(#1040) Agyzuzo válasza vans? (#1038) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az ABBYY teljesen automata, utána én pár perc alatt rendberakom a végeredményt (a szakasztöréseket kell kiszedni lényegében + 1-2 apróság) a Mobicreator meg kb. 5mp alatt konvertálja. :)

De amúgy a Mobicreator tud PDF-et is konvertálni, meg kell próbálni, többnyire jó a végeredmény, csak az "ő" betűkkel akad néha gondja, akkor szoktam ABBYY-zni.

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1041) RexpecT válasza Agyzuzo (#1040) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem annyi kellene, hogy a lapszámokat kitudjam szedni, és a tördelést is 100%-osan csinálja meg.

(#1042) Agyzuzo válasza RexpecT (#1041) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Azt a Mobipocket Creator is kiszedi többnyire, csak akkor nem ha nagyon nem a szokványos helyén van, tehát nem ott, ahol az élőláb-fej szokott lenni. Az ABBYY meg azokat eleve élőfejbe-lábba teszi, de ki is hagyathatók vele a fejlécek. Olyannak viszont már találkoztam, hogy eleve a PDF volt szar és a szövegbe bele voltak ékelődve a számok, na azzal nem tudom mit kell csinálni. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1043) RexpecT válasza Agyzuzo (#1042) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi kipróbálom :). :R

(#1044) holodp


holodp
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem én is egy Kindlet, a kérdésem pedig a kövtekező.
A UPS nyomonkövetés szerint ma reggel 8 körül megjött Vecsésre a cucc, de ugye még el kell nekik küldeni ezt a nyilatkozatot a vámról. Na de ezt mikor fogják kiküldeni, és milyen e-mail címre? Amelyiket az Amazonnak megadtam?

(#1045) RexpecT válasza holodp (#1044) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen arra a címre küldik.Engem fel is hívtak, hogy küldték a dokumentumot, mert az ügyintéző nem látta, hogy visszaküldtem nekik.Szerintem Hétfőn fogod megkapni.

(#1046) RexpecT válasza Agyzuzo (#1042) üzenetére


RexpecT
addikt

A Calibre jóval okosabb mint ez a Mobipocket, viszont amit ez a kis progi tud azt teljesen jól teszi.100% os tördelés lapszámok nélkül :R .

(#1047) Slownz


Slownz
senior tag

Köszönöm mindenkinek, aki segített!

Én végül a 3G modell mellett döntottem, bár a rendeléssel anyagi okok miatt várok még Május közepéig ;]

(#1048) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Ha minden jól megy, pár nap múlva csatlakozom a klubhoz... :) Nem tudjátok véletlenül, sima usb-ről működő lámpát meg tud hajtani? Nem rendeltem meg hozzá a gyári tokot, nézek valami olcsóbbat, de olvasáshoz kellene azért még egy kis lámpa is. :B

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1049) Bada Bing válasza Polllen (#1048) üzenetére


Bada Bing
tag

Nem tud.

(#1050) Polllen válasza Bada Bing (#1049) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor egyelőre marad az elemes. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.