Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Degeczi válasza mikauti (#5049) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(ha más fórumon nem is, de azért egy olvasásról szólóban talán érhetőbb elvárás, hogy ne írjunk így)

(#5052) mikauti válasza Degeczi (#5051) üzenetére


mikauti
csendes tag

Nem növeli az ember önértékelését, ha az első helyesírási hibájába belekötnek (persze lehet, hogy pont ez volt a célod, vagy, hogy a sajátodat növeld általa, de nem venném fel a kesztyűt, úgyis alul maradnék, persze ezzel már fel is vettem, igaz? Ezért inkább bocsánatot kérek (nőknek ez nagyon megy), igen, igazad van! Csak azt sajnálom, hogy innentől remegő kézzel fogok hsz-t írni, nehogy újra hibázzak. Tényleg, ilyen önbizalom-hiányos vagyok!)

(#5053) ZooLee válasza mikauti (#5050) üzenetére


ZooLee
őstag

Hát, azért a könyvolsókkal jelentősen kibővült a lehetőségek száma, sok olyan könyvet sikerült megtalálni, ami amúgy egyáltalán nem vagy csak nagyon nehezen/drágán lehetne beszerezni, de ez nem ide való téma :)

A technikai újdonságnak is szerepe volt benne, a kütyüket mindig jobban szeretik, és ha belemelegedtek, akkor már megy papír alapon is :)

Z.

(#5054) ZooLee válasza mikauti (#5052) üzenetére


ZooLee
őstag

No para. Nem lecseszésnek szánta, és odatett egy marha nagy szmájlit, nem kell ennyire komolyan venni :)

Z.

(#5055) mikauti válasza ZooLee (#5054) üzenetére


mikauti
csendes tag

OK! A vigyorgó fejet észre sem vettem, kicsit túlérzékeny vagyok. Be is fejezem ezt a témát, pasik már biztos besokalltak! Degeczi, vigyázz a nőkkel! :)

(#5056) Degeczi válasza mikauti (#5055) üzenetére


Degeczi
nagyúr

á, edzett vagyok, az asszonyon kívül van két lány is :D

(#5057) didros válasza BDave (#5043) üzenetére


didros
senior tag

Kár, hogy nem működik a link, engem is érdekelne az írás..

(#5058) Degeczi válasza didros (#5057) üzenetére


Degeczi
nagyúr

majd fog, asszem 1-2 nap, mire élesedik egy friss írás

(#5059) hampidampi válasza mikauti (#5052) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Nem növeli az ember önértékelését, ha az első helyesírási hibájába belekötnek "

Nem az elsőbe kötött bele. Az első a "touch-hoz", a második a "kindlét", a harmadik a "papír könyvet". Csak a negyedikbe kötött bele, szerintem elég rendes fazon :)

(#5060) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Első hsz módosult.

Itt láthatóak a változtatások, főleg a 3.3-as fw-vel kapcsolatos dolgok kerültek bele, friss screensaver hack, magyarítás, magyar bill és magyar tts fileok, illetve a hsz módosításának dátuma.

Aki ki szeretné egészíteni, szóljon nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5061) Oldman2 válasza Zirowe (#5060) üzenetére


Oldman2
veterán

A régi és új megnevezés a Kindle3 és a Kindle4 -re vonatkozik?

(#5062) Zirowe válasza Oldman2 (#5061) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mármint a próba topicban?

Ott a régi és új az első hsz változtatni kívánt részeit jelöli.

Első hsz-ben vegyesen van jelölve a kindle 3/kindle keyboard és a kindle/kindle 4, de szerintem nem lehet összetéveszteni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5063) Oldman2 válasza Zirowe (#5062) üzenetére


Oldman2
veterán

OK, bocs. Félreértettem.

(#5064) synar


synar
őstag

Kindlean
Ezt a kollekciókezelőt most találtam, egy próbát megér, egész ígéretesnek tűnik így elsőre.

(#5065) Efreet válasza synar (#5064) üzenetére


Efreet
senior tag

Az ingyenes változat 100 könyvre korlátozott, 20 dollár lenne :(

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5066) synar válasza Efreet (#5065) üzenetére


synar
őstag

Az nem kevés...
Kipróbáltam, könnyen kezelhető, de a letöltött borítókat nem jeleníti meg a Kindle-n, még újraindítás után sem. Erről ennyit...

[ Szerkesztve ]

(#5067) Efreet válasza synar (#5066) üzenetére


Efreet
senior tag

Nekem 600 feletti dokumentum van az olvasón :DDD

De inkább azért írtam be, hogy más, aki esetleg hasonló cipőben jár neki se álljon.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5068) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kindle collection manager.

Ingyenes és korlátlan, két napja raktam rendbe vele a több, mint 1600 könyvemet az olvasón.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5069) synar


synar
őstag

The big list of free Kindle tools
Néhány segédprogram, ha valaki még nem találkozott velük.

(#5070) hampidampi


hampidampi
senior tag

Calibre Kindle Collections plugin.
Én ezt használom. Mindent lehet vele.

(#5071) Gorbeee


Gorbeee
tag

Sziasztok. Egy kerdesem lenne... :) Vettem Vaterán egy Kindle 4 ebook olvasot. A tulajdonosa mar regisztralta az amazon email cimet. Nekem ebben az esetben ez a szolgaltatas mar nem lesz hasznalhato vagy esetleg lehetoseg van egy masodik cim regisztralasara is? Nagyon szepen koszonom a valaszotokat. :) Udv. Gorbeee

(#5072) BDave válasza Gorbeee (#5071) üzenetére


BDave
őstag

Törölnie kéne az eladónak a Kindle-t a fiókjából ("deregistration"). Szólj neki, hogy tegye meg! És akkor utána már te tudod hozzáadni az Amazonos fiókodhoz a ketyerét.

(#5073) Oldman2 válasza BDave (#5072) üzenetére


Oldman2
veterán

Az eszközön is elindítható ez a folyamat. Deregistration...

(#5074) Gorbeee válasza BDave (#5072) üzenetére


Gorbeee
tag

Nagyon szepen koszonom a segitsegeteket... :)

(#5075) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

Ha Németországban rendelek/veszek egy Kindle-t, akkor abban benne lesznek az alapnyelvek, konkrétan az angol is?

Köszi!

u.

rasti rusti

(#5076) Zirowe válasza ultio (#5075) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen.

De a magyarítás is rámegy, ha keyboardról van szó.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5078) martin66


martin66
senior tag

Hali!

Vásárlás előtt állok amit ebayen szeretnék meg tenni, a kiszemelt áldozat "Amazon Kindle Touch 4GB, Wi-Fi + 3G (Unlocked)" és érdeklődnék, hogy ennek a 3g-jét lehet itt Magyarországon használni? Garanciát érdemes hozzá venni, ill hogyan működik a garancia itt Mo-on?
Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#5079) rumkola


rumkola
veterán

LOL :DDDD

[link]

(#5080) Efreet válasza martin66 (#5078) üzenetére


Efreet
senior tag

A Touch 3G-je csak az Amazon könyvesboltjára és Wikipediára használható, ha teljeskörű 3G-re van szükséged, akkor Kindle Keyboardot vegyél. De ettől még nem lesz egy profi böngészésre való eszköz belőle.

Ha az Amazontól vásárolsz (amazon.com), akkor egyébként is csak a wifis Touchot szállítják hozzánk, és ugyanúgy 1 év garancia jár rá, mint a többi változatra - a működése pedig több helyen is olvasható, telefonon vagy chaten fel kell venni velük a kapcsolatot, és általában rövid beszélgetés után küldik a cserekészüléket, neked pedig vissza kell küldened a hibás eszközt, aminek a költségét kifizetik. Külső forrásokból történő rendelésnél a garanciális ügyintézés kérdéses lehet.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5081) Eligzendra


Eligzendra
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég került hozzám egy kindle touch, és szeretnék érdeklődni, hogy más is tapasztalta-e már azt, hogy amikor "kikapcsolja" és elfehéredik a képernyő még nagyon halványan lehet látni a sorokat. Mivel a touch kijelzője alapból szürkés fehéresen lehet látni, hogy előtte ott voltak sorok vagy valami minta. Páromnak egy kindle keyboard-ja van és azon teljesen fehér lesz a kijelző a mélyebb hibernálás állapotában, nem látszik semmi arra utaló nyom, hogy előtte ott sorok voltak. Remélem nem az én készülékemben van a hiba, és ez természetes "jelenség" :) Ezért szeretném kikérni a véleményeteket.
Köszönöm!

(#5082) moli.hu válasza Eligzendra (#5081) üzenetére


moli.hu
őstag

normalis. ha zavar, allitsd be, hogy minden lapozas utan invertaljon (ha van hozza friss firmware)

(#5083) BDave válasza moli.hu (#5082) üzenetére


BDave
őstag

Szerintem arról van szó, hogy amikor kikapcsolja (vagyis benyomva tartja a kikapcs gombot 5 mp-ig) a Kindle-t, akkor a kikapcsolt fehér kijelzőn még látszódnak az imént olvasott szöveg sorai. Nem lehet kivenni a betűket, hanem csak a sorok látszódnak halványan, szürkén.

(#5084) Eligzendra válasza BDave (#5083) üzenetére


Eligzendra
csendes tag

így van, ahogy írod! Nem lapozás közben ilyen, olyankor egyáltalán nincsen szellemkép és minden lapozás után frissít.

(#5085) moli.hu válasza BDave (#5083) üzenetére


moli.hu
őstag

BDave: igen, arrol van szo.

Eligzendra: ha atallitottad, hogy minden lapozas utan frissitsen, akkor ez nem az.

[ Szerkesztve ]

(#5086) BDave válasza moli.hu (#5085) üzenetére


BDave
őstag

Na jó, de te félreértetted. :) Legalábbis amit írtál, abból én arra következtetek. Mert tök mindegy, hogy be vagy ki van kapcsolva az oldalankénti frissítés, attól még fenn áll a probléma. Legalábbis itt azt írják és azt is, hogy ez végülis nem probléma, mert így spórol a Kindle Touch a kép újbóli frissítésével.

[ Szerkesztve ]

(#5087) moli.hu válasza Eligzendra (#5084) üzenetére


moli.hu
őstag

sot, most megneztem a k4basic-emen a hibernalaskor (a gondolt es amiatt irt 1-el szemben) negyszer is valtja a kepernyot, azon utana nem latszodhatna semmi. nezd meg, hogy a k4touchon es a k3-on hany alkalommal torol.

Nem lapozás közben [utan] ilyen, olyankor egyáltalán nincsen szellemkép
valoszinuleg lapozaskor is ottvan a szellemkep, csak nem latod, mert van informacio a kepenyon.

[ Szerkesztve ]

(#5088) g0dl válasza Eligzendra (#5081) üzenetére


g0dl
addikt

Ez egyértelműen a képfrissítés elmaradásából adódik. Ehhez hasonló, még a K3-mon is előidézhető. Ha a könyvlistán, vagy menüben a kiválasztó aláhúzással mozogsz, akkor annak előző pozíciójában ( ekkor nem csinál teljes frissítést) ugyanígy fehérebben látszik a régi csík.
Semmi baja, a technológiából adódó jelenség. De kikapcsolva minek nézegeted? ;)

(#5089) BDave válasza g0dl (#5088) üzenetére


BDave
őstag

Ez igaz, a K3-on is lehet látni a csíkot. Én is arra tippelek, hogy ez a jelenség ezzel a technológiával jár. Ajándék mellékhatás. Azért elviselhető! ;)

(#5091) zone válasza zone (#5090) üzenetére


zone
őstag

Lejárt a szerkesztési idő, a végén "30-40 Dollár" a helyes, a Touch-nál 100 dolcsira gondoltam a 99 helyett és 139-99 az ugye 40.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5092) Efreet válasza zone (#5090) üzenetére


Efreet
senior tag

Nem tartom korrekt dolognak vásárlói részről azt, hogy egy kedvezményes vásárlási lehetőséget elfogadva (olcsóbb Kindle reklámokért cserébe) utána nem tartjuk magunkat a megegyezéshez. Ez a leírás nem értéknövelés, hanem lopás, szerződésszegés - nem hiszem, hogy a témában az ilyesmit támogatni kellene.

Nem véletlenül nem volt a K3 reklámos változatához sem jailbreakes szoftver - emellett már többen írták azt is, hogy a reklámok egyrészt esztétikusak, másrészt többször volt már olyan ajánlat is köztük, ami hasznukra is volt.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5093) eami válasza Efreet (#5092) üzenetére


eami
addikt

+1, én sem tartom korrekt dolognak.. és javaslom moderálják ki :(((

(#5094) ZooLee válasza Eligzendra (#5081) üzenetére


ZooLee
őstag

Lehet egy kérdésem?

Miért kapcsolod ki?

Z.

(#5095) Tibro5 válasza zone (#5090) üzenetére


Tibro5
senior tag

Nekem kimondottan jobban tetszik a reklámos verzió, nem akarom írók képeit nézegetni kikapcsolt állapotban.

(#5096) Degeczi válasza eami (#5093) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem azért nincs sok értelme ezen gondolkozni, mert a reklámokkal támogatott változat eleve csak USA vásárlók részére szól, hiszen az EU-ban jórészt el sem érhető reklámozott termékekből csak ők vásárolhatnak, az ő feltételezett kegyükért szálltak be a reklámozók a költségekbe - ezért már maga az üzletszerű EU-ba szállítás ami a feltételek megszegése, nem az itt amúgyis tárgytalan hirdetések kikapcsolása...

(#5097) BDave válasza Degeczi (#5096) üzenetére


BDave
őstag

Megszegem a feltételeket, ha az EU-ba juttatok egy Kindle-t? :D Ez azért durva lenne.

ZooLee: úgy jóval kevesebbet fogaszt.

[ Szerkesztve ]

(#5098) Degeczi válasza BDave (#5097) üzenetére


Degeczi
nagyúr

csak logikusan végiggondolva: ha egyszer a hirdetők azért fizetnek készülékenként $30-40 támogatást az Amazon felé, h majd a reklámok célcsoportjának vásárlásaiból annál több jöjjön vissza, akkor mi, ha nem károkozás nagy tételben máshová szállítani ezeket, ahonnan garantáltan egy fia vásárlás sem fog érkezni? :F
a készüléken a reklámok kikapcsolása ebből a szempontból már tökmindegy, semmit nem számít

altatás vs hibernálás: ha nincs engedélyezve a wifi, és sok könyvet sem töltöttél rá, akkor (legalábbis a K3-on) nincs észlelhető különbség üzemidőben, a normál alvó állapot sem fogyaszt többet ha nincs háttérteendője, ezért fölösleges vacakolni vele

[ Szerkesztve ]

(#5099) Efreet válasza BDave (#5097) üzenetére


Efreet
senior tag

Ha napi szinten használod, akkor többet fogyaszt az újra bekapcsolás / hibernációból visszahozás / bootolás, mint alvó módból 1 mozdulattal visszahozni - az Amazon ajánlása szerint csak akkor érdemes lekapcsolni, ha legalább 2 hétig nem fogod használni.

És igen, ha üzletszerűen hordod át a határon a hivatalosan nem kapható eszközöket, és azokat viszonteladod, akkor többszörösen megszeged a feltételeket.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5100) BDave válasza Efreet (#5099) üzenetére


BDave
őstag

1. bekezdés: lehet, hogy többet fogaszt a bekapcsolás, mint az alvó módból való visszahozás, de amíg az alvó módban van, addig lehet hogy úgy fogaszt többet.

2. bekezdés: itt most nem üzletszerűen való áthordásról írt a kolléga, ilyet meg sem említett. De nyilván, az nem túl szép dolog, ha olcsóbban megveszed kint és tucatostul adod el őket itthon. (Amúgy van itt is vannak olyan cuccok amiket csak Amerikában lehet kapni, ez most akkor nem szabad? Mégis fent vannak.)

Degeczi: "garantáltan egy fia vásárlás sem fog érkezni". Miért ne vásárolna egy európai a cuccokon megjelenő reklámokból? Csak az amerikai vásárol a készüléken megjelenő hirdetésekből???

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.