Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) hampidampi válasza #72797440 (#17000) üzenetére


hampidampi
senior tag

A Charis SIL Compactot szeretik még sokan e-könyvesek.

(#17002) #72797440


#72797440
törölt tag

5.6.2.1-es firmware-rel nem megy már a USE_ALT_FONTS kiterjesztés nélküli fájl a gyökérmappába és egy fonts mappa amibe meg a ttf-ek? (Restart volt)

(#17003) hampidampi válasza #72797440 (#17002) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az csak a pw1-eseken működött, a ketteseken már nem.

(#17004) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Üdv!
Kindle 5-ösöm van, amit nagyon szeretek. A Paperwhite 3 néhány funkciója a szótárral kapcsolatban, illetve a beépített képernyő világítás viszont nagyon vonzó (sokszor szükségem lenne rá, most az 5.ös tokjába építettet lámpám van, ami nem az igazi). Gondolkodom egy ilyen beszerzésén. Viszont tartok az esetlegesen ujjlenyomat és karc gyújtő kijelzőtől. Szerintetek megérné beújítanom egy ilyen készüléket? Köszönöm!

BÚÉK!

(#17005) caris1 válasza Ukraan (#17004) üzenetére


caris1
tag

PW2-m van, a kijelző miatt ne aggódj, egyáltalán nem gyűjti az ujjlenyomatokat és nem is karcolódik. Fólia sincs rajta (ez amúgy is felesleges).

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#17006) #72797440


#72797440
törölt tag

Kipróbáltam pár fórumokon ajánlott betűtípust (Charis SIL, Linux Libertine, Liberation Serif stb...). Szépek, szépek de az a baj velük hogy vagy túl kicsik vagy túl nagyok. Így megértettem miért raktak a Kobo-ra olyan nagy tartományban állítható csúszkát. Viszont a Bookerly tök jó. Kettő méret is használható számomra, egyik sem túl nagy vagy túl kicsi.

(#17007) #72797440


#72797440
törölt tag

Azt mi okozza, hogy amint átalakítok pl. egy mobi-t azw3-ba (a mobi-n látszott a könyv borítója a homescreen-en) nem jeleníti meg a könyvborítót a kezdőképernyőn.

(#17008) csakb válasza #72797440 (#17007) üzenetére


csakb
őstag

Calibre-ből, dróton, send to device-szal rakd át, akkor lesz borító.

(#17009) #72797440 válasza csakb (#17008) üzenetére


#72797440
törölt tag

Nagyon király. Köszönöm.

(#17010) #72797440


#72797440
törölt tag

Már csak egy dolgot nem értek. A mobi(prc) helyesen jeleníti meg a szöveget, de nem sorkizárt és betűtípust sem lehet beágyazni, viszont az azw3 meg úgy írja az "annyit", hogy "anynyt" a hosszú "ssz"-t meg így "szz" stb.... Soft hypen nélkül is, tehát nem az a baj. Ennek mi lehet a nyitja?

(#17011) Degeczi válasza #72797440 (#17010) üzenetére


Degeczi
nagyúr

MOBI/PRC is lehet sorkizárt, mindenesetre már csak az elválasztás miatt is érdemesebb AZW3/KF8-at használni, de telepítsd a magyar elválasztási szótárat is a Calibre alá, anélkül persze, h nem jó!

(#17012) #72797440


#72797440
törölt tag

Először a Libreoffice-ét telepítettem aztán ezt: OldHun_dict-hu.oxt. Utóbbi jobb.
Ez az elválasztás előtt az átalakítás után történik.

(#17013) #72797440


#72797440
törölt tag

Megcsináltam html-ből Sigil-lel epubra majd Calibre-vel azw3-ba. Most jó az átalakítás, most már csak az elválasztás rontja el. Ti melyik szótárt használjátok? A probléma hogy pl. "annyira" helyett "anynyra" lesz elválasztás után.

[ Szerkesztve ]

(#17014) #72797440


#72797440
törölt tag

Probléma megoldva.

(#17015) Geripapa válasza #72797440 (#17014) üzenetére


Geripapa
aktív tag

és mi volt a megoldás ha szabad kérdezni.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#17016) #72797440 válasza Geripapa (#17015) üzenetére


#72797440
törölt tag

Ezt a szótárt kell használni:
[link]

(#17017) baboska válasza baboska (#16988) üzenetére


baboska
tag

Kiegeszites ezen hozzaszolasomhoz:
Tobbszori telefonok utan ma kaptam meg a vegleges valaszt...a lenyeg,hogy 1 ev garancia van kinti MM-ban vasarolt Kindle termekre az itthoni MM-on keresztül! Hiaba ad 2 evet pl a német, max a masodik evet kint lehet intezni.
Ehhez 3 media markttal kellett beszelnem mert most is hozok rendelesekre par db-ot.
Udv

(#17018) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Ha USA-ból hazatérő ismerősömmel vetetek legújabb Paperwhite-t, ér valamilyen hátrány, ha "Special Offers" változatot hozatok?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17019) pjen válasza Torry (#17018) üzenetére


pjen
félisten

Nem.

(#17020) Dava


Dava
tag

Ki lehet lépni az Amazon accountból úgy, hogy a könyvek az olvasón maradjanak? (Kindle 4)

Szeretném eladni majd, és gondolom dobna rajta, sok könyv van rajta és nem gagyik. Nem Kindle store-ból vannak, hanem gépről Calibre.

(#17021) hampidampi válasza Dava (#17020) üzenetére


hampidampi
senior tag

Természetesen a sideloadolt könyvek fent maradnak. Bár én a biztonság kedvéért tuti nyomnák egy hard resetet.

(#17022) Degeczi válasza Torry (#17018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ld. lenntebb, sokszor szó volt már róla: annyi az egyetlen valós hátrány, h mágneses tokban is a kijelzőt végigsimítva kell fölébreszteni a készüléket, míg reklám nélkül változaton a tokot kinyitva azonnal ismét ott vagy, ahol becsuktad a könyvet.

De így beszerzett példányra is kérheted a számunkra ingyenes reklámmentesítést, és akkor ugyanott vagy, mint eleve anélkülit vettél volna...

(#17023) Efreet válasza Dava (#17020) üzenetére


Efreet
senior tag

Tehát te az ingyen (esetleg szürkén/feketén) beszerzett könyveket szeretnéd felhasználni értéknövelési céllal? :(

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#17024) Dava válasza Efreet (#17023) üzenetére


Dava
tag

Így is mondhatjuk, bár nem hirdetem egy forinttal se többért csak mert lesznek rajta könyvek ha erre gondolsz. De hátha így vevőbbek rá az emberek. Egy 8 éves készülékről van szó, örülök, ha egyáltalán sikerül eladni.

(#17025) Degeczi válasza Dava (#17024) üzenetére


Degeczi
nagyúr

8 nem lehet: az általad említett K4-nek az első, szürke változata nincs még 4 éves sem...

(#17026) Dava válasza Degeczi (#17025) üzenetére


Dava
tag

Akkor nem 4 bocsi. A 2007-es Kindle. Szürke, alul meg oldalt gombokkal.

(#17027) Degeczi válasza Dava (#17026) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát az lassan sokat fog érni, inkább ne add el! :)

(#17028) Dava válasza Degeczi (#17027) üzenetére


Dava
tag

Ki tudja lehet :) Nem az enyém egyébként, csak segítek (most hogy szóltál rákerestem, és amit én használok az a 4-es, jó tudni :D)

(#17029) ollie válasza Dava (#17026) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És ennek még nem halt meg az akkuja?

***

(#17030) Dava válasza ollie (#17029) üzenetére


Dava
tag

Még nem néztem meg, de azt mondják műxik.

(#17031) koncsik válasza Degeczi (#17027) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

3G-s US Amazonon 300 USD körül fordul elő... :Y :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17032) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!
Rég jártam itt, de most egy problémával fordulnék hozzátok.
Egyik pillanatról a másikra elromlott a Kindle-öm kijelzője, olyan, mintha beégett volna :(
Lapozás, altatás, ki-bekapcsolás megvolt, de a beégett rész még kikapcsolva sem változik.
Kép 1
Kép 2
Valaki tudja, mi lehet a probléma? Sejtésem szerint a kijelző ment tönkre, úgyhogy nem hiszem,h szoftveres megoldás létezne, de hátha valaki találkozott már ilyennel és mást mutat a tapasztalat.
Gari nem emlékszem van-e, hol tudom megnézni, meddig él? Illetve ha él, hogy tudom érvényesíteni?
Ha nincs már gari, van itthon szerviz? Végső esetben UK-ban is meg tudom oldani a dolgot, ha itthon nincs szerviz, de most még Magyarországon leszek egy darabig, így ha lehetséges, inkább nem várnék vele.
Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17033) Degeczi válasza Ragnar95 (#17032) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tipikus, jól ismert, belső kijelzősérülés (hardveres), amin csak csere segít (ezért alapvetően fontos állandóan védőtokban tartani, mert az minimalizálja -bár ki nem zárja- a hiba kockázatát)

Pl. Ebayen is lehet találni kijelzőt, asszem $40 környékén, így attól függ érdemes-e javíttatni, ismersz-e kedvező áron dolgozó műszerészt - különben már egyszerűbb lehet egy újat venni pár ezer Ft többletért...

(#17034) Ragnar95 válasza Degeczi (#17033) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor jól sejtettem, köszi a megerősítést :R
Tokban volt, a tok egy notebook táskában és az egy bőröndben, ami elég szorosra volt bezárva, de összesen 1 órát töltött ott a Kindle és közben meg sem mozdult, szóval nem igazán tudom, hogy a francba tudott így megsérülni :(((
Meg tudnám ejteni magam is a cserét valószínűleg, de 40$-t nem igazán ér meg a dolog, mert 50€-ért Kindle Touchot tudok szerezni Németországból, úgyhogy az akkor jobban megéri annyiért.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17035) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok szerintetek megéri pw3-ra váltani?
Egy hónapja vettem a pw2-met és most mondta egy ismerős hogy jönne Németországból augusztus közepe fele és meg tudná venni a pw3-at jó árban.
A pw2-met pedig elpasszolnám jó árban mivel még garis és egy hónapot volt használva
.Valszeg nem sokat buknék a frissítésen.
A kérdés megéri frissíteni a 2014-es pw2-ről az új pw3-ra?

(#17036) Degeczi válasza Mr. Erikszon (#17035) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Miért nem próbálod ki magad? Tapasztalat még nincs az újról, de szinte biztosan jobb, és ilyen körülmények között nem veszthetsz rajta: beszerzési áron fölül el tudod passzolni a PW3-at, ha esetleg nem jönne be

Látatlanban legföljebb annyi hátránya valószínű, h jailbreak aligha lesz rá (mint ahogy az utolsó PW2-kre sem), így pl. margóhack vagy fontcsere sem - de ha a PW2-n sem használtál ilyesmit, akkor ez nem szempont, a hardvers fejlesztés (új kijelző) pedig szinte biztosan látható előnyt ad

(#17037) Mr. Erikszon válasza Degeczi (#17036) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Egye fene megpróbálom aztán valamelyiktől megszabadulok. ;)

(#17038) Tamy


Tamy
senior tag

Az mennyire normális, hogy használaton kívül a PW másfél hét alatt 25%-ot merült? Akkucsere, vagy ez ilyen?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#17039) Hyperion válasza Tamy (#17038) üzenetére


Hyperion
senior tag

Nem normális. Indexelés nem volt véletlenül? Egyszerre rámásoltál rengeteg könyvet.

(#17040) Tamy válasza Hyperion (#17039) üzenetére


Tamy
senior tag

Nem volt semmi változás, igazából már direkt teszt jelleggel nem piszkáltam, mert gyanús volt. Feltöltöttem, aztán aktív tok becsuk, szekrénybe be, majd most másfél hét után elővettem megnézni.

Akkor a következő kérdésem, hogy házilag mennyire cserélhető? Főleg mennyire nehéz úgy szétszedni, hogy utána össze is lehessen rakni?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#17041) Degeczi válasza Tamy (#17038) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha nincs bekapcsolva a repülőgép mód, néha megszólongatja a hálózatot alvó állapotban is.

(#17042) snowdog válasza Tamy (#17040) üzenetére


snowdog
veterán

Én korábban a Kindle3-at szedtem szét akku csere miatt (nem az volt a baja), és nagyon könnyű volt. A borítás nagyon könnyen ketté nyílt (igaz rendeltem hozzá Ebay-ről egy eszközt ), az akku csatlakozóban volt, egy csavarral volt rögzítve. A PW2-t még nem szedtem szét, feltételezem az eljárás itt is ugyan az lenne.

Triangle-Disassembly-Plastic-Pry-Repair-Opening-Tools-Kit: [link]

(#17043) snowdog válasza Tamy (#17040) üzenetére


snowdog
veterán

Az akkucseréről itt megnézhetsz egy videót: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17044) Hyperion


Hyperion
senior tag

Ha már Kindle3. Részleges billentyűzet meghalással találkozott már valaki?
Bizonyos gombok nem működnek.

(#17045) Tamy válasza Degeczi (#17041) üzenetére


Tamy
senior tag

Repülőgépmód nincs bekapcsolva, van egyáltalán ilyen (nincs előttem)? Viszont a wifi ki van kapcsolva. Vagy gondol egyet alvó állapotában, felébred, bekapcsolja a wifit, küld némi statisztikát mondjuk, aztán visszafekszik aludni? Egyébként Doukan van rajta.

A többieknek is köszönöm, megpróbálom majd szétkapni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#17046) Hyperion válasza Tamy (#17045) üzenetére


Hyperion
senior tag

Jól gondold meg a szétszedést. Ragasztva van bizonyos helyen a PW kávája, amit megfelelő rutin hiányában mocsok nehéz leszedni. Akár még a kijelzőt is megsértheted.
Én inkább a szoftveres vonalon indulnék el először.
Doukan uninstall, és ismét egy teszt. Akár könyvek nélkül.

(#17047) Degeczi válasza Tamy (#17045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A wifi kikapcsolása a repülőgépmód... azt magától nem érvényteleníti - de a Doukan más megvilágításba helyezi, az már bármit tehet: érdemes lenne egy darabig a gyári, normál állapotban újraindítanod, és így félretenned!

[ Szerkesztve ]

(#17048) Tamy válasza Degeczi (#17047) üzenetére


Tamy
senior tag

Újraindítottam gyári módban, elteszem aludni, aztán meglátjuk mondjuk egy hét múlva. Viszont így nem látom %-osan a töltöttséget. Szerintem feltöltöm megint teljesen, úgy szembetűnőbb lesz.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#17049) Degeczi válasza Tamy (#17048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze. Százalékosan egyébként sem lehet korrekt módon megállapítani a töltöttséget, a gyári szoftver is ezért nem teszi, csak durva blokkokat mutat.

(#17050) Tamy válasza Degeczi (#17049) üzenetére


Tamy
senior tag

Nyilván,nem is arra vagyok kíváncsi, hogy 76, vagy 78%. Csak az ikonból kevésbé látszik, de ha telenyomom, és egy hét múlva nem a 100% környékén lesz, akkor akkucsere.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.