Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Ereshkigal válasza Spy89 (#16000) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jól néz ki, de mivel egyszerre egy kijelzőt olvasol, így totál fölösleges a második.

(#16002) Spy89 válasza Ereshkigal (#16001) üzenetére


Spy89
aktív tag

Ott a pont! Nekem is ez volt az első gondolatom, a dizájn miatt tartottam inkább érdekesnek.

Jön még boardosra lavina! :D

(#16003) ultio válasza Ereshkigal (#16001) üzenetére


ultio
senior tag

Hagyományos könyvben is egy oldalt olvasol egyszerre :-).
Ez a koncepció pedig hagyományos könyvre akar hasonlítani.

rasti rusti

(#16004) Degeczi válasza Ereshkigal (#16001) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen. Belső lapváltásnál mondjuk nem rossz, könnyű visszatérni az előző oldalra egy gondolat kedvéért, ha nem tiszta vmi - de a lapozás nyilván kettessével történik, így ez az előny csak a lapozások felében él.

Tömegközlekedés, strand, egykezes használat kilőve, a képarány pedig érthetetlenül keskeny/magas (mintha 9:16 lenne)

Érdekes koncepció, de komolytalan.

(#16005) Ereshkigal válasza ultio (#16003) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Persze. A hasonlóság tetszik is, de lássuk be, hogy a papírnál ez a technika velejárója, itt meg csak a design kedvéért megkétszereznének "mindent". Én csak ezért biztos nem fizetnék jóval többet.

(#16006) ultio válasza Ereshkigal (#16005) üzenetére


ultio
senior tag

Én is így gondolom.
Max. nagy méretben tudnám elképzelni. Állítható magasságú állványon tartanám és lehetne nézegetni a képes könyveket is.

rasti rusti

(#16007) DeusHun válasza Kobudera (#15949) üzenetére


DeusHun
őstag

Helló!

Nekem az 1.14-es JB volt fenn, ezzel frissült a készülék 5.6.0.1-re, utána feltöltöttem ezt, aztán már ment is fel a KUAL ahogy kellett, semmi egyéb hákolást nem igényelt a dolog.

Rainforest Alliance Certified signature

(#16008) luciferc


luciferc
őstag

Vettem ebayen Németországból egy vadonat újnak hirdetett Kindle Paperwhite-ot. Kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy a németországi Paperwhiteokon milyen előre telepített ebook-ok szoktak lenni. Különösen az érdekel, hogy török nyelvű könyv gyárilag szokott-e rajta lenni. Mert ha nem, akkor megpróbáltak átalb...

(#16009) KZP válasza luciferc (#16008) üzenetére


KZP
őstag

Nem hinném, hogy bármilyen előre telepített könyvnek kellene rajta lenni... :F

(#16010) kovisoft válasza luciferc (#16008) üzenetére


kovisoft
őstag

Én német amazontól rendeltem (osztrák címre, de ez most mellékes) PW2-t, és azon semmilyen könyv nem volt.

(#16012) abcukistván


abcukistván
tag

Üdv,

Csak magyarul fogyasztó olvasónak érdemes Kindle-t venni? Mennyire elérhetőek a mobik a hazai boltokban?

Köszönöm!

(#16013) r3dsnake válasza abcukistván (#16012) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hazai khm... boltokban egész nagy a választék. :)

[ Szerkesztve ]

(#16014) kovisoft válasza r3dsnake (#16013) üzenetére


kovisoft
őstag

Ugye nem arra gondolsz, ahol virágot is kapni? :)

(#16015) r3dsnake válasza kovisoft (#16014) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tekintve, hogy a magyar ebook felhozatal úgy szar, ahogy van (ráadásul az a kevés könyv is illegális összegekért...) Nem tudom mikor ismerik fel már végre az igényeket. (De ez bármilyen digitális tartalomra érvényes. Pl.: Ott a stotify havi 1500-ért, korlátlan mennyiségű zenehallgatáshoz. Tök jól működő modell. Ilyesmire lenne igény szerintem filmek és könyvek szempontjából is.)

(#16016) csakb válasza abcukistván (#16012) üzenetére


csakb
őstag

Teljesen felesleges a formátumot nézni, az epub tökéletesen, és gond nélkül konvertálható mobiba, vagy azw3-ba, amit a Kindle eszik.
De a legtöbb helyen lehet választani formátumot, és van mobi is, ha mindenképp az kell.

(#16017) abcukistván válasza csakb (#16016) üzenetére


abcukistván
tag

Olyan embernek kell, aki nem tud gond nélkül konvertálgatni. :)

(#16018) Styleair válasza abcukistván (#16017) üzenetére


Styleair
aktív tag

E-mail-t küldeni csak tud!?

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#16019) Kobudera válasza abcukistván (#16017) üzenetére


Kobudera
tag

Vagy vegyél Neki olyan kindle-t, amin fenn van a duokan. Az nagyon sok formátumot megeszik. Ha érdekel, nekem van egy eladó kindle 5-öm. Írj privátban, rajta van a magyar menü, a duokan, és nagyon egyszerű a használata. Üdv! :)

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#16020) Degeczi válasza Styleair (#16018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Arról volt szó, h boltban vásárolna könyvet.
Márpedig ha ott nem Kindle formátumot választ, akkor az EPUB lesz - amit hiába küldesz emailen, nem fogja átkonvertálni az Amazon, azt saját gépen kell, Calibre-vel.

(#16021) Styleair válasza Degeczi (#16020) üzenetére


Styleair
aktív tag

Aham, értem. :R Közben eszembe jutott apám, aki e-mail-t sem tudna küldeni. Tehát ilyen is lehet.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#16023) r3dsnake válasza #32839680 (#16022) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezert irtam, hogy igenyes magyar konyvek csak egybizonyosforrasbol erhetoek el. Ott viszont kivaloan, sokszor fejezetekkel, rendes meta adatokkal, tartalomjegyzekkel. :)

(#16024) csakb válasza #32839680 (#16022) üzenetére


csakb
őstag

Biztos én veszem rossz helyről a könyveket, de nem voltak eddig ilyen gondjaim, mint amiket itt leírsz. Illetve egyetlen könyvnél volt, hogy középszürkére volt állítva a szöveg színe a css-ben, azt javítottam.

A beágyazott fontok nem nagyon érdekelnek, Caecilia hívő vagyok. :D

Soft hyphennel valóban nem találkoztam, de soha nem okozott gondot egy kattintással megcsinálni magamnak.

És jóval olcsóbban vettem meg a könyveket még így is, mint papíron. Főleg ha volt valamilyen akció, ami azért elő szokott fordulni.

(#16025) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

PW esetén amazontól már csak 2-est lehet venni? Mert nem mindenhol látom jelölve.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16026) Degeczi válasza fi:zi'k (#16025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ami nem meglepő, hiszen kb. másfél éve nem gyártják az első szériát, régesrég kiárusították a megmaradt példányokat.

(#16027) fi:zi'k válasza Degeczi (#16026) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, csak én másfél éve még nem kerestem Kindle-t, hogy ezt tudjam. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16028) Spy89


Spy89
aktív tag

Csak egy kérdés, a hazai ekönyveken nincs véletlenül DRM? :F

Jön még boardosra lavina! :D

(#16029) csakb válasza Spy89 (#16028) üzenetére


csakb
őstag

Szoft DRM igen jó eséllyel van, mással én még nem találkoztam.

(#16030) Ereshkigal válasza csakb (#16029) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Eddig én is csak azzal találkoztam.

(#16031) doroczki.t


doroczki.t
újonc

sziasztok! vettem az amazonon egy könyvet a számítógépen, és sehogy sem tudom az ebook omra rá tenni. Az ebookrol is csatlakoztam az amazonomra és onnan letölteni az ebookra , de onnan sem! Mi lehet az oka?

(#16032) koncsik válasza doroczki.t (#16031) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bocsánat, kindle e-book olvasód van?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16033) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!
Kindle 5-öm nem használtam egy ideig, aztán most elővettem, és egy akksijel van alatta egy töltőkábellel. Ráraktam töltőre, de a jel nem tűnt el, használni nem tudom. Mi ilyenkor a teendő?

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#16034) spanyoll válasza spanyoll (#16033) üzenetére


spanyoll
addikt

TALÁN megoldottam. Nyomtam 20mpig a resetet mindenféle amazonos fórum tanácsára, aztán most hirtelen jónak tűnik, legalábbis bekapcsolt. Szépen töltöm most amíg maxon nem lesz, és a jövőben figyelek erre...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#16035) VSZM


VSZM
tag

Üdv!

Van egy régi Kindle-öm, aminek a kijelzője meghibásodott. A kijelző alsó felében a kép be van ragadva.
Próbáltam már resetelni a kindle-t de sajnos nem oldotta meg a problémát. Garancia a készülékre nincsen.

A kérdésem az lenne, hogy van-e itt esetleg olyan, aki foglalkozik e-book javítással?

Így néz ki most

SWBF2 4 EVER

(#16036) hpeti2 válasza VSZM (#16035) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Sajna itt eltörött a kijelző. Csak cserével javítható.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#16037) VSZM válasza hpeti2 (#16036) üzenetére


VSZM
tag

Köszönöm a gyors választ! Ha esetleg valaki ennek ellenére meg tudja javítani (kicserélni a kijelzőt), az írjon privátban!

Ha nem lesz ilyen, akkor cserealkatrészként oda adom, ehhez is jelentkezzetek privátban!

SWBF2 4 EVER

(#16038) weiss


weiss
addikt

Helló, megoldható valahogy, hogy a böngésző fullscreen legyen? JS-ből szerintetek lehet frissíteni a weboldalt?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16039) Styleair


Styleair
aktív tag

(félre ment)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#16040) ranger69


ranger69
tag

Sziasztok!
Egy mobi formátumú könyvet olvasok és nem működik benne az elválasztás. Mitől függ az, hogy egyes mobi könyvben van elválasztás a másikban pedig nincs? Mibe érdemes átkonvertálni? Kindle Touchon olvasok és fent van a JBpatch, tehát az elválasztás általában nem szokott gond lenni.
Próbálkoztam a calibre-vel + Hyphenate This! plugin-nal átkonvertálni azw3-ba, de sajnos a végeredmény rosszabb lett, mint volt. A kettős hosszú mássalhangzók teljesen elromlottak érdekes módon, pl.: annyira -> anynyra, mennyibe -> menynybe, összes -> öszzes, stb.

(#16041) Ébri válasza ranger69 (#16040) üzenetére


Ébri
senior tag

Régebbi elválasztó szótárat kell betenni a Hyphenate This-hez, most nincs meg a link, de kereshető, s vhol fentebb be volt linkelve.

(#16042) Degeczi válasza ranger69 (#16040) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a MOBI nagyon buta formátum, kb semmit nem támogat - így persze a feltételes elválasztást sem...

AZW3/KF8 szükséges hozzá (ami Calibre-vel belepakolható MOBI konténerbe is, ezért akadnak ilyen kiterjesztésű elválasztott könyvek is. Másrészt ha az Amazonos felhődbe akarod feltölteni, akkor nincs is más választás, ilyen MOBI-t kell gyártani, mert oda AZW3 nem küldhető)

A magyar szótár telepítése azonban persze alapvető, amint más is írta.

(#16043) csakb válasza ranger69 (#16040) üzenetére


csakb
őstag

Nekem az itt linkelt szótárral tökéletesen működik a dolog (legalábbis PW2-n, gyári firmware-rel), és azw3-ba szoktam konvertálni előtte. A metaadatok közt a nyelvet Hungarianre kell állítani.

(#16044) ranger69 válasza Ébri (#16041) üzenetére


ranger69
tag

Ok, köszönöm,megpróbálom egy másik szótárral is.
Csak kiváncsi lennék, hogy van olyan mobi, amit alapból elválaszt a kindle és van amit nem, ez mitől van?

(#16045) csakb válasza ranger69 (#16044) üzenetére


csakb
őstag

Az elválasztást az új, KF8 formátumú mobik támogatják, a régebbiek nem.

(#16046) Degeczi válasza ranger69 (#16044) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Write-only mód?
Magad is tudsz Calibre-vel ilyen MOBI-t gyártani, csak ki kell választani a file típusaként, h "new" legyen vagy "both"

(#16047) ranger69 válasza Degeczi (#16046) üzenetére


ranger69
tag

Calibre-vel konvertáltam mobi-ba "new" vagy "both" típusba, de sajnos elválasztás továbbra sincs, ha csak a "new"-ba konvertálok azt meg sem tudja jeleníteni a touch. Még egyszer hangsúlyoznám, hogy sok mobi formátumú könyvemben működik az elválasztás.
De a jó hír az, hogy kicseréltem a szótárt (dict-hu.oxt -> hyph_hu_HU_processed.dic), a Hyphenate This! plugin alatt és így azw3-ba konvertálva tökéletes lett az adott könyv.
Köszönöm a segítséget nektek!

(#16048) Degeczi válasza ranger69 (#16047) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A hyphenate kiegészítő nem választja el a MOBI-s anyagokat (hiszen azok alapban nem támogatnák), de ha már elválasztott AZW3-at konvertálsz új formátumú MOBI-ba, ott megmarad az elválasztás!
(érthető módon - hiszen az olyankor már a szöveg része)

USB madzagos fölmásoláshoz természetesen jó az AZW3, de mint írtam, azt nem lehet az Amazonos felhőbe küldeni, ezért lehet szükség ilyen MOBI-s kavarásra.

(#16049) ripla


ripla
őstag

hölgyek, urak.
tudtok nekem ajánlani egy normálisan működő konvertert? olyat, ami nem 30 napos verzió, vagy ha igen, akkor nem rak vízjelet a dokumentumokba, vagy hülye reklámokat, vagy bármit.
elsősorban *.doc, *.pdf, *.mobi formátumokat szeretnék *.prc formátumra alakítani. :)

(calibre-t próbáltam, nem tudom melyik verziót szedtem le, de nem ismerte a *.prc-t.)

[ Szerkesztve ]

(#16050) Libretom válasza Degeczi (#16048) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nálam a "new" mobit nem viszi át a "send to Kindle"...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.