Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) galbi1972 válasza hampidampi (#19999) üzenetére


galbi1972
tag

Bocsi erre gondoltam:

[link]

(A 19998-as hsz.-m lehet törölni)

[ Szerkesztve ]

(#20002) soetigabor


soetigabor
tag

Ha nem tudok heteket várni a szállítással, hanem korábban van szükségem tokra, akkor hol érdemes PW-hoz venni? Mo, EU, mindegy, csak ne 3 hétig jöjjön.

(#20003) Proci85 válasza soetigabor (#20002) üzenetére


Proci85
senior tag

Keress vissza, irtam pár hónapja h én mit vettem itt a PH!-n. Azóta is használom rendszeresen. Gyári kindle tok minőségi utánzata 5 rugó volt, teljesen rendben van. Igényes.

(#20004) soetigabor válasza Proci85 (#20003) üzenetére


soetigabor
tag

Köszi, utánajárok. :)

(#20005) AAntii


AAntii
őstag

Sziasztok!

Akinek volt dolga Paperwhite és "sima" Kindlevel személyes tapasztalata alapján megéri a jobb kijelző a felárat?

Köszi a választ! :R

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#20006) Oldman2 válasza AAntii (#20005) üzenetére


Oldman2
veterán

Mindenképp megéri!

(#20007) piocasember válasza AAntii (#20005) üzenetére


piocasember
tag

A megvilágíott képernyő a kerék óta a legnagyobb találmány :DD Nekem még megvan a régi Kindle, de csak azért nem adom el, mert azt is imádtam és nem tudnék megválni tőle. Ellenben amióta megvan a paperwhite, nem volt a kezmben a régi Kindle. Főleg este olvasok és baromi hangulatos, és legfőképp szemkímélő, hogy egyetlen lámpát sem kell felkapcsolnom. Nekem csak a gombok hiányoznak kicsit a akészülékről a régihez képest, mert nem nagyon szeretem összefogdosni a képernyőt, de ez nem volt kizáró ok a vásárláskor. Én csak jókat tudok mondani róla.

(#20008) Degeczi válasza AAntii (#20005) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem annyira a kijelyő minősége, mint a beépített világítás az elsődleges. Anélkül manapság már nem érdemes venni e-book olvasót, csak ha mindig ideális körülmények mellett (napsütötte kültér vagy dedikált olvasólámpa) tudod használni.

(#20009) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Tavalyi black friday-en a kindle paperwhite milyen akciót kapott? Van egy sima kindle-m, de lecserélném. Német amazonról, magyarországra rendelve.

.

(#20010) cocka válasza Troy. (#20009) üzenetére


cocka
veterán

Mi az a sima Kindle?

Mekkora? Érintős, nem érintős? Világítás van benne, billentyűzet van-e stb..

(#20011) vegyszer válasza cocka (#20010) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem az volt a kérdés hogy mit cserélne le, hanem az, hogy van e ilyen akció feketepénteken, illetve akkortájt volt-e releváns akció?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20012) huberpe válasza vegyszer (#20011) üzenetére


huberpe
aktív tag

én 34-ért vettem egy paperwhite-ot.

(#20013) Proci85 válasza cocka (#20010) üzenetére


Proci85
senior tag

Kindle 7 vs. Kindle 7 PW3: [link]

Aztán kijött 2016-ban a Kindle 8, ami újabb kiadás, mint a PW3, de ugyanúgy világítás nélküli. A boltokban a Kindle 8-at kapod meg 30-ért.
A kindle 8 már közelebb áll a PW3-hoz. [link]

(#20014) Proci85 válasza soetigabor (#20004) üzenetére


Proci85
senior tag

Közben meglett, innen volt a fekete, ahol a mágneszárba bele van gravírozva a Kindle. (plusz a tok belső falán nagyban ki van írva, h Kindle).
Elég menő :D
[link]

(#20015) cocka válasza Proci85 (#20013) üzenetére


cocka
veterán

Éppenséggel lehetett volna Kindle 4, 5 és Touch is, mert ugye ezt nem tudtuk meg.

(#20016) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Tudom, hogy rohadtul nem téma ebben a topicban, de hol lehet kipróbálni vagy egyáltalán megvásárolni Magyarországon a Kindle Fire-öket?

Mert közvetlenül az Amazon honlapjáról nem rendelhető egyik verzió sem.

Arról esetleg tud valaki valamit, hogy milyen előnyöket tartogat egy Kindle Fire egy akármilyen androidos tablethez képest? Mondjuk ha azt is számításba vesszük, hogy már van egy PW3mam.

[ Szerkesztve ]

(#20017) Efreet válasza cocka (#20016) üzenetére


Efreet
senior tag

Előnye az, hogy az Amazon infrastruktúrát használja, így az általuk működtetett bolt, médiatéka, stb. közvetlenül elérhető rajta.
Hátránya ugyanebből származik - nincs Play Store, nincsenek közvetlen Google cuccok rajta.

És mivel az Amazon Prime és a hozzá kapcsolódó dolgok nálunk még nem 100%-ban elérhető szolgáltatások, így nem szállítják hozzánk a Fire eszközöket - nem tudnád jól kihasználni.

Egy regisztrált Kindle annyi előnyt hoz neked, hogy a szinkron olvasás (bezáráskor elrakja hol tartottál, és másik eszközön megnyitva ott folytatod) lehetősége megvan mindaddig, amíg mindkét eszköz valamilyen internetkapcsolaton lóg.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#20018) piocasember válasza cocka (#20016) üzenetére


piocasember
tag

(#20019) ollie válasza piocasember (#20018) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Uhh, ez az ár egy 6 colos, 1/8GB-s tabletért... Ennyiért sokkal, de sokkal jobbakat lehet venni.

[ Szerkesztve ]

***

(#20020) piocasember válasza ollie (#20019) üzenetére


piocasember
tag

Ő csak annyit kérdezett, hol lehet Magyarországon kapni! :)

[ Szerkesztve ]

(#20021) cocka válasza piocasember (#20020) üzenetére


cocka
veterán

Be se jön, timeout van, még a címük se pingelhető.

(#20022) pjen válasza cocka (#20021) üzenetére


pjen
félisten

nekem működik.

(#20023) ollie válasza piocasember (#20020) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Világos, nem neked szólt a kritika, hanem az oldalnak.

(#20021) cocka: nálam is bejön az oldal

[ Szerkesztve ]

***

(#20024) Troy. válasza huberpe (#20012) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

Black friday-en? Karácsonykor hasonló áron szokott menni?

Köszi.

.

(#20025) huberpe válasza Troy. (#20024) üzenetére


huberpe
aktív tag

emag-on már két éve 35 alá viszik black friday-en. karácsonyt nem figyeltem.

(#20026) Bosco01


Bosco01
tag

Sziasztok!

Ha a könyveimet felhőben szeretném tárolni, egyszerű kezelhetőség, logikus felépítettség, szinkronizációs sebesség tekintetében melyek az ajánlott szolgáltatók? Kinek milyen tapasztalatai vannak?
Ha nem ide tartozik, akkor irányítsatok át a megfelelő topikba!
Előre is köszönöm!

Üdv.

(#20027) -vitya-


-vitya-
őstag

sziasztok,

a kindle-m gallyra ment (kicsit), és javíttatnám, vajon melyik szervizt ajánlanátok Budapesten vagy környékén?

probléma:
a bekapcsoló gomb nem működik, így PC hiányában nem lehet bekapcsolni, mivelhogy ha felrakod a kindle-t USB-re, akkor bekapcsol, és bekapcsolva is marad, ha lehúzod, szóval ha van laptop a közelben, akkor lehet csak bekapcsolni... :D érdekes probléma.

-=Витя=-

(#20028) snowdog válasza -vitya- (#20027) üzenetére


snowdog
veterán

Nem lehet hogy a kapcsoló alá valamilyen szennyeződés jutott? Nem írtad melyik típusról van szó. Én egy korábbi verziót elég könnyen szétszedtem. Igaz hogy az eBay-ről rendeltem hozzá kipattintó készletet.
http://www.ebay.com/itm/8-in1-Triangle-Disassembly-Plastic-Pry-Repair-Opening-Tools-Kits-Set-/232294477037?hash=item3615d46ced

(#20029) -vitya- válasza snowdog (#20028) üzenetére


-vitya-
őstag

jogos, amúgy, kindle 3, touch.
Nem annyira merném erőltetni, ha pár ezerért valaki hozzáértő elintézi, nekem nem igazán éri meg az az 5%, hogy elqrjam :D

-=Витя=-

(#20030) Degeczi válasza snowdog (#20028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Gearbest-en most $0.69 egy ilyen készlet (50%0FF$1 kuponkóddal és 1 centes szállítással)

[ Szerkesztve ]

(#20031) Bosco01


Bosco01
tag

Erre valakinek van ajánlása?

(#20032) Oldman2 válasza Bosco01 (#20031) üzenetére


Oldman2
veterán

A linked nem jó.

Milyen készüléked van?

(#20033) Bosco01 válasza Oldman2 (#20032) üzenetére


Bosco01
tag

Jogos, bocsánat.
Ez a helyes.

Egy Kindle PW3

(#20034) snowdog válasza Bosco01 (#20033) üzenetére


snowdog
veterán

A gyári Amazon felhő miért nem jó?

(#20035) Oldman2 válasza Bosco01 (#20033) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudomásom szerint Kindle-n csak az Amazon "felhőjét" tudod használni.

"Zárt" az Amazon rendszere.

(#20036) Balinov válasza cocka (#20016) üzenetére


Balinov
félisten

7"-s Fire-t vettunk ugy masfel eve, gyereknek szorakozni, foleg meset nezni.MXPlayerrel/VLC-vel SD,max 720p meset nezni jo, YT es YT Kids-re jo meg modjaval konyvet olvasni is, de ha a tabletet masra is hasznalna az ember en inkabb mas tipust neznek.

Mas tema; Kindle-re remlik,hogy lehet angol-magyar szotarat hegeszten, de be lehet-e hasonlot uzemelni az Androidos kindle alkalmazas ala?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20037) Degeczi válasza Balinov (#20036) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elvileg ez arról szól.

(#20038) Balinov válasza Degeczi (#20037) üzenetére


Balinov
félisten

:R kosznom nagyuram, ez elegge nyakatekert, de szukseg eseten mukodhet..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20039) Bosco01 válasza snowdog (#20034) üzenetére


Bosco01
tag

Még nem próbáltam, így nincs véleményem róla, épp ezért kérdeztem, hogy tapasztalat alapján van-e olyan alternatíva, amelyet érdemesebb használni, mert könnyebben kezelhető vagy nagyobb tárhelyet biztosít, stb.
Ezért kérdeztem.

(#20040) Degeczi válasza Bosco01 (#20039) üzenetére


Degeczi
nagyúr

5GB-ot kapsz ingyen az Amazontól, azt sem fogod kihasználni (5000-nél is több könyvhöz elég, és az már kezelhetetlen mennyiség ilyen eszközön, másrészt valszeg úgysem mindent raksz a felhőbe)

(#20041) hampidampi


hampidampi
senior tag

Az amazon.de-n most akciósak a Kindle-ök!

[ Szerkesztve ]

(#20042) Handball94 válasza hampidampi (#20041) üzenetére


Handball94
aktív tag

Jól látom, hogy 35k-ból kijön egy Papirwhite, házhozszállítva magyar címre?
Nem vagyok regisztrálva még amazonon..de ennyit megérne.

(#20043) ollie válasza Handball94 (#20042) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jól.

***

(#20044) hampidampi válasza Handball94 (#20042) üzenetére


hampidampi
senior tag

:K

(#20045) vegyszer válasza hampidampi (#20041) üzenetére


vegyszer
addikt

Egyébként tudja valaki, hogy mikor volt a PW3 a legolcsóbb?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20046) cocka válasza vegyszer (#20045) üzenetére


cocka
veterán

Most. Mert én akciósan 43-ért vettem ugyanonnan.

(#20047) hampidampi válasza vegyszer (#20045) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#20048) vegyszer válasza cocka (#20046) üzenetére


vegyszer
addikt

És jól értem? A a német amazon a reklámost 89,99€-ért elküldi angol címre, illetve 89,99£ ellenében az angol ugyanezt megteszi.

Azaz, ha van kint ismerős, aki haza hozza, akkor a PW3 90€. Plusz egy tábla csoki

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20049) cocka válasza vegyszer (#20048) üzenetére


cocka
veterán

Fogalmam sincs én nem foglalkoztam ilyen nemzetközi keringetéssel meg médiamárktos okosságokkal illetve majd a német haver megveszi és hazahozza nekem típusú marhaságokkal.

(#20050) bAtt001 válasza vegyszer (#20045) üzenetére


bAtt001
addikt

Én Amazon Prime akcióban vettem 2 hónapja akkor 29 ezerből kijött a reklámmentes új PW3.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.