Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Ukraan válasza Degeczi (#27900) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Az rendben van, de a "Send to Kindle" elvileg átkonvertálja az olvasó által fogyasztható formátummá. Néhány helyen ezt tartják a legjobb megoldásnak, mivel talán ez tekinthető az e-könyv "veszteségmentes" formájának.

BÚÉK!

(#27902) Degeczi válasza Ukraan (#27901) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Még kézzel dolgozva rajta is nagy munka jó eredményt elérni PDF forrásból, hát még automatikusan! Mindig a legutolsó választás, csak ha semmi más nincsen - de ha van EPUB, akkor nincs kérdés, az tökéletes.

(semmi köze az e-könyvhöz a PDF-nek, pont a fordítottja: egy e-book lényege a szabadon alakítható tördelés, hiszen az eltérő méretű kijelzőkön, egyéni betűtípus, margó, stb beállításokkal folyton újra kell tördelni, míg a PDF elsődleges célja éppen a fix, készre tördelt formátum...)

(#27903) koncsik válasza Degeczi (#27902) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

(nincs szükség a megerősítésre, de) abszolút így van :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#27904) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Rendben, akkor az epub lesz a befutó. Köszönöm! :R

BÚÉK!

(#27905) Oldman2 válasza Degeczi (#27900) üzenetére


Oldman2
veterán

Pár hete? Inkább évek óta...
:W

[ Szerkesztve ]

(#27906) BBéci válasza Oldman2 (#27905) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el figyelmesebben! Azt írta, hogy pár hetente. Nyilván több éve, mert az emberek jelentős részének fogalma sincs arról, mi fán terem az e-ink.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27907) Oldman2 válasza BBéci (#27906) üzenetére


Oldman2
veterán

Szánom bánom bűnömet...
:W

(#27908) k.kristof


k.kristof
őstag

Van egy Kindle Paperwhite 3-am (7th generation), még 2017-ben vettem. A firmware verziója 5.14.2, repülő módban használom és Calibre-vel (7.5.1-et használok) vezetéken küldöm rá a könyveket. Újabban azt csinálja, hogy miután leválasztottam az olvasót, nem jelennek meg a frissen ráküldött könyvek, csak újraindítás után. Ma kipróbáltam, hogy Windows 11 fájlkezelővel másolok simán rá a documents mappába, ugyanez volt.

Mi lehet a hiba? A Calibre-ben van bug, vagy az olvasó kezd öregedni? Egyszerre 1-2 könyvet töltök rá maximum, és törlöm az utolsó pár olvasottat előtte, így az indexelés nem hiszem, hogy beakadna.

(#27909) Intelligencs válasza Attila! (#27884) üzenetére

Na, ez egy érdekes kérdés! Az összes simára meg Paperwhite-ra, amit vettem a családtagoknak, vettem kinyitható gyári tokot, tök szuper rajtuk. Az Oasis-omra is vettem gyári tokot, de annak olyan az ergonómiája, hogy egyszerűen nem kényelmes tokban fogni. Úgyhogy visszaküldtem a gyári tokot, és vettem egy sima filcből készült kis szütyőt, amibe csak a hordozás idejéig teszem bele, egyébként gyári állapotában használom olvasás közben.

Ami érdekes, hogy már többször leejtettem így az olvasót, de - talán mivel fémből van - kutya baja nem lett. (Mondjuk az is igaz, hogy általában parkettára vagy szőnyegre ejtettem le, kőre csak egyszer, a konyhában.) Valószínűleg egy betonra leejtéstől ha nem is törne össze, de karcok keletkeznének rajta.

De mindenesetre szerintem ezek a könyvolvasók lényegesen strapabíróbbak, mint egy átlagos okostelefon.

The Amiga, Born a Champion

(#27910) Degeczi válasza Intelligencs (#27909) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem is a készülékház vagy touchscreen tényleges törése a fő veszély, hanem az e-ink belső sérülése, amitől bizonyos részeken megszűnik működni, és akkor GTK, pláne egy szétszedhetetlen Oasis esetén.

(#27911) Intelligencs válasza Ukraan (#27901) üzenetére

Ahogy tanult kollégáim korábban írták, a PDF abszolút más igények alapján lett annak idején megtervezve. Tulajdonképpen egy kibővített/felfejlesztett postscript fájl, lényege, hogy platformtól függetlenül mindenhol ugyanúgy nézzen ki. Nem véletlenül szeretik minden olyan helyen, ahol valamit ki kell nyomtatni, mert nem szükséges corel-t, photoshop-ot, illustratort, vagy bármi más fájlt olvasni tudni, hiszen minden programból lehet PDF-et exportálni, ami bármilyen gépen olvasható és nyomtatható.

Évekig kiadványszerkesztő voltam, én aztán tudtam értékelni, ha az ügyfél egy minden gépen másképpen kinéző doc fájl helyett PDF-et hozott magával. ;) Azt csak kiküldtem nyomtatásra, nem kellett még 10 percig szerkesztgetni, amíg végre ugyanúgy nézett ki nálunk is, mint az ügyfélnél otthon.

Fentiekből következik viszont, hogy abszolút nem ebook barát formátum. Mert az ebook képernyője nem A4-es, amire a legtöbb PDF dokumentum méretezve van, hanem sokkal kisebb. Tehát a PDF-et tördelni kéne, amire az viszont nem igazán alkalmas.

Én eléggé sok cisco-s szakkönyvet olvasok, és azok régebben csak PDF-ben voltak megszerezhetőek elektronikusan. A PDF-et viszont a sok kép és a viszonylag nagyalakú oldalméretre való tördelés miatt egyszerűen lehetetlen volt könyvolvasó kompatibilis formátumra konvertálni. Így sokszor kénytelen voltam őket papíron megvenni, de ezek a könyvek baromi vastagok és nehezek, roppant kellemetlen volt a BKV-n olvasni. Viszont az utóbbi időkben már epub-ban is megvásárolhatóak, szóval azóta már azokat is tudom a Kindle-n olvasni.

Egyébként ha valamilyen könyvet csak PDF formátumban tudsz beszerezni, akkor próbáld ki azt a módszert, hogy úgy küldöd ki az olvasódra, hogy a tárgy mezőbe beírod a "convert" szót, és akkor az Amazon szerverei átkonvertálják neked. Sokszor működik, főleg ha csak simán betűket tartalmaz a PDF, és azok valóban betűként vannak tárolva. Ha képként, akkor reménytelen.

Szóval ebook szempontjából kb. bármi jobb formátum, mint a PDF, egy mezei doc vagy RTF is. De természetesen az epub a legjobb, főleg mert a Kindle is natívan támogatja már. (Az már más kérdés, hogy azt viszont nem értem, hogy mobi-t miért kellett kivenni a támogatott formátumok közül. Tíz éven keresztül kb. minden könyvemet mobi-ra konvertáltam, mondván az kiváló formátum a Kindle-nek. Most minden ilyet át kell raknom epub-ba, ha újra akarom őket olvasni.)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#27912) Intelligencs válasza Degeczi (#27910) üzenetére

Értem, ezt nem tudtam. Szerencsére eddig még nem sérült meg egyik Kindle sem így. Azt sem tudtam, hogy szétszedhetetlen. Akkor ezekben akkut sem lehet cserélni? Fasza.

The Amiga, Born a Champion

(#27913) Degeczi válasza Intelligencs (#27912) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak az Oasis 2 és 3 típusok ilyenek, nem lehet roncsolásmentesen szétszedni ezeket sajnos (nekem is egy 3-as van), az összes többi Kindle típust így vagy úgy nem probléma.

(#27914) BBéci válasza Intelligencs (#27911) üzenetére


BBéci
titán

Miért epub-ba? A Kindle saját formátuma az AZV3, 11 éve mindent arra alakítok a Calibre szoftverrel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27915) Degeczi válasza BBéci (#27914) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha közvetlenül küldöd rá, kábellel, persze. Online azonban asszem nem engedi (az Amazon digitálisan aláírt formátumnak tartogatja az AZW3-at, ők ilyet generálnak, az eszközeik közvetlenül kezelik, de a user ne küldje fiókba. Ezért kellett korábban MOBI-t használni erre, mert az DRM nélküli)

(#27916) Intelligencs válasza BBéci (#27914) üzenetére

Nem tudom, nekem az AZW-t sosem sikerült az e-mailes küldéssel ráküldenem. Egyszerűen nem ismeri fel. Lehet kábellel rákötve menne, de azt nem szoktam. Nekem olyan formátum kell, ami e-mailen ráküldve működik. Korábban a mobi volt ez, most az epub. Ráadásul csak a könyvek egy részét kell konvertálnom, amit Kindle által nem támogatott formátumban szerzek be. Amit támogat, azzal nem szórakozom, egyből ráküldöm. A PDF-et is, csak azt a convert paranccsal egybekötve.

Mod: Degeczi közben le is írta, akkor ezek szerint nem én voltam a béna. Amazon nem engedi.

És hogy miért nem kábellel? Mert nekem így egyszerűbb. Ez az egyik érv számomra, ami a Kindle mellett szól. Korábban olyan readerem volt, ami nem tudta ezt, fárasztó volt nekem állandóan az asztali géphez járulni, és kábellel rákötögetni. (Baromi gyorsan olvasok, sokszor 1 könyv = 1 nap, attól függ mennyi időm van olvasni.)

A könyvolvasók állandóan szerteszét hevernek a lakásban, gyereké, asszonyé, enyém. Egyszerűen mindenkinek elküldöm a kindle-s e-mail címére a könyvet amit kért, aztán olvassa. Anyáméról nem is beszélve, mert ő meg 30 kilométerre lakik. Ahhoz meg jó hosszú kábel kéne... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#27917) Ukraan válasza Intelligencs (#27911) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek! :R Nem gondoltam, hogy ennyire felhevíti a kedélyeket néhány fórumtársnál a kérdés...
Epub lett a befutó. Ebben a formátumban vásároltam meg a könyvet, majd a "Send to my Kindle"-el átküldtem az olvasóra. Tökéletes lett az eredmény.

BÚÉK!

(#27918) pjen válasza Ukraan (#27899) üzenetére


pjen
félisten

Ha van lehetőséged inkább dróton a calibre progival ragd fel a könyveket, az mindjárt kűnvertálja is a megfelelő formátumba. A PDF et nem erőltetném.

(#27919) BBéci válasza Degeczi (#27915) üzenetére


BBéci
titán

Ezt mind tudom, de azt sosem fogom megérteni, miért erőltetik az online-t? Akkora hatalmas fáradság egy vezetékkel csatlakozni a PC-hez?
Nemrég 25 Edgar Wallace könyvet másoltam pótapámnak, egy éve ő használja az első Paperwhite-omat. Percek alatt megvolt.

#27916Intelligencs
Lásd a fentieket!
Heti 1-2 könyvet olvasok, van más hobbim is, például a dartsozás, amit minden nap művelek, ha tehetem 3-4 óra időtartamban. Egyszerre rámásolok 5-8 könyvet, az kitart egy hónapig, nem tartom macerásnak a Calibre-vel ügyködést. Legalább ki tudom törölni a kiadó, műfaj és hasonló felesleges adatokat.
Mindenki másképp csinálja...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27920) elmouse válasza BBéci (#27919) üzenetére


elmouse
aktív tag

"... de azt sosem fogom megérteni, miért erőltetik az online-t?"

Például azért, mert így bekerül a dokumentumok közé és bármelyik csatlakoztatott eszközről elérhető. 3 Kindle van a családban, nem egy háztartásban. A könyveket beküldés után rögtön teszem a megfelelő gyűjteménybe és így mindenki eléri.
Én még ráadásul telefonon és PC-n is szoktam használni a Kindle appot, ami szintén hozzáfér a dokumentumokhoz, sőt azt is tudja, hol tartok.
Úgyhogy én meg a kábelezést nem értem. Ezzel pont hogy lemondasz az Amazon által nyújtott szolgáltatásról.

Ka nama kaa lajerama!

(#27921) BBéci válasza elmouse (#27920) üzenetére


BBéci
titán

Egy e-könyv olvasó van a házban, pótapámnál nincs internet, feleségem ragaszkodik a nyomtatott könyvekhez, van belőle 1600 db, plusz minden hónapban könyvtárból kölcsönöz 8-10 kötetet. Ezért még mindig felfoghatatlannak tartom a WiFi szükségességét. Már a mosógépeket, hűtőszekrényeket, klímaberendezéseket is felszerelik vele. Lassan a WC lehúzást is WiFi-vel fogják irányítani. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27922) Degeczi válasza BBéci (#27921) üzenetére


Degeczi
nagyúr

OK, neked nem kell. De azon miért értetlenkedsz, ha másnak meg igen? :( Senki nem erőlteti rád, ne foglalkozz vele...

(#27923) koxmatyi válasza BBéci (#27921) üzenetére


koxmatyi
tag

Nekem pl. azért jó mert ha valakit megkérek szerezze be nekem a könyvet és elküldi emailban , én letöltés után tovább küldöm és már megis van a könyv az ebookon ,laptop nincsen nálam a munkahelyen,este amikor már haza érek alszik mindneki reggel mikor elmegyek alszik még mindenki igy nem kell varni 3 napot ,hogy amikor itthon leszek egész nap akkor áttegyem rá

(#27924) Laslow válasza BBéci (#27921) üzenetére


Laslow
senior tag

Az egyébként tök jó, hogy értesítést küld a mosogép/szárítógép a telefonra amikor végez, és így nem felejtem benne a ruhákat még akár órákig. Vagy ha nem érek haza mire végez, be tudom kapcsolni telefonról, hogy forgassa még a ruhákat a program befejezése után, hogy kevésbé gyűrődjenek össze.
Az sem rossz, hogy munkából hazafelé indulva telefonról be tudom kapcsolni a klímaberendezést, és mire hazaérek nem hőség lesz a lakásban. Vagy átmeneti időszakban, amikor még/már nincs fűtés, de hideg igen, akkor meg kicsit befűthetek távolról.
Az sem volt rossz, amikor a feleségem Kindle-je lemerült, hogy oda tudtam neki adni a sajátomat, és azon tudta folytatni a könyvet onnan, ahol a sajátján abbahagyta. Nem rossz dolgok azért ezek, bár persze lehet nélkülük élni. De ha egyszer filléres hardverből kijön a funkció wifin keresztül vezérelhetőség funkció, miért ne legyen?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#27925) Phülöp válasza elmouse (#27920) üzenetére


Phülöp
addikt

"Úgyhogy én meg a kábelezést nem értem. Ezzel pont hogy lemondasz az Amazon által nyújtott szolgáltatásról."

Én is kábelt használok (vagyis inkább mi, mert két Kindle van a háztartásban), és igen, lemondunk az Amazon által nyújtott szolgáltatásról, mert nincs rá szükségünk.
Kindle kábellel felcsatlakozik a PC-re (a kábel mindig be van dugva a gépbe, nem kell keresgetni), Calibre-ben a könyveket kiválogatjuk, amik épp érdekesek a tartalom alapján, és egyetlen gombnyomással feltoljuk őket az eszközre (általában 10+ könyvet egyszerre). Nem gondolom, hogy ezen sokat tudna egyszerűsíteni bármi. Csak a Kindle-n olvasunk, és mindenki csak a sajátján, szóval semmiféle megosztásra nincs szükségünk.

Aki akarja, használja a wifit, engem nem zavar. Én jól megvagyok nélküle. Mondjuk én kicsit oldschool arc vagyok, a hálózat is kábeles itthon a fix eszközökhöz, sőt a hangfalaim is kábellel csatlakoznak az erősítőhöz. :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27926) BBéci válasza Phülöp (#27925) üzenetére


BBéci
titán

:K
Egy húron pendülünk!
Ameddig feleségen nem hómofiszozott, a szolgáltatói modem/routeren csak akkor nyomtam meg a WiFi-t engedélyező gombot, amikor éppen szükség volt rá, utána letiltottam. Éjszakára és amikor senki nincs itthon még most is megteszem, amikor éppen nem vagyok lusta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27927) elmouse válasza Phülöp (#27925) üzenetére


elmouse
aktív tag

Ha az ember több eszközt használ, akkor igenis egyszerűsíti a dolgokat. Ti nem, úgyhogy nektek nem kell.
Én például örülök, hogy ha esetleg otthon felejtem a Kindle-t attól még a telómon tudom folytatni a könyvet.
Ráadásul ezekre a könyvekre vigyáz helyettem az Amazon. Nem kell félnem, hogy tönkremegy a merevlemez a gépemben.

Ka nama kaa lajerama!

(#27928) Degeczi válasza Laslow (#27924) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pontosan. Egyik hobbym az okosotthon, kb. mindenhez hozzáférek, mindenről értesülök távolról is (a könyveket viszont jó pár éve csak kábellel másolom föl e-book olvasóra, de kinek mi, pl. asszony is wifin küldi rá)

(#27929) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Van egy 10. generációs paperwhite eszközöm. Feltettem a legújabb frissítést és azóta nem találja meg az eszközön lévő könyvek nagy részét... úgy tudom az azw3 a jó kiterjesztés neki, de nem látom őket :( Nem tudjátok mi lehet? Most nézem... kitörölte a fájlokat, üres mappák maradtak.... jó kis frissítés volt...

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#27930) BBéci válasza MikeWazowski (#27929) üzenetére


BBéci
titán

Milyen pluszt kellett volna kapjál a frissítéssel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27931) metal01 válasza MikeWazowski (#27929) üzenetére


metal01
őstag

Nálam ugyanez. És már másodszor. A frissítés gyalult mindent...

(#27932) cocka


cocka
veterán

Amúgy elég érdekesen műxik ez a Send to Kindle for PC.

1. Azt kiválóan megoldották, hogy mobi fájlokat alapból ne támogasson. :C

2. Ha pdfet konvertáltatsz vele, akkor abból mobit készít és a mobit küldi le a Kindle-re is.

3. Egy epub fájlra jobb klikkelve, a fájl a context menüből nem küldhető Kindle-re. Csak úgy megy, ha külön megnyitom a programot és ott adom hozzá az epubot.

4. Epubnál az elválasztás ahogy esik úgy puffan kategória, mintha Wordben bekapcsolnám az ázsiai kiosztást, ami lehetővé teszi, hogy a Word egy szót akárhol megtörjön. (természetesen elválasztójelek nélkül)

(#27933) Zozo0525 válasza cocka (#27932) üzenetére


Zozo0525
őstag

miért nem használsz amazon formátumot? miért mobi, epub?

(#27934) Degeczi válasza Zozo0525 (#27933) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez az Amazon hülyesége, úgy vannak vele, h saját anyagként vmi idegen formátumot akarsz a fiókodba küldeni, pl. DOC, RTF, ... és EPUB.
AZW3-at korábban sem, MOBI-t pedig már nem támogatnak erre a célra, ezért e-book formátumként ilyen módon már csak az EPUB játszik.

Közvetlenül kábellel rámásolva persze továbbra is AZW3 a célszerű.

(#27935) Zozo0525 válasza Degeczi (#27934) üzenetére


Zozo0525
őstag

ja hogy mail-on küldés? az nálam nem játszik.... jobban szeretem kábellel feltenni

(#27936) torkis


torkis
csendes tag

Ha valaki szeretne venni új paperwhite-ot, akkor az amazon.de oldalon a kék szinű most 30%-al olcsóbb, jelenleg 105 EUR. Tegnap még volt belőle.

(#27937) koxmatyi


koxmatyi
tag

Sziasztok
Tud valaki segíteni mi lehet a problémám megoldása?
Van egy paperwhite 4 em amin a frissítés óta megtudom nyitni az epubbot
Most vettem egy másik paperwhite 4 et arra rámásolom az epub filet és nem látja az ebook olvasó (ugyan arra a softwarre frissítettem)

(#27938) Ereshkigal válasza koxmatyi (#27937) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tudtommal egyik Kindle sem képes epub-ot olvasni. Nem lehet, hogy az elsőre átküldted programmal/emailen keresztül (ilyenkor átkonvertálja, és azért tudod olvasni), a másodikra pedig csak simán felmásoltad?

De valamiért az újra nem tudok emailban küldeni filet
Mindkettő be van regisztrálva az amazonon?
Ha igen, akkor nézd meg a másodikhoz rendelt email címet. Minden készülékhez egyedi cím tartozik (amit módosítani is tudsz).

[ Szerkesztve ]

(#27939) koxmatyi válasza Ereshkigal (#27938) üzenetére


koxmatyi
tag

De pontosan így történt
De valamiért az újra nem tudok emailban küldeni filet

(#27940) koxmatyi válasza Ereshkigal (#27938) üzenetére


koxmatyi
tag

Email cim az van de külön az ebookot nem regisztráltam be(hol kell azt?)

(#27941) Ereshkigal válasza koxmatyi (#27940) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Az olvasót kell beregisztrálni, nem az ebookot. :) De akkor azt már megtetted.

(#27942) koxmatyi válasza Ereshkigal (#27941) üzenetére


koxmatyi
tag

Jaaa
Igen névvel vagyok már az olvason, és ki is ír egy kindles cimet amire küldöm az emailt,csak nem érkezik meg az olvasóra...

(#27943) koxmatyi válasza Ereshkigal (#27941) üzenetére


koxmatyi
tag

[kép] Erre az email cimre küldöm persze kis betűkkel

[ Szerkesztve ]

(#27944) Ereshkigal válasza koxmatyi (#27943) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Itt egy guide, igazándiból nincs több ötletem: [link]

(#27945) Sanyi.mTs válasza koxmatyi (#27943) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nem olvastam Ereshkigal linkelt leírását, de az emailben való ebook küldéshez azt is engedélyezni kell amazon oldalán, hogy melyik email címről lehet könyvet küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#27946) koxmatyi válasza Sanyi.mTs (#27945) üzenetére


koxmatyi
tag

Köszi
De nem tudom hol lehet azt beállítani

(#27947) koxmatyi válasza Ereshkigal (#27944) üzenetére


koxmatyi
tag

Köszönöm, sikerült megtalálni,hol kell engedélyezni az email címet amiről küldöm, így jó lett☺️
Sanyi.mTs neked is köszi

[ Szerkesztve ]

(#27948) Laslow


Laslow
senior tag

Nekem több Kindle is van, mindhez saját @kindle.com email címmel, de egy amazon.com account alatt beregisztrálva mind. Ilyen esetben hiába küldök bármilyen címről bármilyen @kindle.com címre könyvet, az amazonos, fő email címre érkezik mindig a megerősítő email, hogy biztos mehet-e a küldött doksi az amazon könyvtáramba. Ami tök zavaró, mert így nem tud a feleségem vagy a fiam emailben könyvet küldeni a saját olvasójára anélkül, hogy azt egy NEKEM kiküldött emailben jóvá nem hagynám. Ezt így még érteném is, mert hát el kell valahogy kerülni, hogy doksikkal spamelje az olvasómat valami ismeretlen, de be van állítva az amazon.com-on a saját címem, feleségemé és fiamé, mint megbízható címek, amikről megerősítés nélkül kellene fogadnia dokumentumokat. Na, ez a funkció valamiért nem működik. Kerestem már vele az Amazon supportot is, nem jutottak semmire... Ez így sajnos elég bosszantó. Áthidaló megoldás lehet mindenkinek külön amazon.com fiókot létrehozni, és átregisztrálni oda a készülékeket, mert akkor mindenki a saját címére kapná a megerősítő maileket, amiket rögtön jóvá tudna hagyni, de elveszítenénk a lehetőséget, hogy lássuk egymás könyveit...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#27949) cocka válasza Laslow (#27948) üzenetére


cocka
veterán

Nekem két külön accountom is van. De az oka nagyjából itt a szürke zóna kategória. Dióhéjban annyi, hogy bizonyos könyvek csak x országban regisztrált accounttal érhetők el vagy amelyik több országban is elérhető, azoknál az árakkal lehet trükközni. Pl. azzal az accounttal veszed meg, amelynek az országában az árát HUF-ba konvertálva kevesebbe kerül.

De valószínű már az Amazon is észlelte az évek során, hogy egyesek ilyesmivel trükköztek, ezért feltehetően korlátozásokat vezetett be.

Ami az igazán vicces rész ezzel kapcsolatban:

Maga az ebook-olvasó ugyebár kizárólag azokat listázza a Kindle Store-ban, amiket az adott országban elérhetsz. Tehát ha mondjuk brit címmel regisztrálsz, akkor briteknek elérhető találatokat mutat. (IP elvileg nem érdekli)

Majd amikor az egyik ilyen könyvet az olvasón keresztül akarnám megvenni a Store listájából, akkor közli, hogy ez számomra nem elérhető. De mondom akkor minek listázod wazze! Hát akkor arra a 3 perce míg megveszem VPN-ezek azt cső. (akkor talán nem akadékoskodik)

Eleve nem értem, hogy könyvekre mi a faxnak geoblock. Ha papíron veszem meg képesek Magyarországra küldeni (5% áfa), ha ugyanazt elektronikus formában akarom a Kindle Store-ból, akkor meg megy ez a gyökölés, hogy a brit könyvek nem elérhetőek?

(#27950) boneyard


boneyard
tag

Sziasztok, Az gáz, ha a 67W-os Xiaomi gyorstöltővel töltöm az új Kindle-t?

(#27951) Oldman2 válasza boneyard (#27950) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, miért lenne az? Nyugodtan töltsd azzal, ami rendelkezésedre áll.

(#27952) snowdog válasza boneyard (#27950) üzenetére


snowdog
veterán

Normál módon fogja tölteni, a töltő a töltendő eszköz válasza alapján dönti el a töltés módját.

[ Szerkesztve ]

(#27953) snowdog válasza boneyard (#27950) üzenetére


snowdog
veterán

Én mindenesetre inkább a Kindle gyári töltöjével tölteném, mert ha a csatlakozó, az eszköz, vagy a töltő rosszul értelmezi a töltési formát, akkor - bár erre igen kicsi az esély, de - igen nagy pofont kaphat az akku.

(#27954) Helios válasza snowdog (#27953) üzenetére


Helios
csendes tag

Szerencsére ebből a szempontból az USB jól van kitalálva, nincs olyan, h rosszul értelmezi. Ez egy teljesen értelmetlen félelem.

(Ha nem tudnak megegyezni a gyorstöltésben, akkor nem is kapcsol át arra a töltő, hanem csak alap szabvány USB feszültséget és áramot biztosít. Ha pedig netántán más felszültséget ad le, akkor az a töltő rossz - ez a Kindle gyári töltővel is előfordulhat – és bármilyen más eszköz töltőáramkörét is tönkretehetné.)

(#27955) BBéci válasza snowdog (#27953) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, illetve ha nem a gyári Kindle töltővel, mert olyanom nincs, de mindenképpen azzal megyegyező teljesítményűvel töltöm az olvasóimat és ez minden egyéb eszközömre érvényes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27956) snowdog válasza Helios (#27954) üzenetére


snowdog
veterán

Nem akartam nagyon mélyen belemenni a témába, de a "rosszul értelmezi" akár azt is jelentheti, hogy pl. átkötötték a csatlakozót, vagy a kábelt. A lényeg, hogy csak óvatosan a gyorstöltők használatával, ha egy hagyományos eszözt szeretnénk tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#27957) boneyard


boneyard
tag

Úgy látom, megoszlanak a vélemények :D
Akkor inkább máshogy kérdezem. Eredeti kindle töltőfejem nincs. Melyiknél nagyobb a kockázat, h tönkre vágja az akksit, az eredeti Xiaomi gyorstöltő vagy ez az 5W-os, de számomra ismeretlen márka vagy mindkettőnek annyira alacsony az esélye, h tök mind1?

[ Szerkesztve ]

(#27958) raveinT válasza boneyard (#27957) üzenetére


raveinT
tag

Adnak egyáltalán a kindlehez töltöfejet? :F

Nekem úgy rémlik, csak a kábel járt hozzá... Szerintem nyugodtan töltsd azzal amid van - én is ezer éve egy samsung telefon töltővel töltöm mind a 3 itthoni ebook olvasót, és a legrégebbiben talán 7. Év környékén kellett csak akksit cserélni :K

(#27959) Helios válasza snowdog (#27956) üzenetére


Helios
csendes tag

Azt nem nagyon tudom értelmezni, hogy „átkötötték a csatlakozót, vagy a kábelt”. A csatlakozók kiosztása fix, a különböző protokollok dokumentáltak, nincs olyan, hogy egyik kábelnek más a kiosztása mint a másiknak. A gyorstöltőkben (de még az „egyszerűbb” töltők nagy részében is), valamint a töltendő eszközök nagy részében is (a Kindle is ilyen) dedikált (erre a célra kifejlesztett) töltésvezérő chipek vannak, amik adatcsomagokat is cserélnek egymással a pontos töltési protokoll kiválasztásához, és az újabb szabványú töltők mind képesek régebbi töltési protokollokra és régebbi kábelek használatára.

Ha bármi gond lenne ezekkel, vagy ezek használatával, akkor naponta felmérhetetlen mennyiségű elektronikai hulladék is keletkezne a tölthető eszközökből és különböző minőségű kábelekből, amik össze-vissza vannak mindenféle töltőre csatlakoztatva.

Persze mindenki azzal és úgy tölt, ahogy akar, de nincs elektronikai vagy informatikai alapja az ilyen fajta óvatoskodásnak, ez inkább egy urban legend és fals, félrevezető tanács.

(#27960) Ereshkigal válasza boneyard (#27957) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Egyik sem fogja tönkrevágni. Akkora áramot vesznek fel a fogyasztók, amennyire szükségük van. Ez a töltő durván annyit tud, amennyit egy Kindle felvesz (1 A). Ha nagyon félsz, töltheted számítógépről. ;]

(#27961) Helios válasza boneyard (#27957) üzenetére


Helios
csendes tag

Egyik se fogja az akksit tönkre vágni, de még a töltő áramkört sem (ami a töltő és az akkumulátor közt van, és az menne inkább tönkre bármi hibánál, nem az akku). Tökmind1 melyiket használod.

(Ha szakszerűbbek akarunk lenni, akkor megnézzük a Kindle felhasználói útmutatóját. Én, amit találtam a neten, abban azt írják, hogy „SB-IF Battery Charging Spec, Rev 1.2.” szabványnak megfelelő töltő kell hozzá, ami egy gyors keresés alapján 1.5 amperes töltőt jelent. De gyakorlatilag mindegy, hogy mit használsz, nem lesz baja.)

(#27962) Phülöp válasza Helios (#27961) üzenetére


Phülöp
addikt

Magam is így vagyok vele.
Egy ősöreg Blitzwolf gyorstöltő van az éjjeliszekrényemen 5 különböző kábellel, MINDENT azzal töltök.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27963) boneyard


boneyard
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat! Maradok akkor a Xiaomi gyorstöltőnél.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.