Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Spy89 válasza leslieke (#7999) üzenetére


Spy89
aktív tag

NM

Jön még boardosra lavina! :D

(#8002) freelanced


freelanced
addikt

Amúgy a 4-esből a szürke nagyon rosszul néz ki élőben? mert nekem a fekete valahogy jobban bejön de képről más mint élőben...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#8003) dabadab válasza freelanced (#8002) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem egyaltalan nem nezi ki rosszul, sot, nekem tetszik.

DRM is theft

(#8004) leslieke válasza freelanced (#8002) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem is a fekete tetszik jobban. A szürke valahogy nem jön be.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8005) freelanced


freelanced
addikt

Hát igen. Eléggé csábít most ez a PaperWhite de hát ennyivel többet kiadni nem biztos hogy megéri ráadásul még nem is kiforrott. Jó lenne ha külföldi/külföldön lennék... amcsik többet keresnek és Jóval olcsóbb náluk a cucc :U

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#8006) Lethal Gene válasza freelanced (#8005) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Meg azt néztem, hogy érdemes egy kicsit várni, mert elég sokat visszaküldtek..3,5 az amazonon az értékelése! Amúgy a leghitelesebb véleményt a cuccról az Amazonon lehet találni, kicsit szemezgetsz, és kiderül a sok véleményből, hogy milyen is a cucc...a szövegekből pedig általában egyből lejön, hogy marketinges írta, vagy valódi user..sőt ugye az Amazon megjelöli, hogy a véleményt író tényleg meg is vette a cuccot és úgy írt róla...én tuti lecserélem a K3 3G-t, mivel főleg ágyban olvasnék, de még kicsit várok vele...

(#8007) Libretom válasza Spy89 (#7998) üzenetére


Libretom
aktív tag

Légyszi azt is nézd meg, amit a kép beküldője kifogásol. Azt írja (és az is látszik), hogy mintha különböző "elszineződések" lennének a kijelzőn, világításnál. (ha ráviszed a kurzort a képernyőre kerettel jelzi és be is írja, hogy hol, mi a gondja). Te tapasztalsz ilyet? Ha igen mennyire zavar? Bár gondolom már írtad volna ha zavaró...

(#8008) koncsik válasza dReFiX (#7896) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nyitva van az aranykapu (?), csak bújjatok rajta ;-))

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8010) leslieke válasza Kalandor (#8009) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat és várom a beszámolót.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8011) freelanced válasza Kalandor (#8009) üzenetére


freelanced
addikt

Kalandor a régebbiekben se lehet állítani a margót? Pl. a sima 4? Illetve az egész Kindle mennyire megy a PDFel? Mármint csodát nem várok de olvashatóak vele a PDFs konyvek? Legalább az "elolvasható" kategóriában?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#8013) Degeczi válasza koncsik (#8008) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(már azt hittem, ingyen Goldengate vip tagság :D )

(#8014) koncsik válasza Degeczi (#8013) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DD :N :DD :C
akkor most gyorsan vissza az indexre, írjunk ott is megint :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8015) Libretom válasza dReFiX (#7896) üzenetére


Libretom
aktív tag

THX

(#8016) dReFiX válasza Degeczi (#8013) üzenetére


dReFiX
senior tag

Nem, csak egy kis tartalom a hardverre :D 12.10.19-22

[ Szerkesztve ]

(#8017) sanyaboy


sanyaboy
csendes tag

Touch-on ha a home képernyőről megnyitok egy könyvet, az első lapozásig a képernyő tetején ott a könyv címe és az idő. Van arra mód, hogy ez ott is maradjon?

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#8019) endruboy1 válasza sanyaboy (#8017) üzenetére


endruboy1
senior tag

A menü előhívásával megjelenik újra. Vagyis én kétszer egymás után gyorsan meg szoktam nyomni a menüt a K4-emen és akk el van érve a kívánt eredmény :D .

[ Szerkesztve ]

(#8020) dReFiX válasza sanyaboy (#8017) üzenetére


dReFiX
senior tag

Nincs. Kénytelen vagy mindig a képernyő felső részébe kattintani, amikor elő akarod hozni.

(#8021) iOce


iOce
tag

Sziasztok!

Az egyik multinál (MM) lehet most kapni a Kindle 4-et 30 rongyért. Szabad-e venni, vagy csakis az Amazontól?

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#8022) dReFiX válasza iOce (#8021) üzenetére


dReFiX
senior tag

Persze hogy szabad. Garancia ugyan úgy élni fog. De ha jobban körbenézel itt aprón, akkor további 5-6 ezer forintot spórolhatsz.

(#8023) sto1911 válasza dReFiX (#8022) üzenetére


sto1911
veterán

-5-6k
-par het/honap gari, ami miatt esetleg megerheti rafizetni

(#8024) leslieke válasza iOce (#8021) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez a szürke verzió, ugye?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8025) NeoExDeath válasza sto1911 (#8023) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Bocs hogy közbeszólok, de az már kiderült hogy az 1 év garanciát az Amazon a telepítéstől számítja. LÁSD

[ Szerkesztve ]

(#8026) dReFiX válasza sto1911 (#8023) üzenetére


dReFiX
senior tag

Miről beszélsz?!

(#8027) Degeczi válasza NeoExDeath (#8025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

viszont nyilvánosan nem ezt vállalja, ezért erre fixen alapozni nem szabad

(#8028) sto1911 válasza dReFiX (#8026) üzenetére


sto1911
veterán

Mit mirol? Ha bizonyithatoan uj a kutyu, akkor semmirol. Ha nem bizonyithato, akkor lehet belole gondja, 5-6k-ert nem bizots, hogy megeri kockaztatnia.

(#8025) NeoExDeath: tudtam eddig is, de koszi.

[ Szerkesztve ]

(#8029) Spy89 válasza Libretom (#8007) üzenetére


Spy89
aktív tag

Jó szemed van. Én se ezen a képen, se a sajátomon nem találok ilyesmit bárhogy nézem.

Jön még boardosra lavina! :D

(#8030) Spy89 válasza iOce (#8021) üzenetére


Spy89
aktív tag

Ha nem tudsz az USA-ból beszereztetni, és hazahozatni valakivel, akkor az egy jó ár. Annál olcsóbban nem láttam még idehaza.

Jön még boardosra lavina! :D

(#8031) Degeczi válasza Spy89 (#8030) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem nem túl jó: mai árfolyamon pont 30e Ft közvetlenül az Amazontól a normál változat - miért venne vki ugyanennyiért reklámosat?
az legyen pár ezerrel olcsóbb

(#8032) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Most végülis létezik Kindle 5?
Mert csomó helyen látom ezt kiirva de elvileg még csak 4. Generáció van. Most, hogy is van ez?
Köszi!

Ui.: Szerintetek a Touch és a sima közül melyik jobb, használhatóbb? Igazából csak kényelemesebb a sima nem? Mert Touchnál véletlenül beleérek és lapoz egyet :D Akinek volt/van mindkettő mondana valamit róla?

Kérlek aki azt irná, hogy nézzem meg neten ne tegye mert elolvastam a neten már pár cikket az összehasonlitásról.. :U

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#8033) leslieke válasza freelanced (#8032) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt olvastam róla (talán épp itt), hogy ugyanaz, mint a Kindle 4, csak ez fekete.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8034) freelanced válasza leslieke (#8033) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! Okés köszi... :D
További szép napot! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#8035) Degeczi válasza freelanced (#8032) üzenetére


Degeczi
nagyúr

maga az Amazon nem sorszámozta a típusait, de mindenki más szokta, hiszen sokkal egyszerűbb így megkülönböztetni
(más kérdés, h a "Kindle 5" tök ugyanaz, mint a normál, nem Touch Kindle 4, csak a kávájának a színe lett fekete)

a Touch vs billentyű döntés tipikusan olyan, amit mástól nem tudsz meg, mert teljesen szubjektív...
ezért is hülyeség, h miért nem hagyott rajta lapozógombokat az Amazon, mert akkor nem lenne ilyen kényszerű választás

(#8036) endruboy1 válasza freelanced (#8032) üzenetére


endruboy1
senior tag

Igazából K4 se létezik hivatalosan mert nem úgy hívják hanem csak sima Kindlenek. Kindle 5-nek talán a paperwhiteot lehetne becézni, de szerintem nincsen erre semmilyen konszenzus (jobb helyeken inkább PW-nek hívják). Szóval utána kell nézni hogy mit árulnak.
Látom a fekete Kindlet hívják 5-ösnek :D . Hát ennek még annyi értelme sincsen de sebaj.

[ Szerkesztve ]

(#8037) dabadab válasza freelanced (#8032) üzenetére


dabadab
titán

Nincs Kindle 5 nevu termek. Az eredeti K4 utan kijott a Kindle 4 fekete valtozata (az Amazonon siman Kindle, de Kindle4 Basic neven is emlegetik) meg a Kindle Paperwhite.

(#8032) freelanced: Not everything has to be a touchscreen, okay?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8038) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Köszi mindenki én is sejtettem, hogy a színe miatt van... :U

Amúgy igen ez a gondom hogy nincs rajta billentyűzet. Jó az érintő az biztos de mondjuk ha le lehetne zárni a képernyőt és lenne két fizikai lapozó gomb akkor más lenne a helyzet de igy elég nehéz dönteni.

Még ami pozitivum lehet az a nagyobb aksi illetve a 4GB-s tárhely. De hát nem nagyon tárol senki 1000-nél több könyvet egyszerre hiszen bármikor újra gondolom elérhető az Amazonról vagy a gépről és egyszerre úgy se olvas annyit.

Hát még elgondolkodok de a mérete miatt szerintem inkább a sima lesz.

Amúgy ez a PaperWhite nem rongálja a szemet akkor? Mármint elvileg ez is E-Ink meg minden de akkor ez valami lámpához hasonló fényt ad? Mert ugye az LCD-nél pont a megvilágitás a gond de ez gondolom valami más rendszerű lehet...
Köszönet! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#8039) Libretom válasza Spy89 (#8029) üzenetére


Libretom
aktív tag

Hát akkor erről ennyit... Köszönöm! ;)

(#8040) Libretom válasza freelanced (#8038) üzenetére


Libretom
aktív tag

Én használok Sony PRS-T1-et is, és pörgősebben mennek a funkciók, mint a Kindle Keyboard-dal, nem kell navigálni annyit, hanem elég két koppintás... Persze ez szerintem szubjektív dolog is.
A Paperwhite kijelzőjét a gép alsó széle felől, ledsor világítja meg, tehát súrlófényben látod a kijelzőt, magyarán nem háttérvilágítással működik, mint pl. az LCD. Ez nem fárasztja a szemet. (De sokakét az LCD sem. Az enyémet nagyon....)

(#8041) freelanced


freelanced
addikt

Értem. Sony milyen amúgy? Habár szerintem hamár E-Book akkor Amazon de kiváncsi vagyok...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#8042) Degeczi válasza Libretom (#8040) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a régebbi LCD-ken még fénycsöves a háttérvilágítás, az valszeg könnyebben lehet zavaró, mint a manapság egyre jellemzőbb LED-es

(#8043) sharky... válasza Libretom (#8007) üzenetére


sharky...
csendes tag

Nálam nincs ilyen. A világítás nem teljesen homogén, de nagyon tuti, nekem teljesen bejön, mint ahogy az egész Paperwhite. Szerintem aki a régebbi Kindle-knél észre szokta venni hogy nem teljesen élesek a betűk, meg hogy a kontraszt sem elég, annak mindenképpen érdemes váltani. A világítás miatt pedig még inkább.

(#8044) iOce válasza leslieke (#8024) üzenetére


iOce
tag

Asszem igen, az MM honlapján benne van a reklámújságban...

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#8045) iOce válasza Spy89 (#8030) üzenetére


iOce
tag

Nekem is emiatt szimpi, jó az ár, és egy áruházláncban inkább megbízok, mint valakiben a hardverapron, aki ötezerrel olcsóbban beszerzi...

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#8046) iOce válasza Degeczi (#8031) üzenetére


iOce
tag

Mit jelent az, hogy reklámos? Reklámok ugrálnak fel, vagy mi? :)
A közvetlen az Amazontól és a begyemek a helyi MM-be és megveszem között azért érezhetően van különbség, én pár ezer forintért nem várok heteket, és parázok, hogy töröttet/hibásat kapok, ha itt veszek rosszat, akkor visszamegyek, és kicseréltetem. Kényelmesebb, és biztosabb. Tuti van valami turpisság, hogy ilyen áron adják, szerintem olcsó, én simán 40 felett gondolnám itthoni kereskedelmi forgalomban.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#8047) Degeczi válasza iOce (#8046) üzenetére


Degeczi
nagyúr

most tényleg magyarázni kell, hogy létezik reklámokkal támogatott Kindle verzió, $69-ért, és ezt forgalmazza a MM 30e-ért?
az áfával együtt még 19e sem lenne mai árfolyamon, tehát gyakorlatilag több, mint 11e-et fizetsz a MM-nak a szállításért: "olcsó"?! :F hát nem egy bombaüzlet (nekünk)

amit közvetlenül az Amazontól veszel, reklámmentes, és szintén 30e-ért van itt - bárhol laksz is az országban, pár nap alatt, nem tudom honnan veszed a "hetek"-et

nem arról van szó, nem zavaróak a reklámok, hiszen készenléti állapotban, ill. a menüben mutatja, nem könyvolvasás közben - de ettől még pár ezerrel alacsonyabb a reális értéke, mint a normál verziónak

[ Szerkesztve ]

(#8048) freelanced válasza iOce (#8046) üzenetére


freelanced
addikt

Szerintem aki itt adja 26 körül (van több is) nem csaló csak mivel ott 89 dollár csak gondolom megszerzi olcsóbban többet rendel vagy valami és nem kerül annyiba a vám/szállitás/áfa vagy valamin spórol. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#8049) freelanced


freelanced
addikt

Amúgy iOce te hol látod a Kindle-t? Én nem láttam az újságban se a honlapukon. :U

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#8050) iOce válasza freelanced (#8049) üzenetére


iOce
tag

Bal oldalon: Reklámújság 17.10.2012 - 28.10.2012, 10-11 oldal.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.