Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) didros válasza Degeczi (#2999) üzenetére


didros
senior tag

Olvastam az első hozzászólásban erről a jailbreak-ről, de nem is értem, hogy minek erőltetik annyira a Kindle tulajdonosok. Semmi olyat nem találtam benne ami egy kicsit is hasznos lenne olvasáshoz.

(#3002) Cassidey válasza moli.hu (#2994) üzenetére


Cassidey
senior tag

Ebben igazad van (bár a böngésző a legkevésbése sem érint igazából, van a háznál okostelefon, tablet, laptop.. netezni tuti nem ezen fogok) viszont a külső jobban tetszik. Legrosszabb esetben továbbadom a családban, ha sok jó tapasztalat lesz a touch-ról.

(#3003) hilz válasza Degeczi (#2993) üzenetére


hilz
csendes tag

az újnak úgy tűnik igen:
[link]
Detailed features-nél van egy fotó róla

(#3004) Degeczi válasza didros (#3001) üzenetére


Degeczi
nagyúr

magyar szövegekben keresésnél hasznos az ékezetes betvek beírásának lehetősége, a "képernyővédő" lecserélése saját képekre pedig jópofa - de ezek valóban nem kritikusak (ill. különösen az elsőt az Amazon dolga lenne biztosítani hack nélkül is)

(#3005) Oldman2 válasza hilz (#3003) üzenetére


Oldman2
veterán

A "réginek" is volt ilyen üzemmódja, sajnos alapból nem a borítót nyitja meg. Manuálisan tudsz odanavigálni a menüben (Cover).

(#3006) eami válasza hilz (#3003) üzenetére


eami
addikt

az csak a store rész szerintem, aminél eddig is láthattuk a borítót :)

(#3007) Degeczi válasza Oldman2 (#3005) üzenetére


Degeczi
nagyúr

erre gondolhatott hilz - de sajnos ez tényleg a store-nak tűnik (pedig hasznos lenne egy hasonló nézet a már letöltött könyevkről is):

[ Szerkesztve ]

(#3008) Oldman2 válasza Degeczi (#3007) üzenetére


Oldman2
veterán

OK, én nem erre gondoltam...

(#3009) eami válasza Oldman2 (#3008) üzenetére


eami
addikt

OK, akkor mire...

(#3010) Oldman2 válasza eami (#3009) üzenetére


Oldman2
veterán

Hogy a Kindle 3-as egy borítót tartalmazó elektronikus könyvet alapból és általában nem a borító lapon nyit meg akkor sem, ha az tartalmaz ilyet.

De ez esetben is el lehet navigálni a Cover -re, a menüben.

(#3011) ryke1


ryke1
tag

Szerintetek melyiket vegyem meg: a regit (most 119 EUR) vagy a ujat (99 EUR)?
Nem tudok donteni

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#3012) Oldman2 válasza ryke1 (#3011) üzenetére


Oldman2
veterán

Döntés előtt, nézz utána a valódi áraknak! Amit Te írtál azok az USA only árak!

(#3013) Cassidey válasza Oldman2 (#3012) üzenetére


Cassidey
senior tag

Eurót írt..

(#3014) didros válasza ryke1 (#3011) üzenetére


didros
senior tag

Az amazon.com-ról rendeld az újat 109 + 20,98 dollárért...

(#3015) Oldman2 válasza Cassidey (#3013) üzenetére


Oldman2
veterán

Valóban, bocs.

Lehet valahol EUR -ért Kindle -t vásárolni? Az amazon.con -on nem látok pénznem váltásra lehetőséget.

(#3016) Cassidey válasza Oldman2 (#3015) üzenetére


Cassidey
senior tag

Úgy látod úgy, ha olyan amazonról mész, pl .de. Én a UK-ről pl fontban láttam, de átirányít az USA oldalra, szóval nincs jelentősége.

(#3017) ryke1 válasza Oldman2 (#3015) üzenetére


ryke1
tag

en nemetorszagbol a z amazon.de-rol rendelek es nincs postakoltseg

[ Szerkesztve ]

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#3018) gigiradok válasza Degeczi (#2993) üzenetére


gigiradok
tag

csak egy jobbra katt a címen és látod a borítót...én fel szoktam tenni őket:)

a kisebb, könnyebb témához: szerintem a 3-as kindle is elég vékony és könnyű, én emiatt nem sajnálom, hogy nem vártam (az ár miatt igen, de most már mind1), nem centikről van szó...amúgy is tokba rakja az ember ami miatt nagyobb és nehezebb kicsit. Nekem elég pici kezem van, de mégis úgy érzem tokkal együtt kényelmesebb tartani a kindle3-at.

(#3019) OMagus


OMagus
tag

Tegnap délután sétáltam a (XIII. ker) Frangepán utcában és szembe jött velem egy fiatal nő, kezében egy (talán virágos) mintás tokban egy K3. Szívmelengető érzés volt :)

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3020) Degeczi válasza gigiradok (#3018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezt írtam én is...
de nagyon nem ugyanaz, h a könyv adataiba kell belemászni, vagy már a "könyvespolcon" látod a borítókat, bármilyen kicsiben is!
még egy pici kép is sokkal jobb lenne, mint kizárólag szöveg: sokkal otthonosabb lenne tőle a lista (persze opcionálisan, egyik fajta nézetként)

(#3021) OMagus válasza Degeczi (#3020) üzenetére


OMagus
tag

Az androidos tabletemen könyvespolcon lehet látni a könyveket, tényleg jó lenne a Kindle-n is így látni.

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3022) Oldman2 válasza OMagus (#3019) üzenetére


Oldman2
veterán

> Szívmelengető érzés volt

A hölgy vagy a kezében lévő tok?
:-)

(#3023) OMagus válasza Oldman2 (#3022) üzenetére


OMagus
tag

A hölgy is, de leginkább, hogy végre láttam másnál is K-t :)

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3024) Oldman2 válasza OMagus (#3023) üzenetére


Oldman2
veterán

Én a vonatokon és a metrókon rendszeresen látok K3-ast szorongató emberkéket.

(#3025) OMagus válasza Oldman2 (#3024) üzenetére


OMagus
tag

nekem még nem adatott meg ez az "élmény" eddig. Metrón én is olvasom, de mindössze 3 megállót utazok vele, így nem az igazi...

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3026) gigiradok válasza OMagus (#3019) üzenetére


gigiradok
tag

:) az lehet, hogy én voltam....

(#3027) OMagus válasza gigiradok (#3026) üzenetére


OMagus
tag

(Frangepán utca -> Váci út felé a Röppentyű utca előtt az autókereskedéseknél volt az eset)

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3028) synar


synar
őstag

Az új Kindle hátoldalának alsó részén van két kis fémérintkezőnek tűnő négyzet. Az mi szerintetek, csak nem egy dokkoló érintkezője? A belinkelt videón is jól látható.

[ Szerkesztve ]

(#3029) gigiradok válasza OMagus (#3027) üzenetére


gigiradok
tag

mentem a metróhoz és olvastam közben :K

(#3030) gigiradok válasza Degeczi (#3020) üzenetére


gigiradok
tag

ez igaz....hiányolom is és azt is, hogy a könyv megnyitáskor nem a borító az első oldal.

(#3031) Degeczi válasza gigiradok (#3029) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ne tessék csigázni itt a jórészt férfinépet! :D

(#3032) Efreet válasza synar (#3028) üzenetére


Efreet
senior tag

szerintem a világítós tok érintkezője, abban van elég nagy akkumulátor hozzá

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3033) malloc


malloc
csendes tag

Sziasztok!

A collection-öket lehet valahogy a számítógépen is szerkeszteni? Mert hiába rakom külön könyvtárba az eltérő témájú könyveket, ömlesztve jelennek meg. Egyesével a megfelelő collection-be rakni meg elég macerás.

(#3034) Efreet válasza malloc (#3033) üzenetére


Efreet
senior tag

A Calibre szoftverben letölthető egy collection manager bővítmény, azzal egész jól lehet rendezkedni, de ezen kívül is lehet találni néhány hasonló nevű és funkciójú programot.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3035) 3418


3418
csendes tag

Hálózaról Motorola telefontöltővel lehet tölteni?

(#3036) Oldman2 válasza 3418 (#3035) üzenetére


Oldman2
veterán

Amennyiben micro USB-s töltőről van szó, igen.

(#3037) synar válasza 3418 (#3035) üzenetére


synar
őstag

Én is a ZTE Blade mobilom micro USB-s töltőjével töltöm, úgyhogy szerintem lehet.

(#3038) gigiradok


gigiradok
tag

most derült ki, hogy egyik barátnőmnek már van új K-ja, most kérdezgettem, hogy milyen.

Az én X8-asom töltője is kompatibilis és ma jól is jött, mert otthon hagytam a K3 kábelét és könyvet akartam tölteni a gépről...így csak levettem a konektor dugót róla és már volt egy usb kábelem a K3-hoz ;)

(#3039) Degeczi válasza 3418 (#3035) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a terhelhetőségtől függ!

min. 500 mA-t tudjon (mert annyi várható el egy USB porttól is), de lehetőleg vmivel többet, mert a Kindle max fölvétele több lehet, és nem baj, ha ki tudja szolgálni

mobiltelefonnál pedig könnyen előfordulhat, h ennél kisebb töltő jár hozzá

[ Szerkesztve ]

(#3040) didros válasza gigiradok (#3038) üzenetére


didros
senior tag

És mit mondott, milyen az új Kindle?

(#3041) Zirowe válasza gigiradok (#3038) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mármint a tegnap bemutatott AD?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3042) vans? válasza gigiradok (#3026) üzenetére


vans?
őstag

hehe, kicsi a vilag :D

hábm bábm

(#3043) lac14548


lac14548
aktív tag

Tegnap este megrendeltem az új (109$) Kindle-t.
Ma este már: "shipped"...
Várható érkezés: October 07, 2011

Ez mennyire igaz?
Itt olvasgatva már láttam kevesebb mint 48 órát is...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#3044) vans? válasza lac14548 (#3043) üzenetére


vans?
őstag

Elobb meg fog jonni.

hábm bábm

(#3045) Oldman2 válasza lac14548 (#3043) üzenetére


Oldman2
veterán

Majd beszámolok, én tegnap este rendeltem meg és (mint azt pár hozzászólással fentebb megírtam) ma már kaptam egy emailt a Vámosoktól ez ügyben.

(#3046) Chronos6


Chronos6
tag

Hát vicces hogy most jött ki :) Nekem megy két hete jött meg a KSO Keyboard-om.. Na mindegy, szerintem 23ezerért még így is jól jártam és a Ktouch nem ad többet. Ami nagyon érdekelne, hogy lesz-e szoftverfrissítés a Keyboard-ra, engem érdekelne a ritkább képfrissítés.

(#3047) daddy9


daddy9
tag

Szerintetek mennyi az esély rá, hogy a Kindle (3) Keyboard 3G november 21-től olcsóbb legyen? Vagy hogy Fekete Pénteken akciózzanak esetleg?

(#3048) lac14548 válasza Oldman2 (#3045) üzenetére


lac14548
aktív tag

Én is tegnap este rendeltem meg, de vámos papírt még nem kaptam. Talán holnap.

Ja, a DHL csak hétköznap szállít házhoz? Hétvégén nem?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#3049) moli.hu válasza daddy9 (#3047) üzenetére


moli.hu
őstag

szerintem nagyon nagy.

(#3050) Sakab


Sakab
senior tag

Miért lehet az h citrommailröl küldtem már vagy 5 levelet tegnap is mais a kindle ös cimemre 1 2 Mbos pdt eket tárgyba csak beirtam h convert máshova semmi de nem katammeg se oda se a kindulre azóta se. 5-1O percet irnak de már 24 óra is eltelt az első mail óta.

Mellékesen mondom az új tulajoknak a margó beállitást amit az első oldalon irtok csináljátok meg 5el vagy 1O el nagyon sokat fog dobni a kijelzőn. Meg a sor törést vagy mit is.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.