Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) HardRic válasza balazs_pro (#21999) üzenetére


HardRic
addikt

Nekem a PW3-am USA-ból lett behozva, Hardveraprón vettem. Karcos lett az én hibámból, de ráírtam a supportra hogy esetleg tudnak-e valamit csinálni vele. Kis indiai barátaim giftcardként visszaadták az olvasó árát, mert ilyen távolságban nem működött a posta. Nem tudom németből rendelttel hogy van, de az biztos, hogy gari ügyben nem kell félni. Szerintem Németbe működik a visszaküldés, de nem akarok hülyeséget mondani.

(#22002) balazs_pro válasza HardRic (#22001) üzenetére


balazs_pro
tag

Köszi az infót.

COD HC MP 3000 óra

(#22003) Bubsy válasza huan (#22000) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Néhány hozzászólással korábban volt téma, mindegy volt mit választasz ki, írd le a kérésed és megoldják:)

(#22004) huan válasza Bubsy (#22003) üzenetére


huan
őstag

:R

(#22005) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan tudok könyvet küldeni a Kindle-re konvertálás nélkül?
Így egyszerűbb lenne, mint mindig rákötni a gépre.

(#22006) HardRic válasza biega (#22005) üzenetére


HardRic
addikt

Úgy, hogy megveszed a könyvet Amazonon.

(#22007) Bubsy válasza biega (#22005) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Ha Kindle kompatibilis formátumot akarsz rátenni, akkor használhatod az ezt a programot, vagy simán elküldöd rá e-mail-ben, az amazon által létrehozott címre (felhasználónév@kindle.com).

[ Szerkesztve ]

(#22008) paolinho


paolinho
őstag

Üdv Hölgyek és Urak!

Rég jártam már erre, minek utána kiválóan üzemelt (üzemel) a PW2-őm eddig. Azonban most beruháztam egy PW3-ba, és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:
- a margók szélesíthetőségével kapcsolatban született valami megoldás ennél a típusnál?
- az alábbi képek szerint a vásárolt készülékem reklámos?
miként tudnám mentesíteni, ha nem tudom, hogy a készülék honnan ered (Harveraprón vettem)?
Előre is köszi a segítséget!

(#22009) Bubsy válasza paolinho (#22008) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Üdv!

A beállításokban beállíthatod, hogy a főképernyőn ne jelenjenek meg az ajánlások, csak a saját könyvtárad és akkor így fog kinézni. (Én személy szerint jobban szeretem.)

A képek alapján én nem tudom, hogy reklámos-e, mert rögtön mentesítettem, illetve kikapcsoltam az ajánlásokat. Lezárt képernyőn reklámok jelennek meg?:)
Ha igen, akkor ez alapján 2 perc alatt mentesítheted.

[ Szerkesztve ]

(#22010) hampidampi válasza paolinho (#22008) üzenetére


hampidampi
senior tag

" a margók szélesíthetőségével kapcsolatban született valami megoldás ennél a típusnál?"
Hát, egyelőre vagy a könyvben turkálós verzió:[link], vagy ha jól emlékszem volt valami jailbreak után telepíthető progi is, amivel lehet ilyet állítani.

(#22011) Bubsy válasza hampidampi (#22010) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Kindle 8-ra van valami hasonló, vagy ugyanez a módszer?

(#22012) paolinho válasza Bubsy (#22009) üzenetére


paolinho
őstag

... és hampidampi

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget! :R

Remélem, az ajánlások kikapcsolására rálelek, ha nem, jelentkezem újra.
Ami az azw3-mókolást jelenti, ezek szerint takaríthatom le az összes Calibre-ből felküldött könyvet, de hát valamit, valamiért. :)

(#22013) Bubsy válasza paolinho (#22012) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Settings -> All Settings -> Device Option -> Advanced Options -> Home & Library -> Home Screen View -> Off

(#22014) paolinho válasza Bubsy (#22013) üzenetére


paolinho
őstag

Perfect! Köszi szépen ezt is! :R

(#22015) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek!

Párom régóta vágyik egy KINDLE olvasóra, ezért gondoltam ezzel lepném meg idén Karácsonykor.

Számomra új terület az e-reader. Olvastam és olvasok is elektronikusan de csak tabiról valamint a napi híreket telefonról és hát természetesen a hagyományos módon :).

Szóval, elveszett vagyok a rendelést illetően, mármint ha a legújabb PW-ről beszélünk, akkor ez az az Amazon oldalán?

All-new Kindle Paperwhite - Now Waterproof with 2x storage (International Version) by Amazon?
149,99 dollár?

Kibontottam a technikai részleteket és azt látom, hogy ez egy 10. generációs - 2018-as kiadású Paperwhite.

Valaki rá tudna tekinteni az Amazon kínálatára? Jót szeretnék megrendelni ebben az esetben?

Köszönöm szépen, üdv:
A

UI: azt már látom, hogy a kosaramba nem tudom betenni és már javasolja a német Amazon oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#22016) mouzrr


mouzrr
őstag

Üdv! Kindle 8-ra tudnátok ajánlani valami tokot? Táskában hordanám, valami mágneses kihajthatós lenne talán a legjobb megoldás. Előre is köszi!

(#22017) anytime válasza anytime (#22015) üzenetére


anytime
őstag

Ugye jól gondolom, hogy a német oldalról megrendelt Kindle PW is ugyan úgy Amazon termék és a garija rendben lesz?

Egy technikai kérdés, hogy melyik típust rendeljem? 8GB vagy 32GB? Az tiszta, hogy a 32 GB több :), de maga a 8GB mire lehet elég, azaz nagyságrendileg mennyi adat, azaz könyv férhet rá?

Azt már látom, hogy a különböző típusok attól függően kerülnek megajánlásra, hogy milyen felszereltséggel kérem, azaz reklámmentesség, 3G vagy 4G és 8GB vagy 32GB.

Persze, javítsatok ki, ha tévedek.

Köszönöm előre is, üdv:
A

UI: még annyit kérdeznék, ha bejelölöm, hogy ajándék, az ugye azért fontos, hogy ne az én acc-ommal kösse össze, hanem majd az Asszonyéval az ő e-mail címévelpl. aki használni fogja a terméket?

Bocsánat, hogy ennyi gondot zúdítottam ide ....

[ Szerkesztve ]

(#22018) kovisoft válasza anytime (#22017) üzenetére


kovisoft
őstag

A német amazon ugyanazt a terméket árulja, mint az USA- vagy bármely más országbeli, a garanciája is ugyanúgy rendben van. Ha nem pakolod tele hangoskönyvekkel, akkor bőven elég a 8GB, ezen is elfér sokezer könyv. A 3G-nek nincs túl sok haszna, nem tudod pl. böngészésre használni, szerintem bőven elég a wifis változat. Magyarországra az amazontól csak reklámmentes változatot tudsz rendelni.

(#22019) anytime válasza kovisoft (#22018) üzenetére


anytime
őstag

:R :R :R
Azt hiszem röviden és tömören meg is válaszoltál nekem mindent, akkor indítom a rendelést.
Köszönöm!

(#22020) Bubsy válasza mouzrr (#22016) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Szia!
Én ilyet rendeltem, most várom, de van másfajta is.

[ Szerkesztve ]

(#22021) hampidampi válasza Bubsy (#22011) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Kindle 8-ra van valami hasonló, vagy ugyanez a módszer?"
Ugyanez.

(#22017) anytime
"ajándék, az ugye azért fontos, hogy ne az én acc-ommal kösse össze, hanem majd az Asszonyéval az ő e-mail címévelpl. aki használni fogja a terméket?"
Igen, pontosan.

(#22022) Bubsy válasza hampidampi (#22021) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Köszönöm :) :R

(#22023) assemble válasza anytime (#22019) üzenetére


assemble
addikt

A 8 gigás verziónál amúgy gyárilag nálam kb 6GB szabad csak. De egy ebook olvasó esetében ez is irreaálisan sok, több ezer könyv tárolására elég. Audiokönyveknek, mangáknak van nagyobb hely igénye, ha ezekből akarsz sokat tárolni rajta, akkor lehet esetleg célszerű nagyobb tárhelyen gondolkozni, egyébként felesleges.

(#22024) anytime válasza assemble (#22023) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

(#22025) huan


huan
őstag

öööö, hogyan lehet kilépni az olvasó módból?
Bocsi :F

(#22026) paolinho válasza hampidampi (#22010) üzenetére


paolinho
őstag

Bocs, de tudnál abban segíteni, hogy melyik szerkesztővel tudom megnyitni az azw3-at szerkesztésre? A Calibre-ben a metaadatoknál kell keresgélnem?.

(#22027) snowdog válasza paolinho (#22026) üzenetére


snowdog
veterán

Menüsoron könyv szerkesztése ikon, ha nincs kitéve, a beállításokban az Eszköztárak & menük alatt megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#22028) paolinho válasza snowdog (#22027) üzenetére


paolinho
őstag

Valóban nem volt kitéve, de így meglett!
Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#22029) hampidampi válasza huan (#22025) üzenetére


hampidampi
senior tag

Már úgy érted, a könyvből?
A kijelző tetejére érintesz, akkor megjelenik a menüsor. Ott bal szélem a home gomb: ⌂

(#22030) JKJ420


JKJ420
tag

Úgy látom megont akciós az új Paperwhite. Nem annyira, mint a Cyber Week-en, de a kedvezmény az kedvezmény! 99 Euro-ért szerintem jó vétel!

(#22031) HKorn válasza JKJ420 (#22030) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, gondolom már lassan kifut a PW3, annak a helyét fogja átvenni, az meg stabilan 100€-ért ment.

Run&Ride

(#22032) kovisoft válasza JKJ420 (#22030) üzenetére


kovisoft
őstag

Mármint a reklámos verzió, amit nem szállítanak Magyarországra. A reklámmentes 120 euró.

(#22033) JKJ420 válasza kovisoft (#22032) üzenetére


JKJ420
tag

Csomagtovábbítóval rendeltem én is és így a listaárra csak 11 Euro jött rá, ami kicsit több mint a szállítás Magyarországra.

(#22034) paolinho


paolinho
őstag

Lenne még egy kérdésem PW3-mal kapcsolatban: Arra született megoldás esetleg az eltelt évek alatt, hogy az olvadás során ne %-ban, hanem oldalszám szerűen lehessen követni az előrehaladást az olvasmányban?

(#22035) Degeczi válasza paolinho (#22034) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem típusfüggő, és rengeteg szó volt róla már itt, ne kelljen újra.

(#22036) hampidampi válasza paolinho (#22034) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, ha jól emlékszem úgy 2010-2011 óta van rá lehetőség. Legalábbis a régi Keyboardomon már volt és a PW3-amon is van.

(#22037) paolinho válasza Degeczi (#22035) üzenetére


paolinho
őstag

Igaz. Bocsánat!

(#22038) DQ


DQ
tag

Néha előfordul, hogy egy-egy könyvbe belejavítok. Calibre-t használok, azw3 a formátum, elválasztást használva.
Mitől függ az, illetve mi okozza azt, hogy ha rákeresek egy szóra, akkor azt nem mindig találja meg? A nem találja meg arány sajnos 50%, ami így nagyon zavaró.
Azt vettem észre, hogy ha a keresésre beírt szót nem találja meg, de ha azt bemásolom a könyvből, akkor úgy viszont megtalálja. Tehát beírom, hogy keresem azt a részt a könyvben, amiben ott az "aprócska" szó. És nincs ilyen a könyvben. Ha viszont ezt az "aprócska" szót copy-paste-val kerestetem, akkor megtalálja az összes helyen.

(#22039) Degeczi válasza DQ (#22038) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak tipp, de jó eséllyel az elválasztás kavar be, hiszen "aprócska" nem szerepel a szövegben, hanem "ap-rócs-ka"
Persze nem mínusz-, hanem rejtett elválasztójelekkel, és a copy ezek szerint viszi azokat is.

(#22040) kovisoft válasza DQ (#22038) üzenetére


kovisoft
őstag

Egy másik tipp: van köze az ékezetekhez?

(#22041) snowdog válasza Degeczi (#22039) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt könnyű ellenőrizni ha rákeres a "rócs" részre, mert akkor eszerint az "aprócska"-t is meg kell találnia.

[ Szerkesztve ]

(#22042) DQ válasza Degeczi (#22039) üzenetére


DQ
tag

Igazad van... Tudat alatt tudtam :-), ezért is írhattam, hogy azw3 és elválasztás.
És igen, snowdog, ha a "rócs"-ra keresek rá, akkor megvan az "aprócska".
Ha a copy-paste-val másolom az "aprócska" szót, akkor azt úgy megtalálja. Ha ebből a másolt szóból visszatörlöm a "ka" véget, akkor a kereső szó így változik a kereső mezőben: "aprócs-", vagyis ott a rejtett kötőjel, az meg is jelenik. Viszont ha én keresem így, hogy "ap-rócs-ka", az már nem jó neki, mert az én kötőjelem nem azonos a rejtett kötőjellel, tehát használhatatlan a keresés, ha elválasztott könyvben akarok keresni. :-(
Erre azért jó lenne egy plugin...
(A sikeres keresési 50% - amit írtam, hogy van amit megtalál - akkor pedig a nem elválasztott könyveimből rémlett.)

(#22043) kovisoft válasza DQ (#22042) üzenetére


kovisoft
őstag

Reguláris kifejezéssel tudsz keresni? Pl. ap.rócs.ka

(#22044) snowdog válasza DQ (#22042) üzenetére


snowdog
veterán

Megoldás lehet ha sokat kell keresni, hogy első lépésben törölni kell a feltételes elválasztást, ez egy művelet. Majd ha szükséges, akkor a könyv szerkesztése után ismét be lehet állítani a feltételes elválasztást.

(#22045) DQ válasza kovisoft (#22043) üzenetére


DQ
tag

Hát arra nem jöttem rá, hogyan lehetne ezt megadni a keresésnek: "ap C2 AD (ez a két bájt a rejtett elválasztás) rócs C2 AD ka" kifejezést.
Viszont pontosan arra jutottam, amit snowdog ír a következőben: ki kell szedni az elválasztást a szerkesztés idejére és akkor minden rendben.
Köszönöm a hsz-eket!

(#22046) Oldman2 válasza #48613632 (#21657) üzenetére


Oldman2
veterán

Az új Kindle Paperwhite 4-es 5.10.1.3 firmware verziójában vettem észre (lehet hogy már az előzőben is így volt), hogy a Settings / Accessibility alatt elérhető egy Invert Black and White üzemmód, ami fekete alapon világos betűkkel, lehetővé teszi az Inverz megjelenítést.

Jobb lenne ha ez megjelenne az olvasás közbeni Font & Page Settings párbeszédpanelen is.

De addig is jó ha elérhető már ez is!

Ugyanitt megjelent egy Themes fül is, ami akár még jó is lehetne. Van lehetőség saját témák elmentésére.
Ugyanakkor a margó még mindig rugalmatlanul állítható. Eddig ugye az szólt a "szélesebb" margó mellett, hogy a kijelző kerete miatt kell a margó, a PW4-en a sík kijelző miatt ugyanez már nem igazán elfogadható.
:C

(#22047) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Nem kapcsolódik teljesen a témához, de rendeltem tokot a kindle-höz, ami egész gyorsan Magyarországra ért, viszont december 2-a óta (lassan 10 napja) a válogatóközpontban van... Tudom, hogy közeleg a karácsony, de ez akkor is nevetséges. Gyorsabban ideért a távol-keletről, mint amennyit a Magyar Posta ül rajta.
Van valami telefonszám, ahol lehet érdeklődni, vagy odamenni és átvenni?:D

(#22048) HKorn válasza Bubsy (#22047) üzenetére


HKorn
addikt

Ugyanez van nálam is Kindle tokkal, nov 1-én rendeltem meg...

Run&Ride

(#22049) snowdog válasza Bubsy (#22047) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem nem tudod megsürgetni, mert nem a kiszállítás miatt áll a dolog, hanem a válogatás és ellenőrzés (NAV) miatt. Természetesen a filléres csomagodon nem konkrétan a NAV ül, hanem minden csomagot valamilyen szinten ellenőriznek (kábítószer, és hasonlók miatt). Ez pedig rendesen lelassítja a feldolgozást.

[ Szerkesztve ]

(#22050) snowdog válasza snowdog (#22049) üzenetére


snowdog
veterán

"A posta és a NAV felhívta a vásárlók figyelmét arra, hogy vegyék figyelembe a webáruház által jelzett szállítási időt, továbbá a vámszabályok ismeretében döntsenek a megrendelésekről. A karácsonyi forgalomban a távol-keleti országokból megrendelt áruk átfutási ideje 6-8 hét is lehet, az Európai Unióból pedig jellemzően 1-2 hét alatt érkezik meg a csomag - tették hozzá.

A külföldről érkező csomagok leggyakoribb kiindulási pontja Kína, innen rendelnek a legtöbben. Ezt követi az Amerikai Egyesült Államok, Hollandia, Szingapúr, Németország és Szlovákia.

A több nemzetközi küldemény több vámeljárást is jelent: a NAV tavaly 64 ezer alkalommal vámkezelt Európai Unión kívüli országból feladott postai csomagokat, míg ez a szám idén már most meghaladja az 50 ezret."

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.