Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) kerlac válasza Süvi (#12000) üzenetére


kerlac
senior tag

Kindle Paperwhite(Reklámos): 36k - ELŐRENDELHETŐ - 2013-as model

Hmm, ez az amit én linkeltem? Ebben van világítás ugye? 3G az tu mire jó itt?

(#12002) Süvi válasza kerlac (#12001) üzenetére


Süvi
őstag

Ha jól látom, amit először linkeltél az a Kindle 5, náluk ez 22.
Amit én linkeltem az Paperwhite, háttérvilágítós, érintős.

A párom Kindle Keyboard 3g-jével lehet ingyen netezni, ahol van 3G szolgáltatás, de az azt követő generációkban a böngészést lekorlátozták néhány oldalra.
Amire jó a Paperwhite 3G: le tudsz tölteni az amazonról könyveket 3G kapcsolatot használva.

[ Szerkesztve ]

(#12003) drmotto válasza Süvi (#12000) üzenetére


drmotto
őstag

Sőt. Volt itt írva korábban (valahol az elmúlt 100-ban) olyan cég is, aki hazahozza neked az amerikai címükre rendelt bármit, személyes átvétellel. A 69 dolláros K5 kereken 100 ha rajtuk keresztül veszem. Mégse 32ezer, lehet, náluk is meg kellene kérdezni.

(#12004) Süvi válasza drmotto (#12003) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, ők azok akiktől én is vettem :)

[ Szerkesztve ]

(#12005) Red@Arc válasza Süvi (#12004) üzenetére


Red@Arc
tag

Ez volt az? Ha igen, akkor most várni kell, pedig én is akarok egyet.

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#12006) Süvi válasza Red@Arc (#12005) üzenetére


Süvi
őstag

Igen. Egy privátot azért megér, hátha valaki visszamondta.

(#12007) drmotto válasza Red@Arc (#12005) üzenetére


drmotto
őstag

Én rájuk gondoltam:
[link]

(#12008) kerlac válasza drmotto (#12007) üzenetére


kerlac
senior tag

1 éve archívak.

(#12009) kovisoft


kovisoft
őstag

Ne már! Akkor jelenleg egyik USA-ba rendelős/hazahozós szolgáltatás sem működik? Pedig egy reklámos PW-n gondolkodom éppen. :W

(#12010) drmotto válasza kerlac (#12008) üzenetére


drmotto
őstag

Meglepődnék, leveleztem velük...
Kikerestem, 2 hete volt linkelve. Gondolod, ha akkor achív, nekilátok velük levelezni?

(#12011) kerlac válasza drmotto (#12010) üzenetére


kerlac
senior tag

Értem, akkor írok nekik én is, köszi.
Mondjuk szebb lett volna ha úgy írod: " Tévedsz, aktívak, leveleztem velük nemrég." De tu így is ez az értelme, köszi! :D

(#12013) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy kész könyvet hogyan tudnék esetleg szerkeszteni? Konkrétan vagy két prc (vagy mobi) fájl egybe fűzését szeretném, vagy egy prc (vagy mobi) fájl ketté szedését...

Mindkét megoldás érdekelhet, mert van egy sorozatom, ami több kötetes könyvekből áll. Egy része úgy van meg, hogy a két kötet egy fájlban van, a másik része meg úgy van meg, hogy külön fájlban. Vagy az ez előbbit szeretném ketté szedni, vagy az utóbbit szétbontani, hogy egységes legyen.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12014) hampidampi válasza TazLeacher (#12013) üzenetére


hampidampi
senior tag

Közvetlenül nem tudod megcsinálni. Először át kell konvertálni szerkeszthető formátumra, megcsinálni, amit akarsz, aztán visszakonvertálni.
Praktikusan Calibre-rel a legegyszerűbb rtf-fé vagy html-lé alakítani, összefűzni és visszakonvertálni.

[ Szerkesztve ]

(#12015) TazLeacher válasza hampidampi (#12014) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm, meg is próbálom.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12016) drmotto válasza hampidampi (#12014) üzenetére


drmotto
őstag

A Calibre elvileg tud egyesíteni fájlokat. Bár még nem próbáltam, de készülök rá egy ideje.

(#12017) Kobudera


Kobudera
tag

Sziasztok!
Könyvek konvertálásában jártas, gyakorlatias és érthetően fogalmazó társakat keresek a közösségi oldalam fejlesztésére. Arról lenne szó, hogy mivel én ezzel nemigen foglalkozom, de az oldalon is egyre több a gyakorlati kérdés, az erre kedvet érzők részletes "turialokon", azaz magyarul "mit hot csinálj" bejegyzéseken keresztűl átadhatják a tudást. (Lehetőség szerint képes illusztrációkkal is, a jobb közérthetőség kedvéért.) Sajnos fizetni nem tudok érte, én is ingyen, kedvtelésből csinálom. Annak is nagyon örülök ha valaki egy módszerről ír csak, de részletesen, és a közösség javára bocsájtja.

Előre is, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#12018) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!

Egy friss tapasztalat az amazon által reklámtalanítot SO-es olvasóval kapcsolatban:
Ma próbáltam ki, hogy deregisztrálást követően egy másik fiókhoz regisztrálva előjönnek-e újra a reklámok.
Nos, nem jönnek vissza!
Elhangzott itt párszor, hogy átregisztrálás után visszakerülnek, de ezúton hivatalosan cáfolom.
Bocs ha OFF és ezmár ismert tény, de nekem új :DDD .

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#12019) Spy89 válasza Spy89 (#12018) üzenetére


Spy89
aktív tag

Ami még érdekes tapasztalat a fenti történéssel:
A deregisztrálás előtt szépen szerzők szerint volt összerendezve az összes rátöltött könyvem, az új regisztrálásnál ez a "könyvtárszerkezet" megszűnt és maradt ömlesztve a könyvhalom. Az újra a saját fiókhoz történő visszaregelésnél helyreállt a régi "könyvtárszerkezetem" is. Persze újraindítás nem volt a regek között, tehát ez még okozhatott volna meglepetést, de így ez nem derülhetett ki.

Jön még boardosra lavina! :D

(#12020) Oldman2 válasza Spy89 (#12018) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem viszont saját tapasztalat alapján, egy RESET után visszaáll az eredeti reklámos állapot.

(#12021) BomiBoogie válasza Oldman2 (#12020) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A reset meg az újraregisztráció pedig nem ugyanaz. :)

(#12022) Oldman2 válasza BomiBoogie (#12021) üzenetére


Oldman2
veterán

Én tudom, ezért írtam... hogy ti is tudjátok ezt.

(#12023) BomiBoogie válasza Oldman2 (#12022) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csak összefoglaltam. :K :)

(#12024) thomasa válasza Oldman2 (#12020) üzenetére


thomasa
senior tag

Akkor is, ha a supportal szedeted le?

(#12025) Spy89 válasza Oldman2 (#12020) üzenetére


Spy89
aktív tag

Regisztrációcsere nélkül nekem már volt reset a PW-omon és nem jöttek vissza a reklámok.

Jön még boardosra lavina! :D

(#12026) Oldman2 válasza Spy89 (#12025) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem meg visszajött.
:-(

Azóta nem érdekel, igazából nem is zavarnak...

(#12027) Mike76


Mike76
tag

Megérkezett az új Paperwhite, néhány perc nyomkodás után az első észrevételeim:

- Láthatóan, de nem látványosan javult a kontraszt (bár az én első generációs készülékem nem biztos, hogy mérvadó ebből a szempontból). A háttér a korábbi kékes helyett kellemes sárgás árnyalatú.
- A világítás majdnem teljesen egyenletes, bár alul mindkét oldalt van egy kis fényszivárgás.
- A lapozás is érezhetően gyorsabb, igaz korábban sem volt semmi bajom a sebességgel.
- A lábjegyzetek felugró ablakban való megjelenítése nagyon praktikus.
- Olvasás közben alul a lokalizáció/fejezetben hátralévő idő/teljes hátralévő idő mellett végre az oldalszámkijelzés is választható.

Egyelőre ennyi, most ezen fogom befejezni a jelenleg olvasott könyvemet, aztán hétvégén jövök a részletes tapasztalatokkal.

(#12028) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Nekem is ma érkezett meg az új Paperwhite. Összehasonlítási alap a Nook Simple Touch.
Teljesen levett háttérvilágítással sem olyan szürke a képernyő, mint a Nook-on. Világítással meg klasszisokkal jobban olvasható félhomályban. Este megpróbálok olvasni rajta egy keveset, de náthával küszködve, zsepik után kapkodva nem a legkellemesebb élmény akármit akármin is olvasni. :DDD
A felbontás különbsége egyből érzékelhető.
Fél órányi használat után a Nookon jobban tetszett a könyvjelző hozzáadás (1 érintés volt és kész, míg itt 2-3). Illetve a Kindle elsőre kézbevéve feltűnt, hogy nehezebb, mint a Nook tokkal. Rárakva a PW-ra a tokot még nagyobb a különbség. Ettől eltekintve eddig pozitív a benyomás, megérte a beruházott összeget. A Nook fel is kerül apróba holnap miután csinálok pár összehasonlító fotót.

Sikerült nekem is bebugoltatnom a szoftvert, mert volt amikor minden lapozás után frissített oldalt, pedig ki van kapcsolva az a funkció. Szerintem szoftveres gond lehet, de majd javítják.

[ Szerkesztve ]

(#12029) Degeczi válasza MaTTeS (#12028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

már a régi Kindle-ök is minden lapozáskor frissítenek, ha a környezet túl hideg vagy épp túl meleg (és nem szélsőséges értékekre kell gondolni, hanem gyakorlatilag a szobahőmérséklet tartományán kívülre - ill. nyáron még akár arra is, mert asszem már 29-30 fok melegben is így tesz)

(#12030) Pierre75 válasza Mike76 (#12027) üzenetére


Pierre75
senior tag

Megnéznéd majd, hogy javították-e a PW I-nél jelentkező beragadó fény hibát? Ha 10 percen belül többször is be- és kikapcsolod, egy idő után nem kapcsol ki a világítás és egy újraindítás kell, hogy helyrerázódjon a lelke.

(#12031) thomasa


thomasa
senior tag

Egy buta kérdés jön:
Vettem a pw-hez egy olyan tokot, ami becsukáskor kikapcsolja, kinyitáskor bekapcsolja.
Honnan tudom, hogy működik ez a funkció? :DD

(#12032) MaTTeS válasza thomasa (#12031) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Én onnan tudom, hogy kinyitáskor még látszik egy pillanatig a készenléti háttérkép és egyből dob is át a könyvbe és felkapcsolja a világítást ahogy hagytam becsukás előtt.

(#12033) thomasa válasza MaTTeS (#12032) üzenetére


thomasa
senior tag

Igaz, most sikerült kipróbálnom, és működik, köszi.

(#12034) TazLeacher válasza thomasa (#12031) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez gyári tok, vagy valami utángyártott okosság? Egy nevet vagy egy linket kérhetek?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12035) thomasa válasza TazLeacher (#12034) üzenetére


thomasa
senior tag

Link
Ilyet vettem hozzá, tökéletes.

(#12036) Elemental válasza MaTTeS (#12028) üzenetére


Elemental
addikt

PW-hez könyvjelzőadás: megérinted a képernyő jobb felső sarkát.
Egy érintés. Vagy rosszul tudom? Régen használtam a gyári szoftot.

(#12037) Libretom válasza TazLeacher (#12034) üzenetére


Libretom
aktív tag

Vagy: [link]
A 3500-as ilyen.

(#12038) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm szépen a linkeket. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12039) Libretom válasza Mike76 (#12027) üzenetére


Libretom
aktív tag

Van-e változás a PDF kezelésben az első generációs Pw-hez képest?

(#12040) Lmh


Lmh
őstag

Kindle PW a prc-t és a mobit csipázza, igaz? A kettő közül melyik a jobb?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#12041) Libretom válasza Lmh (#12040) üzenetére


Libretom
aktív tag

Olvasási szempontból egyforma, akár át is nevezhető egyik a másikra, vagy vissza.

(#12042) Süvi válasza MaTTeS (#12028) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem is ma érkezett meg a PW. A páromnak Kindle keyboard van, de azt mondta, hogy ez lesz az övé :((

(#12043) Mike76 válasza Pierre75 (#12030) üzenetére


Mike76
tag

Oké, majd kipróbálom, hogy előjön-e.

Libretom: Úgy vettem észre, hogy nincs változás a PDF kezelésben.

(#12044) Degeczi válasza Lmh (#12040) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tökugyanaz...
Ami valóban előrelépés, az a KF8/AZW3 (nem keverendő a sima AZW-vel, ami csak Amazon féle DRM-el ellátott MOBI), mert abban sokkal kiterjedtebb formázásokra van lehetőség (beágyazott betűtípusok, feltételes elválasztás)

(#12045) Lmh


Lmh
őstag

köszi az infókat!
Fix háttérképet (képernyővédőt/kikapcsolt állapotbeli hátteret) be tudok vhol állítani?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#12046) Lmh válasza Lmh (#12045) üzenetére


Lmh
őstag

Áhh ahogy nézem, hackelni kéne hozzá, hogy újat rakjak be. Legalább a meglévők közül jó lenne ha lehetne 1 fixet választani. Vagy ha mondjuk a legutóbb olvasott könyv borítóját rakná be az tök jó lenne :S Na mind1... :F

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#12047) BomiBoogie válasza Mike76 (#12027) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Épp akartam írni, hogy ebből sem lesz összehasonlító cikk, ha ennyiben ki is merülnek a különbségek. :D

(#12048) Mike76 válasza BomiBoogie (#12047) üzenetére


Mike76
tag

Nagy változások valóban nem történtek, de azért nem konzekvencia nélküli az összehasonlítás, szóval csak elkezdtem megírni a tesztet.

(#12049) BomiBoogie válasza Mike76 (#12048) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Örömmel hallom. :)

(#12050) snowdog


snowdog
veterán

Talán végre már nálunk is beindul valami. :)

E-könyv-áruházat indít a a Magyar Telekom
E-könyv-áruházat indít a ’txtr-rel partnerségben a Magyar Telekom. A [link] címen elérhető e-könyv-áruház a Magyarországon működő elektronikuskönyv-webboltok közül az egyik legszélesebb kínálattal rendelkezik: több mint 700 ezer idegen nyelvű, és több mint 3000 magyar nyelvű könyv közül válogathatnak az oldalra látogatók. [link]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.