Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Degeczi válasza synar (#4899) üzenetére


Degeczi
nagyúr

erre eddig nem is figyeltem, most megnéztem egy olyat, amit RTF-ből konvertáltam, abba valóban belerakta - de sok értelme nincsen, mert nem tudom, mi alapján számolja: a könyvespolcon lévő fizikai példánnyal nem egyezik

(#4902) Oldman2 válasza Degeczi (#4901) üzenetére


Oldman2
veterán

És a forrás RTF-ben volt oldalszámozás? Mert ha igen, nem csoda hogy azt is bele konvertálta.

(#4903) Degeczi válasza Oldman2 (#4902) üzenetére


Degeczi
nagyúr

természetesen nem!
(akkor nem lepne meg)

annak sok értelme nem is lenne, mert az jó eséllyel A4-re formázva nagyon eltérne (szerintem PDF-ben, DOC-ban nem fix az oldalszám, hanem az aktuális nyomtatótól függ),
míg ez nem annyira: az RTF-ben 80 oldal a teljes könyv A4-en, a valódi fizikai példány (kb. A5) 207, míg a Calibre által gyártott MOBI 233

PDF-ből konvertáláskor megérteném, ha fölismeri az oldalszámot (és az jó eséllyel fizikai könyvből származna), de RTF-nél valszeg csak saccol vmit - aminek nem sok értelme
(az ISBN szám nincs kitöltve a metaadatok között, tehát még nem is vmi netes adatbázisból származhat)

[ Szerkesztve ]

(#4904) Degeczi válasza Degeczi (#4903) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(csak elírtam: persze azt akartam, h "RTF-ben nem fix az oldalszám", PDF-ben természetesen az)

(#4905) hampidampi válasza Degeczi (#4903) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ez egy becsült érték. Közel megegyezik az eredeti oldalszámokkal, de persze nem pontos. Nem külső forrásból vesz, egy algoritmussal számolja ki. Saját gyártású könyvnél persze elég hektikus lehet, de ha sok, a készülékeden lévő könyvet hasonlítaz össze, akkor sokkal informatívabb, mint a location. Pl. egy kétszer akkora könyvben kétszer annyi oldal lesz, míg a location simán eltérhet, mivel az a file méretből adódik, nem a szöveg hosszából.

(#4906) hampidampi válasza synar (#4899) üzenetére


hampidampi
senior tag

Megynyomod a menu gombot és ott lesz a location előtt!

(#4907) pieces


pieces
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Megérkezett a Kindle 4 touch-om. :C Nagyon kényelmes a kezelése.A minőség maradt.Volt kezemben a hozzávaló világítós tok.Nagyon masszív , minőségi darab.

Ha valakit érdekel egy használt , makulátlan Kindle 3 wifi keressen meg privátban.

(#4908) moli.hu válasza hampidampi (#4905) üzenetére


moli.hu
őstag

mivel furcsan hangzott, hogy a filemeret alapjan kalkulalodik a location, igy csinaltam egy tesztfilet, aminek az elejen csak egyszeru betuk, a vegen viszont agyonformazott betuk vannak, feltoltottem, leteszteltem.
es tenyleg.
ez igy erdekes, foleg ha egy konyv asszimetrikus, kozel nem valos/emberi szazalekot kapsz, mert nem a konyvben tartasz ott, hanem a fileban.
mas kerdes, hogy technikailag igy a legegyszerubb megoldani -foleg ha nagy a file-, nem kell allandoan vegigparseolni az adatot es szamolni a karaktereket, csak oda kell ugrani az adott poziciora, es onnantol dolgozni.

(#4909) Efreet válasza moli.hu (#4908) üzenetére


Efreet
senior tag

...és lássuk be, az esetek elsöprő többségében "normális" szerkesztésű egy ebook, főleg az Amazontól vásárolható, általuk is átnézett fajta, tehát a location bőven megfelel a tartalmi pozíció követéséhez is. De mindenképp érdekes információ :K

(bár én már kaptam több olyan emailt is, hogy egy-egy könyvből jött javított változat, ha kérem, frissítik az olvasómon levő példányt)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#4910) zone


zone
őstag

Három olvasó közül nem tudok választani: használt Keyboard 3G, új K4 Wi-Fi vagy PocketBook 360 (bemutató)
A billentyűzet, Wi-Fi és 3G igazából nem fontos, se a felolvasás vagy mp3 lejátszás, ezekre inkább bónuszként gondolok, mert nincs ezekre szükségem.
Azt hiszem a használt Keyboard-ot venném ki a háromból legelőször, a garancia hiánya miatt, illetve nem tudom, hogy újra lehet-e regisztrálni a készüléket más fiókhoz.
A K4 Touch is szóba jött a gyors szótárazás miatt, de a landscape mód hiánya és a nem érintőképernyőre optimalizált menü miatt kiesett.
A Kindle mellett szól a konvertálás szolgáltatás a PB mellett a sok támogatott formátum.
A PB-nek kisebb az aksija és a kijelzője így kevesebb ideig is bírja, viszont bővíthető a memóriája.

Most leginkább a PB felé hajlok, de hátha tud valaki mondani olyat, hogy inkább a K4-et vagy mást vegyek.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#4911) rumkola válasza zone (#4910) üzenetére


rumkola
veterán

új K4
ez a pocketbook valami gagyi szörny lehet, így ránézésre össze sem lehet hasonlítani a Kindlevel, az oldalváltása pedig elképesztő....

(#4912) Degeczi válasza zone (#4910) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a támogatott formátum gyakorlatilag lényegtelen...
egy ilyen olvasó csak egy ideiglenes eszköz, amit bármikor lecserélhetsz
a számítógépeden Calibre-vel kezelt e-könyvtárad az állandó - az pedig az éppen használt eszköznek megfelelő formátumban fogja feltölteni az anyagokat (a tényleges e-book-ok, mint a MOBI vagy EPUB hibátlanul konvertálhatóak automatikusan)

Kindle melletti érv az Amazonos emailcím is, és nem csak könyvek ráküldésére: nagyon hasznos pl, ha a webböngésződbe telepítesz egy "Send to Kindle" gombot, így egy-egy érdekes, de hosszabb cikk esetén azt nyomod meg, amikor nincs napközben időd/kedved monitoron elolvasni azt

(#4913) hampidampi válasza zone (#4910) üzenetére


hampidampi
senior tag

A PocketBooknak régi vizplexes kijelzője van, nem pearl! A képminősége közelsem olyan jó. A K3-nak szemmel láthatóan jobb a kontrasztja, mint a K4-nek. Nekem K3-am van, asszonynak K4-e és jól látni, hogy a K4-háttere szürkébb. Viszont a K4 kisebb és csinosabb, a nőknek ez általában jobban tetszik :)

(#4914) g0dl


g0dl
addikt

Magyar nyelvű magazinok, újságok elérhetők a Kindle-re? pl. a digitalstand árul mobilra, tab-ra, de nem láttam, hogy könyvolvasóra is.
Elvileg van ennek akadálya?

(#4915) Efreet válasza Degeczi (#4912) üzenetére


Efreet
senior tag

Ez akkor nem igaz, ha esetleg arra vetemedsz, amire ki van építve a rendszer: könyveket vásárolni hivatalos üzletekben. Akkor viszont egy Amazon - nemAmazon döntéssel egyben formátumot, bolthálózatot is választasz, és onnantól nincs szabad ugrálás ide-oda (az Amazon DRM-es .prc és a DRM-es .epub nem konvertálható legális módszerekkel).

Ez alól kivétel néhány bolt, ahol DRM mentes könyveket lehet kapni, de azért ebből kevesebb van.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#4916) moli.hu válasza zone (#4910) üzenetére


moli.hu
őstag

a pocketbook 360 csak 5 inches, es vizplex kijelzoje van!
plusz nehezebb mint a k4, kevesebb a memoriaja
a sima 360-nak csupan 4 szurkearnyalatot irnak itt, sot a simaban wifi sincs

[ Szerkesztve ]

(#4917) Degeczi válasza Efreet (#4915) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jogos szempont - bár hazai felhasználók között nem ez a tipikus

kérdés, mikor dönt majd úgy az Amazon, h ilyen, kisebb nyelvek piacára is belép (egyébként fizetős Amazon könyveknél sem szükségszerű a DRM megléte, választhat a nélkülit is a kiadó)
szerintem meg fogják lépni vmikor

(#4918) zone válasza moli.hu (#4916) üzenetére


zone
őstag

Tudom, hogy kisebb a kijelzője, ezt írtam is, és azt is, hogy a Wi-Fi sem lényeges szempont.
A memória mérete nem fontos, 2GB-nyi könyvet nem hiszem, hogy olvasnék egyszerre.

A vizplex vs pearl különbség viszont itt és itt és itt meggyőző, valóban halványabb a vizplex, ez nem tűnt fel a videón.

Ha jobb kijelzője lenne a PB-nek, azt választanám a könnyebb beszerezhetőség miatt, de így úgy néz ki, hogy K4 lesz.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#4919) moli.hu válasza zone (#4918) üzenetére


moli.hu
őstag

memoria =/= hattertar

(#4920) rumkola válasza zone (#4918) üzenetére


rumkola
veterán

könnyebb beszerezhetősééég? :)
kindle 3 nap alatt a kezedben van úgy, hogy nem mozdulsz ki a szobából :)

(#4921) hampidampi válasza zone (#4918) üzenetére


hampidampi
senior tag

"A vizplex vs pearl különbség viszont itt és itt és itt meggyőző, valóban halványabb a vizplex, ez nem tűnt fel a videón."
Az első és a harmadik képeken lévő készülékek vizplexesek.

[ Szerkesztve ]

(#4922) Oldman2 válasza hampidampi (#4921) üzenetére


Oldman2
veterán

Jók ezek az "itt"-ek... direkt így akartad?
:-)

(#4923) dabadab válasza zone (#4918) üzenetére


dabadab
titán

"a Wi-Fi sem lényeges szempont."

Ezt mondjuk en is igy gondoltam egeszen addig, amig meg nem lett a K4 :)
Az, hogy nem kell minden vacak miatt elokeresni meg radugni a gepre, hanem csak raklikkel az ember valamire, hogy "ez kell" es ezek utan meg is kapja, baromi hasznos dolog.

Egyebkent a Kindle mellett szol az is, hogy ott az infrastruktura: van ezermillio (Amazontol fuggetlen) online szolgaltatas, amit Kindle-re szabtak, ott az Amazon konyvesbolt (ahonnan szinten nem terveztem vasarolni, aztan megis...) na meg az Amazon, mint kereskedo, szinten a legjobbak kozott van.

(En eredetileg Nookot akartam, de igy utolag egyalatalan nem banom, hogy nem az lett.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4924) hampidampi válasza Oldman2 (#4922) üzenetére


hampidampi
senior tag

?

(#4925) koncsik válasza hampidampi (#4924) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Itt-hez nem csatlakozik itt link, csak ott (mármint amire válaszoltál). :D

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4926) Oldman2 válasza hampidampi (#4924) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocs, én voltam figyelmetlen. Hozzászólásodnak volt előzménye...

(#4927) hampidampi válasza Oldman2 (#4926) üzenetére


hampidampi
senior tag

Js, értem. Sajnos a fórummotor nem támogatja a beidézést, gondoltam az idézőjel megteszi.

(#4928) snowdog válasza hampidampi (#4927) üzenetére


snowdog
veterán

Bizony hogy támogatja. Írás közben a gombsoron található egy "Link" nevű gomb, azt megnyomod és a felbukkanó ablakba beilleszted az útvonalat. Ezt követően a hozzászólásban ott lesz a link.

Így fog kinézni [link]

[ Szerkesztve ]

(#4929) Degeczi válasza snowdog (#4928) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem a linkelésről volt szó, azzal mindenki tisztában van, hanem arról, h az idézést nem támogatja a motor!

csak kézzel másolhatod ki az idézendő szöveget, macskakörömbe teszed, esetleg dőltre változtatod - de ha az eredeti, még html formázású szövegben linkek voltak, azok ettől elvesznek, és azokat nyilván nem fogod egyenként, csak az idézet kedvéért újra létrehozogatni

(#4930) adnoctum18 válasza Degeczi (#4888) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Most akartam konvertálni egy PDF-et kindle által fogyaszthatóbb formátumba(mobi), elvileg sima szöveg, semmi sallang.
A calibre viszont tekerte vagy 10 percig a procim 50%on, de a status baron a csík egy százalékot se moccant előre.

Kb. a 11. percben megelégeltem és kilőttem.

Mi lehet a gond? Emlékszem hogy régebben is voltak gondjaim a konvertálással.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#4931) Degeczi válasza adnoctum18 (#4930) üzenetére


Degeczi
nagyúr

látatlanban persze bármi lehet, de azt mindenképpen fontos megjegyezni, h a Calibre nem maga intézi a dolgokat, hanem külső segédprogramokat hív (pl. pdf2html) - ezért a százaléksáv nem finoman halad, hanem durván ugrál, ahogy az egyes részfeladatok elkészülnek
így önmagában az, h nem halad előre a kijelzés, még nem jelenti azt, h nem történik semmi (persze ettől még lehet, h valóban kiakadt vmin)

(#4932) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Most rendeltem meg Olaszrszágban a 99€-ós kindket, sima otp maestrot is elfogadta, 2-5napot ír, hétvége nélkül február 3-ra, remélem elöbb jön meg meg lesz majd tracking is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4933) zone válasza Zirowe (#4932) üzenetére


zone
őstag

Van valamilyen plusz költség, pl. vám, áfa?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#4934) Degeczi válasza zone (#4933) üzenetére


Degeczi
nagyúr

most tényleg ennyire nem közismert, h EU-n belül nincsen vám, az áfát pedig már a forrásországban megfizeted? :F

(#4935) zone válasza Degeczi (#4934) üzenetére


zone
őstag

Csak sejtettem, hogy nincs vám, de mivel még nem rendeltem semmit külföldről, így gondoltam rákérdezek. Ha ez baj, akkor elnézést.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#4936) Efreet válasza zone (#4935) üzenetére


Efreet
senior tag

Viszont mivel az Amazon.it-ről csak olasz postacímre lehet rendelni, így ez mindegy is.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#4937) DerDer válasza Efreet (#4795) üzenetére


DerDer
tag

:D

(#4938) zone válasza Efreet (#4936) üzenetére


zone
őstag

Ezt sem tudtam :) Akkor marad az amcsi amazon és a közvetítő, és így is kijön kb 30e-ből.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#4939) dabadab válasza Efreet (#4936) üzenetére


dabadab
titán

Az amazon.de postaz hozzank is.

(#4934) Degeczi: az AFA-t nem feltetlenul a forrasorszagban fizeted, a kereskedo forgalmatol fugg, az amazon pl. magyar szamlazasi cimhez magyar AFA-t szamit fel.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4940) eami válasza dabadab (#4939) üzenetére


eami
addikt

nem úgy néz ki hogy küldenének..

"Kindle eReader, Wi-Fi, 15 cm (6 Zoll) E Ink Display, deutsches Menü kann leider nicht an die ausgewählte Adresse versandt werden. Diese Kindle-Version ist nur für Deutschland, Österreich und Luxemburg lieferbar. Für beste drahtlose Verbindung und schnellen internationalen Versand besuchen Sie den US-Kindle-Shop bei Amazon.com. "

(#4941) Zirowe válasza zone (#4933) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Helybe rendeltem, épp Rómában vagyok.

99€ és kész, kb 29500ft.

De a visszajelzésen kívül még nem jött semmi, hétvégén úgy látszik teljes szůnet van.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4942) dabadab válasza eami (#4940) üzenetére


dabadab
titán

Nahát, tényleg, pont Kindle-t nem küldenek.

DRM is theft

(#4943) iolaus1980


iolaus1980
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy kb. 1 éves a Kindle DX-em és nem kapcsolódik az edge, illetve 3G nethez. Nem ejtettem le, tokban hordom stb. Ezen kívül minden funkciója tökéletesem működik. Szoftvert is frissítettem, de hiába. Mi lehet a gond?

(#4944) Oldman2 válasza iolaus1980 (#4943) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez nem a DX topik, kérdezd itt: Kindle DX Topik.

[ Szerkesztve ]

(#4945) iolaus1980 válasza Oldman2 (#4944) üzenetére


iolaus1980
csendes tag

Ezt értem, de ez a topic jobban pörög.

(#4946) eami válasza iolaus1980 (#4945) üzenetére


eami
addikt

már miért ne lenne az?:)

(#4947) Zirowe válasza iolaus1980 (#4945) üzenetére


Zirowe
nagyúr

1hsz-ben van rá megoldás.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4948) adnoctum18 válasza Degeczi (#4931) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Igazad volt, rászántam az időt és tényleg megcsinálta!

Csak hát bosszantó így hogy nem mutatja normálisan hogy halad...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#4949) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Pénteken töltöttem maxra a keyboard 3g-met, kiolvastam az Éhezők viadala első részét (kb 450 rendes oldal), most jutottam el a második rész 56%-ra (194.oldal), a vezetéknélküli hálózat végig ki volt kapcsolva, egyszer 5percre kapcsoltam be a 3g-t a mailek ellenőrzésére, utána rögtön kikapcsoltam, erre most a legkisebb pöckön van az akksijelző, ha bekapcsolom a vezetéknélküli hálózatokat, akkor pedig rögtön írja, hogy le van merülve..

Február közepén lesz egy éves.

Tévednék, vagy ez tényleg eléggé retek akksi teljesítmény?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4950) iolaus1980 válasza Zirowe (#4947) üzenetére


iolaus1980
csendes tag

Már kipróbáltam az EEQ manuális hálózati választót és ezt követően fordultam hozzátok. Se Vodafone 3G, se EDGE nem volt. Az elmúlt 1 év alatt nem volt problémám vele, de most meghülyült. Viszont a Telenor 3G-je működik. Csak a Vodafone 3G-je ingyenes?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.