Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) bijesz válasza BullZeye (#5550) üzenetére


bijesz
aktív tag

Azért mert csomagküldő szolgálatot használ az amazon, és annak ennyi az ára.
Ebay-ről ha rendelsz valamit azt levélként küldik neked azért olcsó.
A 30 dollárban szerintem már az áfa is benne van.

(#5552) moli.hu válasza BullZeye (#5550) üzenetére


moli.hu
őstag

ujra: afat visszaigenyelni olyan utan, amire nem fizettel vamot?

NAV = nemzeti ado- _*ES*_ vamhivatal

(#5553) bijesz válasza moli.hu (#5552) üzenetére


bijesz
aktív tag

Ha benne van a cég az áfa körben akkor visszaigényelheti.
Mi ezzel a gond? Ez függettlen a vámtól, és hogy külföldről vásárolta.

(#5554) Degeczi válasza bijesz (#5553) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és megindokolható a tevékenységéhez
(van, akinek pl. fénykepezőgép miatt is morogtak)

(#5555) bijesz válasza Degeczi (#5554) üzenetére


bijesz
aktív tag

Ne nekem mond, BullZeye kérdezte, ezért írtam, hogy az adóellenőrtől függ hogy áll a dologhoz.

(#5556) kozi71


kozi71
senior tag

Én is porul jártam Amazonnál múlthéten. Rendeltem egy olvasót meg egy $5.98 tokot nővéremnek. Mind a két terméket egy rendelésben adtam le.Mivel raktáron voltak készleten éppen. Úgy is mutatta a számlát, hogy összeadta a két tételt, és a végén egy összeg jelent meg. Erre mi történik másnap, jön két E-mail. Egyikben az olvasó, másikban a tok már szétválasztva külön külön levezetve költségekre nézve. Tehát a tokhoz még jön Shipping & Handling : $31.49
Aranyosak....

Ez meg az olvasó ára külön. Nem változott tavaly óta.
Keyboard 3G-n Shipping Method: Priority International Courier
Items: $189.00
Shipping & Handling: $20.98
Total Before Tax: $209.98
Estimated Tax To Be Collected:* $0.00
Import Fees Deposit $52.50
Order Total: $262.48

high tech, low life

(#5557) moli.hu válasza Degeczi (#5554) üzenetére


moli.hu
őstag

..es ha megfizette a vamot. kulonben, persze, a vamtol fuggetlenul visszakapja az afat, csakhogy a birsag osszege valoszinuleg nagyobb lesz, mint az afavisszaterites.
mert az afavisszaigenyleshez beadott szamlan rajta vannak a kovetkezo adatok:
-elado cime
-vevo cime
-osszeg
..innen pedig egyertelmu a vam. fuggetlenul, hogy hogy hozta be.

[ Szerkesztve ]

(#5558) ans válasza moli.hu (#5557) üzenetére


ans
aktív tag

Úgy tudom, ha cégnévre szól a számla, mindenképp kell vámot (ami magasabb, mint magánszemély esetében) és áfá-t fizetni.

(#5559) BullZeye


BullZeye
veterán

Közben az ellenőrös dolog miatt nem lesz áfa visszaigénylés, nehéz lenne megindokolni, hogy miért is kell a fuvarozó vállalkozáshoz.

Ebayen vettetek már Kindle Touchot? Ahogy nézegetem ott a reklámos változat mindenestül olyan 120$ körül már kijön, azért 80 dollár mínusz nem mind1.

Mi a véleményetek? Beszéljetek le róla, ha hülyeség...

(#5560) krain


krain
tag

Hali! Az áron kívül mi különbség van az us és az international változata között a Kindle-nek?

(#5561) cabii


cabii
tag

Hali,

olyan kérdésem lenne, hogy ha csináltam egy pár prc formátumú állományt, és felpakoltam őket a weblapomra, akkor hogyan lehet ezeket letölteni a kindle-re? /3G-s/ merthogy a kindle böngészőjében elnavigálok a könyvhöz, kattintok rajta, erre megnyitja, de nem menti le.
A a megnyitással meg az a gond, hogy nem könyvként nyitja meg, hanem elkezdi kiírni a tartalmát. Nem szeretném kábelen áttölteni a könyvet, azt szeretném, hogyha kell, akkor leszedhessem az oldalról. Megoldható ez, hogy letöltse? Esetleg a szerveren kellene állítani? vagy a böngészőben? Előre is köszi!
C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#5562) cabii válasza krain (#5560) üzenetére


cabii
tag

Üdv,
Esetleg más a telefonkártya benne?
Mintha az amcsiban AT lenne, a többiben vodkafone
C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#5563) sto1911 válasza cabii (#5561) üzenetére


sto1911
veterán

Sztem a kabel nelkuli letoltes csak a mailben elkuldessel oldhato meg. A Calibre asszem el tudja kuldeni mailben is.

(#5564) cabii válasza sto1911 (#5563) üzenetére


cabii
tag

Üdv,
köszi, csak pont azt szerettem volna, hogy a könyvtár a szerveren, és ha kell valami, akkor letölteném.
Lehet, így csinálni fogok egy scriptet, ami a kattintás tárgyát elküldi emailben az amazonon keresztül.... csak nem akartam túlbonyolítani.
Köszi
C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#5565) Efreet válasza cabii (#5561) üzenetére


Efreet
senior tag

Működnie kellene, lehet, hogy a MIME beállítással kell valamit trükközni, a Calibre webszerverről problémamentes a prc letöltés is.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5566) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Az elmult 1 honapban többször is lefagyott a Kinde nekunk, alvó módból nem tér magához, csak vilagit zölden az alja. A 15-20mp-es reset segit de ez igy elég zavaró. Valakinek valami ötlete nincs véletlenul a megoldásra? :F

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5567) bijesz válasza wwenigma (#5566) üzenetére


bijesz
aktív tag

firmware update volt?

(#5568) wwenigma válasza bijesz (#5567) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A legfrissebb van rajta amiota kijött + JB. Mostanában kezdett hülyéskedni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5570) snowdog válasza wwenigma (#5568) üzenetére


snowdog
veterán

Próbáld ki ha visszateszed a gyári fw-t, akkor mit csinál. Ha akkor is lefagy gariban kicserélik.

(#5571) ZooLee válasza wwenigma (#5568) üzenetére


ZooLee
őstag

Mennyi könyv van rajta? Nem másoltál fel rá nagyobb adag könyvet? Esetleg nem akadt el az egyik indexelésénél? (Az indexelés beragadásának ellenőrzése az 1. hozzászólásban és itt).

Z.

[ Szerkesztve ]

(#5572) wwenigma válasza ZooLee (#5571) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sajnos nem indexelési probléma.

snowdog: megpróbálom, még van ~2 hónap a garijából, meglátjuk előjön-é a hiba.

mod: ofc thnx a tippeket. :R

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5573) snowdog válasza wwenigma (#5572) üzenetére


snowdog
veterán

Még az is lehet, hogy viszatérés a gyári fw-re, majd a jb újbóli feltétele is megoldja a problémát. Azért egy-két hétig szerintem a gyárival használd.

(#5574) kozi71


kozi71
senior tag

Sziasztok!
Ez a beragadós kérdés engem is érdekel.
Szóval hol látom azt, melyik könyv akadt el a feldolgozás alatt?
Melyiket kell törölnöm?
Mert nálam csak annyi szokott látszani menyi van még hátra.
Ha legközelebb könyveket töltök rá hol fogom ezt megtalálni?
üdv.én

high tech, low life

(#5575) Degeczi válasza kozi71 (#5574) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a főképernyőn állva megnyomod a . gombot, majd az entert, erre nincs találat, így kis keresés után kiírja, h "xx items not indexed" - és ez link: erre kattintva megkapod a könyvek listáját is, ott lesz az első

(#5576) kozi71 válasza Degeczi (#5575) üzenetére


kozi71
senior tag

Nagyon szépen köszönöm az infót!
Remélem nem lesz rá szükségem, de azért jó felkészülni előre ha netán mégis.
üdv.én

high tech, low life

(#5577) dirkam


dirkam
tag

Van arra lehetőség, hogy a pdf-ben található ábrák, táblázatok stb. megmaradjanak Kindle-re történő konvertálás után is?
Amazon féle konvertálás nem jó, calibre-t sem sikerült úgy paraméterezni, hogy ezek megmaradjanak.
Pedig egyes ikonok a pdf-ből megmaradnak, úgyhogy nem teljesen értem a többivel mi a gond.

Van erre valami ötletetek?

(#5578) cabii válasza dirkam (#5577) üzenetére


cabii
tag

Szia,

esetleg annyit tudnék javasolni, hogy egy abbyval konvertáld át a pdf-et html-é, és azt a calibre-val. Így minden olyan szöveg, ami képet tartalmaz, vagy kép ami sok szöveget, és ezért megzavarja a calibre-t vagy az amazonos konvertálást, jó lesz, mert Te állíthatod be, hogy mi micsoda. Én így szoktam könyveket gyártani, és nagyon jól működik...
Jahh, ha nem gond, akkor az abby 12 sokkal jobb aránnyal találta el nekem, hogy mi micsoda, mint az elődei
Üdv Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#5579) dirkam válasza cabii (#5578) üzenetére


dirkam
tag

Valami ilyesmire gondoltam, igen!
Már az első próbálkozás is sokkal jobb lett, mint az eddigiek.

Köszönöm a tippet.

(#5580) zone


zone
őstag

Ingyenes könyvek, sok nyelven: [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5581) hampidampi válasza cabii (#5578) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az Abbyy-ből nincs is 12-es. Vagy lemaradtam valamiről?

(#5582) snowdog válasza hampidampi (#5581) üzenetére


snowdog
veterán

Rákerestem, és az szerint a 11 a legutolsó.

(#5583) cabii válasza hampidampi (#5581) üzenetére


cabii
tag

Igaz, bocsi, tévedtem! a 11-es természetesen. csak mellette telepítettem egy másik prg-t ami 12-es verzió volt, és bekavart.
Mégegyszer bocsánat a tévedésért

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#5584) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok!
Ismét előjött a router csatlakozási problémám! TL-WR740N-t használ valaki? Már szinte mindent kipróbáltam, de sehogy sem akar a KINDLE csatlakozni? Van ennek valami speciális igénye? Titkosítás nélkül sem megy!!

(#5585) Zirowe válasza ratobi (#5584) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Dd-wrt-vel próbáltad már?

Nem csak a kindle miatt, hanem úgy általában jobb eredményt lehet elérni vele a routerrel, illetve az opcióid is kibővülnek.

Nekem tp link 1043nd-m van, amit dd-wrt-vel használok, és minden rendben kindle fronton (N/G mixed, wpa2 és mac szűréssel).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5586) DeusHun


DeusHun
őstag

Hali!

Egy olyan kérdésem van még (mivel szóba jöttek a router-ek és a hálózat), hogy tud-e a Kindle rejtett hálózatot kezelni. Tehát ha nincs broadcast attól még be tudom e állítani azt.

Rainforest Alliance Certified signature

(#5587) pecze válasza DeusHun (#5586) üzenetére


pecze
aktív tag

Tud, be is lehet írni az SSID-t, ha nincs a felsoroltak között

(#5588) DeusHun válasza pecze (#5587) üzenetére


DeusHun
őstag

Tökély, köszi!

Rainforest Alliance Certified signature

(#5589) bijesz válasza Zirowe (#5585) üzenetére


bijesz
aktív tag

gyári fw-el is tökéletesen megy

(#5590) ratobi válasza Zirowe (#5585) üzenetére


ratobi
senior tag

Nem próbáltam.
De mi is ez? Frissítenem kell a routert?

(#5591) moli.hu válasza ratobi (#5590) üzenetére


moli.hu
őstag

Some official firmware of TP-LINK products can be replaced by the third party firmware such as DD-WRT. TP-LINK does not provide technical support and does not guarantee the performance and stability of third party firmware. Damage to the product as a result of using third party firmware will void the product's warranty.

[ Szerkesztve ]

(#5592) Palkova válasza ratobi (#5584) üzenetére


Palkova
tag

Üdv!
Nekem volt egy olyan tapasztalatom, hogy a router SSID -jében volt egy ! -jel. A gépem szó nélkül bevette, de a Kindle nem akart csatlakozni. Kivettem a ! -jelet és minden rendbejött. Hátha ott is ez a megoldás?
Palkova

(#5593) Zirowe válasza ratobi (#5590) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Alternatív fw, sokkal okosabb és sokoldalúbb, mint a gyári buta fw.

Ha pontosan követed a routerednek megfelelő leírást, akkor nem eshet baja, illetve könnyen és nyommentesen vissza tudod rá rakni a gyári fwt, ha esetleg vmilyen garanciális gondod lenne.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5594) ratobi válasza Zirowe (#5593) üzenetére


ratobi
senior tag

Köszönöm,majd rászánom magam.

(#5595) dariusnap


dariusnap
csendes tag

Üdv!
Ma érkezett meg a kindle (az alap wifis, 2 GB-s), amit két hete szombaton rendeltem ebay-ről. Miután jóval olcsóbb volt így, mintha amazon-ról rendelem, vállaltam a kockázatot. 112 USD (fizetéskori árfolyamon 25k HUF) volt az ára szállítással együtt (konkrétan 95+17), gondoltam, ha ÁFA-t is kell fizetnem még akkor is olcsóbban jövök ki pár ezressel. Persze simán átjött a vámon, mára a postaládámban volt. Egyedüli hátránya az ebay-es rendelésnek a 16 napos szállítási idő. A cucc teljesen rendben van, dobozos, tudtam regisztrálni is. Amit az eladó nem hangsúlyozott ki, ez egy reklámokkal támogatott példány, de igaza van a leírásoknak, ez egyátalán nem zavaró.

(#5596) bijesz válasza dariusnap (#5595) üzenetére


bijesz
aktív tag

Ha utána olvasol akkor megtudhatod, hogy a reklámokat meg tudod szüntetni. ;)

(#5597) Efreet válasza bijesz (#5596) üzenetére


Efreet
senior tag

...bár ha már reklámos, akkor kár lemondani egy csomó olyan lehetőségről, amit az ajánlatokon keresztül lehet szerezni (hangoskönyvek, stb.). Amellett, hogy nem is illik a reklámokat piszkálni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5598) ratobi válasza bijesz (#5589) üzenetére


ratobi
senior tag

Üdv, neked melyik routered van ?

(#5599) kozi71


kozi71
senior tag

Múltkor valaki érdeklődött dobozméret felől. Meglepődve tapasztaltam az én gépem (regisztrálva érkezett nevemre) csak a saját dobozában volt. Nővéremnek rendelt nem regisztrált, viszont egy plusz nagy dobozban figyelt, nagyméretű levegős zacsekok közt. Szóval ha valaki nem bízik a szállításban, akkor érdemesebb ajándékként megrendelni.

high tech, low life

(#5600) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

Rendelt már valaki a MexxBooks könyvklubtól Kindle-t?

Ez egy német könyvklub, ahol a Kindle 4 79,90 euró, amihez 4,90 euró szállítási költség jön. Végigcsináltam a rendelést PayPal-al (nem nyomtam a fizetésre) és nem láttam semmilyen + költséget. Létezik, hogy valóban lehet nem reklámos Kindle 4-et venni kb. 25 000 Ft-ért teljesen legálisan?

u.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.