Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32101) djculture válasza Blabcsi (#32100) üzenetére


djculture
félisten

Már akkor mikor írtad elolvastam de smart adatokat kellene látni mert nem hiszem hogy 100% a vinyó.

(#32102) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám.
Van egy Seagate Barracuda 7200.11 vinyóm,és se a BIOS,se a Windows nem látja.Nem ad ki semmilyen furcsa hangot,szépen rendesen dolgozik,lehet rajta hallani,érezni.Mi lehet a gond?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#32103) omiki57 válasza djculture (#32079) üzenetére


omiki57
csendes tag

Csináltam egy boot cd-t, de a hdderase.exe-t nem találom rajta, hogy futtatni tudjam. Vedd figyelembe, hogy nem vagyok egy nagy ász. Az fdisk vonzott a bin könyvtárban, de nem mertem elindítani.

(#32104) Blabcsi válasza djculture (#32101) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Parancsolj, hátha sikerülne valamit kitalálni rá.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#32105) djculture válasza omiki57 (#32103) üzenetére


djculture
félisten

[link]
Itt van bele kell tenni akkor a boot cd fájlai közé, ezért jobb egy dos boot pendrive oda elég ha csak felmásolod

(#32106) Isti20


Isti20
csendes tag

Sziasztok tudnátok segíteni?

Van egy samsung 1Tb winchesterem,az egyik nap át akartam rakni az új gépembe,és véletlenül hozzá ért a kezem az aljához.Kicsit mintha rázott volna.Azóta nem ismeri fel a bios se.Mit lehet vele kezdeni,az adatok fontosak lennének róla.Ennyitől elveszett minden?

(#32107) MaxxDamage válasza Isti20 (#32106) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lehet az ESD kisülés volt és a panelon zárlat keletkezett és fail-es :((

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32108) djculture válasza Blabcsi (#32104) üzenetére


djculture
félisten

2 raw read error van úgy hogy erős a gyanú hogy valahol rejtőzik egy bizonytalan szektor, hd tune letölt és error scan végigfuttat.

(#32109) Isti20


Isti20
csendes tag

értem az lehetséges,de erről lehet adatot menteni ?

nem füstölt meg semmi,bekapcsoláskor világított a gép pirosan..de olyan mintha semmi nem lenne a géphez csatlakoztatva.Külsőre se látszik semmi sérülés vagy égés rajta.Igaz nem értek hozzá egyáltalán.Nekem nem fontos hogy működjön csak az adatokat kellenének róla ha megvalósítható.

(#32110) Blabcsi válasza djculture (#32108) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Error scan nem mutat semmit.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#32111) djculture válasza Blabcsi (#32110) üzenetére


djculture
félisten

Rákerestem a jegyzeteim között erre a modelre és az volt leírva hogy jó pár éve ezzel a modellel volt szívás ha viás chipszetű alaplapba tette az ember fia. Milyen alaplapba használod?

(#32112) Blabcsi válasza djculture (#32111) üzenetére


Blabcsi
senior tag

GA-EP35C-DS3R illetve E35LM1, mindkét lapnál ugyan az a gond.
Porszem okozhat ilyet? ( Bár gondolom, akkor olvasni sem olvasná.... )

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#32113) djculture válasza Blabcsi (#32112) üzenetére


djculture
félisten

Akkor nem lehet az a baj amit én gondoltam de érdemes lenne eltávolítani az intelesen a vezérlőt és megnézni a windowsba beépítettél. Porszem? Mert szét volt szedve a vinyó vagy miért lenne benne porszem?

(#32114) Llew


Llew
senior tag

Erre valaki?

HDD Regenerator nem fut le rajta, viszont ha windows alatt el indítom mellette a gépet, akkor botolásnál ellindítja a chkdsk-et, ami viszont a 3 lépés lefutása után megáll a "USN Journal verification completed" résznél. HD sentinel szerint 27 hibás és most éppen 171 gyenge szektor (folymatosan nő a számuk) van rajta.

Mit tudok vele kezdeni, hogy levél nehezéken kívül másra is jó legyen még egy ideig? Illetve legalább azt kéne tudnom, hogy mi az ami még leszedhető róla. Mert vannak fileok, amiket simán van kisebb belassulással lemásol róluk, de vannak olyanok is amiknél ennek csak a próbája is teljesen kiüti.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#32115) PeL


PeL
addikt

Most vettem észre hogy 47 fokos a WD 3200AAKS hdd-m üzem közben. Lehet ebből problémám?

Itt az van az adatoknál hogy 55 fokig üzemeltethető.

[ Szerkesztve ]

(#32116) Blabcsi válasza djculture (#32113) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Vezérlőket még tegnap leszedtem, majd restart, nem változott semmi.
A porszem csak tipp, mert az egyik takaró lapocska a papírja felől hiányzik.
Sentinel felület teszt indítva, hátha....( a legalsó, ami a destruktív vagy mi a bánat... :U )

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#32117) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Sziasztok! Van egy 500 Gb-os Samsung HDD-m, külső meghajtóként USB-s módban működik. Szerettem volna rajta létrehozni egy 165 GB-os NTFS és egy 300 GB-os Fat32 partíciót. Előbbit adatmentésre, utóbbit az Xboxom számára. Az NTFS partícióval az a problémám akadt, hogy állati lassú az elérése, 650 KB-al másol rá a gép. A Fat32 partíción nincs ilyen gond, ott 25MB/s a sebesség. Probáltam összevonni a két partíciót, újraformázni, törölni de nem sikerült visszaállítanom a tempót. Ha egy partícióként használom a winyót, akkor is marha lassan másol rá. HDD sentinel szerint kíválóan működik a winyó. Pedig nem...Hőmérséklettel nincs probléma. Valakinek valami ötlete van esetleg, hogy mi a baja, mitől lassult le?

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#32118) mzso


mzso
veterán

Ezt hogy a halálban lehet előhozni a HD Tune Pro-ban?
http://www.hdtune.com/

Lehetne futtatni valami SMART Self-Testet.

[ Szerkesztve ]

(#32119) regener válasza mzso (#32118) üzenetére


regener
veterán

Ha jól emlékszem a Health fül alatt vannak ilyenek.

(#32120) mzso válasza regener (#32119) üzenetére


mzso
veterán

Ott smart adatok vannak. Ez más lenne.

Added new module with following functions:

Check health status of all connected drives at once
Detailed S.M.A.R.T information
Run S.M.A.R.T self-test
Device statistics
Temperature statistics

[ Szerkesztve ]

(#32121) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Szeretnék venni egy HDD-t és nagyon gyanús nekem a HD SENTINEL adat.
Lehetséges hogy 750 napos működés alatt 37 x lett elindítva :U
Valami biztos nem stimmel vele. :F

[ Szerkesztve ]

(#32122) djculture válasza Blabcsi (#32116) üzenetére


djculture
félisten

Ha a fémfólia lezáró hiányzik akkor annak annyi papírnehezék.

[ Szerkesztve ]

(#32123) Blabcsi válasza djculture (#32122) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Sajna erre rájöttem én is. :O

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#32124) liszi70


liszi70
nagyúr

Segítséget kérnék!

Dune HD Max médialejátszómban hónapok óta lévő 2TB-os Samsung HDD-t a médialejátszó, nyaralás után ismét áram alá helyezve nem ismerte fel, PC-be rakva pedig ezt az üzenetet kapom. HD Sentinel szerint minden rendben, csak ugye nincs fájlrendszer. A Nero Rescue Agent ezt írja ki.

Tud valaki megoldást az adatok (gyerekeim összes meséje) megmentésére, vagy kezdhetem előlről a kölcsönzést? (Könyörgöm ne b@sztassatok, hogy miért nincs több példányban mentve, meg raid meg satöbbi, TUDOM, hibáztam, mostanában terveztem az egész vinyót másolni, de lehet, hogy elkéstem!)

Köszönöm!

(#32125) regener válasza liszi70 (#32124) üzenetére


regener
veterán

HD Sentinel felület tesztet futtass le hogy ép-e a felület, mert ha megsérült akkor nagy az esély hogy ez a mese nem jól végződik.
A Nero Rescue meg csak akkor tud visszahozni (mint bármely visszaállítós progi is) ha a fájlrendszer működik (ép) de jelen helyzetben ez nincs így.

(#32126) liszi70 válasza regener (#32125) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! Úgy néz ki megoldódik, a Get Data Back megtalálta az összes fájlomat, már csak egy új 2 terás vinyót kell beszereznem, amire átmásolom. :)

(#32127) MaxxDamage válasza baboss (#32121) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Az nem jelent semmit :)

Nekemis van HDD-m 120GB -os Seagate és össz indulás / leállás: 8 , műkődési idő: 621nap +
(server konfigba ment... ez magyarázza a kevés indulás / leállást pl.)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32128) baboss válasza MaxxDamage (#32127) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm az infót. :R

[ Szerkesztve ]

(#32129) orangez


orangez
csendes tag

Sziasztok! Van egy olyan gondom hogy ha megpróbálok telepíteni nagyobb játékot WD 640es HDD-ről akkor
x % -nál megáll hogy unarc.dll hiba, és corrupted.
Ha az SSD-re töltöm le és onnan telepítem ugyan azt akkor felmegy.
Sentinel 100/100, felület teszt OK. Valami ötlet?
Memtest OK.

Nagyon gyors proci, iszonyat videókari, végtelen vinyó...

(#32130) albinolynx


albinolynx
őstag

72 napja üzemelő seagete hdd (42 leállással). Hard Disk Sentinel szerint 100/100-as. Ellenben a CrystalDiskInfo 5.6.2 ilyen üzeneteket dobál:

Figyelmeztetés kondícióra
Degenerálódás: (C4) Áthelyezési kísérletek száma [1600->1601]

Ezt üresjáratban dobta, nem másolás, áthelyezés közben. Sajnos többet nem tudok, nem saját eszközről van szó. Mi lehet a probléma és az orvossága?

Win 8 x64.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32131) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék a következő HDD-ről.Erről a típusról nincs tapasztalatom idáig WD HDD-ém volt.
Megéri megvenni ? Köszönöm.
[link]

(#32132) katt777


katt777
félisten

Mivel a WD-vel tele a tököm, ilyen HDD-t néztem ki a helyére. Mire számíthatok, ez is tönkremegy gar. idő lejártával, vagy vannak más hibái? Esetleg milyen más típust javasolnátok?
Van még Toshiba, de tudtommal ez is WD.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32133) nebulo


nebulo
tag

Szaisztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

A helyzet az, hogy van egy notebookom és a merevlemeze megadta magát olyan negyed éve (bad sector). Vettem helyette másikat, de a hibáson volt jó pár adat ami kellet volna. Azt tettem, hogy elindítottam egy 10.4-es Ububtut pendriveról, miközben a laptopban volt a hibás lemez, csatlakoztattam egy külső merevlemezt és erre sikeresen kimentettem az adatokat, aztán - úgy emlékszem - formáztam Ubuntu alatt a hibás merevlemezt, eltűntek a partíciók is. Kidobni nem akartam még, hátha jó lesz még valamire. Aztán arra gondoltam, hogy veszek neki egy házat és USB-ről használom majd, nem fontos adatoknak, vagy telepítek rá XP-t és egy két régi játékot amiket nem szeret a W7, mert nem akarok dualboot-tal szórakozni és az USB-ről bootolást a merevlemezénél előbbre véve, ha be van dugva akkor XP indul, ha nem, akkor meg W7.

Na mármost megvettem a házat, teszem bele a lemezt, Win 7 kezdi telepíti a vezérlőket és semmi. Nem látom Sajátgépben, pendrive-os Ubuntum sem látja. (Nem a külső "doboz" rosz, tesztelve más merevlemezzel.)

A hibás lemezt óvatosan elcsomagoltam anno, az új merevlemez antistatikus zacskójába, leragasztva tároltam.

Mi lelhette? Csak úgy mérgében eltávozott a polcon ülve kihasználatlanság miatt, vagy valamit rosszul csinálok? Fel lehet-e ismertetni a géppel, mert mintha látná a rendszer, meg települt is valamilyen meghajtó (lásd a képet a lenti linken), de ennyire már nem értek hozzá.

[link]

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#32134) Zolee11 válasza baboss (#32131) üzenetére


Zolee11
senior tag

(#32131) baboss, (#32132) katt777:

Ezeket a kérdéseket ITT tegyétek fel.

no brain, no problem

(#32135) Zolee11 válasza nebulo (#32133) üzenetére


Zolee11
senior tag

Először is már akkor ki kellett volna deríteni, hogy csak bad sector-osodásról van-e szó, vagy komolyabb a baj, most már egyértelmű, hogy komolyabb volt a baj.
Esetleg próbáld ki külső ház nélkül, más gépben (PC), HDSentinel társaságában, ha már az alaplap sem látja, akkor el sem tud indulni a merevlemez. Nem érdemes vele szenvedni.

no brain, no problem

(#32136) nebulo válasza Zolee11 (#32135) üzenetére


nebulo
tag

Köszönöm a gyors választ!

Gondolom ez azt jelenti, hogy szert tettem egy szép levélnehezékre! :D

[link]

(#32137) Zolee11 válasza nebulo (#32136) üzenetére


Zolee11
senior tag

Na, ezek szerint mégiscsak működik. És elsőre még nem is vészes a helyzet. Egy lemez felület teszt kellene neki, abból is a leghosszabb és legalaposabb, az újrainicializálás. Ha ez sikeres, akkor használhatóvá válhat a merevlemez, illetve az öntesztek is végig futhatnak... Nem igazán értem ezeknek az önteszteknek a működését, mert ha az olvasóegység (fej) hibás lenne, akkor a kondíció nem 90% lenne.
(Szerintem ilyen esetben el sem lehetne érni a merevlemezt, mert elbukna az önteszten és nem kerülne ready to use (használatra kész) állapotba.) Szóval erre nem biztos, hogy érdemes alapozni. A felületteszt alatt kiderül a valós hiba mértéke.

no brain, no problem

(#32138) liksoft válasza Zolee11 (#32137) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy alapos felületteszt és diagnosztizálás hosszú idő. Így a rövid teszt bármilyen hátsó valós vagy vélt hiba esetén hibát ad. Hiszen lehet valódi gond is a háttérben. Ezt viszont viszonylag gyorsan elvégzi, így ha nincs gond, lehet használni a drive-ot. egyéb esetben meg a hibát kiküszöbölni, adatokat menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32139) albinolynx válasza liksoft (#32138) üzenetére


albinolynx
őstag

Szia!

Ötlet erre? [link]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32140) liksoft válasza albinolynx (#32139) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Inkább itt kéne feltenned.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32141) Zolee11 válasza liksoft (#32138) üzenetére


Zolee11
senior tag

Mit értesz rövid teszt alatt? Rövid felületteszt?
Mivel ő továbbra is szeretné használni kevésbé fontos adatok tárolására, ezért én ezt javasoltam. Miért? Mert ha a rövid teszt, egy rakás új rossz, vagy gyenge szektort talál, akkor ahhoz, hogy normálisan használni lehessen az újrainicializálás elkerülhetetlen, ergo elvesztegeti a rövid teszttel az idejét. A háttérben szépen elfut jó pár órát, és kiderül, hogy használható-e még vagy inkább kuka. Persze az ő döntése, mivel kezdi. :)

no brain, no problem

(#32142) katt777 válasza Zolee11 (#32134) üzenetére


katt777
félisten

Reméltem, hogy itt tud valaki az esetleges problémákról.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32143) liksoft válasza Zolee11 (#32141) üzenetére


liksoft
nagyúr

A kép alapján a rövid önteszt nem futott le. Ha jól emlékszem. Erre értettem, hogy gyors diagnózis, és tutira hibát dob, ha a lemez akár 99,9999999% és nem 100%. Utána el lehet molyolni azon, hogy miért! A lényeg, hogy a drive nem tökéletes.

Vizsgálat alá vont szektorok esetén simán lehet akár csak tápellátási gond is!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32144) Zolee11 válasza liksoft (#32143) üzenetére


Zolee11
senior tag

Én meg erre írtam, hogy nem értem a rövid önteszt pontos működését, pl. miért dob hibát egy gyenge szektor miatt? Én ilyennel is találkoztam: Ismeretlen hiba.
Ennek az öntesztnek nem az lenne a célja, hogy a működésbeli hibákat detektálja? Ha igen, akkor miért jelez hibát akkor is, ha pl. tápellátási gondok miatt keletkezik gyenge vagy hibás szektor? Elvileg ilyenkor nincs a vezérlésben, működésben zavar.

Jelen esetben olvasóegység hibát jelez, magyarul az olvasófej, erősítő, akármi épp működésképtelen... de ha működésképtelen, akkor a felületteszt sem fog működni sehol, vagy csak egy adott olvasófej esetén az adott tányér oldalán meg fog állni a teszt hibával. Egyáltalán ilyen lehetséges? Ilyen mértékű hiba esetén is használható a merevlemez, azaz le tudom menteni az adatokat onnan, amit még el tudok érni, vagy ilyen esetben még az alaplap sem látja/látná a merevlemezt?
Köszi!

no brain, no problem

(#32145) liksoft válasza Zolee11 (#32144) üzenetére


liksoft
nagyúr

:W :W

Megismétlem. A HDD alapos tesztje akár több nap is lehet. Így a gyártó kitalálta, legyen gyors teszt. Ez a gyári adminisztrációs területen tesztel, és a SMART alapján ad üzenetet. És NEM érdekli, a hiba típusa, ha van, akkor jelez. Az, hogy ilyen hibakóddal és nem mással, már vitatható. De a lényeg, hogy 1 perc alatt megtudod, a drive teljesan hibátlan, vagy van valami gondja, és teszteld napokig, ha akarod. Vagy megnézed a SMART-ot, és az alapján döntesz. De a lényeg, hogy nem teljesen-totálisan-mégteljesebben hibamentes drive ADJON hibaüzenetet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32146) Zolee11 válasza liksoft (#32145) üzenetére


Zolee11
senior tag

:K

Értem, nincs ezzel semmi gond. Azért megjegyezném, hogy azt én is látom a smart érték alapján van-e valami hiba vagy sem. Ezt %-ban jelzi is a HD Sentinel. Ergo ennek a tesztnek szinte semmi értelme!?
Én úgy gondoltam, ez az önteszt az induláskori tesztet ismétli meg, és csak ez alapján jelez vissza... de akkor nem csak ez alapján.
Az újrainicializálás egy terrás drive esetén kb. 8-10 óra, gyenge szektorokon szokott segíteni, ez eleve minden adatot töröl, tehát előtte menteni kell. Nekem egy ilyen után nem jelzett tovább hibát a rövid önteszt sem. Most már értem miért. :)

Köszönöm szépen a segítséget és a türelmet! :R

no brain, no problem

(#32147) liksoft válasza Zolee11 (#32146) üzenetére


liksoft
nagyúr

De ha nem a Sentinel, hanem a háttérben futó server alkalmazás nézi a drive-ot? Annak igenis segítség, hogy a rövid teszt alapján a rendszergazdát kell-e riasztani, vagy nem. A Sentinel program meg csak biztosítja ezt a funkciót IS. Ha nem tenné, akkor jönnének a kérdések, miért nem támogatja ezt a gyártói tesztet?

(Leragadtál az "én látom és értem" gondolatnál, nem a rendszer egy moduljaként nézted ezt a funkciót, mely a Sentineltől független.) Ne csak egy szemszögből értékeld ki a dolgokat.

Szerk: Van olyan felületi hiba, melyet csak 4-5 írás/ olvasás vagy inicializálás/olvasás futása alatt tud csak rendbe tenni a drive. Ezért írtam napokat. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32148) ggg666 válasza Zolee11 (#32146) üzenetére


ggg666
őstag

Nálam kb. 22-24 óra alatt futott le egy 3TB-os winyónál.

(#32149) Zolee11 válasza liksoft (#32147) üzenetére


Zolee11
senior tag

Világos, én mindössze a nevéből következtettem mi célt szolgálhat. Miután a Sentinel ismeretlen hibát jelzett, utána a wd saját programját használtam, ami szintén ismeretlen hibát jelzett, a Wd saját programja, ismeretlen hibát jelez... na itt letettem az egeret. Egy öntesztben, mi lehet ismeretlen? Minden tesztet amit csinál, ismer, ha ebben hiba van, akkor azt is ismeri, akkor mit nem ismer? :) Na itt vesztettem el a fonalat, akkor mi ez az önteszt nevezetű akármi.

Én nem így oldanám meg ezt az ellenőrzési metódust, és nem is erre számítottam. Állítólag a merevlemezek folyamatosan ellenőriznek, kalibrálnak idle állapotban, ha igen, akkor ezt felhasználva bármikor lehetne a folyamat során egy olyan ellenőrzési bitet beállítani, ami 0-ás értékkel minden rendben, 1-es értékkel baj van jelentéssel bírna, azonnal értelmezhető lenne a szerver programok számára, nincs szükség 1 perces futásokra, mialatt a szerver sem tudja használni rendesen a drive-ot. De lehet ez totál megoldhatatlan. :)

Van értelme olyan felületi rész a továbbiakban használni, amit csak több nekifutásra lehet orvosolni? Ilyen esetben az ilyen rész majdnem teljes mértékben újra aktivizálható? Lehetséges, csak érdekesnek találom.

(#32148) ggg666:
Akkor terránként 8-9 órával lehet kb. számolni. :)

no brain, no problem

(#32150) Cartmenn válasza Cartmenn (#31519) üzenetére


Cartmenn
tag

Csere lett a vége,kaptam egy WD-t 2 év garanciával a pcx től !

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.