Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#955) Kobe válasza ronaldo (#948) üzenetére


Kobe
veterán

a legutolsó SX márkájú gitár volt a másik kiszemeltem de miutűn meghallgattam az elektros nélkulit, rájöttem h a szobámba az is sok kihangositás nélkül szal felesleges :)
SX ről ami tapasztalatom van ezalatt a bő hónap alatt : kinézetre nagyon igényes munka, talán a nyak lett kicsit matt, lelakkozhatták volna szebben,de a test a full fekete színben az ezüstös fehér gyöngyházberakásokkal nagyon szép, a skorpió főleg tetszetős :) a hangzást illetően először voltak aggályaim mert kicsit mindig túlrezonált egy két húr, de rájöttem h csak alapos hangolás kell neki....1 óra munka és egy seiko hangoló eredményeképpen most gyönyörűen szól

SX spanyol gyártmány, szegről vgről yamaha leányvállalat tudtommal, ennek ellenére nem feltétlenül latinosabb hangszereket gyárt, pl fémhúros akkusztikus nem illik spanyolhonba :) a nylonhúrosokkal az a gond hogy igazán csak latinosra jó, és legjobb ujjal pengetni vagyis kezdetekkor mndkét kezed be fog durranni, nekem csak az egyiken gyulladtak be az ujjvégek a yakorlástol de msotanra szép vastag bőr lett rajta, pengetővel meg másik kézen leginkább a laza csuklomozdulat okoz nehézséget

a különbség aközött hogy egy elektro-akkusztikust vagy egy sima akkusztikust kötsz erősítőre, elég nagy, mivel az utóbbi lehetetlen, mivel nincs rajta pickup és jack bemenet amivel megvalósíthatnád :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.