Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) rebel56 válasza Panzermeyer (#1450) üzenetére


rebel56
tag

Köszi! Mivel a zene kulcsa a hangzásban rejlik, talán akkor mégsem kellene hifin megszólaltatnom.. ;] Szerintem marad majd a Squier.

Addig is: ha kell valakinek egy Lucida típusú gitár 10-ért, szóljon..

(#1452) Kobe válasza rebel56 (#1449) üzenetére


Kobe
veterán

western-ugyanaz mint a fémhúros akkusztikus, ugyanazt jelenti
a nylon húrost nevezik klasszikusnak, a fémhurost akkusztikusnak vagy westernnek
előnye hogy jobban cseng, viszont nekem fél év alatt eddig vagy jó centinyi bőr potyogott le a kezemről, annyira kemények a húrok 8ez egyéni problem, maj cserélem vékonyabb 0.12 esről 0.10 esre, az vmivel kézkímélőbb, és óccsóbb is mint a norvég halászok csodakrémjável kenegetni :) )
klassz, én szeretem, igaz nem squierem van hanem SX Scorpion om, 26 volt és szépen szól, de meg kell hagyni nem az igazi....elektroakkusztikusho is elvi ugyanolyan kell mitn elektronyoshoz de kikötheted sima hangfalakra is mivel a fő torzítást a testen található dobozka végzi, ekvalizer, magas mély hangok, hangerő oszt csá
én ugy vagyok vele hogy mosmá elektronyosra kéne váltani de nagyon mert metallica féle tekeréseket lehetetlen akkusztikuson, viszont haver elektronyosán tök jol el tudom játszani
és itt jöna képbe az irigység : nekem egy kva elektronyosra nem jön össze a zsé, haver msot veszi magának a második ibanezét, drágábban mint az elsőt pedig azis 120 volt :((

(#1453) Dominator


Dominator
aktív tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ugyanis nem tudok értelmezni egy tabot. Ezen a címen található, [link] a Jefferson Airplane Somebody To Love c. számáról van szó.

Adottak ugye a szöveg fölött az akkordok nevei, de fogalmam sincs, hogy mikor és meddig kell őket játszani. Ezen kívül van még egy másik verzió is, ami csak a Powertab nevű programmal használható, bár szerintem az egy fos, a Guitar Pro sokkal jobb. Ebben hallani lehet végig az akkordozást, viszont sehol sem találom.
a tab [link]
a program [link]
Ezért szeretném azt kérni, hogy ha esetleg valakinek megvan ennek a számnak a tabja a Guitar Pro programhoz (annak ellenére, hogy a hivatalos oldalon nincs fönt :U) el tudná küldeni nekem? Vagy ha valaki nagyon ügyes, el tudná készíteni azt a verziót?

(#1454) Horney


Horney
csendes tag

Sziasztok!
Dominator! Neked azt tudom ajánlani, hogy nézz fel a 911tabs.com-ra, mert ott cirka 38 linket dob ki erre a dalra... azt nem néztem, hogy pont guitar pro-s van-e, de sokfajta van... a másik tanácsom, hogy esetleg hallgasd meg a számot, és passzintsd rá az akkordokat.
Anélkül nem fog menni!

[Szerkesztve]

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1455) Dominator válasza Horney (#1454) üzenetére


Dominator
aktív tag

Már néztem, mindegyik ugyanaz a txt verzió, csak ennyi oldalon jelent már meg. :(

(#1456) Horney válasza Dominator (#1455) üzenetére


Horney
csendes tag

Sajnálom!
Szóval hallgasd sokat a számot, és próbáld elképzelni, milyen lehet az akkordokkal.
Amúgy nekem gitárom Tenson egy egyszerű Fender Strat másolat, van egy BOSS MD2-es Distortion pedálom, meg egyelőre egy kis 6Wattos erősítőm otthon... Zenekarban egy 65R Fenderen játszom... :DD

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1457) Horney


Horney
csendes tag

Képek a gitáromról:[link]

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1458) Kobe válasza Horney (#1457) üzenetére


Kobe
veterán

és ezt msn es oldalra kellett felrakni ahova 8 millió login kell mert a kepfeltoltes.hu amit mindenki lát az már luxus ;]

(#1459) Horney válasza Kobe (#1458) üzenetére


Horney
csendes tag

Ezt nemtom, hogy sikerült megoldanom... akkor majd oda is felrakom őket...:D és bocs De azért meg tudtad nézni?

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1460) Horney


Horney
csendes tag

Mégegyszer!
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1461) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

kezdem megszeretni a torzítómat, annyira szar hogy már jó.
De a Peavey kis combóm az azért odabasz :D szerintem szomszédok megőrülnek.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1462) aDM|RaL^ válasza Dominator (#1455) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Guitar Pro tud Powertabot átimportálni... vagyis konvertálni.

letöltöd a ptb-t, Guitar Pro 5-ben, File - Import - Powertab, és megcsinalja.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1463) Horney


Horney
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki egy helyet, ahol tört Guitar Pro 5-öt tudok letölteni?
Köszi!

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1464) St1


St1
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Gitárt vennék, az elsőt. Ki is néztem egy Yamaha EG112-t készletben, tokkal, erősítővel 70-ért. Viszont közben találtam ezt: Harley Benton ST10 SET 1, 27-ért. A nagy kérdés az, hogy próbálkozás kedvéért ez is jó, vagy csak elmenne a gitározástól a kedvem? Mert gyanúsan olcsó... :F

Illetve még ő is szóbajöhet: Behringer V-tone szett ( [link] )

[Szerkesztve]

''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

(#1465) Horney válasza St1 (#1464) üzenetére


Horney
csendes tag

A stratocasterek, amik másolatok, mind nagyon olcsók... a Codában szerintem nem basznak át, bár lehet, hogy az Árkádiában jobban járnál... Behringerékről nem tudok mondani semmit... sejót serosszat... szerintem annyit szánj rá, amennyit érdemesnek tartasz erre...Harley Bentonja van viszont haveromnak, egy ilyen pici talán 12W-os csak neki Squier Fenderje van hozzá. jó kis erőlködő... A Yamahát nem találtam... van linked róla? Összegzésként A Harley Benton nagyon jó vásár... a gitáron van a hangsúly... szerintem menj be és hallgasd meg a szetteket...

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1466) Panzermeyer válasza St1 (#1464) üzenetére


Panzermeyer
tag

én debrecenben a fejes hangszernél láttam harley benton cuccokat, lespault és telecastert is, én nem adnám annyira le, bár én is kezdőnek tartom magam

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1467) St1 válasza Horney (#1465) üzenetére


St1
csendes tag

Köszi! Yamaha: http://discountave.net/egyaelgu.html
Sajnos még teljesen kezdő vagyok, így nem tudom igazán mi alapján válasszak. Egyenlőre valahol szeretném elkezdeni, azaz veszek egy gitárt és ismerkedek, gyakorolgatok. Befolyásoló tényező a havi 75e-es fizum... Vmint tartok attól, hogy veszek valamit, ami zúg-búg szenvedek egy sort és elkaparom mérgemben...
Árkádia merre van? Nem a Keleti mellett?

''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

(#1468) Kobe válasza St1 (#1464) üzenetére


Kobe
veterán

szettet elektromos gitárból nem nagyon éri meg, 70 körül alatt kapsz használtan jobb gittyókat mint amilyen az az uj yamaha vagy harleybenton
pl van floyd licenszes tremcsivel jackson hangszerforumon hirdetik 65ért alkuképesen, klasszisokkal jobb vétel mint egy harley vagy yamaha, legfeljebb rákötöd gépre ideig óráig és így 70ből még a tok is megvan

[Szerkesztve]

(#1469) Horney válasza St1 (#1467) üzenetére


Horney
csendes tag

Megnéztem a linket.
Szerintem nincs olyan egetrengető nagy különbség a gitárok között, minőségileg... Haverom azt mondta (dobol a zenekarunkban, mert azt is tud, de amúgy szólógitáros...), hogy a Behringernek azért messze jobb híre van, mint a HBentonnak. Úgyhogy csak tessék válogatni!!! :DD

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1470) Panzermeyer válasza St1 (#1464) üzenetére


Panzermeyer
tag

behringer szett elég olcsónak tünik, de azt tudom hogy egy ilyen 40 ezres garnitúrát kurvahamar kinő az ember...
meglátsz majd egy kedvencedet egy videón filmen koncerten és az istennek se szól úgy a gitárod ahogy az övé, akkor már nem olyan jó a dolog :)
van egy olyan mondás hogy hangszert csak 100 felett lehet venni, az én gitárom 59 ezres ibanez, de szerintem hangszer, egy pickupcsere és soha jobbat...

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1471) St1


St1
csendes tag

Köszönet mindhármotoknak a segítségért! Valszeg a héten elkezdem vadászni a jószágot. Egyenlőre úgy döntöttem egy olcsóbbat veszek, hogy kiderüljön van-e szikrányi tehetségem a dologhoz, vagy maradjak meg a szintinél. :)
Ha pedig alakul a dolog, akkor gyűjtök egy komoly darabra.
Oberführer Meyer! Mázsázósabb témák fognak meg, mint a Nile, vagy a Bolt Thrower dalai. Ilyesmit elő lehet varázsolni??? :F

''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

(#1472) Horney válasza Panzermeyer (#1470) üzenetére


Horney
csendes tag

Igazat szólsz kedves Obersturmbannführer, aber én azt gondolom, hogy igazságtalan vagy... én még nem fizuból, hanem zsebpénzből gondolkodom... :)) Mindenesetre nekem is jól jönne egy olyan Fender Strat, ami a kedves David Gilmour cimboránknak van, dehát, az még messze van... :DDD

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1473) Kobe


Kobe
veterán

nekem egyre jobban tetszenek a basszusgitrok, tud valaki vmi oldalt ahol hanganyagokat lehet letölteni ismertebb darabokról ? sajnos csak zenében háttérhangzásként lehet felismerni és így elég nehéz elkülöníteni a szólógitártól

(#1474) ricochet


ricochet
csendes tag

gitárság tuttiság fííííííling ojee :Y :Y :C :C :C

(#1475) Horney válasza ricochet (#1474) üzenetére


Horney
csendes tag

BUTA vagy Frici...
Najó nem vagy buta! :P de azért...

[Szerkesztve]

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1476) ricochet


ricochet
csendes tag

fank yú

(#1477) Dominator válasza aDM|RaL^ (#1462) üzenetére


Dominator
aktív tag

Na megoldottam, köszi a tippet. Bár a Powertab fájlt nem tudta importálni, de a PT-ben exportáltam MIDI-be, a GP-val meg vissza :D

(#1478) Dominator


Dominator
aktív tag

Kellene egy kis technikai help. A problémám a következő: a gitáromnak alapjáraton van egy kis zúgása, de ha hozzáérek a húrokhoz, az ezekkel érintkező bármelyik fém alkatrészhez, vagy az öt állású kapcsoló fém részéhez, vagy a jack-dugóhoz, akkor egy kis pattanás hallatszik és a zaj elnémul. Valakitől azt hallottam, hogy WD40-nel kell kezelni a gitárt, de pontosan hol? Csak annyit tudok, hogy valamelyik forrasztást. Egyébként egy strato másolatról lenne szó. Először arra gondoltam, hogy az erősítő, vagy az árnyékolatlan kábel miatt van, de azoktól független, szóval tuti, hogy a gitár a bűnös.

(#1479) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Többé-kevésbé végigolvastam a topicot az éjszaka, de nem lettem sokkal okosabb.
Gitárt életemben nem fogtam, de apám fiatalkorában játszott, és arra gondoltam,hogy szülinapjára vennék neki itthon valami ''pötyögni valót''. Max 35k-m lenne rá, akusztikus kellene. Bp-i vagyok, igazán hangszerboltot sem ismerek.Neten nézelődtem, de ebben az árfekvésben minden boltban más márkák vannak, még össze se tudom hasonlítani őket.Mi az, amit ajánlotok, melyik boltban kellene nézelődnöm? 1-2 napom lenne a vásárlásra.

Szerk: a western gitár kifejezés pontosan mit takar?miben különbözik a klasszikustól?

[Szerkesztve]

(#1480) Spirit


Spirit
őstag

Bocsi,de esezmbe jutott még valami.Az Árkádia hangszerboltot sokat ajánlották már, hogy korrektek.Nekem most elég nagy szükségem van erre, mert ugye nem értek hozzá. Ott kinéztem egy árban passzoló darabot, és azt írják mellé, hogy mega-árcsökkenés
erről mi a véleményetek?:
Johnson JDC2E-N
MEGA ÁRCSÖKKENÉS!!! Aktív elektronikás elektroakusztikus, 4 sávos elektronika. Cutaway test, fenyő fedlap, fehérfenyő hát és oldal, zárt mechanikás kulcsok. Fogólap és híd rózsafa. Natúr lakkozás.
Ez ugye elektro-akusztikus. 34000-ért egész kellemesnek tűnik :B

[Szerkesztve]

(#1481) Kobe válasza Spirit (#1480) üzenetére


Kobe
veterán

hacsak apuci pötyögni szeretne talán még az elektroakkuszikus sem kell, hacsak nem akarja mindenáron gépre, kombóra kötni a drága papa :)
én pécsi viszonylatokat ismerem, 35 vagy 36 magyar ezredesért volt egy Ibanez cutawayes vagyis nem körte alaku hanem az egyik oldalán kivágással tálalt akkusztikus....35 körül az ember már kap becsületes márkákat is ilyen téren, érdemes bemenni boltba és elmagyarázni a szitut eladónak, legtöbb helyen készséggel elmondják mi a stájsz, sőt még meg is mutatják (legtöbb eladó igen még zenélni is tud a kínált hangszereken :) ) bár az én javaslatom hogy ne feltétlenül a tajti féle tömeg-mennyiségben áruló boltokba menjél, mert lehet h nem érnek rá foglalkozni veled, vagy nem akarnak, illetve az ilyen boltok mindig a nagytömegben eladható holmikat árulják, az igazi gyöngyszemekre mindig kiskerben akad rá az ember
ha pesti vagy és megér egy sétát, érdemes lehet örülnézni a következő boltokban:
Triál RT ben (BP Rákóczi út 80) vagy www.trial.hu)
CODA hangszerbolt (Bp József körút 30-32)
Oroszlánbarlang (itt főleg márkás elektronyosok vannak de akkusztikus akad minőségi darab, lehet drágának találod, de azér itt a címe : Bp Pozsonyi út 30)
Lyra hangszerbolt (Bp, VII. ker Almássy út 3)

sztem ha 1-2 napod van rá, kérj ki szabit ha tudsz, márha érint a dolog, egyik nap alatt végigjárod, eldumcsizol az eladókkal, másnapra döntesz és visszamész megvenni a cuccot

(#1482) Spirit válasza Kobe (#1481) üzenetére


Spirit
őstag

Köszi a hozzászólást.Azóta megtaláltam a Coda hangszerboltot, asszem oda fogok betévedni, mert legalább 10 típust is találtam ebben az árfekvésben.
Ebben az árfekvésben milyen márkákat kellene néznem?Mert a nagyobb márkák alsó kategóriás cuccai úgy hallottam, még a ''noname''-eknél is gyengébbek.Ebből mi igaz?
Ami a Codában említésre méltó:
Fender DG-5 BLK 29900.-
Harley Benton HBD120BK EQ 24900.-
Ezek vannak is raktáron, és a nevük is ismerősen cseng. :D
Van még néhány szép darab, de a nevük számomra nem túl bizalomgerjesztő, és túl olcsónak is találom:
Cort AD850 29900.-(ez ugyan nem olcsó,csak nem is hallottam még róla)
East 6200C BK 19000.-
Marris D220N 28900.-
Squier Western gitár szett 22900.-

Szal ők lennének.Ami említésre méltó még,hogy a Harley Bentonhoz az van írva,hogy ''HBD120 aktív elektronikával'', tehát gondolom elektro-akusztikus, a Marrishoz meg van leírás is röviden:''Laminált mahagóni hátlap, káva, fedlap. Tömör mahagóni nyak, rózsafa fogólap.... ''

Ezek alapján nálam a Fender(a név miatt), és a Harley(név+elektro) lenne befutó, de kíváncsi vagyok Ti melyiket választanátok.

(#1483) Kobe válasza Spirit (#1482) üzenetére


Kobe
veterán

akkusztikus gitárban az a jó, hogy viszonylag nehéz tényleg szar darabot kifogni, najó az ilyen 8ezres tüzifák azok, de egy ilyen árfekvésű cucc már azért igazodik az elvárt minőséghez (pl nekem is noname hez konvergáló SX Scorpionom van, de gitártanárom többször dícsérte már h milyen szépen szól ezért az árért) harley benton, squier sanszos, nem jellemző rájuk a minőségi munka, csak beugró szintű holmikat gyárt óccsóért....Fender nagy név, de nem jelenti azt hogy az adott darab jó, általában jó szokott lenni, de érdemes megbojgatni a húrokat picit had hallja a vevő hogy szól :) ilyen áresésben sztem akkora különbség nincs, elvégre nincs elektronika, pickup, tremolo ezekben a cuccokban ami az igazi eltéréseket jelentheti, van egy hanglyuk, amibe ha rossz hang megy be rossz hang jön ki de ezt egy 2-3 ezer ftos húrszett cserével korrigálni lehet...szóval sztem ha több darab esik ebbe az árba akkor valószínűleg nincs egetverő vagy érdemleges eltérés, ha az ember viszont egy nevesebbet választ megnyugszik a lelke hogy biztos nem szarba invesztálta pénzét, szóval én a fendert ajánlom ha hangzásban is tetszik

(#1484) Spirit válasza Kobe (#1483) üzenetére


Spirit
őstag

Köszönöm szépen, így is így gondoltam magamban végig.Akkor amint ráérek, beugrok, meghallgatom, és hozom is.
Még valami.Egy ilyen gitárhoz mi az, ami jár?húr szett van egyátalán hozzá?esetleg valamibe beleteszik, amiben áthozhatom a városon?vagy kocsival kell menjek?

(#1485) Kobe válasza Spirit (#1484) üzenetére


Kobe
veterán

gitár és csókolom, ha nem szettben veszed ....a tok az plusz 3-4 ropi, akkusztikusnál 2-3 ropi attól függ milyet veszel, pengtőt illik bezserezni hozzá hacsak faternak nincs műkörme ;)

(#1486) Spirit válasza Kobe (#1485) üzenetére


Spirit
őstag

Pengetőért le is csapna.Elvből nem használt soha:) Tokot azért nem fogok venni,hogy hazahozzam, az tuti.

(#1487) Kobe válasza Spirit (#1486) üzenetére


Kobe
veterán

akkor menj kocsival mert tömegközlekedésben seccperc alatt leverik rola az utolse négyzetcenti festéket is , tapasztalatból tudom (nekem buszon állandoan kap 3-4 rugást pedig bélelt tokban van)

(#1488) ReJim válasza Dominator (#1478) üzenetére


ReJim
őstag

nekem ez csak akkor jön elő, ha sz*r erősőt/kombót használok. vagy mondjuk ha az erősítő egy olyan elosztóba van dugva, ami nincs földelve.
szóval én úgy tudom, hogy ez földelési probléma, és földelt eszközöknél nem jelenik meg...
(a próbateremben a torque kombó csinálja ezt, ha a földeletlen elosztóba van dugva. itthon meg a kicsi home-made tesla csinálja, az sincs földelve...)

de kiderülhet a turpisság: ha rákötöd a gépre, akkor is pattog? :U

(WD40 az kontakt spréé? akkor azt esetleg a csatiba lehet fújni, max ott tud segíteni. de szvsz itt nem az lesz a gond.)

</end.?>

(#1489) aDM|RaL^ válasza ReJim (#1488) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

WD negyven az asszem vmi olajozó, legalabbis én nem elektronikai eszközt fujtam be vele :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1490) rebel56 válasza aDM|RaL^ (#1489) üzenetére


rebel56
tag

WD40: kontakt tisztító spré. Régebben volt elektromos gitárom és az albérletben ugyanazt tapasztaltam vele, mint Dominator. Kiderült, hogy szar az elektromos rendszer (régi panelház), mikor hazavittem egyből jó lett, WD40 nélkül is! ;)

(#1491) rebel56 válasza Spirit (#1479) üzenetére


rebel56
tag

Én is épp ezt kérdeztem korábban, a klasszikus gitár nejlon, a western peddig fémhúros!

(#1492) St1 válasza Dominator (#1478) üzenetére


St1
csendes tag

Sztem meg földelési probléma! Hasonló problémám van.
Vittem a gityót magammal és a melóhelyen gondoltam kipróálom. Semmi... síri csend.

''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

(#1493) St1


St1
csendes tag

Holnap próbálnám ki, de azért leírom (szóval, ha nem válik be ne hibáztassatok...). Fém részre kötöm egy hosszú, vékony drót egyik végét, másikat pedig pl. a fém fűtőtestre. Talán beválik. :C

''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

(#1494) Dominator


Dominator
aktív tag

Látom, ketten is mondják, hogy földelési probléma és valóban... mintha apám mondott volna valami olyasmit, hogy nincs földelve... most kipróbálom egy másik konnektorral.

(#1495) Dominator


Dominator
aktív tag

Köszi a segítséget, tényleg a hálózat a hibás. Azt hisz, holnap kicserélem az elosztót egy földeltre, egy földelt konvektorba dugva tényleg majdnem 100%-osan megszűnt a zaj. Maximumra csavart hangerő mellett még alig hallhatóan, de ott volt a halk pattogás, amikor hozzáértem a húrokhoz, de ez már nem számít.

(#1496) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy fémhúros akusztikust gitárt, mert a kisfiamnak szeretnék zenélni.
Azért fémhúrosat mert anno elektromos gitárral bibelődtem vagy 10 éve.
Tudtok ajánlani valami hangszer kezdésnek?
Ibanez V70-et néztem ki. kb 35k körül van. Mi a véleményetek? Hangszereket nem akarok probálni, mert tudásom valószínűleg elég kopott. :D Nem szeretném, ha az éppen ott bámészkodók visitva röhögnének rajtam. :C

(#1497) Panzermeyer válasza AmunRa (#1496) üzenetére


Panzermeyer
tag

az hogy régen elektromoson játszogattál, semmit sem jelent
nylon és fém húrok között sok különbség van, de talán a hangzás miatt van 2 féle ebből
véleményem szerint a fém húros inkább folyamatos akkordozásra való, ahol jól kijön a fém csengése, vagy gyorsabb játékra, a nylon pedig lassabb bontott dolgokra, ahol tompább hang kell
aztán ez lehet nem így van de én így választanék

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1498) aDM|RaL^ válasza rebel56 (#1490) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Nálam is a földelés miatt vannak parák, bár nekem a torzítóm ami teljesen halott etéren.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1499) AmunRa válasza Panzermeyer (#1497) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Azért mindjárt 2 gitárt nem akarok. :)
Nekem a fémhúrosok csengő hangja jobban tetszik.

(#1500) ricochet válasza Panzermeyer (#1497) üzenetére


ricochet
csendes tag

azért öllég szépen tud hangzani drágalátos fémhúros elektroakusztikus fenderecske bontva. :) és tökmindegy hogy bevan e dugva az erőlködőbe vagy nem!! :)
tuttiság van gityózzatko sokat népek!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.