Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) bucsher válasza kerekfej (#48148) üzenetére


bucsher
őstag

Sorold már fel azokat a márkákat, amikre még nem érkezett panasz. :U

In the pipe - five by five!

(#48152) RetepNyaraB válasza bucsher (#48151) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bícc.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48153) #71562240


#71562240
törölt tag

Az utóbbi harmincöt évemben, tehát a legvérbőbb-szertelenebb kamaszkorom óta volt már vagy tíz fülhallgatóm, természetesen rendszeresen hordozva, vagy tizenöt fejhallgatóm, köztük olyan, amit 10+ éven át használtam, némelyiket tömör eres kábellel (!), és még soha egyiknek sem volt esélye, hogy a vezetékével baja legyen. Lehet hogy véletlen, lehet hogy nem...

(#48154) Peat;) válasza #71562240 (#48153) üzenetére


Peat;)
veterán

Véletlen. A mai fülesek jó része olyan hogy a bolti csomagolásban is meghal 2-3 év múlva. Régebben összerakták a cuccot, most környezetbarát módon forrasztanak (takony tartósabb), ragasztanak olcsó cuccal(kb technokol jobb), sportot űznek a minél vékonyabb fémhuzalra a kábelekben. De a szórakoztató elektronika nagy részére elmondható a szándékos élettartam csökkentés, szerintem nem a felhasználókat kell célba venni ezekben a kérdésekben. Én csak 30 vagyok mégis feltűnő számomra ez a trend, furcsa ha te nem tapasztaltad ezt.

[ Szerkesztve ]

(#48155) Narakh válasza pető bá' (#48149) üzenetére


Narakh
senior tag

Hidd el, hamar meg fogod szokni. :) Később szeretni is fogod érte, a szép tiszta cinek miatt például.

Egyébként a szibiláns terminus az s, sz hangokra vonatkozott, de tulajdonképpen nem is írtál hülyeséget, mert a szibilancia épp az a jelenség, amiről beszélünk. mi a tökömnek szőrszálhasogatok

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#48156) pető bá' válasza Narakh (#48155) üzenetére


pető bá'
őstag

meglátjuk, igyekszem minél többet hallgatni-járatni :) leginkább a rock számokra jellemző a jelenség, máshol nem nagyon veszem észre. :)

a szibilancia / szibiláns akkor is menő szó. :DDD olyan mint a releváns. egyszerűbben is lehet mondani, mégis mindenki ezt használja, mert teljesen egyértelmű, meg jól hangzik. :)

"... and I hope you have a great day!"

(#48157) #71562240 válasza Peat;) (#48154) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tapasztaltam, persze. Van ilyesféle trend - de az általad írt hangvételbe illő esetek azért inkább kivételek, nem ilyen durva az általános helyzet, sőt, ellenkező irányzatok is erősek.

Xiaomi Piston felől érdeklődőknek:

Ma újra megnéztem, egy másik SuperPhone boltban is az említett, 4000 forintos, Xiaomi Piston/Piston2-nek látszó tárgyakat. Mint már linkeltem, kinézetre ilyenszerű verziójúak voltak:

De sokféle színben, azazhogy nem (csak) a belső tok volt mindenféle színű, hanem maga a fülhallgatók fémalkatrészei ezüst, arany, sárga, püspöklila... (Deep Purple, Srbrena Krila, Yellow Submarine...) színekben pompáztak. Volt tehát aranyos is, de nem hiszem, hogy ez a 2.1 verzióról szóló aranyos szín lett volna - de nem is értek hozzá, hogy melyik Pistonnak hogyan kell kinéznie, tehát a hitem nem mérvadó.
Nem voltak külső papírdoboz csomagolásban, csak a plexi tetejű műanyag tokban kirakva - elfelejtettem kérdezni, hogy van-e papírdoboz hozzájuk.
Egyúttal rendkívül ügyesen, mindegyik doboznak éppen az aljára, éppen a specifikációt tartalmazó címke szövegére sikerült ragasztani a SuparPhone vonalkódját, azzal az eladói magyarázattal, hogy máshová nem fért volna el. Hogy finom legyek: egy faszt nem fért volna el mindenhová máshová.
Ezt a címkét ragasztották le mindegyik dobozon - de itt-ott kilátszottak betűk-számok, ezeket összegezve egyeztek ezzel a fotóval, tehát 11g, 1.1, 16Ohm, 94dB

Ellentétben ezzel, ami a címsorban kapott egy 2-est, és a számai 12g, 93dB, 1.2... - ilyen nem volt az általam megszemlézett 9 darab között egy se.

[ Szerkesztve ]

(#48158) bandy13


bandy13
aktív tag

Üdv!
Segítséget kérnék tőletek füles téren.
Iphone 4s-el használnám.
mikrofon nélkül sima 3 pontos nem kellenek bónusz gombok a vezetéken...
Elég tág a zenei érdeklődésem, van mikor komolyzenére vetemedek :D szóval szeretném hogyha tisztán szólna minőségi hangzás..
Buszozáskor használnám szóval valami szövetes vezeték vagy tartós vezeték kellene hozzá.
Agybadugós és a hagyományos is játszik (agybadugósom még nem volt).
Árban 5-7k körülire gondoltam.

Előre is köszöntem !!

(#48159) honfoglalo válasza bandy13 (#48158) üzenetére


honfoglalo
senior tag

A gombos részt nem tudtam dekódolni, de Piston 2.1.

(#48160) randras_83 válasza honfoglalo (#48159) üzenetére


randras_83
addikt

És a gombok jók szifonhoz vajon?

https://www.flickr.com/randras83/

(#48162) Ati1979 válasza BigBlackDog (#48161) üzenetére


Ati1979
veterán

Kösz olvasom. Én is most láttam meg. :)

(#48164) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Egy SONY MDR-EX700-as füles típusú milyen kb kategóriát képvisel?

Én bár nem ezt csak egy után gyártott, tehát FAKE variánsát várom a SEBay-ról, de azért kíváncsi vagyok, hogy vajon mi különbség lehet egy eredeti ill hamis cucc között, mert nekem, mint füles laikusnak, a megtévesztésig hasonlónak tűnik mind a kettő. Max az oldaljelzésekben van eltérés.

De vajon hangra mit várhatók? Nyilván eredeti szintet nem, de vajon mégis milyen hangkarakterrel érkezik a bóvlim?

Valaki? :))

[ Szerkesztve ]

(#48165) bebe159 válasza PrinceHerceg (#48164) üzenetére


bebe159
aktív tag

Szerintem a hamis füles úgy fog szólni, mint amiket adnak a párszáz forintos rádiókhoz.

(#48166) kemcso válasza PrinceHerceg (#48164) üzenetére


kemcso
Ármester

Ahogy nézem, a hamis 5-6$ környékén megy az ebay-en, az eredeti meg 260$. Szted mit várhatsz? :U Kb semmi köze nem lesz az eredetihez, csak a kinézete hasonló, hangban meg...

(#48167) zsuha


zsuha
aktív tag

Sziasztok!
Sokat olvasgattam a fülesekről, szeretnék venni egy VSD3(s) fülest.
Az lenne a kérdésem, hogy a VSD3 vagy VSD3S közül meyiket ajánlanátok? :) Otthon hallgatok zenét, leginkább pop, electro, indie, de néha classical vagy rock is.
Olvastam a neten a különbségeket is, természetesen. Meghallgatni nem nagyon van lehetőségem a 2t.
Eddig Sennheiser HD 219 fejhallgatóm, és sima ipod/iphone fülesem (2010es, tehát nem az IEM) volt, azokat szerettem. Ezek után melyik tetszene jobban?
köszi :)

(#48168) bucsher válasza kemcso (#48163) üzenetére


bucsher
őstag

Jövő szombat (nem holnap) :K

In the pipe - five by five!

(#48169) kemcso válasza zsuha (#48167) üzenetére


kemcso
Ármester

A VSD3 még senkinek nincs tudomásom szerint Mo-n, kapni se nagyon lehet (a VSD3S-re preorder van a LendMe-nél)

szerk: (#48168) bucsher igen, jövő hét szombat, természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#48170) zsuha válasza kemcso (#48169) üzenetére


zsuha
aktív tag

Oké és VSD1 - VSD1S? :)
A karakterisztika miatt kérdezem, tudom, hogy nem kapható mert elfogyott.

[ Szerkesztve ]

(#48171) bucsher válasza zsuha (#48170) üzenetére


bucsher
őstag

Klasszikusra inkább VSD1S, a többire VSD1 (Rockra mindkettő jó lehet igény szerint), és az előzetes információk alapján ugyanez a felállás VSD3S/VSD3 ügyében is, de tapasztalat még nincs. Meg a zenén kívül függ persze a hallgató személyes igényétől is. Szóval meg kell mindet hallgatni, aztán választani.
Egyébként nem hinném, hogy bármelyikkel rosszul járnál, meg olyan óriási különbségekre se számítok ezek között.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#48172) RetepNyaraB válasza #71562240 (#48157) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én beruhaztam egyre, mondván nem nagy érvágás. A Mammutban Pesten. Seggén a 11g, 1.1 virít, többi áldozatul esett a ragacsnak.
Lényeg: Sokol rádió, az utángyártott Mongol Jurta 1.0 verzsön.
Oké vadiúj, betöretlen, meg 4000-ért mit akarok; de ennyire szar fülhallgatóm sose volt :D

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48173) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Tegnap az EHS71-re felraktam a Shure szivacsból kinyert csővastagítót, aminek eredményeképp többféle gumival kipróbálhattam. A Sony MH1 illesztékkel jó eredményt értem el.

A mély-közép/ közép-mély, valamint a magasak kerülnek előtérbe. A magasak tiszták, igazán élvezhetőek, legalább is az olyan 2000 körüli trance számoknál, ahol erre külön hangsúlyt fektettek a producerek. Kevés ilyen van.

Mivel a középtartomány számomra a legfontosabb, ezért visszatértem az eredeti felálláshoz:

Az S5 headset nem néz ki rosszul Comply S400-al:

Ez a spongya kissé visszafogja a mélyeket, ellenben nem olyan tiszta, mint a kétlamellás szilikonnal. Utóbbit preferálom. Ez a foam egyébként nekem csalódás. Egyedül ezzel a fülessel szólt normálisan. A többinél rontja a hangzást, nehéz felhelyezni, gyűrődik az eleje.

Pár évvel ezelőtt még figyeltek a kábel minőségére:

Ma jött. A fekete színű volt régebben, amit a basszusa miatt szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#48174) szkitag


szkitag
újonc

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy sportoláshoz praktikus (kampós jellegű) füllhallgatót?
5k alatt, amit mondjuk itthon is be lehet szerezni? Köszi

(#48175) gubabela válasza RetepNyaraB (#48172) üzenetére


gubabela
senior tag

Sikerült hamisat venned sajnos. Ez a mindenféle színben árult piston az aliexpressen is csak a hamisat árulóknál volt kapható. Az eredeti dobozát ha megszagolod fincsi csoki szagának kell lennie. A hamisnak meg valami vegyi (elég büdös) anyag szagának. A bejáratlan eredetinek is már elég jó hangjának kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#48176) #71562240 válasza RetepNyaraB (#48172) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szomorú, sajnos ez félő volt. Hazajössz, máris ilyen keleti bazáráruba ütközöl?! Egyúttal a topiklakók köszönik, hogy elvállaltad a kísérleti nyúl szerepét. Kár, hogy Gubabela nem előbb szólt, megúsztad volna az érvágást.

[ Szerkesztve ]

(#48177) gubabela válasza #71562240 (#48176) üzenetére


gubabela
senior tag

Sajna későn láttam meg, hogy mit nézegettek. Annó mikor én is kerestem elég jól körbejártam a témát, amit Magyarországon az aprón és a vaterán árultak egytől egyig hamis volt. itt meg tudjátok nézni a külömbségeket.

[ Szerkesztve ]

(#48178) Peat;)


Peat;)
veterán

Na basszus a lejátszóm képernyőzár gombja is meghalt. Marha jó, megnéztem árakat, kb 80k lenne egy lejátszó és füles ha nem akarok visszalépni, jajj de hiányzott ez... :(

(#48179) RetepNyaraB válasza #71562240 (#48176) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szerintetek érdemes kellemetlenkednem a Mammutban kicsit, vagy csak felb*szom az agyam értelmetlenül? Nem a vacak 4k forint, hanem a fogyasztóvédelem miatt. Hmmm..?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48180) szentkuti11 válasza RetepNyaraB (#48179) üzenetére


szentkuti11
addikt

Biztos megvan a rutin szövegük (nem mondtál hogy eredeti piston stb.) de ennek ellenére egy próbát megér.

(#48181) BigBlackDog válasza RetepNyaraB (#48179) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg lehet, hogy hasznos infók. Egy próbált szerintem is megér (Főleg, ha esetleg néha-néha elhalkulna az egyik oldal, vagy egyéb, általad halott funkcionális hibája lenne, ami miatt esetleg vissza lehetne az árát kérni.)

[ Szerkesztve ]

(#48182) RetepNyaraB válasza szentkuti11 (#48180) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Helyben megkérdeztem honnan szerzik, pont a nagy mennyiségű hamisítvány miatt. Ők a nagykerből, ennyit tud. Semmi baj, remélem lesz ott több vásárló közben és nem halkan fogok beszélni (bár nem szándékszom ordibálni senkivel, csak ultra tisztességtelennek tartom nyilvánvaló hamisítványokat eredetiként árulni, eredeti áron. Ilyen alapon vehettem volna kínai ájfónt is 160k-ért)

(#48181) BigBlackDog@ sajna ez a neszesemmitfogdmegjól esete. Hibátlan a cucc, csak nyilvánvalóan nem az, aminek lennie kéne. Tele az összes boltjuk vele. Nem az Ecserin veszem a házalótól, hanem blokk ellenében egy bejegyzett, adófizető boltban. Ez milyen gáz már...

Tehát a fogyasztóvédelemtől nem számíthatok semmire, vagyis bekaphatom jogilag. Jó persze írok a Xiaominak aztán ennyi. Jogaállam. Biztos nekiállok perelni, mint Rózsa Sándor...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48183) #71562240 válasza RetepNyaraB (#48182) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen cifra hamisítványokra is mindig ez a szöveg, hogy a nagyker azt mondta, eredeti. Már csak általános fogyasztóvédelmi szempontból is, a többi vásárló érdekében helyesen cselekszel, ha visszamész és intézkedsz.

(#48184) bucsher válasza RetepNyaraB (#48182) üzenetére


bucsher
őstag

De azért lássuk be, nem teljes áron vetted. Az itthon inkább 6-8 ezer lenne.

In the pipe - five by five!

(#48185) RetepNyaraB válasza bucsher (#48184) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igen, most néztem meg a magyar xiaomishop oldalán :(

Egyébként rendeltem is tőlük egyet hamarjában, mert most már érdekel ott mit kapok. Írtam is nekik levélkét hozzá, hátha komolyan vesznek :DD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48186) bucsher válasza RetepNyaraB (#48185) üzenetére


bucsher
őstag

Na, hogy eltaláltam! :C

In the pipe - five by five!

(#48187) RetepNyaraB válasza bucsher (#48186) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Voltam a Mammutban. Mentsegukre szóljon azonnal elpakolták a többi fülest a pultról és ígéretet tettek, h visszaküldik a nagykerbe és beszélnek velük. Konkrétan a tegnapi srác volt bent, akinél vettem. Jóhiszeműnek tűnt, nem volt agresszív. Elmagyaraztam kb. 5 pontot mely szerint hamis a füles (és a hangjáról nem is szólva), bólogatott és visszaadta a pénzt. Kicsit még papoltam az eladói felelősségről, meg a Jóhiszemű, ám ostoba vevőkről kontra rohadék nagyker, aki viszont pontosan tudja mit csinál. Ha szerencsém van szerzek a beszállítójuknak egy kellemetlen telefonbeszélgetést. Többre nem számíthatunk; ez itt Vadkelet.
Azért Németországban ilyen szitut nem tudok elképzelni egy boltban, csak a bolhapiacon...
Százasér' a' ájfónt tessék!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48188) #71562240 válasza RetepNyaraB (#48187) üzenetére


#71562240
törölt tag

Legutóbb én is éppen a Mammmmutban nézegettem, kíváncsi vagyok, jövő héten, hosszútávon mi lesz a helyzet, ha arra járok.

(#48189) szentkuti11 válasza RetepNyaraB (#48187) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ebben legalább korrektek voltak, ritka, hogy magyar kereskedő pénzt ad vissza.

(#48190) bucsher válasza szentkuti11 (#48189) üzenetére


bucsher
őstag

Visszaadták a pénzt?

In the pipe - five by five!

(#48191) RetepNyaraB válasza bucsher (#48190) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szó nélkül.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48192) bucsher válasza RetepNyaraB (#48191) üzenetére


bucsher
őstag

:C
Akkor egy próbát megért :K

In the pipe - five by five!

(#48193) kemcso válasza RetepNyaraB (#48191) üzenetére


kemcso
Ármester

Szuper, vannak még rendes kereskedők :K

(#48194) honfoglalo válasza kemcso (#48193) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Hálából mostantól vegye mindenki onnan a Pistont (akár ajánlóba is mehetne) ;)

[ Szerkesztve ]

(#48195) kemcso válasza honfoglalo (#48194) üzenetére


kemcso
Ármester

Mehet majd, ha 5-en (akik több fülest is hallottak) rámondják az áment :)

(#48196) randras_83


randras_83
addikt

Valaki akart venni iphone-hoz pistont, ma kipróbáltam, és a hangerő gombok nem mennek iphone-nal.
Mondjuk alapból androidos telefonokhoz ajánlott. :)

Btw (#48195) kemcso nem mondtuk még öten? :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#48197) bucsher válasza randras_83 (#48196) üzenetére


bucsher
őstag

Nem! Találkozón kell kimondani az áment! :B

In the pipe - five by five!

(#48198) honfoglalo válasza kemcso (#48195) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Félreértettetek.. az ajánlót a boltra értettem :D

(#48199) kemcso válasza honfoglalo (#48198) üzenetére


kemcso
Ármester

Piston 2 is mehet majd, ha hallottuk 5-en egy találkozón :))

Melyik bolt az amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#48200) honfoglalo válasza kemcso (#48199) üzenetére


honfoglalo
senior tag

ahol korrekten visszaadták a pénzt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.