Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) bucsher válasza Peat;) (#48700) üzenetére


bucsher
őstag

Jó, akkor te légyszi ne vegyél ott tokot! Szerintem egy zsúfolt hátizsákban vagy retikülben aranyat érnek, de ha neked van jobb megoldásod, akkor élj vele.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#48702) kemcso válasza BigBlackDog (#48696) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem akarlak elkeseríteni, de Westone eleve kevés embernek van és azok se nagyon akarnak lemondani róla (csak egy valaki volt, de sztem ő is megbánta ;] ). A másik, hogy 3-4BA-ról már fáj visszamenni a GR07-re...

(#48701) bucsher nagy +1

[ Szerkesztve ]

(#48703) szentkuti11 válasza BigBlackDog (#48696) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha tényleg váltani akarsz, akkor tedd pénzzé a Vsonic-ot és invesztálj be a Westone-na.

(#48704) BigBlackDog válasza szentkuti11 (#48703) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az lesz, csak a Szállító mostanában nem szállít, csak később. Ha addig nem jön össze, akkor marad a Te általad is leírt megoldás. Addig meg hátha valaki akad mégiscsak... :DDD

(#48705) bucsher


bucsher
őstag

Kiegészítés a W40-hez: parádés a hangszigetelése. Bringázni is sokkal csendesebb, mint a GR07, első nap egy emelkedőn gyorsító G merci elé léptem ki a kertből :B, de ma motoron is kipróbáltam, gyakorlatilag nem nagyon hallani a motort, úgy kell nézegetni a fordulatszámmérőt ... helyette meg jön a ZENE :DD!
És a sisak is nagyon könnyen rácsúszik.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#48706) Ati1979 válasza BigBlackDog (#48704) üzenetére


Ati1979
veterán

W60-at rendelj! :))

Azt még senki sem hallotta! ;] :P

(#48707) wardemi


wardemi
senior tag

Üdv,

Sajna úgy látszik, hogy kezd behalni a Xears XWH700PRO :\
Előtted egy TD2-őm volt, azelőtt meg Senh. CX300II. Mit ajánlotok következő lépésnek? 10-20k között szeretnék maradni és ha lehet feljebb váltani minőségben. [ja és bírja kicsit jobban a cucc mint az eddigiek :\]

Köszi a segítséget.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#48708) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!

Olcsó füles kiválasztásában kérném a segítségeteket. Sony MDR-EX50LP vagy Maxell Metallics a nyerő? 5k a plafon, lehetőleg helyben (Szegeden) venném meg. Köszi előre is a segítséget!

Nincs kerítés.

(#48709) FeRkE válasza ktommy91 (#48708) üzenetére


FeRkE
őstag

5k-ért én rendelnék egy Piston2-t az ibuygou-ról, ma még akciós, 20usd. Igaz nem helyben van, de megéri várni (nekem másfél hét alatt megjött), és jobb, mint amiket írtál.

(#48710) kemcso válasza ktommy91 (#48708) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha mindenképp Mo-i kell, akkor Soundmagic ES18 a nomono-tól. Ha jó a külföld is, akkor Xiaomi Piston 2, de csak az eredeti.

(#48711) ktommy91


ktommy91
addikt

Köszi a tippeket! Ilyen jók ezek a xiaomi fülesek? Az original vagy az updated verzió a nyerő?

Nincs kerítés.

(#48712) szentkuti11 válasza ktommy91 (#48711) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az updated változat a Piston 2. Az első szériást én nem hallottam, arról nem tudok nyilatkozni.

(#48713) murga


murga
tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek , hogy a gyári Nokia AD52-es 3,5-es jack to 2,5-es jack átalakító megfelelő-e egy olyan összeállításhoz mint:
Nokia E51-es telefon, és egy iphonhoz gyártott 4 pólusu csatlakozós headset.
Sennheiser PMX 685i

Vagy tudtok javasolni olcsóbb átalakítót erre a célra? Rövid vezetékes megoldás is szóba jöhet.

Vettem egy átalakítót már, de az sajnos nem volt megfelelő. Nem kompatibilis tartozékként ismeri fel a telefon.

Maga a headset egy Samsung S5-höz kiválóan működik.

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#48714) hobbyone válasza Black&White (#48697) üzenetére


hobbyone
aktív tag

A távolság miatt én nem tudom meghallgatni + Pistont sem hallottam még, amivel érdemes lenne összehasonlítani.
Ez az aktív zajszűrős cucc komolynak tűnik, bár az ilyeneknél nem a hangminőség az elsődleges. Ha sokat utazol, akkor persze jól jöhet.

(#48715) szentkuti11


szentkuti11
addikt

A PenonAudio feladta a csomagot, szóval elvileg nincs gond a készlettel (fekete VSD3+ Upgraded kábel). Kíváncsi leszek, hogy lesznek-e utána fizetendők, valamint mennyi-miként.

[ Szerkesztve ]

(#48716) Land


Land
veterán

Ibuygouról mennyi idő alatt jönnek meg a dolgok?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#48717) tomama válasza szentkuti11 (#48715) üzenetére


tomama
aktív tag

Én ebay -ról rendeltem,ott nem volt semmi plusz költség.A csomag értékre 15 dollárt írtak és ajándékként adták fel :)

(#48718) szentkuti11 válasza tomama (#48717) üzenetére


szentkuti11
addikt

eBayen könnyebben megcsinálják, kíváncsi leszek, hogy a Penonnál mit írnak rá. Ha jól tudom, a tőlük rendelésben is én vagyok az első fecske innen

(#48719) tomama válasza szentkuti11 (#48718) üzenetére


tomama
aktív tag

Úgy tudom,ha gif-nek adják fel 45 euro-ig vám és áfa mentes

(#48720) szentkuti11 válasza tomama (#48719) üzenetére


szentkuti11
addikt

Csak magánszemélyek között, cég és magánszemély között már 22 euró felett áfás játék van. Az enyém viszont a 60 dollárjával mindenképp meghaladja a limitet.

[ Szerkesztve ]

(#48721) Bodz válasza szentkuti11 (#48718) üzenetére


Bodz
nagyúr

Minden tőlük rendelt cuccra pár dollárt írnak. A legtöbb 18 volt eddig (IHIFI 770).

[ Szerkesztve ]

(#48722) szentkuti11 válasza Bodz (#48721) üzenetére


szentkuti11
addikt

Tőlük rendelted az Ihifi 770-et?

(#48723) Caaabi


Caaabi
senior tag

sziasztok, 25-30 fontig szeretnék amozon uk ról vásárolni wireless fülest, ami alkalmas futáshoz, meg telefonálni is tudok vele, úgy hogy a telefonhoz nem kell nyúlnom hanem a fülesen van egy gomb vagy felveszi automatikusan ha hívnak :) 3 fajtát találtam eddig, de gondolom aki ért is hozzá sokkal jobbat is tud nekem ajánlani :) A lényeg hogy ha van ilyen fülkapaszkodó rajta az nem rossz vagy fejre simulós, mert nekem szinte az összes kiesik a fülemből sajnos :S:D Egyik Másik Harmadik

(#48724) contaxg válasza Caaabi (#48723) üzenetére


contaxg
veterán

Top-Rated Wireless Headphones

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48725) kuntics válasza szentkuti11 (#48688) üzenetére


kuntics
aktív tag

köszi a választ.Te már hallottad mind a kettőt?Engem leginkább a túl sok magas zavar,az melyikre jellemző?

(#48726) kemcso válasza kuntics (#48725) üzenetére


kemcso
Ármester

Mi az a túl sok magas? Mihez képest? Shure se215-höz vagy a Vsonic vc1000-hez képest?
Alapvetően a vsonicban van magas, de nem kell attól félni ;)

(#48727) honfoglalo válasza kemcso (#48726) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Embere válogatja. Nekem pl. éles a GR07 és zavar a magas-emelés benne, ugyanakkor a VSD3S-sel nem tapasztaltam ilyet (ahogy a W40-nel sem volt gondom).

[ Szerkesztve ]

(#48728) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Ma jött meg a Xiaomi Piston 2 fülesem a Pandawill-től. Megerősíthetem én is, tényleg eredetit küldenek! :) Szeptember 23-án adták fel, SingPost-tal kértem a szállítást, elég hamar ideért. :)

Tudnátok hozzá tokot ajánlani?

Köszi! :)

Üdv.

(#48729) Heavyrain válasza Willie (#48728) üzenetére


Heavyrain
őstag

(#48730) Land válasza Willie (#48728) üzenetére


Land
veterán

Tetszik a hangj? Kényelmes?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#48731) Willie válasza Heavyrain (#48729) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :) Esetleg Magyarországon nem árulnak ilyet ócón? Nincs kedvem 1 hónapot várni rá. :)

(#48730) Land: Még eddig nem igazán volt időm próbálgatni. Ami rajta volt gyári gumi az nagyon nyomta a fülemet, rátettem egy M-es méretűt, ez egy kicsit kisebb és kényelmesebb. De szerintem majd ha az időm engedi, akkor mindet végig fogom próbálgatni.
A hangjáról sem tudok egyelőre nagyon nyilatkozni. A telefonon csak a rádiót nyomtam be vele, hogy teszteljem a működését, a gombokét, de fél perc rádió alapján jónak tűnt. :)

[ Szerkesztve ]

(#48732) kemcso válasza honfoglalo (#48727) üzenetére


kemcso
Ármester

Nincs is benne magas emelés :P Nem szeretem igazán de sorvezetőnek jó: [link]
Mondjuk tény, hogy a Piston 2 jóval magas szegényebb: [link]

(#48733) honfoglalo válasza kemcso (#48732) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Valami domb van ott, nem a magas sok csak van valahol egy éles rész. :D Ez nem a magas mennyiségével függ össze. Nem hiszem, hogy a W40 magasszegényebb, s abba semmi bántóan élest nem érzek.

(#48734) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!

AKG K328 kompatibilis az androiddal? gyártó iOS-ra ajánlja csak azért kérdezem. Főleg a mikrofon rész miatt aggódom.

(#48735) szentkuti11 válasza tzimash (#48734) üzenetére


szentkuti11
addikt

Milyen telefonod van egészen pontosan?

(#48736) BigBlackDog válasza kemcso (#48732) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha már így előjöttek a különböző mérési eredményeket szemléltető grafikonok, egy kis értelmezési segédletet kaphatok? :) Balról jobbra, fentről lefelé haladva;
1. diagramot úgy gondolom, hogy értem, ez egy frekvencia átviteli görbe, milyen frekvencia, milyen "hangerővel" jelenik meg az adott füles hangjában. (Magyarán V, kiegyenlített, középkiemelt, stb. hangzású-e az adott füles.)
2. diagram szintén tiszta szerintem, milyen frekvenciájú külső zaj, milyen mértékben jut be a fülbe a fülesen és az illesztékén keresztül, milyen mértékben csillapodik.
3. Nem teljesen tiszta, hogy mi is ez. Az impedancia még úgy ahogy érthető, de, hogy ezt hogyan lehet hallani, hogyan nyilvánul meg a zenehallgatás közben, az már teljesen homályos.
4. 30 Hz-es négyszögjel és annak a nagyjából/kevésbé tökéletes visszaadása. Ha jól sejtem ezt a mélyebb hangok tisztaságával lehet összekapcsolni.
5. Talán a torzítás mértékét írja le a frekvencia függvényében. Ha jól sejtem, akkor ez mutatja meg, hogy mekkora mértékű zaj rakódik rá a forrásból kijövő jelre a különböző frekvenciákon.
6. Ua., mint a 4., csak magasabb hangok esetén.
7. Impulzus válasz, ha jól emlékszem, akkor ez írja le, hogy egy nagyobb impulzus után milyen gyorsan áll vissza nyugalmi állapotba. Ideális esetben elvileg ennek nem kéne egyáltalán hullámzania, hanem a kezdeti pozitív irányú impulzus után vissza kéne állni nullába?

A fentiek közül mi az, amit sikerült eltalálnom, illetve mit tudok rosszul? A 3. diagramnak pontosan mi a jelentősége? Ami még nem tiszta, hogy pl. az izolációs görbét milyen módszerrel mérik ki?

(#48737) tzimash válasza szentkuti11 (#48735) üzenetére


tzimash
őstag

ZTE Blade III-ra lesz dugva ha jól tudom. (ajándékba lesz a füles)

(#48738) szentkuti11 válasza tzimash (#48737) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ennyit találtam a Blade III lábkiosztásáról. Ha tényleg CTIA, akkor működni fog a telefonnal, de a hangerő nem lesz állítható a vezérlőgombokkal. Ha neadjisten OMTP, akkor kelleni fog hozzá egy TRRS Adapter.

(#48739) Bodz: Mennyi idő alatt jöttek meg a dolgaid free shippinggel (nem találtam más lehetőséget)?

[ Szerkesztve ]

(#48739) Bodz válasza szentkuti11 (#48722) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igen, meg sok egyebet is az elmúlt pár évben.

(#48740) tzimash válasza szentkuti11 (#48738) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi!

(#48741) Peat;) válasza szentkuti11 (#48720) üzenetére


Peat;)
veterán

Ezek a boltok azért egy kaptafára működnek, nem valószínű hogy megszívatnak. Mp4nation-nél 20 dollárt írtak a dobozra. Amazon meg ilyen hivatalos helyeknél kell úgy készülni hogy magyar áfát stb-t fizetsz, de már a honlapon szembesülsz ezzel. :(

(#48742) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Próbából vettem egy nocs ns500-at.
Bele se hallgattam, rádugtam a laptopra had' menjen egy napig. Volt pár napig nálam két éve egy ns200, az alapdarab és tetszett a maga huszonegynehány eurójáért. Egyben volt. Ez elég drága már (75 euro) ahhoz, hogy legyenek elvárásaim. Pl a Pistont pisálja körbe.
Aztán tervben van még az armatúrás kipróbálása.
Úgyis visszaküldöm mind :DD

Ha az öccázas mégis nagyon bejön, akkor az épp, hogy be se járatott Piston 2 eladó :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48743) contaxg válasza Peat;) (#48741) üzenetére


contaxg
veterán

Milyen gonoszok ezek (amazonok)!
Korrektül tájékoztatják a vevőket és betartják a kereskedelmi szabályokat!! :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48744) #16820480 válasza BigBlackDog (#48736) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nagyjából eltaláltad a dolgokat. Az impedancia méréshez annyit, hoyg ezt nem hallani lehet, hanem csak megmérték a füles impedanciáját a frekvencia függvényében (ennek az átlaga van gondolom általában ráírva a dobozra).
Egyébként a goldenears-en is vannak még ilyen mérések, bár ott elsősorban fejesek, de érdemes megnézni mondjuk pár top füles méréseit is (pl. Se846 van fent, meg talán K3003 is, ha jól emlékszem). Illetve ott van vízesésdiagram is, ami az egész frekvenciatartományra mutatja a driver csillapodását.

(#48745) trueblue11


trueblue11
csendes tag

sziasztok!

Milyen fülest ajánlotok keményebb electro(hardstyle,hardcore) zenéhez?Maximum 10-15k között.

(#48746) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok!

Ibuygouról rendeltem egy piston 2-t.
Nem regisztráltam, kosárba be,ország kiválaszt,szállítási mód szintén,
aztán paypal, szállítási cím kiválaszt,fizetés..és visszadobott az ibuygou
oldalára, ahol be tudnék jelentkezni, már ha regisztráltam volna.
Azt gondoltam, hogy a rendelés közben kell majd regisztrálni,
mert sok helyen így van emlékeim szerint, de nem.
Gondolom lehet reg nélkül is vásárolni, végül is a cím megvan ahova
küldeniük kell, a paypal által gondolom az email cím is, szóval
elvileg más nem is kéne nekik, de azért kicsit aggódom.
Kell e vagy ez így oké? :)
Paypaltól kaptam visszaigazolást a fizetésről.

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#48747) gyenesmartin válasza trueblue11 (#48745) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Soundmagic E10.

(#48748) #71562240 válasza BigBlackDog (#48736) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kiegészítve Sheratant:
Az impedanciamenet elsősorban azért érdekes, mert ad egyfajta támpontot ahhoz, hogy a hangsugárzó milyen összetételű terhelést jelent az erősítő felé - vannak ehhez más támpontok is persze, amelyek részben megsejthetőek az impedanciamenetből.
A többinél leírtad a legfontosabbat, kivéve, hogy az impulzusválasz esetén nem csak a lecsengés a fontos, hanem a membrán reagálási gyorsasága is, tehát a felfutó él meredeksége is sokat elárul, bár annak általában elég nehéz megfigyelni a függőlegestől való eltérését a szokásos felbontású grafikonokon.

[ Szerkesztve ]

(#48749) BigBlackDog válasza #71562240 (#48748) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ (#48744) sheratan: Köszönöm szépen a válaszokat, most már nyugodtan alszom! :R

[ Szerkesztve ]

(#48750) ako127


ako127
csendes tag

#48695-re valaki?

A lényeg, hogy Sennheiser CX500-ról váltanék, max 10k-ig, és Soundmagic E10 és Piston 2 között vacillálok.

Megéri a Soundmagic a ~dupla árat, illetve a CX500-hoz képest előre- vagy visszalépés ez a két füles?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.