Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) kemcso válasza szentkuti11 (#48850) üzenetére


kemcso
Ármester

Amit én hallottam (3 db) azok egyike sem flexelt... Szal ez tényleg példány-függő akkor.

(#48852) contaxg válasza kemcso (#48851) üzenetére


contaxg
veterán

az enyém egy pár éves darab és az sem flexel.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48853) szentkuti11 válasza contaxg (#48852) üzenetére


szentkuti11
addikt

Olyan régóta van ES18? :Y

(#48854) kemcso válasza contaxg (#48852) üzenetére


kemcso
Ármester

Az is benne van a 3-ban :DD

(#48855) Amadako


Amadako
tag

akko 12 ezer korul eredeti fulesen kivul mast nem tudtok ajanlani?

(#48856) contaxg válasza szentkuti11 (#48853) üzenetére


contaxg
veterán

Igen, de sajnos bevágtam a fiókba mert akkor elsőre nem tetszett. Aztán egyszer újra kivettem és meglepődtem. Utána vittem el a talira, mert kiváncsi voltam a véleményetekre.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48857) Martin560


Martin560
csendes tag

mit is jelent hogy "flexel" ? :DDD
serceg vagy karcos a hangja?

...............

(#48858) szentkuti11 válasza Martin560 (#48857) üzenetére


szentkuti11
addikt

Idézet az összefoglalóból:

,,Driver flex: A fülhallgató hallójáratba helyezésekor fellépő jelenség, ami a fülhallgató házának zártsága miatt jöhet létre. A fülbe helyezéskor a meghajtó külső és belső fele közt nyomáskülönbség jön létre, ami (részben) a füles legkönnyebben mozdítható elemén csapódik le: a meghajtón. Gyakorlatban ez a hallójáratba helyezéskor hallható kattanás vagy pattanás jellegű hang, és hosszú távon nem tesz jót a meghajtónak"

(#48859) RetepNyaraB válasza Martin560 (#48857) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

eh ez a szentkuti gyorsabb csavo :D benne van az összefoglaloban :U
pattan egyet mikor betolod a füledbe, mert a nyomaskülönbsegtöl visszahajlik a driver pereme. Niylvan nem tesz jot neki ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48860) BigBlackDog válasza Martin560 (#48857) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Olyan mint, mikor náthásan ásítasz és pattog, vagyis flexel a füled, csak a fülesnél sokkal hangosabb.

[ Szerkesztve ]

(#48861) Martin560


Martin560
csendes tag

elnézést figyelmetlen voltam :W hát pedig az es18 felé húz a szívem gariban cserélik az ilyesmit?

...............

(#48862) szentkuti11 válasza BigBlackDog (#48860) üzenetére


szentkuti11
addikt

Vagy ha már ezen a vonalon mozgunk, akkor hasonló, mint mikor autóval/motorral mész föl-le egy szerpentinen vagy amikor egy épp felszálló repülőn ülsz.

(#48863) randras_83 válasza szentkuti11 (#48862) üzenetére


randras_83
addikt

Én hiszek nektek. Viszont az tuti, hogy ami ott volt a talin az flexelt. Mondjuk én csak azt hallottam.
Remélhetőleg a héten megjön a csecse rózsaszín Piston 2. :DD

https://www.flickr.com/randras83/

(#48864) contaxg válasza randras_83 (#48863) üzenetére


contaxg
veterán

A flex kérdés nem igazán fülhallgató függő. A Piston is simán flexelhet, mivel dinamikus hangszóró van benne. Ha nem most, majd fél év múlva (de kívánom, hogy inkább soha ne legyen). Megfigyeléseim szerint sokkal inkább felhasználó függő ez a jelenlség. Van akinél sűrűbben jön elő és van akinél alig.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48865) #16820480 válasza contaxg (#48864) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van, akinek jobban zár a füle :))

Egyébként én a Brainwavz M4-nél azt figyeltem meg, hogy a szilikon illesztékekkel eléggé flexel, de a szivaccsal egyáltalán nem. Szóval akinél esetleg ilyen gond van, esetleg érdemes a szivaccsal is próbálkozni, az nem hermetikusan zár, így nincs olyan nyomáskülönbség, ami mozgatná a drivert.

(#48866) hobbyone válasza contaxg (#48778) üzenetére


hobbyone
aktív tag

"A dinamikusoknak meg hibádzik a magasa. (szinte kivétel nélkül)."

Inkább a közepe..

"A flex kérdés nem igazán fülhallgató függő.. Megfigyeléseim szerint sokkal inkább felhasználó függő ez a jelenlség."(#48864)

A konstrukció/tervezés a legfontosabb + az illeszték. A felhasználónál az kavarhat be, hogy nem tud megfelelő zárást/szigetelést elérni = nincs túlnyomás. Kétlem, hogy a hallójárat anatómiája a d.-f. jelenségnél számítana.

(#48867) kemcso válasza contaxg (#48864) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem nagyban függ a felépítéstől. A GR07/VSD1-en pl van egy kis luk hátul a flex kiküszöbölésére, nem is flexelt egyik se. Viszont a Meelec M6-on nincs, na az brutál amit művel.

(#48868) contaxg válasza #16820480 (#48865) üzenetére


contaxg
veterán

Én erre rá is játszok, mert jobban szeretem az E10 hangját ha csak "lazán" van bent. Azoktól a fülesektől amelyek brutál "tömítenek" (pl. Shure) egyszerűen szenvedek. Earbud rulez! :)

(#48867) kemcso
Ilyen anti-felx nyilása az E10-nek is van, de ha azt a fülzsír eltömíti akkor az semmit nem ér. Van akinek olyan a füle mint az Etna... :D

(#48866) hobbyone
Az illeszték valóban sokat számít. :K

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48869) hobbyone válasza kemcso (#48867) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Valószínűbb, hogy a driver előtti lyuk az, ami csökkenti a fellépő nyomást, valamint néhány modellnél a vetőcsövön levő bemélyedés.

Vsonic GR07 esetében 2 nyílás van.

Forrás: 1, 2, 3

http://www.head-fi.org/t/607277/brainwavz-m4-mod-driver-flex-problem-solved)

A PS Vita headset-en a driver mögött van egy lyuk, de az max. a hangra van hatással.

Ami érdekes, hogy néhány fülesnél csak az egyik oldal hajlamos flexelni, tök mindegy jobb, vagy bal fülembe dugom be.

[ Szerkesztve ]

(#48870) hobbyone válasza hobbyone (#48869) üzenetére


hobbyone
aktív tag

(#48871) contaxg


contaxg
veterán

Az ES18-am anti-flex nyílása.
Jó béna kép lett... :D :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48872) megott válasza hobbyone (#48869) üzenetére


megott
tag

Jelen esetben nem csak a flexet hivatott megakadályozni, de hangoló hatása is van (természetesen a mély-tartományra) mind elől mind hátul, ugyanis a driver zárva van elől hátul egy "dobozban". Egyszerűre lefordítva, úgy működik mint egy bass-reflex doboz, hangolva a driver a "doboz" és a frekvenciamenet szerint.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#48873) Imurai


Imurai
tag

Sziaasztok!
Konditerembe, a külső "zene" elnyomására keresek egy fülest! A fejhallgató topikból ide küldtek, mondván, mi jól zár, az kondiba nagy/meleg. Ki is néztem volna magamnak egy Soundmagic pl50-est, de az amazon US nem enged Európába rendelni. Meg lehet kerülni ezt valahogy?

(#48874) Land


Land
veterán

Sikerült refundolni Ibuygou-n a barna Piston 2 árát és már meg is rendeltem a Pandawillről.:) Várom!
Amúgy Ibuygou velem mindig ilyen korrekt volt, ha visszakértem okkal a pénzemet.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#48875) fravik válasza Land (#48874) üzenetére


fravik
tag

Mi is rendeltünk egy ezüstöt és egy barnát Pandawillről. Várva várjuk a szállítást. :-)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#48876) Martin560


Martin560
csendes tag

Hát srácok akkor rendelek egy ES18-at és meglátjuk milyen lesz :C

...............

(#48877) fahrii


fahrii
őstag

Sziasztok!
Ma sikeresen elhagytam a Soundmagic E10 fülesemet, így nézelődök utód után.
Nagyon szerettem, de olyan vagyok hogy ha valamiből újat veszek, akkor csakis jobbat.
Esetleg tudnátok ajánlani egy méltó utódot? 10-15k között szánnék rá.
Előre is köszönöm.

(#48878) szentkuti11 válasza fahrii (#48877) üzenetére


szentkuti11
addikt

Vsonic VSD3 vagy VSD3S, ízlésfüggően.

(#48879) dkpisti


dkpisti
tag

Hellosztok 4k-ig milyen füllhallgatót érdemes venni telo mellé elektronikus,rap stb müfajhoz?(agyabadugós nem játszik)

[ Szerkesztve ]

(#48880) Amadako


Amadako
tag

[1.füles]

[2.füles]

[3.füles]

ezekhez valami észrevétel ,tapasztalat?(xiaomi mi3hoz vennem)

(#48881) fahrii válasza szentkuti11 (#48878) üzenetére


fahrii
őstag

Ahogy látom van akciósan az ali-n, kérdés hogy ez mennyire lehet megbízható?
http://www.aliexpress.com/item/Top-Quality-IEMS-Vsonic-VSD3-VSD3S-Professional-Sound-Noise-Isolating-HiFi-Earphone-Headphone-for-iPhone-Samsung/2038907225.html

A kettő között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#48882) lorcsi válasza Amadako (#48880) üzenetére


lorcsi
veterán

xiaomi-hoz a piston 2 szerintem nagyon is kézenfekvő
csak arra kell figyelni, hogy eredetit kldjenek
topikban korábbi hsz.-ek...bőven van róla sok minden

(#48883) tomama válasza fahrii (#48881) üzenetére


tomama
aktív tag

VSD3 is good for pop, vocal and rock music.
VSD3's strengths lie in mid frequency, low frequency, resolution, sound field.
Ha eredeti amit linkeltél,az nagyon jó ár!

[ Szerkesztve ]

(#48884) RetepNyaraB válasza tomama (#48883) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Najó ez azért kimeríti a marketing vakítás fogalmát :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48885) dkpisti


dkpisti
tag

Kinézett füles...[JBL Tempo J02] fent említett célra használnám,agybadugo kizárva,más ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#48886) tomama válasza RetepNyaraB (#48884) üzenetére


tomama
aktív tag

ennyire futja tőlem :D
Valaki hallotta már mindkettőt?Kíváncsi lennék mi a különbség(a marketing dumán kívül) :D

(#48887) fahrii válasza tomama (#48883) üzenetére


fahrii
őstag

Félek, hogy átverés :D
Már csak a kinézet ami zavar, nekem kicsit gagyi hatást kelt :S

(#48888) Amadako válasza lorcsi (#48882) üzenetére


Amadako
tag

psiton 2 -t enis neztem de ezeknek nem jobb a hangzasa?

(#48889) tomama válasza fahrii (#48887) üzenetére


tomama
aktív tag

akkor vegyed tuti helyről 10dollárral drágábban és nem kell parázni!Egy kicsit nekem is gagyinak tünt a képeken,de élőbe jól néz ki(szerintem)

(#48890) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Van ötletetek hogy a JBL J33-hoz adott comply foam milyen méret lehet?Vennem kell, mert a gyári szétkopott csak a méretét nem tudom, hogy S M vagy L.Ötlet?

(#48891) szentkuti11 válasza ricsi0307 (#48890) üzenetére


szentkuti11
addikt

A Comply egy márka, nem hinném, hogy a JBL-hez Comply illesztéket adtak. Ha csak egy foam járt a füleshez, a legnagyobb valószínűséggel M-es volt. Mérd le a külső-belső átmérőjét, a legtöbb külön vásárolt illesztéknél meg vannak adva ezek a számok.

(#48892) Imurai válasza Imurai (#48873) üzenetére


Imurai
tag

Bump

(#48893) bucsher válasza Imurai (#48892) üzenetére


bucsher
őstag

Ebay?

In the pipe - five by five!

(#48894) Imurai válasza bucsher (#48893) üzenetére


Imurai
tag

Ott sincs 11k alatt (+shipping).
Azért kérdem, mert említitek az összefoglalóban.

(#48895) raven12 válasza Imurai (#48892) üzenetére


raven12
senior tag

Én nem ajánlom a PL50-et. Nem tudom, mennyire izolál, de mély szinte semmi sincs benne, sportoláshoz meg pont az a jó, az adja a ritmust, az ütemességet.

(#48896) Imurai válasza raven12 (#48895) üzenetére


Imurai
tag

Alapjában rock-hoz kéne, szóval a basshead karakter (tudtommal) kilőve.
Te mit ajánlanál 10-12k körül (ha lenne alternatíva 6-8-ért, az nagyon jó lenne, de tudom, ez nem az a termék, amin érdemes spórolni!)

(#48897) szentkuti11 válasza Imurai (#48896) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szerintem egy Xiaomi Piston 2 bőven jó rock-hoz. Kicsit feljebb lépve Vsonic VSD3.

(#48898) Imurai válasza szentkuti11 (#48897) üzenetére


Imurai
tag

Jobbszeretnék ilyesmit nem ebay-ről rendelni. Hol tudnék ilyeneket (esetleg itthonról) venni?

(#48899) szentkuti11 válasza Imurai (#48898) üzenetére


szentkuti11
addikt

Piston 2-t a Xiaomishop-ból, Vsonic nincs itthon hivatalos forgalmazónál, maximum Hardveraprón.

(#48900) raven12 válasza Imurai (#48896) üzenetére


raven12
senior tag

Mondanám, hogy Meelec M6, de nem mondom, mert ha van rá 12k-d, inkább egy VSD1-et ajánlok, sokak szerint elég jó izolációja van, hangképe elég jó, edzéshez (is) való szerintem.
VSD3-at, mint opciót, a többiek majd értékelik, sportra nem biztos, hogy erőltetném.
Ezeket lendmeurears.com-ról lehet rendelni, megbízható szingapúri bolt free shipping-gel.

Piston2-t az átlagos izolációja miatt nem ajánlanám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.