Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) kemcso válasza jorden06 (#48500) üzenetére


kemcso
Ármester

Vedd számításba a Xiaomi Piston 2-t is :)

(#48502) szentkuti11 válasza jorden06 (#48500) üzenetére


szentkuti11
addikt

Elektronikusra, iPhone mellé mindkettő jó, én a kicsit jobb hang, a jobb amyagminőség és a plusz 1 év garancia miatt mindenképpen az E10-et választanám.

(#48503) jorden06 válasza kemcso (#48501) üzenetére


jorden06
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

Xiaomi Piston kapcsán azt kérdezném, hogy honnan érdemes most külföldről rendelni? Elsősorban azért néztem ki a két SoundMagic terméket, mert (kb. 2 perc gugli keres után) ezeket találtam meg magyar disztribúciós csatornán keresztül, és mivel már tönkrement a Brainwavz fülesem, nem szeretnék 6 hétig várni egy kínai - vagy akármilyen - csomagra :)

A Xiaomi Piston 2 ára egyébként egész kellemes lenne, kb 5-6 e ft ahogy számoltam. Minőségben és hangban hova skálázza ezt a fülest a gyártó?

[ Szerkesztve ]

(#48504) szentkuti11 válasza jorden06 (#48503) üzenetére


szentkuti11
addikt

Pandawill, vagy ha sietős, akkor xiaomishop.hu

(#48505) daveed válasza hobbyone (#48494) üzenetére


daveed
tag

Köszönöm, az 1800 ft-os elkerulte a figyelmem.
Egyébként csak az a gond ezekkel, hogy egy idő után úgy kitágulnak, hogy kivételkor a szilikon benne marad a fülemben :):)
Most fogyott el a ~10 éve vásárolt ety-hez adott csomag...

[ Szerkesztve ]

(#48506) daveed válasza jookomak (#48493) üzenetére


daveed
tag

Köszi, a hangsúly az itthonon volt, de már látom, hogy nincs van, de nem olcsó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48507) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A Shure SE112-t próbálta már valaki innen? Szemezek vele, nagyon jókat írnak róla. Azt írják hogy a Soundmagic E10-hez hasonló karakterben/részletességben. Itthon mondjuk elég drága.
Xears Resonance-t használom fél éve már, de szeretnék valami picivel komolyabbat 15k-ig bezárólag...
Nem baj ha nincs annyi basszus mint a Resonance-ben, ezért is kezdett el érdekelni az SE112.

(#48508) kutkut válasza #16820480 (#48495) üzenetére


kutkut
addikt

Nem vagy egyedül... :D Én sem hallottam túlságosan sziszegősnek. (Sőt, a gr07-ben még egy kicsit kevésnek is éreztem a magasakat a kiegyensúlyozottabb/melegebb hangképe miatt. :B Persze csak az én ízlésemhez mérten...) Az előző(?) fülesed (shure 535 ltd?:F) sokkal inkább sziszegett - emlékeim szerint. :D

Meizu MX3 32GB

(#48509) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

A héten megjött a Xiaomi Piston 2 fülesem. Így elsőre nem rossz, de nem érzem túl nagy előrelépésnek az előző fülhallgatómhoz képest - ami egy Skullcandy JIB volt. Majd meglátjuk milyen hangja lesz néhány nap múlva.

Viszont valahogy nem érzem túl kényelmesnek, nem illenek valahogy a gumiharangok a fülembe...egyik sem. Lehet ezeken a füleseken cserélni? Azonos méretűek ezek a gumiharangok - mármint az a része ami odafogja a füleshez?
Tudtok esetleg ajánlani valamit ami egy kicsit jobb izolációt eredményez és kényelmes is? Ebay-en keresgéltem, de nem nagyon találtam semmit.

Előre is köszönöm! :R

(#48510) szentkuti11 válasza bajaki (#48509) üzenetére


szentkuti11
addikt

Fog az még járatódni és jobb hangja lesz.

Érdemes befektetni egy Sony Hybrid bogyószettre, azok nagyon kényelmesek és viszonylag jól is szigetelnek.

(#48511) epigramma válasza szentkuti11 (#48488) üzenetére


epigramma
tag

pü!

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#48512) BigBlackDog válasza epigramma (#48487) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az sajnos pont nem, nekem nem jött be a hangja, számomra hiányzik a magas. :(

(#48513) Heavyrain válasza bajaki (#48509) üzenetére


Heavyrain
őstag

Head-Fi ezt írja: Nozzle Size:5mm | Preferred tips: MEElec M6 single-flanges, Generic single-flanges

[ Szerkesztve ]

(#48514) repvez


repvez
addikt

Tud valaki ajánlani nekem BT-s agybadugós fülhallgatót ?Sportoláshoz kéne (futás, bringa),tehát jó ha könnyü és az izzadságot,kis esőt birja .egyszerű fekete legyen .
Igazából ami még jó lenne ha tudná, hogy kis helyre össze lehessen hajtani, hogy az övtáskába is elférjen,de azért ne legyen külön a 2 fülhallgató, ha kiesne ne kelljen keresgetni a zsinór tartsa meg a nyakamnál, a másik ami jó lenne ha tudna SD kártyáról való zene lejátszást, tehát telefon nélkül is használható lenne.
DE ez nem olyan fontos,de jó lenne.
A hivás fel le és hangerőket lehessen használni vele. A hangminőség nem olyan fontos,mert az MP3-asok sem olyan tökéletes és sport közbe ugysem arra figyel, hogy milyen tisztán szól csak hogy szoljon valami.
Az ár max 5k,de minél olcsóbb annál jobb.6-7 órát kibirjon zenehallgatás közben.
Egy Jabra bt3030ast használtam idáig,de ugy néz ki hamarosan beadja a kulcsot

(#48515) kk831228


kk831228
addikt

Mennyire megbízható ez a penon audio?? :U :)) Weboldalt tekintve még lehet komolyabb mint a lend me, fölmentem az ebay boltjukra és elolvastam pár feedback-et... Volt közte vsd3 és ezt írták : "100% Perfect. Original product (checked at Vsonic's website).Fast delivery."

Lehet rendelni kellene egyet... :U :))

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#48516) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

VSD3S, VSD3 kábel. Szép (és nem jó!) áron. De állítólag javít a hangzáson! Valaki egyet nem akar rendelni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#48517) kerekfej válasza BigBlackDog (#48516) üzenetére


kerekfej
addikt

Nesze, akinek cserélhető kábelest akar. :DDD

(#48518) BigBlackDog válasza kerekfej (#48517) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De legalább megindokolták az árat. :DDD

"The VSD3S/ VSD3 upgrade cable uses siler cables which improves on the clarity and soundstage of the VSD3/VSD3S."

(#48519) Bodz válasza kk831228 (#48515) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nyugodtan vásárolhatsz tőlük.

(#48520) Quintero


Quintero
tag

Hello mindenki? Szeretném kérdezni mi a véleményetek erről a 2 fülesről ? Külföldi fórumok agyon dicsérik őket meg ár/érték bajnok. Első sorban azt kérdezem akinek van de az is írhat aki hallotta milyen :D

Panasonic RP-HJE120K
Panasonic RP-HJE125E

(#48521) #16820480 válasza kutkut (#48508) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem sziszegett az sem, csak kicsit kevesebb volt a basszus benne. De mondjuk magasból sem ment igzaán magasra.

(#48522) Heavyrain válasza Quintero (#48520) üzenetére


Heavyrain
őstag

Régebben használtam egy Panasonic RP-HJE120-t
Hangzása középszar, pont olyan,amit egy 2000 forintos fülestől elvár az ember. Kialakítását tekintve,meglepően kényelmes volt,de kb fél év alatt kontaktos lett,annak ellenére,hogy főként tokban tartottam.
Viszont,ha még hozzátennél egy kis pénzt sokkal jobbat is vehetnél. ( Piston 2 vagy az összefoglalóban lévők )

[ Szerkesztve ]

(#48523) Quintero válasza Heavyrain (#48522) üzenetére


Quintero
tag

Ja olvastam az összefoglalót meg fórumot végig követem csak kiváncsi voltam miért írják annyira jó :D meg amazonon miért van róla 13.000 kritika és kb 4+/5 rating, :DD

(#48524) bajaki válasza szentkuti11 (#48510) üzenetére


bajaki
őstag

Huu, azt hittem pár száz Forintból megúszom, de ezek szerint nem, :)

Majd meglátom akkor, lehet beruházok majd egy készletre.

Köszönöm a válaszod! :R

(#48525) BigBlackDog válasza bajaki (#48524) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg, ha a Sony hibridből a két pár nagyobb harang megfelelne méretre, akkor dobj egy pü-t! :)

[ Szerkesztve ]

(#48526) Xbean


Xbean
tag

Szerintetek ez eredeti? Az eladónak egészen jó értékelése van, de az ár hihetetlenül alacsony. [link]

(#48527) randras_83 válasza Xbean (#48526) üzenetére


randras_83
addikt

ha itthon 20k és ő árulja 12 dodoért akkor szerinted eredeti? én kihagynám.

https://www.flickr.com/randras83/

(#48528) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Jó napot mindenki!
Csak szeretném a tisztelt fórumtársakat tájékoztatni, hogy a tatai Tacskóban a TDK iP400 2247 ft. Szerintetek ennyit megér?

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#48529) dudika10 válasza Xbean (#48526) üzenetére


dudika10
veterán

Hogy eredeti-e? Ez aranyos, valoszinuleg a vilag egyik legnagyobb mennyisegben hamisitott fulhallgatojarol beszelunk.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#48530) kerekfej válasza Xbean (#48526) üzenetére


kerekfej
addikt

A képen a logo elég homályos, az feltűnt neked :F

(#48531) kemcso válasza Xbean (#48526) üzenetére


kemcso
Ármester

Olvasd el az összefoglalót, inkább onnan válassz ;) +Xiaomi piston 2, Vsonic VSD3S

(#48532) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Fülhallgatót szeretnék venni. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de 2 kisméretű gyerekem van, úgyhogy csak vezeték nélküli jöhet szóba.

TV nézésre használnám (filmek+játék), de nem lenne baj, ha laptoppal is össze lehetne kötni különböző stílusú zenék hallgatására.

Gondolom a legdrágábbak se túl jók wireless téren, úgyhogy valami olcsóbb kellene.

Illetve egy extra: esetleg ha 2 füles lenne egy adóhoz, az is érdekelne.

Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#48533) BigBlackDog válasza kaposznyak (#48532) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A füles jobb és baloldali egysége közötti vezeték belefér még? Vagy csak simán két hallójáratba tolható egység lenne jó?

(#48534) f4lcon


f4lcon
őstag

sajnálom, hogy pont Stuttgartban voltam a találkozó idején

létezik olyan, hogy a telefon és a füles közé dugható "erősítő"? hülyeséget kérdezek? vagy vegyek inkább egy önmagában JÓ külön média lejátszót? (nem szeretném, az almás ökoszisztéma beszippantott....)
ismét többet járok tömegközlekedéssel, aztán ha már egy óra elmegy odafelé meg egy óra visszafelé a munkába járással, akkor szeretném élvezni a zenéket jó minőségben :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48535) #16820480 válasza f4lcon (#48534) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vannak ilyen külső DAC+erősítő kombók, több gyártótól is. iBasso, Fiio, Sony, A&K, stb. Attól függ, hogy mennyit szánsz rá.

(#48536) tomama


tomama
aktív tag

Megérkezett a VSD3,megpróbálom este tesztelni :) 10 nap alatt megérkezett,az elég korrekt!

(#48537) kemcso válasza f4lcon (#48534) üzenetére


kemcso
Ármester

Sheretan ajánlásán kívül ott van még a Beyerdynamic A 200 p is, az elvileg egy olyan kütyü, ami háttértárnak használja a mobilt.

(#48538) kaposznyak válasza BigBlackDog (#48533) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

A két egység közötti vezeték belefér.

(#48539) RetepNyaraB válasza f4lcon (#48534) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A telefonra dughato erolkodo marginalis elonyt ad (ha egyaltalan), mert nem kerül meg semmit, hanem csupan a jacken kijovo jelet erositi tovabb. A kitkatban tamogatott usb audio a tuti, ha a telo kernele is tudja, akkor komplett a DAP adja a hangot es a telefon a forras. De ez még mindig zűrös. Általában root+spec kernel (ha nyitott a bootloader)...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48540) f4lcon válasza RetepNyaraB (#48539) üzenetére


f4lcon
őstag

iPhone 5s-em van :) nyitott kernelről meg ilyesmiről nem álmodok.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48541) szentkuti11 válasza f4lcon (#48540) üzenetére


szentkuti11
addikt

Sony PHA-1, csak nehéz beszerezni.

(#48542) f4lcon válasza kemcso (#48537) üzenetére


f4lcon
őstag

ez tetszik is, de jó lenne meghallgatni előre, nehogy feleslegesen dobjak ki 300 dodót :)
(és az külön jó, hogy az iPad-emen is tudnám használni)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48543) f4lcon válasza szentkuti11 (#48541) üzenetére


f4lcon
őstag

köszi, de én valahol a fentebb írt beyer méretére gondoltam, ez a Sony egyszerűen hatalmas ahhoz, hogy nap-mint-nap zsebben hordjam tömegközlekedésen. otthonra esetleg, az asztalra. de az más..

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48544) szentkuti11 válasza f4lcon (#48543) üzenetére


szentkuti11
addikt

Akkor marad a külön lejátszó, mondjuk egy iBasso DX50.

(#48545) kk831228 válasza tomama (#48536) üzenetére


kk831228
addikt

Várjuk... :R :K Penon Audio-tól rendelted??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#48546) kemcso válasza RetepNyaraB (#48539) üzenetére


kemcso
Ármester

Elvileg pont ezt tudja az a Beyer anélkül, hogy kernelezni kelljen. (Uaz, mint a AK10, csak a felirat Beyer és ezt lehet kapni az EU-ban)

(#48542) f4lcon Beyer forgalmazóknál kérdezz rá, hogy van-e mintadarab.

(#48544) szentkuti11 vagy az AK10/Beyer A 200 p

(#48547) Quintero válasza Quintero (#48520) üzenetére


Quintero
tag

Amúgy 120-nak vagy 125 van szebb hangképe így rap,rock,drum and bass, rap rock meg minden máshoz?

mert ugye HJE-120-nak 20-20000 Hz és 96Db
HJE-125-nek 10-24000 Hz és 97Db ez ugye új válozat

no meg ottvan a TCM125 az meg mikrofonos nem fontos de nem rossz ha van :D Lehet beruházok 2.000ért nem lehet annyira szar :D ha meg az veszek komolyabbat ez meg tartaléknak jó

(#48548) tomama válasza kk831228 (#48545) üzenetére


tomama
aktív tag

ebay-ről rendeltem

(#48549) kk831228 válasza tomama (#48548) üzenetére


kk831228
addikt

Igen ez a penon ebay boltja... :R :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#48550) RetepNyaraB válasza kemcso (#48546) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jack kimenetről?! Azt nem is értem hogyan...

Aha latom usb. Az alma egyértelmű, a droidok közül azokaz támogatja, amelyek dedikáltan usb audio képesek. Tehát a többinél marad a kernel hegesztés, ha engedik. Ez marketing bullshit, bár a márkanév garancia a tisztes minőségre.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.