Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) Alg válasza bAtt001 (#46600) üzenetére


Alg
veterán

Szia!

Ha valakinek a kinézet is számít, én ezt szoktam ajánlani:

MEE EDM, ha használod a BUY_AGAIN kupont kapsz 8 dollár engedményt, így talán pont befér a keretbe szállítással. Egy hét alatt megérkezik.

De várj másokat is, én egy ideje nem figyelem a fejleményeket

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#46602) royalka válasza Alg (#46601) üzenetére


royalka
őstag

Hangminőségre, be tudnád nagyjából sorolni hogy kb melyik fülesek közé illene. :F (EDM Universe In-Ear Headphones)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#46603) Alg válasza royalka (#46602) üzenetére


Alg
veterán

Nem hallottam még (tudom...), tesztek alapján (pl.) rendesen V, és nem valami szemét bícc kategória.

Bár a topicban úgy vettem észre nem favorit a Meelec, nekem eddig minden tetszett tőlük ami nálam volt (CC51, S6, HT21, M21, A161 - az M21 és a HT21 különösen jó vétel volt az áráért - mindkettő valami 3-4 ezer volt, bőven a tízezres kategóriában hang alapján, az A161 meg számomra egyszerűen tökéletes hang)

Bár most eléggé elmentek divat meg wireless irányba, ami nekem nem igazán tetszik :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#46604) royalka válasza Alg (#46603) üzenetére


royalka
őstag

Egy ideje olvasom a topicot, de ahogy írtad, nem nagyon láttam még ezt a márkát előfordulni. Jó tudni erről is. :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#46605) #16820480 válasza Alg (#46603) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ebben az is közrejátszik, hogy általában a legtöbben inkább azokat a dolgokat ajánlgatják, amit saját maguk is használnak, vagy használtak, de legalábbis próbáltak. Mostanában viszonylag kevesebb Meelec tulaj jár ide, ezért nem kap igazán visszhangot a márka, pedig szoktak lenni jó kis akciók náluk.

(#46606) kemcso válasza Alg (#46603) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem egy M6 van sportfülesnek, hááát. A 3500-at megéri a felépítése miatt, de hangban a ES18 sokkal jobb, ráadásul az M6 iszonyatosan driver flexel. Sportra tök jó az M6, viszont hangban sehol nincs

Volt még más Mee amit hallottam, talán a A151, hát az egy rakás khm volt :)

Szerk: jah és igen, mostanában többnyire az szokott ajánlott lenni, amit hallottunk.

[ Szerkesztve ]

(#46607) dudika10 válasza kemcso (#46606) üzenetére


dudika10
veterán

Meg amit még hallani akartok. ;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#46608) kemcso válasza dudika10 (#46607) üzenetére


kemcso
Ármester

Az természetes :DD Valahogy meghallgathatóvá kell tenni :))
Az ámen nem jött be...

(#46609) bucsher válasza bAtt001 (#46600) üzenetére


bucsher
őstag

E10

In the pipe - five by five!

(#46610) Ati1979 válasza BigBlackDog (#46582) üzenetére


Ati1979
veterán

Kösz hogy írtál róla. A következő füles talira hozhatnád. :)

(#46611) BigBlackDog válasza Ati1979 (#46610) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez csak természetes, ha ott leszek! :) De egyesek már nagyon "türelmetlenek", szóval a héten is van(nak) már meghallgatás(ok). :P

[ Szerkesztve ]

(#46612) kemcso válasza BigBlackDog (#46611) üzenetére


kemcso
Ármester

A szereposztó díványon? :DD

(#46613) BigBlackDog válasza kemcso (#46612) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát persze! :DDD

Egyébként mikorra is várható a következő tali? Szeptember közepe?

(#46614) kemcso válasza BigBlackDog (#46613) üzenetére


kemcso
Ármester

Szeptember vége fele, de majd nyilatkozik az illetékes, hogy mikor jön haza és hozza kipróbálni a teljes Westone palettát :DD

(#46615) Ati1979 válasza BigBlackDog (#46611) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok várjuk. Én szerintem csak a fülestalin fogom kipróbálni. :)

(#46614) kemcso

Nem később jön haza?
Szeptember elején is lehetne. Vagy akár augusztus végén.

(#46616) kemcso válasza Ati1979 (#46615) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, szept. végén jön a legutolsó infóim szerint, úgyhogy sztem várjuk meg vele :))

(#46617) royalka


royalka
őstag

Ezeken a talikon lejátszók is szoktak lenni? :U

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#46618) BigBlackDog válasza royalka (#46617) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem igen, a legutolsón legalábbis biztosan volt (talán az alábbi választék volt: iBasso DX50, iBasso DX90, FiiO X3, FiiO X5, AK120).

[ Szerkesztve ]

(#46619) sxxorp


sxxorp
őstag

Sziasztok,
hú de rég kértem már tanácsot, keresek (még mindig :D) earbud kialakítású fülhallgatót:
- stílus: elektronikus, ambient, rock, és sokszor beszélt nyelv előadásokhoz, hangos környezetben is hallgatható
- hangzás: kiegyenlített, esetleg V-kiemelés (bár ez beszélt hangnál nem annyira előnyös)
- ár: mivel a drágább fülhallgatóim is hamar sérültek (elhagyódtak) ,ezért olcsóbb, azon belül a lehető strapabíróbb
- kialakítás: lehet fül felett átvezethető is, de a hagyományos is megfelel, ugyanígy lehet nyak mögötti is, vagy hagyományos
- jó lenne, ha bírná a sportot, nem esik ki (futás, bringa :) )
Előre is köszi :)

(#46620) dSERiES


dSERiES
senior tag

Sziasztok. :)
Akciósak a Buxtonok most egy nevesebb webáruházban, ráadásuk ingyenes a szállítás. :))
Rendeltem is egy 3010 Fundamentalt és egy 3300 Rapturet csajomnak+nekem, láttam hogy vki dícsérte már itt a márkát (csomagolás, stb.), van esetleg valakinek tapasztalata ezekkel, használ ilyet? Jó? Bár mostmár mindegy :D

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#46621) kemcso válasza sxxorp (#46619) üzenetére


kemcso
Ármester

Earbud és a "hangos környezetben is hallgatható" sztem kizárja egymást :U

Hangzásban egy Apple Earpods jó lehet, de az izolációja nem az igazi...

(#46620) dSERiES ha mind1, akkor mind1 :) Amúgy nagy csodát ne várj...

[ Szerkesztve ]

(#46622) #16820480 válasza royalka (#46617) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem szoktak, csak nézegetjük a füleseket :P

(#46623) Bodz válasza coolrob (#46597) üzenetére


Bodz
nagyúr

Állapotjelentést kérek! :D

(#46624) Ati1979 válasza kemcso (#46616) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem meg pont ne várjunk. Addig még lehet egy meg amikor visszajön mégegy. :)

(#46625) BigBlackDog válasza Ati1979 (#46624) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mi lenne az, ami újdonság lenne azon a korábbi fülestalin (gondolom VSD3S, esetleg, ha valaki rendel, akkor VSD3, de a többre nincs tippem)? :)

[ Szerkesztve ]

(#46626) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Az a kérdésem volna, hogy egyes fülesek (pl.: Vsonic VSD3S) miért érzékenyek kevésbé a forrásra, mint mások (ATH-CKX7). Pontosan mitől alakulhat ki ez a különbség? Gondolom a fülesekben kellene keresnem az okát.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#46627) szentkuti11 válasza Szevam (#46626) üzenetére


szentkuti11
addikt

Minden füles érzékeny a forrásra, ha nagyon le akarjuk sarkítani a dolgokat, akkor elméletileg minél jobb a füles, annál jobb forrás kell neki. A dinamikus fülhallgatók viszonylag jól elvannak a gyengébb forrással, az armatúrások már kevésbé.

(#46628) Ati1979 válasza BigBlackDog (#46625) üzenetére


Ati1979
veterán

Amit te hozol! :))

Viccen kívül valaki már tényleg beújíthatna valami új menő cuccot! :)

Ak 240-et esetleg. ;]

(#46629) Szevam válasza szentkuti11 (#46627) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Elvileg mind a kettő dinamikus. Érdekes volt, hogy előbb telefonnal, majd DX50-nel hallgatózva az ATH-val nagyobb minőségbeli különbséget hallottam, mint a VSD3S-sel. Ezért érdekelne, hogy mi pontosan a magyarázat erre elektronikailag? :)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#46630) szentkuti11 válasza Szevam (#46629) üzenetére


szentkuti11
addikt

Gyakorlatilag is mindkettő dinamikus. Ilyenkor jön képbe a szinergia kérdése. A dinamikus Vsonicok egyébként nem a forrásigényességükről híresek, még egy GR07-et is tök jól lehet hallgatni telefonnal.

(#46631) BigBlackDog válasza Ati1979 (#46628) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, sok újjal nem tudok szolgálni. :B
Mondjuk, így visszaemlékezve a legutolsó találkozóra, fülesek terén a -beszerzési, új áron- 30-60e Hufos ársávból nem sok példányt láttam, hallottam (persze lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen). Létezik egyáltalán ajánlott füles ebben az ársávban? :U

(#46632) #71562240 válasza Szevam (#46629) üzenetére


#71562240
törölt tag

Több dologtól is függeni szokott.
Egyrészt a fülhallgató (hangsugárzó) elektromos-mechanikus tulajdonságaitól (impedanciamenet, érzékenység, visszahatás, tranziens viselkedés, torzítások jellege-mértéke..., összességében "hajthatóság"), ezzel összefüggésben az őt kiszolgáló erősítők elektromos tulajdonságaitól (damping faktor, tranziens viselkedés, torzítások jellege-mértéke, energiatartalékok, klippelés...).
Másrészt a fülhallgató (hangsugárzó) hangkarakterétől. Általában a mélyebb tónusú, mosottabb, melegebb-tömörebb hangú fülhallgatók türelmesebbek szoktak lenni a forrás-erősítő hibáival szemben, mint a precízebb, pontosabb, analitikusabb, magastónusúbb típusok. Kivétel a kivétel. A fülhallgató (hangsugárzó) hangminősége is számít, a minőségibb eszköz jobban kimutatja a különbségeket, így a hibákat is, mégis türelmesebb a hibákkal szemben, és jobban a maga javára tudja fordítani az erényeket.
Harmadrészt a kábelezés elektromos tulajdonságaitól (impedanciamenet, kapacitás, induktivitás...) - ámbár ez beleillik a korábbi pontokba, hiszen a fülhallgatóhoz (hangsugárzóhoz) hozzáértendő annak minden alkatrésze.
A fentiekből adódik a készülékek közti szinergia ügye is, lehet, hogy két násik forrással-erősítővel éppen fordított mértékűen hallanál különbségeket.
A következő lépés a készülékek és a hallgató személy közti szinergia ügye, tehát függ a hallgató személy "elektromos-mechanikus" (hehe) tulajdonságaitól, azaz a hallásrendszere állapotától és jellegétől (frekvenciamenet, torzításérzékenység a frekvencia függvényében...). Lehet, hogy egy másik személy éppen fordított mértékűen hallaná a különbségeket ugyanazokkal a készülékekkel.
A hangfelvétel tulajdonságai... Lehet, hogy más hangfelvételekkel fordítva hallanád a különbségeket - ez a legritkább eset talán.
Stb.
Stb.
Stb.

[ Szerkesztve ]

(#46633) royalka válasza BigBlackDog (#46618) üzenetére


royalka
őstag

Ezek elég komoly cuccok :B (legalább is az én pénztárcámnak.) Nem várható a 10-30 ezres ársávba fekvő lejátszók is? Csak azért, mert arra lenék kíváncsi, hogy a telefonom kb hol is helyezkedik el.

(#46622) sheratan: :))

Más: Esetleg én is megjelenhetnék, ha időbe jó volna? :B

Megjött a zippes tok:

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#46634) szentkuti11 válasza royalka (#46633) üzenetére


szentkuti11
addikt

Sansa szériából azért szokott lenni 1-2 darab, múltkor iPod Classic is volt.

(#46635) royalka válasza szentkuti11 (#46634) üzenetére


royalka
őstag

Uhh, azokra is kíváncsi lennék. Egy Nano 5TH tudok vinni, de nem szívesen szégyenkeznék vele, mert förtelmesen gyenge hangja van :W

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#46636) szentkuti11 válasza royalka (#46635) üzenetére


szentkuti11
addikt

A Classic is egy elég rossz hangú lejátszó, a Sansa Clip Zip viszont a telefonok 95%-át biztosan veri.

szerk.: Hát igen, az iPod Classicnak kétszer tudtam őszintén örülni. Egyszer mikor megvettem, egyszer mikor eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#46637) Nigér válasza szentkuti11 (#46634) üzenetére


Nigér
őstag

Az ipod classicot itt megcirmogtá(to)k hogy elég gagyi a hangja :)

szerk: látom, megerősítve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46638) royalka válasza szentkuti11 (#46636) üzenetére


royalka
őstag

Azt hittem az még jó volt..

Csak úgy költői kérdésként: hogy mernek ilyen gyenge minőségű dolgokat, ilyen drágán adni :F .. szégyen.. Arról nem is beszélve, hogy a 4th-m bírt 10-12 óra lejátszást az 5th-t meg vagy 6-8 óra megfogja..

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#46639) BigBlackDog válasza royalka (#46633) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nemrég csicseregtek a madárkák valami Colorfly C3-ról, ami kb. abban a sávban vagyon. Esetleg még a Sony-nak, illetve Cowon-nak vannak normálisabb lejátszói ilyen árban, ha jól emlékszem. Meg persze a Sansa-k. De saját fülemmel eddig még egyiket sem hallottam a fentiek közül, szóval biztosat nem tudok mondani.

(#46640) szentkuti11 válasza royalka (#46638) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egyszerű válasz: Mert megtehetik.

Kezelőfelületre még mindig nem találkoztam barátságosabb lejátszóval, a 160GB beépített tárhely azért egyedülálló, fejlesztésre már nyilván nem akarnak költeni, akinek nem tetszik, az vesz mást, vagy vesz az iPodhoz egy DAC+AMP-t.

(#46641) royalka válasza BigBlackDog (#46639) üzenetére


royalka
őstag

Igen ajánlottak hasonlókat, ezért szeretném meghallgatni, hogy mit is tudnak. :K

(#46640) szentkuti11: + egy kisebb táska amibe elhordja.. :(

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#46642) szentkuti11 válasza royalka (#46641) üzenetére


szentkuti11
addikt

Vannak már azért egészen kicsi DAC+AMP-k hál istennek.

(#46643) kemcso válasza Ati1979 (#46624) üzenetére


kemcso
Ármester

Lehet, de én a nyáron tuti nem fogok ráérni hétvégén :(

(#46644) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok.

Elolvastam az összefoglalót.. nem nagyon sikerült rendeznem a fejemben az összevisszaságot. :B Normális kábeles kell, nem nyakba akaszthatós, nem kell fül mögötti elvezetés, sportos kialakítás sem. Ami fontos lenne, az inkább a mély/basszus, illetve, hogy ne hallatszódjon ki nagyon amit hallgatok.
Ár:4k

Amit kinéztem: AKG K321. Ez milyen lenne? AKG mint márka, elég neves, ezért nem lenne rossz, ha ezt tudnám venni. Amennyiben nem jó, pcx.hu-ról kérhetnék alternatívát?

Tulajdonképpen 1-2kór indultam.. de ha nagyon muszáj rá tudok szánni 4k-t, elsősorban az AKGra költenék 4k-t, és, ha nem jó, akkor 2k körül.

Kicsit össze vissza lett, sorry. Remélem azért tudtok segíteni. :U

Üdv.:M.

(#46645) szentkuti11 válasza minek?:S (#46644) üzenetére


szentkuti11
addikt

A K321 borzasztó egy fülhallgató. Maxell Metallics, vagy ha jót akarsz venni, akkor SoundMAGIC ES18, ami már 5k itthoni 1 év garanciával.

(#46646) minek?:S válasza szentkuti11 (#46645) üzenetére


minek?:S
őstag

Na akkor még jó, hogy írtam, majdnem kapásból azt vettem :U

ezt a SoundMagic-et hol lehet kapni?:S

És amit nem írtam, BB Z10hez kéne.

Üdv.:M.

(#46647) szentkuti11 válasza minek?:S (#46646) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nomono-nál.

(#46648) minek?:S válasza szentkuti11 (#46647) üzenetére


minek?:S
őstag

Na.. ma is sokat tanultam. Köszönöm :R

Üdv.:M.

(#46649) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nem értek az ilyen hangtechnikai dolgokhoz, ezért szeretnék egy kérdést feltenni.
Fiam vett a Samsung telefonjához egy Skullcandy fülhallgatót.
Azt modta, hogy az egyik oldala halkabban szól mint a másik.
KIpróbáltam az én telefonomon, tényleg van a két oldal között különbség.
Kicseréltette, de ezen is megvan ez a hangerő különbség.
Az én egyszerű Sony fülhallgatómon nem érzem ezt a különbséget.
A Skullcandynél ez természetes, vagy hibás lehet?
Azt mondta, hogy amikor először hallgatta, akkor nem tapasztalta ezt. Esetleg a telefon okozhat hibát a fülhallgatónál?

(#46650) kemcso válasza GEPESZ66 (#46649) üzenetére


kemcso
Ármester

Hibás, nem a telefon okozta. És ne vegyen Skullcandy-t (mert egy rakás k.k.), olvassa el (vagy olvasd el te) az összefoglalót és onnan válasszatok :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.